Статут   закладу

                                                                                         ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                         Рішенням восьмої сесії 

                                                                                         VІІ скликання 

                                                                                         Березівської міської ради 

                                                                                         від 29.08.2018 року №337 -VІІ/1 

 






СТАТУТ


КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

 «БЕРЕЗІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ  ЦЕНТР

ДИТЯЧОЇ   ТА   ЮНАЦЬКОЇ   ТВОРЧОСТІ»

(НОВА РЕДАКЦІЯ)














м. Березівка - 2019

                                    

І. ЗАГАЛЬНІ  ПОЛОЖЕННЯ.

Скорочена назва закладу освіти: КЗ «БЕРЕЗІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦДЮТ»  

- виховання громадянина України;

- вільний розвиток особистості та формування її соціально-громадського досвіду;

-виховання у вихованців, учнів і слухачів поваги до Конституції України, прав і свобод людини та громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії;

- виховання у вихованців, учнів і слухачів патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу, а також інших націй і народів;

- виховання у вихованців, учнів і слухачів шанобливого ставлення до родини та людей похилого віку;

- створення умов для творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку вихованців, учнів і слухачів;

- розвиток інклюзивного освітнього середовища у закладах позашкільної освіти, найбільш доступних і наближених до місця проживання дітей, у тому числі дітей з особливими освітніми потребами;

-  здобуття учнями, вихованцями, слухачами первинних професійних навичок і вмінь, необхідних для їхньої соціалізації, подальшої самореалізації та професійної діяльності;

- формування у вихованців, учнів і слухачів свідомого й відповідального ставлення до власного здоров'я та здоров'я оточуючих, навичок безпечної поведінки;

- задоволення освітньо-культурних потреб вихованців, учнів і слухачів, які не забезпечуються іншими складовими структури освіти;

- задоволення потреб вихованців, учнів і слухачів у професійному самовизначенні і творчій самореалізації;

- пошук, розвиток та підтримка здібних, обдарованих і талановитих вихованців, учнів і слухачів;

- організація дозвілля вихованців, учнів і слухачів, пошук його нових форм; профілактика бездоглядності, правопорушень;

- виховання в учасників освітнього процесу свідомого ставлення до власної безпеки та безпеки оточуючих;

- формування здорового способу життя вихованців, учнів і слухачів;

-здійснення інформаційно-методичної та організаційно-масової роботи.

 1.8. Заклад позашкільної освіти у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», рішенням Березівської міської ради та даним Статутом. 


2. ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ  ДІЯЛЬНОСТІ.


2.1. Позашкільна освіта може здобуватися одночасно із здобуттям дошкільної, повної загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти. Компетентності, здобуті за програмами позашкільної освіти, можуть враховуватися та визнаватися на відповідному рівні освіти. 

2.2.Навчання та виховання ведеться  українською мовою, а також відповідно до законодавства України про засади мовної політики. 

2.3.Центр проводить освітню, інформаційно-методичну, організаційно-масову роботу.

2.4.Центр має три відділи: художньо-естетичний, науково-технічний та еколого-натуралістичний.

2.5. На основі освітньої програми заклад позашкільної освіти складає та затверджує річний план роботи закладу та навчальний план закладу, що конкретизують організацію освітнього процесу, який погоджується  Управлінням освіти, молоді, спорту та культури, охорони здоров'я та соціальної політики виконавчого комітету Березівської міської ради Одеської області.

2.6.Центр має свої приміщення, що знаходяться за адресами: 

67300, Одеська область, м. Березівка, вул. Чкалова, 8,а; 

67300, Одеська область, м. Березівка, Матросова, 8;

67300, Одеська область, м. Березівка, вул. Мічуріна, 9, 

а також навчальне обладнання; забезпечений педкадрами, строго додержується санітарно-гігієнічних вимог та правил протипожежної безпеки, організовує свою діяльність відповідно до Правил внутрішнього трудового розпорядку, що затверджується трудовим колективом і профспілковим комітетом.

2.7.Режим роботи Центру визначений відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку та колективного договору.

Заняття в гуртках, групах, секціях та студіях проводяться згідно розкладу занять гуртків, який складається щорічно і затверджується директором. 

