Виховна робота

Олександрівська ЗШ І-ІІІ ступенів №1

КЗ «Олександрівське НВО №1»

Гра – квест « Стежинами здоров’я»

проведена у 7 класі в рамках тижня БЖ

на тему: «Найбільше багатство – здоров’я»

Класний керівник: Андрущенко В. І.

2018 н. р.

Мета:

узагальнити знання про здоров’я, формувати бажання вести здоровий спосіб життя, поглибити знання про шкідливі звички та їх вплив на здоров’я, розвивати почуття дружби, взаємодопомоги, підтримки; виховувати відповідальність за збереження свого здоров’я; мотивувати учнів до самовиховання, активної громадянської життєвої позиції.

Обладнання: маршрутні листки, назви станцій, завдання, ватман, олівці

Епіграфи:

«Без здоров’я не можливе щастя» Д. Боккаччо.

«Здоровий бідняк щасливіший за хворого короля». Артур Шопенгауер.

«Той, хто хоче бути здоровим, вже починає одужувати».

Д. Боккаччо.

«Наркоманія – це багаторічна насолода смертю». Франсуа Моріа.

Хід заходу:

І.Організаційний момент.

У сьомому класі 32 учні, які заздалегідь розподілено на 4 команди. Кожна команда має свою назву, девіз, капітана.

Слово вчителя.

Квест – це пригоди. Кожна команда проходить 4 станції– етапи, де Помічники (вчителі) проводять з гравцями вікторину, гру і дають творче завдання. Вони ж і оцінюють роботу і ставлять бали у маршрутному листі. Знайти місце, де буде проходити кожен етап, можна, тільки розгадавши підказку. Це додаткові пригоди та азарт для гравців.

Квест починається із збору всіх команд, представлення команд та оголошення правил гри.

Правила гри

Квест на тему здорового способу життя починається!

Для успішного руху команди вперед і подолання перешкод на окремих етапах дійте почергово і дотримуйтесь правил.

Крок 1. Заповніть усією командою маршрутний лист, виданий при реєстрації.

Крок 2. Послідовність проходження етапів вашою командою визначаються підказками для пошуку символів етапів гри, які видають Помічники.

Крок 3. Записуйте назву етапу в маршрутному листі, коли правильно розгадаєте підказку.

Крок 4. Після виконання всіх завдань здайте маршрутний лист Помічникам в пункт реєстрації. Чекайте підтвердження підсумків гри в своєму кабінеті.

Правила

Правило 1. Застосовуйте при виконанні завдань всю вашу енергію та креативність! У вас все вийде, рухайтесь далі та перемагайте!

Правило 2. На виконання кожного із завдань у вас до 10 хвилин. Не намагайтесь зекономити час – додаткових балів це не принесе, а от за перевищення ліміту часу бали знімаються.

Правило 3. Якщо ви заметушились і не знаєте, куди рухатись далі, чи як правильно виконати завдання, шукайте допомого у Помічників.

Правило 4. З Помічниками, як із суддями, НЕ СПЕРЕЧАЮТЬСЯ!

Правило 5. Не консультуйтесь з членами інших команд, не заважайте та не допомагайте іншим командам: це змагання, тому завдання кожної команди – перемога! За порушення цього правила команда може бути відправлена на перший етап змагань чи дискваліфікована.

Бажаємо успіхів!

Після оголошення правил гри Помічники дають для кожної команди свою підказку для пошуку наступного етапу гри. Команда відгадує слово-підказку і шукає приміщення із зображенням даного символу. Помічники мають переконатися в правильності розуміння командами місця знаходження наступного етапу гри. Якщо всі команди правильно відгадали наступний пункт призначення і записали його назву в маршрутний лист, вони одночасно за сигналом відправляються на виконання завдання.

Підказки для пошуку символів - етапів гри

(для Помічників, разом з відповідями)

Ця птиця у китайців означає довгожительство, щасливу і умиротворену старість, у християн символізує мудрість, чистоту.

У єгиптян символізує шанування сина. У римлян – прихід весни і нового життя, тому ця птиця вважається благовіщенською. Поселившись на даху будинку, символізує мир та достаток (лелека).

Ця птиця стала символом миру. В християнстві вона вважалася символом Святого Духу. В Біблії ця птиця, випущена Ноєм, принесла йому оливкову гілочку, як символ примирення стихії. Вважається законом примирення людей (голуб).

