Андріяшівський ліцей - заклад загальної 

середньої освіти І-ІІІ ступенів 

Андріяшівської сільської ради 

Роменського району Сумської області 

ЗІ СВЯТОМ,ДОРОГІ ЖІНКИ!

З 8 Березня вітаєм

У цей день усіх жінок!

Хай в житті не буде місця

Для лихих і злих думок!

Хай життя приносить радість,

Гарний настрій і любов,

Щоби успіх величезний

Поруч з вами завжди йшов!

МАМИНЕ СВЯТО-СВЯТО ВЕСНИ! 

Любі матусі, ми Вас вітаєм,

Радості, щастя, здоров’я бажаєм!

Хай Вам сонечко світить яскраво,

Квіти буяють і стеляться трави!

На фото: учні 2 класу

ВИБИРАЄМО МАЙБУТНЮ ПРОФЕСІЮ!

До нас завітав з профорієнтацією Лохвицький медичний коледж. 

УВАГА! 

Поліція Сумщини попереджає! Ворожі війська використовують кулькові осколкові авіаційні бомби

На півночі Сумської області вночі росіяни застосувцють небезпечні боєприпаси – кулькові осколкові авіаційні бомби ШОАБ-0,5.

Ворог вночі дистанційно заміновує місцевість на території Шосткинського району, а саме поблизу села Марчихина Буда. Російська авіація під час нанесення авіаударів використала касетні бомби РБК-500. Одна така касета містить 565 кулькових авіабомб ШОАБ-0,5 масою по 400 грам кожна та має велику зону ураження.

«За зовнішнім виглядом цей предмет схожий на невеликий м’ячик сріблястого кольору з невеликими виступаючими на корпусі «ребрами». Своїм виглядом може привертати увагу дітей, тому радимо батькам взяти це до відома, і попередити близьких про можливу небезпеку. Чіпати такі знахідки заборонено!  Не підходьте до нього, не беріть до рук, не проводьте ніяких маніпуляцій!

У разі виявлення авіабомби ШОАБ-0,5, або будь-яких інших вибухонебезпечних предметів - терміново повідомляйте поліцію за телефоном 102.

210-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА!

РОЗМОВЛЯЙ УКРАЇНСЬКОЮ!

Мова - державна перлина,

Нею завжди дорожіть:

Без мови - немає країни.

Мову, як матір любіть!

На відео: 1 клас -  вчитель Вовк Галина Віталіївна


Міжнародний день рідної мови.mp4

21 ЛЮТОГО - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ!

Наша мова - пісня солов'їна!

Найкраща, рідна, чарівна!

Горя й сліз зазнала ти немало,

Але вистояла, все перемогла!

Найдорожча, добра, власна,

Мудра, сонячна, прекрасна,

Світанкова, барвінкова

Українська наша мова!

На фото: 2 клас - вчитель Мельник Валентина Петрівна, 3 клас - вчитель Отрошок Валентина Василівна, 4 клас - вчитель Озмитель Ольга Олександрівна, 3 клас - вчитель української мови Сидор Людмила Володимирівна, 8 клас - вчитель української мови Мельник Людмила Володимирівна. 11 клас - вчитель української мови Мартиновська Людмила Володимирівна.

ВІДДАНА ПАМ'ЯТЬ: ГЕРОЇ НЕБЕСНОЇ СОТНІ В ІСТОРІЇ НАШОГО ЧАСУ!

Сьогодні у нашому ліцеї відбулися години спілкування до Дня Пам'яті Героїв Небесної Сотні. В ході заходів діти вшанували пам'ять героїв, які віддали своє життя за волю та незалежність нашої країни. Обговорили важливі історичні події та значення руху Євромайдану для України та виготовляли янголів.

Пам'ятаємо та шануємо подвиги наших героїв, а також продовжуємо вивчати історію нашої країни.

На фото: 3 клас - вчитель Отрошок Валентина Василівна, 5 клас - класний керівник - Довбенко Віра Іванівна, 8 клас - вчиетель історії Рута Лариса Миколаївна

А СОТНЮ ВЖЕ ЗУСТРІЛИ НЕБЕСА...

А сотню вже зустріли небеса…

Летіли легко, хоч Майдан ридав…

І з кров’ю перемішана сльоза…

А батько сина ще не відпускав…

Й заплакав Бог, побачивши загін – 

Спереду – сотник, молодий, вродливий, 

І юний хлопчик в касці голубій, 

І вчитель літній – сивий-сивий…

І рани їхні вже не їм болять, 

Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло 

Як крила ангела, злітаючи назад, 

Небесна сотня в вирій полетіла… 

УКРАЇНСЬКИЙ ТРИЗУБ – СИМВОЛ НАШОЇ СИЛИ ТА НЕЗАЛЕЖНОСТІ!

19 лютого - день українського тризуба. Його історія сягає глибокої давнини, а повага до нього міцно вкорінена у свідомості нашого народу. Тисячоліття тому він свідчив про могутність київських князів, а сьогодні на шевронах українських воїнів – про їхню мужність і незламність.

Хай тризуб оберігає Україну та її захисників.

ВІДЕО ПРИВІТАННЯ ДО ДНЯ ЄДНАННЯ!

Єдина, бо сильна. Сильна, бо єдина –

Це ти, непокірна моя Батьківщина.

Ти – єдність мільйонів хоробрих сердець,

Бо кожен із нас – за свободу борець!

ЄДНАЙМОСЯ, ДРУЗІ!

Сьогодні, 16 лютого, ми святкуємо День єднання України – свято, яке символізує нашу силу, рішучість та незламну волю. Ця дата нагадує нам про важливість єдності в найважчі часи. Цього дня в українських містах і селищах піднімають державний прапор і виконують гімн. Приєднатися до святкування можна, одягнувши вишиванку, прикріпивши синьо-жовту стрічку або ж підтримати донатом тих, хто зараз бореться за нашу свободу та мир на фронті. 

ВСЕУКРАЇНСЬКІ ЗМАГАННЯ «ПЛІЧ-О-ПЛІЧ ВСЕУКРАЇНСЬКІ ШКІЛЬНІ ЛІГИ»!

9 лютого в Андріяшівській громаді стартував ІІ територіальний етап проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги з волейболу». Відкриття II-ого етапу змагань відбулося у Перекопівському ліцеї .

Учасників проєкту привітала голова Андріяшівської об'єднаної тереторіальної громади Дибчинська Інна Сергіївна; начальник відділу освіти молоді та спорту Євдокимова Людмила Миколаївна під гаслом "Разом переможемо"

Загалом участь взяли 6 команд закладів загальної середньої освіти Андріяшівської сільської ради

Команда нашого ліцею зайняла почесне ІІІ місце.

Вітаємо команду та бажаємо нашим хлопцям успіхів та нових перемог!

А ми продовжуємо поповнювати свою скарбничку знань з безпеки в інтернеті. Сьогодні учні 8 класу долучилися до інформаційна кампанії #ШахрайГудбай, мета якої – навчити українців правилам безпеки безготівкових та онлайн-платежів. Учні виготовили стінгазету з платіжної безпеки "Бережись монстрів-шахраїв" та засвоїли правила безпечних інтернет платежів.

Дбайте про свою безпеку та захищайте свою інформацію!

Гаразд

ТАЛАН - центр фінансових знань Національного банку України 

ЗНАХОДИМО ХВИЛИНКУ ДЛЯ ВІДПОЧИНКУ! 

Сьогодні учні 5 класу,з класним керівником, після уроків ходили на прогулянку- смажити зефір на свіжому повітрі. І хоч вітер трохи задував і надворі ще не зовсім тепло, але дітям було смачно і весело.

ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ! 

6 лютого 2024 року  у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом "Разом для найкращого Інтернету", який відзначається вже 21 раз. Мета цього Дня полягає в тому, щоб поширити знання про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій серед дітей та молоді.

У 5 класі відбулося інтелектуальне шоу «Безпечний інтернет» між командами «Online» та «Offline». Діти виконували різні завдання: розгадували ребуси та кросворди, складали пазли та зачитували правила безпечної поведінки в Інтернеті. Переможцем виявилася команда «Offline». В кінці заходу була фізкультхвилинка для відпочинку.

Онлайн п’ятихвилинка «Моя інтернет безпека» пройшла в 11 класі. Учні поділилися власним досвідом безпеки в Інтернеті та виконали інтерактивне завдання «Розшифруй».

Пам’ятайте, що ваша безпека залежить від ваших дій!

ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ! 

Сьогодення диктує нові правила. Здобуття освіти у 2023-2024 н. р. стає в один асоціативний ряд з назвами онлайн-ресурсів. Адже здаємо вірші напам’ять через відео, отримуємо домашнє завдання через групи у Viber, а з однокласниками та колегами бачимося та спілкуємося через мобільні додатки.

Інтернет надає нам неймовірні можливості для здійснення відкриттів, спілкування, навчання дистанційно та й творчості.

Але разом із цим з’явилися поняття кібербезпека, кіберзлочинці, секстинг, онлайн-грумінг тощо.

Тому нині так важливо проводити освітню діяльність про правила поведінки в Інтернеті серед учнів, батьків, вчителів, аби у майбутньому вони правильно та безпечно використовували цей корисний ресурс.

Сьогодні в ліцеї розпочався Тиждень безпечного інтернету. Вчитель інформатики Шевченко Ірина Володимирівна провела урок – практикум «Зворотній бік  Інтернету» для учнів 7 класу. Діти пригадали що таке інтернет та для чого він нам потрібний, склали правила безпечної поведінки в Інтернеті. В кінці уроку діти виконали цікаве завдання «Чи є в мене інтернет залежність?».

У 10 класі пройшла година спілкування на тему: «Комп’ютерна залежність – це небезпечно». Здобувачі освіти виконували різні завдання: розгадували кросворд, заповнювали «Онлайн анкету», обговорювали ситуації, які можуть виникнути в Інтернеті та як вберегтися від хакерів та шахраїв. На завершення учні створили презентації на тему «Безпечний інтернет».

Інтернет — це захоплюючий світ можливостей, проте важливо пам'ятати про безпеку під час його використання. Безпека є ключем до приємного та продуктивного інтернет-досвіду!

КРУТИ - БІЙ ЗА МАЙБУТНЄ!!

..Їх — юних сміливців, лиш жменька була —

Із серцем зі сталі і духом з граніту...

Щороку, 29 січня, кожен українець схиляє голову перед пам’яттю про тих, хто в далекому 1918 році боронив незалежність України ціною власного життя.

29 січня 1918 року на залізничній станції Крути в Чернігівській області 300 київських студентів, захищаючи підступи до Києва, вступили в нерівний бій з шеститисячною армією більшовиків під командуванням Михайла Муравйова, яка серед інших вела наступ на Українську Народну Республіку.

Точна кількість загиблих студентів офіційно ніде не зафіксована. За свідченнями учасників подій, було вбито більше 250 осіб з українського боку. Відомі імена тільки 27 студентів, яких взяли в полон і розстріляли. Їхні тіла пізніше були урочисто перепоховані на Аскольдовій могилі в Києві.

    Бібліотекар нашого ліцею провела для учнів 5 класу інформаційну годину " Крути - бій за майбутнє."

   Ця героїчна й водночас трагічна подія ознаменувала початок епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов'язку боронити її.

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ!

29 січня Україна відзначає День пам’яті Героїв Крут. Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні Захисники України, стали на захист української держави та зупинили нападника.

У кінці грудня 1917-го уряд радянської росії розпочав відкриту агресію проти Української Народної Республіки. Більшовиків дратувало проголошення Україною самостійності, тож москва створила у Харкові окремий "український червоний уряд", який і оголосив війну незалежній частині держави.

Наступ більшовиків українське військове командування очікувало з полтавського напрямку - саме туди скерували свіжі та найбоєздатніші підрозділи. Але наступ почався з іншого боку.

У грудні 1917-го станцію Бахмач на Чернігівщині - важливий залізничний вузол на кордоні УНР і Росії - охороняв загін Першої української військової школи ім. Б. Хмельницького. На початку 1918 року до них надійшло підкріплення з Києва - 1-ша сотня Куреня студентів Січових Стрільців. Це були студенти Українського народного університету, київського Університету Святого Володимира (нині ім. Т. Шевченка), гімназисти старших класів. Вони зайняли оборону біля станції Крути - між Ніжином і Бахмачем, за 130 км від Києва.

Вранці 29 січня 1918 року розпочався наступ більшовиків на станцію Крути. За різними даними їх було від 4 до 6-7 тисяч. З українського боку в бою під Крутами брали участь 300-600 бійців. Бій тривав кілька годин: були відбиті декілька атак, бойові втрати більшовиків складали до 300 убитих, а ще поранені, полонені.

Аби уникнути оточення, українським військам віддали наказ відійти. Тоді, відступаючи, частина студентської сотні потрапила в оточення. Взвод у сутінках втратив орієнтир і вийшов на станцію Крути, яку вже зайняли червоноармійці. Близько 30 юнаків взяли у полон, катували, а потім стратили.


У бою під Крутами українські війська виконали наказ командування - наступ більшовиків було зупинено. Наші війська організовано відступили, руйнуючи за собою колії й мости. А Симон Петлюра мав час придушити повстання більшовиків, яке тоді ж розпочалося на заводі "Арсенал".


Саме цими днями тривали переговори між УНР і країнами Четверного союзу (Німеччиною, Австро-Угорщиною, Туреччиною та Болгарією). Важливо було, аби на той момент українська столиця перебувала під контролем Центральної Ради - затримка більшовиків під Крутами дозволила це зробити.


9 лютого 1918 року був підписаний Берестейський мирний договір - УНР була визнана як самостійна держава, а її армія отримала підтримку німецької та австро-угорської армій у боротьбі з більшовиками.


Бій під Крутами - трагічна і важлива подія в історії нашої країни, яка нагадує про боротьбу за незалежність України. Історія, як відомо, повторюється - сьогодні ми продовжуємо тримати оборону від російської навали. 

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ!

Сьогодні 27 січня в усьому світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, згадуючи жертв найжорстокішого масового геноциду і засвідчуючи прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами насилля. 

Пам’ятна дата відзначається щорічно 27 січня, оскільки саме цього дня 1945-го року під час Другої світової війни звільнили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма. За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. Загалом під час Другої світової війни в концтаборах і на окупованих територіях загинуло 6 млн євреїв, з яких близько 1,5 млн – діти.

Нині всі ми протистоїмо великому злу, боронячи право на свободу та європейські цінності, адже росія несе загрозу не лише для України, а й для всього світу. Тому є ще одна нагода переосмислити поняття колективної безпеки, бо якщо будь-де починаються агресія і терор, то загроза існує для всього людства.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту має нагадати всім агресорам про небезпечність і наслідки їхніх дій, адже всі вони понесуть покарання за свої нелюдські вчинки.

Схиляємо голови в пам’ять про мільйони невинних загиблих. Бережімо пам’ять про події Голокосту для поширення правди про геноциди, пам’ятаймо та згадуймо його жертв! Перемоги всім нам та миру!

ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО ВАШУ ДИТИНУ ПІДДАЮТЬ ЦЬКУВАННЮ?

Булінг – це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом.

Кривдники можуть знайти безліч причин щоб цькувати дитину: зовнішність, що не вписується у загальноприйняті рамки, поведінка, думки, які не збігаються з думкою більшості, тощо.

Перше, що треба зрозуміти – діти неохоче розповідають про цькування у школі, а тому не слід думати, що у перший же раз, коли ви спитаєте її про це, вона відповість вам чесно. Тому головна порада для батьків – бути більш уважними до проявів булінгу.

Якщо ваша дитина стала замкнутою, вигадує приводи, щоб не йти до школи, перестала вчитись, то поговоріть з нею. Причина такої поведінки може бути не у банальних лінощах. Також до видимих наслідків булінгу відносять розлади сну, втрату апетиту, тривожність, низьку самооцінку. Якщо дитину шантажують у школі, вона може почати просити додаткові гроші на кишенькові витрати, щоб відкупитись від агресора.

І насамкінець декілька порад від поліцейських, що робити якщо Ваша дитина стала жертвою булінгу: 

• Поговоріть з дитиною, дайте їй зрозуміти, що ви не звинувачуєте її в ситуації, що склалася, готові її вислухати і допомогти.

• Запитайте, яка саме допомога може знадобитися дитині, запропонуйте свій варіант вирішення ситуації.

• Поясніть дитині, до кого вона може звернутися за допомогою у разі цькування (психолог, вчителі, керівництво школи, старші учні, батьки інших дітей, охорона).

• Повідомте керівництво навчального закладу про ситуацію, що склалася, і вимагайте належного її урегулювання.

• Підтримайте дитину в налагодженні стосунків з однолітками та підготуйте її до того, що вирішення проблеми булінгу може потребувати певного часу.

• Якщо  вирішити ситуацію з булінгом на рівні школи не вдається – повідомте поліцію.

Відділ комунікації поліції Сумської області

ШКІЛЬНІ ЛІГИ! 

В рамках І етапу "Пліч-о-пліч" Всеукраїнські шкільні ліги під гаслом "Разом переможемо" в Андріяшівському ліцеї 23 січня проводилися змагання з Черліденгу серед учнів 4-6 класів. Діти отримали велике задоволення і позитивні емоції від участі у змаганнях. 

ЗАНЯТТЯ З ПСИХОЛОГОМ!

Цього тижня ми провели особливе заняття, де діти мали можливість розкрити свою творчість та уяву, створивши свою власну казку у піску.  На занятті було присутні 7 учнів 5 класу, і кожен з них мав можливість втілити свої ідеї та фантазії в пісочній історії.  Піскотерапія - це не тільки цікавий та захоплюючий спосіб виразити себе, але й корисний інструмент для розвитку креативності, уяви та самовираження.  На занятті діти працювали з піском і різними персонажами та фігурами, створювали малюнки, сюжети та персонажів своїх казок. Вони змогли поділитися своїми історіями з іншими учасниками та відчути радість та задоволення від спільного творчого процесу.  Заняття з піскотерапії допомогло дітям розвинути вміння спілкуватися, співпрацювати та підтримувати один одного. Вони змогли відчути себе частиною команди та побудувати міцні стосунки з однокласниками.  Дякую всім діткам, хто прийшов на заняття, разом ми створили незабутню казку у піску!  

#шкільнийпсихолог #піскотерапія #творчість #уява #розвиток #співпраця #команда 

РОБОТА З ДІТЬМИ  З ООП!

Привіт, усім! Сьогодні я, як шкільна психологиня, хочу поділитися з вами захоплюючим досвідом роботи з дітьми з особливими освітніми потребами (ООП). Останні півтора року я маю можливість проводити заняття для цих малят в ресурсному кабінеті нашого ліцею, і це неймовірно важливо та пізнавально.

Значимість ресурсної кімнати полягає в тому, що вона створює сприятливі умови для розвитку дітей. Вона є місцем, де діти можуть вільно експериментувати, відкривати нові речі, розвивати свої навички і таланти. Ресурсна кімната сприяє стимулюванню дитячої цікавості, пошуку знань, самовираженню та творчості.

