Методична робота

11 лютого 2020 р.

Математичний квк з учнями 7-9 класів


29 січня 2020 р.
22 листопада 2018 р.

Мій бюджет

Гроші визначають статок родин і благополуччя держави, дають доступ до необмежених можливостей і ресурсів. Але чому саме ці кольорові папірці дозволяють отримати гарну іграшку, модний одяг або смачну їжу? І як планувати власний бюджет, щоб вистачало на все? Разом з учнями 8-А класу ми шукали відповіді на ці запитання під час уроку «Мій бюджет».

Мета уроку: розповісти учням про гроші та їх історію, пояснити їм, що таке бюджет, та як він формується. Навчити учнів ефективно розпоряджатися власними фінансами та планувати бюджет.

Учні долучались до формування проблемних запитань, пропонували ідеї для розвитку теми заняття, наводили факти та ситуації для обговорення.

31 травня 2018 р.

Що таке GeoGebra?

GeoGebra - це програма динамічної математики для всіх рівнів освіти, яка об'єднує геометрію, алгебру, таблиці, графіки, статистику та обчислення в одному простому у використанні пакеті. GeoGebra є швидко зростаючим співтовариством мільйонів користувачів, розташованих майже у кожній країні. GeoGebra стала провідним постачальником програми динамічної математики, яка використовується для підтримки науки, технологій, інженерії та математики (STEM), освіти та інновацій у викладанні та навчанні в усьому світі.

Стереометрія 1

Стереометрія 2

Стереометрія 3

Стереометрія 4

Задача

Центральні та вписані кути

13 квітян 2018 р.

У повсякденному житті нам часто доводиться спостерігати процеси, у яких зміна однієї величини призводить до зміни іншої. Часто про властивості об'єкта можна робити висновки за його зображенням: фотографією, рентгенівським знімком, рисунком. "Зображенням" функції може слугувати її графіки. А щоб навчитися будувати графіки і в майбутньому навчитися читати знімки, зображення ми виконали чудові малюнки за допомогою координат (тварини, зодіакальні сузір'я).

15 березня 2018 р.

Увага! Розпродаж!

Урок-гра у 5-А та 5-Б класах.

Тема: Розпродаж (використання відсотків у повсякденному житті, практикувати правильне визначення відсотків від числа у життєвих ситуаціях).

Мета уроку:

  • повторити вивчене, узагальнити та систематизувати знання п'ятикласників з теми “Знаходження відсотків від числа ”;

  • розвивати розумові та творчі здібності учнів;

  • мотивувати вживання відсотків на основі власного досвіду;

  • виховувати повагу до батьків, родичів; вміти економно витрачати гроші, бути комунікабельними.

Тип уроку: урок-гра систематизації та узагальнення знань.

Обладнання: картки, мобільні телефони.

Хід уроку

I. Проблемне питання

Учитель: «Доброго дня! Діти, сьогодні ми не зможемо вивчати математику, я зайшла в один магазин, там безліч знижок!!! Ви зможете допомогти мені?

На сьогоднішньому уроці ми будемо з вами подорожувати у доросле життя, систематизуючи знання з теми “ Знаходження відсотків від числа ”. А тепер відправляємось за покупками».

II. Систематизація та узагальнення знань

Учитель: «Діти, давайте розрахуємо ціну телефону магазина. Там знижка!»

Діти працюють у зошитах і роблять свої висновки, обчислюючи попередньо ціну зі знижкою у магазині. Проходить опитування порад дітей, для того, щоб визначити ціну мобільного телефону.

Приклад задачі:

Розрахуємо ціну мобільного телефону зі знижкою 30 %:

І спосіб:

1200:100∙30 =360 (грн.) – сума знижки;

1200-360 =840 (грн.) – ціна телефону зі знижкою.

ІІ спосіб:

100%-30% =70% – становитиме ціна мобільного телефону зі знижкою;

1200:100∙70=840 (грн.) – ціна телефону зі знижкою.

Учитель: «Дякую Вам, діти! Як добре, що ви вмієте шукати відсотки від числа».

Учні обирають мобільний телефон та розраховують його вартість. (Завдання на дошці). Хто перший визначив вартість телефону відповідно до знижки отримує його в подарунок.

Ш. Підсумок

Учитель: «Діти, сьогодні ми з вами як дорослі навчились визначати відсоток від числа. Це вам знадобиться у повсякденному житті. Тож для закріплення виконаємо вправу «Смачний шматочок».

Визначте скільки кусочків тортику складають:

25%;

50%

75%

100%

Діти беруть до рук шматочки торту та визначають відсотки.

IV. Рефлексія

Учитель: «Ви сьогодні, діти, добре попрацювали. Спробуйте самостійно оцінити свою успішність на уроці у відсотках, вибравши відповідний відсоток, який лежить на парті.

- 25% - мені не все зрозуміло; я міг працювати краще;

- 50% - мені все зрозуміло, але я міг би працювати краще;

- 75 % - зрозумілий і корисний урок, я працював, але не дуже добре;

- 100% - усе зрозуміло, я задоволений своєю роботою на уроці.

14 березня 2018 р.

