… І просто жить. 

Ні , гідно жить,

Не прозівати жодну мить…

#творче_натхнення_LiliaBoiko

#Література_рідного _краю

#Новинки_літератури

#Поети_краяни

Поетичні акварелі душі…Знайомтеся…Лілія Бирисівна Бойко – випускниця гімназії, а зараз учитель англійської мови, творча особистість, завзятий волонтер, людина,  яка пише поезію та прозу. Для душі…щоб донести до людей свої почуття, емоції, виразити власну громадянську позицію, ставлення до різних подій і ситуацій …

Учні 9-Г класу (Кучма Н.Д.)  на уроці літератури з учителем Людмилою Тодоренко  знайомилися з поетичним доробком Лілії Борисівни, слухали й насолоджувалися читанням поезій. Разом із авторкою плакали, співчували, сумували, переживали.  Дякуємо Лілії Борисівні та учням 9-Г класу за  приємно та цікаво проведений час, за емоційну літературну зустріч.

Весняне Писанкове Королівство

Весна – найпрекрасніша пора року. З її приходом оживає природа, повертаються із далеких країв птахи, одягаються в зелень, квітнуть дерева, гаї перегукуються голосним пташиним співом. Саме на весну припадає найголовніше християнське свято – Пасха або Великдень.

Учні 4 - В (Коваленко Т.А.) та 4-Г (Лінчевська Ж.А.) класів були запрошені до бібліотеки гімназії. З Альоною Юріївною вони помандрували до Писанкового Королівства. Переглянули відео, дізналися чимало цікавого про його Величність Яйце: хто приносить Великоднє Яйце дітям, побували в онлайн-музеї писанки у Коломиї. Дізналися відвовіді на запитання: 

-чому вживають яйця;

-чому треба вживати яйця;

-що краще їсти – білок чи жовток;

- чи корисна яєчна шкарлупа;

-які яйця найкорисніші;

-чи від яїць поправляються….

Діти розказували, які страви з яєць вони люблять,, обговорювали способи приготування яєць, створювали власну писанку за допомогою різних орнаментів на папері..Дякуємо читайликам за цікаву, творчу, пізнавальну подорож до Писанкового Королівства.


Космічні мандри 

Людей завжди манили далі,

І вічно звали океани,

А космос жив і не спішив.

Він був казковим і страшним.


Десь там, далеко, завжди уявляються неймовірні світи. Кожен із дитинства малює їх в уяві та відвідує на сторінках книжок чи екранах. Деякі щасливі люди зберігають уміння бачити й зображувати інші світи і в дорослому житті. 

Космонавти бібліотеки  гімназії 2-Б класу разом з астронавтом Альоною  мандрували  космічними станціями «Сонячні друзі», «Палаюча зірка», «Порівняй», «Велика зоря», «Космічна картопля». Створювали емоційний позитивний настрій, тренували пам’ять, розв ‘язували проблемні завдання, малювали космос. Дякуємо маленьким Чомусикам за цікаві запитання та відвовіді.


 Подорож до країни Енциклопедія

Кожна людина мріє про те, щоб його дитина виросла розумною, ерудованою, освіченою. А це неможливо без розширення світогляду та наявності великих знань в різних галузях. Як їх подати дитині в простій доступній формі, щоб не тільки наситити цікавими фактами, але при цьому не відлякати від бажання пізнавати занадто великим обсягом незрозумілої інформації? Найкраще допоможе енциклопедія для дітей. У ній може бути зібрані відомості з різних сфер, а матеріал подається в простій доступній для дитини формі.

Енциклопедія схожа на цінну скарбничку, в якій зберігаються знання. Цифри, цікаві факти, ілюстрації, дослідження й докази – все це приховує в собі кожна дитяча енциклопедія. 

І хоч сьогодні на багато актуальних питань повноцінно відповідає ВікіпедіЯ, паперовій енциклопедії немає рівних: учні 3-Б класу, класовод Демченко Алла Іванівна, гортали товсті сторінки з великими деталізованими малюнками, читали   про те, чого ніколи не бачили, знаходили відповіді на дивакуваті запитання.Тож книги, з якими ми  познайомили читачів у бібліотеці гімназії є чудовим надбанням для всіх тих, хто обожнює відкривати для себе щось нове і досліджувати світ навколо.

 


Наші пернаті друзі

Птахи… великі і малі, співучі й тихі, птахи рідної землі і всієї планети. Пернаті друзі співаки, барабанщики, птахи миру і спокою, любові, як тільки не називає наш народ пернате царство. Птахи є невід’ємною частиною природи. У лісі, на луках, у полі, саду, біля житла, скрізь вони привертають нашу увагу. Бібліотекарі з учнями 1-А та  1-Б  класів спостерігали, як одні з них в пошуках їжі стрибають по землі, інші – обстежують гілки дерева, милувалися їхніми польотами, формою тіла та красою. Вони невід’ємна частинка нашого життя, вони нас звеселяють, прикрашають наше сьогодення своїм співом, а інколи загадковою  поведінкою. Альона Юріївна поглиблювала знання учнів першокласників  про пернатих, чим вони люблять ласувати, розпізнавати спів птахів,  як вони допомагають людям в садах. Діти із задоволенням відгадували ілюстровані загадки, ребуси, приймали участь у вікторині. Наша зустріч дала можливість ще більше пізнати і полюбити птахів, цю справжню окрасу природи.


Без Інтернету ми сьогодні нікуди!

Зараз важко уявити, що всього кілька десятиліть тому основним джерелом інформації для багатьох людей були преса і телебачення. Появу та поширення Інтернету швидко проголосили революцією, і сьогодні він уже є постійною частиною нашого повсякденного життя. Завдяки мережі Інтернет ми можемо читати книги,  розширювати свої знання, спілкуватися з друзями, родиною. Бібліотекар Альона Юріївна з учнями 4-А класу говорили про небезпеку, яка підстерігає нас під час мандрів всесвітньою  паутиною, переглядали сюжет про віруси та кібер-булінг, небажані знайомства в мережі Інтернет, фішинг, фармінг та спам. Змагалися в конкурсах: «Мозговий штурм», «Прислів я», «Анаграми», «Знайди слово», «Зіпсований Інтернет». Учні зрозуміли, що  варто розумно користуватись можливостями інтернету. Чудес не буває навіть в інтернеті – всю інформацію потрібно піддавати критичній оцінці, перш ніж довіряти на всі сто відсотків.


Жартівливі вірші Василя Шаройка про школу та школяриків.docx

Твори української літератури з відмінним гумором

 Твори українських письменників –  дуже хороша можливість відпочити від буденності, збагатити свій словниковий запас та краще пізнати історію та культуру свого краю. А якщо вдало підібрати автора, можна ще й добряче посміятися. Для Вас декілька українських авторів, які забезпечать кілька годин приємного і корисного відпочинку.

