Охорона дитинства

«REUNITE UKRAINE» - МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК ДЛЯ ПОШУКУ ЗНИКЛИХ ДІТЕЙ!

В Україні запрацював мобільний додаток, створений для пошуку дітей - його презентовано 06 квітня 2023 року в Києві. Основною функцією мобільного додатку «Reunite Ukraine» є пошук дітей, які безвісти зникли, а також возз’єднання членів сімей, які були внутрішньо переміщені, виїхали за межі України або були незаконно депортовані до російської федерації, білорусі чи тимчасово окупованих територій України.  

З початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України до органів поліції надійшло понад 11 тисяч звернень щодо зникнення дітей. Наразі в активному розшуку перебуває 381 дитина.

Крім того, за інформацією Національного інформаційного бюро 19 544 українських дітей депортовано (за даними з відкритих джерел, озвучених рф, – 744 000 дітей, понад 5 мільйонів людей загалом) та/або незаконно переміщено.

За даними різних міжнародних організацій більше ніж 2 мільйона дітей переїхали в сусідні країни та близько 3 мільйонів дітей – є внутрішньо переміщеними, що складає понад половину дитячого населення України.

З метою вдосконалення роботи з розшуку дітей, в тому числі із використанням інноваційних підходів та міжнародного досвіду, щодо питань захисту прав та інтересів дітей України, зокрема щодо їх пошуку та возз’єднання з сім’єю, Національною поліцією України налагоджена тісна взаємодія та комунікація з американською компанією «Find My Parent», основною метою діяльності якої є розширення можливостей людей у ​​всьому світі щодо пошуку та відновлення зв’язків зі своїми сім’ями за допомогою технологій штучного інтелекту.

Мобільний застосунок Reunite Ukraine, спільно напрацьований компанією Find My Parent та Національною поліцією України, як універсальний інструмент пошуку дітей, які зникли безвісти чи з якими втрачено зв’язок, а також возз’єднання членів сімей, які були внутрішньо переміщені, були змушені виїхати за межі України або були незаконно депортовані. Головною метою такої співпраці є допомога у возз’єднанні зниклих українських дітей з членами їхніх сімей по всьому світу.

 

Як це працює:

 

1.     Завантажте безкоштовний додаток Reunite Ukraine в:

App Store https://apps.apple.com/lu/app/reunite-ukraine/id6444649623 

Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=org.reuniteukraine.app.reunite_ukraine&hl=ru&gl=US

2. Створіть профіль, додавши інформацію та фотографії про себе та свою родину, зокрема тієї особи, яка розшукується. Чим більше інформації завантажується, тим ефективнішим є пошук.

3. Технологія штучного інтелекту Reunite Ukraine співставить ваші дані із даними членів вашої родини, коли вони також створять профілі.

4. У разі збігу інформації між двома профілями працівники поліції здійснюють їх перевірку.

5. Особи, дані яких збігаються в додатку та перевірені поліцією, отримують сповіщення та дають згоду на обмін повідомленнями.

6. Тепер ви можете швидко возз’єднатися зі своїми близькими, де б ви не були.

 

Завантажити додаток можна в App Store i Google Play, а також дізнатись більше на сайті www.reunite-ukraine.com. 

Контактна особа - Семірякова Роксолана (моб. тел.: +38 (073) 500-11-55, email: poshukditei@police.gov.ua)

Законодавча база по захисту прав дітей від жорстокого поводження

Організація Об‘єднаних Націй прийняла низку документів – декларацій, конвенцій та інших документів, які при прийнятті їх окремими державами допомагають визначити та долати різні види дискримінації та насильства щодо особистості. Так наприклад, у Декларації ООН "Про викорінення насильства по відношенню до жінок, до якої приєдналася і Україна, вказується, що насильства можна віднести таке:

· фізичне, сексуальне та психологічне насильство, яке має місце у суспільстві взагалі, включаючи зґвалтування, сексуальне примушування, сексуальне домагання та залякування на роботі, в освітніх закладах та в інших місцях, торгівлю жінками та примушування до проституції;

· фізичне, сексуальне та психологічне насильство з боку або при потуранні держави, де б це не відбувалося.

