Історична   довідка   про   створення   закладу

Березівський районний центр дитячої та юнацької творчості був створений у квітні 1996 році в зв’язку з реорганізацією позашкільних закладів з центру дитячої та юнацької творчості, станцій юних техніків та юних натуралістів.

 В закладі працюють три відділи – натуралістичний, технічний та художньо-естетичний. 

Рішенням дванадцятої сесії від 18.01.2019 року № 474-VII/I Березівської міської ради VІІ скликання  установу перейменовано в комунальний заклад "Березівський міський центр дитячої та юнацької творчості"

Участь у проекті 30 днів - 30 знаменних років позашкільної освіти Незалежної України

✓У цьому році вперше взяли участь у Всеукраїнському дистанційному  фестивалі "Творча весна". Диплом ІІ ступеня отримала Трішенкова Валерія (гурток "Декоративно-образотворче мистецтво" керівник Нарушева А.О.).

Нагороджені грамотами Іванів Ангеліна гурток "Виготовлення іграшок-сувенірів" керівник Іванів Н.А.); Пилипчак Вікторія (гурток "Гончарство" керівник Небогатова В.А.);

Теслін Андрій (гурток "Моделювання іграшок-сувенірів" керівник Черненко Т.Д.);

Федчук Аріна (гурток "Конструювання та моделювання одягу" керівник Долян С.І.);

Чорна Олеся, Ковальчук Таїсія, Грінка Дарина (гурток "Декоративно-образотворче мистецтво" керівник Нарушева А.О.).

✓За результатами Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва "Знай і люби свій край" отримали дипломи УДЦПОВ

І ступеня

Матієць Ангеліна, Теслін Андрій (гурток "Народні ремесла України" керівник Черненко Т.Д.).

ІІІ ступеня

Карпова Софія (гурток "Декоративно-образотворче мистецтво" керівник Нарушева А.О.);

Федчук Аріна (гурток "Конструювання та моделювання одягу" керівник Долян С.І.)

Урожайним видався рік для вихованців гуртка "Юні друзі природи" (керівник Урсатій Н.М.):

✓Всеукраїнський конкурс "Вчимося заповідувати" - V етап  посіли І місце.

✓Всеукраїнська приро

У Всеукраїнській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва "Знай і люби свій край" диплом   ІI ступеня отримала

Ковальчук Таїсія (гурток "Образотворче мистецтво" керівник Нарушева А.О.).

"Чорноморський зорепад" – Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв, який відкриває багато нових, яскравих зірочок на мистецькому небосхилі. Хореографічний ансамбль "Сонечко" (керівники Боровецька Т. М. та Передерко І. М.) КЗ "Березівський міський ЦДЮТ" у цьому році долучився до цієї талановитої, феєричної, зіркової когорти і став Лауреатом ІІ ступеня.

2018 рік – Методист натуралістичного відділу Міхно С. Г. посіла І місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для закладів позашкільної освіти у категорії "Навчальні програми" за еколого-натуралістичним напрямом. Вона представила на конкурс навчальну програму гуртка "Екологічний театр".

В цьому ж році програма отримала гриф Міністерства освіти і науки України та увійшла до збірника МОН  "Навчальні програми з позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму".

Березень 2018 р., обласний етап Всеукраїнського конкурсу молодших школярів з початкового технічного моделювання – ІІІ місце в області зайняли наші молодші гуртківці: Федюкін Кіріл (керівник Федюкіна М.В.) та Тільнова Валерія (керівник Чабан Н.А.).

В цьому році вихованка гуртка "Юні зоологи" Наталія Іванішина (керівник Сокаль Т.М.) посіла ІІІ місце в очному етапі Всеукраїнського конкурсу юних зоологів і тваринників з дослідницькою роботою "Вирощування ягнят романівської та цигайської порід".

Також вона була учасницею зустрічі призерів Всеукраїнських конкурсів: юних зоологів і тваринників та конкурсу винахідницьких проектів еколого-натуралістичного напряму, яка відбулася на Одеській обласній телерадіокомпанії.

