Літературна Білоцерківщина

02.12.2024

Презентація книги "На трьох" Є.Євтушенко,  В.Дідківського, Л.Гажали


24.10.2024

Цікава, творча  зустріч відбулась в Білоцерківській  гімназії  №21 з письменником, волонтером, громадським діячем, директором видавництва «Час змін Інформ», лауреатом Всеукраїнської літературної премії ім. Василя Юхимовича, Климчуком Костянтином Вікторовичем, а також  завідувачкою філіалом №6 ЦБС Гавриловою Н.М.  Захід проходив в рамках проведення  Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек "Читаюча шкільна родина – стратегічне завдання бібліотеки". 

Бажаючих поспілкуватися з письменником було багато, а саме, це були учні 7-А класу (кл.кер. Олексієнко Т.А.). Костянтин Вікторович зацікавив присутніх розповіддю про свій творчий шлях письменника, про свою громадянську позицію в якості волонтера ЗСУ, своїм баченням створення літературних образів до своїх книг. Автор  зарядив всіх присутніх своїм життєвим позитивом.

 На завершення заходу була можливість придбати книгу  «Літо, коли сонце стало чорним» з особистим автографом автора, а також фото на згадку. Наша   бібліотека, її читачі цінують і радіють таким зустрічам і знайомствам, тому що вони  несуть тепло і радість від спілкування, бажання читати твори цього автора, а також літературу нашого рідного  краю.  Костянтину Вікторовичу  зичимо успіхів, наснаги , творчого натхнення для нових літературних здобутків.

08.05.2024

Спільно із  бібліотекою гімназії №21  та  бібліотекою філії №6 ЦБС   для читачів – учнів 6-А класу Білоцерківської гімназії-початкова школи №21  (вчитель Тетяна Олексієнко) відбулася презентація книги Анни Степанюк «Я очима мами, або Рік, коли нас убивали».

На зустріч Анна Михайлівна завітала із донькою, від імені якої написана книга. Це книга не лише про неї, а про всіх дітей України, про їхніх мам, про любов і добро, про сум за рідною домівкою, адже «на чужині не росте любов», про віру, що завтра настане!» – відзначила пані Анна. З вуст авторки звучали вірші «Заповіт сусідам», «Подаруй мені завтра, мамо», «300 років нашій війні». Щемні поезії перепліталася з розповідями про війну, страх і біль, розлуку і зустріч, дружбу і взаємодопомогу, і , звичайно, любов. Любов, яка тримає життя в окопах і дарує віру в перемогу. На завершення зустрічі пані Анна виконала авторську пісню «Колискова для солдата». А згадкою про зустріч слугуватимуть світлини та книга від авторки. Запам’ятаються дітям і хвилини «Запитання-відповіді», в яких лейтмотивом звучало бажання перемогти рашистів у цій війні. 

19.03.2024

#тижденьпоезії2024  

В рамках проведення Національного тижня читання поезії «Ріки незмінно течуть додому»,  до нашої гімназії завітала поетка-краянка, очільниця клубу «Лідер» Центру позашкільної освіти «Соняшник» – Ірина Ліснічук-Запорізька. 

Учасники заходу познайомилися з біографією поеткині, про початок свого творчого шляху, злети й падіння, критику, з якою теж довелось зіткнутись у свій час, і як вона допомогла вдосконалити й розвинути свою поетичну майстерність, а також про життєву позицію, адже Ірина Сергіївна  є громадською діячкою, волонтером. Пані Ірина презентувала свої поетичні збірки «Дорогою життя» та «У пошуках істини», які вийшли у видавництві «Буква». 

Учні 8-Б, 8-В класів насолоджувалися поетичними рядками, дивились і слухали патріотичну й ліричну відеопоезію.  Щиро дякуємо Ірині Сергіївні за чудову та цікаву зустріч з вихованцями.  Бажаємо подальших успіхів, творчого натхнення, здійснення всіх мрій та задумів  в нашому нелегкому, збуреному часі.


18.03.2024

#тижденьпоезії2024  

Поезія сьогодення - це поезія про війну, яку жорстоко та підступно розвязала сусідня країна. Поезія сьогодення - це біль, тривога за втрачене мирне життя. Поезія сьогодення - це повернення до своєї рідної  домівки воїнів-героїв, які  боронять нашу рідну землю, хто знаходиться в полоні та тих, хто  тимчасово виїхав  через воєнні дії. Поезія сьогодення - це надія жити в мирній, квітучій, незалежній Україні. 

    Сьогднішя поезія нашої краянки, Тетяни Строкач,  пронизливо  розкриває патріотичні  мотиви, які  переплітаються з гаслами свободи, гідності та любові до рідної землі.

Велика подяка учням Білоцерківської гімназії №21 та їх родинам, які долучилися до всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії».

04.03.2024

 3 березня - Міжнародний день письменника 

Без письменників та поетів, які відкривають уявні світи, наш кругозір був би на багато біднішим. Внесок авторів у культурну спадщину людства настільки цінний, що їм присвятили окремий день письменника, який відзначається щороку 3 березня.

З нагоди свята працівники бібліотеки організували та провели літературно-творчу зустріч Галини Невінчаної – художниці, журналістки, письменниці, авторки 8 книг, членкині  Національної Спілки письменників України з учнями 9-х класів Білоцерківської гімназії-початкової школи № 21.

