Бібліоновини


Міжнародний день пам’яті Чорнобильської трагедії

26.04.24

                                                                                                                                                                                                   "Ви чули, як плаче

                                                                                                                                                                                            спустошена Прип'ять ..."          

   В історії нашого народу чимало трагічних подій, спогад про які наповнює серце  болем. Одна з них — 26 квітня 1986 року, коли посеред ночі над Поліссям здійнявся в небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Чорнобиль і досі є незагоєною раною. Це невимовне горе забрало життя багатьох людей, завдало шкоди здоров’ю мільйонів українців. Наслідки ще багато років відчуватимуть на собі майбутні покоління. Чорнобиль вважається найжахливішою катастрофою в історії людства.  

 Сьогодні налічується майже три з половиною мільйонів постраждалих від катастрофи та її наслідків.  Майже 10 відсотків території України зазнали прямого радіаційного ураження.

  До роковин  Чорнобильської трагедії користувачі  бібліотеки переглянули відеофільм "ЧОРНОБИЛЬСЬКА КАТАСТРОФА. ПАМ'ЯТАЄМО" та ознайомилися з інформаційними матеріалами  виставки - вспомин  "ЧОРНОБИЛЬ - БІЛЬ І  СКОРБОТА УКРАЇНИ ".

Всесвітній день Землі

22.04.24

                                                                                                                                  "Нехай земля квітує всюди – природу збережімо люди"

   Всесвітній День Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

  Вперше День Землі був відзначений у 1970 році, і з того часу його проводять щороку 22 квітня. Це свято має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети. Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для захисту та збереження навколишнього середовища.

  З метою поширення рівня суспільної свідомості учнів з питань збереження навколишнього середовища в бібліотеці закладу оформлено книжково - ілюстративну виставку "ОБІЙМЕМО ЗЕМЛЮ КРАСОЮ І ЛЮБОВ'Ю" на якій представлено інформаційний матеріал та література, яка виховує любов до природи викликає прагнення бережливого ставлення до неї, стимулює дитячу фантазію й уяву, а на екологічних перервах користувачі бібліотеки відгадували загадки про Землю, складали прислів'я про природу та створювали асоціативний кущ "ЗЕМЛЯ".

Всесвітній день авіації і космонавтики

12.04.24

  12 квітня все людство відмічає Всесвітній День авіації та космонавтики. Це свято з’явилось на честь першого польоту у космос людини і тим самим воно підкреслює нестримну жагу людського роду до пізнання нових знань. Ера польотів людини спочатку на літаку, а потім і у космічному кораблі відкрила для людства принципово нові можливості у подоланні відстані та швидкості руху. У цей знаменний день варто пам'ятати, що можливості нашого пізнання не обмежені, і за наявності наполегливої праці та терпіння ми можемо здолати будь-які перешкоди. Україна і космос — нероздільні. Зв’язок цей міцно встановився ще на зорі космонавтики. Українське походження мали такі творці теорії польотів у світовому просторі, як Костянтин Ціолковський (повне прізвище Ціолковський-Наливайко), Микола Кибальчич, Юрій Кондратюк.

  З нагоди свята в бібліотеці була представлена ілюстрована книжкова виставка «ТАЄМНИЦІ КОСМОСУ». Цікаві факти про космос, наукові дослідження та відкриття Всесвіту, історичні постаті, що присвятили своє життя вивченню та опануванню космічного простору – все це неабияк зацікавило юних читачів. Діти із захватом розглядали матеріали виставки, адже космос й досі продовжує вабити та інтригувати людство, як і сотні років тому.

Тиждень знань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту

08.04.24 – 12.04.24

 Проблеми цивільного захисту та безпеки життєдіяльності в сучасному світі набирають особливого значення. На сьогоднішній день рівень особистої та колективної безпеки - один найважливіших показників благополуччя суспільства.

 Зміни в навколишньому світі приносять нові загрози для життя та здоров'я.

 У рамках проведення Тижня для користувачів у бібліотеці закладу організовано тематичну виставку "ДАРМА НЕ БІЙСЯ, АЛЕ СТЕРЕЖИСЯ". На виставці розміщені книги та інформаційні матеріали про психологічну підтримку та дії у надзвичайних ситуаціях під час воєнного стану.

Всесвітній день здоров'я

05.04.24

 Сучасний  світ відкриває перед  нами  великі  можливості,  ми поспішаємо жити, не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною особистістю, і лише здорова людина приносить користь суспільству. Здоров'я - одна з основних умов щастя людини.

  До Всесвітнього Дня здоров’я, який відзначають 7 квітня, в бібліотеці закладу до уваги відвідувачів оформлено виставку - заклик "ЖУРБА ЗДОРОВ'Я ВІДБИРАЄ, А РАДІСНА ДУМКА - ПРИБАВЛЯЄ". Користувачі різних вікових категорій ознайомилися з інформаційними матеріалами про безпеку життєдіяльності людини, фізичну культуру, гігієну, здоровий спосіб життя.

Олесь Гончар – Собор надій високих

03.04.24

    3 квітня 2024 року виповнюється 106 років від дня народження Олеся Гончара, славетного представника української літератури, геніального майстра слова. З цієї нагоди для користувачів бібліотеки у читальній залі оформлено книжкову виставку-персоналію «ОЛЕСЬ ГОНЧАР – СОБОР НАДІЙ ВИСОКИХ»

  На виставці представлено творчий спадок видатного українського письменника, автора відомих романів («Таврія», «Людина і зброя», «Тронка», «Собор» та ін.), численних повістей, оповідань, публіцистики, а також матеріали про його непростий життєвий та творчий шлях.

Міжнародний день дитячої книги

02.04.24

                                                                             «Книга – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе»

                                                                                                                                                                  ( В.О. Сухомлинський)

 Щороку, 2 квітня — в день, коли народився казкар Ганс Християн Андерсен, увесь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги.

  Основа свята - популяризація дитячої книги та читання, яке підкреслює величезне значення книги у духовному й інтелектуальному розвитку нових поколінь .

  Книга - це мудрий, розважливий, найвірніший друг, який супроводжує нас усе життя. Світ змінюється на краще, коли ми читаємо.

  В читальному залі для користувачів бібліотеки до свята дитячої книги оформлено виставку «ШАНА ТОБІ, ДИТЯЧА КНИГА!». Допитливі читайлики знайдуть тут цілу добірку оригінально оформлених і цікавущих видань: різноманітні книжечки з хитромудрими запитаннями, веселими загадками, таємними героями тощо.       Відвідувачів чекають цікаві бесіди та ігри біля цієї виставки!

Великий казкар

02.04.24

  Ганс Крістіан Андерсен залишається одним з найвідоміших казкарів усіх часів і народів протягом багатьох поколінь. Найповніше художній талант письменника виявився саме у жанрі казки. Казки Андерсена перекладені більше, ніж 150 мовами світу, вони стали основою для численних екранізацій, мультфільмів, театральних та балетних постановок. Їх краса  відчувається в інтонації, чарівній простоті, у безмірній доброті ставлення до світу і людини, в умінні письменника з простих предметів і подій створити казку. Казковий світ письменника дуже тісно пов'язаний з фольклором, дуже динамічний, в ньому багато гумору, а фантастика поєднана з реальним життям.

 У 1956 році Міжнародний комітет з дитячої та юнацької літератури ЮНЕСКО за рекомендацією його засновника та першого президента, видатної діячки світової дитячої літератури Йєлли Лепман заснував премію ім. Ганса Крістіана Андерсена, яку вручають за видатний внесок у дитячу літературу найкращим письменникам та художникам-ілюстраторам дитячої книги. Для авторів дитячої літератури премія Андерсена є найпрестижнішою міжнародною нагородою, її часто називають Малою Нобелівською. Лауреатів оголошують один раз на два роки, а премія вручається 2 квітня, в день народження великого казкаря. В цей же день, з 1967 року, святкують Міжнародний день дитячої книги.

  Книжкова виставка - портрет "ВЕЛИКИЙ КАЗКАР" ознайомить користувачів з чарівним світом Андерсена. У його казках є багато пластів, розкрити які може як дитина, так і дорослий. У них добро і любов перемагають, але інколи залишають легкий смуток і роздуми. Минуло багато років, а світом ходять «голі королі» та «снігові королеви», «гидкі каченята» стають прекрасними лебедями, маленькі «Дюймовочки» знаходять своє кохання.

Місячник екологічного виховання

     01.04.24 – 30.04.24

  Всі ми - діти природи, з якою постійно спілкуємося. Але боляче ранить душу нерозважлива, часто просто злочинна поведінка по відношенню до навколишнього середовища. Саме тому екологічне виховання сьогодні - один з пріоритетних напрямків розвитку сучасного суспільства.

 В рамках місячника екологічного виховання для користувачів бібліотеки у бібліотеці закладу проходять екологічні хвилинки "ЗАПОВІДНИМИ СТЕЖКАМИ УКРАЇНИ" та оформлена виставка - роздум "ЖИТИ В ГАРМОНІЇ З ПРИРОДОЮ". Виставка висвітлює проблеми взаємовідносин людини з навколишнім середовищем. Одне з головних завдань цієї виставки - показати користувачам бібліотеки наслідки нерозумної діяльності людини на Землі, що призводить до погіршення екологічного стану.

Національний Тиждень читання.Тиждень поезії

Ріки незмінно течуть додому

 16.03. - 24.03.2024

  З 16 по 24 березня в Україні проходила Всеукраїнська акція  « Національний тиждень читання. Тиждень  поезії, темою якого є ДІМ. Гаслом став рядок із вірша сучасної української поетки Ірини Шувалової- «Ріки незмінно течуть додому». Тиждень поезії є гарною можливістю відзначити роль поетів і поетичного слова в культурі, особливо під час війни, адже поезія як форма літератури реагує на події найпершою. Поезія - це не лише рядки на папері, а справжня магія, яка розгортається перед нами кожного  разу, коли ми опускаємося в світ виразного слова.

      До акції  «Національний тиждень читання. Тиждень поезії» долучився і КЗ «Ліцей «Лідер» Кропивницької міської ради». З метою популяризації дитячої книги, дитячого читання протягом тижня в читальному залі для користувачів бібліотеки діяли: виставка-вернісаж «Магія сторінок», інформаційний дайджест «Славетний книжчин ювілей», тематична книжкова виставка «Поетичний камертон Ліни Костенко», книжкова виставка-огляд «Магія поетичного слова», краєзнавчий бібліомікс «Літературні скарби Кіровоградщини», виставка-експозиція «Мій сонячний дім – моя Україна».

  З метою прищеплення любові до рідного краю та виховання в потребі читання для учнів проводились такі заплановані заходи як: Відкритий мікрофон (читаємо патріотичну поезію)  «Слово, моя ти єдиная зброє», патріотичні голосні читання «Я - Українець! Я - Патріот!», поетичний мікрофон «Я вірю в риму, У силу слова незбориму», поетична вікторина «Поезія - краса життя земного», патріотична пізнавально – творча мозаїка «Україна - рідний край»: інформаційні хвилинки, кросворди та зашифровані прислів’я. 

Ми тебе не забули, Тарасе.

До 210-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка 

05.03.24 

                                                                                                                                                            

  В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю пам’ятає і шанує людство. До славної когорти таких людей належить і Великий Кобзар українського народу – Тарас Григорович Шевченко.

На передодні дня народження Тараса Григоровича Шевченка вчитель української мови та літератури Карабут І.І. і завідувачка бібліотеки Дорошенко Т.В. провели  з учнями 5-А класу літературний серфінг на тему: “МИ ТЕБЕ НЕ ЗАБУЛИ, ТАРАСЕ” до 210 річниці з дня народження Тараса Шевченка – видатного українського поета, прозаїка, драматурга, художника, політичного і громадського діяча.

 У ході літературного серфінгу учні мали змогу  не лише прослухати цікаву інформацію, але й переглянути відео-матеріали про Тараса Шевченка та взяти участь у читанні поезії, розгадуванні кросвордів, лабіринтів, складанні прислів'їв, асоціативного куща .... А в кінці заходу учні виконали цікаве завдання "Тобі, мій Тарасе, я хочу сказати...,"де продовжили речення своїм зверненням. 

                                                                                                                                             

День народження письменника

До 210-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка 

04.03.24 - 13.03.24

                                                                                                                                                                            

  І знову – березень… І знову линуть до нас думки геніального українського поета… Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Тараса Григоровича Шевченка, яка у своїй величі була, є і залишиться ні з чим не зрівнянною, невичерпною для людського подиву й осягнення.

 Тарас Шевченко залишив нам неоціненні духовні надбання – твори і світлу добру пам’ять про себе. Він пробуджував любов до України, кликав сильних на подвиги, уселяв у слабких надію й віру. Т.Г. Шевченко – завжди сучасний, актуальний, щоразу звертаючись до його слів, нові покоління знаходять у них потрібне, цікаве, злободенне. Збагнути цей феномен – складне завдання. І розв’язати його можна, лише постійно звертаючись до рядків із творів Кобзаря. Ми повинні завжди пам’ятати про генія українського народу.