2017 р. був насичений різноманітними заходами.

У квітні 2016 р. Березівський центр дитячої та юнацької творчості відзначив своє 20-річчя.

Керівник гуртків центру Лариса Ковтун стала переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів "Джерело творчості" (номінація "Керівник гуртка ПНЗ"), на який представила власний досвід роботи "Розвиток пізнавальних інтересів вихованців на заняттях гуртка "Юні натуралісти".

Всеукраїнська виставка-конкурс робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання:

Мария Кухтик отримала диплом І ступеня;

Бульон Даніїл, Грінка Дарина  – дипломи ІІ ступеня;

Всеукраїнська виставка-конкурс декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край»

Псатій Валерія, Шпак Анастасія – дипломи І ступеня.

В 2015 році Березівський районний ЦДЮТ став лауреатом Всеукраїнського відкритого рейтингу якості позашкільної освіти "Золота когорта позашкільників".

Директор закладу Клепанчук Т.В. посіла ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі "Цікава школа" у номінації "Найоригінальніший навчальний заклад", а в обласному етапі посіла І місце. На конкурс вона представила досвід роботи Березівського ЦДЮТ з використання нестандартних форм та методів занять гуртків у натуралістичному відділі.

Вихованці ЦДЮТ - учасники обласного конкурсу патріотичного малюнка.

Виставка дитячих робіт на відкритті Малих олімпійських ігор.

В цьому році юні натуралісти центру представили свої дослідницькі роботи на обласний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт "Юний дослідник".

Іванішина Валерія (керівник Ковтун Л.В.) стала переможцем у номінації "Рослини навколо нас" з роботою "Вивчення видового складу ранньоквітучих рослин околиць міста Березівки", отримала грошову премію у розмірі 100 грн та нагороджена безкоштовною путівкою у ДП "Український дитячий центр "Молода гвардія".

Березень 2014 р.,  обласний зльот юних техніків: конкурс молодших школярів з початкового технічного моделювання І місце в області – Михайліщенко Анастасія та Пушкар Костянтин  (керівник Іскра С.А.).

У Всеукраїнській виставці науково-технічної творчості «Наш пошук і творчість - тобі, Україно!» та початкового технічного моделювання дипломи ІІ ст. отримали Терешко Альбіна, Щербата Ніна (гурток «ПТМ», керівник Іскра С.А.); дипломи ІІІ ст. отримали Чобар Олександр (гурток «ПТМ», керівник Чобар С.В.), Бонар Андрій (гурток «Паперопластика», керівник Чабан Н.А.)

В грудні виповнилося 45 років створення районної станції юних натуралістів, яка згодом, в 1996 році стала натуралістичним відділом Березівського районного ЦДЮТ.

У Всеукраїнському конкурсі серед педагогів позашкільних навчальних закладів України на  кращі методичні розробки, програми, посібники з початково-технічного профілю науково-технічного напряму дипломом ІІІ ступеня нагороджена Чобар С.В., методист Березівського ЦДЮТ. 

В обласному етапі цього конкурсу дипломи І ступеня отримали Чобар С.В., Іскра С.А. та Чабан Н.А.; диплом ІІІ ступеня – Вернигора Т.О.

Березень 2013 р.,  обласний зльот юних техніків: конкурс молодших школярів з початкового технічного моделювання І місце в області – Чабан Юлія та Саєнсус Єлизавета (керівник Іскра С.А.). Дівчатка взяли участь у Всеукраїнському конкурсі, який відбувся у оздоровчому таборі "Лідер"  15 км від центра Києва, в лісовій зоні Пуща- Водиця.

В обласному конкурсі творчості дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Джерело надії» ІІ місце зайняв Дідюк Дмитро (гурток «Виготовлення сувенірів», керівник Чабан Н.А.).

