Режим роботи

Режим роботи

Берестівецької початкової школи

з дитячим підрозділом

Паланської  сільської ради

Уманського району

Черкаської області

в 2023/2024 навчальному році

 

                                                                            ВСТУП

 

 

Організація освітнього процесу у закладі в 2023/2024 навчальному році здійснюється відповідно до:

Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про внесення змін до деяких законів України в сфері освіти щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану» (№ 7325 від 28.04.2022) ;

Постанови Кабінету Міністрів України від 24.06.2022 року № 711 «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні»;

Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25.09.2020 року № 2205, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.11.2020 р. за № 1111/35394;

Лист Міністерства освіти і науки України від 17.05.2023 року № 1/6990-23 «Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та проходження осінньо – зимового періоду 2023/2024 навчального року;

наказу Міністерства освіти і науки України: від 24.02.2023р. № 201 «Про затвердження змін до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти»;

Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08.09.2020р. № 1115, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 вересня 2020р. за № 941/35224;

 

1. Тривалість навчального року

Освітній процес у 2023/2024 навчальному році організовується в межах навчального року, що розпочнеться у День знань  -  1 вересня 2023року і триватиме до 28 червня 2024р. (175 навчальних днів).

2. Тривалість семестрів, канікул

І-й семестр – з 1 вересня по 29 грудня 2023 року (81 н.д.)

ІІ-й семестр – з 15 січня по 28 червня 2024 року (94 н.д.)

Осінні канікули – з 06 листопада  по12 листопада  2023 року

Зимові канікули – з 01 січня 2024 року по 14 січня 2024 року

Весняні канікули – з 25 березня по 31 березня 2024 року

Додаткові канікули для учнів 1-х класів: 

з 19 по 25 лютого 2024 року


4. Умови та форми організації освітнього процесу

       Освітній процес організовується в безпечному освітнього середовищі за  очною формою навчання (за бажанням батьків).

*Форма організації освітнього процесу може змінюватися впродовж навчального року в залежності від безпекової ситуації.

 

*ДСанПіН5.5.6.009-98 Безперервна робота перед екраном комп'ютера повинна бути не більше:

 -   для учнів 1- х класів – 10 хв.

 -   для учнів 2-4 класів - 15 хв.

5. Розклад уроків

Розклад уроків і тривалість перерв

Примітка. 1-2 тиждень для 1 класу урок по 30 хв

Додаток № 1

Фізкультурна хвилинка

У 1-4 класах у продовж навчальних занять виконуються вправи рухової активності для знаття локального стомлення (2-3 хв.).

 

Провітрювання

Провітрювання класних приміщень проводиться кожної перерви (10хв.).

Додаток 2

Алгоритм дій на випадок надзвичайної ситуації воєнного характеру

 

Попередні заходи з підготовки учасників освітнього процесу до дій за сигналом «Повітряна тривога»

Вчитель (класний керівник), під час першого заняття, знайомить учнів класу з місцем розташування їхнього укриття, правилами поведінки під час переміщення до укриття та перебування в ньому. Педагог пояснює учням дії за сигналом «Повітряна тривога». Проводить практичне навчання з евакуації.

Визначає з учнями перелік необхідних речей, які учасники освітнього процесу повинні взяти із собою в укриття. Веде суворий облік дітей, що прийшли до школи, з’ясовує з батьками причини відсутності дитини.

*Розподіл учасників освітнього процесу за класами в укритті  подано нижче із урахуванням місткості та розташування.

У закладі встановлено покажчики напрямку руху до укриттів для швидкого та безпечного переміщення.

 

 Розподіл класів за класами. Укриття  в магазині   «Вікторія» с.Берестівець максимальна місткість  осіб 70.

Дії вчителів у разі проведення занять і увімкнення сигналів тривоги

Берестівецькою початковою школою заключено договір із ТОВ

«Берестівець» с.Берестівець  щодо використання  укриття загальною площею 77,2 м2. Максимальна місткість  укриття становить 70 осіб. Передбачено природну вентиляцію приміщень. Централізованим теплопостачанням та провітрюванням забезпечується дотримання вимог мікроклімату (взимку температура не нижче +18оС, вологість не більше 70%). Забезпечено зонування приміщень: зона управління, медична зона, зона санвузлів (кількість унітазів – 4, умивальників – 2 з холодною, рідким милом для рук; санвузол забезпечений централізованим водопостачанням та водовідведенням). Для освітлення укриття використовуються люмінісцентні лампи. Приміщення оснащене джерелом аварійного освітлення. У разі неможливості використання основних виходів через їх пошкодження в наслідок дії небезпечних чинників надзвичайних ситуації передбачається евакуація через позначені табличками аварійні виходи. Для учнів кожного класу визначено стільці для сидіння, що встановлені в укритті (з урахуванням ширини проходів 0,7м). У приміщеннях укриття наявні чек-листи вологого прибирання (не менше 2 разів на добу). Передбачено проведення дезінфекції укриття після та перед початком використання.

У випадку сигналу «Повітряна тривога»:

1.   Відповідальна особа (директор школи) вмикає наявну систему оповіщення закладу. 

2.   Вчитель сповіщає учнів про загрозу, шикує учнів в приміщенні класу, супроводжує шеренгу здобувачів освіти до укриття (за визначеним маршрутом та графіком).

3.   Для супроводу учнів початкових класів можуть бути залученні асистенти вчителів.

