Масові заходи

Літературна скарбниця запрошує... Саме таку назву має бібліотечний урок , який відбувся 5 грудня  для учнів 6 класу (вчитель Поліщук І.С.) в рамках Національного тижня читання. Бібліотекар познайомила учнів з новинками сучасної дитячої  книги, учні розповіли про свої читацькі уподобання, прийняли участь в інтерактивні грі "Чи уважний ти читач?"

                     Книжкова країна дивує щодня

під такою назвою  24 квітня в бібліотеці гімназії №22 до Всесвітнього Дня книги і авторського права проведено інформаційну перерву з учнями 3-В класу (класовод Кириленко О.Д.) Бібліотекар Кравченко Т.В. демонструючи мультимедійну презентацію «Її величність - КНИГА» розповіла  про історію заснування свята та представила книжкову виставку «Чарівний світ дитячої книги», учні розповідали прислів’я, відгадували загадки, разом з класоводом Кириленко О.Д. складали асоціативний кущ про книгу та презентували міні проєкт  медіавіконце  «Створюємо обкладинку для книжки».

                    «Як добре вміти вибирати книжку»

Під такою назвою в бібліотеці гімназії №22 з учнями 4–А класу (класовод Макарова І.І.) в цікавій формі проведено інформаційну годину, на якій бібліотекар познайомила учнів з деякими книгознавчими елементами:  обкладинка, анотація, зміст, ілюстрація, з допомогою, яких учні навчилися визначати зміст та читацьке призначення книжки. Адже, тільки грамотний читач, погортавши книгу, одразу зрозуміє, чи цікаво буде її читати. Бібліотекар представила своїм користувачам книжкову виставку «Читай та пізнавай нове!» та демонструючи мультимедійну презентацію «Щоб такого почитати?» познайомила з сучасними дитячими українськими та зарубіжними письменниками та порекомендувала для читання, їх чудові, захоплюючі пригодами твори.   

"Леся Українка - поетична квітка України" під такою назвою в бібліотеці гімназії №22  відбулася  інформаційно- поетична година для учнів 3-В класу (класовод Кириленко О.Д.) Це справжнє свято Лесиного слова, на якому учні переглянули мультимедійну презентацію "Вона обрала собі горде ім'я -Українка, тематичну книжкову виставку "Ти себе Українкою звала", познайомилися з ранньою творчістю  поетеси. Захоплення силою духу цієї талановитої, сильної, вольової поетеси, яка на весь світ промовляла з гордістю "Я Українка"  спонукало учнів до щирої розмови, декламації творів геніальної  доньки українського народу.

"Книга - вікно у незвіданий світ" під такою назвою у бібліотеці гімназії №22 проведено свято книги та посвяту в читачі учнів 2-А класу (класовод Хруль А.Г. та 2-Б (класовод Гайдай А.В.) Бібліотекарі познайомили майбутніх користувачів з правилами користування біблотекою. Провели бесіду про правила поводження з книгою, представили книжкову виставку "Читай та пізнавай нове". Учні  розповідали вірші про книгу, пригадали прислів'я та приказки, взяли участь у вікторині. Віримо, що книга подарує дітям  радість, приємні спогади, наснагу до пізнання нового

"Скорботна свічка пам'яті святої"

Щороку в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять жертв голодоморів. У 20 столітті радянська влада неодноразово намагалася знищити українців. Зараз це намагається зробити російська влада. Але злочинці  ніколи не зможуть зламати український народ. Про цей  важливий і трагічний день  говорили бібліотекарі гімназії №22 з учнями  3-В класу (класовод Кириленко О.Д) на  виховній годині "Скорботна свічка пам'яті святої". Діти запалили свічку пам'яті, вшанували хвилиною мовчання жертв Голодомору. Ми не маємо права забути тих, чиї життя забрали радянські злочинці.

    "Мандруй, читай, світ пізнавай"

22 листопада для учнів  4-Б (класовод Семенюк І.В.)проведено книжковий перегляд-знайомство «Мандруй, читай, світ пізнавай» . Бібліотекар  познайомила  учнів з дитячою літературою, переглянули  нові  періодичні видання, провели конкурс  «Улюблений  книжковий герой»

Читачу, поспішай, книгу прочитай, щоб зібрати мудрий урожай…

   Під такою назвою в бібліотеці проведено книжковий перегляд – знайомство для учнів 4–х класів. Бібліотекар запросила користувачів в царство книги та неймовірних  вражень, запевняючи, що кожен знайде для себе, щось особливе… Презентувала  книжкову виставку «Чарівний світ дитячої книги», на якій були представлені дитячі книжки на будь – які смаки. Учні з задоволенням переглянули презентацію «Чарівники із дитинством у серці» та  познайомилися з сучасними  українськими та зарубіжними дитячими письменниками. Читайте з насолодою!