Отже, до Міжнародних правових документів, які спрямовані на подолання насильства над людьми відносяться:

- Декларація прав людини, 1948 р.;

- Конвенція про боротьбу з торгівлею людьми та з експлуатацією проституції третіми особами, 1950 р.;

- Декларація про політичні права жінок, 1953 р.;

- Декларація ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, 1963 р.;

- Міжнародний пакт про громадянські та політичні права, 1966р.;

- Міжнародний пакт про економічні, соціальні та культурні права, 1966 р.;

- Декларація ООН про ліквідацію дискримінації по відношенню до жінок, 1967 р.;

- Конвенція про ліквідацію всіх форм дискримінації по відношенню до жінок, 1979 р.;

- Конвенція МОП 156 про рівні відношення та рівні можливості працюючих чоловіків та жінок, 1981 р.

- Загальна декларація прав людини, 1984 р.

- Конвенція про права дитини, 1989 р.

- Декларація про викоріненні насильства над жінками, 1993 р.

- Зобов'язання, взяті Україною після Четвертої Всесвітньої конференції ООН з питань становища жінок, 1995 р.

- Пекінська декларація Всесвітньої конференції зі становища жінок, 1995р.

На національному рівні в Україні прийнято ряд законодавчих та нормативно-правових актів, які захищають людину від насильства, а також регламентують діяльність правоохоронців щодо попередження та припинення насильства

Конституція України

Кодекс про шлюб та сім'ю України

У законі «Про охорону дитинства в Україні» сказано що кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканість та захист гідності. Дисципліна і порядок у сім’ї, навчальних та інших дитячих закладах мають забезпечуватись на принципах, що ґрунтуються на взаємоповазі, справедливості і виключають приниження честі та гідності дитини.

Держава здійснює захист дитини від:

– усіх форм фізичного і психічного насильства, образи, недбалого і жорстокого поводження з нею, експлуатації, включаючи сексуальні зловживання. У тому числі з боку батька або осіб, які їх заміняють;

– втягнення у злочинну діяльність, залучення до вживання алкоголю, наркотичних засобів і психотропних речовин;

– залучення до екстремістських релігійних психокультових угруповань та течій, використання її для створення та розповсюдження порнографічних матеріалів, примушування до проституції, жебрацтва, бродяжництва, втягнення до азартних ігор тощо.

 

❓*Як діяти, якщо ви стали свідком насильства* ❓

1. Підійти до потерпілої особи і вдати, що ви знаєте її. Це допоможе переключити увагу кривдника. Якщо кривдник пішов, запропонуйте допомогу особі, яка зазнала насильства (запропонуйте воду, викликати лікаря, зателефонувати рідним або у відповідні служби тощо); 

2. Зробити кривднику зауваження. Якщо кривдник не відреагує на зауваження, за можливості, зняти все на камеру;

3. Викликати поліцію та стисло описати ситуацію;

4. Якщо життю чи здоров’ю постраждалої особи загрожує небезпека, викликати швидку допомогу.

 

❓*Що робити, якщо ви стали свідком домашнього насильства* ❓

Обов’язково відреагуйте, не залишайтесь осторонь! Від цього може залежить життя потерпілої особи.

1. Не розпитуйте деталей, не намагайтеся з'ясувати “причини” насильницької поведінки з боку кривдника. Це може викликати до Вас недовіру зі сторони потерпілої особи. Вислухайте потерпілу особу та підтримайте.

2. Поговоріть особисто з потерпілою особою. Спокійно запитайте, чи потрібна їй будь-яка допомога і дайте їй зрозуміти, що вона може вам довіряти і будь-коли звернутися до Вас за допомогою.

3. За необхідності, разом зателефонуйте до відповідних служб або “гарячу лінію” 15-47 / 0 800 500 335;

4. Придумайте “кодове” слово або сигнал на випадок розпалу домашнього насильства.

Права дитини

      Текст Конвенції про права дитини готувався, обговорювався та узгоджувався більше десяти років. Конвенція ООН про права дитини - це угода між країнами. В ній записано, як уряд кожної країни має дбати про дітей. Конвенція була прийнята та відкрита для підписання та приєднання резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року. Цей особливий документ було ратифіковано 191 країною світу. 

      Конвенція ООН про права дитини набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року і з цього часу є частиною національного законодавства. 

      Конвенція ООН про права дитини містить 54 статті. В них ти знайдеш 40 прав, які має дитина.

Конвенція про права дитини