Виховна робота

07.05.2021 

Педагог-організатор Кузуб С.В.

22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 8 і 9 травня днями пам’яті і примирення і, визнаючи, що держави-члени можуть мати свої дні перемоги, звільнення та святкування, запропонувала всім державам-членам, організаціям системи Організації Об’єднаних Націй, неурядовим організаціям і приватним особам щорічно відповідним чином відзначати один з цих днів або обидва ці дні як данину пам’яті всім жертвам другої світової війни. 

Мак – символ пам'яті у світі

Червоний мак — символ пам’яті жертв Першої світової війни, а згодом — жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи із 1914 року.

Червоний мак вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році.

Зробіть мак своїми руками,  або намалюйте малюнки на тему "Ми пам'ятаємо" і надсилайте його на мій вайбер

 в знак пам'яті та примирення!

"Ніколи більше!"...

Бажаю, щоб над головою завжди було мирне небо, щоб цей світ кожен день дарував тільки щастя, радість, веселі посмішки і дзвінкий сміх дітей. Нехай відлуння війни залишаться тільки в книгах і фільмах!



06.05.2021 

Педагог-організатор Кузуб С.В.

Правила поведінки у побуті.

Безпечна поведінка в побутових умовах

Переглянь відео натиснувши тут і ти зможеш повторити правила безпечної поведінки у побуті.


05.05.2021 

Педагог-організатор Кузуб С.В.

Міжнародний день боротьби за права осіб з інвалідністю

5 травня відзначається Міжнародний день боротьби за права осіб з інвалідністю — людей, які, як ніхто, потребують підтримки оточуючих. Інваліди, або ж люди з обмеженими можливостями, як прийнято називати цю категорію людей в Європі, є повноцінними членами суспільства. Однак часто їх права порушуються більше, ніж права інших людей. І це не повинно залишатися без уваги, оскільки демократичне суспільство не сприймає дискримінації за будь-якими ознаками.

Історично склалося так, що в Радянському Союзі людей з обмеженими можливостями соромилися, їх намагалися не помічати. Тому в колишніх республіках СРСР, які ступили на шлях незалежного розвитку, тільки вчаться розуміти і сприймати належним чином осіб з інвалідністю. І це свято можна назвати одним із способів звернути увагу суспільства на існуючу проблему.

Жодна категорія громадян не повинна залишитися без уваги влади, суспільства, громадських організацій незалежно від національності, релігії, матеріального стану, стану здоров'я.

За офіційними даними, в Україні проживають близько 2,5 мільйонів людей зі статусом осіб з інвалідністю. Щороку їх кількість збільшується.

Тому метою Дня боротьби за права осіб з інвалідністю є сприяння більш глибокому розумінню проблем, пов'язаних з інвалідністю, і мобілізація підтримки прав, гідності і благополуччя осіб з інвалідністю. Люди з обмеженими можливостями мають такі ж права на працевлаштування, доступну освіту і інфраструктуру, як і інші категорії громадян.

На жаль, життя людей з обмеженими фізичними можливостями продовжує залишатися дуже складним. Такі проблеми, як недолік спецпристосувань для пересування, складність отримання освіти, брак робочих місць і невелика грошова допомога, позбавляють осіб з інвалідністю можливості вести повноцінний спосіб життя й ізолюють їх від суспільства.

Тим часом, хоча інваліди обмежені фізично, вони безмежні у своїх здібностях, талантах і прагненні до самовираження. Завдяки величезній силі духу й волі, ці люди досягають успіхів у найрізноманітніших сферах: науці, підприємницькій діяльності, художній творчості, мистецтві, спорті. Час показав, що дуже часто люди з обмеженими фізичними можливостями можуть досягти навіть більшого, ніж зовсім здорові люди.


30.04.2021 

Педагог-організатор Кузуб С.В.

Пасха. Традиції та звичаї.



Пасха.Традиції та звичаї..pptx

29.04.2021

Педагог-організатор Кузуб С.В.

Страстна п'ятниця.



Страстна п'ятниця.pptx

28.04.2021

Педагог-організатор Кузуб С.В.

 Чистий Четвер.


Чистий Четвер.pptx

28.04.2021

Педагог-організатор Кузуб С.В.

Людина на планеті Земля.


Людина на планеті земля.pptx

27.04.2021

Педагог-організатор Кузуб С.В.

Чернігів місто легенд!

https://drive.google.com/file/d/1wOb1UeTDJmlsC3RzTY96osEcss7-_kMr/view?usp=sharing


26.04.2021

Педагог-організатор Кузуб С.В.

35 річниця Чорнобильської трагедії


25.04.2021

Педагог-організатор Кузуб С.В.

Чому неділя перед Великоднем — Вербна?

Прочитайте:

https://blog.eva.ua/verbna-nedilya-istoriya-ta-traditsiyi-pro-yaki-rozpovidayut-dityam/

Перегляньте:     

https://www.youtube.com/watch?v=fuFQvFTOWGw&ab_channel=InnaGavrylova


23.04.2021

Педагог-організатор Кузуб С.В.


Моя планета.pptx
Інтерактивна гра.pptx

22.04.2021

Педагог-організатор Кузуб С.В.


Вода –це життя.pptx

21.04.2021

Педагог-організатор Кузуб С.В.

Наша унікальна планета.pptx

20.04.2021

Педагог-організатор Кузуб С.В.

Презентація "День Землі" 

19.04.2021

Як зробити іграшку Анти Стресс. Веселі Саморобки.

Якщо вам сумно, і не знаєте чим зайнятися, скоріш натискайте тут  і робіть разом з нами іграшку-анти стресс! Вам сподобається!

16.04.2021

УВАГА! ДІТИ НА ДОРОЗІ!!!


15.04.2021 

Педагог-організатор: Кузуб Світлана Володимирівна

Дітям про їх права

Конвенцію ООН з прав дитини прийняли у 20 листопада 1989 року. Більше 20 років тому її ратифікувала Україна.

Країна, яка ратифікує конвенцію, бере на себе обов'язки по захисту цих прав: повинна моніторити дотримання прав дітей та всіляко сприяти у випадках, якщо були зафіксовані факти порушення прав дитини. У Конвенції – 54 статті. Там чітко прописані базові права: на життя, безпеку, освіту, медицину, право на сім'ю. Вони зроблені за аналогією з правами людини. Єдина відмінність: у дітей немає обов'язків, тільки права. Вони ґрунтуються на недискримінації, повазі до прав дитини, її розвитку та дотримання найкращих інтересів дітей.

Коротко дітям їхні головні права:


Дидактична гра  «Казкові герої та порушення прав дитини».

Спробуйте разом із вашими дітьми розпізнати порушників прав дитини у відомих казках.

Ще один з чудових способів пояснити дитині її права – це, звичайно, мультфільми про права  та ілюстрований мультфільм на основі казок


14.04.2021

Педагог-організатор: Кузуб Світлана Володимирівна

Як правильно планувати час під час карантину. Корисні підказки:

Карантин — річ, звичайно, несподівана. Але цей час дистанційного навчання можна використати не тільки для захисту здоров'я, а ще й для тренування навички планування справ.

Пропонуємо вам поради, що допоможуть вам плідно працювати протягом цього часу. А головне — встигнути відпочити.


І звичайно перегляньте інформаційний ролик «Чим зайнятися на карантині».


Плануйте свій час з користю і не забувайте про найцінніший дар людини – ЗДОРОВ'Я, воно починається з простих правил – це доводить цікавий Мультфільм про здоров'я для малят.


13.04.2021

Педагог-організатор: Кузуб Світлана Володимирівна

Топ-6 сайтів для школярів

В Інтернеті є безліч сайтів, які присвячені освіті. Вони діляться на дві категорії – портали з різноманітною інформацією та новинами, а також ресурси з навчальними матеріалами.

Parta.ua

Це один з найкращих вітчизняних освітніх порталів. Там є багато різноманітної інформації з різних сфер – каталог ВНЗ зі зручною системою фільтрації, майстер-класи, репетитори, курси підвищення кваліфікації, онлайн-освіта тощо. Також є різноманітні оголошення. Студенти та школярі можуть знайти тут собі підробіток, батьки – вибрати дитячий табір чи садок, школярі – знайти перекази творів української літератури та біографії письменників, а всі користувачі – скористатись файлообмінником, де є багато навчальних матеріалів, різноманітних аудіокниг, шпаргалок та конспектів.

Освіта.ua

Цей ресурс буде корисним у першу чергу тим, хто цікавиться новинами вітчизняної освіти. Вони тут з’являються регулярно, до того ж мають найрізноманітнішу тематику – від офіційної інформації МОН та Уряду до новин різноманітних освітніх проектів та цікавих інтерв’ю. На сайті є розділи, присвячені вищій, середній освіті, навчанню за кордоном, вивченню іноземних мов, підготовці до ЗНО тощо. Також діє і зворотній зв’язок. Через спеціальну форму ви можете поставити запитання щодо різних галузей освіти та отримати відповідь від адміністрації.

Освітній портал

Ще один подібний до попередніх сайт. На «Освітньому порталі» ви також знайдете свіжі новини української освіти та різноманітну інформацію з навчальних питань. Тут, наприклад, є каталог ВНЗ, розділ, присвячений дистанційній освіті та онлайн-курсам, матеріали для студентів, абітурієнтів та школярів Також є бібліотека, що має близько 3 тис. творів і розділ з рефератами, курсовими та дипломними роботами.