4.   Для швидкого надання медичної допомоги, в приміщенні укриття перебуває медичний працівник, який контролює стан здоров’я учнів та працівників, температуру та вологість повітря, дотримання протиепідемічних вимог.

5.   Відповідальна особа ( директор школи ) після оголошення сигналу оповіщення перевіряє всі приміщення закладу на відсутність у них дітей та працівників, по завершенню перевірки прямує до укриття.

6.   Учні, які знаходяться на подвір'ї закладу, під час сигналу оповіщення, під керівництвом класного керівника рухаються до укриття.

7.   У середині укриття вчителі повинні допомогти учасникам освітнього процесу швидко та спокійно зайняти місця визначені для класу, доповісти  директору про кількість осіб в укритті та кількість дітей, які були на заняттях до сигналу тривоги.

8.   Під час перебування в укритті вчителі організовують змістовну діяльність учнів, здійснюють необхідну психологічну підтримку та заходи для спокійного перебування в закритому приміщенні.

9.   Після завершення небезпеки та оголошення про відбій тривоги, вчителі під керівництвом директора організовано (шеренгами) виводять учнів з укриття згідно графіку.

10.   Спокійне переміщення дітей з особливими освітніми потребами до укриття здійснюють асистенти вчителя, попередньо провівши з ними бесіди.

Дії працівників їдальні у разі включення сигналу «Повітряна тривога»

-         Під час включення сигналу тривоги всі учні повинні припинити процес харчування.  У супроводі вчителів діти організовано переходять до укриття та перебувають там до завершення тривоги.

-         * Булочки, тістечка, пиріжки, фрукти учням дозволяється взяти із собою до укриття.

-         Працівники їдальні зобов’язані утилізувати готові страви, що були порціоновані учням.

-         У разі проголошення сигналу «Повітряна тривога» під час приготування страв, працівники харчоблоку зобов’язані призупинити технологічний процес, знеструмити обладнання. перекрити водопостачання, вимкнути світло та перейти до укриття. Після завершення тривоги технологічний процес відновлюється з урахуванням конкретних страв, стадії їх готовності терміну зберігання: готові страви (технологічний процес, яких завершився) можуть зберігатись до 2 годин в незмінних ємкостях (в посуді приготування). Такі страви  в подальшому підлягають термічні обробці, бракеражу та видачі. Готові страви, що зберігались 2 і більше години, підлягають утилізації.

-         Готові страви,  які знаходяться на плиті в ємностях приготування терміном до 2 годин підлягають бракеражу, повторній термічній обробці, повторному бракеражу та видач для споживання, більше 2 годин підлягають утилізації.

 Примітка: За наявності індивідуальних контейнерів для харчових продуктів, асистент вчителя може перекласти в них другі страви та салат для прийому в укритті.

За можливості – готові страви в ємностях для приготування можуть транспортуватися в укриття, в якому здійснюється прийом їжі. Для брудного посуду виділяються марковані контейнери, повинні бути запаси столового посуду та приборів.

                                                   ДИТЯЧИЙ ПІДРОЗДІЛ

1.Організація освітнього процесу в закладі в 2023/2024 навчальному році здійснюється відповідно до Листа МОН від 02.04.2022 року №1 /3845-22 «Про рекомендації для працівників ЗДО на період дії воєнного стану в Україні», Листа МОН від 17.05.2023 року №1 /6990 – 23 «Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та проходження осінньо - зимового періоду 2023\2024 року», Листа МОН №1/8820-23 від 20.06.2023 «Про організацію безпечного освітнього простору в закладах дошкільної освіти то обладнання укриттів », Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я  України від 24.03.2016 №234, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.11.2020 року за №1111/35394.,

2. Заклад працює за 5-ти денним режимом роботи 9 годин на день: з 8.00 до 17.00.

Протягом роботи закладу на період воєнного стану та карантину:

-         ранковий прийом дітей здійснюється з 8.00 до 08.30 на території закладу у визначеному місті або роздягальні групового осередку з обов’язковим візуальним оглядом дітей на наявність ознак ГРВІ та інших захворювань, співбесіда з батьками про самопочуття дитини;

-         у разі включення сигналу «Повітряна тривога» або інших сигналів оповіщення, учасники освітнього процесу повинні організовано прослідувати до укриття і перебувати в ньому до скасування тривоги. За можливості, продовжити освітній процес в укритті а після відбою повернутися до приміщення закладу освіти, організувавши освітній процес з урахуванням необхідного корегування ( додаток до режиму роботи).

На період воєнного стану перевага надається руховій, ігровій, дослідно – експериментальній, художньо – продуктивній діяльності, а також інтегрованим заняттям.

       Фізкультурні заняття проводяться не менше 3 разів на тиждень, по можливості на свіжому повітрі. Тривалість занять у віці 3-4 роки - 20-25 хвилин, 5-6 років - 25-30 хвилин. Пішохідні переходи замінюються фізкомплексом.

4. Прогулянки проводяться відповідно до режиму роботи. Щоденна загальна тривалість прогулянки дітей становить у середньому 3,5 години. Під час прогулянок тривалість фізичних вправ та рухливих ігор для дітей віком 3-4 роки – 35-45 хвилин, 5-6 років – 50-60 хвилин.

У режимі дня дітей дошкільного віку у середньому від 1.5-3 години відводиться на самостійну діяльність (ігри, підготовка до занять, особиста гігієна тощо). Обсяг рухової активності 1.5-3 години.

Місткість укриття для дошкільників 77 м кв., кількість дошкільників за списком 16