Õppeplaan

Sissejuhatus

Maht: 30 akadeemilist tundi, sh 20 kontakttundi

Eesmärk: Süvendada digiõpet rakendava õpetaja pädevust õpilaste digitehnoloogia kasutama suunamisel.

Põhjendus: Koolitus on vajalik õpetajatele, kes kasutavad digivahendeid õppe- ja kasvatustöö tundides juba korrapäraselt ja süsteemselt ning soovivad ennast edasi arendada juba konkreetsematel teemadel.

Koolituse kava

Astangu rätsepakoolituse kava

Õpiväljundid

Õpiväljundid tulenevad õpetaja digipädevusmudelist:

  • Osaleja valib õppimiseks sobiva digiõppevara, arvestades konkreetseid õppe-eesmärke, sisu, õppemeetodeid ning õppijate, õpetajate ja õpikeskkonna eripära. (DigComp EDU 2.1, 2.2, 3.1, 3.2. tase 3)

  • Osaleja loob iseseisvalt või koostöös erinevat digisisu arvestades konkreetseid õppe-eesmärke, sisu, õppemeetodeid ning õppijate, õpetajate ja õpikeskkonna eripära. (DigComp EDU 2.1, 2.2, 3.1, 3.2. tase 3)

  • Osaleja kasutab vabavaralisi sisuloomevahendeid ning kasutab õppematerjalide loomisel korrektset viitamist ning litsentsimist. (DigComp EDU 2.3, tase 3)

  • Osaleja korrastab ja süstematiseerib õppevara ning teeb selle vajadusel õppijatele, vanematele ja kolleegidele kättesaadavaks. (DigComp EDU 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 5.1, tase 3)

  • Osaleja loob õppijatele võimalusi tegevusteks, mis suunab õppijaid oma digipädevusi arendama. (DigComp EDU 5.3, 6.1, 6.2, 6.3, tase 3)

Koolituse lõpetamise tingimused

Kursuslane esitab õpimapi, kuhu on koondatud kõik kursuse jooksul loodud tööd.