 Юлія Матту - авторка чотирьох тревел-романів: "Жашківські равлики", "Багалія",  "Коли злітають літаки", "#39.11" завітала до читачів нашої школи. Юлія Матту -письменниця, членкиня  Національної спілки письменників України, журналістка, громадська діячка. В бібліотечно-інформаційному центрі відбулася творча зустріч та презентація її книг. Молода, красива, чуйна жінка, яка має що сказати. Кожна з її книжок - відкриття багатого внутрішнього світу сучасної жінки. Книжки мотивують, як і сама авторка, яка, власним прикладом доводить, що не треба боятися змін, а життя варто наповнювати новими знаннями, цікавими пригодами і відкритими людьми.  Пропонуємо   читачам книги Юлії Матту.

Презентация Microsoft Office PowerPoint (1).pptx

Посвята в читачі "Бібліотека- країна книжок"

   Вже стало доброю нашою  традицією  напередодні осінніх канікул проводити  свято книги та посвяту  в читачі учнів 2-х класів.

Людина, яка любить і вміє читати, має багато розумних, добрих, вірних друзів. Друзі ці – книги!

   З метою виховання любові до книжки та розвитку інтересу до читання, в  читальній залі бібліотеки  відбулась посвята другокласників у читачі «Бібліотека – країна книжок» (класоводи Скрипник А.О., Кириленко О.Д., Січкар Л.В.)

До дітей в гості завітала Королева Книга, яка познайомила  зі своїм Книжковим Королівством,  провела цікаву вікторину та вручила пам’ятки юного читача.Учні читали вірші про книгу, підготували урочисту обіцянку, і всі разом зобов’язались цінувати, берегти книгу, бути активним читачем бібліотеки .

 «Про Бабин Яр не сміємо забути» - до Дня пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру, шкільна бібліотека в співпраці з лідерами  учнівського самоврядування спілки школярів «Світанок» провели історико – літературну зустріч за круглим столом. Учні переглянули презентацію «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії» та книжкову виставку «Попіл Бабиного Яру стукає в наші серця»,  на якій представлені публікації, прозові та поетичні твори, що розкривають трагедію Бабиного Яру на тлі подій Другої світової війни, зокрема,  бібліотекар познайомила учнів з книгою А. Кузнєцова «Бабин Яр», де представлені документальні факти та свідчення, тих людей хто вижив і своїми очима бачив страшні події вересня 1941 року. Змінювали один одного жахливі кадри відеопоказу «Бабин Яр. Урок пам’яті», які своєю правдивістю та документальним підтвердженням дуже вразили учнів. Читці декламували вірші присвячені подіям у Бабиному Яру.

  Бабин Яр – страшна сторінка в історії  всього людства.

  Бережімо вічну пам'ять про невинних.

     Відпочивай  навчаючись!

       Бібліотечно-інформаційний центр пропонує  наймолодшим читачам онлайн-вікторину з цікавими запитаннями. Проводьте з користю свій вільний час. Грайте, відповідайте на запитання та досліджуйте нові світи. Книги допоможуть вам у цьому.

Вікторина.docx

 Вона обрала собі горде ім'я - Українка

  Горить моє серце...під такою назвою була проведена поетична вітальня присвячена 150й річниці від Дня народження Лесі Українки. Учні  познайомилися з життєвим і творчим шляхом видатної української письменниці, з задоволенням декламували її поезію.  З метою формування пізнавальної активності та художньо - естетичного сприйняття літератури,  юні читачі інсценізували твори Лесі Українки, переглянули презентацію «Вона обрала собі горде ім’я – Українка» та книжкову виставку «Леся Українка – поетична квітка України».

Літературний спогад  "Переведи мене через Майдан"

        День Героїв Небесної Сотні - пам'ятний день, що відзначається  в Україні 20 лютого на вшанування подвигу  та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні, які ціною власного життя дали можливість Україні бути незалежною, демократичною державою. Усі Герої залишаться в пам'яті  народу назавжди, є гордістю і прикладом для майбутніх поколінь. Літературний спогад "Переведи мене через Майдан", який відбувся 19 лютого в читальній залі  бібліотечно-інформаційного центру,  присвячений пам'яті Героїв Небесної Сотні. Учасники заходу вкотре відчули  ту відвагу і самовідданість, силу духу і стійкість громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави. Бібліотечний актив презентував книгу Марка Рудневича "Я з Небесної Сотні", яка присвячена пам'яті молодих юнаків, які стали героями Небесної Сотні.

  Пам'ятай про Крути

        «Цвіт життя вони  віддали Україні"                

29 січня  у читальній залі шкільної бібліотеки разом із учнями 9-Б класу (класний керівник Джура О.Г.) відбувся історико – літературний екскурс «Цвіт життя вони віддали Україні». Учні вшанували пам’ять загиблих героїв під Крутами, дізналися про події 1918 року.Словами історичних документів, полум’яними рядками поетів,  зворушливою музикою учні дізналися про подвиг.