Це птиця мудрості у древніх греків та римлян (атрибут Афіни – Мінерви), але також мороку та смерті в Японії, Мексиці та Єгипті. Відьми носять її пір’я у волоссі як прикраса. Священна птиця чаклунки Каліпсо, яка утримувала Одіссея на своєму острові (сова).

Ця квітка в Древньому Єгипті вважалася символом воскресіння з мертвих. Образ цієї квітки часто застосовувався в образотворчуму мистецтві єгиптян. В Індії до цього часу – символ чистоти. В будизмі це образ чистоти та досконалості(лотос).

Станція «Народознавча»

Завдання 1.

Уявіть, що ви заблукали в густому лісі. І ось перед вами 3 дороги. Кожна може вивести з лісу за певних умов.

1.Першою дорогою підеш – велике багатство знайдеш,та здоров’я втратиш.

2. Другою дорогою підеш – половину багатства знайдеш, половину

здоров’я втратиш.

3.Третьою дорогою підеш - нічого не знайдеш, але здоров’я збережеш.

Виберіть, якою дорогою підете ви, обґрунтуйте своє рішення.

Оцінювання: від 1 до 3 балів за найзмістовнішу відповідь.

Завдання 2.

На окремих аркушах розрізані прислів’я, учні мають скласти з них правильні прислів’я про здоров’я.

1.Здоров’я – найдорожчий скарб.

2.Бережи плаття знову, а здоров’я – змолоду.

3. Нема здоров’я - нема щастя.

4. Хто здоровий, той ліків не потребує.

5.Тримай голову в холоді,а живіт в голоді – будеш здоровим.

6.Було б здоров’я, а все інше наживемо.

7.Руйнувати здоров’я – значить обкрадати себе.

Оцінювання: за кожне правильно зібране прислів’я – 1 бал (максимум 10 балів)

Станція

«Медична академія»

1.Гра "Перша допомога"

Учням пропонується уявити, що біля них немає дорослих, а ситуація потребує невідкладних дій, якими будуть їхні дії в разі:

· Ви сильно порізали руку, що слід одразу зробити?

· Уявіть, що ви залишились вдома самі, і раптом отримали опік, ваші дії?

· Уявіть, що впали, і в результаті отримали великий синець, що необхідно зробити?

· Дорослих вдома немає, а у вас сильно розболілась голова, як можна себе полікувати? Чи можна самому вживати ліки?

· Під час прогулянки ви знайшли незнайомий підозрілий предмет, який може виявитись вибухівкою. Ваші дії?

2.Учні мають розгадати кросворд на тему: «Здорове харчування»

Оцінювання: максимум 10 балів.

Станція БЕЗПЕКИ "Фортеця Порятунку"

1.Гра "Небезпечні забавки"

У конверті знаходяться картки із зображенням небезпечних ситуацій. Завдання гравців, назвати, яка небезпека очікує дітей, які можуть бути наслідки і що слід робити, щоб уберегти своє життя і здоров'я.

Приклади карток:

2. Вікторина «Ні шкідливим звичкам»

Оцінювання: враховується знання, переконливість доказів (максимум 10 балів).

Станція

«Майстерня здоровя»

Завдання для команд: створити із запропонованих матеріалів агітплакат, що пропагує здоровий спосіб життя, презентувати роботу.

Обладнання: ватмани, кольорові олівці, фломастери, кольоровий папір, клей, вирізки з журналів, ножиці.

Оцінювання: враховується оригінальність, переконливість, аргументованість роботи (максимум 10 балів).

Закінчення квесту

По проходженню всіх етапів квесту учасники команд збираються в класі для оголошення результатів. Нагородження переможців.

Висновки

Поведінка, або стиль життя, є однією з основних ознак здоров’я, яка разом із фізіологічними особливостями людини, якістю медичної допомоги та впливом довкілля належить до чотирьох основних чинників, які визначають рівень здоров’я. Поведінкові чинники можуть бути як сприятливими, так і шкідливими для здоров’я, що залежить від вибору способу життя конкретною особою. Готуючись до дорослого життя, підліток повинен вміти оцінювати свої дії, вчинки, ситуацію, що виникла.

Хто здоровий, той сміється,

Все йому в житті вдається.

Він долає всі вершини –

Це ж чудово для людини.


1. виховний_план І сем 8 кл 2018.docx
2. ІІ семестр 8 кл вих план 2018р.docx