СШ "Світанок" 

Спілка школярів у березні.docx
Свята в лютому 2024 року.docx
Спілка школярів у лютому.docx
план заходів до Дня Соборності 24.docx
ус звітує за І семестр.docx
план січень.docx
Світанок у грудні.docx
День доброти 2023.docx
план до місячника з правового виховання.docx
кольоровий тиждень толерантності.docx
Масові виховні заходи, листопад.docx
звіт УС, 23.docx
план УС травень.docx
квітень.docx
Березень, план заходів УС.docx
План роботи УС на лютий.docx
План з правового виховання (Автосохраненный).docx

День захисників та захисниць України

Усім привіт! З вами на зв’язку – педагог-організатор, Тетяна Валеріївна!

А тема нашої розмови - День захисників та захисниць України!

14 жовтня Україна щорічно відзначає три славетних свята:

День захисників і захисниць України,  День  українського козацтва та

Покрови Пресвятої Богородиці.

Чому День захисника Вітчизни в Україні 14 жовтня?

Як найкраще привітати батьків, військових - дізнайтеся у моєму матеріалі.

З 2014-го року День захисника Вітчизни був перейменований в День захисників і захисниць України.

Згідно з Указом президента, це торжество відзначається 14 жовтня замість 23 лютого, а дата обрана невипадково. У цю ж дату в 1999-му році було встановлено День українського козацтва.

Нагальна потреба у такому загальнодержавному святі особливо гостро постала після російської окупації Криму та початку воєнних дій на території Донецької та Луганської областей. Безпрецедентні зразки мужності та відваги, виявлені нашими бійцями на передовій новітньої російсько-української війни, сотні відданих життів за Батьківщину потребували гідного вшанування з боку суспільства й держави.

Дата 14 жовтня вибрана не випадково: цього дня відзначається християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, а у 1999 році встановлений і День українського козацтва. З давніх-давен Богородиця була покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Саме на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, на якій обирали гетьмана і визначали, як козацтву жити далі. Образ козака як українського лицаря і захисника рідної землі близький кожному українцю.

Вже у ХХ столітті козацькі традиції боротьби за незалежність України наслідували вояки Армії Української Народної Республіки та Української повстанської армії. І не випадково днем офіційного створення УПА було обрано свято Покрови. Таким чином, цілком логічно, що цього дня давнє героїчне минуле України поєдналося з героїчним теперішнім.

І нині українська армія береже бойові традиції предків, тому у війську з’явилися назви з іменами легендарних українських полководців та уславлених формацій минулого. Тяглість поколінь знайшла відображення і в елементах одностроїв – головний убір "мазепинка", нарукавний тризуб. А гасло Слава Україні! – Героям слава!стало офіційним вітанням українського війська.

У християн східного обряду сьогодні свято Покрови Пресвятої Богородиці.

Воно було введено у християнство тільки в X столітті й має під собою чи то легенду, чи то реальну подію, яка відбулася в стародавньому Царгороді (Константинополі). На ту пору місто було оточене чужинцями. Пiд церковним склепiнням на всенічній службі у Влахернському храмі з’явилася Пресвята Богородиця в оточеннi ангелiв, пророкiв i апостолiв і накрила вірян своїм дивовижної краси омофором. Це видіння було провістям перемоги – невдовзі ворог відступив, і місто було врятовано від знищення. Відтоді Покрова асоціюється з заступництвом і захистом від ворога як видимого, так і невидимого.

Особливо шанували Богородицю-Покрову запорізькі козаки. Вони мали на Січі церкву на її честь, а також ікону її Покрова. Ідучи в похід на ворога, козаки відправляли молебень до своєї Покровительки. Повернувшись щасливо з походу, складали їй подяку. Крім того, свято Покрови було надзвичайно шанованим і серед українського селянства: другого місяця осені чекали з особливим нетерпінням, адже з Пречистої, тобто з 14 жовтня, дозволялося справляти весілля. У народі так і казали: Жовтень на весілля багатий;, а сам місяць називали ще "весільником". На честь Покрови в Україні збудовано чимало храмів. Однією з найстаріших є Покровська церква в селі Сутківці Хмельницької області, зведена у 1467 році як фортеця. Нині ця унікальна споруда – діючий храм і музей водночас.

День Збройних Сил України - привітання та листівки

Пропоную вашій увазі декілька привітань зі святом, які можна використати ……..

***

Наша армія нам допомагає і береже від іноземних вторгнень. Ти справжній чоловік і ми пишаємося, що в українській армії є такі люди як ти. Щастя, здоров'я, тиші і миру тобі, дорогий наш захисник! Спасибі тобі за те, що ти є у нас.