 До дня народження  Тараса Григоровича Шевченка у бібліотеці закладу  підготовлено виставки- експозиції : "ДУМИ КОБЗАРЯ, ЖИВІТЬ ПОМІЖ НАМИ" та  "ХУДОЖНЯ СПАДЩИНА ТАРАСА ШЕВЧЕНКА", метою якої є привернути увагу учнів до поетичного слова генія, виховувати справжнiй патріотизм, який  включає i любов до рiдноï мови. Виставки стануть у нагоді всім тим, хто шанує, знає й по-справжньому пропагує творчість геніального українського поета.

 Також у читальній залі бібліотеки з нагоди 210 - річниці  культорганізатором Санжарою М. була проведена гра - квест "ТАРАСОВИМИ СТЕЖКАМИ" на якій діти мандрували сторінками творчості великого Кобзаря.

Місячник родинно-сімейного виховання

     01.03.24 –31.03.24

    Родина, сім’я… Це  наші мами й тати, дідусі і бабусі. Чим сильнішою є взаємодопомога, злагода, любов в родині, тим міцніше стає сім'я. В Україні говорять: «Без сім’ї немає щастя на землі». Саме в сім’ї дитина робить свої найперші кроки, звідси вона виходить у широкий світ, навчається любові і добра, тут вчиться шанувати свій рід, свою землю, берегти пам’ять свого роду. Ми не уявляємо свого життя без рідних людей, які завжди готові підтримати нас теплом, порадою, допомогою, любов’ю.

   У  рамках проведення тижня родинно-сімейного виховання у бібліотеці закладу для користувачів бібліотеки діє виставка-огляд «СКАРБИ МОЄЇ РОДИНИ». На  огляд  були представлені роботи не тільки батьків, а і сімейні реліквії, виготовленні  старшим  поколінням та  книжкова виставка «РОДИНА – ВЗАЄМОДІЯ БАТЬКІВ І ДІТЕЙ»,  на якій представлені книги, з яких  дізнаєтесь про традиції української родини,  родинне виховання та книги, які можна почитати в родинному колі.

День спротиву окупації Автономної Республіки Криму та міста Севастополя

26.02.24

 26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Ця пам’ятна дата встановлена 2020 року Указом Президента України № 58 на вшанування мужності й героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, відзначення річниці проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей.

  До десятої річниці спротиву російської  окупації Криму для користувачів бібліотеки закладу оформлено тематичну  виставку "КРИМ - УКРАЇНА", на якій представлені інформаційні матеріали про історію окупації російськими військами території Крим.

Міжнародний день рідної мови

21.02.24

 Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає ,Міжнародний день рідної мови. Свято запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності

 Цей день нагадує нам про важливість мови, як засобу спілкування, збереження культурного спадку та стимулювання розвитку національної самосвідомості. Це свято сприяє відчуттю гордості за рідну мову та розумінню її значення в житті кожного із нас.

  Мова — це історія народу, його світогляд. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

 Мова функціонує і розвивається тільки в людському суспільстві. Це найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу.

 Cьогодні у світі існує близько 6000 мов. На жаль, майже половина з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови.

  За весь час свого існування українська мова теж не раз зазнавала злети і падіння. Сьогодні, згідно зі Статтею 10 Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України».

  З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови у бібліотеці ліцею експонується книжково- ілюстративна виставка "СОЛОВ'ЇНА, БАРВІНКОВА УКРАЇНСЬКА РІДНА МОВА", яка пропонує розширити кругозір про нашу рідну українську мову. Виставка допоможе здійснити літературну подорож, познайомить з історією становлення та розвитку нашої мови, народною мудрістю, славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками та помічниками – словниками.

День Героїв Небесної Сотні

20.02.24

                                                                                                                                 «Небесна сотня білих журавлів,

                                                                                                                                                                Душа яких летить під небесами.

                                                                                                                                                                 Ніхто із вас вмирати не хотів

                                                                                                                                                                  Хай вічна пам'ять лишиться за вами.»

 

    Сьогодні, 20 лютого  в Україні  вшановують  День пам’яті Героїв Небесної Сотні.

 «Небесною Сотнею» називають загиблих учасників Революції Гідності, яка стала наймаштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір.

Під час Революції Гідності понад сотня людей загинули від куль, побиття або відійшли у вічність пізніше від отриманих на Майдані поранень .

  З нагоди  десятої  річниці вшанування Героїв Небесної Сотні у бібліотеці закладу експонується виставка- вшанування  "НЕБЕСНА СОТНЯ - ЇХ ІМЕНА НІКОЛИ НЕ ЗАБУТИ". На виставці представлено хронологію подій Революції Гідності 18-20 лютого 2014 року, яка висвітлює події, які відбувалися в ті  дні та ілюстративний матеріал, який розповідає про мужність і героїзм її учасників.

Пам'ятаймо їх вічну славу, долучаймося до вшанування та не забуваймо, що мир та свобода - наша спільна відповідальність.


 Місячник художньо-естетичного виховання

01.02.24 - 29.02.24

 Важливим напрямом змісту виховання здобувачів освіти, чинником гармонійного розвитку особистості є художньо-естетичне виховання. Естетичне виховання посідає одне з провідних місць у національному вихованні, і водночас має формувати багату орієнтовану на загальнолюдські цінності, особистість.

 У рамках художньо – естетичного виховання у читальній залі бібліотеки протягом лютого експонується постійно-діюча виставка «КРАСА НАВКОЛО НАС». Родзинкою виставки були  різноманітні вироби з дерева, тканини, паперу. Також  користувачі бібліотеки мали змогу переглянути виставку  дитячих малюнків «СВІТ ВРАЖАЄ».

Тиждень знань безпеки життєдіяльності

29.01.24 - 02.02.24

                                                                                              Здорова людина – найдорогоцінніший здобуток природи. (Т. Карлейль)

  Здоров'я - це справжня коштовність, подарована нам природою. Хочеться тільки, щоб людина починала замислюватися над своїм здоров'ям не тоді, коли хворіє, а значно раніше. Адже не так важко дотримуватися режиму, щодня робити зарядку, стежити за вчасним і раціональним харчуванням. Тож берегти здоров'я слід з молоду, адже саме здорова людина формує сильну націю.

 Бібліотека закладу сприяє популяризації здорового способу життя серед здобувачів освіти, прищепленню навичок гігієни, поглибленню знань про основи життєдіяльності людини. З метою формування понять та переконань у необхідності збереження здоров'я за допомогою залучення до здорового способу життя було проведено спільно із соціальним педагогом Оленою Санжарою  бінарне інтерактивне заняття із здобувачами освіти категорії ВПО "ЗДОРОВ'Я У ТВОЇХ  РУКАХ". Також здобувачі освіти мали змогу протягом тижня ознайомитися з книжково-ілюстративною виставкою -  "ЗДОРОВ'Я - БЛАГО, ДАНЕ НАМ  ПРИРОДОЮ" на якій представлені видання, які допомагають зрозуміти, що здоров'я людини залежить не тільки від лікувально-профілактичних заходів медичних закладів, а перш за все - від дбайливого ставлення людини до свого здоров'я, вміння використовувати резервні сили свого організму та природні засоби. А виставка - інсталяція "ОВОЧІ І ФРУКТИ - ДЖЕРЕЛО ЗДОРОВ'Я" інформує здобувачів освіти наскільки важливо споживати щодня овочі і фрукти. Протягом тижня експонується і виставка малюнків учнів "Я ОБИРАЮ ЗДОРОВ'Я" на яких діти  показали різні способи оздоровлення - заняття різними видами спорту, корисне споживання  овочів та фруктів. Також експонувалися малюнки і про негативний вплив на організм людей шкідливих звичок.

День пам'яті Героїв Крут

29.01.24

                                                                                                                                                                                      На Аскольдовій могилі

                                                                                                                                                                                      Поховали їх —

                                                                                                                                                                                     Тридцять мучнів українців,

                                                                                                                                                                                      Славних, молодих...

                                                                                                                                                                                                              (П. Тичина)

  Історія боротьби українців за свою незалежність сповнена трагічних та героїчних сторінок.  29 січня ми згадуємо одну з них, а саме - День пам'яті Героїв Крут.

  Саме біля залізничної станції Крути, між Бахмачем і Ніжином, у 1918 році, відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу та незалежність.

  Ця битва стала успішною оборонною операцією. Наступ переважаючих сил ворога було зупинено на декілька днів. Це дало змогу представникам Української Народної Республіки підписати Брестський мирний договір із країнами Четверного союзу.

   Бій під Крутами посідає чільне місце в національній історичній пам’яті.

 На державному рівні цей день почали відзначати з 2003 року. Щорічне вшанування пам’яті Герої Крут закріплено у Постанові ВРУ від 16 травня 2013 року «Про відзначення подвигу героїв бою під Крутами».

  У 2006 році на залізничній станції Крути відкрили меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут»,  до 80-ї річниці Монетний двір випустив в обіг пам'ятну монету номіналом 2 гривні, а у 2019 році на екрани вийшла історична драма Олександра Шапарєва "Крути 1918", яка отримала неоднозначні відгуки.

  Українські юнаки загинули і власною кров’ю вписали героїчну сторінку в історію визвольних змагань нашого народу. Бій під Крутами став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність.

  До цієї сумної, але славетної сторінки нашого літопису  для користувачів у бібліотеці закладу оформлено книжково-ілюстративну виставку-реквієм "ГЕРОЇ КРУТ ЖИВІ У ПАМ'ЯТІ НАРОДНІЙ", яка розповідає про героїчний подвиг київських студентів під Крутами.                                                 

                                                                                                                                                                    

  

День Соборності України

22.01.24

                                                                                                                                                         Я співаю про тебе, прекрасна країно,

                                                                                                                                                                     Де хлібами духмяними вкриті поля,

                                                                                                                                                                   І про шлях твій до волі, моя Україно,

                                                                                                                                                                    Незалежна, соборна та славна земля!

   22 січня наша країна відзначає величне національне свято – День Соборності України.

 Щороку в цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв, які намагались відродити незалежну Соборну українську державу.

 Саме 22 січня 1919 року, на Софійській площі в Києві, директорія Української народної республіки урочисто проголосила Акт воз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину соборну Українську державу.

 Для українського народу, віками позбавленого власної державності та розірваного на частини між сусідніми країнами ця проблема завжди була особливо болючою й неймовірно складною.

Тож соборність для України – це єдність багатоманітності, об’єднання навколо спільного стрижня, яким є українська державність, українська ідентичність. Це свято має історичне та політичне значення для суверенітету нашої держави.

 Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.

 Слово «Соборність» включає в себе єдність і згуртованість. У ньому ми чуємо слово «собор». Собор душі є у кожного із нас. Берегти його – означає слідкувати за своїми думками, діями, вчинками. Одним із головних завдань собору душі є знати і пам’ятати свою історію. Тож вивчаймо власну історію і цінуймо цілість землі рідної і народу!

З нагоди цього свята у читальній залі бібліотеки ліцею "Лідер" була створена книжково - ілюстративна виставка до Дня Соборності України "ЛАНЦЮГ ЄДНОСТІ - ДОРОГА ПРАВДИ ТА БОЛЮ"

 На ній представлені книги та інформаційний матеріал, які надають можливість детально ознайомитись з історичними фактами та передісторією виникнення свята. На перервах користувачі бібліотеки на "долоньках" синього та жовтого кольорів писали, що вони розуміють під поняттям "Соборна Україна".

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

 І навіть зараз, незважаючи на часткову окупацію наших земель, ми зостаємось єдиною нацією.

Новорічний калейдоскоп

 

  Зима – це найчарівніша пора року, коли люди поринають в атмосферу дива і дарують собі та своїм близьким незабутню казку.  У грудні всіх охоплює святковий настрій, адже ми відзначаємо різдвяно-новорічні свята. Чарівна новорічна атмосфера запанувала і у бібліотеці нашого закладу.

 Напередодні зимових свят у читальній залі бібліотеки ліцею оформлено виставку – вернісаж «НОВОРІЧНИЙ КАЛЕЙДОСКОП».

 На виставці представлено книги, які розповідають про українські звичаї та обряди святкування Нового року та Різдва, а розділ «Зимова казка йде у гості» містить чудові історії й казки, які приємно почитати наодинці або всією родиною зимовими вечорами.


Талант, що прагнув до зірок

13.12.23

Невже я зайвий чоловік тому, що люблю безумно Україну?
Микола Хвильовий

  У різні часи Миколу Хвильового сприймали по-різному, але сьогодні його ім’я уособлює в собі вищий злет української літератури 20-х років XX століття.