На наших заняттях ми працюємо над розвитком різних навичок та компетенцій, а також над зміцненням самооцінки, емоційної складової та психологічного комфорту у дітей з ООП. В своїй роботі я використовую різноманітні методики та техніки, які допомагають учням краще розуміти себе, свої емоції та сприяють їх соціальній адаптації. Одним із найцікавіших аспектів роботи з дітьми з ООП є використання творчих методів та арт-терапевтичних технік. Я намагаюся створити атмосферу, де вихованці можуть відчути себе вільними та безпечними, щоб вони могли виразити свої почуття та думки через малювання, ліплення або ігри. Це дає їм можливість розкрити свій потенціал та розвинути творче мислення. Крім того, ми працюємо над розвитком комунікативних навичок та співпрацею.

Я дуже вдячна за можливість працювати з цими чудовими малятами. Вони надихають мене своєю силою та витривалістю. І я впевнена, що разом з ними ми зможемо досягти неймовірних результатів. Разом ми можемо зробити світ кращим для цих дітей!

#шкільнапсихологиня #дітизООП  #розвитокнавичок #творчість #співпраця 

ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ!

Велична і свята, моя ти Україно,

Лише тобі карать нас і судить

Нам берегти тебе, Соборну і єдину

І нам твою історію творить!

Сьогодні 22 січня в день Соборності України вчитель інформатики Ірина Володимирівна Шевченко провела інтегрований урок у 7 класі на тему: "Моя Соборна Україна". Вчитель разом з дітьми пригадали історію свята, говорили що таке соборність та для чого нам це потрібно. На долоньках, які вирізали учні, вони написали слова-прикметники, якими охарактеризували нашу країну. Потім діти разом з вчителем пригадали свої знання під час роботи з графічним редактором Paint та створили гарні патріотичні малюнки, використовуючи різні фігури.

З ДНЕМ СОБОРНОСТІ, МОЯ УКРАЇНО!

Щороку, 22 січня, українці відзначають День Соборності, присвячений об'єднанню України, яке відбулося у 1919 році. 

Вперше свято встановили у 1999 році, як памʼять про "велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави".

У 2011 році його скасували, пропонуючи українцям обʼєднати два свята: День Свободи та День Соборності. Обʼєднання цих свят не лише зміщувало акценти, а й зовсім підміняло сенси, кажуть історики.

22 січня 2014 року свято Соборності повернулося до українців.

У ранок середи, 22 січня 1919 року, обʼєдналися дві частини незалежної України: Українська народна республіка та Західноукраїнська народна республіка.

Коли у 1917 році розпалася російська імперія, на українських територіях, що були в її складі, почалися самостійні рухи.

Наддніпрянська Україна в уособленні Української Центральної Ради ухвалила третій універсал, яким відокремила себе як територіальна автономія. До неї входили 9 губерній: Київська, Волинська, Подільська, Чернігівська, Харківська, Полтавська, Катеринославська, Одеська та Таврійська.

Згодом, 22 січня 1918 року, в УЦР проголосували за четвертий універсал, який виголошував Українську народну республіку незалежною.

Тодішня Західноукраїнська народна республіка (ЗУНР) утворилася лише за рік, після розпаду Австро-Угорської імперії, і охоплювала 5 областей: Львівську, Тернопільську, Чернівецьку, Івано-Франківську та Закарпатську.

Вже з цього часу, коли проголосили ЗУНР, в українських культурних і політичних колах йшли перемовини про те, щоб обʼєднати це все в одну країну", – розповідає головний спеціаліст Українського інституту національної пам'яті.

Втілити це вдалося лише у 1919 році, коли зʼявилася така політична можливість, розповідає історик.

"З обох боків були політичні перестороги, яким чином це відбуватиметься: бо це ж різні політичні системи, різні моделі правління. Тому спочатку був підписаний лише попередній Акт Злуки.

Це було не просто підписання одного документу, а оновлення цілісного державного механізму, який до цього різнився."

Зараз українці відзначають День Соборності як символ злуки та єдності. 22 січня 1918 року УНР виборола незалежність, а вже за рік у цей день – обʼєдналися дві частини України.

Але, за словами історика, після першого в історії обʼєднання українських земель для держави Україна настали важкі часи.

"Українці вели війну на багатьох фронтах з різними супротивниками, території меншали. Зрештою поляки окупували Галичину, а потім більшовики окупували решту території. І цілісної держави України знову не стало.

Західні землі були під окупацією Польщі, Чехословаччини і Румунії, а більша частина території стала Українською радянською соціалістичною республікою. Розпад територій після 1919 року згодом дав привід більшовикам спекулювати, нібито саме вони обʼєднали Україну після 1939 року.

Це один із російських міфів: про приєднання більшовиками західних територій та присвоєння звання обʼєднавця. Та Україна вже була обʼєднаною у 1919 році, але наша соборність не витримала у силу військової поразки. Україна тоді опинилася в надто важких умовах.

Наприкінці існування радянського союзу українці почали влаштовувати так звані "ланцюги соборності". Люди бралися за руки вздовж доріг та влаштовували довжелезні шеренги, щоб продемонструвати таким чином єдність українського народу.

21 січня 1990 року українці утворили ланцюг єдності від Києва до Львова. Це була одна з найбільш масових акцій у Центральній та Східній Європі, яка символізувала незгоду з політикою комуністичної партії. Таким чином люди демонстрували єднання України та памʼять про визвольні змагання.

Цікаво, що репресії СРСР не зруйнували ідею соборної України ще з 1919 року. Вона прожила до 90-х зокрема й через ці ланцюги єдності.

Особливо серед української молоді ці ланцюги були поширені донедавна. Наприклад, у Києві, щороку відбувалися такі акції на мостах через Дніпро.

В перші роки незалежності не було чіткого усвідомлення, що нинішня Україна є спадкоємицею УНР та ЗУНР. Дехто помилково вважав, що вона походить з УРСР.

Пізніше, у 1999 році, щоб підкреслювати  самобутність і обʼєднавчі сенси, свято вирішили відновити. Таким чином почали відзначати День Соборності.

У 2011 році президент-втікач Віктор Янукович вирішив обʼєднати День Свободи та День Соборності в одне свято, яке мали б відзначати 22-го січня.

До цього День Свободи відзначали 21 листопада та започаткували ще за часів третього президента України Віктора Ющенка, як символ початку Помаранчевої революції.

Одне з гасел Дня Соборності – це "Схід і Захід разом". Бо дехто думає, що Схід і Захід став разом лише у 1939 році, що підкріплює міф про Сталіна, як про обʼєднавця українських земель.

Певно, Янукович прагнув "всидіти на двох стільцях" і зменшити, на його думку, націоналістичний окрас Дня Соборності і зробити його "днем оборотності та свободи".

Згодом у 2014 році День Соборності повернувся до українців з тими сенсами, які у нього було закладено раніше.

А День Свободи став Днем Свободи та Гідності, що символізує початок двох революцій – Помаранчевої та Гідності. Щороку свято відзначається 21 листопада.

А в День Соборності варто пригадувати події з української історії, аналізувати, що вдалося, а що ні.

Ті події були завершенням важкого і тривалого процесу. Український рух тоді був єдиний, і усім вдалося обʼєднатися попри складні умови.

І нині українці зі з роєю в руках відстоюють свою Соборність і свободу.  Саме тому відзначення Дня Соборності,Дня Єдності,Дня Гідності та Свободи... є надзвичайно важливим. Ми маємо знати і пам'ятати  історію і боротися за  свою Україну.


ФОТОВИСТАВКА ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ!

Лунає пісня солов'їна

І вітер віє степовий.

Моя соборна Україна

Знов зустрічає день новий.

З НОВИМ 2024 РОКОМ!

З роком Новим, з новим щастям!

Хай святковим буде настрій.

Хай дива чекають вас

Кожен день і повсякчас.

Хай горять яскраво зорі,

Подарунків буде море.

Радості вам, позитиву,

Хай складеться рік щасливо!

НОВИЙ РІК КРОКУЄ ПО ПЛАНЕТІ!

У нічний казковий час

Рік новий іде до нас,

Він несе свої вітання

І найкращі побажання -

Миру, злагоди, тепла,

Перемоги і добра!

Воїнам - безсмертя, сили,

Віри у Господнє диво!

Україні - процвітання,

Міжнародного визнання!

Тож здоровими всі будьте,

Мрійте, вірте і крокуйте!

Андріяшівський ліцей висловлює безмежну подяку за надання дітям подарунків до Новорічних свят:

Щиро вітаємо всіх з наступаючим Новим Роком та бажаємо нам всім Перемоги!

26 грудня практичний психолог Шевченко Валентина Миколаївна провела арт-терапевтичне заняття з учнями 3-го клас,яке було справжнім новорічним фестивалем емоцій, творчості та дива! Під час медитації діти відчули себе сніжинками, а коли розмальовували новорічні іграшки, виражали свої почуття крізь кожен пензлик. Задоволення від процесу роботи просто переповнює серця, і наша чарівна ялинка стала живим втіленням їхньої творчої радості. 

ЗA ВІКНОМ ЗИМА,А МИ САДИМО КВІТИ! 

Сьогодні 26 грудня наші діти та вчителі зі словами: "прогребемо сніг та і посадимо"- садили тюльпани, гіацинти, крокуси,нарциси бо знову отримали посилку від "МОЇ РОСЛИНИ".

Справжні сортові голландські цибулинки весняних квітів не бояться морозу, і навіть навпаки: чудово зацвітуть навесні. Дякуємо #Flowers4school.

Квіти - це символ відродження Нової України, які будуть вирощені руками наших дітей.

З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

Різдво спустилося на землю,

І світить зірочка ясна.

Зима малює білим пензлем,

А на столі горить свіча.

Сердечно Вас з Різдвом вітаю!

Хай щастям повниться душа,

Хай Бог завжди допомагає,

Дарує справжні чудеса!

Любові, віри та надії,

Смирення, миру і тепла.

Хай збудуться важливі мрії,

Здорова буде вся сім’я!

Хай на столі буде багато,

І коляда нехай звучить.

Нехай в серцях панує свято,

Бо народився Божий син!

ОБЛАСНЕ СВЯТО ПОЗАШКІЛЬНИКІВ СУМЩИНИ "МРІЄМО. ДІЄМО. ПЕРЕМОЖЕМО." 

21 грудня 2023 року відбулося обласне свято позашкільників Сумщини "Мріємо. Діємо. Переможемо." Його учасниками стали близько 600 творчо, інтелектуально обдарованих дітей та учнівської молоді - переможців обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів і змагань за різними напрямами позашкільної освіти, що проводилися у 2023 році.

Андріяшівську громаду представляли дві учениці, які активно брали участь в акціях, заходах еколого-натуралістичного напряму: з Андріяшівського ліцею - Олійник Софія, учениця 5 класу (керівник Довбенко В.І.) та з Ярошівської гімназії- Полякова Ангеліна, учениця 6 класу ( керівник Полякова Н.П.).

Учасників свята привітав голова Сумської обласної державної адміністрації - начальник обласної військової адміністрації Володимир Артюх.

Під час роботи тематичних локацій діти презентували результати навчально-творчої діяльності, взяли участь в обласному  фестивалі "Різдвяний передзвін": відвідали гала-концерт дитячих творчих колективів, інтерактивну виставку "Обереги моєї Батьківщини", арт-локацію "Намалюймо мрію",  долучилися до практичного інтенсивну "МАН: територія успіху". Під час заходу також відбулися майстерки, презентація  проєктів STEM-освіти для SMART-покоління. За успіхи в навчальній, проєктній, пошуково-дослідницькій діяльності діти отримали відзнаки та солодкі подарунки.

У межах вищезазначеного заходу відбувся обласний форум педагогічних працівників закладів позашкільної освіти.

РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО!

В рамках "Пліч-о-пліч", Всеукраїнської шкільної ліги, 21 грудня в Андріяшівській громаді були проведені змагання з футзалу ( юнаки), у яких брали участь 9 команд.

В запеклій боротьбі з гідними суперниками наша команда під керівництвом Володимира Володимировича Пелепея посіла І місце.

Вітаємо наших хлопців з перемогою та бажаємо подальших успіхів!

Сьогодні 18 грудня наше приголомшливе заняття з шкільної адаптації для учнів 5-го класу відбулося під керівництвом практичного психолога. Застосувавши методику "Школа звірів", діти в медитації перетворилися на казкових тваринок, а з пластиліну створили свою власну казкову школу звірів. Атмосфера підтримки та творчості допомогла кожному дитині розкрити свої таланти глибше. 

ПАМ'ЯТАЄМО ПРО ПОДВИГ ГЕРОЇВ ЧОРНОБИЛЯ!

Сьогодні 14 грудня ми вшановуємо подвиг тих, хто 37 років тому ліквідовував наслідки аварії на Чорнобильській АЕС та захистив не тільки Україну, а й увесь світ, наше майбутнє.

З плином часу ваш подвиг не втрачає сенси. За минулі два роки він став ще важливішим. Події 1986 року досі дають про себе знати.

Чорнобиль укотре став епіцентром світової уваги у лютому-2022. Іспити XX століття знову актуальні.

Пам’ятаймо про героїв Чорнобиля та їх подвиг. Історія не любить тих, хто придумує собі героїв. Вона шанує справжніх.

ВІТАЄМО!

8 грудня відбулася урочиста церемонія нагородження переможців та учасників відкритого літературного конкурсу для дітей та молоді імені Йосипа Дудки " Собори душ", який має на меті виявлення і розвиток юних талантів Роменського району, утвердження в суспільстві української мови, любові і пошани до рідного слова, формування високих  духовних ідеалів та популяризацію літературно - мистецьких здібностей підростаючого покоління.

   Учні нашого ліцею теж взяли участь у конкурсі. У номінації "Поезія" учениця 10 класу Дарія Бутко посіла І місце (старша вікова категорія), Вероніка Суховій, учениця 4 класу зайняла ІІ місце (молодша вікова категорія), Діана Корж, учениця 3 класу - ІІІ місце (молодша вікова категорія).

  Вітаємо переможців і бажаємо творчих успіхів!

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

Сьогодні 8 грудня  в нашому ліцеї відбувся Благодійний ярмарок ( друга його частина), присвячений Дню Волонтера.

Діти продавали і купували смаколики, випічку, вироби, словом - ярмаркували.

Всі кошти,що дітям вдалося зібрати, використаються на допомогу нашим односельчанам,які нині зі зброєю в руках захищають нас від російської орди.

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ! 

Сьогодні 7 грудня в нашому ліцеї відбувся перший день Благодійного ярмарку,присвяченого ДНЮ ВОЛОНТЕРА 

Незважаючи на повітряну тривогу,яка дещо перебила плани,по її завершенні діти гарно поярмаркували

7 ГРУДНЯ - ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ!

А хустка в нас завжди була в пошані,

У літню спеку й люті холоди.

Їх гарно так замотували пані,

Як йшли до церкви, вдома ,та й завжди.

ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ!

День Святого Миколая - одне з найулюбленіших свят українців. Саме воно розпочинає цикл яскравих зимових святкувань.

  За легендою Святий Миколай живе в Раю на небесах і на зимові свята спускається на землю, щоб прийти до діток і принести їм подарунки за хороше навчання, чемну поведінку, повагу до батьків та старших людей. 

  В нашому ліцеї відбулося святкове дійство "Казкова історія на Святого Миколая".

  Щиро дякуємо СФГ "Урожай" та його керівникові М.І.Шевченку та ФОП "Баранік" та його керівникові В.М.Бараніку

за чудові солодкі подарунки для дітей.

Шановні колеги, дорогі батьки і наші учні,  прийміть  щирі вітання з Днем Святого Миколая! Бажаємо миру, злагоди, добра, сімейного затишку. Нехай Святий Миколай вбереже ваших рідних і близьких від бід та незгод, подарує любов, радість та справжню віру в дива!


" З книгою до Перемоги".

" Я не буду мовчати "

Під редакцією  Тетяни Курганської та Альони Щербюк, 2023.

 "Мить довжиною в життя". Авторка - Ольга Скрильнік.

  Читають: Дарія Бутко, 16 років та вчитель і поетеса Тетяна Пелепей.

  с.Андріяшівка, Сумська обл, Роменський р-н.

#ОНЛАЙНМАРАФОН_ТИЖДЕНЬЧИТАННЯ2023 .mp4

Раді повідомити вам про початок щорічної акції "Національний тиждень читання", яку проводить Український інститут книги. Цьогорічна подія триватиме з 4 по 10 грудня, гасло акції " Бути своїми".

  Ця Всеукраїнська інформаційно - просвітницька акція спрямована на об'єднання українського суспільства навколо читання як невід'ємної частини нашої життєвої стратегії. Ми віримо, що читання книг сприяє єднанню нації, формуванню нашої ідентичності та збереженню культурно - мовної спадщини.

Тиждень читання відкрили учні 2 класу. В бібліотеці ознайомились з видами і типами книг, як самостійно вибрати книгу. Провели вікторину " Кращий друг не підведе, завжди з книжкою пройде". Діти радо читали вголос. Розфарбували новорічну листівку.

    Через "Національний тиждень читання" ми хочемо  нагадати всім про важливість і приємність читання, надихнути вас відвідати бібліотеку чи книгарню.

 

З 4 по 10 грудня 2023 року Український інститут книги проводить Всеукраїнську інформаційно-просвітницьку тематичну акцію "Національний тиждень читання".

Її цьогорічне гасло — "Бути своїми".

Мета акції — спонукати сходити до бібліотеки до книгарні, об'єднати українців навколо читання — як на щодень, так і на довгі роки.

Запрошуємо долучитися до загальнонаціональної Акції та підтримати флешмоб, розмістивши дописи у соціальних мережах. Публікуючи дописи в соціальних мережах, використовуйте хештеги #тижденьчитання2023 та #бутисвоїми

1 грудня світ відзначає день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми.

У 8 класі пройшов конкурс малюнків до дня боротьби зі СНІДом,який провела вчитель біології Тамара Володимирівна Антоненко.

Безумовно, СНІД – це трагедія для всієї людської спільноти. У суспільстві ми повинні з особливим співчуттям і підтримкою ставитися до людей з ВІЛ, адже найчастіше вони відчувають себе самотніми у боротьбі зі страшною недугою.

Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом − звернути увагу суспільства на цю проблему. Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка, яка була задумана весною 1991 року. Її ідея належить художнику Франку Муру. Проект «Червона стрічка»  символ співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу.

Сьогодні вже немає людини, яка б не чула про ВІЛ, СНІД. Багато людей в Україні вважають себе обізнаними з цього питання. Проте більшість молодих людей вважають, що ця проблема – це щось далеке, що вона їх не стосується і не буде стосуватися в майбутньому. Факти доводять протилежне – кожного року фіксують все більше випадків захворювань на СНІД.

Незважаючи на успіхи медицини, ВІЛ/СНІД все ще залишається невиліковною хворобою. Сьогодні ВІЛ - це не вирок. Люди, які живуть з вірусом імунодефіциту, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки. Якщо ВІЛ-інфекція діагностується вчасно, відразу розпочинається спеціальна терапія і надається необхідне лікування пацієнту, а відтак людині гарантується якісне та повноцінне життя.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом - це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності.

ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ "16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА"

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проходить Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства». Основна її мета - привернення уваги до проблем подолання домашнього насильства, жорстокого поводження, підвищення рівня обізнаності громадян щодо форм насильства, алгоритми дії для потерпілих, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок та чоловік. 

Команда Андріяшівського ліцею -ЗЗСО І-ІІІ ст.,яка працювала над проектом "Діти розбудовують громаду", завершила пошуково- дослідницьку роботу на тему "Історія села Андріяшівка".