Інтернет-урок

Від новин та освітньої інформації перейдемо до практики. В українському розділі сайту «Інтернет-урок» доступні відеоуроки для школярів з багатьох дисциплін, що там вивчають. Матеріали викладені саме на хостингу цього сайту, тож на YouTube їх подивитися не вийде. Проте це не проблема – сайт зручний, і користуватися ним легко. Єдиний мінус для українських школярів – більшість роликів доступні лише російською мовою.

Яндекс.ЗНО

Компанія «Яндекс» створила освітній ресурс для старшокласників, які готуються до ЗНО. Там вони можуть перевірити свої знання з усіх шкільних дисциплін, що будуть на зовнішньому незалежному тестуванні, побачити недоліки у власній підготовці та підтягнути знання до початку тестування.

Twirpx

На цьому сайті, назву якого доволі складно вимовити, ви знайдете багато освітніх матеріалів, що будуть корисними як школярам, так і студентам. Це, по суті, великий файлообмінник, де можна знайти роботи на будь-яку тематику, починаючи від шкільних творів та закінчуючи науковими роботами.


12.04.2021

Педагог-організатор: Кузуб Світлана Володимирівна

Міжнародний день польоту людини в космос


12 квітня за рішенням Міжнародної авіаційної федерації відзначається Всесвітній день авіації і космонавтики та, за рішенням 65–ії сесії Генеральної Асамблеї ООН, Міжнародний день польоту людини в космос.

Уперше в світі 12 квітня 1961 року громадянин Радянського Союзу Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток-1» здійснив орбітальний політ навколо Землі, відкривши еру пілотованих космічних польотів. Політ тривав усього 108 хвилин. О 10.55 корабель із живим і неушкодженим космонавтом успішно приземлився біля села Смілівки Саратовської області (нині – Росія). За сучасними оцінками, успішність результату польоту становила не більш як 46%, що пояснюється тією квапливістю, з якою йшла підготовка до нього: тодішнє керівництво СРСР хотіло будь-що випередити американців у змаганні за підкорення космічного простору. Серед організаторів і керівників польоту був українець Сергій Корольов, ім’я якого золотими літерами вписано в історію космонавтики.

Юрій Гагарін відкрив дорогу до зірок. Після нього у космічному просторі побувало близько 600 землян різних націй. Вони виходили у відкритий космос, ступали на місячний ґрунт, виконували важливі наукові експерименти, били рекорди. Уже третім полетів уродженець Білоцерківщини Павло Попович, який до кінця життя не забував свого українського коріння. Офіційно першим космонавтом незалежної України став Леонід Каденюк.

12 квітня Україна також святкує День працівників ракетно-космічної галузі, який був встановлений Указом Президента України від 13 березня 1997 року. Варто зазначити, що українські науковці зробили визначний внесок у розвиток радянської космонавтики, що дозволило СРСР бути провідною космічною державою. Наші вчені були причетні до багатьох найважливіших космічних перемог СРСР – від перших польотів у космос до створення й запуску космічного ракетного комплексу «Енергія-Буран». Донедавна Україна входила до п’ятірки провідних країн світу за кількістю космічних запусків, але сьогодні, переважно через брак фінансування галузі, втрачає раніше завойовані позиції. Зараз головним напрямком української космонавтики є міжнародна співпраця, зокрема участь у реалізації міжнародних проектів.


09.04.2021

Педагог-організатор: Кузуб Світлана Володимирівна

День «Назви себе як хочеш»

9 квітня проводять День «Назви себе як хочеш». Ці квітневі заходи у першій декаді місяця мають щорічний характер.

В цей  день ви маєте право просити інших називати себе так, як ви того забажаєте!

І паиятайте: " Як корабель назвеш, так корабель і попливе!"



08.04.2021

Педагог-організатор: Кузуб Світлана Володимирівна

8 квітня: свято Гаврила

У цей період починає сокорух у бородавчастої берези. Земля відтає, зацвітає червона верба, розкриває нирки береза і черемха. Якщо на березах розпускаються бруньки, то з’являються жуки-короїди. Припиняється санна їзда, тому цей день в народному календарі відзначений фразою-настановою: «Виверни з саней голоблі». Те ж визначення відносилося і до покровителя дня – Василя Нового: «Василь – виверни голоблі і закинь на повітку».

Народні прикмети на 8 квітня Гаврилів день

8 квітня День ангела відзначають: Алла, Василь, Ганна, Гаврило, Іриней, Лариса, Марк


07.04.2021

Педагог-організатор: Кузуб Світлана Володимирівна

Дата 7 квітня ввійшла в історію кількома знаковими подіями та святами.

07 квітня всесвітній день здоров’я

Компанія Всесвітнього дня здоров’я відбувається в першій декаді квітня. Подія присвячена до дня прийняття Статуту ВООЗ в 1948. Заходи на Всесвітній день здоров’я спрямовані на натхнення, мотивацію і напрямок досягнення найвищого рівня здоров’я.

Для вірян продовжується Великий піст.

За календарем віряни сьогодні відзначають Благовіщення, яке завжди настає за 9 місяців до Різдва.

У цей день архангел Гавриїл завітав до Марії та приніс їй благу новину – вона народить сина Божого та Спасителя усього людства.

ДЕНЬ АНГЕЛА

У вівторок, 7 квітня, день ангела відзначають власники таких імен: Марія, Йосип, Сава, Василь, Гаврило, Устим, Феодосій, а також Пелагея.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ


05.04.2021

Педагог-організатор: Кузуб Світлана Володимирівна

Академічна доброчесність

Продивіться відео за посиланням:

02.04.2021

Педагог-організатор: Кузуб Світлана Володимирівна

Скажи вірусу "НІ"-одягни маску!

Носити маску не соромно! Особливо в час епідемії. Долучайтесь до акції, зробіть селфі та розмістіть в соціальній мережі з хештегами #третя_проти_вірусів

#носити_маску_не_соромно .

В єдності наша сила!

1 квітня – День Сміху! 

У міжнародному календарі здавна, ще з XVI-го - XVII-го століття прописався один специфічний і популярний у всьому світі святковий день, який відзначається 1-го квітня - День сміху або ж День жартів і розіграшів. Не будемо заглиблюватися в історичні корені цього особливого дня, але скажемо: хороший жарт – справжній і потужний інструмент радості.

31.03.2021

Формуємо екологічну свідомість

Всім бажаючим радимо переглянути наступні фільми: "Дім", "Обутилочні", "ВОЛЛ-І", "Екополіс".

Та рекомендуємо прочитати цікаву літературу: Рейчел Карсон "Мовчазна Весна"

Робін Мюррей "Ціль -Zero Waste"

Алан Аткіссон "Повірте Кассандрі. Як бути оптимістом в песимістичному світі.


30.03.2021

Педагог-організатор: Кузуб Світлана Володимирівна

Поговоримо про "БЕЗПЕКУ В ІНТЕРНЕТІ"

Під час вимушених канікул, дана тема набуває неабиякої актуальності.Можливість отримати будь-яку інформацію не виходячи з дому – зараз це не фантастика, а реальність. І це стало можливим завдяки Інтернету. Крім того, що Інтернет дозволяє тобі знайти потрібну інформацію, мережа значно розширює коло твого спілкування. І це стало можливим завдяки Чату, в соцмережах та іншим подібним сайтам.

Спілкування у чаті, в соцмережах та на деяких інших сайтах поряд з користю може приховувати і суттєву небезпеку для дитини.


20204-prezentatsya.ppt

29.03.2021

Педагог-організатор: Кузуб Світлана Володимирівна

 Виховний захід. Дізнаймось більше як себе вберегти від пандемії!


09.03.2021

Педагог-організатор: Кузуб Світлана Володимирівна

До дня народження Т.Г. Шевченка

www.facebook.com/100017299090370/videos/841388893114406/ 

www.facebook.com/groups/331892984232394 

07.03.2021

Педагог-організатор: Кузуб Світлана Володимирівна

Дорогі жінки, дівчата!

Наші рідні і красиві!

Кращого немає свята,

Аніж те, що прийшло нині! 

Привітання зі святом 8 березня від хлопців Анисівської ЗЗСО:

www.youtube.com/watch?v=pWDHkAnu_Bg 

www.youtube.com/watch?v=v8b5mnD9H8s 

25.02.2021

Педагог-організатор: Кузуб Світлана Володимирівна

До 150 річниці від дня народження Лесі Українки.

"Слово – то мудрості промінь,

слово – то думка людська." Леся Українка.

www.facebook.com/100017299090370/videos/836089280311034/ 

20.02.2021 

День пам'яті Героїв Небесної сотні

Педагог-організатор: Кузуб Світлана Володимирівна

Революція 2013-2014 років відбулася ціною понад ста життів. Небесна сотня стала прикладом самопожертви в ім'я вищих ідеалів, одним із яких була гідність. 

...Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символ Свободи. Саме тому Революцію Гідності, як і протестний рух 2004 року, і Революцію на граніті, можна вважати продовженням Української революції та визвольних змагань часів Другої світової війни. Революція Гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір. Гідність, свобода, відвага, єдність, честь стали одними з головних об’єднавчих цінностей Революції Гідності. 