Тореадори з Васюківки” (Всеволод Нестайко )

Важко знайти в нашій літературі щось настільки веселе, талановите й дотепне, як ця неперевершена книга Всеволода Нестайка, якого часто називають Гоголем сучасної української дитячої літератури. Недаремно «Тореадори з Васюківки» перекладено двадцятьма мовами і внесено до Особливо Почесного списку Андерсена як один з найвидатніших творів світової літератури для дітей. Це перше видання нової авторської редакції роману з новими надзвичайно веселими епізодами.


"Кайдашева Сім’я"(Іван Нечуй-Левицький)

Іван Нечуй-Левицький — видатний український письменник-реаліст, перу якого належать оповідання і повісті з народного життя, що становлять найбільш вагому та класично викінчену сторінку його творчості. Майстер слова мав на меті якомога глибше розробити «непочаті рудники» українського життя і створити правдиві образи людей з усіх верств суспільства. Колоритні постаті героїв, соковитий гумор та сміливе поєднання серйозного і навіть трагічного з комічним зробили твори Нечуя-Левицького справжніми перлинами української прози.


"За двома зайцями" (Михайло Старицький)

Головний герой комедійної п`єси – легковажний цирульник (перукар) Свирид Голохвастов, який вирішує вигідним шлюбом виправити своє матеріальне становище. Сподіваючись на свою привабливу зовнішність, Голохвастов починає залицятися одразу до двох дівчат, але народ знає: за двома зайцями побіжиш, жодного не спіймаєш.

 

  

“Мисливськi усмiшки та інші оповідання”( Остап Вишня)

Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко) — самобутній український сатирик і гуморист. Його творам властиві лаконізм, дотепність і образність мови. Здоровий гумор та нищівна сатира роблять його твори не лише цікавими, але й актуальними.


“Мина Мазайло”(Микола Куліш)

Комедія «Мина Мазайло» відрізняється оригінальним сюжетом, у якому переплетено культурно-соціальний та родинно-інтимний аспекти, містить галерею виразних характерів з індивідуалізованим культурним і національним світоглядом, насичена дотепними, пародійними, карикатурними, фарсовими сценами.

У творі використано широкий діапазон живої і тому колоритної мови, що відбиває специфіку духовних та національних цінностей основних персонажів. Комедія характеризується широкою палітрою інтонацій та мелодійних візерунків — веселих, ніжних, мажорних, романтичних, елегійних, сумних, трагікомедій них і навіть фантасмагорійних.

 

“Зачарована Десна” (Олександр Довженко)

Зачарована Десна (1956) — автобіографічна повість, спогади Олександра Довженка про дитинство в рідному селі на Чернігівщині. Твір сповнений тонкого гумору. Повість є гімном річки Десна, рідному чернігівському краю, селянам-трудівникам і сільському способу життя.

 

“Вишня і я” (Олексій Чупа)

Легка, приєна книга про дитину, яка вміє бути дорослою і дорослого, який вміє бути дитиною. Автор намагався писати максимально простою мовою без запозичених слів. Сюжет також без крутих поворотів, але незвичність ситуації спонукає дочитати до останньої сторінки. Книга, над якою встигаєш і посміятися, і подумати про важливі речі.

 


 



Національний тиждень читання поезії 2024 «Ріки незмінно течуть додому»

З 16 до 24 березня тривала Всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання.».

Тиждень поезії – «ДІМ», а гаслом став рядок із вірша Ірини Шувалової «Ріки незмінно течуть додому».

У рамках Всеукраїнської акції відбудулися обговорення поетичних творів з учнями 4Г класу, поетичні читання з учнями 3В класу, поетична  вікторина - батл у 4В та 4Д класах, зустріч  з місцевою  поетесою .

Урок літератури у 9-Г класі: Відбулася творча зустріч учнів 9-Г та 9-А класів з поетесою Іриною Сергіївною Лісничук(Запоріжська). Поеткарка читала свої вірші про кохання, людські відносини, біль війни та віру в перемогу.

Поетичні читання під гаслом «ДІМ» пройшли з учнями 3-В класу. Читачі декламували напам ять власні написані вірші, читали прислів я по темі, писали на шпалерах гасла – побажання воїнам.

З учнями 4-Г класу читали  та обговорювали віршовану казку Т.Пакалюк «Іншопланетяни», розв язували кросворд  за тематикою казки.



#всеукраїнськийтижденьчитання 

#всеукраїнськийтижденьчитанняпоезії

#тижденьпоезії

#літературарідногкраю


ЧЕКАЄМО ДИВА

На сірому фоні буття

Прямує квапливе життя,

Вдихаючи свіжість часу,

Вбирає у себе красу.


Нависла, мов хмара, печаль,

На серці – то радість, то жоль…

Вітри безнадійно женуть,

В тумані ховаючи суть.


Вмиваючи мрії дощем,

А ми живемо день за днем,

Звертаючи зір до небес,

Чекаємо дива й чудес…


   Відбулася творча зустріч  учнів 9Г  та 9А класів з  поетесою  Іриною Сергіївною Лісничук (Запоріжська).Поетеса читала свої вірші про кохання, людські відносини, біль війни та віру в перемогу.

   Слухачі переглядали відео-ролики віршів  та пісень  пані Ірини про полонених Азовців, про зло війни…Дуже зворушливо, з цікавістю, затамувавши подих учні слухали  живе  виконання пісень під супровід гітари. Розповідь та манера спілкування авторки підкорила кожного. Приємним подарунком для бібліотеки стали подаровані  збірки з автографом поетеси,


Володимир Дідківський - гумор, сатира, іронія

   Промінці сонця, перші проліски, вербові котики нагадують, що вже завтра прийде весна. А поки зима з весною сперечаються... у нас зустріч із Володимиром Дідківським - учителем, поетом, гумористом.

Запрошені учні 7А та 7В класів та їх учителі української мови та літератури Оксана Бондарчук та Тетяна Суконнік.

   Зброєю Володимира Івановича є сатира та іронія, він стверджує, що всі біди сьогодення від нашої позиції, життєвого вибору. Гумор, який він пише і доносить до наших сердець, змушує читача посміхнутися й задуматись, повеселитися й опечалитись одночасно, бо життя наше нині таке. Від смішного до сумного в ньому - один крок.

   На уроці літератури хвилиною мовчання вшанували загиблих захисників України. Учні слухали гуморески, вірші, присвячені загиблим захисникам, навчалися самі писати вірші: підбирали риму, знайомилися з сучасними поетами Білоцерківщини.

   А ще Володимир Іванович для читачів гімназії підписав та подарував збірки "Реформатори" і "Золота рибка" та пообіцяв зустріч, де слухачі будуть знайомитися з піснями на його тексти.