Результати дослідження були підсумовані та відповідним чином оформлені.

 90-РІЧЧЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ!

Наближається сумна дата для нашої країни - -річчя пам'яті жертв голодоморів.

Голодомор - років - це трагічна сторінка минулого у величезної кількості українських родин.  Четверта субота листопада – день, що об’єднує українців через спільне минуле – День пам’яті жертв Голодомору. Цьогоріч Україна та світ вшановуватимуть невинно вбитих голодом українців 25 листопада

У бібліотеці нашого ліцею організована книжкова виставка - екскурс " Голодне лихоліття 1932 - 1933 років".

   Бібліотекар Гусениця Т.В. провела бібліотечний урок для учнів 7 кл. Згадали страшні події того часу, переглянули відео про Голодомор.

   Класовод  Отрошок В.В. провела виховний захід для третьокласників. Діти дізнались про трагічні сторінки нашої історії, переглянули мультфільм - спогад очевидців. Вирізали колоски і свічечки, якими на карті відзначили місця де був найбільший голод.

   Учні 11 кл разом з класним керівником Мартиновською Л.В вшанували пам'ять жертв Голодомору.

Як і минулого року, вшанування пам’яті жертв Голодомору та штучних масових голодів (1920-21 та 1946-47 років) відбувається в умовах повномасштабного російського вторгнення та реальної загрози ракетних та артилерійських обстрілів цивільного населення та інфраструктури.

Тому найкращий спосіб вшанувати пам’ять – це долучитись до акції «Запали свічку пам’яті». 

25 листопада, о 16:00 візьміть участь у загальнонаціональній хвилині мовчання та поставте на підвіконня запалену свічку в пам’ять про мільйони невинно убієних жертв , які загинули голодною смертю.

Вшанування пам'яті жертв  Голодомору проходить під гаслом: "Пам'ятаємо. Єднаємося. Переможемо!"

СВОБОДА - ЦЕ МОЖЛИВІСТЬ БУТИ СОБОЮ… 

Захід до Дня Гідності та Свободи у 2 класі; вчитель Валентина Петрівна Мельник.

День Гідності та свободи.mp4

ЛІНІЙКА- РЕКВІЄМ "ВОНИ НЕ ВАГАЛИСЬ НІ ДНЯ,НІ ХВИЛИНИ"!

Майдан живе, і буде жити,

Народ, що волі прагне, не здолать,

Бо правду, як Дніпро, не зупинити,

Бо ми - і спів, і гнів, і мир, і рать.

21 листопада ми відзначаємо  День Гідності та Свободи.

Цей день  - символ боротьби і перемоги, символ єднання заради найвищих ідеалів цивілізованого світу. Всупереч жорстокому тиску антидемократичного режиму українці об'єдналися і відстояли своє право на вибір гідного життя та майбутнього.

Революція Гідності повернула людям віру у цінності свободи, гідності та самопожертви, а також кинула виклик диктаторству, подвійним стандартам, корупції.

Значення тих подій неможливо переоцінити, адже протягом листопада 2013 - лютого 2014 відбулося найважливіше для української нації -  пробудження свідомості суспільства.

    Революція Гідності, сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму і показала важливість національної ідеї. Нині триває за неї боротьба. Наше суспільство здобуло право на зміни. Україна заплатила високу ціну за свій європейський вибір на Майдані і продовжує платити у широкомасштабній війні з росією.


Сьогодні у 10 класі вчителем історії, Ларисою Миколаївною Рутою, був проведений урок "Шлях до Свободи", присвячений даті 21 листопада: Дню Гідності та Свободи. Учні розглядали події, що визначили наш шлях до незалежності. Обговорили поняття гідності та її роль у формуванні національного ідентитету. Завершили захід переглядом  історичного фільму  "Євромайдан -SOS".

 Нехай кожен з нас

завжди бореться за гідність та свободу! 

#ДеньГідностіТаСвободи #ІсторіяУкраїни


21 ЛИСТОПАДА - ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ!

Хотіли Україну потоптати,

Але вона піднялася - ЖИВА!!!

Сказав Кобзар народу - повставати!

І до цих пір живуть його слова!

Хай Заповіт Шевченка не загине,

Ми йдем за ВОЛЮ і за ПРАВДУ - з ним!!!

Бо Україна стане на коліна

Лиш перед БОГОМ! більш ні перед ким!

Захід до Дня Гідності та Свободи в 4 класі.

20 ЛИСТОПАДА -ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ!

Дитинство наше – в нас одне,

І хай це кожен пам'ятає!

Дитячі душі на Землі

Нехай ніхто не ображає

Нехай не кривдить діточок.

Нехай не лає за провини.

Згадай! Дорослий – ти "синок"

Недавно також був дитина.

Не раз нашкодив просто так,

Не раз не слухав маму й тата,

А ще дражнили всіх підряд…

Сестру, сусідів, свого брата.

Це все робив Ти не зі зла,

Не з користі, чи лицемірства.

Робив це все – лише з добра,

Не мав в душі тоді Ти звірства.

Тому любіть своїх дітей.

Учіть в любові світ пізнати.

Та у Всесвітній День Дитини

Навчіться їх не ображати!


ТОЛЕРАНТНІСТЬ – ЗАПОРУКА ЛЮДЯНОСТІ!

До міжнародного дня толерантності соціальний педагог Подольська Ірина Володимирівна провела виховний захід "Толерантність серед нас" з учнями 6 класу. Діти пригадали що таке толерантність, які асоціації у них виникають зі словом толерантність, знаходили толерантних учнів класу. В кінці заходу у дітей була робота у парах: на кольорових листочках вони писали риси, які притаманні толерантній людині, а потім приклеїли їх на "Дерево толерантності".

Усі люди мають недоліки –  хто більші, хто менші. Ось чому і  дружба, і допомога, і спілкування були б неможливими, якби не існувало між нами взаємної терпимості. Люди різні, відмінна і їхня культура. Відмінності доповнюють і збагачують суспільство. Щоб жити в мирі, людям потрібно навчитися жити, вирішуючи проблеми і завдання на основі співробітництва.


ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ!

Міжнаро́дний день толера́нтності — відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

   Щорічно цей день відзначається і у нашому ліцеї.

  Саме цього дня був проведений виховний захід і для учнів 4 класу - «Міжнародний день Толерантності».

   Навчання толерантності починається з дітей, яких варто вчити не просто бути «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.

     Захід пройшов активно, творчо та толерантно!


"ШЛЯХ ДО СЕБЕ"!

Сьогодні, 15 листопада, у нашому ліцеї відбулося захоплююче практичне заняття "Шлях до себе" з практичним психологом, де учні 10-11 класів разом здійснювали подорож у світ власних ресурсів за допомогою МАК-карт "Скарбничка ресурсів". Завершальним акордом став захід з арт-терапії, де кожен створив свою унікальну свічку із воску. Було не тільки корисно, але і неймовірно цікаво!

#Психологія #Педагогіка #Роботаздітьми #Самовдосконалення #АртТерапія


ДОСЛІДЖУЄМО ІСТОРІЮ ТА СУСПІЛЬСТВО!

Сьогодні,14 листопада, на уроці "Досліджуємо історію та суспільство " в 5 класі, учні, разом з вчителем Ларисою Миколаївною Рутою, розглядали тему "Родовід". Діти ділилися фотографіями своїх родин та захоплюючими історіями про свої корені. Це заохочує нас не лише досліджувати минуле, але й цінувати різноманіття та спільність наших сімей. 

#Історія #Родовід #Суспільствознавство

13 ЛИСТОПАДА - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДОБРОТИ!

Старайтесь робити добро

День і ніч, і у кожну хвилину,

Щоб серденько,як сонце цвіло,

Це хорошою робить людину!

13 листопада - Всесвітній день Доброти.

Так, цього дня для учнів 4  класу проведено виховний захід " Твори добро".

Під час заходу діти поділилися скарбничкою своїх добрих справ, переглянули презентацію, створили асоціативний кущ,  розфарбували малюнки про добро.

БЕРЕЖИ СВОЄ ЗДОРОВ'Я!

На даний час  Україною шириться хвороба-

"вірусний гепатит А". Це захворювання печінки вірусного походження, що може мати як легкий, так і важкий перебіг.

Вірус гепатиту А (ВГА) передається внаслідок уживання забруднених харчів або води.

В нашому ліцеї медична сестра Людмила Миколаївна Бова провела профілактичні бесіди з учнями з метою уникнення зараження вірусним гепатитом.

ВІТАЄМО!

3 листопада в с. Перекопівка проводився І етап Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу "Cool Games" серед учнів Андріяшівської сільської ради.

У заході брали участь 10 команд. Змагання виявили непростими але цікавими. Юним спортсменам були запропоновані різні види естафет. У командній боротьбі команда Андріяшівського ліцею виборола почесне 3 місце.

Вітаємо та бажаємо подальших спортивних успіхів!

3 листопада в с. Перекопівка проводився І етап Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу "Cool Games" серед учнів Андріяшівської сільської ради.

У заході брали участь 10 команд. Змагання виявили непростими але цікавими. Юним спортсменам були запропоновані різні види естафет. У командній боротьбі команда Андріяшівського ліцею виборола почесне 3 місце.

Вітаємо та бажаємо подальших спортивних успіхів!

БІБЛІОТЕКА ЧИТАННЯ!

Яскравий книжковий світ здатен не лише навчати, а й дивувати, надихати на нові пригоди, на здійснення мрій.

 Юні читачі в бібліотеці - це завжди приємно. Духом цікавості та допитливості наповнилась бібліотека Андріяшівського ліцею. До нас завітали на бібліотечний урок учні 4 класу зі своїм класоводом Ольгою Олександрівною Озмитель.

" Читання - ось найкраще навчання"- стверджує народна мудрість. Не погодитись з цими словами не можна. Книгу називають вчителем життя.

 Діти уважно слухали про книжки та їх видавництво. Бібліотекар Тетяна Вікторівна Гусениця  розповіла про історію книгодрукування.

 В дружній атмосфері переглянули відео - оповідання про книгу. Згадали правила поводження з підручниками. Кожний отримав в подарунок розмальовку.

 Завжди рада таким відвідувачам, адже вони наші активні читачі.

"ОСІННІЙ БАЛ 2023!

Сьогодні, 3 листопада,  в нашому ліцеї відбулося свято "Осіннього балу".

Як і зазвичай, це свято для старших учнів 8-11 класу та проходило у формі конкурсу для дівчаток.

Від кожного класу виступала претендентка на звання "Королева балу": від 8 класу - Баранік Вероніка,від 9 - Вельможна Анастасія, від 10- Ворона Катерина, від 11- Христенко Анна.

Дівчатка змагалися в 5 конкурсах: "Представлення"," Інтелектуальний", "Танцювальний","Акторської майстерності", "Мої захоплення". Всі конкурсантки були дуже вправними та демонстрували свої вміння і таланти.

Крім того на святі гостей розважали танцями,піснями, віршами, грою на муз.інструментах,веселими сценками.

Перемогу  та звання "Королева балу" здобула наймолодша учасниця- учениця 8 класу - Баранік Вероніка.

Ми дякуємо всім артистам за участь та вітаємо Вероніку з перемогою!


ЗАГАЛЬНОШКІЛЬНІ БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ!

Сьогодні,30 жовтня,в Андріяшівському ліцеї відбулися загальношкільні батьківські збори щодо підвезення учасників освітнього процесу.

Нещодавно автобус,що здійснював підвезення учнів до ліцею, був переданий на потреби ЗСУ.  Відділом освіти Андріяшівської сільської ради був запропонований альтернативний варіант - підвезення учасників навчального процесу до ліцею та з нього автобусом Анастасівського ліцею. При цьому була необхідність зміщення початку занять з 9:00 на 10:00 год. Розвезення після уроків здійснювалося б з 16:35 до 18:30 год.

Батьківським колективом, шляхом голосування було визначено: відхилити дану пропозицію.

27 ЖОВТНЯ - ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ!

«Дороги України» .Так називався Радіодиктант національної єдності, який писала вся Україна. До заходу долучилися і вчителі Андріяшіського ліцею.

Радіодиктант - це чудова можливість не тільки перевірити свою грамотність, а й відчути себе частинкою великої єдиної нації.

Як парость виноградної лози,

Плекайте мову. Пильно й ненастанно...

М.Рильський 

ЗНАЙОМСТВО З БІБЛІОТЕКОЮ!

Сьогодні до книгозбірні нашого ліцею завітали першокласники зі своєю вчителькою Галиною Віталіївною Вовк.

 Діти познайомились з бібліотекою, поринули в неймовірний книжковий світ. Маленькі відвідувачі дізнались багато нового про книги, правила користування, правила безпечної поведінки в бібліотеці.

  Діти з захопленням роздивлялись дитячі книжечки, ділились казочками, які  читали їм батьки, бабусі, дідусі.

  Вражень у маленьких читайликів багато. І тепер у бібліотеки знову з'явились справжні друзі. Завжди рада зустрічі.

ЗМАГАННЯ З ФУТБОЛУ! 

18 жовтня в Андріяшівській громаді відбулися змагання з футболу серед закладів загальної середньої освіти. У змаганнях брали участь 9 команд Андріяшівської громади: 4 команди закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів та 5 команд закладів загальної середньої освіти І-ІІ ступенів. Команда Андріяшівського ліцею зайняла почесне І місце серед закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів. Кращі команди  та гравці були нагороджені грамотами. Грамотою "Кращий захисник" був нагороджений Литвиненко Денис (учень 10 класу), а "Кращим бомбардиром" став Ясичев Марко (учень 9 класу).

Вітаємо нашу команду з перемогою.Бажаємо подальших успіхів та нових перемог!

18 ЖОВТНЯ- ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЕЙ!

Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, мета якого – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам.

Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, зокрема сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи.

Наразі проблема торгівлі людьми особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення рф на територію суверенної незалежної держави України. Наша держава зіткнулася із катастрофічними гуманітарними і соціальними наслідками  з боку військ рф, торгівля людьми, примусове вивезення мирних жителів до рф тощо. Жінки та діти, які змушені покинути Україну, також стикаються з ризиками торгівлі людьми.

Важливо! Якщо вам відомо про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації, або ви потерпіли від цього злочину, звертайтеся за такими номерами:

102 – поліція

1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми

527 – Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів

112 – служба екстреної допомоги в ЄС

0 800 213 103 – Контакт-центр системи безоплатної правової допомоги

0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 – Гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації

0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 Національна дитяча гаряча лінія

1545 (обрати цифру 3) – Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті

Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні!

ПАМ'ЯТАЙ ПРО СВОЮ БЕЗПЕКУ!

18 жовтня року провідним інспектором відділу запобігання НС Роменського районного управління Головного управління ДСНС України у Сумській області Сорокою Артемом Олеговичем проведено “Єдиний урок безпеки” на теми: «Правила ПБ в побуті» та «Алгоритм дій у разі виявлення ВНП» для учнів та персоналу закладу. 

ПОДАРУНОК ДЛЯ БІБЛІОТЕКИ!

Завдяки програмі Креативна Європа видавництво "Ірбіс Комікси" порадували наших читачів чудовими подарунками, двома яскравими книгами коміксів.

Цікаві сюжети та повчальні історії українською мовою. Класні герої, відомі у всьому світі. Тверда палітурка і зручний формат.

 Хай яскраві, щирі, кумедні й справжні історії захоплюють діток, а герої надихають на добрі вчинки. Завдяки малюнкам та захоплюючим сюжетам, що мають комікси, читання стане неймовірним заняттям.

Ірбіс Комікси - IrbisComics, дякуємо за вашу працю і заохочення до пізнання нового через книги.

#IrbisComics2015


ЗМАГАННЯ З ФУТБОЛУ НА КУБОК ПАМ'ЯТІ ПЕТРА ФЕДОРЯКИ!

11 жовтня в Андріяшівській громаді відбулися змагання з футболу на Кубок Пам'яті Петра Федоряки. В заході брали участь 9 команд Андріяшівської громади. У безкомпроміснісній боротьбі команда Андріяшівського ліцею, під керівництвом Пелепея Володимира Володимировича ,здобула Кубок та посіла І місце. Кращі команди  та гравці були нагороджені грамотами. Звання "кращого воротаря" здобув Євдокимов Нікіта, а "кращого бомбардира"- Мажара Олексій. 

Дякуючи голові ФГ "Богатирівське", Говеньку Роману Володимировичу, команди,що посіли призові місця, отримали в подарунок футбольні м'ячі.

Вітаємо нашу команду та вчителя фізичної культури з Перемогою  та здобуттям Кубка і  бажаємо нових здобутків.


ВАЖЛИВІСТЬ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ'Я!

Ментальне здоров'я не менш важливе, ніж фізичне здоров'я, тим більше - в дітей. В нашій сучасній швидкісний світ, діти часто стикаються з багатьма викликами, які можуть впливати на їх емоційний та психологічний стан. Наприклад, завада з навчанням, соціальні проблеми, недостатня самооцінка, сімейні розбрати і травми можуть призвести до розвитку різних ментальних порушень. 

Отже, що можуть зробити батьки та вихователі, щоб допомогти дітям у підтримці позитивного ментального здоров'я? По-перше, вони можуть створювати сприятливе середовище, де діти можуть відчувати себе вільно та комфортно, у той час як вони розмовляють з ними про їх почуття та емоції. По-друге, вони можуть спонукати дітей займатися вправами для підтримки менрального здоров'я, таки як йога, медитація, релаксація, або біг. Крім того, можна підтримувати міцні сімейні зв'язки та зв'язки з друзями.

У кінцевому підсумку, ментальне здоров'я дітей - це дуже важлива тема, яка потребує належної уваги та уваги всіх. Батьки, вихователі та інші дорослі присутні можуть бути сильними союзниками в боротьбі за ментальне здоров'я дітей.

ДРУЗІ НАШІ МЕНШІ!

В Андріяшівському ліцеї проведені позакласні  заходи до IV Міжнародного уроку доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин». Також у 1 класі, вчителем Галиною Віталіївною Вовк, створена фотовиставка наших малюків з домашніми тваринками "Твори добро завжди і всюди,нехай тебе шанують люди".

Ви тільки погляньте на такі щирі та щасливі оченята дітей, поруч зі своїми улюбленцями!

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ УРОК ЄДНОСТІ!

6 жовтня о 12.00 відбувся Всеукраїнський урок єдності.

Він був цікавий дітям і дорослим.

Глядачі дізналися як протидіяти соціальним стереотипам,хто такі боти та тролі, як розумно споживати інформацію та не вестися на маніпуляції.

ЗУСТРІЧ З ПСИХОЛОГОМ!

5 жовтня до нашого ліцею, на зустріч з педагогами, завітала психолог БФ "Право на захист".

Зустріч була надзвичайно цікавою та пізнавальною. Бесіда з спеціалістом дала можливість кожному з присутніх визначити ресурс, яким володіє, поглянути на внутрішні проблемні питання з іншого боку, вчитися справлятися з стресом під час війни.

Дуже вдячні за таку актуальну тему та сподіваємося на нову зустріч.

ВИБОРИ ЛІДЕРА УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ!

21 та 22 вересня 2023 року в нашому ліцеї проходили вибори. Учнівська спільнота вибирала свого Президента,чи точніше - Президентку, адже перемогу здобула активна,креативна, товариська дівчина- учениця 9 класу- Вельможна Анастасія. 