***

Сьогодні вітаємо усіх військовослужбовців України. Ви наші захисники, опора держави. Спокій наших будинків, спокій близьких у ваших надійних, сильних руках. Прийміть вітання з найкращими побажаннями: добра, світлого настрою, професійних успіхів!

***

Я бажаю Вам успіхів у всіх справах, щоб міцно стояли на кордоні, щоб поважали і пишалися Вами. Нехай озброєння буде потужним, але щоби не довелося ним користуватися. Миру та добра, щастя та процвітання.

Шановні захисники та захисниці!

У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу всіх захисників і захисниць нашої Вітчизни!

Бажаємо вам благополуччя і сил, здоров’я, перемог і щастя!

Нарешті мирного неба і смачного хліба!

Зі святом Вас дорогі наші захисники і захисниці!

До Дня вчителя

Вітаю!

Уже зовсім скоро усі школи країни наповнюватиме святковий настрій —квіти і теплі слова вдячності даруватимуть учні своїм вчителям.

Як приємно здивувати свого вчителя привітанням?

Поділюся з Тобою своїми міркуваннями.

Звісно, найпростіший варіант — це знайти привітання в інтернеті. Їх сотні: віршованих і прозових, зворушливих і жартівливих — та яких хочеш! Та найкращим подарунком для вчителя буде щира творчість його учня, адже педагог навчає нас якраз для того, щоб ми могли самостійно мислити, вигадувати, народжувати власні ідеї. Тому раджу написати своєму улюбленому вчителю кілька рядків від душі — адже Ти точно знаєш, чого хочеш йому побажати. Проте, якщо Ти плануєш вразити педагога своєю ерудицією й начитаністю, пропоную використати у привітанні вислови відомих людей чи цитати із книг. Адже стільки письменників і вчених схилялися перед мудрістю вчителів і присвячували їм чудові слова!

  Я підготував для Тебе цікаву підбірку цитат про вчителя, а ще — кілька проникливих віршів українських поетів та вітання для вчителів. Можливо, Ти захочеш зробити якийсь із цих висловів епіграфом для свого побажання, а може, просто знайдеш у цих рядках натхнення і гарні ідеї. Нехай Твоє привітання з Днем вчителя буде найтеплішим!

Мудрі цитати про вчителів

 Великий той учитель, який проймається справою, якої навчає. (Катон Старший)

 Учитель творить Людину. Ці мудрі й ваговиті слова можна сказати тільки про матір і батька. (В. Сухомлинський)

 ...учитель, який прогулюється у затінку храму в оточенні учнів, дарує їм не мудрість свою, а тільки віру і здатність любити. Якщо він справді мудрий, він не запросить вас у дім своєї мудрості, а лиш підведе вас до порогу вашого власного розуму. (Халіль Джебран)

 Учитель для школи — це те ж саме, що сонце для всесвіту. Він джерело тієї сили, яка надає руху всій машині. Остання заіржавіє у мертвому заціпенінні, якщо він не зуміє вдихнути в неї життя і рух… (А. Дістєрвег)

 Учитель – це людина, котра вирощує дві думки там, де раніше зростала одна. (Е. Хоббард)

 Лише той Учитель, хто живе так, як навчає. ( Г. Сковорода)

  Якщо ви володієте знанням, дайте іншим запалити від нього свої світильники. (Т. Фулпер)

  Усяка школа славна не числом, а славою своїх учнів. (М. Пирогов)

 Посередній учитель розповідає, хороший учитель пояснює, кращий учитель демонструє, великий учитель надихає. (А. Смоловик)

День вчителя — свято особливе. Тому, окрім щирих привітань вчителям, разом з друзями подаруй наставникам ще й святкову стінгазету . Будь певен, очі педагогів засяють грайливими іскорками, коли вони побачить у класі, чи вестибюлі яскравий плакат на честь їхнього свята. Шанувати своїх учителів — обов’язок кожного учня. А День вчителя — ще одна яскрава нагода показати, як сильно Ти їх любиш та наскільки важливою є їхня титанічна праця в Твоєму житті. Це вони щодня ведуть Тебе стежинами країни Знань, відкривають нові горизонти, терплять усі Твої витівки, жартують разом з Тобою і дають дружні поради.

Тож, у першу неділю жовтня, не забудь привітати вчителів — вони, як ніхто, заслуговують найтепліших побажань.

Учитель

Свята і праведна твоя дорога.

І ти на ній чимало літ!

Ти справжній вчитель — це від Бога!

І ти не йдеш — летиш у світ!

Натхненна, справедлива, світла

Ти досягаєш висоти.

І ніби зірочка розквітла

Ведеш дітей в нові світи.

Ти не спиняєшся ніколи.

До нового свій робиш крок.

Душі пориви — це для школи!