Дякуємо Володимиру Дідківському, Тетяні Суконнік, Оксані Бондарчук, Олені Корнієнко, Тетяні Бєлєнькій за останню теплу зимову зустріч.

Далі буде....

#письменникирідногокраю


Тільки біля школи

Ще шумлять берізки,

Там колише спогад

Наші юні сни.

І тріпоче серце:

То здаля, то близько,

Кличе той прощальний

Сірий день весни... (Ігор Растівський)


   Сьогодні пречудовий день. До нас завітав випускник гімназії Ігор Растівський. Він зустрівся з учнями 9 - В та 8-Б класів та їх учителями Тетяною Суконнік і Оксаною Бондарчук.

Хто він?.. Творча особистість: пише вірші, пісні, навчається на актора, співає, декламує поезії, знімається в кіно, чудовий музикант, сміливий організатор гурту МЛА(АУРА).

   Він зачарував аудиторію декламуванням власних поезій про безжальну війну, про кохання, про природу, про мрії, про сни, про подорожі... А пісня під акорди гітари розчулила всіх присутніх.

   Ігор - це приклад того, як захоплення стає більше, ніж хобі. Дякуємо за зустріч поетові, музиканту. Ми будемо слідкувати за творчим шляхом Ігоря Васильовича.

#письменникирідногокраю


Галина Невінчана -  Добро і зло, світло і тіні, людські якості, 

які мають нагадувати нам, що ми все ж - ЛЮДИ


  За програмою української літератури у 5 класі учні вивчають твори письменників рідного краю. Співпрацюючи з дитячою міською бібліотекою, що на проспекті Незалежності, ми запросили на урок літератури Невінчану Галину Вікторівну.

   Письменниця, художниця, журналіст, творча людина. Неймовірно позитивна, весела, добра, сучасна, талановита. Презентувала книги, читала твори, розповідала реальні історії з життя, які незабаром увійдуть до нової книги. Разом із учнями всіх 5-х класів (майже 100) здійснили онлайн-подорож до творчої галереї художниці: мандрували містом, блукали Олександрією, ховалися у пейзажах...Завдяки живому спілкуванню з письменницею в дітей виникає бажання мислити, малювати, читати.

   А читати ми будемо!!! - подаровані та підписані авторкою книги.

Запрошуємо до бібліотеки гімназії N11.

   Дякуємо Галині Вікторівні, Олені Андріївні, Тетяні Петрівні, Тетяні Станіславівні, класним керівникам 5-х класів: Ірині Миколаївні, Людмилі Іванівні, Тамарі Олександрівні, Людмилі Григорівні та учням-читачам за цікаву зустріч. До нової зустрічі...

#письменникирідногокраю


Ні, я не хочу крізь сльози сміятись,

Серед лиха співати пісні,

Без надії таки сподіватись,

Жити хочу! Геть, думи сумні!

           

Леся Українка - весняна буря, що гриміла над світом

                                                          Микола Тихонов

   Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем своїм, живе в душі нашого народу людина, що ім'я їй - Леся Українка.

   Людина - обов'язок, лицар свободи і справедливості, скромна була, сором'язлива. Кожен смуток її, і жаль, і сарказм, сама інтонація міцного Лесиного рядка, відтворюючи особисте, водночас набували народного звучання. Писала українською мовою і закликала шанувати рідну мову, мову своєї Батьківщини.

Леся Українка.pptx

Бібліофорсаж  "Світлофор - найкращий друг"

   Необхідність популяризації Правил дорожнього руху, особливо серед дітей, завжди є актуальною, адже цього вимагає саме життя.

   Безперечно, Правила дорожнього руху необхідно вивчати з дитинства. Ці знання допомагатимуть кожному уникнути неприємностей, які можуть трапитись на вулиці, а іноді й врятувати життя.

   З учнями  5 – Г класу ( Герасименко Л. Г) бібліотекар, Майка Альона Юріївна  провела бібліофорсаж «Світлофор – найкращий друг», розповіла про значення дороговказів, діти вивчали види дорожніх знаків, брали участь у командній вікторині. Діти вивчали нові та повторювали вивчені Правила дорожнього руху  - бо від них залежать здоров’я та життя людини.


В дитячих долоньках і світло, і правда,

В дитячих долоньках лукавства нема.

Їх щире тепло,безкорислива ласка

Дарують наснагу мені до життя.

Маленькі  сердечка а повні любові

Від них найчерствіша розтане душа,

І очі-озерця, мов чисті водойми 

Незаймана в них і небесна краса.

У світі полинному гірко і брудно

І важко серця в чистоті зберегти,

Та тільки дорослі будують майбутнє 

Дитячим серцям, що не знають ганьби.

І тільки дорослі їх можуть згасити,

А можуть вселити в них вічний вогонь.

Навчімося, люди, як діти любити ,

Хай світить тепло із дорослих долонь.


   До Дня Святого Валентина студентом – практикантом було проведено майстер – клас зі створення валентинок «Подаруй часточку любові» для учнів 1 – А класу. Діти дізнались про  історію виникнення свята та  активно взяли участь у виготовленні святкових валентинок. Першокласники зачитували вірші, брали участь в обговоренні та вітали одне одного своїми роботами. 


Крути! Крути! Вічне бойовисько

За майбутній, за світліший день.

Крути! Крути! Мужність і посвята,

Вірність, що міцніша понад смерть.

Крути! Крути! Горда і завзята

Кличе пісня і веде вперед!

 

   Минуло майже 100 років, а ми знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв. Учні 5 – Б класу ( Тодоренко Л. І) були присутні на бібліотечній бесіді про Крути.

   Пам’ятати своїх героїв дуже важливо, адже герої -  це ті найкращі, яких ми втрачаємо!


Крути.pptx

В житті  усім потрібна дружба:

І для розваг, і для життя, і для роботи.

Із другом легше в світі жити,

Але й дружити  треба вміти.

Слід другові допомагати,

В пригоді завжди захищати,

Слід жарти друга розуміти

Й самому жартувати вміти.

   Що означає дружити? З чого ж починається дружба? Цінність дружби полягає в тому, що друг завжди відчуває підтримку друга. Саме тому кажуть «пліч-о-пліч», «почуття ліктя». Скільки б іграшок, книжок, розваг у тебе не було, без справжнього друга сумно і нецікаво. Тільки з друзями можна поділитися радістю і смутком,  побудувати пліт, поговорити про що тебе цікавить, весело поспілкуватися. Саме про дружбу ми сьогодні говорили з читачами   1-А(Грушко О.П.) та 2-А (Бурлуцька Л.В.)  класів, читали казку «З друзями все під силу». На прикладі прочитаного  читачі робили висновки: Друзі – це скарб. З друзями веселіше жити , будувати та долати труднощі. Учні дружно відгадували загадки, розмальовували розмальовки-антистрес, відгадували ім*я герою казки, вибирали   за допомогою яких предметів можна збудувати пліт, вивчили хто з птахів уміє літати, хто плавати а хто вміє все.  Дякуємо  маленьким читайликам!