  Микола Хвильовий (Микола Григорович Фітільов) – український прозаїк, публіцист, політичний діяч, один з найточніших діагностів своєї революційної доби. Символ епохи «Розстріляного Відродження». Найвідомішими творами є новела «Я (Романтика)», повість «Санаторійна зона», роман «Вальдшнепи», а також памфлет «Україна чи Малоросія?». В 1925 році М. Хвильовий висунув гасло «Геть від Москви!», вважаючи, що для творення власної культури Україна має для збереження української ідентичності відмовитись від копіювання російської культури, від московського шаблону.

  З нагоди 130-річчя від дня народження Миколи Хвильового у читальній залі бібліотеки закладу для користувачів представлена книжкова виставка - портрет «ТАЛАНТ, ЩО ПРОГНУВ ДО ЗІРОК» про життя й творчість цієї самовідданої, героїчної людини, яка усе своє життя присвятила Україні.

  Запрошую читати Хвильового і про Хвильового…

День Збройних Сил України

06.12.2023

 6 грудня в Україні традиційно відзначають День Збройних Сил. Це свято з'явилося в нашому календарі у 1993 році, воно було засноване в день ухвалення в 1991 році закону "Про Збройні Сили України" і з тих пір відзначається щорічно.

День Збройних Сил святкують усі війська: сухопутні, повітряні та військово-морські.

 Зараз це свято стало символом справжньої мужності, героїзму і відваги.

 Наша армія – це сила, якій ми, українці, безмежно довіряємо і дякуємо, адже вона – наш надійний щит, наша віра і любов, наша опора і шанс на майбутнє.

 З нагоди  цього свята у бібліотеці ліцею для учнів  підготовлено ілюстровану виставку «ЛИЦАРІ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ».

На виставці представлені інформаційні матеріали про Збройні Сили України, військовий лад, ілюстрації наших мужніх захисників і захисниць.

Національний тиждень читання

Бути своїми

04.12-10.12.2023

 

                                                                                                                                                          Читати модно, престижно,  

                                                                                                                                                       корисно! Так було, є і буде!

  Читання — це не тільки прекрасний спосіб проведення дозвілля, а й відмінний інструмент для підтримки фізичного і психічного здоров’я.

 Сьогодні ми не знаємо хто написав першу книжку і як вона називалася. Але з упевненістю можна сказати, що книга – унікальне, феноменальне творіння людства.

 Читання є важливим у час миру і добробуту, але ще важливішим – у часи випробувань, які випали на нашу долю через війну. Книжки стали  нашим захистом і нашою зброєю, друзями і порадниками, вчителями і лікарями.

  З метою популяризації книги та привернення уваги до важливості і приємності читання Український інститут книги вже традиційно щороку проводить акцію «Національний тиждень читання". Цьогоріч гасло Акції" - "Бути своїми", в яке ми вкладаємо безліч сенсів і практичного змісту.

До Тижня читання долучився і наш заклад. До уваги користувачів з 4 по 8 грудня у бібліотеці закладу відбулися різноманітні книжкові події: книжковий вернісаж « КНИЖКОВЕ МІСТЕЧКО», виставка малюнків «СВІТ КНИГИ», День інформації  «ЛІТЕРАТУРНА ПАНОРАМА КІРОВОГРАДЩИНИ»,  презентація  книг  «ЧИТАННЯ -ЛІКИ ВІД ПОЗІХАННЯ», вікенд «МАЛЮЙ, ГРАЙ І КНИЖКУ ЧИТАЙ», виставка- портрет «ТАЛАНТ, ЩО ПРАГНУВ ДО ЗІРОК».

   Книга - наш порадник у всіх життєвих ситуаціях і для  школярів і для зрілої людини. Недарма в народі кажуть: "  Книга вчить як на світі жить", "Хто багато читає, той багато знає."

  Нехай читання нас усіх об'єднує! Будьмо своїми! Читаймо разом!

День пам’яті жертв Голодомору

23.11.23

                                                                                                   Запалимо свічку у кожній оселі.

                                                                                                                                          На пам'ять на вічну про дні невеселі...

                                                                                                                                         Про голод, що вдерся у кожну хатину.

                                                                                                                                         І нищила смерть ця старого й дитину...

 День пам’яті жертв голодоморів відзначається в Україні щорічно у четверту суботу листопада згідно з Указом Президента з метою вшанування на належному рівні жертв Голодомору 1932-1933 років – геноциду Українського народу та масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років. Цього року пам’ять загиблих від штучного голоду Україна вшановуватиме 25 листопада.

 Голодомори, що прокотилися трьома потужними хвилями Україною, забрали мільйони життів українців, стали масштабною національною трагедією.

 У 1932-33 роках більшовицький режим, який не зміг знищити прагнення українців до свободи, вирішив забрати їх життя. За різними даними, у 1932-1933 роках від голоду загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей – дорослих, старих, дітей. Спланований геноцид знищував цілі села, які помирали в страшних муках.

 Ціною неймовірних зусиль українській нації вдалося пережити ці трагедії, але пам’ять про них, особливо про Голодомор 1932-1933 років, залишається у кожній українській родині. Обов’язок кожного з нас пам’ятати та вшановувати загиблих.

 У цей день у містах України проходять пам’ятні й скорботні заходи, церемонії. О 16 годині оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам’ятників жертвам або запалюють їх у своєму вікні.

 З метою вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні бібліотека закладу  презентує виставку- інсталяцію «ГОЛОДОМОР - ЛИХО МОЄЇ КРАЇНИ», ілюстровану виставку «ГОЛОДОМОР - 1932-1933» та виставку малюнків «ГОЛОДОМОР ОЧИМА ДІТЕЙ».  На виставці до уваги здобувачів освіти  представлені документальні книги, ілюстрації ,спогади свідків тих жахливих  подій, книги українських письменників та поетів - Василь Барка "Жовтий князь", Улас Самчук  "Марія", Наталія Фесенко " Малороска", Володимир Шурапов "Як нам болить за тебе Україно..." та ін.

 Голодомори в Україні - це трагічні сторінки історії, які не мають терміну давності і забуття.

День Гідності та Свободи 

21.11.23

                                                                                                                                                                   І хто б там що кому не  говорив,

                                                                                                                                                                     а згине зло і правда переможе!

                                                                                                                                                                                                                                     Ліна Костенко

 

  В Україні 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи.

  Його встановлено указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року,

 Однак на відміну від подій Помаранчевої революції, цього разу обстоювання гідності та свободи коштувало багатьох життів українських патріотів: 106 людей були вбиті і понад 2 тис. поранені.

 Вже другий рік поспіль День Гідності та Свободи відзначається на тлі повномасштабного вторгнення рф, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. Україна знову бореться за свою свободу та незалежність, захищаючись від агресора.

 З метою віддання належної шани патріотизму й мужності героїв Майдану в бібліотеці закладу експонується виставка-пам'ять «МАЙДАН НЕСКОРЕНИХ». На виставці представлені інформаційні матеріали про мужність та відвагу учасників "Революції Гідності" , які нагадують про те, якою ціною здобувалися свобода та незалежність, новий шанс для України стати справжньою європейською державою.

Всесвітній день дитини

20.11.23

                                                                                                                                    «Людство зобов’язане дати дитині найкраще»

  Декларація ООН про права дитини. 

 

Яка б не була розумна і талановита дитина, вона все ж потребує дорослу опіку й увагу, турботу, любов, захист і постійну підтримку. Ми люди і зовсім не людяно відмовляти нашим дітям у всьому цьому, особливо враховуючи ті реалії, які вперто супроводжують нас у нашому непростому світі.

  Щорічно, 20 листопада, відзначається Всесвітній день дитини. Кожного року його святкують у річницю прийняття Конвенції про права дитини.

  Конвенція ООН про права дитини є основним документом, що визначає правові стандарти у сфері захисту прав дитини.  Її основна ідея – це якнайкраще забезпечити інтереси дитини. Положення Конвенції зводиться до чотирьох основних пунктів, які мають забезпечити права дітей: розвиток, виживання, захист і забезпечення активної участі в житті суспільства. Головний принцип Конвенції – визнання дитини повноправною та повноцінною особистістю у суспільстві.

 

  До Всесвітнього дня дитини у бібліотеці закладу для читачів  експонується ілюстрована виставка «Діти Землі – надія планети». На виставці представлені інформаційний матеріали про свято та  документи про права та обов’язки дитини.

Міжнародний день толерантності

16.11.23

 До Міжнародного Дня толерантності, який відзначається 16 листопада, в бібліотеці ліцею експонується виставка «ТОЛЕРАНТНІСТЬ Й ДОБРОТА-ОСНОВА НАШОГО ЖИТТЯ».  

  Виставка знайомить з історією виникнення цього свята, радить, як стати толерантним, а також акцентує на якостях толерантної людини.  Мета виставки – сприяти формуванню ціннісних настанов на толерантне спілкування та навичок толерантної поведінки, виховувати чуйність, людяність, терпимість і небайдужість.

  Міжнародний день толерантності нагадує всім нам про те, що насильство, тероризм, етнічне та релігійне переслідування — це ті явища, яким не місце в XXI столітті.

Тиждень знань безпеки життєдіяльності

13.11.23-17.11.23

  Життя й здоров’я дітей є найвищими цінностями нашого суспільства.  Навчаючи дітей правилам безпеки життєдіяльності, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє. Саме з метою популяризації знань з пожежної безпеки, навчання життєвим навичкам - здатність до адаптації, позитивної поведінки у подоланні труднощів повсякденного життя, прищеплювання навичок обережної поведінки в довкіллі та бережливого ставлення до свого здоров'я, життя та життя і здоров'я оточуючих під час воєнного стану  для здобувачів освіти у бібліотеці закладу  оформлено тематичну ілюстровану виставку «НАВЧІТЬСЯ СЬОГОДНІ, ЩОБ БУТИ В БЕЗПЕЦІ Й ВИЖИТИ ЗАВТРА...»

  На виставці представлені наочні матеріали про пожежну  та мінно-вибухову безпеки, які допоможуть дітям отримати знання про те, якою має бути поведінка під час пожежі, правила поводження з вибухонебезпечними предметами, щоб уникнути нещасних випадків.

Бабин Яр

                                                             29.09.23                                                                                                                                      

                                                                                                                                                                      Нестерпним болем повен Бабин Яр.

                                                                                                                                                                Тисячоліттям тугою волає.

                                                                                                                                                                       Безсилі тиша тут і календар.

                                                                                                                                                                       І берегів у пам’яті немає.

                                                                                                                                                                                            П. Маркіш

   Бабин Яр - одне з найвідоміших місць великої трагедії. У 1941 році впродовж двох днів, 29-30 вересня, під час Другої світової війни, нацисти в окупованому Києві провели перший масовий розстріл цивільних.

  Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці знищили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Але Бабин Яр – не лише місце геноциду євреїв.

  У Бабиному Яру, за різними оцінками, вбили 100 - 150 тисяч людей різних національностей – євреїв, ромів, караїмів, учасників українського націоналістичного руху опору, радянських військовополонених, пацієнтів психлікарень та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали «шкідливими» для суспільства.

  29 вересня Україна та весь цивілізований світ вшановує пам’ять жертв масових розстрілів. Ця дата торкається болісною скорботою наших сердець у той час, коли український народ знову бореться з окупантом, який чинить жорстокі злочини проти мирного населення.

  До 82-річниці  трагедії у Бабиному Яру для користувачів бібліотеки підготовлено виставку - вшанування "ТРАГЕДІЯ БАБИНОГО ЯРУ - В СЕРЦІ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ".

На виставці представлені інформаційні матеріали про трагедію, яка увійшла в історію як одна з наймасовіших акцій знищення мирного населення.

  Бабин Яр… Забуттю не підлягає.

До невичерпного джерела творчості В.О. Сухомлинського

28.09.23

Людина народжується, щоб залишити по собі слід вічний.

В.О.Сухомлинський

  Українська педагогіка багата славетними іменами. Василь Олександрович Сухомлинський – педагог-гуманіст, мудрий учитель, а ще й публіцист, дитячий письменник. 28 вересня виповнюється 105 років від дня його народження. Благородне серце, сили і знання, педагогічне обдарування Василь Олександрович віддав дітям, молоді, школі, покликаній стати осередком виховання людської особистості.

 З нагоди відзначення 105-річниці від дня народження В. О. Сухомлинського та з метою увічнення пам'яті видатного українського педагога-гуманіста для користувачів у бібліотеці закладу оформлена книжкова виставка «До невичерпного джерела творчості В.О. Сухомлинського».

Користувачі бібліотеки мають чудову нагоду доторкнутись до думки і слова Василя Олександровича. Своїм відвідувачам читальня пропонує підбірку книг, з якими можна помандрувати у веселковий світ казки, де добро завжди перемагає зло.

Міжнародний день миру

21.09.23

                                                                                                                                                                     ...У світі мир — основа із основ,

                                                                                                                                                                     І символ миру — білосніжна пташка.

