ЄДНАЙМОСЯ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА!

   

Під час реалізації проєкту «Нульова толерантність до насильства»  за підтримки міжнародної організації USAID  та ГО «Інноваційні соціальні рішення» Криворізьким  ліцеєм № 95 КМР було створено соціальний проєкт «Anti - violence» який стартував 13.03.2023р. 

Стартував прєкт «Anti - violence» у 5 – 11 класах за темами: 

«Ми проти насильства! Толерантність починається з нас!»,

 «ВАЖЛИВО - не мовчати! Держава гарантує захист від

 кривдника! Скажемо насильству - НІ!».



ПРОТИДІЯ НАСИЛЛЮ: ЗБІРКА ОНЛАЙН-ВИДАНЬ



Електронна версія 


316.62:373


Р36

    Рекомендації щодо онлайн безпеки для педагогічний працівників [Електронний ресурс] / Анастасія Дьякова, Тамара Береговська, Аліна Касілова, Поліна Кликова,Олександр Татарінов, Олена Ходорчук. — [б. в.] : [б. в.], 2020. — 34с.


Автор Анастасія Д., Тамара Б., Аліна К., Поліна К., Олександр Т., Олена Х.

- Анотація

Інформаційно-освітня кампанія #Stop_sexтинг створена у 2018 році з метою захисту українських дітей від сексуального насильства в Інтернеті.




316.62:373Електронна версія  


З-33

    Запобігання та протидія проявам насильства: діяльність закладів освіти [Електронний ресурс] : навчально-методичний посібник / В. Л. Андрєєнкова, Ю. В. Аносова, В. В. Байдик та ін. ; власник прав Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти». — Київ : [б. в.], 2020. — 198с.


Автор Андрєєнкова В.Л., Аносова Ю.В., Байдик В.В., Бондар В.І., Войцях Т.В., Калашник О.А., Легенька М.М., Матвійчук М.М.

- Анотація

Навчально-методичну розробку присвячено висвітленню сутності та показників профілактики насильства в освітньому середовищі, методів його дослідження та умов створення безпечного освітнього простору. Програма складається з теоретичного матеріалу та практичної складової.

Призначено керівним та педагогічним працівникам освітніх організацій, викладачам інститутів післядипломної педагогічної освіти, практичним психологам, а також усім, хто цікавиться проблемами створення безпечного освітнього середовища.


316.62:373


П83

    Протидія булінгу в закладі освіти: системний підхід [Електронний ресурс] : Методичний посібник. / Андрєєнкова В.Л., Мельничук В.О., Калашник О.А. — Київ : ТОВ «Агентство «Україна», 2019. — 132 с.


 Анотація

Даний методичний посібник є продовженням системного підходу до розбудови безпечного освітнього середовища із залученням працівників закладів освіти та безпосередньо здобувачів освіти, а саме – дітей і молоді.

Як організувати системну роботу з протидії насильства та булінгу в закладі освіти? Як діагностувати наявність булінгу в освітньому середовищі? Який, алгоритм дій у разі його виявленні? До кого звертатись по допомогу? Які практичні інструменти має знати кожен та кожна на випадок, якщо стає учасником булінгу під час освітнього процесу? Які практичні інструменти створення безпечного середовища в закладі освіти? Відповіді на ці та інші питання можна буде знайти в цьому посібнику.

Для педагогічних та соціальних працівників, батьків здобувачів освіти, студентів вищих навчальних закладів педагогічного та соціального профілю, фахівців громадських організацій, широкого кола громадськості.

364.63

Електронна версія  

М54

    Методичний посібник для фахівців, які впроваджують корекційні програми для осіб, які вчинили насильство в сім’ї [Електронний ресурс] / І. І Довгаль ; власник прав ОБСЄ. — Київ : [б. в.], 2011. — 192с.


 Анотація

Матеріали посібника, апробовані під час роботи зі спеціалістами, що впроваджують Програму корекційної роботи з особами, які вчинили насильство в сім’ї, допоможуть

практичним фахівцям забезпечити надання комплексу соціальних послуг, спрямованих на формування у таких осіб навичок ненасильницької моделі поведінки, а також надати їм якісну практичну допомогу під час виходу з кризи

343.541


П69

    Практичне право: на попередження насильства в сім’ї [Електронний ресурс] : пілотний інтерактивний курс / Галай Андрій Олександрович, Галай Вікторія Олександрівна, Муранова Віра Володимирівна, Федоровська Наталія Володимирівна. — Київ : ГО "Київський правозахисний альянс, 2016. — 100с.