2.8.Освітня програма схвалюється педагогічною радою закладу позашкільної освіти та затверджується керівником закладу. 

2.9.Навчальні програми можуть бути однопрофільними, комплексними і такими, що передбачають індивідуальне навчання учнів та навчання у групах або об’єднаннях. Навчання може проводитись від одного місяця до кількох років.

2.10.Експериментальні навчальні плани складаються закладами позашкільної освіти з урахуванням типових освітніх програм (навчальних планів).

2.11.Індивідуальне навчання у Центрі дитячої та юнацької творчості проводиться відповідно до порядку, затвердженого МОН.

2.12.Наповнюваність груп встановлюється директором закладу залежно від профілю та можливостей організації освітнього процесу.

2.13.Середня наповнюваність груп та інших організаційних форм у закладах становить, як правило, 10-15 вихованців, учнів і слухачів.

 Наповнюваність гуртків, груп, секцій, студій (далі – гуртків) становить:

гуртки І-го року навчання – 15 вихованців,

гуртки ІІ-го року навчання  та послідуючих – 12 вихованців,

вокальні, технічні гуртки (8-11 клас), театрально-драматичні, наукові товариства учнів – 10 вихованців.

Гурток – це об’єднання вихованців, учнів і слухачів відповідно до їх нахилів, здібностей, інтересів до конкретного виду діяльності з урахуванням їх віку, психофізичних особливостей, стану здоров’я.

Група – це складова гуртка, відділення або іншого творчого об’єднання одного профілю.

Секція – це об’єднання вихованців, учнів і слухачів для проведення дослідницької, пошукової та експериментальної роботи з різних проблем науки, техніки, мистецтва, а також за спортивно-технічним, туристсько-краєзнавчим або іншим напрямом діяльності.

Студія – це об’єднання вихованців, учнів і слухачів з різних видів або жанрів мистецтва: музичного, вокально-хорового, театрального, хореографічного, фольклорного, фольклорно-етнографічного, акторського, образотворчого, декоративно-ужиткового, кіно-, відео-, фотоаматорського, літературно-творчого, композиторського.

Наповнюваність окремих гуртків, груп, секцій та студій установлюється директором Центру  залежно від профілю, навчальних планів, програм та можливостей організації навчально-виховного процесу, рівня майстерності вихованців і становить не більше як 25 вихованців.

2.14. Прийом до Центру може здійснюватись протягом навчального року за  бажанням вихованців і за згодою батьків або осіб, які їх замінюють, як на безконкурсній основі, так і за конкурсом, умови якого розробляються позашкільним навчальним закладом.

2.15. Для зарахування учнів до спортивно-технічних, хореографічних гуртків, груп, секцій та студій потрібна довідка медичного закладу про відсутність у них протипоказань для занять.

До Центру зараховуються учні, вихованці, як правило, віком  від 5 до 18 років.

2.16. Позашкільна освіта здійснюється диференційовано відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей вихованців, учнів і слухачів з урахуванням їх віку, психофізичних особливостей, стану здоров'я у різноманітних організаційних формах: заняття, гурткова робота, клубна робота, дистанційна робота, урок, лекція, індивідуальні заняття, конференція, семінар, читання, вікторина, концерт, змагання, тренування, репетиція, похід, екскурсія, експедиція, практична робота в лабораторіях, майстернях, теплицях, на науково-дослідних земельних ділянках, сільськогосподарських та промислових підприємствах, на природі та в інших формах, передбачених статутом Центру. 

2.17. Навчальний рік у  Центрі починається 1 вересня.

Комплектування гуртків, груп, секцій та студій здійснюється у період з 1 до 15 вересня, який вважається робочим часом керівника гуртка.

Закінчується навчальний рік 31 травня наступного року.

Центр працює згідно розкладу, затвердженим керівником закладу.

Центр створює безпечні умови навчання, виховання та праці.

2.18.Тривалість одного заняття в Центрі визначається освітньою програмою, навчальними планами і програмами з урахуванням психофізіологічного розвитку та допустимого навантаження для різних вікових категорій і становить для вихованців, учнів і слухачів: 

віком від 5 до 6 років – 30 хвилин,

віком від 6 до 7 років – 35 хвилин,

інших – 45 хвилин.