У Всеукраїнській виставці науково-технічної творчості «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» та початкового технічного моделювання дипломи І ступеня отримали Чобар Олександр та Кузовлев Рувім (гурток «ПТМ», керівник Чобар С.В.).

В ЦДЮТ відбулося свято, приурочене 20-й річниці хореографічного  ансамблю "Сонечко".

Концепція 12-річної освіти передбачає оновлення й удосконалення змісту освіти і технологій навчання. Тому в нашому позашкільному закладі в 2012 р. педагогічні працівники намагалися створити всі умови для гармонійного розвитку особистості, задоволення потреб дітей і підлітків у додатковій освіті, змістовне проведення дозвілля, виявлення, розвитку і підтримки юних талантів та обдарувань. Заняття у гуртках починалися з початкової ланки і закінчувались старшою школою. Педагогічні працівники, використовували різноманітні форми роботи,  розвивали в кожній дитині її природні задатки, прищеплювали практичні вміння та навички, готуючи дітей до самостійного дорослого життя.

Директор закладу Клепанчук Т.В. стала переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності "Джерело творчості" за номінацією "Директор позашкільного навчального закладу"

В серпні 2011 року вихованці  центру брали участь в обласній комплексній екологічній молодіжній експедиції "Джерела надії. Саврань 2011", яка була організована молодіжним екологічним центром ім. В.І. Вернадського.

Під керівництвом висококваліфікованих фахівців та викладачів Одеських вузів та наукових закладів НАН України проводились комплексні екологічні дослідження стану річок Південний Буг та Савранка. Проводились також гідробіологічні, ентомологічні, ботанічні, орнітологічні, герпетологічні дослідження. Під час експедиції було організовано екскурсії до Софіївського та Гетьманівського парків, Графітового кар'єру, Савранського лісу.

У 2011році  юні березівчани знов  переможці обласного зльоту юних техніків– Кичук Діана та Чабан Юлія (керівник Іскра С.А.)

Березень 2010 р., обласний зльот юних техніків: конкурс з початкового технічного моделювання І місце зайняли наші вихованці – Іскра Валерія та Крамаренко Анастасія (керівник Іскра С.А. Svetlana Iskra ), бліц-фотоконкурс  ІІІ місце – Тимофєєв Андрій (керівник Тимофєєв В.В. Vadim Timofeev ).

У Всеукраїнському конкурсі  з ПТМ взяли участь Іскра Валерія та Кичук Діана.

В цьому році авторський колектив у складі педагогів центру  Клепанчук Тетяни Вікторівни Татьяна Клепанчук, Міхно Світлани Георгіївни Светлана Михно  та Урсатій Наталії Михайлівни Наталья Урсатий  підготували та видали посібник для вчителів біології, географії та природознавства на місцевому матеріалі "Природа Березівщини" (тираж 100 примірників). Посібник видано за підтримки Одеського обласного товариства охорони природи.

Березень 2009 р.,  обласний зльот юних техніків: конкурс молодших школярів з початкового технічного моделювання І місце в області – Іскра Валерія та Осипенко Сергій (керівники Svetlana Iskra Іскра С.А.; Alla Narusheva Нарушева А.О.); у бліц-фотоконкурсі ІІІ місце в області – Тимофєєв Андрій (керівник Vadim Timofeev Тимофєєв В.В.).

15-16 квітня 2009 р. в м. Одеса відбувся обласний конкурс «М’яка іграшка». Із 24 команд березівські юні умільці – Кравець Катерина та Ткачук Ірина, подолавши два етапи складних завдань, зайняли ІІ місце в області. Підготувала команду Ніна Чабан Чабан Н.А. 25 квітня 2009 р. Знову ж таки вихованці Чабан Н.А. привезли ще одну перемогу з обласного конкурсу «Кабельний калейдоскоп», під час якого вони виготовляли доробки з дроту. ІІ місце зайняли Дідюк Дмитро та Хачатрян Асмік.