5 жовтня відбулося урочисте представлення нового керівника самоврядування - Інавгурація Президента. Настя склала присягу на урочистій лінійці.

Бажаємо новому Президенту успіхів та натхнення на такому відповідальному посту.

ChallengeFest2023. 

Учні Андріяшівського ліцею - ЗЗСО І- ІІІ ст. взяли участь у #ChallengeFest2023, присвяченому Всесвітньому Дню Спорту!

#Спорт #ЧеленджФест #АктивнаМолодь  #ЗдоровийСпосібЖиття #ChallengeFest2023ChallengeFest2023


1 ЖОВТНЯ - ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ!

Героям країни,

Воїнам світла -

Захисникам України,

Що мужньо боронять нас

Від супостата,

Ні танком ні градом

Вас не залякати.

Всім тим що життя

Не шкодують віддати -

Низький вам уклін,

І велика подяка!

ЗІ СВЯТОМ, ЛЮБІ ВЧИТЕЛІ!

Хай радість приносить кожний дзвінок,

Що кличе у затишний клас на урок.

Хай в серці гордість за учнів бринить,

Предмет Ваш з цікавістю кожен хай вчить!


Натхнення безмежного Вам у цій справі,

Хай будні робочі будуть яскраві.

Здоров’я міцного та мрій розмаїття,

Діяльність хай Ваша триває століття! 

ДЕНЬ ВЧИТЕЛЯ!

Учитель - одна з найпопулярніших професій. І одна - з найскладніших. Адже хороший педагог повинен не тільки знати і доступно пояснювати свій предмет, а й прислухатися до думки учнів, вловлювати їхній емоційний стан, налаштовувати на позитив і досягнення мети і, до всього цього, бути прикладом врівноваженої і життєрадісної людини. Саме вчитель допомагає нам знайти місце в суспільстві, обрати професію. Саме таких педагогів їхні учні люблять найбільше і пам'ятають про них навіть після закінчення школи.

День вчителя - це гарний привід сказати величезне "Спасибі" своїм педагогам. Тож, Рада Старшокласників Андріяшівського ліцею привітала педагогів,які вже вийшли на заслужений відпочинок.

Низький уклін за вашу працю.

ПАМ'ЯТАЄМО І НЕ ПОВТОРИМО!

Сьогодні – 82-і роковини трагедії Бабиного Яру.

29 вересня 1941 нацисти розстріляли в Києві десятки тисяч невинних людей та зруйнували їхні життя…

Зараз жахи повторюються – вже руками росіян.

Буча, Маріуполь, Ізюм та інші наші міста й села стали свідками нелюдської жорстокості та ненависті.

СКАЖЕМО БУЛІНГУ "СТОП"!

21 ВЕРЕСНЯ - ДЕНЬ МИРУ!

Нам не треба війни, не треба -

Ми за спокій і мир на Землі,

Щоб не коршаки в чистому небі,

А космічні пливли кораблі,

Щоб щасливо зростали діти

І не бачили жаху війни,

Щоб зловісний воєнний вітер

Був розвіяний вітром весни!

БЛАГОДІЙНИЙ ЯРМАРОК! 

В четвер 14 вересня та у п'ятницю 15 вересня в Андріяшівському ліцеї відбувся благодійний ярмарок під назвою "Допоможемо перемогти знову", присвячений річниці визволення Роменщини.

Учні ліцею пропонували різноманітні смаколики,товари.. Але "родзинкою" ярмарку стала "солодка вата",яку продавала учениця 6 класу з допомогою свого тата. Всі виручені кошти Рада Старшокласників витратить на допомогу Збройним Силам України.

Андріяшівський ліцей традиційно долучився до Всеукраїнського дня прибирання (16 вересня) разом з молодіжним рухом "Let's_do_it_Ukraine". Наші учні прибирали територію біля ліцею,біля Будинку культури та в парку. Хочемо відмітити,що ми щорічно беремо участь в такому заході,але цьогоріч,з появою "КНП з благоустрою "Зелений гай"- наше село стало значно чистіше. 

РОЗПОЧИНАЄМО НАВЧАННЯ!

1 вересня наш заклад розпочав освітній процес.

У цілях безпеки, класні керівники провели перші уроки на патріотичні теми цьогоріч дистанційно.

Ми раді вітати наших учнів у новому навчальному 2023-2024 році.

Бажаємо всім успіху, гарних оцінок та сподіваємося,що цей рік стане роком нашоїПеремоги.

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ! 

31 серпня у с. Василівка відбулися змагання з міні-футболу серед юнаків 2008р.н.(Кубок незалежності). Збірна нашого ліцею посіла почесне 1 місце та виграла кубок.

Вітаємо та бажаємо подальших успіхів та перемог!

СВЯТО "ПЕРШОГО ДЗВОНИКА!" 

Сьогодні в Андріяшівському ліцеї відбулося свято "Першого дзвоника". У черговий раз наш заклад гостинно відчинив для учнів свої двері та запросив у просторі і затишні класи. Цього року наша шкільна родина поповнилася 19 першокласниками.

На святі присутні познайомилися з першачками, учні 1 та 11 класу подзвонили в дзвіночок, вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання, поклали квіти до пам'ятника.

З новим навчальним роком дітей привітали директор ліцею - Є.С.Шевченко, керівник СФГ "Урожай" М.І.Шевченко.

Ми дякуємо СФГ "Урожай" за нові портфелики, наповнені шкільним приладдям для наших першокласників, а філії "МХП-АНДРІЯШІВСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР" ТОВ "Урожайна країна" за спортивні рюкзаки з подарунками.

Бажаємо нашим учням успішного навчання, хороших оцінок та мирного неба всім нам!


29 СЕРПНЯ - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ!

З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!

Щорічно, 24 серпня, відзначається День Незалежності України - головне державне свято у році.

У 2023 році Україна відзначає 32-й рік Незалежності ,нажаль,в умовах повномасштабної війни. За час війни, весь світ побачив хоробрість і самовідданість нашого народу, а ми ще більше пишаємося тим, що ми - українці.

23 ЛИПНЯ - ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРУ УКРАЇНИ!

Це прапор – вільної країни,

Це прапор – міста і села,

Це стяг моєї Батьківщини,

І в ньому вічності добра.

Він майорить, як синє небо,

Безхмарний – символ доброти,

А жовтий – золоті колосся,

Відбиток віри та тепла.

І він, величитися над нами,

Показуючи вірний шлях,

Синім й жовтим кольорами,

На небі і на своїх полях.

ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ!

Щороку 30 липня в Україні відзначається Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми.

Пам’ятку для постраждалих від торгівлі людьми, а також для посадовців відповідальних за встановлення статусу такої особи, розробила Національна соціальна сервісна служба України.

Повномасштабна збройна агресія росії порушила фундаментальні норми й принципи міжнародного права та загострила актуальність проблеми торгівлі людьми. Важливо забезпечити ефективну протидію цьому злочину.

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ! 

8 липня Україна відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення.

Історія українського державотворення сягає своїми витоками Руської середньовічної держави, центром якої був Київ.

Прийняття князем Київським Володимиром у 988 році християнства стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури,

освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності.

Саме у день вшанування пам’яті видатного державотворця Київського князя Володимира Великого та у День Хрещення Київської Руси–України встановлено День Української Державності. Наразі цей день вшановуємо 28 липня, але уже

наступного року з огляду на перехід Православної Церкви України і Української Греко-Католицької церкви на новий стиль календаря, свято перенесено на 15 липня.

Відповідний законопроект внесений Президентом України, Верховна Рада підтримала 14 липня 2023 року.

День Української Державності в Україні нагадує нам про тисячолітню історію державотворення нашої країни. У це свято ми вшановуємо всі етапи нашого державотворення – від Русі до сьогодення, і всіх, хто доклав зусиль, щоб Україна існувала як незалежна, демократична держава.

Державність є уособленням шляху нації до власної держави. Ядром державності є воля до самовизначення, історичний досвід народу, його менталітет і правові традиції. А держава – це спосіб забезпечення і запорука цілісного існування нації.

Ознаками успішної державності є втілене право нації на незалежність,ефективний державний апарат і дієздатне військо, система юридичних норм,міжнародне визнання держави та її правова ідентифікація в світі. Держава і державність нероздільні як дерево і коріння. Без історичного коріння держава не може існувати. Історія дає суспільству усвідомлення зв’язку поколінь та конструювання спільного шляху.

ОТРИМАЛИ НАГОРОДУ!

Хвилюючий момент був не тільки у наших випускників! До Андріяшівського ліцею на гостини завітали голова Роменської районної державної адміністрації -начальник районної військової адміністрації Денис ВАЩЕНКО та помічник народного депутата України Максима ГУЗЕНКА - Владислав КОСТЕНКО, які неочікувано вручили відзнаку Верховної Ради України Андріяшівському ліцею I-III ступенів в особі директора ліцею Євгенія Шевченка! Щиро вдячні гостям за цю відзнаку. Євгеній Сергійович подякував за високу оцінку його роботи та всього педагогічного колективу! 

ВИПУСК-2023! 

30 червня в Андріяшівському ліцеї відбулося свято вручення свідоцтв про повну загальну середню освіту випускникам 2023 року.

Цього року наш ліцей та вчитель,що в стінах ліцею замінила нашим випускникам маму і тата - класний керівник Пилипенко Галина Володимирівна випускають в самостійне та доросле життя 13 випускників.

Також учнівське самоврядування нашого ліцею проводжає своїх керівників: Подольську Анну, Батіжевську Світлану та Президента - Покотила Максима.

Наші випускники подякували своїм батькам та вчителям, затанцювали свій останній танець, заспівали пісню, запустили в небо повітряні кульки і,саме головне,отримали з рук директора ліцею свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти,а Батіжевська Світлана ще і золоту медаль за особливі досягнення у навчанні.

Від імені батьків випускників привітала О.В.Покотило, також батьки благословили дітей короваєм та обсипали на щастя зерном пшениці.

На свято завітали почесні гості: голова Андріяшівської ОТГ І.С.Дибчинська, Керівник СФГ "Урожай" М.І.Шевченко, Голова Роменської РВА Д.І.Ващенко, помічник Народного Депутата М.В.Гузенка- В.В. Костенко. Гості привітали наших випускників,побажали їм успішного подальшого навчання. В.В.Костенко вручив Андріяшівському ліцею,в особі директора Є.С.Шевченка відзнаку.

Насамкінець свята трохи пішов дощик,але,як говорили наші шановні гості- то на щастя та успішне майбутнє.

Тож бажаємо нашим випускникам успіху в подальшому навчанні, бажаємо стати щасливими людьми та знайти своє " місце під сонцем" і, обов'язково - Перемоги та мирного неба нам всім!

З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ!

Я — українець. Є у мене право

На рідну мову та свою державу,

На гордий прапор золотисто-синій,

На щастя жити у такій країні.

Я — українець. Право знати маю

Про тих, кого героями вважаю,

Що людство рятували від руїни, —

Синів і дочок, гідних України.

Я — українець. Хочу право мати

Завжди усе, що думаю, казати,

На незалежну та міцну державу,

На все, що гарантовано по праву.

Я — українець. І моє це право

Любити землю горду й величаву,

Та дух свободи набирати в груди.

Я — українець. Був ним, є, і буду!

ДЯКУЄМО ЗА ВІДПОЧИНОК! 

Літо - це час відпочинку, ігор, розваг, зміцнення свого здоров'я, поповнення витрачених сил, свободи у виборі занять, незвичайних пригод. Це пора яскравих вражень, творчості, активного пізнання світу та себе в ньому. Літо подобається всім дітям, а якщо його проводити ще й змістовно і цікаво.....

Діти і всі працівники Андріяшівського пришкільного літнього табору відпочинку " Веселка" дякують начальнику табірної зміни Валентині Петрівні Мельник.

Гамірно та весело, цікаво та пізнавально було дітям. Всі разом брали участь у конкурсах та вікторинах, змаганнях та подорожах. Проявляли свої вміння та здібності під час проведення різноманітних ігор та забавлянок.

Валентина Петрівна зробила все, щоб кожне заняття перетворити на міні подорож або екскурсію. Діти отримали море позитиву, а ще багато пізнавальної інформації. Дуже змістовно і цікаво спланована робота не тільки для дітей а й для всіх працівників табору. Час промайнув непомітно!

Щиро дякуємо, Валентина Петрівна, за приємні враження, за працю, Ваше чуйне серце і турботу, старання і прагнення.

Бажаємо Вам, щоб натхнення і оптимізм ніколи не покидали, а діти завжди були вдячні за нелегку вчительську працю!!!

Бажаємо всим мирного неба, здоров'я та Перемоги!!!


ТАБІРНУ ЗМІНУ ЗАКРИВАЙ - КАНІКУЛИ ЗУСТРІЧАЙ! 

Червневе сонечко зійшло,

всміхнулося тихесенько,

повеселішало село,

і річці нашій весело!

Вода лоскоче береги,

а ті сміються квітами.

Мчимо, веселі, у луги -

діждалися канікул ми!

Ось і перегорнута остання сторінка нашого чудового, затишного та цікавого, табірного життя «ВЕСЕЛКА». Скільки добрих спогадів, вражень, корисної інформації.

Ще більше всіх обʼєднала, згуртувала спортивна гра «Веселий експрес», в ході якої діти, взявшись за руки, прямували за вказівками маршрутних листів до таких станцій: «Історична», «Казкова», «Загадкова», «Я досліджую світ», «Медична», «Музична», «Фізкультурна». Інформаційна естафета стала підсумком почутого, побаченого, випробуваного, дослідженого та вивченого за роки навчання в школі. Капітанів та їхні загони було нагороджено грамотами.

Хвилинкою відпочинку та підтримкою дружніх стосунків слугувала психологічна вправа «Долоньки дружби я тримаю - друзів багато маю».

Справжнім святом був заключний концерт, який організували в холодочку, в пришкільному куточку відпочинку. Для зручності розклали каремати, на яких розмістилися всі відпочиваючі. Діти переглянули концерт, отримали грамоти та маленькі солодкі призи, співали пісень.

Директор ліцею Євгеній Сергійович Шевченко щиро привітав вихованців з початком літніх канікул, побажав миру та міцного здоров’я всім учасникам навчально-виховного процесу. Із словами вдячності звернувся до вчителів, працівників табору та нагородив кожного подяками за організацію відпочинку для дітей.

Попереду літні канікули. Нехай вони будуть мирними та спокійними!

Щира вдячність та низький уклін Героям-воїнам, які обороняють нашу землю, даючи нам змогу оздоровити підростаюче покоління.

З вірою в Перемогу та завтрашній день!

До зустрічі в наступному році!

ЕКСКУРСІЯ ДО ЗАЦАРЯНСЬКОГО СТАВКА! 

День табірної зміни розпочався з вручення грамот за перемогу в спортивних змаганнях. Потім вчителі разом з дітьми поринули в мистецтво компонування польових та лугових квітів у букети, плетіння вінків-оберегів.

І ось хвилююча мить, ми відправилися на Зацарянський ставок порибалити. Затишком від пекучого сонця стали плакучі, розлогі та дуже старезні верби. А завзяті рибалки закинули вудлища. Пощастило не всім, але справжніми майстрами риболовлі стали: Чуйков Артем, Бідний Владислав, Савченко Ярослав, Латенков Ярослав, Ярмак Ярослав,Коленченко Назар. Вудки тримали і дівчата. Малеча вболівала за рибалок, гралася, їла смачні шовковиці. Час збіг дуже швидко. Стомлені, але щасливі повернулися до ліцею. Тепер буде нове завдання для дітвори - більш детальніше пізнати хитрощі риболовецької справи, і наступного разу спіймати більше карасів.

ВИШИВАНКА РІДНА, НУ ХІБА НЕ ДИВО? 

В ній ходити модно, стильно і красиво.

Це мистецький витвір, це краса і казка,

В ній душі наснага, материнська ласка.

Кольори сплелися в ній в узори й квіти,

Щоб були щасливі і сміялись діти!

Наша дружня, табірна сімʼя «ВЕСЕЛКА» одягнулася у вишиванки, підсилюючи генетичний код українського народу!

Слава Україні!

Героям Слава!

БІБЛІОТЕКА - ХРАМ НАУК! 

Бібліотека - море книг,

Бібліотека - храм науки…

Переступайте наш поріг,

Беріть скарби нетлінні в руки!

Пізнавальною сторінкою пришкільного життя табору «ВЕСЕЛКА» стали відвідини сільської бібліотеки.

Гостинно зустріли нас досвідчені бібліотекарі - Надія Анатоліівна Овчаренко та Валентина Іванівна Пархоменко, які здійснили подорож книжковою виставкою «Казкова країна» та «Літо, спека, бібліотека».

Пригадали героїв казок під час свята «Казкарів побільше знай, казочки ти їх читай!» Найактивніших знавців творів було нагороджено грамотами.

Підхопила літературну нотку місцева поетеса Тетяна Іванівна Пелепей, яка зацікавила дітей своїм віршем про іі домашніх улюбленців котиків та квіти. Тетяна Іванівна вручила грамоти переможцям Десятого ювілейного марафону читців поезії Т.Г. Шевченка «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь віки».

Красно дякуючи нашим шанованим бібліотекарям, діти перемістилися на майданчик Геолокаціі «Дитячий парк відпочинку». Зміцнювали мʼязи на тренажерах, розважалися на гойдалках, спускних гірках, релаксували. А маленькі першокласники спробували себе в ролях казкових героїв під час імпровізованого лялькового театру.

Тож в бібліотеку завітайте,

Читати книги полюбляйте!

Здоровий спосіб життя ведіть,

Країну-неньку, бережіть!

ВІДЕОФРАГМЕНТИ ВІДПОЧИНКУ УЧНІВ У ПРИШКІЛЬНОМУ ТАБОРІ "ВЕСЕЛКА"!

0-02-05-4fa5238c32ac34a1785abc4f140a56e3b145712d65d0f4e94b2003ad3bd4f4aa_e3565895a1bb6b0e.mp4
0-02-05-6c64041e7ff07e92b14bd044b2effea66b5a678abb0fdc3e1c441cfee28bd2a6_8f101fb1f03bf90a.mp4
0-02-05-19fb25c5a05a0383d9d0529ef264d5c58e45eee4345de5665c4aa9288b23aaa9_1d2ff2e51199267f.mp4
0-02-05-8fbf0a5a1fca9eda4373d8c8218b71a0f57833e94643de1d1f5c168b2fc02c40_2287f4d008e64278.mp4
0-02-05-67eb85188d32d2dd9190bc8e89a934fbfaa1333e05617da8ca75159729e8823b_1eb653d34c43774d.mp4
0-02-05-377eae6bd5508b6abc7bc4a863367c6e970b5e0d83cabe07c96dd08e207790e9_17fb8a245ce67a0f.mp4
0-02-05-2840d909ff660ea9649377570383aac18777bae3a493c328069e1c8130a797fb_c9723aa3ecd0bf5c.mp4
0-02-05-2766526ea9ac27617079abb4e81819e7a3ed9cf3ef85c332cb9d41acbc59dfee_be80e0cb54dc0d07.mp4
0-02-05-b2388637af427fd20b808f3965be77c034ea3029079413ad814178eef29170f8_fcd708f61650c0e5.mp4
0-02-05-a7cefc0a96cc23a802d8fd13cbaae8b28ee7f62c08b3d9b1bcb3de59aab98df3_cb1bd226c2daab26.mp4

ЕКСКУРСІЯ  ДО МІСТА РОМНИ! 