Джерело інформації:https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/20-lyutogo-den-pamyati-geroyiv-nebesnoyi-sotni

17.02.2021

                   День спонтанного прояву доброти — 17 лютого 


Святкування цього дня покликане привернути увагу до світових проблем у сфері взаємовідносин людей різного віку, національностей, конфесій і релігій. У сучасному неспокійному світі на перше місце поставили багатство, достаток і гроші, забувши при цьому, що в житті головними є любов і доброта, чуйність і милосердя. Тому настільки популярні зараз дні, коли можна без сорому продемонструвати оточуючим ці почуття, інформує Ukr.Media.

Святкування цього дня покликане привернути увагу до світових проблем у сфері взаємовідносин людей різного віку, національностей, конфесій і релігій. Воно закликає всіх нас стати трішки терпимими і уважнішими один до одного, закріпити у свідомості цінність підтримки і взаємодопомоги.

Історія

Залишитися добрим в жорстоких умовах сучасності - це не прояв вашої слабкості. Це сила, здатна допомогти в один і той же час одному залишитися справжньою людиною і не втратити своє обличчя, а іншому - вижити і стати повноцінним членом суспільства, створити сім'ю і бути її опорою.

Це цікаво:

Головне для кожного з нас - не пройти повз чужі проблеми або біди. Це дає впевненість у тому, що якщо вам раптом знадобиться яка-небудь допомога, то ви не будете самотні. Обов'язково знайдуться люди, які без таємних намірів неодмінно допоможуть і залишать у вашому серці добру пам'ять про цю подію.

Традиції

У цей світлий день згадують про тих, хто потребує просто в теплих словах і дружніх обіймах. Тому не лінуйтеся після робочого дня відвідати батьків або друзів. Для них неодмінно щасливі хвилини сімейних посиденьок, розмов та спогадів, проведені за чашкою гарячого міцного чаю з тортом.

Щорічно різними організаторами проводяться різноманітні добровольчі акції, в яких беруть участь всі бажаючі. Це і допомога бідним у вигляді гарячих обідів в їдальнях і кафе. А відвідування будинків пристарілих музичними та творчими колективами - віддушина в сумному повсякденному житті самотніх літніх людей.

Збираються жителі і пропонують свою допомогу у розчищенні снігу у дворі дитячого саду або будинку малятка. Це добрий порив, який дарує хвилини радості не тільки тим, кому адресований, але і самим учасникам. Від душі раді діти, які живуть без батьків в держустановах, новим іграшкам, які можливо залежалися у вас вдома на полицях.

Джерело інформації:https://ukr.media/culture/385911/


15.02.2021

   Афганістан болить в моїй душі 

 1 учень: ЧИСТЯКОВ:   Шановні ветерани війни в Афганістані! Шановні учасники    на території інших держав!

 15 лютого - День вшанування  учасників бойових  дій на території інших держав та річниця виведення  військ з Афганістану.

 Нині, у 32-у річницю  тієї незабутньо їподії, ми віддаємо данину поваги, мужності та героїзму воїнів-афганців і їхніх побратимів, які виконували свою непросту місію в більш як двадцяти країнах світу.

 

2 учень:   КУЗУБ: З кожним роком все далі історія відділяє нас від вогняних років афганської війни. Але священною є пам’ять про Ваш героїзм, мужність при виконанні інтернаціонального  обов’язку.

 Ви є взірцем для нинішніхвоїнів-захисниківУкраїни в зоні АТО. Бови, як ніхто,знаєтесправжнюцінувійни і миру.

 

3 учень:     ЧИСТЯКОВ:   Вітаємо з цієюпам’ятною датою вас, ветерани Афганської війни, що повернулися на рідну землю, вкриті бойовою славою.

 

4 учень:  ПОЛОЖУХНО :   Вітаємо ваших рідних і близьких, які, незважаючині на що, в свій час вірили, щови, їхні сини, брати, кохані, знову переступите поріг батьківської оселі.

 

5 учень:   КУЗУБ:  Низькийуклін вам, миротворці. Хай затишок, добро і шана оточують вас скрізь!

 

4 учень: МИНЕНКО:   Наснаги вам, щастя, радості, успіхів у праці на благо родини, на благо нашоїгромади та рідноїУкраїни!

 

5 учень: Честь і слава Вам, шановніветераниАфганістану!Слава Україні!

Всі разом: Героям Слава!

 

1 учень:  МАРТИНЕНКО :  Аще 15 лютого в нашійУкраїні з давніх-давен люди святкувалиСтрітення, святозустрічівесни,

 

2 учень:  ПОЛОЖУХНО : До цього свята людивипікали з тістажайворонків і роздавалиїх. Босамеці птахи на своїхкрилахприносять весну з далекого краю.

 

3 учень: КУЗУБ : Старі люди розповідали, щоця пташка народиласяізсонячного жару.

Вона прокидається разом ізсонечком і своїмдзвінким голосочком сповіщає про те, щоприйшла весна.

 

5 учень:  МИНЕНКО : І тому сьогодні ми хочемо пригостити вас Жайворонками, яких спекли своїми рукам. І побажати вам міцного здоров’я та мирного неба над головою.


Учні 6 класу підготували привітання для воїнів-інтернаціоналістів та пригостили жаворанками, які приготували своїми руками 

15.02.2021

Стрітення. Зиму проводжаєм , весну зустрічаєм!!!

  Учні 6 класу виготовляли жаворонків на уроках трудового навчання 


                       

                        

Наші жаворонки  були дуже смачні

12.02.2021

До Дня Святого Валентина проводяться вікторини для учнів 1-11 класів



вікторина до дня св. валентина 1-4 кл..pptx
Вікторина до дня закоханих 5-7 кл.pptx
вікторина 8-11 кл..docx

Переможці вікторини до Дня Святого Валентина !!!

Учні 1-10 класу отримали солодкі подарунки від Валентина .


  29.01.2021

День героїв Крут

den-geroiv-krut.pptx

ВИХОВНІ ЗАХОДИ

Заплановані на 18.01.2021 - 22.01.2021

Педагог-організатор Кузуб С.В.

18.01.2021

Православний світ відзначає другий Щедрий вечір - за день до Водохреща.

Лічені дні залишаються до того, як православний світ відзначатиме одне з головних свят зими - Водохреще. Він припадає на 19 січня. А днем раніше православні відзначають ще одне свято, що передує Хрещенню. Мова йде про Щедрий вечір.

Щедрий вечір 18 січня: історія свята

Щедрим вечором 18 січня називають вечір, що передує Водохрещу. Цього дня зазвичай готуються до святкування Водохреща, або, як його ще називають, - Богоявлення. Щедрий вечір напередодні Водохрещя не прийнято урочисто відзначати, на відміну від Різдвяного. Історія Водохресного святвечора нерозривно пов'язана з самим днем Хрещення, але, незважаючи на це, 18 січня людям все ж слід виконати певні ритуали.

Православні у цей день згадують хрещення Ісуса Христа Іоанном Хрестителем, яке відбувалося в річці Йордан.

У народі Водохресний святвечір також отримав назви "голодна кутя" і "голодний вечір".

Традиції Щедрого вечора 18 січня

За день до Богоявлення у всіх православних храмах проводять богослужіння й освячують воду. Другий ритуал робиться для того, щоб люди могли взяти її додому і там нею освятити своє житло. Вважається, що освячена вода у цей день по-особливому цілюща і має оберігати будинок від зла, а також може сприяти лікуванню від хвороб. Цю воду зберігають впродовж усього року - до наступного свята Богоявлення.

До речі, саме 18 січня церква здійснює перше в році освячення води. Друге проводять на наступний день - 19 січня, безпосередньо в день Водохреща.

Богоявленням Господнім православний світ завершує період Різдвяних святок. Це означає, що 19 січня - останній день, коли можна колядувати й ворожити. Особливу цінність цього дня мають добрі справи й допомога нужденним людям.

Щедрий вечір 18 січня - день суворого посту. Вкрай не рекомендується вживати м'ясо, рибу або ж алкоголь. Також у цей день не можна лихословити, виносити щось з оселі, позичати гроші та прати.

Прикмети на Щедрий вечір

Снігова заметіль в цей день означатиме цьогоріч добрий урожай. Всім дівчатам, що бажають побороти веснянки, радять 18 січня вмитися водою талого снігу. Для того, щоб вберегти будинок від нечистої сили на вікнах і дверях слід намалювати хрести. Зробити це можна за допомогою свічки або крейди. Здавна на святвечір дівчата кидали на вулицю черевичок, знятий з лівої ноги. Після визначали, з якого боку прийде їх суджений - за напрямом передньої частини кинутого взуття.