                                                                                                                                                                      Голубко біла, ти лети у світ,

                                                                                                                                                                      Хай буде мир у небі голубому!

 

 Мир! Це слово звучить по-різному на континентах Землі. Але скрізь воно означає прості й одвічні істини. Мир-це життя і радість, це чисте небо над головою, це впевненість у завтрашньому дні і у своєму майбутньому, це і можливість спокійно вчитися і працювати…

 До Міжнародного дня миру, у бібліотеці ліцею, учні 6-Г класу підготували патріотичний калейдоскоп «Україна бажає миру». Учні розповіли про основні аспекти Міжнародного дня миру та продекламували вірш української поетеси Надії Красоткіної «Мир на землі».

Тиждень безпеки дорожнього руху

11.09.23 – 15.09.23

 

  Кожна дитина почуває себе у безпеці, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього безпечного життя.

  З 11 по 15 вересня в  ліцеї проводиться тиждень безпеки дорожнього руху в умовах воєнного стану З цієї нагоди в нашій бібліотеці  була представлена книжково-ілюстративна виставка - застереження «Правила дорожні – корисні для кожного», а з учнями 1-го класу проведено годину спілкування «Безпека на дорозі».

  Метою заходів є розширення знань дітей про безпечну поведінку на дорогах та розвиток умінь і навичок свідомо дотримуватися правил дорожнього руху.

Тиждень безпеки життєдіяльності

22.05.23 – 26.05.23

  З 22 травня по 26 травня 2023 року в закладі проходив Тиждень безпеки життєдіяльності. З цієї нагоди у  бібліотеці  ліцею була представлена книжкова виставка «Їдеш тихо-обминаєш лихо».

 Метою виставки є формування позитивного ставлення до вимог безпеки в учасників дорожнього руху; обґрунтування важливості дотримання безпечної та відповідальної поведінки на дорозі задля збереження життя та здоров'я здобувачів освіти.

Національно- патріотичне виховання

19.05.23

                                                                                        

  В дитинстві відкриваєш материк,

котрий назветься потім-Батьківщина.

Ліна Костенко

                                                                                                                              

  Національно-патріотичне виховання - це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується ( за В О. Сухомлинським)

 Патріотизм виявляється в любові до Батьківщини, свого народу, турботі про його благо, сприянні становленню й утвердженню України як суверенної держави, готовності відстояти її незалежність, розділити свою долю з її долею, повазі українських звичаїв і обрядів.

 З метою формування почуття любові до Батьківщини та її національних цінностей у бібліотеці закладу продовжують проходити заходи патріотичного спрямування.  Так, для користувачів бібліотеки  оформлено книжкову виставку «Люблю тебе всім серцем, Україно», та проведено патріотичний калейдоскоп "Що таке патріотизм»".

День вишиванки

18.05.23

  Щороку, у третій четвер травня Україна святкує Всесвітній день вишиванки. Це свято сприяє єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу, зберігає споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.  Вишиванка – символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються.

 З метою збереження українських цінностей та популяризації вишитого етнічного одягу, для користувачів закладу у бібліотеці оформлено виставку-інсталяцію «А над світом українська вишивка цвіте»

 На виставці представлені вишиті роботи учнів нашого закладу та аутентичні вишиті рушники.

День вишиванки символізує єдність нашого народу, тому і є важливим святом для кожного українця.

День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

18.05.23

Будь-який етнос, із його культурою – незалежно від його чисельності, рівня розвитку – є унікальною, неповторною цінністю людської цивілізації. Ніхто не має права нав’язувати йому чиюсь культуру, чиюсь мову, чийсь спосіб життя.

Енвер Озенбашли
кримськотатарський історик та мовознавець

  Сьогодні 18 травня ми вшановуємо пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу.

  У 1944 р. рішенням сталінського режиму весь кримськотатарський народ був насильно депортований зі своєї Батьківщини. Примусове його утримання  в місцях вигнання продовжувалося аж до листопада 1989 року. Протягом всього цього часу кримські татари зазнали широкомасштабних репресій з боку радянського режиму. Це стало причиною масових смертей кримських татар, основну частину яких складали люди похилого віку, жінки та діти.

  До Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу (1944) у читальному залі бібліотеки оформлено інформаційну виставку «18 травня1944 не стерти пам’яті народу». Експозиція містить матеріали, що розповідають про трагічну долю кримськотатарського народу, який став жертвою здійснюваного Російсько-совєтською імперією впродовж двох з половиною століть геноциду. Показані й охарактеризовані основні етапи цього геноциду та його наслідки, боротьби за свободу.

День Європи

09.05.23

  Цьогоріч Україна відзначає День Європи разом із країнами Європейського Союзу – 9 травня. Адже ми - частина родини європейських держав зі спільними цінностями та прагненнями. 

  До Дня Європи в Україні у бібліотеці оформлена тематична  виставка «Україна – європейська країна», яка допомогла педагогам організувати години спілкування, під час яких здобувачі освіти отримували інформацію про Європу, відкривали для себе європейські цінності, ознайомилися з культурою, мовами, спортом, традиціями та історією народів Європи.

  А для користувачів молодшого віку в читальному залі бібліотеки діє книжкова виставка «Письменники Європи - Світу», на якій представлені книги, що здобули беззаперечне визнання на батьківщині і продовжують підкорювати світ.

День пам'яті та примирення

08.05.23

Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня. Запровадження цієї пам’ятної дати приєднує Україну до європейської традиції пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни.

На вшанування пам’яті про кожного, хто, долаючи втрати і горе, приклав титанічні зусилля в боротьбі з нацизмом, а також усіх жертв цієї страшної війни, у бібліотеці закладу оформлена виставка-пам’ять «Назавжди в пам’яті поколінь».

На виставці запропоновані інформаційні матеріали, які розкривають місце і роль України у Другій світовій війні, внесок українського та інших народів у перемогу над нацизмом, розповідають сувору правду про ті важкі роки, коли кожен день відбувався подвиг, висвітлюють різні аспекти життя українців в умовах воєнного часу.

День Чорнобильської трагедії

26.04.23

  26 квітня 2023 року виповнюється 37 років з моменту страшної катастрофи й величезної екологічної трагедії світового масштабу на Чорнобильській АЕС.

   До Дня пам’яті Чорнобильської трагедії у бібліотеці закладу для користувачів оформлена тематична книжково-ілюстративна виставка «Чорнобиль-жива рана землі моєї!» На виставці представлені книги та ілюстративний матеріал про тих, хто самовіданно виконував свій громадянський обов’язок, рятуючи Землю, Небо, Життя…

    Щорічно 28 квітня у понад 100 країнах світу, з метою привернення уваги суспільства – до проблеми безпеки людини на робочому місці, відзначають Всесвітній день охорони праці.

  З нагоди цього дня  у ліцеї проводяться відповідні заходи. Їх мета – привернути  увагу учнів та працівників закладу  до питань охорони праці та запобігання нещасним випадкам на робочому місці.

  Бібліотека спільно із інженером  з охорони праці долучилася  до проведення  заходів щодо святкування Всесвітнього дня охорони праці. Так,  у бібліотеці  презентовано  тематичну виставку– перегляд «Охорона праці – запорука життя!», на якій  до уваги користувачів було представлено правову, довідкову та учбову  літературу з охорони праці та безпеки  життєдіяльності. Також у читальному залі бібліотеки закладу була організована виставка дитячих малюнків з питань охорони праці, правил безпеки життєдіяльності та пожежної безпеки «Охорона праці-очима дітей- 2023»

Тиждень психології

17.04.23- 21.04.23

  Психологія – надзвичайна наука. Це наука про людську душу. Вона допомагає людині пізнавати себе, вирішувати проблеми, навчатися керувати своєю поведінкою, долати труднощі й радіти кожній хвилині життя.

  Із 17 по 21 квітня у нашому закладі проходив Тиждень психології. Метою Тижня являється залучення до психологічної культури всіх учасників навчально-виховного процесу, збереження і зміцнення психічного здоров’я учнів та популяризація науки у закладі.

Тиждень психології – завжди свято, марафон спілкування, яскраві події та різноманітні заходи.

 З нагоди проведення Тижня у бібліотеці закладу проходили різноманітні заходи: оформлена інформаційно-книжково-ілюстративна виставка «Кожна людина - Всесвіт», для учнів організовано релаксаційні перерви між уроками. Створити позитивний настрій та підтримати розвиток творчих здібностей допомогли розмальовки Карли Жерар та малювання сіллю.

Тиждень безпеки життєдіяльності

10.04.23 – 14.04.23

 У країні триває війна і зростає небезпека від вибухонебезпечних предметів для нашого життя. Шкода, якої можуть завдати ці предмети, непоправна та навіть смертельна. 

  З 10 по 14 квітня у нашому ліцеї відбувся Тиждень з безпеки життєдіяльності. Основним завданням  проведення цього тижня було – вироблення умінь і навичок грамотно і чітко діяти в різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров’я та життя.

  Під час проведення тижня у бібліотеці закладу була презентована виставка - попередження «Помічай, упізнавай, поводься безпечно!» На виставці були представлені інформаційні матеріали про вибухонебезпечні предмети та правила безпеки, які допоможуть врятувати життя.

 День Національної гвардії України.

24.03.23

26 березня – професійне свято військовослужбовців Національної гвардії України. До цієї дати в бібліотеці  закладу для користувачів  бібліотеки розгорнута виставка–привітання військовослужбовців та ветеранів Національної гвардії. Також до виставки увійшли ознайомчі матеріали про історію свята, небезпечну службу військовослужбовців, сьогодення воїнів Національної гвардії України, які кожен день захищають Україну, її територіальну цілісність та ілюстративний матеріал.

Тиждень дитячої  та юнацької  книги

20.03.23 -24.03.23

   З метою прищеплення учням любові до книги, дбайливого ставлення до неї, виховання потреби в читанні, підвищення інтересу учнів до ролі книжки в суспільному та історично-культурному житті, пропаганди сучасної літератури,  відповідно плану роботи навчального закладу з 20.03.  по 24.03. 2023 року  в бібліотеці  закладу був проведений «Тиждень дитячої та юнацької книги».

   Протягом Тижня книги  велика увага приділялася  популяризації книги. Адже, книга-чудовий дивовижний витвір людського розуму. Вона стала для кожного із нас такою ж необхідною, як земля, як чисте небо над головою, як хліб. Навіть важко уявити, як би розвивалася людина, коли б не було винайдено книгу.

   У період з 20 по 24 березня в читальній залі  бібліотеки закладу діяли виставки: «Українська книга-оберіг нації, її гордість, її краса», «Цікавинки про бібліотеки», «Казка + пригода = читаю з насолодою». Жвавий інтерес в учнів викликала виставка-привітання «Книга – мудрість віків!» (книги- ювіляри 2023 року), естафета «Прочитав сам-порадь іншим» та книжкова панорама «Люби рідне – читай українське», які познайомили школярів з творами класиків української та зарубіжної літератури.

Всесвітнього дня поезії для учнів 5-8 класів організовано краєзнавчий круїз «Літературні скарби Кіровоградщини». Учні  ознайомились  із поезіями сучасних авторів нашого краю.

   Для учнів початкових класів (3-Г, 4-Г) проведено годину спілкування «Книга-джерело знань» та вікторину «З якої це казки», де школярі показали свої знання з прочитаних книг. З великим задоволенням користувачі бібліотеки прийняли участь у  книжковому пікніку «Читати – це модно».  Мета - прищеплювати дітям уміння самостійно працювати з книгою, аналізувати узагальнювати, робити висновки з прочитаного та виховувати любов і повагу до книг.

   З метою підсилити інтерес до читання для  учнів 1-11 класів оформлено бібліографічну довідку «Диво, створене людиною». Довідка містила  інформацію про наявність у фондах бібліотеки конкретних  видань,  а також допомогла користувачам підібрати книги  за своїми уподобанями.

   Неабияке задоволення приносить і читання науково – популярної літератури для дітей, яка надходять до бібліотеки. Для популяризації цієї літератури в читальному залі бібліотеки закладу проведено презентацію сучасної літератури  «Пошук бібліотечних скарбів».

   Також, для користувачів бібліотеки, цікавим виявися і інформ – реліз «Як твориться книга» . Відео познайомило учнів  з тайною народження книги та  який шлях вона проходить, перш ніж потрапити до рук читача. А про користь читання розповіло відео «Я читаю».

    Усі проведені заходи, сприяли залученню дітей самостійно працювати з книгою, аналізувати, узагальнювати, робити висновки з прочитаного, виховувати любов і повагу до книг.

Шевченківські дні

06.03.23 - 10.03.23

9 березня українська громадськість відзначає 209-у річницю від дня народження українського генія Тараса Григоровича Шевченка.

Задля вшанування пам’яті Кобзаря в читальній залі бібліотеки розгорнуті книжково – ілюстративні  виставки та тематичні полички «Думи  Кобзаря,  живіть поміж нами», «Художня спадщина Тараса Шевченка», « Пророк народжений Україною».