Під час екскурсії до ДПРЧ -19 учні мали змогу більш детальніше познайомитися з професією пожежника, про правила безпеки, способи гасіння пожеж та транспортом спеціального призначення. Рятувальники пожежної частини розповіли, як оперативно-рятувальні загони реагують на сигнал тривоги, як від їхньої швидкості і злагодженості дій залежить життя людей. Діти мали можливість розглянути техніку, посидіти в ній за кермом, роздивитись та приміряти костюми, в яких працюють пожежники. Рятувальники розповідали школярам про те, як працює техніка та звернули увагу на причини виникнення пожеж та їх запобігання, як діяти у разі пожежі.

Тепер кожний з учнів глибше зрозуміє важливість та героїчність професії пожежника, особливо під час війни.

Висловлюємо слова вдячності співробітникам пожежної частини N19 за захоплюючу та пізнавальну екскурсію.

Ігри та розваги вихованців пришкільного табору «ВЕСЕЛКА» в дитячому парку культури та відпочинку імені Т.Г.Шевченка. 

ДЕНЬ МОДИ У ТАБОРІ!

Мода витає в повітрі, її приносить вітер. Кожен передчуває її, дихає нею. Вона і в небі, і на дорозі.»

                                       Коко Шанель


НАМЕТОВЕ МІСТЕЧКО!

Нас сонечко стрічає,

У літечко біжить.

Теплом всіх пригощає.

Струмочком дзюркотить,

І ми радієм разом

Яскравій цій порі.

Багато друзів літо

Приносить дітворі.

Сплітаємо віночок

Із сміху і пісень.

Із друзями проводимо

Ми кожен літній день.

Ми з учнями пришкільного табору створили «Наметове містечко». А будиночками в ньому були - дитячі палатки. В цьому казковому місті панувала атмосфера гри, позитиву, добра, релаксації та відпочинку. Чудовими гойдалками стали великі гамаки. Затишно і комфортно було дітлахам в наметах. І полежати можна, і музику послухати.

Правила поводження на природі повторили,повчилися розпалювати вогнище.

Із великим задоволенням учні смажили на шампурах корисне, свіже сало, хліб. Та справжньою смакотою були запечені сосиски на барбекю. І десерт солодкий приготували. Для цього підігріли на вогні маршмеллоу.

Дякуємо всім за чудово проведений день!

Віримо в Перемогу і майбутнє України!

«МИ - ДІТИ ТВОЇ, УКРАЇНО!»

Ми - діти твої, Україно!

Тернистий іздавна твій шлях!

Ми юне, нове покоління,

Шануємо славу і стяг!

З метою популяризації здорового способу життя, вихованці пришкільного табору «Веселка» активно залучилися до Всеукраїнської онлайн-трансляції руханки «Назустріч Успіху», яка була проведена в м. Жмеринка.

Нотку здоров’я підхопила медична сестра Людмила Миколаївна Бова, яка повідала про алгоритм дії під час укусів кліща.

Хвилинку позитиву створила психологиня Валентина Миколаївна Шевченко, вміло керуючи грою « Мій настрій на плівці фотополароіда».

Майбутні спортсмени вправно забивали голи під час гри в футбол.

Інформаційну хвилинку про права дітей провела бібліотекар Тетяна Вікторівна Гусениця.

І про квіти на клумбах та в кімнатах відпочинку не забули, полили та підживили, причепурити подвір’я ліцею.

Смакували висококалорійним обідом в їдальні, дякуючи нашим поварам: Галині Миколаївні Юрченко, Галині Миколаївні Білосорочко, Оксані Борисівні Діхнич.

Листівки-подяки нашим Героям-воїнам написали.

Прослухали годину спілкування «Від зернини до хлібини».

А рефлексією дня стала інтерактивна гра «Карта України в пазлах».

Ми - діти твої Україно, віримо в твоє майбуття!

ЕКВАТОР ВІДПОЧИНКУ В ПРИШКІЛЬНОМУ ТАБОРІ «ВЕСЕЛКА»!

0-02-05-43fffe6adef0b2a12b6d11fb48d1ee82b82b7f75f687e0c04ace7550110b8e51_dc72dfb51737f9c.mp4

«ПОДОРОЖУВАТИ ПОЛЮБЛЯЄМО, РІДНИЙ КРАЙ ВИВЧАЄМО!» 

Україно моя, берегиня,

Ти колиска, пісень глибина,

Україно моя, Батьківщина,

Ти, як батько і мати одна.

Хай радіють, зростуть в мирі діти,

Різнобарвʼям рясніють сади.

Нам без тебе ніяк не прожити,

Ми у тебе, а в нас є лиш ти!

Пришкільне життя табору розпочалося вранці з корисної бесіди про попередження дитячого травматизму, правил поводження серед природи, надання домедичноі допомоги вразі укусів комах.

Дітей нас чекала цікава зустріч з природою рідного краю. Зручним місцем розташування стало пришкільне озерце, під плакучими вербами. Там провели різноманітні козацькі випробування: стрибки в ціль, з подоланням перешкод. Вчилися розпалювати вогнище. Зварили запашний козацький куліш. Продемонстрували майстер-клас по виготовленню канапок з салом, часником, цибулею, салатом, кропом, руколою, овочами. Дякуючи батькам, багато хто з дітей заготовили бутерброди з дому. Решту канапе приготували разом з вчителями. Дізналися про поживні властивості українського сала. А скатертиною для виготовлених шедеврів стали велетенські листки з лопухів. І холодок нам зробили і декором послужили. Для декого з відпочиваючих, слугували парасолькою від пекучого сонця. Смачна польова каша з бутербродами всім була до смаку.

Бажаємо дітям гарно влітку оздоровитися, подорожувати та рідний край вивчати! Щасливого дитинства під мирним небом України!

КАТАННЯ НА ГУЖОВОМУ ВИДІ ТРАНСПОРТУ!

Через бурхливий розвиток технологій, гужовий вид транспорту став дивиною, але катання на українському возі, який запряжений конем, надзвичайно корисне для здоров’я.

Тож сьогодні до нас в табір завітали гості - Пилипенко Наталія Ігнатівна з домашнім улюбленцем, красенем-конем Міражем.

Напочатку Наталія Ігнатівна повідала школярам таємниці, як правильно підійти до коня, погладити його, зручно сісти на воза.

Господиня разом з Галиною Віталіівною прикрасили Міража, наче нареченого, кольоровими стрічками, а воза заслали полотняними ряднами. Скільки було радості в дітей від цієї зустрічі, очі світилися вогниками.

Вміло керуючи підводою, Наталія Ігнатівна катала школяриків по колу стадіона. Після кожного підвозу, учні дякували коневі, годуючи його качанами кукурудзи та бурячками. Дітвора ніжно гладили тварину, говорили з нею. А кінь із задоволенням продовжував катати пасажирів.

Час промайнув дуже швидко, відпочиваючі отримали масу позитивних емоцій від зустрічі з працьовитим та мудрим Міражем.

Бурними аплодисментами та голосними вигуками «Дякуємо!» ми проводили Наталію Ігнатівну та вірного друга Міража.

Працівники табору та учнівський колектив щиро дякуємо господарям, які продовжують давню традицію конярства. Бажаємо миру, міцного здоровʼя, благополуччя та Божої опіки! А Міражеві - смачних смаколиків та легких вантажів!

«КОСА - ДІВОЧА КРАСА!» 

Коса завжди була в пошані,

Її носитиму і я.

Вона, як чисті в полі роси,

Вона, як співи соловʼя!

Традиційно, день сьогодні розпочався з веселої руханки під музичний супровід. Захоплююче, діти поринули в «царство мильних бульбашок», де кожний намагався створити якомога більше мильного дива. І для легенів зарядка, і фантазію розвинули, створивши силуети казкових героїв.

Детальніше дізналися про мінну безпеку під час різних інтерактивних вправ, які провели в класі безпеки.

Медична сестра продемонструвала практичні навички надання першої медичної допомоги вихованцям під час різних непередбачених ситуацій (травми, опіки).

Діти підняли патріотичний дух, флешмобом популярних пісень. Релаксували засобами образотворчого мистецтва, намалювавши домашніх улюбленців.

А родзинкою дня стало відродження традицій плетіння кіс. Адже украінська коса - є символом дівочої честі, молодості, сили, працьовитості, життєдайності, охайності та краси. Не дивно, що мистецтво плетіння кіс не втратило своєї популярності і зараз. Тому наші дівчатка продемонстрували красу української зачіски. Перед відпочиваючими було представлено різноманітні техніки плетіння кіс. Дехто з майстринь і кольорові стрічки вплів у густе волосся, які є не просто красою, а «знахарем душі», бо вони знімають головний біль, вберігають волосся від випадання, захищають від хвороб.

Рости, коса, до пояса,

Не випадай ні волоса!

Рости коса до пʼят,

Всі волосинки в ряд!

Запамʼятайте, що в дівочих косах є своя ніжність, святість, магія чарівності, адже «Коса це дівоча краса!»

«ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!» 

Все буде Україна із чистим небосхилом,

Повінчана любовʼю назавжди тільки миром.

Дорогу їй для цього простелить ПЕРЕМОГА,

На неньку сходить світло й велика ласка Бога.

День сьогодні розпочався з сигналу «Тривога». Тому корисною і позитивною була психологічна хвилина розвантаження та зняття стресу «Надми і пограйся з повітряною кулькою». Яскраві їх кольори створили веселку та покращали настрій відпочиваючих.

Вшанували акцією скорботи дітей, які загинули в жорстокій війні проти російського агресора та схилили низько голови перед меморіальною дошкою Героя-визволителя Петра Федоряки, поклавши квіти.

Бібліотекар Гусениця Т.В. підхопила патріотичну нотку, провівши в читальній залі годину спілкування «Непереможний дух воїнів ЗСУ». А вчитель історії Рута Л.М. радо зустріла учнів у шкільному музеї, де продемонструвала дві виставкові кімнати - етнографічну та зброї. Галерею із зброєю допомогли нам створити наші захисники та волонтери. Вони надали зразки сучасного озброєння, як нашого так і іноземного.

Спортивних дух, швидкість, ловкість і витривалість продемонстрували діти під час легкоатлетичних змагань на кращого бігуна табору. Найактивнішими були 37 спортсменів. Забіг підтримали наші вчителі, ставши для школярів прикладом.

А рефлексією дня було виготовлення банера «Все буде Україна!»

ПАМ’ЯТЬ ПРО ВЧИТЕЛЯ І КОЛЕГУ 

Сумна звістка сколихнула всю Андріяшівську громаду. Страшна трагедія забрала життя вчителя-пенсіонера, колеги, наставника Ольги Павлівни Крижановської, її сина Сергія, невістки Вікторії, онука Нікіти.

Народилась Ольга Павлівна 23 серпня 1949 року в селі Андріяшівка. У 1967 році закінчила з Золотою медаллю місцеву школу. Потім навчалася в Ніжинському педагогічному інституті імені М.В. Гоголя. З 15 серпня 1973 року розпочала свою педагогічну діяльність на посаді вчителя англійської мови Андріяшівської середньої школи.

У 2000 - 2015 роках працювала завучем закладу. Ольга Павлівна Крижановська нагороджена грамотами районного та обласного відділів освіти, значком «Відмінник народної освіти», мала педагогічне звання «вчитель-методист».

Усе своє життя Ольга Павлівна віддала вихованню та навчанню підростаючого покоління. У пам’яті багатьох випускників і колег вона назавжди залишиться взірцем для наслідування.

Ми всі втратили добру, щиру людину, по-справжньому мудрого наставника, вчителя-професіонала, тактовного, чуйного, справедливого. Втратили людину, яку поважали і любили. Спогади про неї назавжди залишаться в наших серцях.

Вічна Вам пам’ять, а душі Вашій Царство Небесне.

ПРОЩАВАЙ ПОЧАТКОВА ШКОЛА!

2 червня в Андріяшівському ліцеї відбулося традиційне свято «Прощавай початкова школа!».

Чотири роки діти разом із першою вчителькою Галиною Віталіївною Вовк піднімалися сходинками країни Знань

За цей час ви стали впевненішими, сміливішими, розумнішими. Ви навчилися готувати проєкти, працювати в групах, доводити свою думку, брати на себе відповідальність. Ви подорослішали…

На свято завітали директор ліцею Євгеній Сергійович Шевченко, який привітав учнів та вручив свідоцтва про закінчення початкової школи та заступник директора Лілія Олексіївна Ясир, яка вручила учням медалі "Випускник 2023" та "Випускниця 2023".

Бажаємо вам і надалі робити нові і цікаві відкриття, підтримувати один одного, не зупинятися на досягнутому. Перемагайте, шукайте себе і підкорюйте нові вершини!

РІДНИЙ КРАЙ ВИВЧАЄМО, ПРО ПРИРОДУ ДБАЄМО! 

Цікаву і повчальну інформацію отримали вихованці пришкільного табору «ВЕСЕЛКА» під час бесіди, яку провела медична сестра Людмила Бова, як надати домедичну допомогу у випадках перегрівання на сонці та запобігти поширенню COVID.

Під час екскурсії екологічною стежкою на пришкільні луки, діти дізналися про цілющі властивості лікарських рослин та заготовили віночки з мʼяти, меліси, ромашки лікарської. А взимку будуть смакувати вітамінним чаєм в шкільній їдальні..

Чудовим релаксом для відпочиваючих стало заняття з елементами арт-терапії «Мій настрій у літніх фарбах».

Спритність, фізичну витривалість учні продемонстрували під час змагання на кращого майстра зі стрибків на скакалці. Переможцями стали: Шолудько Дмитро та Прилєпа Дмитро (3 клас), Лещенко Марія, Чигрин Вікторія (5 клас), Мазник Макар, Шевченко Крістіна (6 клас).

Літературною скарбничкою поповнили знання школярів про рослини, які занесені до Червоної книги. Дітлахи відгадували загадки, розвʼязували природничі задачі, переглядали презентацію.

А завершили день - патріотичною вправою «Асоціативний кущ - Герої ЗСУ».

Мирних вихідних та віри в Перемогу!

ВІДКРИТТЯ ВІДПОЧИНКОВОЇ ЗМІНИ В ПРИШКІЛЬНОМУ ТАБОРІ «ВЕСЕЛКА»!

Літо, літо золоте

Випиває роси.

Та з пшениченьки плете

Українські коси.

Виглядає з поміж віт

Вишнями в садочку.

Одяга на цілий світ

Сонячну сорочку.

Ласкаве сонечко посміхалося сьогодні вихованцям пришкільного табору «Веселка» на базі Андріяшівського ліцею. Педагогічний колектив радо зустрів 75 діток, які будуть оздоровлюватися на майданчику. Старанно і майстерно підготували та провели програму до Дня захисту дітей «Мріями сонячно квітне, моє кольорове дитинство». Вшанували хвилиною мовчання памʼять загиблим воїнам, низько схилили голови та поклали квіти біля Меморіальноі дошки Героя-воїна, Петра Федоряки.

Діти декламували вірші про літо, співали дитячі пісні, а запальний украінський таночок, весело змусив підтанцьовувати всіх. Завершенням святкової програми став флешмоб пісні «Ой у лузі червона калина похилилася».

Творчо і повчально розпочали конкурс малюнків на асфальті «Ми - діти України. Хочемо миру на землі», присвячений Дню захисту прав дітей. Не дивлячись на ряд тривог, учні не розгубилися, а в укритті виготовили емблеми до кожного загону. Поповненням емоційної рівноваги, слугувала психологічна аеробіка, якою вміло скерувала практичний психолог Валентина Шевченко. Цікаве та пізнавальне, вміло поєднали з корисним, смачно пообідавши в їдальні. А завтра нас чекає нова тематична сторінка в житті пришкільного табору під назвою «Рідний край вивчаємо, про природу дбаємо!» Миру всім, добра, Божої опіки та віри в завтрашній день!

ОСТАННІЙ ДЗВОНИК 2023!

31 травня в Андріяшівському ліцеї продзвенів "останній дзвінок",що сповістив про закінчення навчального року. Цьогоріч наш ліцей відпускає в доросле життя 13 випускників. Класний керівник випускного класу- Пилипенко Галина Володимирівна.

Привітати дітей завітали гості: голова Андріяшівської сільської ради І.С.Дибчинська, представник "Андріяшівського елеватора" ТОВ "Урожайна країна" Ю.В. Трофименко, керівник СФГ "Урожай" М.І.Шевченко.

Також виступив директор ліцею Є.С.Шевченко,який привітав школярів, побажав випускникам успіху в подальшому дорослому житті; першокласникам сміливо "гризти граніт науки" відтепер вже в 2 класі. Наші учні отримали Похвальні листи,грамоти,подяки та преміальні заохочення за успіхи в навчанні та перемоги в конкурсах. Вчителів,що підготували учнів здобути призові місця, директор нагородив грамотами. Традиційно, батьки благословили дітей та обсипали їх на щасливу долю зерном пшениці.

Свято запам’ятається всім присутнім. А ми приєднуємося до привітань і побажань перш за все нашим випускникам: успішної здачі НМТ, здійснення мрій щодо вибору професії.

Бажаємо нашим учням мирного неба,здоров’я, гарного відпочинку та Перемоги нам всім!


Щира подяка бійцям 93 Окремої Механізованої Бригади "Холодний Яр" за прапор! 

"ЗАХИСТ УКРАЇНИ- ОБОВ'ЯЗОК КОЖНОГО!"

В рамках виконання навчальної програми предмету "Захист України" , в нашому ліцеї  проводилися навчально-польові заняття (збори) з учнями 11 класу. Сьогодні, 24 травня, фахівцями Роменського районного РТЦК та СП, начальником відділення призову , майором Кириченко А.О., солдатом , водієм-санітаром відділення забезпечення, Стешенко О.В. -  було проведено практичне заняття з вогневої підготовки . Також,  головний сержант Щічка В.В. - інструктор відділення рекрутингу та комплектування  провела захід військово-професійної орієнтації молоді, довела до учнів інформацію щодо престижу та переваг навчання у ВВНЗ.

Проведені заходи викликали захоплення в учнів, тож дякуємо представникам ТЦК та СП та дільничим  нашої громади Назаренко І.І. та Голіку В. В. за організацію та проведення змістовного заняття.

З ДНЕМ ВИШИВАНКИ! 

Вишиванка- це наш генетичний код. Вишиванка – одяг вільних людей. Вона ще з давніх давен супроводжувала український народ і була для них символом нескореності й того, що вони є горда та вільна нація.

Сьогодні,в День вишиванки,наш ліцей розквітнув. У вишиванки одяглися дорослі  та  діти. Пам'ятаймо своє коріння, пам'ятаймо, хто ми є!

ЗБЕРЕЖИ СВОЄ ЖИТТЯ!

Земля приховує безліч небезпечних знахідок, наштовхнутися на які можна в найнесподіваніших місцях. Їх активація відбувається від найменшого зовнішнього впливу: удар, тертя, струс, нагрівання. Знання заходів безпеки допоможе уникнути загрози і врятувати життя. Адже основною причиною нещасних випадків є грубе порушення елементарних правил безпеки: спроби взяти в руки, пересунути або розібрати предмет, биття по ньому, кидання у відкритий вогонь або у воду. 