Автор Галай А. О., Галай В. О., Муранова В. В., Федоровська Н. В.

- Анотація

Цей посібник спрямовано на заповнення прогалини у якісних тренінгових програмах і джерелах інформації, що можуть бути застосовані у правопросвітній роботі у галузі

попередження насильства в сім’ї. Він орієнтований на формування основної компетенції у системі прав людини, що захищають від домашнього насильства, розкриває правові засади його протидії, сприятиме розвиткові української молоді на засадах гуманізму та толерантності.

Книга є тренінговим комплексом, викладеним у готовому до застосування форматі інтерактивного тренінгу. Вона побудована за стилем доступності, простоти основних категорій, спрощення і пояснення юридичної термінології.

Навчальний посібник "Практичне право: на попередження насильства в сім’ї" стане у нагоді представникам організацій, що займаються правозахистом, правовою просвітою і

соціально-психологічною допомогою як готовий комплекс для роботи з молоддю, а також викладачам і студентам, які цікавляться дотичною тематикою — як джерело спеціалізованої інформації



347.96


Ч-75

Чодрі, Д-р Шазія.

    Доступ жінок до правосуддя: довідник для юристів [Електронний ресурс] / Д-р Шазія Чодрі. — [б. в.] : «К.І.С.», Україна, 2018. — 42с.


Анотація

Інформацію, що міститься у цьому бюлетені, наведено з публікації «Навчальний посібник для суддів і прокурорів щодо забезпечення доступу жінок до правосуддя»

(‘Training Manual for Judges and Prosecutors on Ensuring Women’s Access to Justice’), Рада Європи, вересень 2017 р. (авторки: Е. Дубaн (E. Duban) та І. Радачіч (I. Radačić)).



343.541(477):316.48


С83

    Стратегія запобігання та протидії сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом, в Україні [Електронний ресурс] / власник прав ООН. — [б. в.] : [б. в.], 2018. — 37c.





Стратегія запобігання та протидії сексуальному насильству розроблена за підтримки cтруктури Організації Об’єднаних націй з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки) в Україні та Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні за погодженням з Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерством закордонних справ та Міністерством юстиції України. 







343.541(477)(07)


Д81

Дудоров, О. О.

    Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (основні положення кримінально-правової характеристики) [Текст] : практ. порадник / О. О. Дудоров. — Сєвєродонецьк : РВВ ЛДУВС ім. Е.О. Дідоренка, 2018. — 92 с.



ISBN 617-616-081-6



Анотація

У пораднику розкриваються основні положення кримінально-правової

характеристики злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості

особи (розділ IV Особливої частини КК України із законодавчими змінами від

6 грудня 2017 р. і 14 березня 2018 р. ).

Робота розрахована на курсантів і студентів закладів вищої освіти юридичного профілю, а також може бути корисною для викладачів, суддів, адвокатів і працівників правоохоронних органів.



305:618


Н17

    Надання послуг з репродуктивного здоров’я у випадку гендерного насильства [Електронний ресурс] : Посібник для медичних працівників / упоряд. Оксана Бабенко, Володимир Банніков ; рец. Олена Голоцван, Галина Майструк. — Київ : [б. в.], 2015. — 68с.


Анотація

Посібник «Надання послуг з репродуктивного здоров’я у випадку ґендерного насильства» підготовлено Благодійним фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» в рамках проекту Фонду народонаселення ООН (ЮНФПА) в Україні «Посилення гуманітарної відповіді на потреби найуразливіших категорій жінок та дівчаток-підлітків в умовах збройного конфлікту на сході України: зміцнення міжвідомчої системи попередження та подолання ґендерно обумовленого насильства та забезпечення доступу до послуг з охорони репродуктивного здоров’я».

Зміст посібника базується на сучасних принципах надання медичної допомоги на засадах доказової медицини у випадках ґендерного насильства та призначений для удосконалення знань і практичних навичок працівників закладів охорони здоров’я.

32.973.202


Д49

    Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі [Текст] / І.В. Литовченко, С.Д. Максименко, С.І. Болтівець та ін. — Київ : Аванпост-Прим, 2010. — 48 с. — (Посібник для батьків).


 Анотація

У посібнику розкрито можливості сучасних інформаційних технологій – інтернету, мобільного зв’язку та висвітлено способи безпечної поведінки дитини у віртуальному просторі, що убезпечать від негативного впл ива на її психічне і фізичне здоров’я.

Посібник адресовано батькам, дідусям і бабусям, педагогам, працівникам соціальних служб для дітей і молоді.