  Для експозицій підібрано літературу, що розкриває творчий та життєвий шлях Тараса Григоровича та його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України.

Книжкові виставки призначені допомогти користувачам бібліотеки глибше усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового Слова, поглибити знання про його коротку, трагічну, але в той же час і величну долю та стати інформаційним приводом для зміцнення рівня національної самосвідомості.

 До відзначення Дня народження Т. Шевченка долучилися користувачі бібліотеки. Проведено захід «Калейдоскоп цитат Т. Шевченка» та поетичну хвилинку  «Віршів віночок від Тараса» з учнями  3 класу (В,Г дистанційна форма навчання).

Міжнародний день рідної мови

21.02.23

  Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно запроваджено у листопаді 1999 року тридцятою сесією Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

 Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячної еволюції кожного етносу.

 З нагоди свята у бібліотеці закладу розгорнута книжкова виставка   «Українська мова – духовний скарб нації». На виставці представлені книги, у яких висвітлюється історія народження та розвитку однієї з наймилозвучніших мов світу – української.

 Мета цієї виставки – поглибити знання про мову, як основу духовності; виховати любов і повагу до української мови, як мови державної та материнської; спонукати читачів до роздумів про долю рідного краю та його славних синів, про свою приналежність до українського роду.

День єднання

16.02.23 

                                                                                                              А наша єдність нездоланна,
                                                                                                                Бо в нас тече козацька кров.
                                                                                                              За скільки літ нас не здолали,
                                                                                                              А отже вистоїмо знов…

  Сьогодні, 16 лютого,  Україна відзначає День єднання.  День єднання – молоде свято. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу – показати усьому світові, що ми сьогодні – як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.

   До цієї дати, для користувачів бібліотеки, підготовлена виставка – подія «Ми Україна – прекрасна і єдина», на якій представлені матеріали про історію, значення цього свята та література тематичного спрямування.

День єднання

16.02.23 

                                                                                                              А наша єдність нездоланна,
                                                                                                              Бо в нас тече козацька кров.
                                                                                                              За скільки літ нас не здолали,
                                                                                                              А отже вистоїмо знов…

Сьогодні, 16 лютого,  Україна відзначає День єднання.  День єднання – молоде свято. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу – показати усьому світові, що ми сьогодні – як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.

  До цієї дати, для користувачів бібліотеки, підготовлена виставка – подія «Ми Україна – прекрасна і єдина», на якій представлені матеріали про історію, значення цього свята та література тематичного спрямування.

Тиждень безпеки життєдіяльності

30.01.23- 03.01.23

З 30 січня по 03 лютого 2023 року в нашому закладі проходив Тиждень безпеки життєдіяльності на тему: «Журба здоров’я відбирає, а радісна думка прибавляє». Мета Тижня -  посилення виховання поважного ставлення до здорового способу життя та гармонійного розвитку, збереження та поліпшення власного здоров’я, створення і підтримки здорових та безпечних умов життя і діяльності як у повсякденному житті так і в умовах надзвичайних ситуацій.

Протягом Тижня  у  бібліотеці  закладу до уваги користувачів діяла тематична книжково - ілюстративна виставка з даної теми, на якій були представлені матеріали про збереження та поліпшення власного здоров’я - підвищення імунітету, уникнення різних захворювань, стабілізації стресу та тривоги тощо.

День пам'яті Героїв Крут

29.01.23

29 січня в  Україні відзначається День пам'яті Героїв  Крут.

Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.

Після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність. На державному рівні цей день почали відзначати з 2003 року. Щорічне вшанування пам’яті Герої Крут закріплено у Постанові ВРУ від 16 травня 2013 року «Про відзначення подвигу героїв бою під Крутами». У 2006 році на залізничній станції Крути відкрили Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут».

До цієї пам’ятної дати  у бібліотеці закладу оформлено тематичну виставку – пам’ять  «Крути – невгасимий вогонь української волі» на якій користувачі бібліотеки мали змогу ознайомитися з фактами перебігу цих страшних подій в історії України.

Голокост

27.01.23

27 січня весь світ вшановує пам’ять загиблих в роки Голокосту – жахливої трагедії, жертвами якої стали близько шести мільйонів євреїв. В Україні було розстріляно понад півтора мільйона людей, але й до сьогодні дослідники не мають точних даних щодо справжньої кількості знищених нацистами євреїв та ромів.

Генеральна асамблея ООН 1 листопада 2005 року прийняла Резолюцію № 60/7 «Пам’ять про Голокост», у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. Того дня в 1945 році війська 1-го Українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц.

В Україні та за її межами символом нелюдських страждань, траурним місцем, де відбулись масові розстріли жертв (переважно єврейської національності) вважається Бабин Яр

З нагоди  Дня пам’яті жертв Голокосту в читальному залі бібліотеки закладу  діє книжкова виставка – спогад  «СВІЧА ГОЛОКОСТУ».

Пропонуємо всім бажаючим ознайомитися з виданнями, які представлені на виставці, та вшанувати світлу пам'ять мільйонів безневинно убитих людей різних національностей, більшість з яких були євреї. Адже сьогодні ми, нове покоління,  повинні берегти пам'ять про  Голокост, формувати наш світогляд в умовах толерантності і належного ставлення до загальнолюдських цінностей, щоб більше ніколи у світі не повторилася ця жахлива трагедія в світовій історії.

День Соборності України

20.01.23

Україно, нездоланна вища Мати

Володимира, Богдана і Тараса.

Бог тобі призначив жити, не вмирати,

Бути світові як захист і окраса.

В. Переяславець

20 січня 2023 року до Дня Соборності України, в читальній залі бібліотеки відкрита книжкова виставка «На шляху до свободи та незалежності». Урочистий Акт злуки Західно-Української Народної Республіки та Української Народної Республіки в єдину соборну Українську державу проголосила директорія УНР 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. «Віднині зливаються в одне ціле віками розділені частини України - Галичина, Буковина, Закарпаття та Придніпрянська Україна – в одну велику Україну. Збулись мрії, заради яких жили та заради яких вмирали кращі сини України. Віднині є одна незалежна Українська Народна Республіка», - так було написано в Акті злуки. 

Цей день назавжди залишиться в історії українського народу як один з найпрекрасніших моментів нашої історії. Високий принцип соборності своїх земель – найблагородніший у світі ідеал, до якого прагне кожна нація.

Офіційний державний статус День Соборності України отримав у 1999 році, а в 2011 було встановлено День Соборності і Свободи України.

Книжкова виставка привертає увагу відвідувачів бібліотеки та пропонує замислитись над історією нашої країни, сьогоденням та майбутнім українського народу. Матеріали, представлені на виставці, акцентують увагу на історичних фактах, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918 - початку 1919 року охопив майже всю Україну.

Міжнародний день прав людини

10.12.22

Ти – людина, значить

   маєш права.

Щороку 10 грудня святкують Міжнародний день прав людини.

Це свято засновано 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Двома роками раніше ООН ухвалила загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, у якому чітко сформульовані положення про права людини.

З цієї нагоди у бібліотеці закладу створено інформаційний куточок «Правовий компас» та оформлена викладка правової літератури  і буклетів « Знай свої права, дитино!» А з користувачами бібліотеки був проведений правовий спринт «Афоризми, народні прислів'я про право та закони».

Правовий спринт Афоризми народні прислів'я про право і закон.mp4

День Збройних Сил України

 День Збройних Сил України відзначається щорічно 6 грудня. Це свято завжди відзначалося з гордістю та пошаною, але у 2022 році під час повномасштабної війни його важливість зросла ще більше. ЗСУ — це меч і щит України, наша опора і захист. Найкращі сини і дочки України борються в Збройних Силах за незалежність і свободу своєї Батьківщини.

З нагоди відзначення Дня Збройних Сил України в читальній залі бібліотеки закладу оформлена виставка – привітання «Захист Батьківщини – справа мужніх»

      Щиро вітаємо всіх військовослужбовців з Днем Збройних Сил України та бажаємо  кожному захиснику і захисниці повернутися додому цілими і неушкодженими, і принести з собою ПЕРЕМОГУ!

День пам’яті жертв Голодомору

 Проходить час, і, здається, він повинен був залікувати рани. Але ці рани на серці України кровоточать дотепер, не даючи забути одну з найтрагічніших сторінок історії нашої Батьківщини.

З метою вшанування пам’яті жертв  Голодомору 1932-1933 в Україні 25  листопада у бібліотеці закладу були оформлені: виставка – огляд «Голод в Україні, сторінки історії» та виставка – експозиція «Голодомор 1932-1933»,  що розповідають про причини та наслідки голодомору. Заслуговують на увагу і художні твори українських письменників: «Жовтий князь» В. Барки, «Марія» У. Самчука, «Малороска» Н. Фесенко та інші видання. . Ці книги бентежать душу, наповнюють серця пекучим болем, адже в них показана жахлива картина голодомору, велика трагедія українських родин. Кожна книга з цих виставок стане одним із місточків, що єднає нас з минулим, допомагає розібратись в тих білих плямах, які виникають на карті історії України.

Тиждень безпеки життєдіяльності

21.11.22 – 25.11.22

 Завдяки вогню життя людей кардинально змінилося – вогонь став надійним товаришем і помічником людині. Але необережне поводження з вогнем може привести до біди, адже багато пожеж відбувається з вини людей, зокрема  дітей.  До проведення Тижня знань пожежної безпеки у  бібліотеці закладу  представлено  виставку - застереження "Вогонь – біда, вода – біда, а без вогню і води ще більше біди! " 

Учні знайомляться  з правилами безпечної поведінки при пожежі, куди потрібно звертатись за допомогою.

День Гідності та Свободи

Майдан живе, і буде жити,

Народ, що волі прагне, не здолать,

Бо правду, як Дніпро, не зупинити,

Бо ми – і спів, і гнів, і мир, і рать.

О. Мороз

21 листопада ми відзначаємо День Гідності і Свободи. Саме цього дня розпочалися дві доленосні для країни події: Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року, що стали історичними віхами вже новітньої незалежної України.

 Цей день – символ боротьби і перемоги, символ єднання заради найвищих ідеалів цивілізованого світу. Всупереч жорстокому тиску антидемократичного режиму українці об ’єдналися і відстояли своє право на вибір достойного життя та майбутнього.

Революція Гідності сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму і показала важливість національної ідеї. Україна заплатила високу ціну за свій європейський вибір на Майдані і продовжує платити високу  ціну за державний суверенітет і територіальну цілісність країни.

Нині на українців покладена особлива місія – не лише захистити рідну землю і повернути мирне життя в наші міста і села, а й відстояти демократичні ідеали та цінності, зберегти свободу  та гідність української нації.

З нагоди Дня Гідності та Свободи у бібліотеці закладу оформлено тематичну виставку-огляд «Вільні творять майбутнє!» Користувачі можуть ознайомитися з  інформаційними матеріалами та друкованими виданнями, представленими на даній експозиції.

Всесвітній день дитини

«Діти – се наш дорогий скарб,

се наша надія, се – молода Україна»

Олена Пчілка

Дитина – дивовижна і неповторна краплинка чистої, живої, джерельної води, яку треба берегти, цінувати, любити, і лише тоді вона перетвориться в дивовижну, повноводну річку, бездонне море, повноводний океан, – океан почуттів, емоцій та вражень.

Яка б не була розумна і талановита дитина, вона все ж потребує дорослу опіку й увагу, турботу, любов, захист і постійну підтримку.

Щорічно, 20 листопада, відзначається Всесвітній день дітей. Кожного року його святкують у річницю прийняття Конвенції про права дитини. Офіційно це свято з'явилося в 1954 році завдяки відповідному рішенню Генеральної Асамблеї ООН, яка звернула увагу всього людства на необхідність досягнення взаєморозуміння з дітьми та забезпечення благополучних умов для їх життя.

До Всесвітнього дня дитини у бібліотеці для шановних читачів  експонується книжкова виставка «Твої права-твій захист». На виставці представлені документи про права дитини, художні твори та матеріали для допитливих і кмітливих користувачів.

Міжнародний день толерантності

Проблема розвитку духовності, зокрема, толерантного ставлення людини до свого оточення, дуже актуальна в наш час. Принципово важливим є усвідомлення необхідності навчитися жити у світовій спільноті, керуючись принципами толерантності.

16 листопада 1995 році держави – члени Організації Об`єднаних Націй з питань освіти, науки і культури прийняли Декларацію принципів толерантності. Щодо суті поняття «толерантність» у ст..1 цього документу зазначено: «толерантність означає поважання, сприйняття та розуміння багатого розмаїття культур нашого світу».

Бібліотека закладу  пропонує вашій увазі оглядову виставку до Міжнародного дня толерантності, мета якої – сприяти формуванню ціннісних настанов на толерантне спілкування та навичок толерантної поведінки, виховувати чуйність , людяність, терпимість і небайдужість.