Короткі перерви між заняттями є робочим часом керівника гуртка і визначаються режимом щоденної роботи Центру.

2.19. Гуртки, групи, секції та студії Центр класифікуються за трьома рівнями:

початковий рівень - творчі об'єднання загальнорозвиваючого спрямування, що сприяють виявленню здібностей, обдарувань вихованців, учнів і слухачів або розвитку їх інтересу до творчої діяльності;

основний рівень - творчі об'єднання, які розвивають стійкі інтереси вихованців, учнів і слухачів, дають їм знання, практичні уміння і навички, задовольняють потреби у професійній орієнтації;

вищий рівень - творчі об'єднання за інтересами для здібних і обдарованих вихованців, учнів і слухачів.

2.20. Центр може організовувати роботу своїх гуртків, груп, секцій та студій у приміщеннях загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів та інших державних установ відповідно до укладених угод із зазначеними закладами та установами.

2.21.Центр проводить інформаційно-методичну роботу, спрямовану на удосконалення програм, змісту, форм і методів діяльності гуртків.

В Центрі можуть функціонувати методичні об’єднання, відділи, відділення, що охоплюють учасників освітнього процесу та спеціалістів певного професійного спрямування. 

Методичні об’єднання створюються для координації науково-методичної, організаційної та практичної діяльності закладу з питань здобуття вихованцями, учнями, слухачами позашкільної освіти за різними напрямами.

Відділи створюються у Центрі за наявності груп одного або кількох споріднених напрямів.

Відділення створюються в Центрі за видами гуртків, груп, секцій, студій та інших творчих об’єднань або за напрямами позашкільної освіти.

Згідно з рішенням засновника на підставі відповідних угод Центр може надавати інформаційно-методичну допомогу педагогічним колективам, навчальним закладам регіону, молодіжним, дитячим, громадським організаціям.

         2.22. Центр з метою визначення рівня практичної підготовки вихованців проводить організаційно-масову роботу у формі конференції, концерту, змагання, походу, екскурсії, експедиції та в інших формах, передбачених

Статутом.

       2.23.Випускникам, які в установленому порядку склали кваліфікаційні іспити, видається документ про позашкільну освіту.

Зразки документів про позашкільну освіту затверджуються центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки. 

Виготовлення документів про позашкільну освіту закладу позашкільної освіти здійснюється відповідно за рахунок коштів місцевого бюджету.


3. УЧАСНИКИ  ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ.


3.1. Учасниками освітнього процесу в Центрі є:

- вихованці, учні, слухачі;

- директор, методисти;

- педагогічні працівники, психологи, соціальні педагоги, спеціалісти, які залучені до освітнього процесу;

- батьки або особи, які їх замінюють;

- представники підприємств, установ, організацій, які беруть участь у здійсненні освітнього процесу.

 3.2. Вихованці Центру мають гарантоване державою право на:

3.3. Вихованці Центру зобов’язані:

3.4. Педагогічні працівники мають право на:

3.5. Педагогічні працівники зобов’язані:

3.6. Керівники гуртків, груп, секцій, студій  та інших творчих об’єднань працюють відповідно до розкладу занять, затвердженого  керівником закладу.

3.7. Обсяг педагогічного навантаження визначається керівником закладу згідно із законодавством.

Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року можливий у разі зміни кількості годин за окремими навчальними програмами, що передбачається навчальним планом, у разі вибуття або зарахування вихованців, учнів, слухачів закладу позашкільної освіти протягом навчального року або за письмовою згодою педагогічного працівника з додержанням законодавства України про працю.     

3.8. Не допускається відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов’язків, крім випадків, передбачених законодавством.

3.9. Педагогічні працівники Центру підлягають атестації, як правило, один раз на п’ять років відповідно до  законодавства.

3.10. Батьки вихованців та особи, які їх замінюють мають право:


4. УПРАВЛІННЯ  БЕРЕЗІВСЬКИМ ЦЕНТРОМ  ДИТЯЧОЇ  ТА ЮНАЦЬКОЇ  ТВОРЧОСТІ.


4.1. Управління Центром здійснює його директор, 

Посаду керівника комунального закладу позашкільної освіти може обіймати особа, яка є громадянином України, має вищу освіту та стаж педагогічної роботи не менше трьох років, а також організаторські здібності, фізичний і психічний стан якої не перешкоджає виконанню посадових обов’язків. 

