ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА

Всеукраїнська програма ментального здоров’я “Ти як?”

https://www.howareu.com/ 


В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я українцям розповідають про техніки самодопомоги та підтримки тих, хто знаходиться поруч. Пропонуються дієві механізми, які допомагають психологічній стійкості у часи повномасштабної війни.

Всеукраїнська програма ментального здоров’я  стартувала у березні 2023 року за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської.  Мета програми – сприяти формуванню у суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я. Дбати про нього – настільки ж важливо, як і  про фізичне здоров’я.

У фокусі уваги Програми – як подолати стрес та негативні емоції під час війни та як знаходити сили для психологічного відновлення. За даними фахівців,  80% людей можуть впоратися з психологічними проблемами, якщо опанують відповідні навички.

Допомогти цьому зможуть матеріали та активності, які підготовлені в рамках Програми ментального здоров’я. Зокрема, посібник про базові навички турботи про себе та інших, додаток BetterMe: Mental Health, проєкт ЮНІСЕФ «Поруч», під час якого проводяться консультації для підлітків, вчителів і батьків.

Матеріали щодо самодопомоги та підтримки інших можна знайти на Спеціальній сторінці Програми у соціальних мережах Facebook та Instagram. А також на офіційних сторінках Першої леді України Олени Зеленської.

– Facebook – https://www.facebook.com/olenazelenska.official 

– Instagram – https://www.instagram.com/olenazelenska_official  

– Telegram – https://t.me/FirstLadyOfUkraine   

Комунікаційна кампанія «Ти як?» реалізується за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація Пакт. Сприяння у виготовленні та поширенні інформаційно-просвітницьких матеріалів надали Міжнародна організація з міграції (IOM Ukraine), рекламний холдинг Megapolis, благодійний фонд BGV.

ТЕХНІКИ САМОДОПОМОГИ

САЙТ «ДИТИНА НЕ САМА: ІНСТРУКЦІЯ З ТУРБОТИ» https://dity.msp.gov.ua/


КУРС «БУТИ ПОРУЧ: КУРС З ОСНОВ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ ДЛЯ БАТЬКІВ, ОСВІТЯН ТА ВСІХ, ХТО ПРАЦЮЄ З ДІТЬМИ» https://spilnoteka.org/kurs-buty-poruch-kurs-z-osnov-psyhologichnoyi-pidtrymky-dlya-osvityan-ta-vsih-hto-praczyuye-z-ditmy/

 

КУРС ДЛЯ БАТЬКІВ «ДОЛАЄМО СТРЕСИ РАЗОМ» https://spilnoteka.org/kurs-dlya-batkiv-dolayemo-stresy-razom/


БРОШУРА «МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ ПІД ЧАС ВІЙНИ: ПОРАДИ БАТЬКАМ ТА ОПІКУНАМ» https://spilnoteka.org/broshura-mentalne-zdorovya-ditej-pid-chas-vijny-porady-batkam-ta-opikunam/


ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ДЛЯ ОСВІТЯН:


Курс підвищення кваліфікації «Перша психологічна допомога учасникам освітнього процесу під час та після завершення воєнних дій»  https://hryoutest.in.ua/category-course/programa-pidvishchennya-kvalifikaciji-psihologichnoji-pidtrimki-dlya-osvityan-ta-batkiv


Спецкурс підвищення кваліфікації для слухачів (освітян) очнодистанційної форми навчання «Важливі навички у періоди стресу»  https://hromada.academy/courses/praktichni-navichki-podolannya-stresu 


Спецкурс підвищення кваліфікації для слухачів (освітян) очно-дистанційної форми навчання «Психосоціальна підтримка учасників освітнього процесу»  https://drive.google.com/file/d/1s9Wyzwq1WErmTcMjOF2Eh0d_H5CLPu Zc/view 

 

БЕЗКОШТОВНІ ПСИХОЛОГІЧНІ ОНЛАЙН-КОНСУЛЬТАЦІЇ БО «Тінерджайзер» 

Від Благодійної організації «Об’єднання підлітків та молоді «Тінерджайзер» - проєкт безкоштовних й анонімних онлайн-консультацій для підлітків та молоді, що є частиною Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?», що реалізується за ініціативи першої леді Олени Зеленської . Студенти-волонтери факультетів психології та соціальної роботи, які проходять навчання на 2 курсі бакалаврату і старших курсів, були відібрані через індивідуальні інтерв'ю. Усі студенти-волонтери пройшли первинне навчання у психолога з напряму когнітивно-поведінкової терапії (24 години) перед початком консультування і щомісячно проходять групові та індивідуальні супервізії, а також підвищення кваліфікації два рази на рік. Стандарти оцінювання консультантів є затвердженими МОЗ (додаємо у вкладенні). Також у межах проєкту консультації надаються дипломованими психологами БО «Тінерджайзер», які регулярно проходять підвищення кваліфікації. Консультантів БО «Тінерджайзер» було відібрано ще при запуску програми через співбесіди з командою організації. Усі консультації є індивідуальними та надаються онлайн на сайті https://teenergizer.org/ , телефоном або через чат у зручному для клієнта месенджері. 

10.10.2023 День ментального здоров’я

Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day) або День ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини, та для підтримки людей з подібними захворюваннями. Основна мета цього святкування – скоротити поширеність захворювань, пов’язаних з психічними розладами: депресивні стани, фобії, розлади особистості, алкогольна та наркотична залежності, шизофренія, недоумку

Окрім 

Окрім того, Всесвітній день ментального здоров’я спрямований на підтримку людей, які не страждають на серйозні відхилення з боку психіки, проте переживають скрутні часи та потребують сили волі й характеру, які б допомогли їм впоратися з будь-якими життєвими труднощами.

Навчально-методичний посібник «Як ти? Уроки з психології для школярів (10-14 років)» 

Навчально-практичний тренінг «Коли світ на межі змін: школа, чутлива до психічного здоров’я» 

У світлі останніх подій роль школи та формат її роботи зазнали значних змін: із закладу, де діти здобувають освіту, вона переросла у центр підтримки, турботи та єднання. Змістилися акценти розуміння цінностей у певних сферах знань та умінь.

   У грудні 2023 року педагогічні працівники закладу пройшли навчально-практичні тренінги з підвищення кваліфікації за програмою «Коли світ на межі змін: школа, чутлива до психічного здоров'я» у рамках реалізації соціального проєкту «Психологічне та соціально-емоційне навчання для українських шкіл».

   8 педагогів Дублянського ліцею ознайомляться з алгоритмом створення у закладі освіти середовища чутливого до психічного здоров’я учасників освітнього процесу; опрацювали інструменти для планування заходів щодо промоції психічного здоров’я; опанували практики впровадження травмо-інформованого підходу в школі та інструменти підтримки дітей у сфері психічного здоров’я; отримали ресурсну базу для роботи та програми, які допоможуть у роботі з дітьми, що постраждали внаслідок воєнних дій.

«Коли світ на межі змін: школа, чутлива до психічного здоровʼя» — посібник для освітян закладів загальної середньої освіти, розроблений Громадською організацією «ГО ГЛОБАЛ» у межах проєкту гуманітарного реагування, що впроваджується в Україні міжнародною неурядовою організацією Finn Church Aid (FCA).