Чарівний світ Астрід  Ліндгрен

Виставка- персоналія до 115 річчя від дня народження письменниці

 Чи не кожен мріє про малесенький дерев’яний будиночок, пофарбований у червоний колір, у лісовій місцевості, неподалік спокійного озера, щоб відчувати єдність із природою, слухати шелестіння листя й щебетання птахів. Саме у такому червоному сільському будиночку 14 листопада 1907 року з’явилася на світ шведська дитяча письменниця, чиї книги перекладені майже 85 мовами та видані у понад 100 країнах. Сьогодні вона найбільш відома завдяки своїм творам про «Карлсона, який живе на даху» та «Пеппі Довгапанчоха».

 Твори Астрід Ліндгрен смішать і втішають, захоплюють грою і казкою. Тим, хто не знайомий з її творами чи знову хоче зустрітися з улюбленими персонажами, ми пропонуємо книжкову виставку   «Чарівний світ Астрід  Ліндгрен».

День народження письменника

Виставка- персоналія

14 листопада 2022 року виповнюється 110 років від дня народження видатного українського поета-пісняра, перекладача, літературного критика Андрія Самійловича Малишка.

Андрій Малищко видав близько сорока збірок. У творчому доробку поета понад сто пісень. Всім нам відомі такі пісні А.Малишка, як "Пісня про рушник", "Вчителько моя", "Стежина", "Київський вальс", багато пісень дійсно стали народними.

Поет співпрацював з багатьма композиторами, але найбільше з Платоном Майбородою.

Андрій Самійлович залишив нам не лише пісенну й поетичну спадщину, він також є автором багатьох публіцистичних та літературно-критичних творів. Написав тексти пісень до фільмів: "Макар Нечай" (1940 р.), "Богдан Хмельницький" (1941 р.), "Роки молодії" (1942 р.), "Щедре літо" (1950 р.), "Долина синіх скель" (1956 р.), "Лілея", "Таврія" (1959 р.), "Чорноморочка" (1960 р.), "Абітурієнтка" (1973 р.). А також сценарії до кінокартин: "Квітуча Україна" (1961 р.), "Ми з України" (1962 р.)

Доволі плідною була і його перекладацька діяльність.

Пропонуємо Вашій увазі  тематичну поличку «Його чудодійне слово»- поетичний калейдоскоп творів цього видатного поета-пісняра.

Всесвітній день доброти

«Нехай існує істина стара-

Людина починається з добра.»

Вже доброю традицією для багатьох країн стало щорічне святкування 13 листопада Всесвітнього дня Доброти (World Kindness Day), датою для якого був вибраний день відкриття в 1998 році в Токіо Першої конференції Всесвітнього руху доброти (World Kindness Movement). У цьому заході брали участь представники Австралії, Канади, Японії, Таїланду, Сінгапуру, Великобританії і США. Пізніше до Руху приєдналися й інші країни. Сама ж організація «Всесвітній рух доброти» була створена в Японії роком раніше – у 1997-му році.

Символом свята є відкрите серце.

 З нагоди свята у бібліотеці закладу оформлена виставка-перегляд «Зігріє душу доброта», на якій представлені інформаційні матеріали та художні твори, які навчать читачів доброті, щирості, порядності, чуйності. Саме ці риси перш за все необхідні кожній людині для того, щоб її поважали.

Приєднуйся і ти до цього доброго, чудового свята. Головне, щоб вчинок був щирим і благородним. Адже це так просто – обійняти батьків, зателефонувати друзям і сказати їм, які вони чудові, змайструвати і почепити на вулиці годівницю для птахів…..

Декада української писемності та мови

 08.11.22-18.11.22)

 Щороку, 9 листопада відзначаємо День української писемності та мови!

Українська мова є одним з найцінніших надбань нашої державності: красива й милозвучна вона лине глибоко до серця кожного українця!

Мова є ознакою, що дає нам право називатися нацією. Вона — наша найбільша народна цінність, скарбниця духовних надбань, життєвого досвіду, праці та творчості багатьох поколінь.

У рамках  Декади української писемності та мови в бібліотеці закладу була організована тематична виставка «Мова народу- скарбниця жива», інформаційні локації «Цікаві факти про українську мову і писемність», «Походження та основні етапи розвитку письма» та  оформлений тематичний куточок.

 З учнями 3-Г класу була проведена онлайн- гра подорож «Мандруємо країною Писемності та Мови», а з читачами бібліотеки- бесіда "Барви рідної мови» з елементами смайл- опитування, а також створення буклетів про красу рідної мови.



Світ ловив мене, та не спіймав. Г.Сковорода.mp4

Людина на всі часи

Виставка- персоналія( 03.11.22-0312.22)

 Цього року ми відзначаємо 300-річчя від дня народження визначного українського філософа-містика, поета та педагога Григорія Сковороди. Без сумніву, він був чи не найцікавішою постаттю історії українського духу.

До славного ювілею у  бібліотеці закладу розпочався цикл заходів присвячених Г. Сковороді. Знайомство із життям і творчістю нашого визначного філософа  і письменника ми розпочали з виставки – персоналії «Людина на всі часи», на якій представлені були інформаційні матеріали та вибрані твори Г.Сковороди. Учні 9-х та 10-х класів підготували декламування поезій «Всякому місту – звичай і права» та  «Гей, поля, поля зелені»,  а учні  3-х  класів – челендж з використанням безсмертних афоризмів філософа.

Флешмоб Афоризми Г.Сковороди.mp4

Золотий письменник України

 Виставка- персоналія

3 листопада  св’яткує свій ювілей українська письменниця, поетеса Ірен  Роздобудько. Її називають однією з найуспішніших українських письменниць, вона – неодноразова переможниця літературного конкурсу «Коронація слова».

 У творчому доробку Ірен кілька десятків дуже різних книжок, серед яких легкі детективи,  психологічні, сатиричні романи та навіть дитячі книжки, зокрема «Коли оживають ляльки», «Пригоди на острові Клаварен», «Дитинство видатних людей», куди увійшли п'ять біографій маленьких геніїв різних країн – Блеза Паскаля, Вольфганга Моцарта, Катерини Білокур, Чарлі Чапліна та Ганса Андерсена.

Ірен Роздобудько – володарка титулу «Золотий письменник України». Таку назву носить почесна літературна відзнака, якою нагороджують найпопулярніших письменників України.

 До ювілейної дати письменниці в читальному залі бібліотеки 03.11.22, для читачів, була оформлена виставка – персоналія «Золотий письменник України». На виставці представлені інформаційні матеріали про творчість Ірен Роздобудько та її твори.

           Всесвітній день тварин

Всесвітній день тварин відзначається щороку 4 жовтня – це привід не тільки згадати про домашніх улюбленців та диких особин, а й замислитися про екологічну ситуацію у всьому світі. Адже через зміни клімату, вирубку лісів не тільки гинуть представники фауни, а й зникають цілі види.

 4 жовтня до уваги користувачів у бібліотеці представлено книжкову виставку -перегляд «Ми відповідальні за тих, кого приручили!», яка містить літературу про домашніх улюбленців та догляд за ними. А  також до уваги читачів представлено художню літературу, головними героями якої є тварини.

     День працівникі́в осві́ти

Вчительська доля мудрістю вкрита,

Дзвенить вона сміхом дитячих сердець.

Вчительська доля – дощем раннім вмита,

Вона для людей буде вічним взірцем…

2 жовтня 2022 року в читальній залі бібліотеки відкрита виставка- привітання «Вклоніться люди, вчителю своєму, Володареві слова і пера…»

   Всесвітній день вчителя – велике свято. Вітаємо Вас, дорогі наші вчителі, від усієї душі! За покликом серця ви обрали благородну, потрібну, але дуже відповідальну професійну стежину – педагогічну. Вчити дітей – це не просто робота, це стиль життя. Ви даруєте надію і допомагаєте розправити крила для великого польоту, довжиною в життя. Нехай людина за покликанням Учитель завжди буде здоровою і повною сил, щасливою і успішною, оптимістичною і рішучою. Від щирого серця бажаємо терпіння і мудрості, міцного здоров’я та великих творчих успіхів! З Днем вчителя!


Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана

1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН.

 Це свято покликано звернути увагу всього людства на потреби старшого покоління. Турбота про людей старшого віку – справа всього суспільства, адже саме літні люди зберегли для нас найкращі національні традиції, навчили долати труднощі та бути гідними своєї держави.

30 вересня у бібліотеці закладу діяла виставка-календар «1 жовтня- Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана» присвячена цій події.

        Всеукраїнський день бібліотек

Щорічно 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Бібліотека – це справжня скарбниця, яка зберігає пам'ять і мудрість народу. В Україні налічується понад 40 тисяч бібліотек, в яких працює близько 53 тисяч бібліотекарів.

Це свято було засноване указом президента в 1998 році.

До Всеукраїнського дня бібліотек 29-30 вересня в читальному залі оформлено виставку «30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек». На виставці представлені інформаційні матеріали про  найбільші бібліотеки України та художня література на різних жанрів.

  Книжкова вставка до Дня пам’яті    жертв Бабиного Яру

  29 вересня – День пам’яті жертв Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту.

29-30 вересня 1941 року, в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл військовими беззбройного цивільного населення. Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Тільки в перші два дні розстрілів було вбито майже 34 тисяч людей. 1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли тих, хто не з’явився за наказом – ще близько 17 тисяч осіб.

Пам'ять про трагедію Бабиного Яру вшановується в Україні на державному рівні й є свідченням того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів – вони завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру.

До роковин трагедії у бібліотеці організована книжково-ілюстративна виставка «Бабин Яр – свіча болю і скорботи». На ній представлені документальні видання, фотоматеріали, наукові розвідки істориків.

                                                 Книга-ювіляр

   28 вересня 2022 року виповнюється 180 років від дня виходу в світ (1842) поеми Івана Котляревського « Енеїда». Поема написана в добу становлення романтизму і націоналізму в Європі, на тлі ностальгії частини української еліти за козацькою державою, ліквідованою Росією в 1775—1786 роках. «Енеїда» — перша масштабна пам’ятка українського письменства, укладена розмовною українською мовою. Поема започаткувала становлення новочасної української літератури.

  З цієї нагоди у читальному залі бібліотеки оформлена інформаційна зона «Книга ювіляр» на тему «Славний ювілей».

      Тиждень безпеки дорожнього руху

   У рамках Тижня безпеки дорожнього руху, який проходив в нашому закладі з 19 по 23 вересня 2022 року, в шкільній бібліотеці була оформлена книжково-ілюстрована виставка: «Коли їдеш у путь – обережним будь».

Мета виставки - формування позитивного ставлення до вимог безпеки в учасників дорожнього руху; обґрунтування важливості дотримання безпечної та відповідальної поведінки на дорозі задля збереження життя та здоров'я школярів.

                                                     День міста

Сині стрімкі тополі,

Юних каштанів шум,

Місто моє, з тобою

Радість моя і сум…

   У бібліотеці закладу з нагоди 268– ої річниці заснування міста 14.09.22 оформлена книжкова виставка «Моє рідне місто». На виставці представлені книги, які розповідають про історію нашого краю та фотоальбоми, які передають красу нашого міста.

 Також до святкування Дня міста для своїх відвідувачів бібліотекарі підготували фотозону «Я люблю Кропивницький»

 Серпнева конференція для педагогічних працівників"Кропивницький:освітні реалії - курс на життя!"

  30 серпня 2022 року на артподвір’ї музичної школи № 1 ім. Г. Нейгауза відбулася традиційна серпнева конференція для педагогічних працівників «Кропивницький: освітні реалії – курс на життя!», яка дала старт новому 2022/2023 навчальному року у місті Кропивницькому.

   Перед початком освітнього форуму учасники мали можливість ознайомитися з презентаціями нових підручників для 5 класу Нової Української школи за допомогою QR - кодів, які підготувала творча група бібліотекарів навчальних закладів міста. Були представлені: мовно – літературна, математична, громадянська та історична, здоров’язбережувальна, мистецька, природнича та інформативна освітні галузі знань. Завдяки QR – коду вчителі та учні можуть за лічені секунди знайти необхідні підручники.

   В складі творчої групи бібліотекарів міста працювала завідуюча бібліотекою нашого навчального закладу Дорошенко Т.В.

                                День незалежності України

  День незалежності України – головне державне свято України, що відзначається щороку 24 серпня. Цього року українці святкують 31 річницю незалежності своєї країни, упродовж яких вони відстоювали своє право бути вільними.

  24 серпня 1991 року Верховна Рада прийняла Акт проголошення незалежності, а 1 грудня того ж року українці схвалили його на референдумі. Це – точка відліку історії сучасної Української державності. Утім, історики справедливо відзначають: 24 серпня 1991 року насправді відбулося відновлення незалежності України.

  Проголошення незалежності України стало знаменною подією в житті українського народу, невід’ємною ознакою якої є визначення національної символіки – Державного Прапора України, Державного Герба України та Державного Гімну України.