Увазі дев’ятикласників була представлена книга «Амури і конкури», в якій розповідається про сповнену романтичних пригод молодість дідуся авторки. На написання історичного роману надихнули нотатки дідуся, які несподівано потрапили до рук пані Галини. Події роману переносять читача в першу четверть минулого сторіччя, заставляють усвідомлювати їх трагічність та жахливі наслідки.

Більш детально пані Галина переповіла драму своєї родини, описану у історичній драмі  «Зерна і жорна", написаній в жанрі класичної епічної прози  і присвяченій непростій долі  батьків авторки. В основу твору покладено реальні біографічні факти життя родини письменниці. Спілкуючись із присутніми, Галина Вікторівна зуміла заінтригувати їх і спонукати до прочитання презентованих книг.

Особливістю видання книг є те, що ілюстрації і дизайн обкладинок зроблено пані Галиною. Це і доказом поєднання таланту: письменниці і художниці.

Завершальним акордом зустрічі став перегляд слайдів серії  картин  під назвою «Депортація», присвячених матері пані Галини, а також сотням етнічних німців, які стали жертвами сталінського режиму. Година зустрічі минула непомітно. Але ця напрочуд тепла і приємна зустріч надовго запам’ятається всім присутнім заходу. На згадку про зустріч авторка подарувала свої книги шкільній  бібліотеці. Тож, у тих, хто бажає краще знати історію України та познайомитись з її трагічними сторінками, є можливість здійснити своє бажання. 

10.10.2023

Люблю Україну, дітей, вірші та квіти... Під такм девізом пройшла зустріч з Тетяною Строкач, відомою поетесою, яка знайшла дорогу до дитячих душ своїми віршами. Поезія Тетяни Тезіславни пронизана любов'ю до рідної України, національних символів, природи, родини. А ще у творах – багато гумору, утверджується добро. На світлинах з 3-Б класом.

04.10.2023    

Цікава зустріч відбулася з Різник Сергієм Борисовичем. Ця людина не байдужа до історії нашого міста, до його історичного минулого, адже він має великий досвід у дослідницькій діяльності, вивчає археологію, історію Білої Церкви.

 Книга Різник С.Б. " Прогулянки по древньому Юр'єву" дасть багато відповідей по історії нашого древнього міста. 

20.10.2021

Презентація краєзнавчих видань кандидата історичних наук, почесного краєзнавця України Перерви Володимира Степановича для учнів 9-х класів.

07.10.2020

Цікава та змістовна відбулася зустріч з талановитою білоцерківкою Тетяною Строкач. 

Уже не перший рік вона реалізує себе не лише як педагог, але і як літератор. Учні 3-А та 3-Б класу занурилися у поетичний світ збірки віршів, казок,  кросвордів, загадок про природу, про навколишній світ, які ввійшли  до літературної  збірки "Веселкоосвіт".

20.01.2020

 

В рамках фестивалю «Соборний дзвін» відбулася  зустріч старшокласників БЗШ №21 із Галиною Невінчаною – етнічною німкенею, художницею, журналісткою, письменницею, авторкою багатьох романів, членом Національної спілки письменників України.

Аналізуючи роман «Амури і конкури», письменниця розкрила події в Україні 1917-1921 років, провела паралель між історією сторічної давнини і сьогоденням. Старшокласники з цікавістю слухали про події, які не згадуються навіть у підручниках з історії. 

Шкільна бібліотека отримала в дарунок від автора книгу "Амури і конкурси"


15.10.2019

В стінах БЗШ І-ІІІ ст.№21,  в рамках проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек,  для учнів 8-х класів була організована зустріч з білоцерківською художницею, членом  Національної Спілки Художників України,  Максимовою Тетяною Олександрівною.
Під час зустрічі художниця розповіла дітям про мистецтво розпису батик, про становлення її, як художниці, свою життєву позицію. Натхненням до творчості  послужила мальовнича краса нашого міста, яку вона описала в образах річки Рось, парку Олександрія, Замковій  горі.
ЇЇ творчість була оцінена на конкурсі картин «Біла Церква – місто над Россю»,  де вона стала переможцем. Тетяна Олександрівна – творча особистість.  На закінчення зустрічі, художниця прочитала свій власний вірш про музу, яка повинна надихати кожного з нас на художнє світосприйняття, бачення краси що оточує нас.


18.02.2019

До Міжнародного дня рідної мови шкільна бібліотека провела цікаву зустріч з білоцерківською поетесою Тетяною Строкач. Під час заходу учні не тільки слухали, а й самі декламували вірші,  прислів'я, приказки та вислови про мову, та українське слово. Все свято було пронизано українським духом, любов’ю до рідного слова, до чистих джерел творчості українського народу. 

07.11.2018 року

"Слово - моя зброя, моє натхнення, мої мрії"

З такого вислову розпочалася зустріч з білоцерківською поетесою Ковальчук Ніною Сергіївною, напередодні святкування Дня української писемності та мови. Поетеса поділилася своїми думками, почуттями, враженнями через поетичне слово своєї творчості, адже слово завжди було зброєю для людства у всі часи.