З 12 по 16 травня 2009 р. Київ зібрав юних техніків із 23 куточків нашої держави на Всеукраїнські змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання. Серед учасників були й березівчани – Іскра Валерія та Осипенко Сергій (керівники Іскра С.А.; Нарушева А.О.)

2008 знаменний тим, що в цьому році центр приймав учасників обласного семінару директорів та методистів позашкільних закладів освіти області на тему "Форми і методи професійної орієнтації та допрофесійної підготовки в позашкільному закладі освіти". Учасники семінару ознайомилися з системою профорієнтаційної роботи в гуртках центру.

Натуралістичний відділ проводив активну пропагандистську роботу з охорони довкілля серед шкіл району. Педагоги відділу проводили виїзні засідання кінолекторію "Знай, люби, бережи" на теми "Охорона першоцвітів", "Водно-болотні угіддя району", "Тилігульський регіональний ландшафтний парк", "Зимуючі птахи".

З 22 червня по 1 липня вихованці Центру у складі одеської делегації, до якої входили переможці різних конкурсів і виставок з усієї області, відпочивали у Києві в таборі "Юннат". Окрім відпочинку, діти займалися у різних гуртках – з біології, екології, школи народних ремесел, керівник – Небогатова В.А. навчалася за програмою "Культура педагогічного менеджменту".

В обласному зльоті юних техніків, команда молодших школярів з початкового технічного моделювання у складі Карпова Костянтина та Насіловського Дениса під керівництвом Нарушевої А.О. виборола ІІ командне місце. У фотоконкурсі Ложенко Сергій під керівництвом , Vadim Timofeev Тимофєєва В.В., зайняв ІІІ місце. У конкурсі "М’яка іграшка" Теплякова Ірина, Назарова Катерина, Бабіченко Яна вибороли І місце. Підготувала команду керівник гуртка Ніна Чабан Чабан Н.А. У цьому ж році вихованці Чабан Н.А. привезли ще одну перемогу з обласного конкурсу "Кабельний калейдоскоп" - І місце зайняв Ільчак Микола, ІІ місце – Швець Валентина.

Група вихованців Центру у супроводі Наталья Урсатий Урсатій Н.М. були учасниками молодіжної екологічної експедиції "Задунайська січ", яка була організована Молодіжним екологічним центром ім.  В.І. Вернадського та Одеським екологічним університетом.

На фото

Відпочинок у "Юннат"

Обласний зліт юних техніків, 2007 р.

Ільчак М., Теплякова І., Назарова К.

Учасники молодіжної екологічної експедиції "Задунайська січ"

2006 рік знаменний тим, що гуртківці центру взяли участь в акції "Майбутнє лісу в твоїх руках" та висадили 250 саджанців липи та берези на території Березівського лісництва.

Також в цьому році юні натуралісти Березівщини взяли участь в роботі навчально-тренінгового центру "Екологічна варта" на південному березі Криму, де оздоровлювались та вивчали природу та пам'ятки Криму.

В 2005 р. наші гуртківці Харченко Михайло та Теплякова Ірина (гурток «Початкове технічне моделювання», керівник Нарушева А.О.) зайняли І місце в обласному конкурсі з початкового технічного моделювання для учнів молодшого шкільного віку та гідно представили Одеську область на Всеукраїнському конкурсі з початкового технічного моделювання, який

проходив у Івано-Франківську. Наші вихованці посіли ІІІ командне місце, а Харченко Михайло ІІ місце в особистій першості на Всеукраїнському конкурсі.

До своїх нагород діти отримали ще й путівки до табору «Артек».

На фото

Всеукраїнський конкурс з ПТМ Яремча, 2005 р.

Вихованці Центру - учасники Всеукраїнської молодіжної експедиції "Тилігульський птахосвіт"

Гуртківці Кутульвас Світлана та Саєнсус Микола (гурток «Початкове технічне моделювання», керівник Нарушева А.О.) зайняли І місце в обласному конкурсі з початкового технічного моделювання для учнів молодшого шкільного віку та представляли Одеську область на Всеукраїнському конкурсі, який проходив 10 червня 2004 р. у Севастополі.