З нагоди 31-ї річниці Дня незалежності України  у  бібліотеці оформлено книжкову виставку «Україна незалежна. Час випробувань міцності та гарту».

   В експозиції представлено матеріали, які висвітлюють питання становлення української державності, сучасні державотворчі процеси, розвиток демократії та громадянського суспільства в Україні, презентують Україну на міжнародній арені, розкривають економічний розвиток та соціальні трасформації українського суспільства.

            День Героїв Небесної Сотні

   20 лютого ми відзначаємо героїчну і надзвичайно болісну для всіх дату – День Героїв Небесної Сотні. Саме цей день у 2014 році став найдраматичнішим і переломним етапом Революції гідності, днем масових розстрілів мирних демонстрантів у Києві. Своє життя віддали найкращі представники нації, більшість з них – молодь, ті, хто лише починав жити.

З нагоди вшанування Героїв Небесної Сотні у читальному залі розгорнуто книжкову виставку «Пам’яті героїв майдану», на якій представлені матеріали, що висвітлюють події під час Революції гідності, розповідають про мужність і героїзм її учасників.

                     День єднання

16 лютого 2022 року відповідно до  указу  глави держави В. Зеленського, в Україні відзначається нове державне свято - День єднання.

З нагоди цього свята бібліотека підготувала виставку 

« Ми спокійні! Ми сильні! Ми разом! Великий народ – великої країни!», де представила інформаційні матеріали  про Україну.


             День пам’яті героїв Крут

  Крути, 29 січня 1918 року… Символ героїзму та відданості нашого юнацтва і символ національної трагедії та безпечності.

 До  Дня пам’яті Героїв Крут бібліотека підготувала для читачів книжкову виставку – пам'ять «Трагічні події під Крутами».

Цей день назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.


Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

Сьогодні, 27 січня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Цій пам’ятній даті присвячена книжкова виставка  «Свіча Голокосту», яка оформлена в  бібліотеці закладу.

Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня.

Виставка містить сучасні наукові розвідки про Голокост, художні видання та спогади, що висвітлюють трагічні сторінки історії, які змушують стискатися людські серця. 


                   Тиждень знань з безпеки життєдіяльності

  З метою формування в учасників освітнього процесу свідомого ставлення до свого життя та здоров’я, опанування ними життєвих навичок безпечної поведінки в повсякденному житті та в разі виникнення надзвичайних ситуацій з 24 по 28 січня 2022 року в закладі проходить Тиждень знань з безпеки життєдіяльності.

  У шкільній бібліотеці оформлена тематична книжкова виставка ««Здоров’я- запорука успіху», а з учнями 3-Б класу проведено пізнавальну  вікторину «Зелена аптека».


          День Соборності України

  Україно, Соборна держава,

   Сонценосна колиска моя 

   Ще не вмерла й не вмре твоя слава 

   Завойована в чесних боях!

22 січня - День Соборності України, свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української народної республіки (УНР) та Західноукраїнської народної республіки (ЗУНР), яке відбулося 1919 року на Софійській площі в Києві.

 У бібліотеці закладу 21 січня оформлена виставка-огляд літератури «Соборна мати Україно- одна на всіх як оберіг». Виставка ознайомила користувачів з матеріалами, які висвітлюють історію українського народу, його шлях до здобуття незалежності, дають оцінку подіям, що відбувалися на початку XX століття, знайомлять з історією свята та розповідають про святкування Дня Соборності України в різних містах України.

Визволення  міста від нацистських загарбників

  8 січня для історії обласного центру день особливий–день визволення міста Кропивницького від нацистських загарбників. До цієї дати в бібліотеці закладу  6 січня оформлено книжкову виставку «Сторінки безсмертя», на якій для читачів представлено книги  про перемогу, яка давалась важкою ціною. Книги розповідають про тих, про кого ми сьогодні  зобов’язані постійно пам’ятати.


                                                         Новорічний калейдоскоп

  Коли приходить зима, випадає перший сніг та наступають морози, ми неодмінно чекаємо та готуємося до Новорічних і Різдвяних свят.

  А свят зимою й справді чимало. І кожне має свої звичаї та обряди.

  З метою поглибити знання про традиції, обряди, звичаї українського народу, зокрема про новорічні свята на Україні, 24 грудня у бібліотеці закладу була оформлена інформаційна зона «Новорічний калейдоскоп». На виставці, користувачі мали змогу ознайомитися з інформаційними матеріалами про такі свята як Святого Миколая, Новий рік, Різдво Христове, Свято Меланки, Водохреща, з обрядами колядування і щедрування.



День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

  14 грудня наша країна відзначає День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ № 945 про установу цієї пам’ятної дати підписаний Президентом 10 листопада 2006 року.

   Цей день пам'яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей і опромінення тисяч ліквідаторів.

         Серед тих, які боролися зі страшним лихом було чимало наших земляків, які ризикуючи життям та здоров’ям, в ті пекельні дні з честю виконали свій обов’язок перед Батьківщиною. Їхній подвиг неможливо переоцінити – як не можна переоцінити значення того, що вони зробили. Їхній героїзм, патріотизм і професійна майстерність перевірені часом. Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів, віддавши своє життя задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь.

До цієї події, 14 грудня, з метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в читальному залі бібліотеки була організована ілюстрована виставка- вшанування «Патріотизм. Мужність. Самовідданість.»

   Своїх героїв треба знати, шанувати і пам’ятати.

           День Збройних Сил України

  Гарантом національної безпеки України виступають боєздатні  Збройні Сили.

Проголосивши 24 серпня 1991 року свою незалежність, Україна  прагне жити в мирі та дружбі з усіма державами світу. Однак,  не виключена можливість виникнення воєнних конфліктів, тому 6 грудня 1991 р. верховна Рада прийняла постанову про створення Збройних Сил. А з 1993 року цей день офіційно вважають Днем Збройних Сил України.

 З цієї нагоди 6 грудня в нашій бібліотеці була представлена інформаційна  виставка «Захист Батьківщини-справа мужніх».

«Світло нескореної душі» Книжкова виставка

 До 90-річчя з дня народження Григора Тютюнника - українського письменника-прозаїка, перекладача, педагога 3 грудня  у бібліотеці закладу  для читачів  створена книжкова виставка «Світло нескореної душі».

 Тут зібрані його твори, які є маленькими шедеврами. Читаючи їх, переймаєшся болем пораненої війною дитячої душі.

Персонажі Григора Тютюнника стають нам рідними і залишаються в серці на все життя.

Тож чекаємо юних користувачів у бібліотеці!


Морально-правове виховання

   Формування правової культури молоді сьогодні є важливою складовою у вихованні вільної особистості. Воно сприяє становленню цінностей, спрямованих на розвиток цивілізованого суспільства, демократії, справедливості, поваги до закону. Для формування молодої особистості мають значення такі поняття як обов’язок, відповідальність та права кожного громадянина….

   Тому, для читачів 1 грудня у читальному залі бібліотеки  була оформлена книжкова виставка «Людина. Закон. Право.», яка  знайомила читачів з Декларацією прав людини, Конвенцією про права дитини та Конституцією України. Ці видання розкривали поняття законності, формування правової культури підлітків.


                               День пам’яті жертв голодоморів

  Голодомор – одна з найстрашніших катастроф в історії людства. Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

  Щоб донести правду дітям про цю трагедію, у нашій бібліотеці 26 листопада  на знак вшанування пам`яті жертв Голодомору було відкрито тематичну  виставку під назвою «Трагедія України - Голодомор». На виставці  читачі змогли ознайомитися з інформаційними матеріалами тієї жахливої сторінки нашої спільної історії.

Бібліотечний урок «Книга – джерело знань»

  Ми не можемо уявити своє життя без книги. Книги – наші постійні супутники. Книга – джерело знань для школяра, студента, кожної людини. Книга – наш найкращий порадник у всіх життєвих ситуаціях і для школяра, і для зрілого, досвідченого мужа. Недарма в народі кажуть: «Книга вчить як на світі жить»; «Хто багато читає, той багато знає».

24.11.2021 р.  у 3-Д класі був проведений  бібліотечний урок «Книга – джерело знань» Бібліотекарі  розкрили зміст значення книги, як «джерела знань», розвивали в учнів зацікавленість до читання книг, виховували бережливе ставлення до книги та бажання користуватися посібниками для збагачення свої знань 

              Всесвітній день дитини

  Щорічно Всесвітній день дитини відзначається 20 листопада. У цей день в 1989 році була прийнята "Конвенція про права дитини", яка визначила, що дітям для повноцінного розвитку і щасливого життя необхідно рости в сім'ї, в атмосфері любові, підтримки і взаєморозуміння.

Це свято було створено, щоб ніхто з нас не забував, як важливо піклуватися про "маленьку людину" поруч. По всій Землі десятиліттями успішно працюють фонди допомоги хворим дітям і сиротам.

  З цієї нагоди, 19 листопада, у бібліотеці  нашого закладу,  була організована інформаційна зона «Кожна дитина - то неповторна перлина».

Міжнародний день толерантності

 Толерантність- це гармонія багатоманітності…

  Ухвалення 16 листопада 1995 року Декларації принципів терпимості, поклало початок відзначенню у всьому світі Міжнародного дня толерантності. Свято покликане шанувати рівність всіх людей, не залежно від походження , кольору шкіри, етносу, національності, релігійних вподобань…

  Тому,  16 листопада, у читальні залі бібліотеки, бібліотекарі підготували для читачів експрес-інформацію до Міжнародного дня толерантності, з якої діти дізналися, що таке справжня «толерантність», чому вона вкрай необхідна, чому потрібно цінувати та берегти справжню дружбу, чому треба допомагати іншим людям та ін.

          День українського козацтва. 

   День захисників і захисниць України


14 жовтня Україна на державному рівні вшановує своїх захисників. Щорічне державне свято встановлено Указом Президента України “Про День захисника України” від 14 жовтня 2014 року № 806, а 15 липня 2021 року Верховна Рада перейменувала державне свято «День захисника України» на «День захисників і захисниць України» на відзначення мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу.

У цей день українці поціновують воїнів, які в різні часи обороняли і обороняють нашу незалежність і територіальну цілісність, усіх захисників України незалежно від службового становища та статі.

   До Дня українського козацтва та Дня захисників та захисниць України в бібліотеці  представлені  книжкові виставки «Славні нащадки козацького роду» та «Заради рідної землі».  Читачі можуть ознайомитися з книгами, які дозволяють зануритись у неймовірну атмосферу славних героїчних часів козацької доби,  а також  ознайомитися з героями України, які віддали своє життя захищаючи незалежність України.


Бабин Яр

    Цими днями вшановується пам’ять жертв Бабиного Яру – однієї з найбільших людських трагедій ХХ століття на теренах України.

       29-30 вересня 1941 року – впродовж двох днів – на околиці Києва було вбито майже 34 тисячі київських євреїв. Згадуючи тих, хто загинув страшною мученицькою смертю в Бабиному Яру, варто навести слова Василія Гроссмана з його нарису «Україна без євреїв», написаного восени 1943-го: «Це не смерть на війні зі зброєю в руках… Це вбивство народу, вбивство домівки, сім’ї, віри…. Це знищення народу, котрий століттями жив по сусідству з українським народом, разом із ним трудився, ділячи радість і горе на одній і тій самій землі…»

До цієї сумної дати у читальній залі бібліотеки 29.09.2021 року оформлена книжково- ілюстративна виставка «Бабин Яр – свіча болю і скорботи». На виставці представлені ілюстрацій, книги та вірші поетів про ті трагічні дні.


 


День партизанської слави

   Відповідно до Указу Президента України щорічно  22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави.

   Партизанський рух завжди відображав прагнення народу до свободи. Хоробрістю, героїзмом та відвагою  учасники руху опору довели, що Україна ніколи не скориться загарбникам. 

    До цієї дати в нашій бібліотеці оформлено виставку «Уклін живим – загиблим слава», де представлені фотоальбоми, книги та інформаційні матеріали про ті героїчні часи.

День міста

Єлисаветград, Кіровоград чи Кропивницький- як би це місто не називали, воно все одно прекрасне, самобутнє, з цікавою власною історією і людьми, які її творили. Це – місто з особливою атмосферою і величною архітектурою.

   Бібліотекою нашого навчального закладу було запропоновано  до уваги користувачів  14.09 21 року тематичні виставки «З любов′ю до рідного міста та «Літературна Кіровоградщина»

На виставках були представлені інформаційні матеріали про рідне місто -Кропивницький.

Тиждень знань безпеки життєдіяльності

 

З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу, у бібліотеці закладу  з 13.09.21 по 17.09.21 року була оформлена виставка « Вивчаємо, знаємо, виконуємо»

  Із кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах. А це, в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів.  Тому з метою попередження дитячого травматизму на виставці були представлені інформаційні матеріали про правила дорожнього руху, знаки, та різні  життєві ситуації, які трапляються на дорогах.