4.2. Керівник Центру призначається на посаду і звільняється з посади  Управлінням освіти, молоді, спорту та культури, охорони здоров'я та соціальної політики виконавчого комітету Березівської міської ради Одеської області відповідно до законодавства.

4.3. Керівник центру:

4.4. Педагогічним працівником закладу позашкільної освіти повинна бути особа з високими моральними якостями, яка має вищу педагогічну або іншу фахову освіту, належний рівень професійної підготовки, здійснює педагогічну діяльність, забезпечує результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров'я якої дозволяє виконувати професійні обов'язки в закладах позашкільної освіти. Педагогічним працівником закладу позашкільної освіти може бути також народний умілець з високими моральними якостями за умови забезпечення належної результативності освітнього процесу.

4.5. Працівників закладу позашкільної освіти призначає на посади та звільняє з посад його керівник у порядку, передбаченому установчими документами закладу освіти відповідно до законодавства про працю.

4.6. Керівник Центру є головою педагогічної ради.

4.7. Педагогічна рада Центру:

4.8. Робота педагогічної ради проводиться відповідно до потреб Центру.     

4.9. Органом громадського самоврядування Центру є загальні збори колективу, які скликаються 2 рази на рік.


5. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА  ДІЯЛЬНІСТЬ

ТА  МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА  БАЗА.


5.1. Фінансово-господарська діяльність Центру проводиться відповідно до законодавства та статуту Центру.

5.2. Фінансування Центру здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету, а також може здійснюватись за рахунок додаткових джерел фінансування, не заборонених законодавством.

Додатковими джерелами фінансування закладу позашкільної освіти є:

- кошти, одержані за надання додаткових освітніх послуг, 

- роботи, виконані закладом позашкільної освіти на замовлення підприємств, установ, організацій та громадян, 

- доходи від реалізації власної продукції, 

- від надання в оренду приміщень, обладнання, що не оподатковуються і спрямовуються на соціальні потреби та розвиток закладу освіти;

- гуманітарна допомога;

- дотації з бюджетів;

-добровільні грошові внески, матеріальні цінності, одержані від підприємств, установ, організацій та окремих громадян;

-інші надходження.

5.3. Центр у процесі  провадження фінансово-господарської діяльності має право:

Матеріально-технічна база Центру включає приміщення, споруди, обладнання, засоби зв’язку, транспортні засоби, земельні ділянки, рухоме і нерухоме майно, що перебуває в його користуванні.

Для проведення навчально-виховної, навчально-тренувальної та спортивної роботи Центру надаються в користування (оренду) спортивні об’єкти, культурні, оздоровчі та інші заклади безоплатно або на пільгових умовах. Порядок надання зазначених об’єктів у користування (оренду) визначається відповідними органами місцевого самоврядування відповідно до законодавства. 

5.4. Майно Центру може вилучатися засновником лише за умови подальшого використання цього майна та коштів, отриманих від його реалізації, на розвиток позашкільної освіти в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

5.5. Ведення діловодства, бухгалтерського обліку та звітності у Центрі здійснюється у порядку, визначеному нормативно-правовими актами.


6. ДІЯЛЬНІСТЬ  У  РАМКАХ  МІЖНАРОДНОГО

  СПІВРОБІТНИЦТВА


6.1.  Центр за наявності належної матеріально-технічної та соціально-культурної бази, власних фінансових коштів має право проводити міжнародний учнівський та педагогічний обмін у рамках освітніх програм, брати участь у міжнародних заходах.

Центр має право укладати угоди про співробітництво, встановлювати прямі зв’язки з органами управління освітою, закладами освіти, підприємствами, громадськими об’єднаннями інших країн у встановленому законодавством порядку.


7. ДЕРЖАВНИЙ  КОНТРОЛЬ  ЗА  ДІЯЛЬНІСТЮ ЦЕНТРУ


7.1. Контроль за діяльністю Центру здійснюють Міністерство освіти і науки України, Управлінням освіти, молоді, спорту та культури, охорони здоров'я та соціальної політики виконавчого комітету Березівської міської ради Одеської області.