Сторінка для батьків

Сторінка для батьків

Любі малята!

Мами і тата!

Просим гостинно до нас завітати!

Щоб дивитися, гортати, читати книги скільки заманеться…

Щоб відкрити для себе нові теми, імена сучасних авторів.

Щоб переконатися в тому, що дитячі книги дуже цікаві та різноманітні.

Щоб знайти ті видання, які допоможуть вийти за рамки шкільної програми, розширити та поглибити знання.

Щоб знайти інформацію про навчальні заклади.

Щоб витрачені на роботу з книгою зусилля принесли гарні плоди – прекрасну освіту та успіх у житті.

Щоб мати можливість познайомитися із творчістю митців нашого міста.

Приходьте до нашої бібліотеки, користуйтеся нашими послугами,

знайомтеся з новинками сучасної літератури

Будемо раді бачити ВАС!


Шановні батьки!

Читання книг малюку – запорука успіхів у школі.

Як заохотити дитину до читання?

Як виховати у дитині любов до читання? Цим питанням задається кожен батько особливо у наш час, коли світом «править» комп'ютер. Поза сумнівом, ви полегшите собі спілкування з дитиною у майбутньому, більше приділяючи увагу малюкові з перших днів його життя. Хоча деякі майбутні мами починають читати своїм дітям ще до їх народження та інтуїтивно відчувають сприятливу дію від такого способу спілкування малюком. Для дитини в дитинстві головною є гра. Вона ще не розуміє, як їй робити що- небудь для своєї користі. Їй просто подобається веселитися, стрибати, бігати, тобто грати, адже саме так вона пізнає світ. Тому, якщо ви хочете навчити чомусь дитину, розвинути у ній творчі здібності, то не потрібно її примушувати, цим ви тільки уразите психіку малюка. Грайте з ним, гра виконує не тільки розважальну, але й пізнавальну роль. Дитина цікавиться буквально усім і її неважко буде спонукати, наприклад, до читання. Читати краще з дитиною, починаючи із забавних віршів та невеликих пісеньок, смішинок. Тут вашими друзями стануть твори А.Барто, С.Маршака, Г.Бойка, Т.Коломієць, Б.Заходера, Н.Забіли. Вони швидко запам'ятовуються, добре розвивають мову й пам'ять. Бажано також ще й «обігравати» вірші. Тобто промовляти і в той же час виконувати дії, про які йде мова у вірші. Дітям це дуже подобається, до того ж надалі вони починають складати вже свої невеликі вірші.

Потім можна поступово перейти до читання казок. Хто в дитинстві не читав українські народні казки? Вони завжди актуальні й цікаві малюкам. Зараз з’явилося багато нових авторів. Але вибрати щось справді варте вельми тяжко. Краще за все звернутися до творів відомих у світі дитячої літератури: О.Пушкіна, Ш. Перро, П.Бажова,В. Драгунського,. Потім можна перейти й до серйозніших творів. Читайте разом з дитиною, спочатку ви їй, потім вона вам. І так вона, непомітно для себе заохотиться до читання.

У наш час усе важче відірвати дитину від телевізора чи комп’ютера. Мій тато розбудив у мені цівавість до читання, сказавши одного разу: «А ти читай книгу й уявляй, що все відбувається у ній так, ніби дивишся мультик».Для мене це було справжнім відкриттям. І з того часу читання книг стало для мене не менш цікавим, ніж перегляд мультфільмів. Звичайно, чим доросліше дитина, тим важче її зацікавити чим-небудь. Спілкуйтеся з нею, цікавтеся її внутрішнім світом, і таким чином, можна разом із нею підбирати книжки, які зацікавлять її, та в яких вона, можливо, знаходитиме відповіді на багато питань, що хвилюють дитину саме зараз. Читайте разом із нею, аналізуйте літературні твори, що проходять у школі. Будьте прикладом для неї. І зрештою, якщо вона і не стане завзятим читачем, у неї сформується позитивне ставлення до читання, пошана до книги як літературної творчості. А це вже добре. Завжди пам'ятайте, що примушуючи дитину, ви відштовхуєте її. Не намагайтеся втілити в дитині нездійсненні мрії свого дитинства. Кожен іде своїм шляхом і у кожного з нас є таланти у тій чи іншій галузі. Важливо вчасно помітити їх у вашого малюка й намагатися зробити усе можливе для того, щоб розвинути ці здібності.

Успіхів Вам!