На фото

Березень 2004 р. м. Одеса, переможці обласного зльоту юних техніків

Севастополь, 10 червня 2004 р., Всеукраїнський конкурс з ПТМ

У цьому ж році Березівщина приймала обласну комплексну еколого-краєзнавчу експедицію "Куяльницько-Тилігульське межиріччя-2004". Під керівництвом фахівців Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова та Одеського обласного гуманітарного центру учасники експедиції вивчали видовий склад рослинного і тваринного світу урочища Березівка, державного заказника "Заводівський", річки Тилігул, прилиманних схилів.

У 2003 році представники Березівщини взяли участь у Всеукраїнському фестивалі "Українська паляниця". Захід був присвячений 20-річчю створення Музею хліба Національного еколого-натуралістичного центру. Гуртківці Центру представили власну експозицію, на якій демонстрували матеріали про знаменитих хліборобів нашого краю – М.О. Посмітного, П.П. Ведуту, З.М. Гришко, березівські короваї, сценарії масових заходів.

В цьому році юні натуралісти вперше почали співпрацювати з Одеським державним екологічним університетом та взяли участь у молодіжному екологічному форумі "З думкою про рідну Землю". Представники центру Стрельбицька Ольга представила доповідь "Малі річки Березівщини", а Урсатій Кирило – доповідь "Тилігульський лиман, флора і фауна".

На фото

Вихованці займаються улюбленою справою в гуртках: "Юні картингісти", "Малювання та живопис".

Згідно з планів районних масових заходів в Березівському  Центрі дитячої та юнацької творчості щорічно проводяться районні виставки науково-технічної та декоративно-прикладної творчості учнівської молоді. В роботі виставки беруть  участь і школи району. Кращі роботи були представлені на обласних та Всеукраїнській виставках, де займали чимало призових місць.

Починаючи з 2001 року щорічно восени в натуралістичному відділі ЦДЮТ проводиться конкурс аранжувальників. Складаючи квіткові композиції гуртківці використовують знання, набуті на заняттях гуртків та проявляють неабияку фантазію.

Вихованці хореографічних гуртків - учасники конкурсу.

В  грудні 2000 року  члени "Екологічної варти"  Ляпун Алла, Клепанчук Тетяна,  Олександр Дубінін (керівники гуртків І.М. Мельничук, С.Г. Міхно) представили свої композиції на Всеукраїнський конкурс "Замість ялинки – зимовий букет", який проходив в рамках заключного етапу Всеукраїнської екологічної ліги в м. Києві. Доробки гуртківців були відзначені Почесним дипломом Всеукраїнської екологічної ліги, а учні стали учасниками Президентської ялинки.

В 2000 році в обласному ярмарку  педагогічних ідей та інновацій робота "Система організації та проведення дослідницької роботи в натуралістичному відділі ЦДЮТ" визнана авторською. ЇЇ автори – Клепанчук Т.В. та Міхно С.Г. отримали авторські посвідчення.

Члени фотогуртка (керівник Vadim Timofeev Тимофєєв Вадим Вікторович) щорічно брали участь та посідали призові місця на обласному заочному фотоконкурсі, зльоті юних техніків, фотоконкурсах, обласному фотоконкурсі «Вода – це життя».   Кращі фотознімки брали участь в різноманітних конкурсах. Так,   вихованка фотогуртка Качковська Наталія брала участь у Всеукраїнському відкритому фестивалі дитячого, молодіжного кіно та телебачення (в рамках фестивалю проходив конкурс фотолюбителів) у місті Суми в 1999 році. Наталя виборола право захищати Одещину на VІІІ Всеукраїнському кіно-фото фестивалі «Кришталеві джерела».

На фото  Качковська Наталія, учасник VІІІ Всеукраїнського кіно-фото фестивалю «Кришталеві джерела», 1999 р.