Мінреінтеграцією спільно з сертифікованим оператором протимінної діяльності «Філія The Mines Advisory Group в Україні» розроблено 39 флеш-відеороликів із мінної безпеки, які є доступними для вільного скачування та перегляду за посиланнями:  1)https://drive.google.com/drive/folders/1CKBeLOoX5KpO5kXDlQNQy5G8zOqo6SsJ?usp=share_link 

2)https://drive.google.com/drive/folders/1lbghDagPpFXexoqLeRTRU38qs1uTCJFA?usp=share_link   

16 травня - #ДеньРодини 

Справжня цінність у житті — це рідні та близькі люди. Вітаю з Днем сім'ї та бажаю взаєморозуміння, щастя, райдужних планів і безлічі цікавих занять. Нехай сім'я завжди буде міцною скелею, захистом від негараздів і розрадою в біді. Любові, краси, світлого майбутнього, достатку і спільного розвитку! 

" ПОДАРУЙ БІБЛІОТЕЦІ КНИГУ"!

З метою оновлення бібліотечного фонду, в рамках акції " Подаруй книгу", наша бібліотека поповнилась новими книгами на українській мові.

Це добровільна ініціатива,  започаткована у 2012 р. американкою Еммі Бродмур, спрямована на підвищення інтересу та доступу до книг і бібліотеки.

 Учні принесли чимало цікавої, потрібної літератури. Передати в дар бібліотеці - значить подарувати книзі друге життя і справжнє задоволення багатьом читачам на довгі роки.

Наша бібліотека отримала в подарунок серію казок народів світу (12шт) (Ковтун М. 6 кл). "Дивовижну енциклопедію про тварин", " Енциклопедію космосу",( Стрижак Д. 5 кл) Фотоенциклопедію  "Мотоцикли", " (Черченко Д. 4 кл) Енциклопедію техніки для дітей", (Ільченко  М.  2 кл)" Велику ілюстровану енциклопедію" ( Подольська А. 11 кл).

   Подарована бібліотеці книга - це радість більша, ніж одній дитині, адже вона може стати улюбленою для багатьох шанувальників паперових видань. Бо книги в бібліотеці - це книги- мандрівниці, які мандрують від одного читача до іншого. Ці книги знайдуть своє місце на полицях бібліотеки і, обов'язково, свого читача.

ЗІ СВЯТОМ,ЛЮБІ НАШІ МАТУСІ!

"...Я з України,це напроти Європи, це там ,де Хрещатик,це там ,де Дніпро..."

8 травня 2023 року указом Президента України день 9 травня встановлено Днем Європи в Україні. Тож, учні нашого закладу на уроках мистецтва ,з вчителем В.І.Довбенко, вивчають європейську музичну творчість, зокрема Ф.Шопена,як представника європейського романтизму та засновника польської національної композиторської школи. Пізнаємо разом  європейське мистецтво. 

НІКОЛИ ЗНОВУ!

Нам не треба війни, не треба -

Ми за спокій і мир на Землі,

Щоб не коршуки в чистому небі,

А космічні пливли кораблі,

Щоб щасливо зростали діти

І не бачили жаху війни,

Щоб зловісний воєнний вітер

Був розвіяний вітром весни.

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ!

8 травня, в Україні відзначається День Пам'яті та Примирення та День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Цього року Україна вдруге відзначає це свято в умовах повномасштабної збройної агресії росії. Нині,як і 78 років тому, захисники борються за свободу нашого народу.

Сьогодні учні та працівники нашого ліцею, разом з працівниками Будинку культури, провели лінійку- реквієм "Дивились очі пам'яті сумні". На лінійці виступили сільський голова І .С.Дибчинська, керівник СФГ "Урожай" М.І.Шевченко, директор нашого ліцею Є.С.Шевченко. Всі присутні вшанували пам'ять загиблих у роки Другої світової війни, висловили вдячність нашим Захисникам та  сподівання на якнайшвидшу  Перемогу нашої держави війні з росією,а також поклали квіти до братської могили загиблих воїнів. Класні керівники провели уроки пам'яті та виховні години і по класах.

4 ТРАВНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ!

Булінг – це форма насильства у вигляді травлі, бойкоту, насмішок, дезінформації, псування особистих речей, фізичній розправі тощо. Це явище може мати різні форми та проявлятися у різних ситуаціях. 

Булінг може бути:

Фізичний – штовхання, бійки, підніжки, нанесення тілесних ушкоджень тощо.

Економічний – крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей жертви, вимагання грошей тощо.

Психологічний – поширення образливих чуток, ігнорування, погрози, жарти, шантаж тощо.

Сексуальний – принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомка відео у переодягальнях, сексуальні погрози, поширення образиливих чуток тощо.

Кібербулінг – приниження за допомогою інформаційно-комунікаційних засобів: мобільних телефонів, інтернету тощо (пересилка неоднозначних фото, обзивання телефоном, зйомка на відео бійок чи інших принижень і викладання відео в мережу, цькування через соціальні мережі).

Сьогодні ми б хотіли нагадати освітянам, що школа може зробити для протидії булінгу, а також порадити батькам як допомогти дитині, яка постраждала від булінгу. Детальніше про це читайте в інфографіках під дописом.

Якщо у Вас виникли питання, Ви потребуєте підтримки чи поради з питань протидії булінгу, зверніться за консультацією на Національну дитячу гарячу лінію: 116 111 (з мобільного) або 0 800 500 225 (зі стаціонарних телефонів). Дзвінки безкоштовні та конфіденційні.

#булінг #boiling #LaStrada #НДГЛ #Breadfortheworld  #ХлібДляСвіту #BfW


ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНА ГРА "ДЖУРА"!

Вчора на базі Перекопівського ліцею відбувся цікавий захід- військово-патріотична гра "Джура".Гра складалася з 6 конкурсів, де діти виявляли свою вправність та обізнаність з: стройової підготовки, історії України, надання медичної допомоги пораненому, подолання "полоси перешкод", метання гранати та перетягування линви. Андріяшівський ліцей представляв рій "Козаки". В загальному заліку- ми посіли ІІІ місце. 

Ми дякуємо за участь нашим учням: ройовій Пшеничній Соні, хорунжому Козлову Максиму, козакам: Бегі Вадиму, Євдокимову Нікіті, Мажарі Олексію, Литвиненко Денису, Подольській Ані, Похилу Антону. Для нас- ви найкращі та найвправніші! Вітаємо вас!

НАДАННЯ ДОМЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ!

В рамках тижня безпеки в нашому закладі було проведено практичне заняття з навчальної евакуації та надання домедичної допомоги. Заняття провели вчитель основ здоров'я Лілія Олексіївна Ясир та медична сестра Людмила Миколаївна Бова. 

"ПОСАДИ КВІТКУ БІЛЯ ЛІЦЕЮ"!

28 квітня в нашому закладі завершилася акція "Посади квітку біля ліцею", яка тривала протягом тижня. Діти,вчителі,працівники дружно попрацювали на клумбах: загрібали,копали,садили...

Щиро дякуємо всім ,хто долучився до акції та приніс до ліцею квіти, а також всім,хто їх висадив. Зробимо свій ліцей красивим разом!

ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ 

З 24 по 28  квітня в нашому закладі проходив «тиждень безпеки». Згідно плану, були проведені рольові ігри «Ми – пішоходи», «Небезпечні перехожі», «Вогонь – друг, вогонь – ворог»; Практичне заняття: «Допоможи другу» для учнів 5- 9 класів на знання правил надання першої допомоги при нещасному випадку; виховна година «Небезпека поруч»; практичне заняття «Надання першої  медичної допомоги при різного роду травмах»;практичне заняття «Як правильно переходити дорогу»; конкурс на кращого знавця правил дорожнього руху, «Правила поведінки в екстремальних ситуаціях»; виставка методичної та науково – популярної літератури «Безпека понад усе». 

ВІТАЄМО! 

26 квітня 2023 року на базі Перекопівського ліцею проводилися змагання з футболу серед закладів загальної середньої освіти Андріяшівської сільської ради. У безкомпромісній боротьбі команда нашого ліцею зайняла ІІ місце.

Грамотою відзначено кращого гравця змагань учня 9 класу Мажару Олексія.

Вітаємо та бажаємо подальших успіхів!

ЧОРНОБИЛЬ- НАШ БІЛЬ І СМУТОК!

Чорнобильський вітер по душах мете,

Чорнобильський пил на роки опадає...

Годинник життя безупинно іде,

Лиш пам'ять, лиш пам'ять усе пам'ятає...

Чорнобиль — біль не тільки України, це біль усього світу. 

26 квітня вшановуємо подвиг тих, хто зберіг життя мільйонам, усвідомлюючи масштаби катастрофи,  осмислюючи  уроки трагедії,  знову привертаємо увагу до екологічної культури та культури безпеки життя.

ДИВИСЬ ПІД НОГИ!ДИВИСЬ, КУДИ ІДЕШ!

Дитино, я - твоє життя,

Хоч і мале ти ще дитя,

Навчимося із життям дружити,

Щоб у безпеці щодня жити.

Будь завжди всюди обережним.

Поводься всюди як належить!

Щоби зажди твоя родина

Пишалася за твої вчинки.

Завжди всього остерігайся,

За чужі речі не хапайся,

Я довго буду із тобою,

Як дорожити будеш мною!

В рамках тижня знань безпеки життєдіяльності у 3 класі була проведена виховна година "Дивись під ноги!Дивись,куди ідеш".  Діти разом з вчителькою Ольгою Олександрівною Озмитель пригадали правила поводження з вихобухонебезпечними предметами, переглянули відео "Моя безпека залежить від мене". В кінці виконували цікаві та повчальні завдання, які їм підготував пес Патрон. На згадку учні отримали браслети та відзнаки.

ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ!

З 17 по 23 квітня в Андріяшівському ліцеї пройшов Тиждень психології. Учні мали змогу глибше зануритися у світ психології, розширили свої знання з даної теми. Психологічна служба намагалася розвинути інтерес дітей до науки, вдосконалити їх знання про власний внутрішній світ і особливостості інших людей. Розкрити творчий потенціал кожного та створити позитивно емоційну атмосферу. 

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

Нещодавно наші учні стали учасниками одразу двох мистецьких конкурсів: ОБЛАСНОГО Х ЮНІОРСЬКОГО КОНКУРСУ ВОКАЛЬНОЇ,  ІНСТРУМЕНТАЛЬНОЇ ТА ХОРЕОГРАФІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ (м.Лебедин) та VІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС ДИТЯЧОГО, ЮНАЦЬКОГО ТА МОЛОДІЖНОГО МИСТЕЦТВА «ПЛАНЕТА МРІЙ» (м.Умань). 

В Обласному конкурсі  наші учні Батіжевська Світлана та Ясичева Дарія посіли ІІ місця ( в старшій та середній вікових категоріях), Лещенко Маша та Чигрин Віка нагороджені дипломами ІІІ ступеня ( в молодшій віковій категорії). Дипломом ІІІ ступеня нагороджений вокальний колекитив  «Веселка» , а хореографічний колектив «Весна» посів І місце в номінації «народний танець»!

У Всеукраїнському конкурсі хореографічний колектив «Весна» посів ІІ місце і його учасники ( Лещенко Маша, Чигрин Віка, Баранік Ніка, Ткаченко Дарина, Молчанова Юля, Карнаух Лєра, Зубач Діана) відповідно -  отримали дипломи лауреатів ІІ ступеня. В номінації «Вокальне мистецтво» Ярмак Варя  ( в молодшій категорії) та Чигрин Віка ( в середній віковій категорії) посіли почесні ІІІ місця!

Керівник вокального та хореографічного ансамблів Довбенко Віра Іванівна нагороджена подяками  за професіоналізм та популяризацію музичного мистецтва.

Вітаємо переможців та бажаємо нових досягнень та перемог!

ТРЕНУВАННЯ З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ!

18 квітня в Андріяшівському ліцеї відбулися спеціальні об’єктові тренування з питань цивільного захисту з учнями та персоналом на тему «Способи та прийоми гасіння пожеж на об’єкті. Евакуація людей.» Тренування провів інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Роменського районного управління ДСНС Артем Сорока. 

БІЛЯ ЛІЦЕЮ ЦВІТУТЬ ТЮЛЬПАНИ! 

На початку зими наш заклад взяв участь в соціально-освітній програмі "Квітковий рай у кожній школі України" від благодійної організації Flowers4School. Нам надіслали цілу коробку цибулинок квітів. Висадили їх ще взимку,як була відлига. А нині вони зацвіли: яскраво,як сонечко! Цвітуть тюльпани,розквітають нарциси. Ліцей аж посміхається! 

ДОПОМАГАЄМО НАШИМ ЗАХИСНИКАМ!

З ініціативи Ради Старшокласників,у четвер 13 квітня та п'ятницю 14 квітня  в нашому ліцеї проходив благодійний ярмарок. За кошти,що зібрали діти, придбали та передали нашим Захисникам планшет. Крім того, діти виділили певну суму на допомогу нашому односельчанину- військовому. 

З ВЕЛИКОДНЕМ! ХРИСТОС ВОСКРЕС!

  Учні початкових класів нашого ліцею, напередодні Світлого свята Воскресіння Христового, разом зі своїми вчителями, розфарбували крашанки та підготували і передали пасочки нашим воїнам,попередньо їх освятивши. 

БЛАГОДІЙНИЙ ЯРМАРОК!

В четвер 13 квітня та п'ятницю 14 квітня в нашому ліцеї відбулися благодійні ярмарки. Учні 5-11 класів пропонували для продажу свої товари,а молодші школярі виступали в ролі покупців.  Смаколиків, навіть для найвибагливіших гурманів, було багато на вибір: від  бутербродів,картоплі фрі - до солодощів- тортів,кексів, желе .... І звісно ж Великодні пасочки! Традиційно, зібрані кошти планується використати на допомогу нашим Захисникам.

Дякуємо учням,вчителям та особливо батькам,що долучилися до проведення цього заходу та допомогли з приготуванням смаколиків.


ДИТЯЧИМИ РУКАМИ - ДОБРІ  СПРАВИ. 

На початку березня учні нашого ліцею провели благодійний ярмарок,щоб зібрати кошти на допомогу нашим Захисникам.  Нещодавно ми допомогли нашому односельчанину, що нині нас захищає, а сьогодні - до нас завітав у заклад військовий- теж наш земляк.  За чашкою чаю він розповів про війну старшокласникам, а учні  придбали і передали бінокль  для полегшення роботи нашим воїнам на кордон. Ми щиро дякуємо всім Захисникам, молимося за вас і віримо в нашу Перемогу! 

МИ ЗА ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ! 

З приходом весни навкруги починає прокидатись природа: дерева пускають молоді пагінці, зеленіє трава та все частіше радує око сонечко, що гріє з кожним днем тепліше.Приємно бачити подвір’я ліцею охайним та чистим.

У рамках проведення щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» працівники закладу долучились до озеленення території.Вічнозелені саджанці ялини звичайної та берізки відтепер будуть красуватись на території нашого ліцею.


ДЯКУЄМО ЗА ДОПОМОГУ!

Для нашого ліцею канікули не пройшли дарма!  Тепер територію закладу огороджує новенький паркан! Щиро дякуємо за його придбання та транспортування- СФГ "Урожай" та особисто М.І.Шевченку. За допомогу в установці -  Карнауху Л. та Говеньку Р. і звісно, дякуємо небайдужим батькам учнів та працівникам закладу, які власноруч поставили стовпи та секції. Завдяки Вам всім-  ми оновили заклад! Щира Вам подяка! 

ВІТАЄМО! 

На каналі YouTube відбувся конкурс "What I love Ukraine for" ("За що я люблю Україну"). Учні нашого ліцею взяли участь у номінаціях: "есе " і "малюнок", та отримали дипломи І і ІІ ступенів. У номінації "есе" привітаємо учнів 11 класу Залужного Олексія - диплом І ступеня і Покотила Максима - диплом ІІ ступеня, а також у номінації "малюнок" - ученицю 9 класу Перепелицю Яну - диплом І ступеня і учня 7 класу Горкушу Артура - диплом ІІ ступеня. 

НАШІ ВЕСНЯНІ КАНІКУЛИ!

Цікаво проходять весняні канікули у семикласників.

Напередодні Всесвітнього дня птахів  відбувся виховний захід, на якому діти поділилися  інформацією про світ птахів, весняні явища, пов'язані з їхнім життям. Довідалися як за допомогою українських прислів'їв та приказок про птахів можна передбачати погоду. Учні познайомилися з давніми народними звичаями зустрічі весни. Прослухали аудіозапис голосів перелітних птахів. Вчителька біології Антоненко Т. В. загадала загадки про птахів, а учні їх з задоволенням відгадали. Потім розвісили виготовлені власноруч шпаківні і з піднесеним настроєм повернулися додому.


ЗБЕРЕЖИ СВОЄ ЖИТТЯ- БУДЬ ПОМІТНИМ НА ДОРОЗІ.


ЗБЕРЕЖИ СВОЄ ЖИТТЯ- БУДЬ ПОМІТНИМ НА ДОРОЗІ..mp4

ТВОЄ ЖИТТЯ - У ТВОЇХ РУКАХ!

Міжнародний благодійний фонд "Допомоги постраждалим внаслідок ДТП", з метою якнайширшої популяризації дотримання правил дорожнього  руху серед дітей та дорослих та збереження людських життів рекомендує до використання соціальну рекламу з питань ПДР.

Даталі можна дізнатися за адресою https://dopomogadtp.com/  



ВІТАЄМО!

Команда Андріяшівського ліцею взяла участь у І (відбірковому) етапі Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого

заходу «Cool Games» серед учнів закладів загальної середньої освіти Андріяшівської сільської ради.

За результатами  - команда зайняла ІІІ місце.

Вітаємо та бажаємо подальших успіхів!

ВЕСНЯНЕ ПРИБИРАННЯ! 

Весна впевнено набирає обертів. В Україні, за давнім звичаєм, причепурюють подвір’я і всередині і зовні.

Учнями та працівниками ліцею було здійснено генеральне прибирання подвір’я. Для наведення належного стану, територію ліцею умовно поділили на ділянки, які закріпили за класами. Приємно бачити, що всі учні, вчителі, техпрацівники трудилися на славу: позбирали папірці на стадіоні та навкруги будівлі закладу, підмели доріжки. Результатом спільних зусиль територія ліцею стала чистою.

ВІДКРИТТЯ КЛАСУ БЕЗПЕКИ! 

   24 березня 2023 року у ліцеї відбулось урочисте відкриття «Класу безпеки"

    Створення та функціонування класу безпеки сприятиме систематичній підготовці учнів з питань цивільного захисту, особистої безпеки, здорового способу життя та формування навичок самозахисту і рятування в умовах надзвичайних ситуацій.

   Клас розділений на кілька навчальних зон та обладнаний інвентарем для домедичної допомоги, пожежної безпеки. Тут діти різних вікових груп зможуть  в теорії і на практиці в ігровій формі навчатися основ пожежної та протимінної безпеки, правил поведінки під час сигналу «Повітряна тривога», правил надання домедичної допомоги, а для молодших школярів створений ігровий куточок.

У відкритті класу взяли участь провідні фахівці Роменського районного управління ГУ ДСНС України у Сумській області Олександр ТІТЕНКО та Артем СОРОКА, поліцейські офіцери Андріяшівської сільської територіальної громади Владислав ГОЛІК та Іван НАЗАРЕНКО.