 


з друзями 1 клас.pptx

   Структура книги

   Беручи до рук книжку , мало  хто замислюється  над тим,  з яких частин вона складається,  з чого і як  виготовляється, для чого потрібен той чи інший елемент., хто її автор, для кого вона призначена, як люди багатьох професій беруть участь у її створенні. Про це все і більше дізналися учні 3-А класу (Поліщук Н.І.) на бібліотечному  уроці.


   Ш. Перро - видатний дитячий казкар

   З учнями 1 – А класу було проведено знайомство із творчістю Шарля Перро. Маленькі читачі дізнались багато цікавого про казкаря та його творчість. Учні переглядали мультфільм про одну із казок, знайомились із героями та брали участь в обговоренні.

   Метою заходу було зацікавити учнів, закріпити знання та розширити уявлення учнів про літературну казку на прикладі повчальних казок Ш. Перро, показати їх місце у світовому мистецтві, розвивати інтерес до читання.





Шануймо наше, українське!

Різдвяний дідух і павук

Займуть в оселях чинне місце,

Як витвір працьовитих рук.

Нехай несуть у дім добробут,

І мир, і злагоду, й тепло!

Дзвенять колядки знову й знову,

Щоб свято радісним було!

   З учнями  3 – А класу та 4 – х класів, протягом тижня було проведено новорічний калейдоскоп -  багато загадок, ребусів, кросвордів, ігор про зиму, бесіди про зимові свята, інформаційну годину про святкування нового року в різних країнах світу, знайомство з сучасними українськими письменниками та їх творчістю, вікторину за прочитаними народними піснями, знайомилися з дитячими періодичними виданнями.

   Метою заходів було виховувати в учнів любов до України, до природи, до людини, спонукати до формування позитивного ставлення до навчання за допомогою художньої книжки, художнього слова, народної пісні.


14 грудня в Україні відзначають День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

   Цей день пам'яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей і опромінення тисяч ліквідаторів.

   Серед тих, які боролися зі страшним лихом було чимало наших земляків, які ризикуючи життям та здоров’ям, в ті пекельні дні з честю виконали свій обов’язок перед Батьківщиною. Їхній подвиг неможливо переоцінити – як не можна переоцінити значення того, що вони зробили. Їхній героїзм, патріотизм і професійна майстерність перевірені часом. Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів, віддавши своє життя задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь.

   Своїх героїв треба знати, шанувати і пам’ятати. Час може лікувати від усього, але не від пам’яті. Пам’ять … Саме вона є рушієм еволюційного поступу в майбутнє й оберегом найвищих загально людських цінностей. І якщо народ пам’ятає уроки своєї історії, він вартий того, щоб дивитись у майбутнє.


вшанування пам'яті ліквідаторів АЕС.pptx
Ліквідатори АЕС пам'ять.pptx

У рамках національного тижня читання відбувся урок позакласного читання з учнями 5-Г класу, вчитель Герасименко Людмила Григорівна. Учні познайомились з книгою української письменниці Тетяни Вікторової «Казки». Розповідь про веселих та кмітливих звірят, які вміють бути справжніми друзями та знаходять вихід з будь-якої ситуації надзвичайно сподобалась п’ятикласникам.

Учні вдосконалювали свої навички читання вголос, розвивали творчі здібності під час створення малюнків до прочитаного, виховували любов до книги, ділились своїми емоціями від прочитаного. 

Українська хустка - оберіг та історія роду

·         

Українська хустка - традиційна, різна, легка, тепла… А ще, для кожного рідна. Мамина хустка, як оберіг, як пам’ять роду, супроводжує і не дає забути історію, традиції свого роду-народу.

З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року.

День української хустки - щорічне свято, що відзначається 7 грудня з метою об’єднання жінок різного фаху, віку та національності по всьому світі для збереження українських традицій. Свято започатковане в Україні в 2019 році.

Сьогодні дуже часто можна побачити на сучасній жінці хустку. Адже хустка - це символ нашого народу, що символізує любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм.

Свято української хустки сприяє збереженню та відродженню українських традицій.

Тож, відроджуймо, поважаймо, пропагуймо наші українські традиції, бо це генетичні скарби нашого народу.


Хусточко - хустино

У квітках барвистих!

Ти і повсякденна,

Ти і урочиста.

Гарна, з тороками,

Прикрашаєш жінку.

До лиця хустина

Справжнім українкам.

Пов'яжу хустину,

Хай душа співає,

Україна - ненька

В щасті розцвітає,

Бережком любові

Стелиться дорога

До джерел прадавніх

Й рідного порога.

Хусточко - хустино,

Оберіг, святиня,

Мамина молитва

І благословіння.

Строкач Тетяна Тезіславівна

Зимова загадкова вікторина

Всі ми радо зустрічаємо зимові свята, але не завжди знаємо традиції і навіть дати свята і для цього було проведено вікторина для учнів 3 –А класу, класовод Поліщук Надія Ігорівна. Учні дізналися про святкування зимових свят, відгадували загадки про зиму, переглядали відео – вікторину, брали участь в грі «Шифрувальник», розгадували ребуси, виконували завдання на відповідність свята та числа, розфарбовували новорічні антистреси. Бібліотекар Майка Альона Юріївна читала зимові вірші Наталії Забіли, Грицька Бойка, Тетяни Строкач, Тетяни Пакалюк.

На занятті учні дізналися про святкування зимових свят за новим календарем і отримали побажання і завдання: Багато читати! Багато знати!


Співцю народного життя Івану Нечую – Левицькому - 185.

Продовжуємо з читачами тиждень національного читання. Відбувся урок – гра за повістю Івана Нечуя – Левицького «Кайдашева сім’я» в бібліотеці гімназії з учнями 9-Г класу, класовод Кучма Ніна Дмитрівна, у співпраці з бібліотекарами центральної дитячої бібліотеки № 5 Тетяною Петрівною та Антоніною Борисівною.

Говорили про гумор і сатиру в повісті та в повсякденному житті, розгадували кросворд про головних героїв повісті, цитували, зачитували розмови: матері з невісткою, батька з невісткою, батька з сином. Переглядали фрагмент вистави Київського драматичного театру. На прикладі твору, виховували моральні цінності, духовність, любов до ближнього, зміцнення родинних стосунків між дтьми і батьками. Саме повість Івана Нечуя – Левицького допомагає учням усвідомити красу душі людини, навчає щирості, мудрості, працьовитості, щедрості.


Національний тиждень читання ми відкрили казкою про добро і чудеса від Кузьми Скрябіна.