В березні 1999 року в районі були створені об'єднання Всеукраїнської дитячої спілки "Екологічна варта". Координатором вартівського руху в районі стала Клепанчук Тетяна Вікторівна, директор ЦДЮТ.

Юні вартівці займалися природоохоронною роботою, вивчали навколишнє середовище, брали участь в акціях: "Наша допомога птахам", "Чисте повітря", "Первоцвіт", "Посади своє дерево".

В квітні гуртківці ЦДЮТ, члени "Екологічної варти" Світлана Захарченко та Настя Багузова взяли участь в роботі Установчого з'їзду Всеукраїнської дитячої спілки "Екологічна варта", який відбувся в м. Києві.

Далі на фото Цікаві та різноманітні масові заходи проходять в технічному відділі ЦДЮТ

Справжнє свято усім глядачам Центру дитячої творчості своїм звітним концертом подарували вихованці хореографічного ансамблю "Сонечко" (керівник Боровецька Т.М., акомпаніатор Передерко І.М.)

Це був не просто звітний концерт, а перший ювілей ансамблю - 5 років!!!

Влітку 1997 року організована робота профільного юннатського загону "Зелена школа" на березі Тилігульського лиману. Юннати  вивчали різноманітний світ  тваринного та рослинного світу на схилах лівобережжя Тилігульського лиману та разом з тим оздоровлювалися.

Працював гурток «Ляльковий театр», керівник гуртка  Даценко Світлана Василівна. Разом зі своїми вихованцями молодий педагог організовувала  повчальні лялькові вистави, власноруч виготовляли реквізит та ляльки, писали сценарії. Свої міні-спектаклі гуртківці демонстрували у дитячих садках м. Березівки.

На фото Керівник гуртка «Ляльковий театр» Даценко С.В. разом з найактивнішими вихованцями: П’яниченко Ганною, П’ятниченко Віталієм, Лавренюк Ольгою та Громадченко Вікторією

З 1964 року Будинок піонерів та школярів очолювала Бойко Марія Романівна. За 32 роки її керівництва Будинок піонерів перетворився на популярний заклад позашкільної освіти. Всі значимі ініціативи та перемоги закладу пов’язані з її іменем. Під керівництвом Марії Романівни – ветерана праці, відмінника народної освіти була відпрацьована чітка система роботи  Будинку піонерів та школярів. Були створені районні штаби «Іскорка», «Данко», які виховали сотні гідних громадян нашої держави. Багато уваги було приділено обміну досвідом, проведенню різноманітних світ: вечорниць, осінніх балів, новорічних ранків, свят до Дня захисту дітей із залученням гелікоптерів рухівської військової частини. Незабутні районні туристичні зльоти, військово-спортивна гра  «Зірниця», конкурси, фестивалі, активний відпочинок у палатках на березі Тилігульського лиману.

Марія Романівна виростила плеяду методистів, вожатих, гуртківців. З 1964 по 1996 роки в Будинку піонерів та школярів працювали методисти: Ольга Маковеєнко, Валентина Доброжан, Зоя Шеремет, Людмила Карпенко, Олена Павленко, Наталя Ужвій, Ірина Бойко, Марина Богачова, Надія Козак, Тетяна Суконько, Надія Посмітна, Марина Куліш. В результаті реорганізації позашкільної освіти в Березівському районі у квітні 1996 року з трьох позашкільних закладів: центру дитячої та юнацької творчості, станції юннатів, станції техніків був створений районний центр дитячої та юнацької творчості.

У 1996 р. у  Березівській СЮТ працювали  різні технічні гуртки: «Радіоелектроніки» (керівник Тимофєєв Вадим Вікторович), «Картингісти» (керівник Васильєв Микола Євгенович), «Юні палітурники» (керівник Вернигора Тетяна Олександрівна). Деякі гуртки проводились на базі шкіл (гурток «Умілі руки», керівник Чабан Ніна Анатоліївна, при Березівській ЗОШ №1).