Найкраще — дітям на урок!

Чарівне та інноваційне,

І світлих тисячі ідей.

Живе, чудове, емоційне —

Це все для радості дітей!

Щоб у дітей душа розквітла,

Щоб легше йшли вони у світ.

Ведеш за руку їх до світла

З маленьких літ, з маленьких літ…

Хоч й нелегка твоя дорога,

Та серце вибрало таку.

Ти є учителем від Бога,


Хоч маєш долю нелегку,

Але живеш по правді в світі

І впевнено йдеш до мети.

Живи ж сто літ у мирі й світлі

І ніби зірочка світи!

(Надія Красоткіна)

****

Ми хочемо вас привітати

У цей святковий осінній день

Тепла і сонечка побажати

І щоб радісно вам було кожен день!

Бажаємо здоров’я, добра, довголіття,

Хай вистачить щастя на ціле століття!

Хай скрізь буде лад - на роботі, в сім’ї,

І радість на серці, і хліб на столі.

Хай сміхом й веселістю повниться хата,

Родина хай буде здорова й багата!

І мрій, і бажань, і наснаги творити,

Щоб серцю хотілося жити й любити!

Хай учні шанують, повагу дарують,

Злагода й мир у житті хай панують!

Спілка школярів «Світанок» інформує……..

У жовтні на вас чекають наступні виховні справи………..

Місячник «Здорова дитина – багата країна»

сьогодні, завтра…».

захисників ЗСУ до Дня козацтва.

учителям-пенсіонерам, самотнім людям.

А ТАКОЖ,

 24.10 - участь юних краєзнавців у обласній історико-краєзнавчій конференції «Київщина козацька».

 Участь у територіальному етапі Всеукраїнської туристсько-краєзнавчої експедиції «Моя Батьківщина – Україна» (заочний тур), до 31.10.

 Територіальний етап Всеукраїнського конкурсу «Ліси для нащадків»

Разом – заради Миру!

Як хочеться, щоб тихо ніч пройшла!

Як хочеться, щоб світлий день настав!

Щоб Україна в Мирі зажила,

І щоб ніхто нікого не вбивав!

Саме такі рядки стануть гаслом патріотичного майданчика, який працюватиме в гімназії-початковій школі 21 вересня, у Міжнародний День Миру.

Заходи, які можна використати під час годин спілкування у класних колективах до Міжнародного Дня Миру

 Години спілкуваня / онлайн на тему: «Мова МИРУ починається з мене...».

 Оформлення виставки малюнків у класному куточку «Я хочу жити в мирній країні!»; (онлайн-презентація) дитячих робіт.

 Стіна думок «Для мене Мир - це..., 1-й поверх фойє, / онлайн спілкування.

 Малюнок на асфальті «І дорослі, і малі, хочуть Миру на Землі!», 3-4 кл.

 Написання листів, виготовлення голубів з привітаннями для захисників та захисниць Збройних Сил України, оформлення малюнків Захиснику Вітчизни.

 Акція «Голуб Миру у моїм вікні…» / (онлайн).

 Інформаційно-презентаційна хвилинка засобами шкільного телебачення «Хай буде Мир на всій Землі!».

Лідери учнівського самоврядування спілки школярів «Світанок», бажають усім мирного неба, оскільки воно відкриває перед людством перспективи, не зводячи їх до боротьби за виживання.

Педагог-організатор

День народження смайлика

Довідка:

19 вересня відзначається незвичне свято – день народження електронного «смайлика». У далекому 1982 році, професор Скотт Фалман, запропонував висловлювати настрій трьома символами. Символ «усміхненого обличчя» став незамінним атрибутом електронного листування. Пізніше «смайлик» з'явився на листівках, футболках, рюкзаках, чашках та інших предметах. 

Девізом дня, 19 вересня, стане вислів:  «Усміхайтесь світу – і він усміхнеться вам!»

Заходи, які рекомендується провести у класних колективах 19 вересня 2022 року

 Дотримання дрес-коду (жовте вбрання).

 Акція «Подаруй усмішку другу»: розміщення смайликів на дверях класу, на одязі.

 Розповсюдження наліпок жовтого кольору між  друзями з девізом: «Все буде добре!».

 Виставка у класі «Найоригінальніший смайлик».

 Перегляд відео «З Днем народження, смайлик!».

Фотозвіт класу про участь у святкуванні Дня народження електронного «смайлика »можна розмістити на офіційному шкільному сайті.

ЦРДТ «Світанок»

Благодійна акція «Смілива гривня»


Мета проведення акції – зібрати кошти на допомогу Збройним Силам України та дати можливість українцям зробити свій внесок у перемогу.