   Фахівці ДСНС провели перший урок та нагадали дітям та працівникам закладу як діяти під час сигналу "Повітряна тривога", про мінну безпеку та дії у разі виникнення пожеж різного характеру.

  Поліцейські громади нагадали про правила дорожнього руху, дії у разі виникнення надзвичайних ситуацій та про власну безпеку.

    На сьогодні такі тематичні класи мають вкрай важливе значення, адже знання з безпеки підростаючого покоління — запорука успішного та безпечного майбутнього країни. Наочне знайомство дітей з небезпечними ситуаціями допоможе їм краще осягнути рівень загрози та добре запам’ятати, як слід  діяти в екстремальних умовах.

22 БЕРЕЗНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВОДИ!

Під час виховного заходу, який провела Антоненко Т. В. семикласники розширили свої знання про воду  її фізичні та хімічні властивості. Дізналися багато цікавих фактів про воду та природні об'єкти, такі як чорнильне та рожеве озеро. Подискутували про силу і красу води, її значення для людини і живих організмів. Довідалися скільки води витрачає людина і як ці витрати можна зменшити.

МІЖНАРОДНИЙ_ ДЕНЬ_ ПОЕЗІЇ 

21 березня у всьому світі володарі рими, їх музи і шанувальники відзначають День поезії.

  Поезія - це не тільки заримовані рядки,  це, насамперед,  високий лет душі, вміння побачити прекрасне в буденному, передати його цікавими символами, небанальними епітетами та сміливими барвами.

  Поетична душа - крилата, завжди в пошуку нових образів і сюжетів.

  Прикладом цього стала і участь у Відкритому літературному конкурсі для дітей та молоді імені Йосипа Дудки " Собори душ" учнів Андріяшівського  ліцею Бутко Дарії (9кл) і Суховій Вероніки (3кл), які стали переможцями у номінації " Поезія". А підготувала їх до участі в конкурсі вчитель нашого ліцею Тетяна Пелепей.

   У Всесвітній день поезії ми вітаємо всіх майстрів поетичного слова! Нехай бурхливе джерело художнього слова наповнює ваші серця, дарує натхнення, гарний настрій та легкі рими. Бажаємо здійснення усіх ваших творчих задумів та мрій.


Що таке щастя? Щастя – світ чудес!

Щастя – це море, щастя – це ліс.

Це та стежина, що йде вгору,

Щастя – це гомін прилетіли птахів!

Але головне на світі – це дитячий сміх,

Це та посмішка, що зігріває всіх.

Щастя – руки мами і батька плече,

Щастя, воно поруч, у кожного своє


" ТАРАС ШЕВЧЕНКО _ 209" 

Щороку 9 березня українці у всьому світі відзначають День народження Тараса Григоровича Шевченка – великого Кобзаря, видатного українського поета та художника.

   Учні 3 класу долучились до вшанування  Кобзаря. Діти поринули у творчий світ слова Шевченкового. Взяли участь у поетичних читаннях, декламували вірші великого Кобзаря, за що отримали грамоти. А з творчістю  діти познайомились переглянувши відео " Великий Кобзар - Тарас Шевченко", пройшлися життєвими стежками митця.

У свідомості кожного громадянина нашої держави Т.Г. Шевченко займає місце національного героя.

 Своїм життям та творчості великий митець надихав патріотів України до боротьби за правду, свободу та майбутнє нашої неньки України.


БЛАГОДІЙНИЙ ЯРМАРОК!

В четвер 2 березня та п'ятницю 3 березня в нашому ліцеї проходив благодійний ярмарок. Учні, спочатку 8-11,а потім 5-7 класів, пропонували свої товари: квіти, вироби з бісеру, іграшки,виготовлені власноруч та,звісно, смаколики ! Учні  початкових класів - виступали в ролі покупців. Як і заведено на ярмаркові- відбувся він гамірно і весело. Кошти,що діти назбирали, будуть використані на потреби ЗСУ. 

Традиційно щопонеділка у нашому ліцеї відбуваються зустрічі, в рамках реалізації проєкту "Завжди поруч". Тема заняття: "Моя безпека - мій ресурс". Користуючись емоційно образними та арт-терапевтичними техніками кожен член зустрічі зміг відчути своє особливе безпечне середовище - свій дім. Адже як сказав З. Ахерн: "Будинок – це не місце, а стан душі". 

26 ЛЮТОГО - ДЕНЬ СПРОТИВУ ОКУПАЦІЇ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ.

РІК НЕЗЛАМНОСТІ!

24 лютого 2022 року о 3:40 ранку росія розпочала повномасштабне вторгнення на територію України. Приблизно о 5:00 ранку президент рф володимир путін оголосив про так звану "воєнну операцію", а по-факту війну. Вже за кілька хвилин почалися ракетні удари неподалік Києва та по всій території України. Сьогодні — річниця початку повномасштабної війни, в якій ми обов'язково переможемо. Дякуємо нашими Захисникам!Слава Україні! 

НУ ЩО Б, ЗДАВАЛОСЯ, СЛОВА…

Ну що б, здавалося, слова…

Слова та голос — більш нічого.

А серце б’ється — ожива,

Як їх почує!...

В день рідної мови, у 3 класі була проведена виховна година "Мова - ДНК нації". Діти розіовідали вірші про мову, складали сенкан, описували яка наша мова милозвучна та прекрасна, дізналися багато цікавих фактів про рідну мову. В кінці виховної години, учні написали побажання нашій рідній мові.

ЛЮБІТЬ РІДНУ МОВУ! 

Мова - краса спілкування,

Мова - як сонце ясне,

Мова - то предків надбання,

Мова - багатство моє.

Мова - то чиста криниця,

Де б’є, мов сльоза, джерело,

Мова - це наша світлиця,

Вона, як добірне зерно.

Мова - державна перлина,

Нею завжди дорожіть:

Без мови немає країни -

Мову, як матір любіть!

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ В АНДРІЯШІВСЬКОМУ ЛІЦЕЇ.

ТИЖДЕНЬ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ!

З 13 по 17 лютого відбувся Тиждень англійської мови з метою розширення і поглиблення знань з іноземної мови. Діти переглянули мультфільми, одягли ляльку, розгадали кросворди, створили плакати  та малюнки до дня Св. Валентина. Дякуємо учням за активну участь! 

ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ…


Небесна сотня.mp4

НЕБЕСНА СОТНЯ АНГЕЛІВ МАЙДАНУ...

Вчителі та класні керівники провели сьогодні  бесіди, виховні заходи, присвячені Дню пам'яті Героїв Небесної сотні. Зокрема, вчитель історії - Рута Л.М. провела в 9 класі урок пам’яті  «Ангели Майдану».

Учні 2 класу,разом з вчителем Отрошок В.В. та вихователем Рябенькою Т.М.,

виготовили ангелочки, відвідали виставку в бібліотеці, вшанували хвилиною мовчання Героїв Небесної Сотні , переглягули відео " 20 лютого - День Героїв Небесної Сотні". Наші першачки з їх класним керівником, Мельник В.П., виготовляли ангелів Небесної сотні\

20 ЛЮТОГО -ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ. 

Сьогодні, 20 лютого, ми вшановуємо пам'ять Героїв Небесної Сотні - людей, які стали символом жертовності, патріотизму та героїзму в боротьбі за свободу, демократію та гідність нашої держави.

Люди вийшли на Майдан, щоб відстоювати своє право на Євроінтеграцію, за право на життя в країні, де поважають честь і гідність кожного громадянина.  Після двох місяців мирних протестів влада віддала наказ застосувати зброю і зробити " зачистку" Майдану. Постріл... Кров... Перша смерть.... Героїв, які загинули, назвали Небесною Сотнею.           

    До цієї дати,  в ліцеї,  бібліотекарем Т.В.Гусеницею, підготовлено тематичну виставку "Небесна Сотня... Герої не вмирають!".   Також вона провела хвилину пам'яті " Майдан - це стан душі і поклик серця"

Ми маємо завжди пам'ятати про їхні подвиги та зберігати пам'ять про цих Героїв в наших серцях. Вони залишаться гордістю і прикладом для майбутніх поколінь, що символізують щире прагнення українців жити у вільній, демократичній й суверенній державі. Хай палають свічки пам'яті загиблих Героїв Небесної Сотні в наших серцях. НЕ ЗАБУВАЄМО!!!

17 лютого відзначають день спонтанного прояву доброти – це досить молоде свято, але з кожним роком воно стає все більш популярним. Його запровадили 1995 року в американському місті Денвер, що в штаті Колорадо. В Україні свято прижилось в останні 10 років.

Головна мета свята в тому, щоб люди стали трішки щасливішими, поширюючи довкола себе доброту. І не обов’язково чинити якісь великі справи, можна підбадьорити близьких та рідних, надіслати їм добрі слова, зробити приємні сюрпризи, які викличуть щиру посмішку на обличчі, подарують гарний настрій. Сьогодні творити добро особливо актуально для українців, які об’єднуються, підтримують армію, один одного і разом крокують до перемоги.


ЕКСКУРСІЯ ДО МАЙБУТНЬОГО МУЗЕЮ!

Учні першого класу завітали до майбутнього шкільного музею,що має розпочати свою роботу найближчим часом. Вони вперше ознайомилися  з правилами поведінки в музеї, переглянули експозиції. Вчитель історії, Рута Л.М., провела цікаву та змістовну екскурсію. Приємно, що в наш час, дітки проявляють інтерес до нашого минулого. 

ЗІ СВЯТОМ,МОЯ НЕЗЛАМНА УКРАЇНО!

Вкраїнська єдність - нездоланна,

Бо в нас тече козацька кров.

За скільки літ нас не здолали,

А, отже, вистоїмо знов!

ДЕНЬ ЄДНАННЯ! 

Сьогодні, 16 лютого, в Україні особливе свято - День єднання. В умовах війни це реальне єднання душ, помислів, бажань, дієвих справ. Саме про це і йшлося під час бліц- зустрічі старшокласників. Говорили з вірою у наш народ, його захисників, з вірою у право жити, любити, зберігати славетні  традиції предків, разом вибудовувати  майбутнє. 

16 ЛЮТОГО - ДЕНЬ ЄДНАННЯ!

День Єднання!.mp4

Кожна зустріч у рамках проєкту "Завжди поруч" є особливою. І не менш важливою була тема нашого заняття "Мислимо позитивно".

Згідно статистичних даних в середньому людина за добу має 70% думок негативних, решта 30% включає, як позитивні, так і нейтральні роздуми. В наш нелегкий час важливо концентруватися на позитивних та ресурсних станах кожного учасника освітнього процесу. Педагог, як цінністна складова у житті ліцею, повинен вміти помічати позитив, що оточує кожного навколо. Так як кожен вчитель є важливим джерелом натхнення та мотивації для учня. А з пустої криниці води не нап'єшся.


КОЗАЦЬКОМУ РОДУ - НЕМА ПЕРЕВОДУ!

Любов до Батьківщини іде із серця глибини. Ми - патріоти України, її ми дочки і сини.

Тут народились ми й живемо, тут щастя  випало рости.

Палку любов в серцях несемо.

Ми - українці - я і ти.

Учні 10 класу в День святого Валентина провели гру - конкурс  ,,Який ти козак? Яка ти козачка?" Вони довели, що знають  історію своєю Батьківщини, вміють жартувати, показали свою силу, витривалість і ще раз підтвердили, що ,,козацькому роду - нема переводу".


З ДНЕМ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА! 

Любов - найвище почуття і найсвітліше.

Це благодать, яку дарує час.

З любов‘ю ми і кращі, і добріші.

Любов у серці хай горить у нас.

МИ ЗА БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ! 

У рамках тижня безпечного Інтернету вчитель інформатики провела "QR-КВЕСТ" для учнів 11 класу, метою якого було пригадати вже відомі та дізнатися нові правила безпечного користування Інтернетом. Діти виконували завдання у групах за допомогою сканування QR кодів. Також говорили на тему "Моя приватність": як захистити свою особисту інформацію в соціальних мережах, де можна залишати приватну інформацію, дізналися, що таке політика приватності. 

Сьогодні в Андріяшівському ліцеї в рамках проєкту "Завжди поруч" практичний психолог провела заняття на тему "Зменшуємо напругу". Ми живемо у нелегкий час, а отже постійно піддаємося стресу та знаходимося під напругою. Щоб мати змогу допомогти іншим, а особливо, дітям, педагогам потрібно самим вміти контролювати себе і знімати емоційне навантаження.  В ході зустрічі психологиня продемонструвала вчителям декілька технік, використовуючи які можна дуже легко та швидко заспокоїтися та відновити свій психо-емоційний стан. 

ТИЖДЕНЬ ЗНАНЬ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ. 

Цього тижня в нашому закладі пройшов тиждень знань безпеки життєдіяльності під назвою «Здоров’я – запорука успіху».

Класні керівники провели бесіди з правил поводження з побутовими електроприладами: праскою, холодильником, пральною(швацькою) машиною, електроплитою тощо; години спілкування на тему: «Вибухонебезпечні предмети. Дії при виявленні вибухонебезпечних або підозрілих предметів», «Первинні засоби гасіння пожежі»; «Як треба діяти  при пожежі»; Виховні години «Бережи здоров'я змолоду», «Правила дорожнього руху»;  «Попереджений – захищений»; «Будь обережним на вулиці і вдома»; переглянули відео «Небезпечні знахідки».


МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ!

Голокост - період в історії, протягом якого нацисти вбили мільйони євреїв та інших людей через їх національність.27 січня, у день звільнення в'язнів найбільшого нацистського табору Освенцим, у світі вшановують пам'ять Голокосту. У період Другої світової війни геноцид, влаштований нацистським режимом , призвів до знищення третини усіх євреїв у світі, та представників низки інших національностей. Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту запровадила Генеральна асамблея ООН своєю резолюцією від 1 листопада 2005 року. Дату 27 січня обрали не випадково - саме цього дня у 1945 році війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті - " Аушвіц - Біркенау". Україна приєдналася до відзначення Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту у 2012 році. 

МОЯ УКРАЇНА! 

Лунає пісня солов'їна

І вітер віє степовий.

Моя соборна Україна

Знов зустрічає день новий.

Ми з вами – це одне єдине,

Ми – це родина: ти і я.

А наша єдність нездоланна,

Бо в нас тече козацька кров.

За скільки літ нас не здолали,

А отже вистоїмо знов.

Учні 6 класу також долучилися до святкування дня Соборності України. Класний керівник провела виховний захід на тему "Одна. Єдина. Соборна Україна". Діти поринули в минуле та дізнались історію свята, також відгадували загадки, пригадували символи нашої країни,слухали легенду про дівчину-Україну. По закінченню, на червоних сердечка написали побажання Україні та міста, які вони обов'язково відвідають після нашої перемоги і прикріпили їх до карти  держави.

СОБОРНІСТЬ_УКРАЇНИ!

День Соборності України-державне свято, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу. 

До цієї дати в бібліотеці Андріяшівського ліцею підготовлена книжкова виставка " Вона Соборна і єдина, моя Вітчизна дорога", де представлені документальні та історичні книги про історію нашої країни, про їх сьогодення, боротьбу за майбутнє.  Вчитель історії Л.М. Рута провела урок з учнями 5 кл. Лариса Миколаївна  акцентувала увагу на історичних фактах, що передували злуці, на об'єднавчому русі, який наприкінці 1918-початку 1919 років охопив майже всю Україну.Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність, відстоює свою соборність і волю заради власної держави.                             Учні 4 класу долучилися до ланцюжка єдності. Діти разом з класоводом Г.В.Вовк зробили свої долоньки на синьо- жовтому папері в знак віри того, що  лише  в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети - побудови економічної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Класні керівники провели виховні заходи в своїх класах. Соборність передбачає не лише пам'ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої  співпраці заради майбутнього.Цей день назавжди залишиться в історії українського народу. Ми повинні знати і пам'ятати свою історію. 

ДО НАС ЗАВІТАЛИ ЩЕДРУВАЛЬНИКИ!

Учні 11 класу привітали  працівників ліцею із щедрівкою та побажали в Новім році добра і надії та миру по всій Україні.

Щедрик, щедрик, щедрівочка,

Прилетіла ластівочка,

Стала собі щебетати,

Господаря викликати:

- Вийди, вийди, господарю,

Подивися на кошару,

Там овечки покотились,

А ягнички народились.

В тебе товар весь хороший,

Будеш мати мірку грошей.

Хоч не гроші, то полова,

В тебе жінка чорноброва.

Щедрик, щедрик, щедрівочка,

Прилетіла ластівочка.

11 СІЧНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ "ДЯКУЮ"

За мирнії дні, за будні й за свята

Ми щиро вдячні хоробрим солдатам!

За світло, тепло в кожній оселі

Ми скажем спасибі енергосистемі.

За мудрість і правду,життєву науку

Доземно вклонімось вкраїнському люду.

Ми дякуєм Богу за день цей чудовий

Благаємо миру та Перемоги!

З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

Зі світлим Різдвом вітаємо!

Від краю до краю бажаємо

Здоров’я та мирного неба.

Хай справи вдаються, як треба.

Хай світлою буде дорога.

Хай геть оминає тривога.

На серці хай радісно буде.

Хай мир і добро будуть всюди!

З НОВИМ 2023 РОКОМ!

З Новим роком! Хай у новорічну ніч на вас чекає справжнє диво, що подарує надзвичайну радість. Хай у домі панують мир та тепло, добробут та любов. Хай кожна хвилина Нового року буде наповнена змістом та приємними емоціями! 

НОВІ ЗДОБУТКИ!

Учні нашого ліцею талановиті та артистичні. А ще активні. В нашому закладі працюють різні гуртки і діти з радістю їх відвідують. Також є хореографічний ансамбль "Весна" та вокальний ансамбль "Веселка"(до нього входять вихованці гуртка "Октава" ЦПО та РТМ Андріяшівської с/р.) Напередодні новорічних свят наші діти прийняли участь в Міжнародному двотуровому багатожанровому конкурсі "Зимова казка",який відбувся в м.Прага(Чехія). Серед величезної кількості учасників (близько 1700)  вокальний ансамбль "Веселка" став лауреатом 3 ступеню,а хореографічний ансамбль "Весна"- лауреатом 2 ступеню. Керівник отримала подяку за підготовку учасників.

Щиро вітаємо переможців та бажаємо нових досягнень!


ВИСЛОВЛЮЄМО ПОДЯКУ!

Учні та вчителі Андріяшівського ліцею щиро вдячні за Новорічні подарунки для наших учнів: ТОВ #МХП_Урожайна_країна (керівник Рибалко А.В.),благодійному фонду #Фонд_МХП-Громаді(керівник Богдан Н.В), ФГ"Богатирівське"( керівник Говенько Р.В.),відділу освіти,молоді та спорту Андріяшівської сільської ради ( керівник Євдокимова Л.М), Андріяшівській сільській раді та голові ОТГ - Дибчинській І.С. Завдяки Вам, учні нашого ліцею отримали чудові солодкі подарунки під ялинку. Дякуємо,що піклуєтеся про наше підростаюче покоління. 

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!!!

Хореографічний колектив"Весна" Андріяшівського ліцею прийняв участь у  VII  Міжнародному двотуровому багатожанровому фестивалі - конкурсі мистецтв "Заради миру і добра", м.Київ. Серед великої кількості учасників "Весна" посіли І місце! Дівчатка отримали грамоти для ансамблю і особисто. Виступали з номером "Поліська полька") Щиро вітаємо колектив з перемогою та бажаємо нових досягнень! 