На фото

Заняття у гуртку «Радіоелектроніки», керівник Тимофєєв В.В.

Ремонт карта, заняття гуртка «Картингісти», керівник Васильєв М.Є.

Працюють юні палітурники, гурток «Палітурна справа», керівник - Вернигора Т.О

Фрагмент заняття «Умілі руки», керівник Чабан Н.А.

У 1996 р. у  Березівській СЮТ працювали  різні технічні гуртки: «Радіоелектроніки» (керівник Тимофєєв Вадим Вікторович), «Картингісти» (керівник Васильєв Микола Євгенович), «Юні палітурники» (керівник Вернигора Тетяна Олександрівна). Деякі гуртки проводились на базі шкіл (гурток «Умілі руки», керівник Чабан Ніна Анатоліївна, при Березівській ЗОШ №1).

На фото

Заняття у гуртку «Радіоелектроніки», керівник Тимофєєв В.В.

Ремонт карта, заняття гуртка «Картингісти», керівник Васильєв М.Є.

Працюють юні палітурники, гурток «Палітурна справа», керівник - Вернигора Т.О

Фрагмент заняття «Умілі руки», керівник Чабан Н.А.

В 1996 році в натуралістичному відділі створена експозиція музею народознавства "Мій край – моя історія жива", яка складається з таких розділів: "Історія Березівщини", "Перша в країні МТС", "Видатні земляки-хлібороби", "Куточок побуту української оселі". В експозиції представлені матеріали про видатних земляків-хліборобів – двічі Героїв Соціалістичної праці Макара Онисимовича Посмітного та Павла Пилиповича Ведуту,  сформовано виставку знарядь праці українців минулих років, виробів із зернових культур, зібрано рецепти випічки хліба.

В 1996 році гуртківці відділу стали членами Українського товариства охорони птахів (УТОП). Під час екскурсій в природу юннати вивчали різноманітність представників орнітофауни нашої місцевості. Брали участь в природоохоронних акціях, що проводить УТОП: міжнародних днях спостереження за міграцією птахів, Великий зимовий облік птахів.

В результаті реорганізації позашкільної освіти в Березівському районі в 1996 році був створений Березівський районний центр дитячої та юнацької творчості з трьох позашкільних закладів: центру дитячої та юнацької творчості, станції юних натуралістів та станції юних техніків. Директором центру стала Клепанчук Тетяна Вікторівна, яка до сьогоднішнього дня очолює даний колектив.

При об'єднанні були збережені основні напрямки роботи і створені відділи:

еколого-натуралістичний,

художньо-естетичний,

науково-технічний.


На базі  Березівської СЮТ працювала районна філія Малої академії наук України. В  14 секціях займалися  понад 200 школярів. Вів МАН директор СЮТ – Даценко Василь Дементійович. Учні-члени МАН брали участь та займали призові місця в районних, обласних та Всеукраїнських конкурсах-захистах.

На фото Районна конференція МАН

Протягом 5 років (1990-1995) працювала керівником «Лялькового театру» Валентина Василівна Донцова. Її діти були активними учасниками майже всіх заходів Центру дитячої творчості (Будинку піонерів).

Дякуємо за світлини Софию Донцову

Протягом всіх років існування Березівської районної станції юннатів гуртківці займались дослідницькою роботою: закладали досліди на навчально-дослідній ділянці, вели фенологічні спостереження за різними фазами росту і розвитку піддослідних культур. Записи спостережень проводили в польовому журналі. За результатами дослідів оформляли щоденники дослідницьких робіт та готували науково-дослідницькі роботи, з якими виступали на конференціях МАН. 

В 1995 році юннатівському руху в Україні виповнилося 70 років. Цій даті був присвячений Всеукраїнський зліт юних натуралістів, який відбувся у місті Києві. В роботі зльоту, у складі делегації від Одеської області, брала участь вихованка гуртка "Юні генетики-селекціонери" Березівської СЮН Олена Цюндик (керівник гуртка Клепанчук Тетяна Вікторівна).