Місячник військово – патріотичного виховання

 

З 01.09 – 30.09.2021 року  до Місячника у бібліотеці  була оформлена книжкова виставка «Рідну землю де живемо, Україною зовемо!» Впродовж сторіч мільйони українців боролися за здобуття незалежності, пройшли через зради війни та голодомори. Здобувши омріяну свободу й державність, сучасне покоління було змушене відстоювати свободу та європейський вибір в революціях, а згодом- зі зброєю в руках захищати суверенітет  і територіальну цілісність Української держави. Тому бібліотека запропонувала своїм користувачам літератури ознайомитися з виставкою , яка допоможе поповнити знання про єдність, незалежність і суверенність нашої держави.

День Знань

 

01.09.2021 року в читальній залі бібліотеки закладу запропонована користувачам книжкова виставка  «Україна суверена: від витоків до сьогодення» присвячена відзначенню 30-ї річниці незалежності України.

На виставці представлені книги про історію України, її культуру, мистецтво та традиції, які варто прочитати.

День пам'яті та примирення і Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

 

8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні..

У ці травневі дні Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв цієї жахливої війни. Відзначення Дня пам’яті та примирення, а також 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні має символізувати не тріумф переможців, а бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна вирішувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.


  З цієї нагоди у бібліотека закладу підготувала книжкову виставку  «Уклін живим-загиблим слава». На виставці представленні матеріали про історію Другої світової війни та незабутній подвиг солдат, які врятували світ від фашизму.

Безпека людини в небезпечних ситуаціях. Книжкова виставка  в рамках Тижня знань безпеки життєдіяльності 

26.04.2021 року, до Тижня знань безпеки життєдіяльності, у бібліотеці закладу була представлена інформаційна книжкова виставка на тему «Безпека людини в небезпечних ситуаціях» .

  Бібліотека запропонувала своїм користувачам тематичний огляд матеріалів та літературу, яка допоможе поповнити знання на випадок екстремальних ситуацій.

На книжковій виставці розміщено інформаційні матеріали про порядок дій при виникненні загроз техногенного характеру та небезпеці природного походження.

 Також, в рамках Тижня, бібліотека взяла участь  у загальношкільному квесті «Безпека навколо нас»

День Чорнобильської трагедії, Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій та катастроф

26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

До 35-річчя Чорнобильської катастрофи у бібліотеці оформлена книжкова виставка «Чорнобиль без права на забуття». Представлені на виставц іматеріали дають можливість кожному користувачу зробити власний висновок щодо причин і наслідків Чорнобильської катастрофи, усвідомити, що у справі з береження навколишнього середовища та екологічної безпеки людства не існує сторонніх.

 Про подвиг людей, які брали участь у ліквідації наслідків техногенної катастрофи, назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги

22.03 - 26.03.2021

 

   Кожного року навесні в Україні проходить Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги.

   У сучасному суспільстві новомодні гаджети стрімко витісняють таку важливу складову повноцінного всебічного розвитку особистості як читання книг.

  У кращому випадку підростаюче покоління вибирає електронні видання, але не можна уявити сучасне життя без бібліотек, куди кожна людина може прийти, щоб отримати необхідну інформацію та взяти до рук цікаву книгу.

   Згідно плану роботи бібліотеки з 22 по 26 березня 2021 року в закладі проходив Тиждень книги, присвячений Міжнародному дню дитячої книги, який щорічно відзначається 2 квітня. Протягом Тижня були проведені різноманітні заходи: книжкові виставки, бесіди, літературні ігри, вікторини та ін.

Книжкові виставки

 «Художня спадщина Тараса Шевченка», «Слідами Тарасоваї долі»

9 березня 2021 року виповнюється 207 років від дня народженняукраїнського Кобзаря, поета, художника Т.Г.Шевченка.

Т.Г.Шевченко – геній українського народу, ім′я якого стало символом України і відоме далеко за її межами, творчість якого не залишає байдужим нікого .Все його життя і творчість були присвячені  українському народу. Його називають народним пророком, титаном духу, який  уболівав за долю рідного народу.

Поет і художник жили в душі Шевченка-митця завжди, бо писати й малювати він любив однаково. А його спадщина художника також різноманітна, як і поетична. Як художник Шевченко мав дві срібні медалі за свої картини ще в часи навчання в Академії художеств. І великий К. Брюллов вбачав у ньому талановитого художника. Життя Т. Шевченка, на жаль, менш сприяло розвитку таланту Шевченка-художника, бо не завжди були фарби та полотна для малювання. Але все створене Шевченком-художником навіть за таких умов вражає своєю різноманітністю.

Спадщина Шевченка-художника налічує близько шістдесяти автопортретів Т. Шевченка, портрети на замовлення, картини циклу "Живописної України", офорти, гравюри. Т. Шевченко має звання академіка-гравера. Як бачимо, Шевченко-художник не менше відомий у нашій культурі, ніж Шевченко-поет.

Художня спадщина Тараса величезна – збереглось 835 творів, картин, портретів, гравюр на різні теми, написані протягом різних періодів життя великого Кобзаря.Ще понад 270 художніх творів вважаються втраченими, нажаль.

Книжкові виставки «Художня спадщина Тараса Шевченка» та «Слідами Тарасової долі» покликані ознайомити читачів із творчим доробком Великого Кобзаря, допомогти усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового Слова.

   Також учні нашого закладу долучилися до онлайн-челенджу#Шевченку 207 «Літературна подорож», яку започаткував до дня вшанування пам′яті Кобзаря КЗ «НВО» СЗНЗ І ст. «Гармонія»-гімназія ім. Т.Шевченка-ЦПВ «Контакт».

Книжкова виставка

«Леся Українка-співачка досвітніх вогнів»

25 лютого 2021 року в Україні відзначається 150-річниця від дня народження Лесі Українки-видатної української поетеси, перекладача, культурного діяча.Ніжна, але сильна духом, пройнята прометеївським вогнем любові до людей, Леся Українка- неперевершений поет боротьби, поет-патріот. Її твори надихають, додають сил та впевненості. З нагоди цієї дати у бібліотеці була оформлена виставка « Леся Українка- співачка досвітніх вогнів» та проведена поетична хвилинка за її творами.

Тиждень  сприяння здоровому способу життя

З 25 по 29 січня 2021 року в закладі проводився Тиждень сприяння здоровому способу життя. З цієї нагоди у нашій бібліотеці була представлена книжкова виставка « Здоров′я-дорожче за золото».

Метою виставки є здійснення пропаганди здорового способу життя, розширення  знань про пагубний вплив наркотиків, тютюнопаління, алкоголю на організм людини.

На виставці представлені книги, підручники, брошури, малюнки дітей, які пропагують здоровий спосіб життя.

Всесвітній день захисту прав людини

  День прав людини відзначається 10 грудня – саме в цей день в 1948 році Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини - епохальний документ.

  Загальна декларація прав людини надихає всіх нас. Кожен з нас щодня стикається з питаннями прав людини. Ці універсальні цінності закладені в основу єдиного людства. Рівність, справедливість і свобода – це ціна запобігання насильству та підтримання миру. Нехтування цінностями людства – де б і коли б воно не мало місце – наражає на небезпеку всіх нас. Нам належить захищати свої власні права і права інших людей.

У бібліотеці закладу оформлено книжкову виставку «Кожна дитина – то неповторна перлина»», на якій представлені  матеріали «Загальна Декларація прав людини», «Конвенція ООН  про права дитини», «Конституція України», «Запобігання торгівлі людьми та експлуатації дітей» та буклети.

День української писемності та мови 

Щорічно 9 листопада відзначають День української писемності та мови. Це свято було встановлено Указом Президента України Леоніда Кучми від 6 листопада 1997 року. Також цього дня вшановують преподобного Нестора Літописця.

 У читальному залі бібліотеки закладу розгорнуто тематичну книжкову виставку, присвячену Дню української писемності та мови «Мова – неоціненне багатство нашого народу»

 Виставка ознайомить користувачів з історією походження, культурою та розвитком становлення української мови. Тут же можна дізнатися про життя та діяльність послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, першого українського історика, видатного письменника та мислителя, ченця Києво-Печерської Лаври Нестора Літописця. Також  відвідувачі можуть ознайомитися з цікавими виданнями з граматики, лексики, орфографії української мови та різноманітними словниками.

Всеукраїнський день бібліотек

30.09.2020 року  бібліотека закладу представила увазі читачів виставку «Цікавинки про бібліотеку та книги»

Як багато людей відвикли від відвідувань бібліотек! Здавалося б, все замінює Інтернет. Але є місця по справжньому священні, вони зберігають дух книг, їхніх авторів. Це долі і життя, це оповідання та пригоди, це сама історія постає з полиць і проголошує своє право на гідність і повагу. А ця тиша, цей неповторний запах книжкових сторінок, безліч книжкових полиць...     Якесь хвилююче очікування, передчуття чогось нового і цікавого ... Якщо ви так ставитеся до бібліотеки, то вас неодмінно зацікавлять маловідомі факти бібліотечної історії.

Міжнародний день рідної мови

21.02.2020 року бібліотека закладу представила увазі читачів книжкову виставку "Золотого слова пектораль"

Презентація книжкової виставки відкрила для вчителів та учнів цікавий світ книг, надала можливість дізнатися про історію рідної мови та її значення в творення національної держави.

На хвилинку зупинись! Нову книжку подивись!

12.11. 2019 року бібліотека закладу отримала нові книги. Це яскраві видання на будь-який смак для читачів різних вікових груп.

  Неабияке задоволення приносять нові книги, які надходять до бібліотеки. Це радість для всіх - як для бібліотекарів, так і для юних мешканців міста! Адже кожна нова книга – це завжди подія та нове знайомство. Нова література зацікавить широке коло читачів - і маленьких дослідників, і шукачів пригод,  і шанувальників різних видів мистецтва, спорту, техніки та багато іншого.

     Тож запрошуємо відвідати бібліотеку , ознайомитися з новинками та обрати книги, які стануть вам до вподоби.

День українського козацтва

14.10.19 року  До Дня українського козацтва та Дня захисника України, працівниками бібліотеки закладу, яка представлена книжкова виставка «Сила духу, мужність честь», присвячена найбільш яскравим постатям Війська Запорізького та історії виникнення козацтва в Україні.

  Із виставки читач може дізнатися про те хто такі запорожці, про їх героїчну звитягу, про життя та побут козаків на Січі.  Не випадково, свято українського козацтва співпадає з Днем захисника України. На   виставці експонуються матеріали про подвиги воїнів-захисників, які і сьогодні продовжують героїчні сторінки нашої історії, захищаючи кордони від ворогів.

День знань

02.09.2019 року в бібліотеці закладу оформлена книжкова виставка «Я люблю Україну» на якій представлені матеріали про суверінет та незалежність України.

 Мета  виставки  розширити та поглибити знання користувачів про Україну-державу, рідну землю, Батьківщину; формувати почуття належності до своєї країни, до її історії та традицій, до державних та народних символів; виховувати  патріотичні почуття та  національну гідність.


Профорієнтація

10.04.2019 у бібліотеці закладу, для учнів 9-11 класів, оформлена книжкова виставка  «Обираєш професію-обираєш долю»

 Вибір професії – важливий крок у житті.

Сучасний світ професій став різноманітнішим, збільшилася кількість вищих навчальних закладів і напрямів роботи. Це призвело до того, що багатьом старшокласникам стало складніше зробити вибір майбутньої професії.

Тому  на виставці представлені книги, буклети, які допомагають учням обрати майбутню професію .

День писемності та мови

09.11.2018 року до Дня писемності та мови бібліотека закладу разом з учнями 6-в класу побували на мовознавчій мозаїйі « До мови доторкнімось серцем» у бібліотеці-філії №8.

День писемності та мови

08.11.2018 року до Дня писемності та мови учні 8-Б класу прийняли активну участь в інтелектуальній грі «Мова моя українська, батьківська, материнська» під час відвідування Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва імені Маланюка. Також мали можливість переглянути в читальній залі цікаві виставки-інсталяції: «Бібліографічний калейдоскоп», «О рідно мова! Ти-голос поколінь, землі віків…», «Читаємо зі смаком», «Осінній карнавал нових книг» та інші.

ІХ  фестивалі молодіжної книги

27.09.2017 р. бібліотека закладу разом з учнями 6 - А класу прийняли участь у ІХ  фестивалі молодіжної книги, що відбувся на центральній вулиці міста - Дворцовій.

День Героїв Небесної Сотні.

20 лютого 2016 р. в актовій залі нашого закладу було проведено спільно з бібліотекою та ДЮЦ «Лідер» захід-реквієм «Небесна  Сотня – герої нашого часу» для учнів 9-11 класів.

Відбулося вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні.

Захід був спрямований на формування  у підростаючого покоління активної  громадянської позиції та любові до України .