З метою популяризації дитячих періодичних видань  28 січня бібліотекар Кравченко Т.В. з учнями  3 –В класу  (класовод Леонідова С.О.) провела бібліофреш періодичних видань «Читають всі». Учні познайомилися з дитячими журналами, які надходять в бібліотеку: «Яблунька», «Смайлик», «Барвінок», «Моє хобі», «Розумашки», Пізнайко», «Професор Крейд». Юні читачі дізналися, як правильно читати періодичні видання, які цікаві рубрики знаходяться у журналах. Переглядаючи їх, кожний учень вибрав для себе цікаву рубрику і розповів, що новенького дізнався.

Про результати перевірки збереження шкільних підручників

        З метою посилення ролі книги у навчально-виховному процесі; виховання в учнів бережливого ставлення до книги, згідно з планом роботи школи з 07.12.2020 по 10.12.2020 року було проведено рейд- перевірку стану збереження шкільних підручників в учнів 1-4 класів. Результати перевірки показали, що учні початкової ланки з великою відповідальністю  відносяться до збереження підручників. Класоводи 1-4 класів багато уваги приділяють вихованню в учнів дбайливого ставлення до навчальної книги. За якісну роботу щодо збереження підручників слід відмітити всі класи початкової ланки. Так тримати!

До Дня пам'яті жертв Голодомору

    До читальної зали бібліотечн0-інформаційного центру завітали учні 4-А класу на хвилину-реквієм "Свічка плакала в скорботі". Бібліотекар представила книжкову виставку "Забуттю не підлягає", запалили свічку пам'яті та вшанували  хвилиною мовчання  жертв Голодомору.

Книжковий перегляд - знайомство

«Читачу, поспішай, книгу прочитай, щоб зібрати мудрий урожай»  так розпочався книжковий перегляд - знайомство, який відбувся 19 листопада для учнів 4-А класу та 4-В класу (класоводи Подоляко О. А. та Литвин Ю.Р.)  Учні з цікавістю розглянули новинки дитячої літератури, які представила бібліотекар школи Кваша Н.А., прийняли участь у пізнавальній вікторині та інтерактивній грі. А вже вибрати книгу до смаку, діти завітали до читальної зали бібліотечно-інформаційного центру.


В гості до казки

«Казка — свіжий вітер, що роздмухує вогник дитячого мислення й мови», — писав Василь Сухомлинський. У кожній казці, навіть у найменшій та дуже простій, живе народна мудрість і суспільна мораль. 

Завдяки казкам ми пізнаємо світ не лише розумом, але й серцем, вчимося любити світ навколо себе, бути добрими та справедливими. Казка таїть у собі одвічні людські цінності, тому так важливо вчитися читати між рядків.   А ви любите читати?  Ця казкова вікторина допоже пригадати улюблених казкових героїв та зрозуміти - чи  уважний ти читач?

Вікторина для наймолодших користувачів

 1. Куди побігла Оленка з казки «Гуси-лебеді»?

·         В ліс по гриби.

·         На вулицю гуляти.

·         З дівчатами по ягоди

. 2. Що робила дівчина, коли дід з бабою спалили її гніздечко?

·         Пряла кужіль.

·         Втекла в ліс.

·         Лаялася.

3. Ким насправді був маркіз Карабас?

·         Людожером.

·         Сином мірошника.

·         Котом.

4. Якою стравою частувала Журавля Лисиця з казки «Лисичка та Журавель»?

·         Борщем.

·         Кашею.

·         Медовою пахлавою.

5. На якому дереві  Івасик-Телесик ховався від Зміївни?

·         На сосні.

·         На яворі.

·         На дубі.

6. Що замість ягнятка поклали старенькі в мішок лисичці з казки «Лисичка з качалочкою»?

·         Качечку.

·         Курочку.

·         Собаку.

7. Як вовчисько втратив свій хвіст?

·         Хвіст відмерз під час риболовлі в ополонці.

·         Відрубали селяни.

·         Відгризли собаки.

8. Яке яєчко знесла курочка діду й бабі?

·         Простеньке.

·         Золотеньке.

·         Червоненьке.

9. Як звали мишенят із казки «Колосок»?

·         Чіп і Дейл.

·         Чук і Гек.

·         Круть і Верть.

10. По що пішла мама-коза із казочки «Семеро козенят»?

·         По капусту.

·         По молоко.

·         По морозиво.

11. Хто з’їв Колобка?

Білосніжка.

Баба – Яга.

Лисичка.

12. Хто останнім прийшов на допомогу в казці «Ріпка»?

·         Кішка.

·         Мишка.

·         Внучка.