19.01.2021

19 січня - Хрещення Господнє

drive.google.com/file/d/1TNdtjXradBdBuDdXa_Eggj9CVwDFJ1sD/view?usp=sharing 

20.01.2021

Відвідати мальовничі місця України.

www.youtube.com/watch?v=siGijqEl1rg 

21.01.2021

Здоровий спосіб життя.

drive.google.com/file/d/1beWPyd1-Fwf93Gf7L5Q92na02zKYvtOT/view?usp=sharing 

Виховний захід. Дізнаймось більше як себе вберегти від пандемії!

youtu.be/2NOzH9dopyI

22.01.2021

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ.

drive.google.com/file/d/1X8OgP99-4iQbGXdYs_ggeqord_7eZGZN/view?usp=sharing 

Дистанційна класна година "Україна - соборна держава!"

www.youtube.com/watch?v=2U_kCkUTpX8&feature=youtu.be 

ВИХОВНІ ЗАХОДИ

Заплановані на 11.01.2021 - 15.01.2021

Педагог-організатор Кузуб С.В.

11.01.2021

Всесвітній день "дякую": привітання, історія та традиції свята

Вперше вислів "дякую" зафіксовано у словнику-розмовнику, виданому в Парижі в 1586 році.

11 січня відзначається Міжнародний день "дякую" – свято, що було започатковане за ініціативи миротворчих спільнот. Щодня люди вимовляють слово «дякую» мільйони разів, але чи замислюються вони про те, як це слово з'явилося в нашій мові, що означає і наскільки потужну енергетику має? Пам'ятайте, що слова подяки володіють чарівними властивостями - люди за їх допомоги дарують радість один одному, висловлюють увагу і передають позитивні емоції, тому не скупіться на добрі і теплі слова, подякуйте у цей день всім, кого ви любите і цінуєте. УНІАН пропонує згадати історію і традицію Міжнародного дня дякую, а також цікаві вірші, якими ви можете привітати своїх близьких.

Історія і традиції Міжнародного дня дякую

Всесвітній день "дякую", який покликаний нагадати людям про цінність хороших манер, заснований за ініціативи ЮНЕСКО і ООН. Вперше вислів "дякую" зафіксовано у словнику-розмовнику, виданому в Парижі в 1586 році.

Міжнародний день дякую у багатьох країнах святкують з великим розмахом, проводячи ярмарки, влаштовуючи освітні акції, конкурси і безліч інших розважальних заходів. В освітніх установах говорять про важливість дякувати близьким, розповідають про культурні традиції, етику, а також гарні манери.

Крім того, у Всесвітній день дякую проводять благодійні акції, на яких збирають кошти для нужденних. У цей день люди говорять один одному теплі слова і обмінюються листівками, висловлюючи свою ввічливість і подяку.

Магічні властивості слова "дякую"

Саме світле і ввічливе свято покликане навчити нас не боятися і не соромитися дякувати оточуючим, світу і самим собі. Слова вдячності здатні покращити настрій, підвищити взаєморозуміння і зарядити позитивними емоціями.

Слово "дякую", як вважають психологи, володіє магічними властивостями, воно може заспокоїти і зігріти своєю теплотою. Слово "дякую" є своєрідним усним "погладжуванням". Вираз подяки, на думку фахівців, покращує здоров'я як адресату, так і тому, хто виражає свої почуття. Однак справжня вдячність, яка може принести користь, повинна йти тільки від чистого серця.

Слова подяки, особливо "дякую", позитивно впливають на емоційний стан та розумову діяльність людини. Вираз "дякую" застосовувати в житті легко, він дуже простий і щирий і є провідником встановлення теплих доброзичливих відносин. Як писала відомий американський психолог Вірджинія Сатір, людям для виживання потрібно чотири обійми на день, для підтримки — вісім обіймів, а для росту — дванадцять обіймів на день.

Не соромтеся подякувати мамі або дружині за приготований сніданок, випадкового перехожого – за те, що притримав перед вами двері, колегу – за надану послугу. Як і в будь-якій справі, тут важлива практика. Чим частіше ви будете дякувати, тим більш вільно і щиро буде звучати ваше «дякую».

Цікаві факти про слово "дякую"

- За своєю етимологією слово "дякую" несе в собі знак народження, символ удачі, зв'язок землі і неба, а також чоловічої і жіночої сутності.

- Щороку, поряд з Всесвітнім днем "дякую", ми святкуємо Всесвітній день подяки, який відзначається 21 вересня.

- Говорячи "дякую", потрібно дивитися людині в очі.

- Не можна дякувати людям у стані роздратування – це нікому не принесе радість.

- Старовіри не використовують слово "спасибі", так як вважають, що слово виникло від словосполучення "спаси Бай". Бай " - це ім'я одного з язичницьких богів.

- З великих міст світу самим ввічливим вважається Нью-Йорк - "дякую" тут найчастіше вимовляють. Найменш ввічливим вважається Мумбаї в Індії.

Привітання з Днем дякую у віршах

Спасибі тобі за знайомство,

Спасибі тобі за тепло,

Спасибі тобі за подарунок,

За сміх і посмішку – за все!

Спасибі тобі за увагу,

Спасибі тобі за очі,

Спасибі тобі за бажання

Щасливішим зробити мене.

Сподіваюся, що наше знайомство

Тобі щось принесло,

Дякую тобі за роботу,

Спасибі ще раз за все!

Спасибі сонцю за тепло,

Спасибі грому за гуркіт,

Спасибі за тепло твоє,

Дякую за твої обійми.

Дуже ввічливо, красиво –

Говорити завжди дякую,

Якщо місцем поступилися

Або щось подарували,

Ви про те не забувайте,

висловлюйте Подяку,

Вітаю з днем Спасибі,

Будьте Ви завжди щасливі!

Скажи спасибі, адже це просто так,

Скажи спасибі, адже це така дрібниця,

Скажи спасибі, і світ стане світліше,

Скажи спасибі, скажи, скажи.

Привітання з Днем дякую у прозі

Вітаємо всіх з Міжнародним днем «дякую», бажаємо Вам якомога частіше від душі дякувати тим, хто своїми словами або вчинками робить Ваше життя легшим, спокійнішим, гармонійнішим. Нехай коло Ваших друзів і добрих знайомих буде як можна ширше, нехай оточуючі Вас люди щедро діляться з Вами своєю добротою, теплом і турботою.

У Міжнародний день «дякую» хочеться подякувати всім! Величезне дякую батькам за життя, і все, що у мене зараз є, друзям — за підтримку у важкі моменти і гарний настрій, коханій людині — просто за те, що вона є! Дякую всім, хто проходить повз, просто так. Адже не варто псувати своє дорогоцінне життя на образи і негатив.

12.01.2021

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ

13.01.2021

ЩЕДРИЙ ВЕЧІР! ДОБРИЙ ВЕЧІР!


14.01.2021

Сійся, родися

За давньою українською традицією 14 січня, на Василя, заведено засівати.  Засівальники на світанку починають ходити по хатам родичів, сусідів та знайомих і співати пісні, бажаючи господарям багатства та злагоди і усіляких гараздів в Новому році. В торбинці у посівальників (засівальників), а це за традицією мають бути хлопці, має бути зерно – пшениця, овес тощо. Під час посівання вони промовляють віншування (засівалки, посівалки). 

Засівалки для дітей:

osvitanova.com.ua/posts/3189-22-zasivalky-iaki-lehko-vyvchyty-ditiam 

15.01.2021

Екскурсія по Чернігову "Вдома краще":

www.youtube.com/watch?v=NMpikcNFAAw 


ВИХОВНІ ЗАХОДИ

Заплановані на 04.01.2021 - 06.01.2021

Педагог-організатор Кузуб С.В.

04.01.2021

Ой радуйся, земле! Коляда іде!

osvitanova.com.ua/posts/3100-30-koliadok-iaki-lehko-vyvchyty-ditiam 

05.01.2021

Святкування Різдва в Україні.

drive.google.com/file/d/18j4kIwaXLLWhUKG3MhFWHb415RHFQK0p/view?usp=sharing 

06.01.2021

Привітання з Різдвом від учнів школи.

www.facebook.com/100017299090370/videos/808513119735317/ 


ВИХОВНІ ЗАХОДИ

Заплановані на 28.12-31.12. 2020 р.

Педагог-організатор Кузуб С.В.

28.12.2020

Дорогі учні, шановні вчителі та батьки! 

     Зовсім скоро настане Новий Рік 2021 - найбільше свято в році в Україні. Це свято об'єднує людей будь-якого віку і професій. Нехай 2021 рік буде таким же яскравим, як спалахи новорічних феєрверків, таким же гарним, як прикрашена новорічна ялинка, таким же веселим, як сам Новий Рік! Нехай настрій буде на висоті, душа співає від радості, а серце завжди гріє любов!

     Дорогі учні, бажаю, щоб найкращою прикрасою 2021 року стали спогади добрих минулих подій і очікування майбутніх радостей. Нехай Бик, теперішній господар казкових дванадцяти місяців, відплатить вам за гостинну зустріч виконанням всіх ваших надій! Відмінного здоров'я вам в Новому році! Нехай ноги будуть сильнішими, щоб пройти нові кілометри, руки – міцнішими, щоб утримати нові призи, голова – відчайдушнішою, щоб укритися лавровим вінцем. І тільки серце нехай залишається тим самим – гарячим!

     Шановні вчителі! Нехай у Новому Році життя буде багатим на незабутні враження, хай мрії збуваються, сяють на обличчях посмішки, очі світяться щастям! Нехай в душі буде більше добра! Здоров’я, любові, взаєморозуміння, радості, достатку, подорожей і хороших подій. Нехай 2021-й дарує тільки найкраще!