Більше 15 років педагоги Будинку піонерів та школярів оздоровлювали своїх вихованців на березі Тилігульського лиману. 

Наприкінці кожного навчального року на базі Березівської СЮТ

проводилась районна виставка науково-технічної та декоративно-прикладної творчості учнівської молоді.

Найкращими експонатами 1994 року визнано роботи: макет комбайна «Лазер», виготовлений вихованцями А.А. Ржепішевського, та макет космічного корабля «Україна», виготовлений учнями гуртка космічного моделювання при

Березівській станції юних техніків керівника Анатолія Михайловича Юдицького. Обидва експоната зайняли почесне друге місце на обласній виставці технічної творчості.

На фото Даценко Василь Дементійович, директор Березівської СЮТ, проводить екскурсію по районній виставці науково-технічної та декоративно-прикладної творчості.

В цьому році на станції юннатів було запроваджено нову форму роботи – створено фітобар "Калинка". На засіданнях фітобару гуртківці та учні шкіл знайомляться з лікарськими рослинами нашої місцевості, їх лікувальними властивостями та використанням в народній медицині, вчаться готувати цілющі відвари, настої, вітамінні чаї. Збирають легенди, казки, вірші та пісні про лікарські рослини.

Розпочала роботу комплексна екологічна експедиція на берег

Тилігульського лиману. Під час експедиції гуртківці провели опис фітоценозу даної місцевості, вивчили видовий склад рослинного та тваринного світу, різноманітність флори та фауни Тилігульського лиману, виявили наслідки впливу людини на природу.

В грудні станції юннатів виповнилось 25 років.

Станція юних техніків

На високому рівні працювали на Березівській районній СЮТ фотогуртки.

Роботи вихованців гуртка відбирались для експонування в Києві. Фотогурток

Розквітівської ЗОШ виготовив діафільм про своє рідне село. Керувала фотолюбителями Надія Степанівна Дідиченко. Роботи її вихованців неодноразово нагороджувались дипломами.

В районній газеті "Степовий маяк" започатковано тематичну сторінку "Степнячок", де гуртківці разом з керівниками гуртків висвітлювали інформацію про свою роботу. 

Відбувся перший районний конкурс екологічних агітбригад, ініціатором проведення якого стала Березівська районна станція юних натуралістів (нині натуралістичний відділ Комунального закладу "Березівський міський центр дитячої та юнацької творчості" Березівської міської територіальної громади Одеської області).

В цей рік на базі станції юннатів відбувся обласний семінар директорів районних станцій юннатів, на якому наші педагоги ділилися власним досвідом.

Були проведені такі масові натуралістичні заходи: Свято Врожаю, Свято Лісу, День зустрічі птахів. Гуртківці брали участь в обласних заходах: конференціях МАН "Прометей", юних друзів природи, "Малим річкам – велике життя", акції милосердя "Дітям Чорнобиля".

В 1992 році в м. Березівка Одеської області  працює Березівська районна станція юних техніків. Директор СЮТ -  Даценко Василь Дементійович.  По охопленню учнів гуртками  технічної творчості станція юних техніків з усіма  її філіалами у 1992 році займала  друге місце в області. В технічних гуртках навчалось 2640 учнів.

При Березівскій станції юних техніків працює гурток картингістів. Юні картингісти відвідували гурток щоб конструювати, винаходити, підвищувати свою майстерність їзди на картингах і мотоциклах .

Керує гуртком картингістів Микола Євгенович Васильєв. На своїх заняттях він формував у юних картингістів зібраність, дисциплінованість, відповідальність за доручену справу, під час виготовлення та експлуатації техніки проявляти кмітливість та винахідливість, завжди пам'ятати та дотримуватись правил безпеки. Члени гуртка щороку брали участь в обласних змаганнях з картингу та посідали призові місця.

На фото Районні змагання юних картингістів.