"Хочеш досягти більшого - чит@й"

     «Хочеш досягти більшого – чит@й» - під такою назвою в шкільному бібліотечно-інформаційному центрі 11 березня пройшов диспут з учнями 6-Г класу (класний керівник - Фесюк О.П.) метою якого було формування стійкого інтересу до читання книг. Учні дискутували чи може бути другом книга? Що на їх думку: книга чи комп’ютер  є основним джерелом інформації в сучасному світі? Чи однаково важлива роль книги і комп’ютера в духовному розвитку людини? В ході диспуту було цікаво дізнатися чи є улюблені письменники та книги у наших читачів, адже саме книги роблять людську душу благородною, а розум сильним. Бібліотекар знайомила з найпопулярнішими  дитячими авторами та запропонувала шестикласникам сучасну дитячу літературу.

Шевченківські  березини «Спішу у світ Шевченкового слова»

    03 березня в читальній залі бібліотечно-інформаційного центру  відбувся  конкурс  читців  поезій  Тараса  Григоровича Шевченка, присвячений річниці від дня народження  Великого  Кобзаря.   Вшановуючи його пам'ять ,  учні згадували пророчі  слова, читали  його  поезію, адже кожен вірш,  написаний ним – радість і біль поета, його життя. 

А переможцями конкурсу Шевченківські березини – 2020 стали :

І місце – Мовчан Анастасія        3-А клас

            Круковська Анастасія  6-А клас

ІІ місце – Шевченко Назар         4-А клас

              Козоріз Діана               6-В клас

              Іванюк Софія               5-Б  клас

ІІІ місце  Скрипка Софія             4-В клас

              Бойко Аніта                  4-В клас

              Петрашенко Даніїл       6-Б клас

"Вона обрала горде ім'я -Українка"

   До 149 річниці від дня народження Лесі Українки була проведена інформатична година  для учнів 4-В класу з класоводом Кириленко О. Д. і бібліотекарем Кравченко Т. В. Учні переглянули презентацію, декламували вірші поетеси, пригадали цікаві факти про життя та творчість Лесі Українки, прийняли активну участь у вікторині. Діти ознайомилися із збірками творів поетеси. Вшануємо пам'ять нашої землячки, склоняємося перед самобутністю її таланту і пишаємося, що наша держава  славиться такими видатними особистостям

До Міжнародного дня рідної мови

  Мово українська, гордосте моя! Кращої ніж рідна, мови не бува...

До Міжнародного дня рідної мови в шкільній бібліотеці юні шанувальники рідного слова прийняли участь в мовному етюді "Люблю я мову українську за ніжність слова і красу".  Учні 4- А класу з класоводом Григулець С.М. та бібліотекарем Кравченко Т.В. переглянули відеопрезентацію" Квітни, мово моя українська",   пригадали фразеологізми,  декламували вірші і гуморески,  інсценували гумореску Глазового "Кухлик" заспівали патріотичну пісню Тіни Кароль " Україна-це я". Бібліотекар  познайомила з  книгами сучасних українських письменників. На заході була присутня зауч Петруненко Л.М. Підбиваючи підсумки, можна сміливо сказати, що популяризуючи українську мову , ми зростимо патріотів своєї країни

Бібліотек@ запрошує до приємного читання …

Дарунки осіннього лісу

  Осінній привіт вам, друзі! Всім нам знайомий  цей настрій, який можна назвати одним словом – Осінь… По різному  її можна назвати: золотою, розкішною, холодною, похмурою, дощовою, сумною, щедрою. Але як би там не було – це, дійсно, прекрасний час. Поглянеш навколо – і зупинишся в захопленні та й неодмінно замилуєшся художницею  осінню, щедрою і багатою на дарунки.  От і нещодавно в читальній залі бібліотечно-інформаційного центру зібралася дітвора на   урок-прогулянку  «Дарунки осіннього лісу»,  яку підготували і провели вчитель Сікар Л.В. та бібліотекар Кваша Н.А.  Не стояла тут сувора тиша, з ледь чутним шурхотінням сторінок, а було весело, гамірно, нестандартно.   Разом з лісовими мешканцями: Зайчиком, Їжачком, Білочкою наймолодші читачі  вчилися пізнавати, любити і оберігати природу:Не рвати первоцвіти і не ламати гілля дерев;  Не руйнувати  мурашники, не залишати після себе сміття. А ще наші учні виходили на «тихе полювання»- вчилися розрізняти та збирати гриби. З великою цікавістю слухали поради  мудрої Тітоньки Сови.  Бібліотекар Кваша Н.А. познайомила з книжковою виставкою «Щедрий голос природи змалку слухаю я» Саме такі книги розвивають допитливість, спостережливість. А прочитавши  казку «Грибна нарада», маленькі читачі зрозуміли про значення природи для людей. А на завершення Білочка частувала всіх смачними грибочками. Читання виявилось веселим із  солодким присмаком…