В п`ятницю 01.12.2023 року бібліотекар  Майка Альона Юріївна провела з 4 - В класом, класовод Коваленко Тамара урок позакласного читання. Ознайомивши читачів з казкою  Про сироту від  Скрябіна Кузьми « Тарасик, тролейбус та Святий Миколай».

Познайомили учнів з творчістю українського музиканта, співака, композитора, артиста, телеведучого, музичним продюсером, радіоведучим, поетом, громадським діячем, благодійником. Прочитавши казку, кожен із нас відкриє ще одну грань  Андрія Кузьменка – письменника.

На уроці  діти вчилися  працювати з текстом, удосконалювали навички правильного виразного читання та читання в голос,збагачували словниковий запас учнів за допомогою кросворду.  Учні  висловлювали свої враження про прочитане, брали участь в обговоренні казки.  Урок   сприяв вихованню в учнів поваги до своєї родини.


Зустріч з Тетяною Строкач та її зимовими панянками

   Сьогодні  30 листопада в бібліотеці гімназії 11 видався чарівний день, втікає від нас  спочивати кольорова, щедра трудівниця Осінь  і до нас  спішить в запалі свого Холодного  королівства мрійниця Зима. З подарунками до нас завітала Строкач Тетяна Тезіславівна, з новинками своєї творчості «Бешкетніі Зимовинки». Експронтом організували зустріч з першачками 1-А (Грушко О.П.) 1-Б(Білецька Т.І.), 1-В(Ксенофонтова Г.О.).

   Казкарка познайомила маленьких читачів з бешкетною сніговицею, подорожували в казці  тролейбусом по білому місту, з веселими синичками потрапили до парку Олександрії, підгодували голодних пташок….і ще багато пригод : з зайчиком, з Тимком, з бабою Югою… Діти ознайомилися , що поважна Хуртовина, має багато назв( синонімів): Завійниця, Сніжниця, Метіль, Сніговій, Снігокрутниця, Хуга, Юга, Сніговиця, Хуговій, Метелиця, Віхола, Сніговиця, Сніжниця.  З  поважними панянками можна познайомитися в цій книзі, де зібрані казки  багатьох сучасних  українських дитячих письменниць.



День гідності та свободи - 21 листопада 2023 рік  

Українське національне свято, що відзначається щорічно 21 листопада, починаючи з 2017 року. Дата є знаменною для кожного українця і почала святкуватися замість Дня Свободи (22 листопада), проголошеного у 2005 році та скасованого у 2011 році. Свято покликане затвердити прагнення українських громадян до демократії, свободи та справедливості і схвалити рух до європейського майбутнього. Хоча День гідності і свободи отримав статус державного свята.


Цей день – символ творення новітньої історії держави та пам’ятна дата, що вшановує мужність та патріотизм громадян, які відстоювали цінності свободи, демократії та вибір народу щодо європейського розвитку держави.

Свято вказує на дві доленосні для українського народу події: Помаранчеву революцію, що відбулася в 2004 р. та Революцію гідності – 2013-14 років.



Позакласне читання у 4-х класах за книжкою Тетяни Вікторової «Шубки-невидимки»


На уроці позакласного читання учні 4 –Г (Лінчевська Ж.А) та 4 –В (Коваленко Т.А) познайомились з новим сучасним автором, казкарем Тетяною Вікторовою та з її книгою «Шубки – невидимки». Бібліотекарі читали і обговорювали з учнями казку «Цуценя та лисеня», яка розповідає про незвичайну дружбу цуценяти та лисеняти, про вірність, відданість і здатність прощати. Казка виховує в учнів співчуття та вчить бути відповідальними. Звірята навчали дітей бути справжніми друзями та знаходити вихід із будь-якої ситуації.




Правила дорожнього руху

Першокласники ознайомились з різновидами дорожніх знаків, поглибили знання про правила дорожнього руху, повторили основні правила пішоходів, навички поведінки на дорогах. 

Вивчали заборонені та дозволені знаки, брали участь у теле-вікторині. На уроці були присутні інспектори ДПС. Всі учасники заняття обіцяли бути відповідальними та уважними.


Гепатит А - хвороба брудних рук!

Учні 1-А класу (класовод Грушко Олена Петрівна) завітали до бібліотеки гімназії на перегляд відеоролика з тітонькою Совою «Замазура». Переглянувши з першачками інформацію, бібліотекарі та медична сестра провели бесіду в якій розповіли про вірусний гепатит А, хворобу брудних рук, хвороба Боткіна. Ознайомили з симптомами та профілактикою від цієї хвороби.  

Також порекомендували дотримуватися правил особистої гігієни: мити руки перед вживанням їжі, після кожного відвідування туалету, добре мити овочі, фрукти, зелень та ягоди перед вживанням.

https://www.youtube.com/watch?v=6Bp_e-UP6mY


27 жовтня в Україні відзначають День української писемності та мови.

  Бібліотекарі нашої гімназії з учнями 4 – В класу, класовод Коваленко Тамара Анатоліївна, провели тематичний захід, на якому читачі читали вірші калиновою мовою, приймали участь у складанні кросворду про мову, прослухали про історію встановлення свята, переглянули відео «Цікаві факти про українську мову». Захід супроводжувався гуморесками та цікавими загадками. Ми пишаємось, що наша рідна мова – Українська.


Наші маленькі Чомусики

 Учнів 2-х класів, а саме 125 чомусиків, стали читачами нашої бібліотеки. Посвята в читачі запам’яталася учням цікавими завданнями, відеофільмом про шлях, який проходить книга перед тим, як потрапити до кожного в руки, пізнавальними презентаціями та піснями про книгу та бібліотеку. Всім читачам завели "Формуляри читача", отримали подарунки. В подяку, діти подарували бібліотеці  свої посмішки та знання. Посвята в читачі стала для молодших гімназистів незабутнім першим кроком до самостійного читання, до нових зустрічей з цікавими книжками.



Смішні уроки  доброти

(100 років від дня народження Грицька Бойка)


5 вересня виповнилося 100 років від дня народження відомого українського письменника і перекладача Г.П. Бойка.

Для учнів 4-Д класу (класовод Вакуленко М.О.) було проведено годину спілкування "Смішні уроки доброти". Учні слухали смішинки про малят і про звірят, шкільні та спортивні веселинки, скоромовки-спотиканки, загадки. Сміялися, жартували, кепкували!  

Пам'ятайте: сміх продовжує життя!

                        Міжнародний день грамотності

8 вересня у всьому світі щорічно святкується Міжнародний день грамотності. 

Грамотність людини є запорукою її успіху, вона дає можливість отримати доступ до певної інформації, розширити свої життєві можливості, побороти негативний тиск навколишнього середовища та зробити свій свідомий вибір. Це – основа для подальшого особистого розвитку. 