     Шановні батьки! Скоро Новий 2021 рік вступить в свої права. Нехай же він завалить вас оберемком світлих надій, щирих посмішок та оригінальних подарунків. А ще – замете хуртовиною грошових купюр, заморозить проблеми. Нехай прийдешній рік буде щасливим!

З Новим роком шлю вітання.

Хай всі збудуться бажання.

Щоби рік приніс завзято 

Щастя, радості багато.

Щоб усе завжди вдавалось,

Щоб від успіхів співалось,

Щоби Ви були здорові,

Щоб купалися в любові.

З НОВИМ РОКОМ!


29.12.2020

Привітання з Новим роком 2021 від учнів школи.

www.facebook.com/100017299090370/videos/804747593445203/ 

30.12.2020

Новорічні привітання для вчителів Анисівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR3k5TjUSslpirgSTNnNuNh8UW8PpiqQOTlq7BysWFqx5UXkuUr1nu9bRLk&v=UuLkZIYG0TY&feature=youtu.be 

31.12.2020

Правила дотримання безпечної поведінки під час новорічних свят та зимових канікул.

При встановленні ялинки необхідно:

·           розмістити її на стійкій основі: на підставці, в посудині з піском, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення, знаходилася на відстані не менше півметра від систем опалення, телевізорів, приймачів, магнітофонів, легкозаймистих матеріалів;

·           гірлянди варто купувати у спеціалізованих крамницях, а не на ринках, де часто-густо зустрічається неякісний товар;

·           для прикрашення ялинки застосовуйте електричні гірлянди тільки ліцензійного виготовлення;

·           лампи гірлянди закріплюйте надійно, бо при падінні від поштовху чи протягу вони можуть стати причиною пожежі;

·           обов'язково перевірте справність електричного проводу, його ізоляцію;

·           не слід прикрашати ялинку целулоїдними, паперовими та іншими легкозаймистими іграшками й прикрасами, ватою, марлею. І звичайно ж, не можна для прикраси використовувати свічки;

·           якщо ж Ви помітили ознаки пожежі - не панікуйте. Спочатку подивіться, що горить. Якщо це гірлянда - негайно вимкніть її з розетки. Якщо ялинка вже запалала - беріть хутко ковдру, рядно, намочуйте їх у воді й накривайте ялинку або просто залийте її водою. Якщо ж Ви самі не в змозі справитися з вогнем – негайно викликайте пожежно-рятувальну службу за номером „101”. Повірте, професіонали Вам завжди допоможуть.

Під час використання піротехнічних виробів:

Дозволяється купувати і використовувати лише дорослим!

·            Шановні батьки, купуйте лише ліцензовані піротехнічні вироби;

·            використовуйте їх відповідно до інструкцій, розміщених на виробі або на його споживчому пакеті;

·            застерігаємо, що користування такими приладами в приміщенні категорично забороняється;

·            звертаємо увагу батьків - пам'ятайте: в жодному разі не залишайте сірники, запальнички, бенгальські вогники та інші піротехнічні засоби у легкодоступних для дітей місцях, не дозволяйте малюкам самим бавитися з такими іграшками.

Основними причинами пожеж у осінньо-зимовий період стають необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації газо-, електрообладнання і пічного опалення, використання саморобних обігрівачів та пустощі дітей з вогнем тощо.

Пам’ятайте, щоб зберегти своє життя та майно від вогню необхідно:

1.         бути обережними під час поводження з відкритим вогнем,

2.         не залишати без нагляду ввімкненими газові та електроприлади,

3.         стежити за справністю пічного опалення,

4.         не розміщувати меблі ближче 1 метра до печі;

5.         не залишати поблизу легкозаймисті речовини.

6.         забезпечити свою домівку первинними засобами пожежогасіння – вогнегасниками,

7.         не залишати малих дітей без нагляду, розповідати їм про небезпеку, яку містять в собі сірники, побутові електроприлади тощо.

Як свідчать аналіз аварійності при використанні газу в побуті, більшість надзвичайних ситуацій і нещасних випадків відбувається саме через несанкціоноване втручання власників газового обладнання в роботу системи, самовільне втручання абонентів у систему газопостачання, конструкцію газових приладів, систему димовідведення та вентиляції; порушення власниками умов безпечної експлуатації газових приладів; несправність та невідповідність вимогам нормативних актів систем димовідведення та вентиляції; неякісне, несвоєчасне технічне обслуговування газового обладнання, у тому числі автоматики безпеки газових приладів. Разом з тим, всім власникам газового обладнання необхідно пам’ятати, що його використання пов’язане з підвищеною вибухопожежонебезпекою. А якщо прилади вже не нові, піддавалися ремонту або переобладнанню, ймовірність аварії зростає в рази. І кожна людина повинна усвідомлювати і відповідально до цього ставитися, адже постраждати може не тільки вона сама, а й близькі та рідні, сусіди. То ж радимо вам: уважно стежте за роботою газового обладнання у себе в оселі та на прилеглій території і при найменших ознаках неполадок звертайтеся в аварійні служби.

Основні правила безпеки під час зимового відпочинку. Небезпека ходіння по льоду на водоймищах.

Для зимового відпочинку слід правильно підбирати одяг та взуття. Одяг повинен бути легким, зручним та багатошаровим. Повітряні прошарки захистять від вітру та збережуть тепло тіла. Якщо взуття тісне, можна обморозити ноги, коли ж занадто просторе - натерти їх. На прогулянку слід вдягти вовняні шкарпетки. Синтетичні гріють гірше і натирають шкіру.

Чимало радості приносить катання на ковзанах. Щоб уникнути травми, слід бути обачливими. З перших кроків на льоду треба навчитись правильно падати: на бік, пригинаючи голову до грудей, або вперед - "рибкою" - прослизнути по льоду на животі, витягнувши руки. Не можна опиратися на руки, щоб їх не зламати. Можна падати в найближчу кучугуру снігу.

Потрібно виконувати визначені правила поведінки на льоду:

·            падати правильно (на бік чи "рибкою"), при падінні не триматися за людей;

·            не сідати на лід, сніг, відпочивати тільки на лавках;

·            не ходити на катку в мокрому одязі.

Якщо немає поблизу катка, часто місцем для катання на ковзанах обирають кригу водоймища. Але при цьому слід дотримуватись правил безпеки:

·            ніколи не кататись одному, а тільки гуртом. Якщо хто-небудь провалиться у воду, буде кому надати допомогу;

·            не кататись на тонкій кризі (крига темного кольору).

Безпечною є крига товщиною від 7 до 20 см (зеленуватий відтінок).

Маючи на увазі, що структура, міцність і товща льоду змінюються протягом зими і ранньої весни, дітям не рекомендується ходити на водойми - це небезпечно для життя. Лід стає міцним тільки після того, як встановляться безперервні морозні дні, але навіть при короткочасній відлизі, він втрачає цю якість.

Під дією сонця лід стає пористим і буде слабким, не дивлячись на те, що він зберігає достатню товщу.

Навіть взимку є небезпека провалитися під лід, тому що:

·            лід може бути неміцним біля стоку води;

·            тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під товстим прошарком снігу, у місцях, де водорості вмерзли в лід;

·            тонкий лід і там, де б'ють джерела, де швидкий плин або струмок впадає у річку;

·            особливо обережно слід спускатися з берега: лід може не щільно з'єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.

В силу зміни погодних умов (відлиги, різкої зміни напрямку вітру) може статись відрив криги. В такому випадку не можна панікувати. Для збереження рівноваги необхідно присісти, не наближатися до краю криги і кликати на допомогу. Ні в якому разі не можна перестрибувати з однієї криги на іншу.

Необізнаність населення про загрозу для життя при виході на лід, відсутність знань заходів допомоги потерпілими, а інколи й особиста необачність, призводять до трагічних наслідків.

Що треба робити, якщо Ви провалилися під лід?

1.         розставити руки в боки по кромці льоду, щоб утриматись на поверхні і не піти під лід;

2.         кликати на допомогу;

3.         старатися зберігати спокій, не борсатися у воді;

4.         стараючись не обламати лід, без різких рухів потрібно спробувати вибратися із води, повзучи грудьми та почергово витягуючи на поверхню ноги;

5.         вибравшись із пролому, потрібно відкотитися, а потім повзти в той бік, звідкіля прийшли (де міцність льоду перевірена). Не дивлячись на те, що сирість і холод штовхають бігти і зігрітися, треба бути обережним до самого берега. Ну а там вже можна не зупинятись поки не опинитесь в теплому приміщенні. Якщо на ваших очах провалилася під лід людина, негайно гукніть їй, що поспішаєте на допомогу. Все вирішує час: льодяна вода дуже швидко викликає переохолодження організму .

Надаючи допомогу, дотримуйтесь таких правил:

·            не можна підбігати до товариша, який провалився у воду;

·            до нього потрібно наближатися повзком, використовуючи для зміцнення продовгуваті предмети (лижі, лижні палки, дошки), штовхаючи їх перед собою;

·            до самого краю пролому підповзати не можна, бо у воді опинитеся удвох;

·            пасок, шарф, всяка дошка або палка, санки, лижі можуть врятувати людину. Наблизившись на максимально можливу відстань (не менше3-4 метрів), кинь своєму товаришу мотузку, шарф, палку, аби він ухопився. Подавши підручний засіб рятування потрібно витягнути друга і повзком вибратись із небезпечної зони. Потім постраждалого необхідно сховати від вітру, зняти мокрий одяг, розтерти тіло (але ні в якому разі не снігом), по можливості, вдягнути сухі речі (можна дещо зняти з себе), доставити потерпілого в тепле місце і напоїти гарячим чаєм.

