Вплив сім’ї на дитину унікальний,а багато в чому й незамінний.В сім’ї особистість формується в природних умовах,вихователі тут – найближчі й найдорожчі для дитини люди,з якими вона постійно спілкується і яким повністю довіряє.

Батьки впливають на дітей передусім своєю особистістю. Недаремно народна мудрість стверджує: « Який батько,такий і син ». Лише зразкові, працьовиті, духовно багаті,інтелектуально і культурно розвинені батьки мають вплив на дітей. Особисті якості батьків впливають на дітей не механічно,а через безпосереднє спілкування та спільну діяльність.

Значну роль у вихованні школярів варто відвести спільним діям навчального закладу і сім’ї, ефективність яких залежить від особливостей організації роботи з батьками в сучасній школі.

Головними завданнями роботи загальноосвітнього навчального закладу з сім’єю є:

- пропаганда педагогічних знань з метою підвищення педагогічної грамотності батьків;

- організація заходів,спрямованих на оволодіння батьками системою умінь, необхідних для організації діяльності дитини вдома;

- гуманізація змісту та форм роботи з сім‘єю і взаємовідносин,, педагоги-батьки,,.

Батьки віддають дитину до школи з надією, що вона потрапить до рук розумного, душевного,гуманного вчителя, який і забезпечить її добре виховання. Та цього мало. Лише у разі спільної, узгодженої діяльності учителів і батьків можна говорити про успіх виховної роботи.

Батьки та вчителі повинні стати партнерами, активними співучасниками великого творчого процесу виховання учнів, що дозволить реалізувати виховну мету загального освітнього навчального закладу.

Сім’я є першоосновою духовного, економічного та соціального розвитку суспільства. Ця істина підтверджується усім ходом розвитку людської цивілізації. Процес формування, становлення і розвитку сучасної сім’ї проходить у складних і суперечливих умовах, які характеризуються досить різкою зміною суспільних відносин, економічної функції сучасної сім’ї, її

ставлення до засобів автоматизації.

Сучасна сім’я має стати головною ланкою у вихованні дитини:забезпечити їй належні матеріальні та педагогічні умови для фізичного, морального й духовного розвитку. Разом з тим, сучасна сім’я і сама потребує як матеріальної, так і педагогічної та культурологічної допомоги . Її надають

певною мірою заклади освіти і громадські організації.Це зумовлює потребу по – новому підійти до проблем сім’ї виховання історичного досвіду української родини та формування в ній педагогіки всіма наступними поколіннями українського народу.