Ніколи не буде безграмотною людиною та, яка читає! Грамотна мова та виховання – ось, що буде завжди в моді! Будьмо грамотними – покращуймо своє життя і світ навколо! 

                          Всесвітній день читання книги

Випадкова зустріч з гарною книгою може назавжди змінити життя людини

Марсель Прево

6 вересня світова спільнота відзначає Всесвітній день читання книги.

Підбадьорити,  здивувати, надихати на нові пригоди та здійснення мрій  і навіть спонукати до кардинальних змін у житті  - усе це може книга.

З нагоди свята  бліотекарі  нашої гімназії  провели для учнів 4-Г класу (класовод Лінчевська Ж.А., асистент вчителя Сігнаєвська Л.В.) пізнавальну бесіду "Книга та читання". Школярі  були уважними та надзвичайно активними слухачами, брали участь в обговоренні, ділилися враженнями від прочитаних книг.   Також дізналися багато цікавого про творчість сучасних українських  дитячих письменників: С.Дерманського, М.Павленко, Л.Вороніної, О.Гавроша та інших.

Цінуйте гарні книги і читайте їх із задоволенням та користю!

                          День знань

                          День вишиванки

Вітаємо вас із Днем вишиванки 💛💙


Ви знали, що дослідники нараховують від 150 до 200 різних технік вишивки?


👉 Раніше за технікою можна було визначити матеріальне становище людини чи з якого вона регіону або навіть села. 


Вишиванки носили в різних куточках України: від Чернігова до Криму, від Ужгорода до Луганська. Вони — наш справжній культурний код 🙌 


Разом з музеєм Івана Гончара підготували для вас матеріал (https://www.instagram.com/p/CsX6IGtNl1c/) про красу традиційних вишитих сорочок, їхні особливості та міфи.

                                        (Отримай пораду або красиву влучну цитату з віршів Ліни Костенко )

                       День народження Ліни Костенко

                        Година спілкування 

Любіть травинку, і тваринку,

і сонце завтрашнього дня,

вечірню в попелі жаринку,

шляхетну інохідь коня.

Ліна Костенко

Саме такими поетичними рядочками розпочалася година спілкування з учнями 3-Д класу (класовод Лінчевська Ж.А.).

Під час зустрічі  діти слухали повідомлення  про традиції, обряди та звичаї,  відповідали на питання вікторини та із задоволенням брали участь  в обговоренні презентації. Із особливим захопленням третьокласники розповідали про весняні свята: День Святого Валентина, Стрітення та інші.

Також наші творчі школярі спробували скласти казку про пори року,  а  пізніше створять ілюстрації до цього твору. 

Віримо, що світло і добро переможе, віримо в Україну!

                  "Що таке українська мова?"

Цей матеріал -спроба розповісти про те, що відбувалося з українською мовою від початку її існування та як вона сформувалася в ту, якою ми  послуговуємося тепер...

                  "Знай свою Україну"

Хочете вивчати українські традиції без складних формулювань?

Приєднуйтеся до онлайн-курсу за лінком: https://study.ed-era.com/uk/courses/course/739

З Новим роком!

День Андрія Первозванного

Незважаючи на те, що з кожним роком  традиції наших предків забуваються і не продовжуються молодим поколінням, все таки залишається маленький відсоток тих, кому цікаво вивчати та успадковувати традиції святкувань Андріївських вечорниць, адже це веселе та магічно-заворожуюче свято.

 У церквах по всій Європі останній день листопада – це день пам’яті святого апостола, який віддав своє життя за поширення “Доброї Новини” – проповідування християнства. У грецькому місті Патрі побудований Андріївський собор на берегах Іонічного моря, увінчаний віруючими.

 Далі на захід у Середземному морі, на південно-західному узбережжі Італії, обличчям до затоки Салерно, розташований мальовничий порт Амалфі. Там розташований собор святого Андрія, що блищить золотою мозаїкою. Всередині є мощі святого і його чудова срібна статуя, яка провадиться навколо вулиць та площ Амальфі у день святкування пам’яті святого апостола.

 Сьогодні чудовий Андріївський собор, що був збудований у XVIII столітті у Києві з білими та блідо-блакитними стінами, зеленими цибульними куполами, облямованими золотом, стоїть на місці, де були побудовані численні попередні церкви, щоб пам’ятати про вершину гори, де вважається, що апостол Андрій поставив перший християнський хрест.

 За часів наших дідусів та бабусь вечорниці були одним із найпопулярніших заходом серед молоді. Адже не було інтернету, соціальних мереж і вигідним місцем, де можна було знайти собі пару чи позалицятись – це були вечорниці. У ніч на Андрія молодь збиралась у велику гурму, дівчата ворожили, співали, а хлопці бешкетували та придивлялись до красунь. У слов’янському народі існує багато збережених традицій, як правильно зустрічати Андріївські вечорниці та що необхідно зробити, щоб вдало вийти заміж.

Український Сократ

(до 300-річчя з дня народження Г.Сковороди)

Григорій Савич Сковорода (1).pdf

Інформаційно-методичні матеріали до дня Гідності та Свободи

informaciyno_metodychni_den_gidnosti_ta_svobody_2021_nmrg_0.pdf

Конкурс "Зачаруй мене розмовною - українською мовою"

0-02-05-1c607aecb3eb0b94fae1d158b916081c64165f92caf4a5135654c5e58f537162_15d9b55fd271aeb6.mp4
0-02-05-ce12e5bce2be296f3f1fa84813fd0cafe482a0da3242368d4549f9d83ebb8a71_50115db8ad152441.mp4

Яковенко Вероніка,  6-В клас                                                                     Збронжко Аліса, 3-А клас

Уривок із повісті Т.Крижанівської "Життя після літа"                              Уривок із казки О.Бурбело "Барвиста країна"

Для натхненного знайомства 

з українською мовою

РІДний онлайн-посібник.pdf

Проєкт "Сковорода - 300" до трьохсотрічного ювілею славетного педагога та філософа

Проєкт _Сковорода - 300_ до трьохсотрічного ювілею славетного філософа і педагога.mp4

Година спілкування з учнями 3-В класу

Сяючі дитячі оченята

Так багато можуть розказати.

На обличчях усмішки іскряться.

Вірю: спілкування нам удасться!

                             Тетяна Строкач     

 Такими словами розпочалася наша година спілкування із учнями 3-В класу (класовод Коваленко Т.А., асистент Манюк Н.П). про традиції та звичаї українського народу в минулому та сьогоденні.  

Під час онлайн зустрічі  діти слухали розповідь про традиції, обряди та звичаї,  відповідали на питання вікторини та із задоволенням брали участь  в обговоренні презентації. Із особливим захохленням третьокласники розповідали про  неповторні й самобутні зимові свята: «Українські вечорниці», «День святого Миколая», «Свят-вечір», «Різдво Христове», «Щедрий вечір (свято Меланки)», «Свято Василя», «Водохреще», «Стрітення».  Також наші творчі школярі спробували скласти казку про пори року,  а  пізніше створять ілюстрації до цього твору. 