Безпека руху пішохода.

Перехід дороги.

Якщо на ділянках шляхів відсутні позначені пішохідні переходи, переходити дорогу дозволяється на перехрестях по лінії тротуарів або узбіч у місцях, де вона добре проглядається в обох напрямках, і тільки після того, як пішохід оцінить відстань до транспортного засобу, що наближається, його швидкість і пересвідчитись у відсутності небезпеки. Взимку треба враховувати те, що дорога дуже слизька і для зупинки автомобіля потрібна більша відстань. Також транспортний засіб може несподівано занести в сторону пішоходів.

При переході проїжджої частини дороги необхідно переходити дорогу у місцях, позначених спеціальною розміткою або дорожніми знаками „Пішохідний перехід”.

Пішоходи, що не встигли завершити перехід всієї проїжджої частини, провинні пропустити транспортний засіб, чекаючи можливості для подальшого руху на острівку безпеки, а за його відсутності – на лінії, що розділяє потоки протилежних напрямків. Продовжувати перехід дороги можна, виконавши ті ж вимоги, які регламентують порядок початку переходу проїжджої частини дороги.

Рух по зимовій дорозі.

·            Коли ви рухаєтеся по тротуару, то не поспішайте, не біжіть, бо можете посковзнутися і впасти.

·            Ніколи не ковзайтеся, щоб не збити інших людей, які рухаються поруч, а ще тому, щоб ненароком не виїхати на проїжджу частину, бо це небезпечно.

·            Не ходіть дуже близько біля краю тротуару, щоб вас не зачепила машина, яка випадково втратила керування.

·            Ніколи не спускайтеся на санках або на лижах з тієї гірки, що веде на дорогу.

·            Не грайтеся в рухливі ігри на тротуарах, поблизу проїжджої частини, не штовхайтеся, щоб не потрапити під колеса транспортних засобів.

Будьте вкрай обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких! Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності, привчайте до цього малих дітей! Пам'ятайте: ваше життя – у ваших руках, намагайтеся зробити все, щоб зберегти його.

Свято запам'ятається надовго, якщо воно пройде без проблем. А подбати про це повинні Ви самі. 


ВИХОВНІ ЗАХОДИ

Заплановані на 25.05-29.05 2020 р.

Педагог-організатор Кузуб С.В.

25.05.2020 

Виховний захід. Дізнаймось більше як себе вберегти від пандемії!

youtu.be/2NOzH9dopyI

26.05.2020

Пропонуємо переглянути історичну драму "Чорний Ворон"

www.youtube.com/watch?v=u0Et3egoDSo&feature=emb_err_woyt

27.05.2020

Складаємо пазли разом 

im-a-puzzle.com/#/play?&ref=user/look_i_m_a_puzzle_8111QfM8&difficulty=3&mode=2

28.05.2020 

8 найкращих парків України, які можна відвідати на канікулах.

im-a-puzzle.com/#/play?&ref=user/look_i_m_a_puzzle_8111QfM8&difficulty=3&mode=2

29.05.2020 

Шановні учні, дорогі випускники, батьки, учителі! 

Ось і підійшов до завершення 2019-2020 навчальний рік! Викликом для всіх стало дистанційне навчання. І діти, і батьки, і вчителі неймовірні молодці! Гарного всім відпочинку, теплого літа й незабутніх вражень! Упевнені, що, повернувшись восени за шкільні парти, вам буде про що розповісти друзям та вчителям.

Шановні вчителі, дякуємо вам за вашу самовідда­ну працю, невтомний творчий пошук, за турботу і знання, які ви віддавали своїм учням. Ба­жаємо нових успіхів, життєвих сил і натхнення!

Свято останнього дзвоника символізує закінчення навчального року. Для багатьох учнів – це успішне подолання чергової сходинки в шкільному житті, перехід до наступного класу, а у випускників сьогодні - особливо пам’ятний день, адже вони прощаються зі школою й вирушають у самостійне доросле життя.

Щиро бажаємо вам, шановні випускники, успіхів, особистих перемог, реалізації задумів і творчих планів. Нехай знання, отримані в школі, неодмінно стануть запорукою вагомих здобутків, допоможуть вам досягти омріяних вершин у вашій майбутній діяльності! Божого вам благословення, щедрої долі, вірних друзів, наснаги, оптимізму та невичерпної енергії! Щасти вам у всьому! У добру путь!

Отже, привітання зі святом останнього дзвоника директора нашої школи Кубрака М.В.

www.facebook.com/100017299090370/videos/656855791567718/

Привітання наших випускників від їх класного керівника Кондратюк Ірини Григорівни.

www.facebook.com/100017299090370/videos/656891844897446/

Останній урок для випускного класу від класного керівника Кондратюк Ірини Григорівни.

www.facebook.com/100017299090370/videos/656890404897590/

Виховні заходи заплановані на 18.05.2020 -22.05.2020

Педагог-організатор Кузуб С.В.

18 ТРАВНЯ - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ

У цей день 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар

В Україні 18 травня відзначають День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. 

Так, саме у цей день 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. Тоді корінний кримськотатарський народ радянська влада висилала за межі Кримського півострова до Центральної Азії. Зокрема, під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб. Протягом 2 днів кримських татар звозили машинами до залізничних станцій Бахчисарая, Джанкоя та Сімферополя, звідки ешелонами відправляли на схід.

Більшість з депортованих були направлені на спецпоселення до Узбекистану, частина – до ГУЛАГу, а ще частина – для поповнення спецконтингенту для Московського вугільного басейну. Людям на збори давалося від декількох хвилин до пів години, а з собою дозволялося взяти особисті речі, побутовий інвентар та провізію в розрахунку до 500 кілограмів на родину. В реальності ж вдавалося зібрати в середньому 20-30 кг речей та продуктів, абсолютна більшість майна залишалася і була конфіскована державою. Також було зафіксовано численні випадки мародерства.

Депортація становила катастрофічні наслідки для кримськотатарського народу в місцях заслання. За попередніми підрахунками, за рік до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тисяч татар.

У 1989 році депортація була визнана Верховною Радою СРСР незаконною і злочинною. А 12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію з Криму у 1944 році геноцидом кримських татар і проголосила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

https://www.youtube.com/watch?v=lf8lY6YV8Ik

https://www.youtube.com/watch?v=v-6ZRPCw7eU

https://www.youtube.com/watch?v=tL-AJ9BNi4E

Художній фільм режисера Ахтема Сейтаблаева , присвячений періоду історії кримськотатарського народу . Фильм знятий на реальних подіях, що сталися в травні 1944 року, — депортації кримских татар .

https://www.youtube.com/watch?v=xtMlLuWmLPc

У неділю, 17 травня, в Україні відзначають

День пам’яті жертв політичних репресій.

День пам’яті жертв політичних репресій відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, щорічно у третю неділю травня, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.

Кількість жертв політичних репресій в Україні не піддається підрахунку – це неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 1920-х і до кінця 1980-х років, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (із них понад 50% українці). Величезну кількість із них було розстріляно, всі інші пройшли тюрми, заслання, вислання (майже 3 мільйони українців), каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.

Терор і репресії вразили майже всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство. Особливо тяжкою і болісною спадщиною минулого стали масові репресії, які чинилися сталінським режимом та його прибічниками в Україні у 1930-х роках. Приміром, в Україні в 1937–1938 роках було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць і таборів.

https://www.youtube.com/watch?v=p1V85YcR1ZU

https://www.youtube.com/watch?v=V7UJLeG-VYA&vl=uk 


День Європи 

День Європи – це день спільних цінностей та спільної історії всіх націй континенту. Це свято відзначається в нашій країні на державному рівні з 2003 року згідно з Указом Президента “Про День Європи”.

Варто зазначити, що в Україні День Європи святкують щорічно кожної третьої суботи травня, а в країнах Європейського Союзу – 9 травня.

У 2020 році День Європи в Україні припадає на 16 травня.

Зі святом, з Днем Європи! Відзначаючи День Європи, ми вкотре підтверджуємо своє прагнення стати частиною європейської спільноти. Ми демонструємо, що бути повноправним членом Євросоюзу – це не тільки державна політика, а щире бажання українців. І цей вибір є вільним і усвідомленим!