День пі

День пі — неофіційне свято, присвячене числу π. Воно святкується 14 березня, що в прийнятому в США форматі записується як 3.14, що є трьома першими розрядами числа π. Свято впроваджене на математичних факультетах значної кількості вузів у різних країнах. Зазвичай свято розпочинається о 1:59 ночі, що разом з датою складає перші шість знаків числа π (3.14159).

Окрім того, цей день (14 березня) є також і днем народження Альберта Енштейна, що надає йому додаткової значущості в очах математиків.

Досконалий День пі стався 14-го березня 1592 року о 6 годині 53 хвилини та 58 секунд. Ця дата, записана в «американському» форматі виглядає як 3/14/1592 6:53:58, що відповідає першим 12-ти знакам в числі π: 3.14159265358. Але, зважаючи на те, що того часу ще не було впроваджено ніякого стандартизованого відліку часу, тим більше з потрібною точністю, скоріше за все цей момент ніким не святкувався.

Приблизний День пі є однією з двох дат: або 22 липня (записується 22/7 — цей дріб дорівнює 3.14, що є приблизним виразом π), або 26 квітня (25 квітня високосного року) — день, коли Земля проходить дві астрономічні одиниці по своїй орбіті з початку календарного року: в цей день загальна довжина орбіти Землі, поділена на довжину вже пройденої ділянки, дорівнює π (тобто Земля пройшла в цей момент по своїй орбіті 2 радіани).

21 лютого 2018 р.

21 лютого у 5-А класі відбулося «Свято сотого уроку з математики».

Число 100 — одне з тих чисел, яке відіграє важливу роль у житті людини. На уроці наведені приклади використання числа 100 у повсякденному житті, народній творчості, різних мірах тощо.

Мета заходу: удосконалити навички швидкої лічби, вміння виконувати дії з числами; розвивати пам’ять, увагу; виховувати працелюбність, самостійність, практичність, інтерес до математики.

Під час уроку-свято діти поринули у світ магії числа 100. Вчитель математики Баєва К.В. об’єднує клас у дві команди. Діти переглянули відеоролик «Значення числа 100», презентацію «Чудове число 100». Також були проведені гра «Хто швидше», математична естафета, конкурс розв’язання задач.

Учні класу підготували цікави факти та приказки пов’язані з числом 100 «Магія числа 100».

Всі учні отримали сувеніри, книжки з конкурсу «Кенгуру».

14 грудня 2017 р.
урок 74.doc
11 лютого 2015 р.
25 серпня 2014 р.
30 січня 2014 р.

Сума кутів трикутника. Урок з геометрії для 7 класу

Матеріал взято з сайту http://osvita.ua/school/lessons_summary/math/32655/

11 грудня 2013 р.

Позакласний захід "Казка мовою математики"

МАТЕМАТИЧНА КАЗКА ЯК ОДИН З НАЙЕФЕКТИВНІШИХ ЗАСОБІВ ВИХОВАННЯ УЧНІВ НА УРОЦІ МАТЕМАТИКИ

Щоб підготувати учнів до життя, суспільно-корисної праці, школа повинна особливу увагу звертати на ті питання програми, з якими можуть зустрічатися її вихованці в житті. В цьому і полягають практичні цілі навчання математики.

Відомо, що математика, як ніякий інший шкільний предмет, виховує логічне мислення, а воно тому потрібне всім людям. Вивчення математики, особливо геометрії, сприяє розвитку просторової уяви, а вона також потрібна не лише математикам.

Виховні цілі навчання математики в школі зводяться головним чином до розвитку в учнів культури, мислення, виховання в них діалектико-матеріалістичного світогляду, патріотизму, наполегливості та інших корисних рис характеру.

Одне з важливих завдань, що стоять перед учителем математики - виховувати в учнів творчість, фантазію, матеріалістичний світогляд.

Високий рівень сучасних вимог щодо професійно-методичної компетентності працівників освітніх закладів передбачає володіння ними новітніми підходами для організації і проведення навчально-виховних заходів з дітьми молодшого та середнього шкільоного віку. Уміння педагога гнучко реагувати на пізнавальні запити і потреби учнів, художньо-естетичні уподобання вихованців з урахуванням розвивального потенціалу лінгвістичного та народознавчого аспектів літературних творів складає реальний напрям підвищення якості роботи педагога, виваженого застосування особистісно орієнтованої моделі навчання. Використання виховного потенціалу казки у навчанні дітей математики можливо за умови оволодіння технологією складання математичної казки, яка, з одного боку, розширює робоче поле діяльності педагога щодо реалізації дидактичних функцій казки, а з другого – сприяє розвитку в учнів творчих компонентів діяльності, характеристик математичного мислення, інтересу до предмету, розуміння змісту математичних понять.

Казка – один із основних жанрів фольклору чарівницько-містичного або фантастично-реалістичного характеру, у якому реалізується лінія утвердження ціннісних аспектів життя. Робота з казкою має бути орієнтована не тільки на розвиток лексично і синтаксично грамотного усного мовлення, імітаційної та інтонаційної манери вербального спілкування, але і на опанування логікою діяльності планування та формування творчості у дітей на новій предметній області (математичному матеріалі).

30 січня 2013 р.
28 листопада 2012 р.