Традиції та звичаї не повинні забуватися. Саме ми є тією своєрідною золотою ниткою, яка об’єднує минуле і сьогодення. Не забуваймо ж наших пращурів та вшануймо культуру українського народу!   

      Електронні підручники

      Міжнародний день грамотності

      

      Привітання з новим навчальним роком

      "Понад усе вони любили свій рідний край"

(вшанування пам'яті героїв Крут)

4456.pptx

Сьогодні весь світ вшановує пам'ять жертв Голокосту.

Учні 5-А класу  завітали до шкільної бібліотеки та взяли участь  у годині спілкування  "Це не повинно повторитися". Школярі переглянули фрагменти документальних хронік, дізналися багато нового про знищеня євреїв,  ділилися враженнями, висловлювали власну думку. Усе побасене і почуте не залишило байдужим нікого.

У цей день скорботи та пам'яті ми приєднуємося до загальної печалі та співчуваємо  цьому болю та втраті, яка має назву Голокост. 

   До ювілею Євгена Гуцала

Є.Гуцало.ppt

     Міжнародний день "Дякую"

InShot_20220112_095619014.jpg

11 січня відзначається Міжнародний день «Дякую».

Це свято можна без перебільшення назвати однією з найбільш ввічливих дат у році. Слова подяки мають магічні властивості – з їхньою  допомогою люди дарують один одному радість, висловлюють увагу і передають позитивні емоції. Без них   наше життя стало б сірим та похмурим.

Учні 3-Г класу  (учитель Манюк Н.П.) долучилися до святкування цього неймовірного дня. Школярі взяли участь у цікавій бесіді «Чи бувають слова чарівними»,  прослухали оповідання В.Сухомлинського «Навіщо кажуть спасибі» , складали прислів’я про слова ввічливості, ділилися своїми міркуваннями. Також для третьокласників були проведені ігри : «Скажи дякую по-різному», «Кому і за що ми можемо подякувати».

Не бійтесь, люди, “дякую” казати,

За хліб святий, за друзів і родину!

Цим словом можна душу обійняти,

І повернути до життя людину.

     День народження Василя Симоненка

48348.pptx

      Привітання з Новим 2022 роком!

2002_news.jpg

День української писемності та мови

 Екскурсія в  музей  "Українська вітальня"                                          

InShot_20211021_144251345.mp4

"Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той не вартий пошани", - писав відомий український письменник М. Рильський.

Сьогодні учні 5-Б класу (класовод Воронецька Т.О.)  разом із учителем історії Лисою Г.Г. завітали до нашого шкільного музею фольклору та етнографії "Українська вітальня", керівником якого є Спринчак Л.А.

Музей "Українська вітальня" відкриває перед нами красу бабусиної пісні, пам'ять родоводу,

неповторність української оселі, життєву мудрість та витончену поезію свят і обрядів.

У музеї експонуються речі домашнього вжитку, предмети побуту, знаряддя праці, національне вбрання.

Величезний інтерес у школярів викликав інтер'єр  народного житла. Відтворити його сьогодні можемо тільки за літературними описами, світлинами, свідченнями старожилів. Цікавими були і численні експонати: ночви, жердка, горнятка, прялка.

Екскурсію для п'ятикласників підготували і провели учні 9-Г класу (класовод Спринчак Л.А.). Григорій Сковорода писав:"Пізнай свій рід, свій нарід, свою землю - і ти побачиш свій шлях у

майбутнє..."  Тільки осмисливши минуле, пізнавши витоки своєї культури та історії, можна чіткіше зрозуміти сьогодення і уявити майбутнє.


Подорож у "Веселковий край" із Костянтином Климчуком                                             

InShot_20211020_212219883.mp4

Наше місто, оповите легендами, має прадавню історію та багато культурних пам'яток. Воно зачаровує спокоєм, неповторністю та романтизмом. Є у Білій Церкві  цікавий стародавній будинок, який завжди був  важливим історичним осередком. У періоди найбільшої темряви і загрози для існування державності тут збиралися патріотичні сили міста. Тут  проводяться конкурси читців поезії серед  дітей та учнівської молоді, мистецькі виставки та презентації.  Тут знаходиться  "Молода Просвіта Білоцерківщини", яку очолює відомий волонтер, громадський діяч, письменник, журналіст  Костянтин Климчук.

Сьогодні учні 5-В класу  разом із бібліотекарем Поліщук С.Г.  завітали до дитячої міської бібліотеки на зустріч із цим багатогранним, талановитим діячем. Спілкування з автором було надзвичайно цікавим та пізнавальним. Особливо сподобалася  школярам  історія про  віршовану казку "Казка про козака Степана..." Письменник зачитував уривки, у яких розповідається про дружбу, про неймовірні пригоди, про любов до України. Велике враження справили  також книги-розмальовки, створені Костянтином Климчуком, а також твори , у яких він був співавтором ("Рондо старовинних вулиць", "Модестова наука", "Леся Українка - дітям").  Багато говорили і про волонтерську діяльність Костянтина, про його поїздки у зону АТО, про мужність та героїзм наших бійців.

Діти із задоволенням спілкувалися із письменником, ставили йому питання, цікавилися творчими планами та задумами.

Творча спадщина письменників-земляків - це духовний скарб нашого краю.Своєю творчістю вони збагачувають наші серця гідністю,  честю, живою мудрістю.

"1000 і 1 жарт" Віктора Євтушенка                                                

InShot_20211020_201804895.mp4

Хто не знає про лікувальні властивості сміху? Хто не любить посміятися із вдалого жарту? Мабуть, таких людей не знайдеться, адже українська література має багаті традиції у жанрі гуморески, а якщо поряд живуть відомі поети-гумористи, такі як Віктор Євтушенко – не сміятися не вдасться. Дотепно, влучно, талановито! Саме такими словами можна охарактеризувати твори знаного в Україні та за її межами поета-гумориста Віктора Євтушенка.

Переконатися у цьому мали змогу  учні 8-Б класу (учитель Бондарчук О.Г.) ,  які 20  жовтня зустрілися з відомим майстром поетичного слова.  Школярі з цікавістю слухали Віктора Арсенійовича. Сюжети для своїх творів письменник бере із життя і хоче, щоб діти взяли щось повчальне й для себе. Твори, прочитані Віктором Арсенійовичем, підняли настрій усім , створили атмосферу тепла і радості. І якщо вірити народній мудрості, яка твердить, що «веселий сміх – це здоров’я», всі присутні, точно, його покращили. Віктор Євтушенко яскраво змальовує у своїх  гуморесках життєві негаразди, родинні, побутові конфлікти, розкриває негативні явища сучасного суспільства. 

