Створення власного блогу

Перш ніж розпочати роботу з блогом, система Google запропонує створити власний акаунт (обліковий запис), без якого створення блогу неможливе. Для цього (якщо акаунта Google у вас немає) необхідно натиснути червону кнопку «Зареєструватися» та за допомогою вказівок системи створити обліковий запис, який стане для вас одночасно й поштовою скринькою, і паролем для входу на блог як автора.

 Після створення облікового запису система запропонує додати власне фото до нього. Радимо це обов’язково зробити, оскільки ви створюєте власний освітній блог і наявність фотографії автора є проявом чемності та поваги до власних читачів. Фото необхідно завантажити з комп’ютера, вказавши папку та файл зображення. 

Блог (також блоґ, англ. blog, від web log, «мережний журнал», або «щоденник подій») — це веб-сайт, головний зміст якого — записи, зображення чи мультимедіа, що регулярно додаються. Для блогів характерні короткі записи,які можуть поповнюватись/змінюватись (щодня,щотижня). Блоги більш мобільні на відміну від сайтів

Вміст блогу-  це  стрічка, на якій в оберненому до хронологічного порядку з'являються  дописи (пости,повідомлення)  один за одним  Можна  призначати категорії постам. Наприклад «уроки», «література», «домашні роботи» та ін. Пост у блозі має заголовок, дату публікування, власне зміст, який складається з гіпертексту, посилань на інші сайти та блоги , зображеня чи відео. Також пост містить  форму, за допомогою якої додають коментарі відвідувачі.Така можливість   робить блог середовищем мережного спілкування

 До особливостей блогу ще належать такі:

Використання блогів в освітній діяльності надає  низку переваг та відкриває безліч  можливостей:

Крок 1. Визначення структури блогу

Під час створення власного блогу важливо визначитись з його структурою.

Зазвичай блоги містять тему, зміст, посилання на статті в Інтернеті, пости (записи). Також блогер може створити декілька тематичних розділів, що містять пости відповідно до їхньої тематики; коментарі читачів; перелік блогів, які автор читає та відвідує; гаджети — невеличкі програмні додатки, що мають власні функції на блозі.

Крок 2. Вибір блог-платформи

Створюють блоги за допомогою спеціальних сервісів для розміщення блогів (блог-платформ), серед яких є безкоштовні служби. Наприклад, :

Найбільш популярним сервісом ведення освітніх блогів є сервіс системи Google під назвою Blogger. Його переваги:

Потрапити на сторінку створення блогу можна, набравши в адресний рядок назву сайту www.blogger.com або увійшовши до системи Google www.google.com.ua та обравши пункт меню Блогер.

Коли відкриється сторінка Blogger,  стане можливим створення власного блогу. Створення блогу на цій платформі є достатньо простим. Необхідно йти за підказками системи  і виконувати налаштування

Для створення першого посту оберіть кнопку жовто-гарячого кольору з олівцем всередині (кнопка додавання публікації). Ця кнопка переведе вас до наступного кроку — створення посту, до якого необхідно по-перше, створити назву, а по-друге, ввести саме повідомлення, використовуючи звичайні навички набору та форматування тексту. На  панелі інструментів, розташованої після поля для введення назви, побачимо, що вона містить кнопки форматування тексту (ж, к, ч), вирівнювання, маркери та нумерацію, кнопки додавання зображення, кліпа (опція «Прив’язати») та інші засоби набору та форматування тексту.

Після введення тексту посту не забудьте натиснути кнопку жовто-гарячого кольору з написом «Опублікувати» — й перший пост буде створено! 

Рядок синього кольру "Переглянути блог" дасть вам можливість побачити на блог так,як його зможуть переглядати інші користувачі



Для отримання  більш детальної інформації щодо створення освітнього блогу можна скористатись цим іншим

Створення власного блогу