Vis din poster frem på
Kongres 2027!
Kongres 2027!
Del dine erfaringer, projekter og idéer med kolleger fra hele landet, og vær med til at inspirere den faglige udvikling på apoteksområdet.
Invitation til at indsende poster – Apoteksfarmaceutkongressen 2027 – Udfyld formular
På Apoteksfarmaceutkongres 2027 er der plads til jeres egne faglige bidrag.
Netværk for udvikling af apotekspraksis inviterer i samarbejde med Danish Hospital Pharmacy Research Network til at indsende en poster til Apoteksfarmaceutkongressen 2027. Posteren kan præsentere et helt nyt arbejde eller et projekt, der allerede har været præsenteret.
Søndag står der postersession på programmet, hvor der bliver mulighed for at dele projekter, erfaringer og idéer med kolleger fra hele sundhedsvæsenet.
Tilmeld din poster gennem linket til forms ovenfor!
📅 16.-17. januar 2027
📍 Comwell Kolding
Vi glæder os til at se, hvad der arbejdes med rundt omkring i praksis – og til at give plads til jeres egne perspektiver på fremtidens nære sundhedsvæsen!