На зустрічі автор презентував свою нову книгу "Короновірус".Ця актуальна і глибоко філософська повість спонукає замислитися над проблемами сучасності:життя і смерть, добро і зло, порядність  та моральний цинізм.

Твори В.Євтушенка щирі, іскрометні, оздоблені віршовим орнаментом, справили надзвичайно велике враження на учнів!

За висловлюванням французького письменника Віктора Марі Гюго, «сміх – це сонце: воно проганяє зиму з людського обличчя». Тож, посміхайтеся, пізнавайте прекрасне поетичне слово і вірте в щасливе майбуття!

 "Веселковий дивосвіт" Тетяни Строкач                                         

InShot_20211019_201118278.mp4

Тихо, непомітно надійшла  осінь. Вона граційно ступає навшпиньки, несучи за собою невагомий шлейф з павутинки бабиного літа, що сріблим полиском виблискує на сонці. Минуло зовсім мало часу -  і ця чарівна пані одягнулася у  дорогоцінні шати, неймовірно барвистих кольорів: жовтої охри, червоної міді, зеленуватої латуні, коричневої бронзи, блідо-жовтого та жовтогарячого золота. Її величність Осінь чарує,захоплює і надихає.

Осіння пора – улюблений час художників, письменників та філософів. Витончені душі митців дуже чутливі до атмосфери прихованого смутку, таємничості та якогось особливого душевного щему, яким споєне осіннє повітря. Восени всі мріють зігрітися горнятком гарячої кави чи запашного чаю, а ще заховатися під теплою ковдрою і отримувати насолоду від  гарної  поезії. Сонячної осінньої днини  на  літературну зустріч із учнями 2-Б класу ( класовод Красінська І.Є.) завітала поетеса-краянка  Тетяна Строкач.  Її поезія особлива:  то дзвенить стоголосими срібними дзвониками, то підносить до небес, то лагідно гойдає на хвилях.

Слухаючи прекрасні вірші, наші маленькі читачі разом з авторкою мандрували золотими осінніми дорогами, кружляли зимовими завірюхами, милувалися квітучою весною і раділи веселковим барвам літа, насолоджувалися музикою дощу, тамували подих від  незвичайних звуків природи. Її вірші − це чарівні пейзажні замальовки, пронизані  любов' ю до друзів, рідної землі.

 

Припала до душі  другокласників цікава розповідь пані Тетяни про життєві історії, які надихнули її на написання  віршів  про синів, онуків, чарівні картинки природи,  вболівання за долю України...

 Наші читачі із величезним задоволенням спілкувалися Тетяною Тезіславівною, висловлювали своє захоплення її віршами, дякували за позитив, який отримали від зустрічі, ставили питання, декламували вірші. Наприкінці зустрічі поетка  подарувала учням  власноруч виготовлену ляльку-мотанку.

 

Спілкування з носіями музи завжди наповнює душу щасливими миттєвостями, коли поет відкриває свої таємниці віршотворення. Всі творчі особистості різні, неповторні та неординарні, адже в кожного притаманна лише йому призма світосприйняття.

Дякуємо Тетяні Тезіславівні за чудову зустріч!

Вшанування пам'яті Т.Г.Шевченка

Білоцерківська загальноосвітня школи І-ІІІ ступенів №11 Вшанування Великого Кобзаря!!!!.pptx

Лесі Українці - 150

25 лютого на загальнодержавному рівні Україна відзначатиме 150 років від дня народження Лесі Українки, письменниці, перекладачки, фольклористки, культурної діячки. Ця геніальна українська поетеса була людиною виняткової мужності, принциповості, духовної краси та мистецької обдарованості. Її безсмертні твори надихають, додають сил та впевненості. У спадок майбутнім поколінням Леся Українка передала  велику мудрість справжньої любові до України, яку вона пронесла через усе своє життя.

 З нагоди ювілею видатної літераторки у шкільній бібліотеці відбулося літературно-мистецьке  свято «Нехай мої струни лунають», у якому взяли участь учні 7-х, 8-х та 11-х класів. Учасники заходу декламували  поетичні рядки різними мовами, співали пісні на слова Лесі Українки, інсценізували уривки із драми-феєрії «Лісова пісня».  Слова із віршів  «Давня весна», «Contra spem spero», «Тиша морська»  та інших виблискували різними барвами, дивували  образами , по-особливому гармонійно звучали. А ще в читальному  залі оформлено тематичну книжкову виставку «Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я..», яка знайомить відвідувачів із сторінками життя та творчості славетної поетеси.

Також учні взяли участь у творчих проєктах , приурочених до ювілею Лесі Українки: фотоконкурс  «Образ Мавки вашими очима», конкурс малюнків-ілюстрацій до творів, створення леп буку.

Творчість Лесі Українки багатогранна  та самобутня, а її поезія – вічна!

День доброти

Бібліотека разом з класоводами Тетяною Нестеренко, Жаною Лінчевською та Наталією Соляр провели Всеукраїнський  урок доброти. Поговорили і довели, що потрібно  вчитися жити добрими людьми і по відношенню до людей, до тварин, до комах…Учні ознайомилися з виставкою книг «Читаємо про тварин», розгадували цікаві ребуси та кросворди про добро і справедливість. Поговорили:-на що схожа доброта, де в природі можна взяти фарби й звуки, щоб описати доброту. Дякую учням та класоводам за добро яке вони творять, не чекаючи поки їх попросять.

Казкові гарбузові посиденьки

12 жовтня 2023 року відбулася  осіння зустріч з казкаркою Тетяною Строкач.

Учні 4Б класу разом з Інною Красінською та Світланою Поліщук розгадували казкові габузові кросворди, вчили віршовану абетку, слухали затишну, осінню казку про справедливість, дружбу, мрію українців. А щоб мрії збувалися ми виготовляли Ангела-Охоронця для рідних, знайомих, для наших захисників. Дякуємо Тетяні Строкач за теплу осінню зустріч.

Всесвітній день хліба

З ініціативи Міжнародного об’єднання пекарів і кондитерів у 2006 році календарі багатьох країн світу збагатилися ще на одну визначну подію-Всесвітній день хліба. Відтоді її відзначають щорічно 16 жовтня.

Хліб – джерело життя. У ньому краса праці, у ньому  - сила  духу, що долає труднощі.  Нехай уже в дитинстві хліб стане для дитини святинею.

            В Сухомлинський.

 До Всесвітнього дня хліба інформаційно-бібліотечний  центр гімназії разом з класоводом 1А класу Оленою Грушко провели  в поєднанні урок позакласного читання (читали  казку «Колосок), я досліджую світ ( діти називали професії), образотворче мистецтво (діти знаходили і клеїли елементи хліба), грали у справжній театр,  вперше працювали командою. Дякую маленьким майбутнім хліборобам.