З Днем Європи, Україно! вітаємо тебе зі святом, яке визнає тебе як частину квітучого товариства. Яке дарує надії та наділяє можливостями. Яке невідворотно підтримує усіх хто просить допомоги. Рівність народів дарує нам Європейський Союз.


https://www.youtube.com/watch?v=zIycF6j2Td0

https://www.youtube.com/watch?v=mLtowQKTqAo

https://www.youtube.com/watch?v=E1YPOr5o2Ww

https://www.youtube.com/watch?v=YU6j0sVLfnY

https://www.youtube.com/watch?v=As8hv5v1fZ0

21.05.2020

День вишиванки 

Всесвітній день вишѝванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Ідея свята

Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Свято не передбачає обов'язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Хоча протягом усієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку — одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

У цей день вже традиційно організовують цікаві конкурси у мережі, наприклад, «Найкраща вишиванка» або «Найкраще фото» у вишиванці. Фото у вишиванках викладають у мережу не лише жителі України, а також і українці за кордоном 

https://www.youtube.com/watch?v=YE3btpHBnAk

https://www.youtube.com/watch?v=JgnElw6Yycs

https://www.youtube.com/watch?v=h6Vkpm-Zvkw

https://www.youtube.com/watch?v=wrEDb16PJVw

https://www.youtube.com/watch?v=6egZKOQvfJQ 

22.05.2020

"Два Миколи у нас — один з травою, інший з зимою", - говорять у народі. 

22 травня до святого звертаються за допомогою і просять позбавлення від бід. Йому моляться, щоб оберігав дітей, допомагав молодим парам, запобігав пожежам і захищав від злодіїв. Вірять, що на Миколи не можна відмовляти нікому, хто попросить про допомогу, інакше сім’я терпітиме злидні та лиха. У цей день вітається будь-яка праця, але ножиць в руки не слід брати. А ще, до дня святого Миколая намагалися віддати всі борги, інакше не буде удачі весь рік. 

Прикмети на 22 травня: 

Вранці 22 травня треба вмитися першою росою, щоб протягом року бути здоровим. 

Жаби почали квакати - буде багатий урожай вівса. 

Вільха зацвіла - пора сіяти гречку.


Виховні заходи заплановані на 12.05.2020 -15.05.2020

Педагог-організатор Кузуб С.В.

12 травня 2020

3d листівка своїми руками до Дня матері .

https://www.youtube.com/watch?v=XPpardXYQvY

13 травня 2020

Україна вражає . Подорож на захід України

https://www.youtube.com/watch?v=6LU33EpwxYA

14 травня 2020

Вистава для дітей "Людвіг XIV". OpenTheatre - театр онлайн

https://www.youtube.com/watch?v=nSktIKHo9Ls

15 травня 2020

Зоопарк 12 місяців

https://www.youtube.com/watch?v=JKWc7q-T_mI

Виховні заходи заплановані на 04.05.2020 -08.05.2020

Педагог-організатор Кузуб С.В.

4 травня 2020

Що відвідати в Чернігові?

https://youtu.be/mAdZzjxrm3c 

www.youtube.com/watch?v=NX8dihPmD_o&feature=emb_title

 5 травня 2020

ЗАХИСТІТЬ ВІД ЗЛОЧИННОЇ ПАСТКИ СЕБЕ І СВОЇХ БЛИЗЬКИХ!

У зв'язку з останніми подіями в країні, які пов'язані із коронавірусною інфекцією, більшість громадян залишається вдома та більше часу проводить у мережі Інтернет. Окрема тема — покупки та продаж через Інтернет. В цей період кількість шахраїв у мережі може зрости. Аби не стати жертвою таких недобросовісних продавців, пропонуємо вам корисні поради для тих, хто купує в онлайн:

1. Переконайтеся у правильності назви необхідного сайту. Один непомітний символ у назві сайту на панелі адреси може означати, що ви потрапили не на оригінальний ресурс, а на фішинговий сайт (фішинг — вид шахрайства, метою якого є виманювання у довірливих або неуважних користувачів мережі персональних даних клієнтів онлайнових аукціонів, сервісів з переказу або обміну валюти, інтернет-магазинів).

2. Не вказуйте реквізити банківської карти. Працівники банку ніколи не запитують інформацію щодо даних вашої банківської карти. Вона і так є у банківській базі.

3. Якщо на ваш номер надійшло СМС сумнівного змісту, перевірте цей номер на сайті кіберполіції у розділі "Стоп фрауд". Можливо, шахраї вже у базі кіберполіції. Також у цьому розділі можливо перевірити банківську карту та посилання на сумнівний сайт (https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/).

4. Якщо гроші зникли з рахунку, телефонуйте в банк з проханням заблокувати картку та скасувати переказ коштів.

5. Використовуйте післяплату. Це унеможливить шанси шахраїв заволодіти вашими коштами.

6. Не довіряйте низьким цінам на товари — скоріше за все перед вами шахрай.

Будьте завжди пильними!

6 травня 2020

Інформація

про роботу чат-боту «СтопНаркотик» для месенджера Telegram

Чат-бот для месенджера Telegram був створений в рамках проекту «MRIYA» у вересні 2019 року фахівцями та курсантами факультету №4 (кіберполіції) Харківського національного університету внутрішніх справ.

З допомогою чат-боту «СтопНаркотик» всі користувачі месенджеру можуть блокувати інтернет-магазини, які продають наркотичні засоби. На сьогодні у чат-боті більше 23000 користувачів, з яких 5,5 тисяч виявили бажання регулярно допомагати блокувати адреси наркокрамниць.

Наразі вже ліквідовано більше 700 наркоадрес, тисячі зображень, майже 13000 адрес у Telegram та сотні адрес веб-сайтів надіслані на перевірку.

Чат-бот «СтопНаркотик» має можливість:

1) отримувати від небайдужих громадян:

– фотографії «графіті» (написи) з «наркоадресами» із зазначенням GPS- координат або фізичних адрес, де вони були виявлені;

– адреси в месенджері Telegram та вебсайтів з продажу наркотиків;

– адреси точок продажу наркотиків в населених пунктах.

2) залучати громадян до:

– блокування адрес у месенджері Telegram шляхом надсилання скарг до адміністрації месенджеру з відомостями про адреси, за допомогою яких здійснюється незаконне розповсюдження наркотиків;

– деактивації (зафарбовування) «графіті» (написів) з «наркоадресами».

Для того щоб приєднатися до чат-боту вам необхідно просто перейти за посиланням t.me/stopdrugsbot?start=579357622, активувати бот та слідувати вказівкам, після чого Ви зможете самостійно надсилати зображення адрес наркокрамниць та блокувати їх.

Небайдужість – запорука безпеки!

7 травня 2020

Подорож не виходячи з дому: музеї, які можна побачити онлайн

Краєзнавчий музей. Вінниця 

http://vinnytsia-museum.in.ua/pano/ 

У Вінницькому музеї екскурсія розділена на дві частини. За посиланням - перша частина. Другу можна знайти на головній сторінці сайту, зверху праворуч.

Музей театру, музики та кіно. Київ 

https://artsandculture.google.com/partner/music 

Музей був заснований у 1923 році художньою спілкою «Березіль», яку очолює видатний діяч українського театру Лесь Курбас. Спочатку це був невеликий театральний музей. Спеціальна музейна комісія, що складалася з відомих акторів та театральних діячів того часу, покладалася на обов'язок створити та облаштувати музей. 

Музей Івана Гончара. Київ 

https://artsandculture.google.com/partner/national-center-of-folk-culture 

Музей демонструє культуру України та зберігає українське народне мистецтво.

25 музеїв Львівщини, які можна відвідати онлайн

Музей грошей Національного банку України Віртуальна екскурсія

Віртуальний тур українськими музеями просто неба

8 травня 2020

Документальний фільм «Примирення з перемогою»

Відео "Виготовлення маку"

Виховні заходи заплановані на 27.04.2020 -30.04.2020

Педагог-організатор Кузуб С.В.

27 квітня 2020

Top 100 ребусів 

http://rebus1.com/ua/index.php?item=rebus&mode=4

28 квітня 2020

Перевір себе. Проходження онлайн-тесту 

«Яка в тебе самооцінка?» 

https://pustunchik.ua/ua/checkyourself/tests-and-puzzles/test-na-samootsinku 

29 квітня 2020

Сім чудес України

https://www.youtube.com/watch?v=DN9zMN_v8Lo

30 квітня 2020

Палац Кирила Розумовського у Батурині

https://7chudes.in.ua/nominaciyi/palats-kyryla-rozumovskoho-u-baturyni/

Виховні заходи заплановані на 21.04.2020 -24.04.2020

Педагог-організатор Кузуб С.В.

21 квітня 2020

Коли всі вдома: як зберегти дружню атмосферу під час карантину

https://nus.org.ua/articles/koly-vsi-vdoma-yak-zberegty-druzhnyu-atmosferu-pid-chas-karantynu/ 

22 квітня 2020

10 НАЙКРАЩИХ МУЗЕЇВ СВІТУ, ЯКІ МОЖНА ВІДВІДАТИ ОНЛАЙН

https://osvitoria.media/news/10-najkrashhyh-muzeyiv-svitu-yaki-mozhna-vidvidaty-onlajn/

23 квітня 2020

НОВІ КОРИСНІ ЗВИЧКИ: ЯК ВІДЧИНИТИ ДВЕРІ, НЕ ТОРКАЮЧИСЬ ЇХ РУКОЮ

https://www.youtube.com/watch?v=59UwhXqDFiE

Чим зайняти дітей вдома на карантині

https://vezha.ua/chym-zajnyaty-ditej-vdoma-na-karantyni-porady-vid-vezhi/ 

24 квітня 2020

Як це було аварія на ЧЕАС

https://www.youtube.com/watch?v=6-ptTm9p5y8 


Виховні заходи заплановані на 13.04-17.04.2020                                         Педагог-організатор Кузуб С.В.

