Для Вас, батьки

Сторінками цікавих книг


 Доброчинна акція «Прочитав, то поділися», яка проходить протягом жовтня – листопада місяця у бібліотеці гімназії №11.

Якщо ви маєте вдома книги, які вже прочитали, або маєте можливість придбати нову книгу – будь ласка, приносьте їх до нашої бібліотеки!”



  Мабуть, у кожного  вдома є книги, які ви  вже давно прочитали. Вони стоять на ваших книжкових полицях і мріють про те, щоб їх прочитали твої ровесники. Поділись з ними радістю спілкування з книгою.

  Звертаємося до юних користувачів! Якщо тобі дозволять батьки, подаруй книги нашій бібліотеці. Хай їх прочитають інші діти. Кожна подарована тобою книга буде мати твій іменний знак – власний автограф.

   Бібліотека вдячна тим користувачам, які вже подарували бібліотеці свої книги, і будемо вдячні всім, хто візьме участь у цій акції. Ви маєте унікальну нагоду занести своє ім'я в історію бібліотеки і бути її шанованими користувачами.


Книга – це століть велике диво!

Пошуки, мандрівки, відкриття...

Прочитав , як зоряно й правдиво

У книжках змальовано життя?

Скільки ще охочих – подивися!

Жде бібліотека на дарунок твій.

Мудрістю людською поділися!

Для людей добро творить умій.


"Читаємо: дітям, з дітьми, заради дітей"

З розвитком новітніх технологій часто лунає думка про те, що книжка відходить в історію як факт, що себе вичерпав. Насправді, це лякає, тому що неможливо уявити світ без цікавих книжок, яскравих сторінок, улюблених поетів, щирих героїв, що іноді стають порадниками або друзями на все життя. Зрозуміло, що любов до книжки – це справа, насамперед, батьків, які свідомо ставляться до процесу виховання дитини й прагнуть для неї найкращого майбутнього. Потрібно навчити дитину не лише читати книжку, а й отримувати від цього процесу справжнє задоволення. Тому, що нашвидкуруч прочитаний текст навряд чи зачепить почуття й емоції, не принесе користі, та й просто не запам’ятається. Важливе значення набуває саме підбір авторів для першого знайомства малюка з літературою, щоб зацікавити його, а не відбити бажання читати

Зрозуміло, що перші книжки дитині повинні читати батьки, тоді асоціації з рідним голосом назавжди поєднається із задоволенням від почутого.Спокійні інтонації, лагідна посмішка, цікавий текст – все це ланцюжки літературної освіти, яка починається змалечку й триває все життя. Бажано перші книжки обирати на рідній дитині мові, щоб не створювати мовної перешкоди для розуміння прочитаного. Саме перше враження стане відправним моментом для подальшого знайомства з перлинами літературної творчості. Коли дитина вільно зможе переказати текст рідною мовою, можна переходити до читання більш складних віршів чи казок. Дуже важливим є читання віршів вголос, до того ж корисним буде повторення прочитаного декілька разів.

Дитина не лише запам’ятає віршований текст, а й навчиться мислити образно. Вчити вірші напам’ять разом з малюком – це чудовий метод, який працює вже багато років, є дуже простим й ефективним. Після того, як дитина освоїть алфавіт, слід просити її читати казки вам, безперервно допомагаючи їй, не критикувати й не сварити при помилці. Найбільш складним моментом є той, коли дитина вже вміє читати, але не хоче цього робити. Тут в пригоді може стати колективне читання з обговоренням окремих сцен або вчинків героїв. Якщо таке читання стане приємною традицією, тоді дитина поступово перейде до самостійного читання та осмислення тексту. На першому етапі формування читацьких навичок батьки повинні контролювати репертуар обраних дитиною книжок, але при регулярному читанні потреба в контролі швидко відпадає. Читайте дітям книжки, читайте разом з ними та будьте впевненими, що ваші зусилля не пропадуть марно.

У зв’язку із розвитком сучасних технологій дитяча гра стає комп’ютеризованою. Чи корисні такі заняття для дітлахів? Важливою складовою у вихованні нового покоління стало навчання комп’ютерній грамотності. Добре, коли дитина змалечку вивчає ази роботи за комп’ютером. Ранній розвиток дозволить швидко знаходити потрібну їй інформацію, вміти працювати зі складними файлами і відправляти електронною поштою листи. Але ж навчаючись таким премудростям, малому заманеться пограти і в комп’ютерні ігри. Як же впливає ця розвага на розвиток дитини? Буде користь чи шкода від такого захоплення? Ставлення до комп’ютерних розваг у педагогів та батьків неоднозначне. Багато з них вважають, що вони несуть небезпеку. Дитина, захопившись, інколи проводить за монітором надто багато часу, і це замість того, щоб прочитати художню книгу, зробити уроки, прогулятися на свіжому повітрі.

Але ж тривале перебування за комп’ютером може викликати такі наслідки:

З дослідів учених, які проводилися безпосередньо після перегляду агресивних сюжетів, виявилося, що діти справі ставали агресивнішими. Але на сьогодні ще не досліджено, чи мають ці зміни тривалий ефект, чи впливають такі ігри на світогляд і на поведінку дитини. Батьки мають самі вирішувати, яким буде їхнє ставлення до такої проблеми. Напевне, краще відгородити дитину від надто кривавих ігор. Але ж комп’ютерні ігри можуть приносити і користь, допомагати дитині у розвитку багатьох навичок. Мова йде про розвивальні ігри. Сучасна педагогіка радить використовувати новітні комп’ютерні технології навіть для навчання дошкільнят. Активно застосовується ця методика у центрах розвитку. За допомогою комп’ютерних розвиваючих ігор дитина навчиться:

Під час такої гри відбувається ранній розвиток дитини. Вона навчається планувати свої дії, її розум працює надвирішенням складної логічної задачі: до чого ці дії можуть призвести. Тобто, дошкільник робить приблизні прогнози, його мозок засвоює і обробляє велику кількість інформації. Розвивальні ігри бувають найрізноманітніші, вони розраховані на різний вік та характер дітей. Певна гра тренує якісь конкретні навички. Тому батьки повинні уважно обирати гру в залежності від задачі, яку вони бажають поставити перед дитиною. Існують розвиваючі ігри окремо для дівчаток і хлопчиків, які будуються із врахуванням їх психічних особливостей. Якщо дитина відвідує центр розвитку, то педагоги обирають для неї ігри помірної складності і потихеньку ускладнюють задачі. Спокійним, неповоротким дітлахам пропонують ігри, триваліші у часі. Для активних, рухливих хлопчиків та дівчаток підходять ігри динамічніші, коротші. Щоб комп’ютер приносив більше користі, ніж шкоди, встановіть у своїй родині конкретні правила для дітей.

Використовуйте комп’ютер для того, щоб допомогти дитині самостійно отримувати нові навички і розвиватися. Але пам’ятайте про шкоду зловживань. Лише тоді від комп’ютерних ігор буде дитині користь.