Svari un mēri Bauskā

Tūrisma informācijas centrā

Ekskursijas laikā viesi tiek iepazīstināti ar Bauskas rātsnama vēsturi, senajiem svariem un mēriem Kurzemes un Zemgales hercogistē. Ekskursijas noslēgumā – iespēja nosvērties un nomē- rīties senajās mērvienībās – pudos un olektīs, par to saņemot sertifikātu, kā arī iegādāties Bauskas īpašos suvenīrus “mīļummetru”, “konfektometru” un “čarkometru”. Ekskursija pieejama gan individuāliem interesentiem un ģimenēm, gan grupām līdz 25 personām.

Ekskursija ir bez maksas, bet grupām tā jāpiesaka iepriekš! Ekskursijas ilgums 20–40 minūtes, tā pieejama latviešu, krievu un angļu valodā. Jaunlaulātajiem tiek piedāvāta īpaša programma – jaunā pāra svēršana un mērīšana saticīgai ģimenes dzīvei ar oriģinālu mērrīku palīdzību – “mīļummetru”, “konfektometru” un “čarkometru”. Programmas ilgums 20–30 minūtes.

Tūrisma informācijas centrs

Bauskas tūrisma informācijas centrs atrodas pašā Bauskas vecpilsētas sirdī - atjaunotajā Bauskas rātsnamā. Tas ir ērti sasniedzams, jo ir izvietots pie A7 ceļa, blakus autobusa pieturai “Rātslaukums”, pie centra atrodas plaša autostāvvieta.

Tūrisma informācijas centra darbinieki latviski, krieviski, angliski un zviedriski sniegs bezmaksas informāciju par apskates objektiem, aktivitātēm, naktsmītnēm, ēdināšanas iestādēm un pasākumiem Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadā. Te ir iespējams iegādāties Luxexpress autobusu biļetes, Jāņa Sētas kartes, bukletus, pastkartes un suvenīrus.

Tūrisma informācijas centra telpās atrodas bezmaksas ekspozīcija “Sver un mēri Bauskā”, kurā var uzzināt par Rātsnama vēsturi, senajiem svariem un mēriem Kurzemes Zemgales hercogistē, kā arī tiek piedāvāta iespēja nosvērties un nomērīties senajās mērvienībās – pudos un olektīs, par to saņemot sertifikātu.

Informācijas centrā ir iespējams saņemt bezmaksas brošūras par Bausku un apkārtni, Latvijas reģioniem, Latviju kopumā, kā arī par atsevišķām pilsētām un to tūrisma produktu un pakalpojumu piedāvājumu. Apmeklētāju ērtībai, centrā bez maksas pieejams dators ar interneta pieslēgumu, kā arī Wi-fi.

Ja pirms došanās uz Bausku jau iepriekš vēlaties uzzināt par Bauskas un apkārtnes tūrisma piedāvājumu un pakalpojumiem, iesakām izpētīt šo tūrisma portālu, kurā ir iespējams iepazīties ar aktuālajiem piedāvājumiem, kā arī lejupielādēt tūrisma brošūras un kartes. Jūsu ērtībai ir izveidots arī maršrutu plānotājs.

Tūrisma informācijas centrs apmeklētājiem ir atvērts katru dienu, slēgts tas ir tika 1.janvārī, Lieldienās, 1.maijā, 23. 24.jūnijā, 18.novembrī, 24.,25.,26. un 31. decembrī! Pēc darba laika tūrisma informācija pieejama interaktīvajos stendos Bauskas autoostā un tirdzniecības centrā RIMI, kā arī mājas lapā www.tourism.bauska.lv, kura pieejama arī mobilajām ierīcēm.

Tūrisma informācijas centra darba laiks:

Janvāris - Aprīlis P-Pt 9:00-17:00 S, Sv 10:00-14:00

Maijs P-Pt 9:00-17:00 S, Sv 10:00-16:00

Jūnijs - Augusts P-Pt 9:00-18:00 S, Sv 10:00-16:00

Septembris P-Pt 9:00-17:00 S, Sv 10:00-16:00

Oktobris - Decembris P-Pt 9:00-17:00 S, Sv 10:00-14:00


Kontakti:

T. 639 23797, 27746484 , tic@bauska.lv

Mēs sociālajos tīklos:

https://twitter.com/visitbauska

https://www.facebook.com/visitbauska

http://www.draugiem.lv/visitbauska

https://www.instagram.com/visitbauska/