Великодній тиждень

13.04.20 понеділок                                «Весняні свята. Великдень»

https://vseosvita.ua/news/26-tyzhden-nush-vesniani-sviata-velykden-skarbnychka-materialiv-na-urok-3329.html

14.04.20 вівторок

Звичаї і традиції великоднього тижня по днях

https://naurok.com.ua/prezentaciya-zvicha-i-tradici-velikodnogo-tizhnya-po-dnyah-22227.html

15.04.20 середа

ВЕЛИКОДНІЙ ДЕКОР https://www.youtube.com/watch?v=9eyR3oyWSYY

16.04.20 четвер

Чистий четвер 2020: звичаї та традиції

https://amazingukraine.pro/events/chystyi-chetver-2020-zvychai-ta-tradytsii/

Пасхальний зайчик майстер-клас

https://www.youtube.com/watch?v=Zsy-1FfGIf4

https://www.youtube.com/watch?v=k2OLJsKsWHY

17.04.20 п’ятниця

Великодній декор

https://www.youtube.com/watch?v=y4rsKGlPXYM

https://www.youtube.com/watch?v=QJocPmuXSDY

Виховні заходи заплановані на 06.04-10.04.2020

Цікаві і важливі події в Україні та світі

6 квітня-10 квітня 2020

6 квітня у всьому світі відзначають День мультфільмів. 

Свято заснували в 2002 році. Міжнародною асоціацією анімаційного кіно 6 квітня було проголошено Всесвітнім днем мультфільмів. Перший же мультик був створений у 1906 році засновниками кінематографічного об'єднання «Вітаграф». Тему історії мультиплікації і її вплив на розвиток дитячого організму досліджували наші журналісти.

У цей день ми згадуємо улюблені мультфільми, які стали визнаними шедеврами мультиплікації. Пропоную переглянути онлайн

20 найдобріших мультфільмів українською мовою

http://orthodoxy.org.ua/data/20-dobrih-multfilmiv-divimosya-razom-dorosli-i-diti.html

7 квітня

1348 – чеський король і імператор Священної Римської імперії Карл IV заснував у Празі Карлів університет – перший в Центральній Європі.

1795 – у Франції прийнятий закон, який ввів метричну систему і визначив одиниці довжини метр і маси – кілограм.

Цього дня в 1805 році відбулася прем'єра Третьої симфонії Бетховена, а в 1939 році народився Френсіс Форд Коппола

1827 – англійський фармацевт Джон Уокер (John Walker) винайшов сірники.

1891 – данський тесля, який в 1932 році придумав гру "Лего", Олег Крістіансен.

Як роблять ЛЕГО мультики: репортаж із закулісся

https://bi.ua/ukr/posts/view/kak-delayut-lego-multiki-reportazh-iz-zakulisya/

1927 – американський вчений Герберт Айвс продемонстрував перший у світі відеотелефон (зображення приймалося тільки однією стороною).

15легендарних телефонів минулого

https://www.youtube.com/watch?v=VYQ9XRp1Xwk

10 Самих незвичайних смартфонів

https://www.youtube.com/watch?v=ZUydrHh4_I0

20 фактів про мобільні телефони та цікаві гаджети

https://www.youtube.com/watch?v=sP4AGZDWpaQ

8 квітня

Ось чим багатий світ історії в цей день:

1766 рік — у США запатентована пожежна драбина.

У 1820-му грецький селянин Ергос Кедротас з острова Мілос виявив на своїй землі античну статую, яка сьогодні прикрашає Лувр і відома всьому світу як Венера Мілоська.

1853-го відкривається перший офіційно зареєстрований шаховий клуб.

В 1930 році на екрани СРСР вийшов кінофільм Олександра Довженка "Земля".

1947 рік — фіксується найбільша пляма на Сонці (до 18 мільярдів квадратних кілометрів).

Мультфільм "Склянка води" виробництва Дитячої анімаційної студії "Крок"

https://www.youtube.com/watch?v=jUn9urCiGa0

Цікаві фікти про жуйку

https://www.youtube.com/watch?v=nTH9KjfJg-Q

9 квітня

Події 9 квітня:

1921 – будинок Антона Чехова в Ялті був оголошений національним надбанням і створено Дім-музей А.П.Чехова.

1989 – антирадянська демонстрація в Тбілісі, розігнана військами, в результаті 20 людей загинуло, а тисячі дістали поранення.

2015 – Україна заборонила пропаганду комунізму й нацизму.

Цікаві факти про Україну

https://www.youtube.com/watch?v=bGkemRNf1Mo

ТОП-10 світових зірок з українським корінням!

https://www.youtube.com/watch?v=vKUu95ThO8w

10 винаходів українців, які змінили світ

https://www.youtube.com/watch?v=inu2JfiZkYM

10 квітня

1849 — американець Волтер Хант запатентував безпечну шпильку.

1864 — у Львові почав роботу перший професійний український театр «Російська бесіда».

1906 — вийшов у світ другий збірник розповідей американського письменника О.Генрі «Чотири мільйони».

1912 — англійський лайнер «Титанік» вийшов у своє перше й останнє плавання.

1913 — київська міська управа уклала угоду з німецькою фірмою Бенна Гоггенау про рух автобусів у Києві. Згідно з цією угодою, в місті повинно було функціонувати п’ять автобусів

1917 — на нараді робітників і промисловців Донбасу схвалене рішення ввести 8-годинний робочий день

1944 — день визволення Одеси в ході Одеської операції

1979 — у космос на радянському кораблі полетів перший космонавт Болгарії — Георгій Іванов (справжнє прізвище — Какалов)

1992 — у Запоріжжі відкритий перший фестиваль мистецтв «Козацькому роду нема переводу».

7 цікавих фактів про Україну і космонавтику

https://24tv.ua/techno/den_kosmonavtiki_ukrayina_fakti_pro_ukrayinu_i_kosmos_n950779

12 квітня -- перший політ людини в космос

https://www.youtube.com/watch?v=sV1l07hrXRM

Виховні заходи заплановані на 23.03-27.03.2020

23 березня 2020

Як Тарас Шевченко став зіркою.

https://www.youtube.com/watch?v=Ktb-0LRm2Pk

24 березня 2020

Анкети та тести для лідерів самоврядування

http://book-server.net/server/vuhovna_robota/class_kerivnuc/organizaciy_robotu/anketu_testu.pdf

25 березня 2020

10 найстаріших дерев України

https://www.youtube.com/watch?v=FJUaOC8WylI&feature=emb_logo

26 березня 2020

Корисні підказки Говоримо Українськоюю.Як звернутися до незнайомої людини

https://www.youtube.com/watch?v=v0qQBB57JuY

Корисні підказки.Імунітет

https://www.youtube.com/watch?v=X_t2fGl-7qo

27 березня 2020

Всесвітній день театру.

"Театральне мистецтво поєднує в собі практично всі види мистецтв. Театр був і є вагомим засобом впливу на становлення свідомості людини й нації. Видатний українець Микола Гоголь стверджував, що театр – це така кафедра, з якої можна багато сказати світу добра.Пропоную на ваш вибір переглянути онлайн вистави

https://www.youtube.com/watch?v=PDP4rMBpv7w&feature=share

- опера«Набукко» театр ім. С. Крушельницької

https://www.youtube.com/watch?v=BsnY52zbE5Q&feature=share –

опера «Мадам Баттерфляй» театр ім. С. Крушельницької

https://m.youtube.com/watch?v=FF2qzWzvtsk&feature=youtu.be –

вистава «Історія коня» театр ім. М. Заньковецької

https://m.youtube.com/watch?v=nh2FjnRvWD0 –

вистава «Сватання на Гончарівці» театр ім. М. Заньковецької

Виховні заходи заплановані на 30.03-03.04.2020

30 березня 2020

Коронавірус.Порушників карантину відловлює поліція:на них чекають штрафи

https://www.google.com/url?q=https%3A%2F%2Fvseosvita.ua%2Fnews%2Fporushnykiv-karantynu-vidlovliuie-politsiia-na-nykh-chekaiut-shtrafy-6926.html&sa=D&sntz=1&usg=AFQjCNEpgrZlSSkAHW9A4A3bW9duX09wLw

31 березня 2020

Коронавірус.Ця інформація може врятувати життя.

https://www.youtube.com/watch?v=-lMD-wQ_kvQ

Мода під час пандемії: дизайнерські маски

https://www.youtube.com/watch?v=0f_2qFtHIz8

Як зробити захисну маску від вірусів своїми руками.

https://www.youtube.com/watch?v=eP2XUfZQMac

1 квітня "День зустрічі птахів"

Цікаві факти про життя птахів

https://www.youtube.com/watch?v=EkRxQ0MeZFg

2 квітня 2020

2 квітня в світі відзначається День дитячої книги.Пропоную переглянути

"Книга-мандрівка.Україна" Як українці борщ винайшли .

https://www.youtube.com/watch?v=EDjJ5BTR0oY&feature=emb_logo

3 квітня 2020

Як зробити антистрес з пеперу

https://www.youtube.com/watch?v=-0OostNoub8

Іграшка антистрес орігамі

https://www.youtube.com/watch?v=xRrLTwrZCBI