Департамент освіти і науки Київської обласної військової адміністрації інформує про проведення Національним банком

України благодійної акції «Смілива гривня», яка передбачає збір монет номіналами 10, 50 копійок, а також 1, 2, 5 та 10 гривень.


На сьогодні понад 14 млрд таких монет перебуває в обігу на загальну суму 5,09 млрд грн. Пункти збору монет відкриті в усіх відділеннях  Ощадбанку та ПУМБу. Банки отримують монети від населення та перераховують ці благодійні внески на спецрахунок Національного банку України на підтримку Збройних Сил України.


Термін проведення благодійної акції “Смілива гривня” – з 01 серпня до 31 жовтня 2022 року.

КОНКУРС читців патріотичної поезії «Слово про Україну»

Вірші про неймовірних людей, про вражаючі події, які є поруч з нами чи нашими близькими.

Онлайн-конкурс «Слово про Україну»


Бібліотека №5 запрошує на конкурс читців патріотичної поезії "Слово про Україну" 

дітей 10-14 років та юнацтво 15-21 років.

Для участі у конкурсі потрібно:

1. Зняти відеоролик, де ти круто декламуєш вірш українською мовою на патріотичну тему. 

Обов’язково вказати ім’я прізвище, вік та назву навчального закладу;

2. Надіслати відео до 06 жовтня 2022 на пошту: biblioteka5@ukr.net;

3. Зареєструватися на сторінці Librum.#5 у Фейсбуці і чекати на перемогу!

Переможці визначатимуться за наступними критеріями:

Журі буде враховувати відповідність темі, дотримання вимог декламації,

креативний підхід, артистичність та формат подачі + загальне враження від відеороботи.

Переможців буде оголошено до Дня захисника України – 14 жовтня 2022 року  

на сторінці Librum.#5 у Фейсбук.

Переможці конкурсу отримають дипломи та призи, а переможці у

номінаціях конкурс - грамоти та подарунки.

 Увага!!! Кількість учасників конкурсу обмежена: на кожну вікову

категорію по одному конкурсанту від установи, закладу освіти, творчого колективу тощо.

За детальною інформацією щодо конкурсу звертайтеся за номером :

096 387 56 56 або на пошту: biblioteka5@ukr.net

Запрошуємо до участі в акції «Ситий хвостик», приуроченій Всесвітньому дню тварин

Цьогоріч Центр еколого-натуралістичної творчості оголошує акцію «Ситий хвостик». Акція присвячена Всесвітньому дню захисту тварин, який відзначається і триватиме до 04 жовтня 2022 року.

Акція «Ситий хвостик» включає три етапи:

1. «Добробут тварин» – збірати допомогу безпритульним тваринам нашого міста (зокрема крупи – ячневі, пшоняні, перлові, сухий корм, а також речі вторинного вжитку – старі шерстяні ковдри, простирадла, махрові рушники тощо), яку потрібно передати до громадської організації «Добробут тварин» (директор Терещенко Наталія Анатоліївна), попередньо телефонувавши за номером +38 (067)180-39-52. Зібрану допомогу фахівцігромадської організації можуть забрати у вас самостійно. Також необхідно зробити фото (підтверджуюче) своєї благодійної допомоги та надіслати на електронну пошту Центру еколого-натуралістичної творчості: sun-bcekolog@ukr.net, вказавши заклад освіти та яка допомога була здійснена.

2. «Ситий хвостик» – допомогти тваринам «живого куточка» ЦЕНТ БМР. На базі Центру діє «живий куточок». Тож наші пухнасті друзі також сподіваються на вашу допомогу, зокрема забезпечення «живого куточка» кормом - пшеницею, вівсом, кормом для риб, черепах, папуг, гризунів.

Звертатися за адресою: м. Біла Церква, вул. Короленка, 3а (вул..Софії Русової), тел. (04563) 5-36-50.

3. «Зоогалерея» – намалювати малюнок своєї улюбленої тварини. Робота виконується у довільному форматі, у будь-якій техніці.

Фото або сканкопію малюнка необхідно надіслати на електронну пошту Центру еколого-натуралістичної творчості: sun-bcekolog@ukr.net, вказавши ПІБ, вік, назву роботи, заклад освіти.

4. «Щедрий врожай» - допомогти тваринам зоопарку. Співробітники зоопарку з вдячністю приймуть: гарбузи, яблука,м оркву, кабачки, груші, обліпиху, насіння тощо. Приймається урожай тільки цього року.

З 10.00 до 18.00 зателефонувавши за номерами (096) 898-88-02, (068) 682-20-60 передайте допомогу за адресою: дендропарк «Олександрія» (в’їзд для автомобілів). У подяку ви отримаєте запрошення до зоопарку. Також необхідно зробити фото (підтверджуюче) своєї благодійної допомоги .