Національно-патріотичне виховання

Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації.

Презентация Microsoft Office PowerPoint (2).pptx

До Дня Гідності та Свободи, у бібліотеці гімназії -початкової школи №22, для представників учнівського самоврядування спілки школярів "Світанок", відбулася година- спомин "Заряджені гідністю та жагою до свободи". Учні пройшли етапами Єврореволюції, говорили про події тих 94-х днів, коли формувалося громадянське суспільство, вражаючи світ, а серце Європи билося на Майдані, познайомилися з героїчними сторінками історії України, бібліотекар презентувала нові книги, які розповідають про події тих часів. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто загинув захищаючи незалежність і свободу України, взяли участь у флешмобі "Україна - територія гідності та свободи". Шукаючи Європу, ми знайшли Україну.

"Небесна сотня-перші герої російсько-української війни" саме під таким гаслом  проходить річниця  пам'яті і вшанування Героїв Небесної сотні  у 2023 році. З цієї нагоди представники учнівських колективів 8-9 класів зібралися в  бібліотеці гімназії №22 на годину пам'яті "Небесна сотня - то в серцях вогонь". Революція Гідності . Гідність - це про повагу до людини, до нації, а свобода - це дар, за який треба боротися. Сьогодні цю справу продовжують нові герої. Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували память тих, хто ціною власного життя  відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України. 

До річниці бою під Крутами

Бій під Крутами. Окрема сторінка української історії, виведена кривавим чорнилом. Героїчний подвиг юнаків, які не мали особливої військової підготовки, які грудьми встали на захист батьківщини. Події 29 січня 1918 року, що відбулися на залізничній станції «Крути», в 130 кілометрах від Києва, обросли міфами. Свого часу радянська історіографія замовчувала цю сторінку минулого. Наприклад, в енциклопедичному виданні «Великий жовтень і громадянська війна в Україні» автори всього лише написали, що в січні 1918 року біля станції Крути йшли запеклі бої між радянськими частинами і військами української буржуазно-націоналістичної контрреволюції. Тільки в роки незалежності України історикам вдалося розповісти світові правдиву хроніку героїчного подвигу молодих патріотів.

Україна-це територія гідності й свободи.

Такими нас зробила не одна, а дві революції - Майдан 2004 року, який був святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.

Бібліотечно-інформаційний центр підготував для користувачів  віртуальну книжкову виставку "У їхніх серцях жила Україна"  (переглянути сторінку - віртуальні виставки) 

29 серпня-День памя'ті захисників України

День пам’яті захисників України відзначається щорічно 29 серпня відповідно до Указу Президента № 621/2019 від 23.08.2019 «Про День пам’яті» на підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві.

Для відзначення дня пам’яті та героїзму загиблих захисників було обрано саме цю дату, оскільки її приурочено воєнним подіям на сході України, коли під час Іловайської операції українська армія зазнала найбільших втрат.

 Саме про ці події  ви дізнаєтесь, прочитавши книги Романа Зіненка "Іловайський щоденник" та "Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії" "


8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 

Пам'ятаймо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна.Вона стала найбільш кривавою в історії людства. Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв. У Другій світовій війні українці понесли людські втрати більше, ніж Велика Британія, Канада, США та Франція разом узяті. Загальні втрати України у цій війні оцінюються у 8-10 мільйонів життів. Кількість українських жертв можна порівняти із населенням сучасної Австрії.                                                              

Пропонуємо матеріали "Україна  у Другій світовій війні" Українського інституту національної пам'яті           http://www.ww2.memory.gov.ua/biblioteka/

Революція Гідності

Переведи  мене  через  Майдан…

Таку назву мав літературний спогад  присвячений пам’яті  героїв Небесної Сотні.  Їх назвали Небесною сотнею – тих, хто загинув у Києві на Майдані, вулицях Грушевського  та Інститутській.  Гинули за честь, за волю, за право бути українцями і за свою Батьківщину.  Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності.

     Згадати, вшанувати і ще раз відчути глибину трагедії та болю зібралися в читальній залі бібліотечно-інформаційного центру  представники  класних колективів  – учні  7-10 класів.

Запалили свічку пам’яті, щоб зігріти її теплом  свої  серця,  хвилиною мовчання згадали всіх героїв поіменно.

          Не зрадьмо Майдан – ні діями, ні помислами!

                         Не зрадьмо  пам’ять!


Новий Презентація Microsoft PowerPoint

Презентація книги "Крути 1918"

До Дня пам'яті борців за волю України, що полягли під Крутами у січні 1918 року