КЛАС БЕЗПЕКИ!

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.09.2022  792-р. щодо плану основних заходів цивільного захисту на 2022  рік в Андріяшівському ліцеї створено клас безпеки.

"Клас безпеки" — це Всеукраїнський проєкт, мета якого вивчення правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, ознайомлення з алгоритмом дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, формування в учнів навичок надання домедичної допомоги.

Він обладнаний  необхідними матеріалами для теоретичних та практичних занять з учнями.


ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ! 

19 грудня за православним календарем відзначають День святого Миколая. Цей день з нетерпінням чекають як діти, так і дорослі. Діти традиційно заглядають під подушку в надії, що святий приніс їм подарунки, а дорослі – надсилають привітання рідним та близьким.

В наш ліцей також завітав святий Миколай та ще і з подарунками! Також для дітей 1-7 класів в закладі відбувся захід "Зберемо зірочки для святого Миколая"- конкурсна програма,де діти за виконані завдання збирали зірочки,щоб освітити дорогу святому, аби він швидше прийшов до дітей.


#НАЦІОНАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ ЧИТАННЯ#

Учні Андріяшівського ліцею щодня відвідують шкільну бібліотеку. Найменші читачі з цікавістю знайомляться з книжками, журналами. Учнів 4 класу, разом з вчителькою Галиною Віталіївною Вовк, зацікавили  книги з історії України, тематичні виставки. Діти поринули у світ казок, які прославляють розум, кмітливість, доброту, працелюбність, мужність та навчають боротися за справедливість.          Сподіваємося, ви також любите читати, як і ми. Давайте навчати дітей мислити, самостійно обирати ( спочатку книги),  та культурі, з якої починається виховання особистості. 

ГОДІВНИЧКА ДЛЯ ПТАШОК!

Годівницю для пташок

Змайстрували ми завзято,

Об‘єдналися в гурток

Я, дідусь і тато!

Завітайте до нас в гості

Пташки-невеличкі:

Снігурі, горобчики,

Синички-сестрички.

Кожен їжу тут знайде

До душі, за смаком,

Горобці - насіння, хліб,

А синички - сало!

Холод лютий на дворі,

А у пташок свято:

Їм зробили годівничку,

Можна зимувати!

Маленькі першокласники турбуються про пернатих друзів взимку, а пташки навесні віддячать їм голосним співом та гарним врожаєм восени.


#ТИЖДЕНЬ ЧИТАННЯ#    

А ми читаємо.....              

Книга - це один з головних засобів виховання, навчання.  Попри виклики воєнного часу, ми впевнені, що українська книга, яка на сьогодні викликає дедалі більший інтерес в українського читача, заслуговує на ще більшу увагу та обізнаність з нею. А ти вже обрав книги для читання? Бібліотека - твій найкращий помічник. Читай з нами! Організуй сімейні читання! Поділись прочитаним з друзями!

РАМКАХ ДРУГОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ТИЖНЯ ЧИТАННЯ#   

Ми живемо у вік комп'ютерних технологій, інновацій. Та щоб там не говорили, впевнена, спілкування з книжкою є й залишиться особливим, неповторним. Доказом цьому стала наша зустріч із третьокласниками, які завітали до читальної зали разом із класоводом Ольгою Олександрівною Озмитель. Дітям було цікаве все: нове приміщення, стелажі з художньою, довідниковою, науковою літературою...  А щоб пізнати світ книги необхідно багато й уміло читати.   Діти були зачаровані таким різноманіттям книг.   Думаю, що школярики завітають до бібліотеки ще не раз. І ми станемо з ними справжніми друзями.Національний тиждень читання продовжується, і попереду вас чекає ще багато цікавих зустрічей з книгами. 

ЧИТАЙ_УКРАЇНСЬКЕ!

З 12 грудня в Україні Національний тиждень читання!!! Минулого року його започаткував Український інститут книги спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України з метою привернути увагу до українських книжок, наявних в бібліотечних фондах України, популяризувати читання  серед українців та посприяти розвитку популярної літератури українською мовою. Читайте, щоб відкрити для себе багатогранність нашої та світової культури. Читайте самі та разом із дітьми. Національний тиждень читання - це особливий час, коли читачі, письменники, видавці, бібліотекарі, книгарі об'єднуються навколо книги та читання.     

10 переваг читання: чому корисно читати книги щодня

   Як часто ви читаєте? Ні, не новини і статті в інтернеті, а книжки. Чи входить читання до вашої щоденної програми? Якщо ні, то змушені вам повідомити, що ви багато втрачаєте, як в інтелектуальному, так і в духовному плані. Читання дає людині безліч незаперечних переваг.

1) Розумова стимуляція

Дослідження показують, що постійна стимуляція мозку, чим є читання, знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера і деменції. Так само, як і будь-якому м’язу людського тіла, мозку необхідне тренування, щоб залишатися сильним і здоровим.

2) Зниження стресу

Неважливо, який стрес ви відчуваєте на роботі, в навчанні або десь ще, щойно ви берете книгу і занурюєтеся в історію, він миттєво зникає, напруга відпускає і тіло розслабляється.

3) Знання

Щоб ви не читали, голова наповнюється новими знаннями, і ви ніколи не знаєте, в який момент вони вам знадобляться. Але чим знань більше, тим більше ви готові протистояти будь-яким перешкодам.

4) Розширення словникового запасу

Чим більше ви читаєте, тим більш змістовно і вишукано говорите. А це в свою чергу сприяє і більшій впевненості в собі, і кар’єрним можливостям. До того ж, ви черпаєте слова не тільки з рідної, а й іноземних мов, що ставить вас ще на щабель вище.

5)Поліпшення пам’яті

Читаючи книгу, ви запам’ятовуєте неймовірну кількість персонажів, їхні історії, почуття, масу підсюжетів і деталей. Ця нова інформація нашаровується на вже наявну і формує нові зв’язки, завдяки чому запам’ятовується ще краще.

6) Розвиток аналітичних здібностей

Чи доводилося вам читати детектив і розгадувати головну таємницю ще до закінчення книги? Якщо так, значить ви застосували критичне і аналітичне мислення, прийнявши і відсортувавши всі наявні факти і припущення. Аналітичні здібності застосовуються і коли ми оцінюємо книжку в цілому: склад, сюжет, персонажів, і далі можемо її обговорювати з іншими, обґрунтовуючи свою думку.

7)Посилення концентрації

У сучасному божевільному світі інтернету з великою кількістю інформації і багатозадачності увага частіше розсіюється, ніж фокусується. Це в свою чергу підвищує рівень стресу і знижує продуктивність. Коли ж ми читаємо книгу, вся увага зосереджена на історії, все зовнішнє випаровується. Спробуйте читати 15-20 хвилин зранку і будете здивовані рівнем концентрації, прийшовши на роботу.

8) Поліпшення письмових навичок

Це відбувається паралельно з розширенням словникового запасу. Добре написаний чужий текст впливає і на ваш власний, що врешті-решт формує стиль, смак і стає звичкою. Так само як музиканти піддаються впливу один одного або художники використовують техніки відомих майстрів, так само і письменники вчать писати кожного з нас.

9) Заспокоєння

Уже той момент, коли ви берете до рук книгу, приносить релаксацію, а те, про що ви читаєте, здатне дати відчуття внутрішнього спокою й умиротворення. Деякі тексти знижують кров’яний тиск, не кажучи вже про те, що книги із саморозвитку можуть вирішувати конкретні проблеми.

10) Розвага

Книги вдома, книги в Мережі, книги в бібліотеці. Різноманітність сюжетів, жанрів, форматів. З книгами джерело розваг не закінчується ніколи. І воно завжди доступне.

Насправді кожна людина сьогодні може знайти видання до душі, головне не зупинятись і не припиняти пошук «своїх» книг..  Тож долучаймось!!!  Читаємо, популяризуємо  та захоплюємося українською книгою разом!!


ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ПРАВА!

З 5 по 9 грудня 2022 року у Андріяшівському ліцеї  проводився Всеукраїнський тиждень права, мета якого ‒ підвищення ролі правової освіти серед школярів, виховання поваги до закону і прав людини.

Протягом кількох днів учителем історії та права Л.М.Рутою та класними керівниками були проведені цікаві і змістовні заходи: година спілкування «Права і обов`язки громадян України»; перегляд фільму, презентації «Конвенція про права дитини» для учнів 3-4 класів. всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини для учнів 5-11 класів.

Учні 11-го класу поринули у захоплену ділову гру «Правознайко».

Подібні заходи підвищують зацікавленість учнів у вивченні правознавства, розширюють правові знання учнів, формують уміння співвідносити норми моралі та права, застосовувати правові знання в повсякденному житті.


ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ У НАШОМУ ЛІЦЕЇ!

Хусточка на будень - сіра і легка.

На свята - біленька, тонка і м‘яка.

Хусточка тернова, скільки в тобі мрій!

Візерунок миру, смутку і надій!

З ДНЕМ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ! 

Щороку 6 грудня ми відзначаємо велике свято — День Збройних Сил України. У 2022 році воно має важливе значення, адже наші захисники ціною свого життя виборюють свободу і мир для кожного українця.

В День Збройних сил України бажаємо вірно і гордо стояти на сторожі спокою і блага країни, сміливо і легко витримувати всі натиски з боку противника, усувати будь-які проблеми та перешкоди на горизонті, зберігати спокій і оптимізм душі, зберігати щастя й доброту в серці. 

ЗУСТРІЧ З ПРАЦІВНИКАМИ ПОЛІЦІЇ!

В рамках акції "16 днів проти насилля" до Андріяшівського ліцею завітали представники поліції - Владислав Голік та Інна Холод. Вони провели лекцію-бесіду з учнями старших класів (8-11), де розповіли про можливі види насилля та методи протидії та недопущення його серед учнів та підлітків. 

Провели роз'яснювальну та інформативну роботу щодо адміністративної чи кримінальної відповідальності серед молоді. Наголосили на важливості аспектів доброчинності та добропорядності серед підлітків.

Після лекції, працівники поліції провели роз'яснювальну роботу серед учнів початкових класів. Малята мали змогу дізнатися про роботу поліції, а також посидіти в патрульному авто та приміряти оснащення.

Діти залишилися задоволені та з чудовими враженнями.


Ми надзвичайно щасливі,бо отримали квіти для ліцею!!!!  Нещодавно наш заклад приєднався до соціально - освітньої програми "Квітковий рай у кожній школі України" від благодійної організації Flowers4School. Ми отримали чудові цибулини квітів: тюльпани, лілії, крокуси...

За задумом проекту, висаджування квітів допоможе малечі впоратися зі стресом від війни. Також проект Flowers4School проводить конкурс на найкращий шкільний квітник, у якому можуть взяти участь всі школи.

Щиро дякуємо Flowers4School за квіти! Оскільки вже зима- ми їх висадимо навесні, та ,сподіваємося, що вони зацвітуть до Перемоги!

Квест "#Stop_Sexтинг" провели з учнями 11 класу Андріяшівського ліцею 28.11.2022р.

Квест націлений на запобігання та протидію сексуальної експлуатації та насильства щодо дітей в інтернет-мережах.

В ході роботи учні обговорювали ситуації, що сталися з підлітками. Активно працювали над завданнями та шукали варіанти недопущення, чи то виходи, з даної проблеми.

В результаті змогли створити нові патерни поведінки та варіанти вирішення виходу із нетипової ситуації.

Підлітки мають чітке розуміння, що в разі виникнення певної загрози, вони зможуть звернутися за допомогою на безкоштовну гарячу лінію 116 111, написати в чат-бот  #stop_sexтинг з можливістю відправити своє запитання- на сайті https://stop-sexsting.in.ua/chatbot , повідомити кіберполіцію онлайн: https://ticket.cyberpolice.gov.ua , а також звернутися до психолога ліцею.


Щороку,в четверту суботу листопада, в Україні вшановують пам'ять мільйонів жертв Голодоморів. Наймасштабніший  з них був Голодомор 1932-1933 років,який визнаний геноцидом на законодавчому рівні та в судовому порядку. Від Голодомору в Україні померло щонайменше 3,9 мільйонів людей.   

Голод.... Це страшне слово повертає нас у ті далекі роки. Український народ у смутку й скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам'ять мільйонів його жертв.

До Дня Пам'яті жертв Голодоморів в бібліотеці Андріяшівського ліцею проведено хвилину- реквієм. Також бібліотекар закладу Т.В .Гусениця створила виставку "Голодомор 1932-1933".Вчитель історії Л.М. Рута з учнями 7 класу провела урок пам'яті " Геноцид Голодомору". Класними керівниками проведено виховні години,бесіди в усіх класах. Педагог- організатор, В.І.Довбенко, створила відео із спогадів, переживших Голодомор "Пам'ять жертвам Голодомору". Також учні нашого ліцею долучилися до Всеукраїнської акції "Запали свічку".

Підростаюче покоління має знати,що ціною неймовірних зусиль українській нації вдалося пережити ці трагедії, але пам'ять про них , особливо про Голодомор 1932-1933 років, залишається у кожній українській родині. Ці рани на серці України кровоточать дотепер, не даючи забути одну з найтрагічніших сторінок нашої історії.




21 ЛИСТОПАДА- ДЕНЬ ГІДНОСТІ І СВОБОДИ УКРАЇНИ.

УРОК ПАМ'ЯТІ !

ДІТИ - ЦЕ НАШЕ МАЙБУТНЄ!

20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про їх права. З 1990 року у цей день відзначається річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини. 

20 листопада в усьому світі щорічно святкують Всесвітній день дитини. Це свято відзначається як день світового братерства і взаєморозуміння дітей, день підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.

Як зазначається в документі, кожна дитина має право на освіту, право на здоров’я і належну медичну допомогу, право на ім’я та громадянство.

Кожна дитина має право зростати у турботливому родинному середовищі та бути захищеною від жорстокого поводження та насильства.

Дитинство – найщасливіший час для багатьох з нас, ми завжди з теплими почуттями згадуємо роки нашої молодості й дитинства, так давайте ж робити всі зусилля, щоб наші діти, діти нашого часу могли з посмішкою через кілька років згадувати ті роки, коли вони були маленькими, коли вони росли, і входили в доросле життя. Вони надихають, спонукають до нових досягнень, повертають віру в життя. Бажаємо вам, дорогі діти, вашим батькам та рідним міцного здоров’я, щастя, добра та сімейного затишку. Нехай усі мрії і задуми завжди збуваються!


ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ!

В Андріяшівському ліцеї відбувся тиждень Безпеки дорожнього руху , протягом якого проходили заходи, спрямовані на популяризацію безпечної поведінки дітей на дорозі, здійснення профілактичної роботи щодо попередження дитячого дорожньо – транспортного травматизму.В рамках тижня були проведені: уроки з безпеки дорожнього руху «Безпека руху – запорука життя і здоров’я», бесіди «Правила дорожнього руху знай і завжди їх пам’ятай», інформаційно-розважальна гра «Безпечно йдемо до школи», виставка малюнків (1-4 класи) «Твій друг — безпечний рух». Завершився тиждень проведенням Єдиного національного  уроку «Безпечна дорога додому». 

16 ЛИСТОПАДА - ДЕНЬ ТОЛЕРАТНОСТІ!

БІБЛІОТЕКА_КНИГА_ЧИТАННЯ!

Книга – це велике диво, створене людиною. Ще не вміючи читати, ми розглядаємо малюнки до казок, слухаємо цікаві історії, які читають нам мами. Щодня ми маємо справу з книгою в школі та вдома. Про все дізнаємося з книг.

До бібліотеки нашого ліцею завітали чемні і виховані учні 1 класу, зі своєю неймовірно турботливою вчителькою Валентиною Петрівною Мельник. Діти мали змогу ознайомитися з виставками літератури, дізнатися про правила користування бібліотекою. Уважно слухали розповідь про величезне значення книги в житті людини.Діти розповіли мені про свою країну, про символи України. Їз задоволенням переглядали дитячі книжечки. Щиро вдячна за зустріч.


ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ!

Уже традиційно,у перші тижні листопада, в нашому ліцеї проходить Тиждень української мови та літератури, приурочений до Дня української писемності та мови, який усі українці відзначають 9 листопада.

        Найрізноманітніші заходи тривали упродовж тижня. Це і конкурси, і квести, і флешмоб, і музичні перерви, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, тематичні лінійки, класні години.

З нагоди відкриття Тижня вчителі української мови та літератури провели на уроках інформаційні рубрики, класні керівники запропонували переглянути відеофільми "Нестор Літописець", "Від папірусу до сучасного книгодрукування".

    Бібліотекар ліцею Гусениця Т.В. організувала тематичну виставку художньої, наукової, публіцистичної літератури про українську словесність "Неначе скарб дорогоцінний, ми нашу мову бережем".

      9 листопада пройшов перший етап конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Учні 8-11 класів прийняли участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності. Дуже цікавими виявилися музичні перерви"Слухання сучасних пісень на слова Т. Шевченка, Лесі Українки, О. Олеся, І. Франка та ін".

     Програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

     Заходи не залишили поза увагою жодного учня. Девізом тижня був заклик, дібраний самими учнями" Бережімо рідну мову!". Саме сьогодні, у нелегкий час для нашої держави, ці слова звучать особливо актуально.

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ! 

9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Це саме те свято, коли в нас є нагода вклонитися Слову – його красі та виразності, влучності та розмаїттю, мелодійності та багатству. Мова, як струмочки, увібрала потічки слів, приказок, думок, текстів, живого спілкування. Народна мудрість стверджує: скільки знаєш мов, стільки разів ти людина. Але ми впевнені, що без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною власного народу, його історії та культури. 

Дім, в якому живуть книги...

Книга - один з головних засобів навчання.

І хоча сучасних дітей все більше поглинає інтернет та гаджети, ми дорослі, повинні ще з молодшого шкільного віку прищеплювати любов до книги.

З цією метою сьогодні, 7 листопада, учні 2 класу Андріяшівського ліцею,  разом зі своєю неймовірною вчителькою Валентиною Василівною Отрошок завітали до бібліотеки.

І саме сьогодні стали справжніми читачами.

Познайомилися з правилами поводження в бібліотеці, з дитячими книгами,

дізналися про читацькі формуляри, які згодом їм заповнили і записали обрані ними книги для читання.

Усміхнені та радісні дитячі оченята  свідчили, що їм сподобалось у бібліотеці...

Обіцяли, що будуть читати і відвідувати бібліотеку.

Завжди рада зустрічі у бібліотеці.

Миру і Перемоги, задля наших чудових діточок.


#Дякую_ЗСУ Лист до Захисника  

У РАМКАХ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО МІСЯЧНИКА ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК!

До Дня українського козацтва та Дня захисників і захисниць України, що відзначається в Україні 14жовтня.  За вікову історію української народності наша земля не один раз закликала своїх синів і дочок стати на її захист і ніколи заклики до оборони рідного краю не залишалися непочутими. А День українського козацтва, День захисників і захисниць України – чудова нагода зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків.У цей день не забудьте подякувати нашим воїнам за захист нашої Батьківщини і згадати, ціною яких жертв вони наближають перемогу. 

ДОБРО ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ! 

4 жовтня, кожного року відзначається   Всесвітній День захисту тварин. Всі ми добре знаємо, що живе спілкування з домашніми улюбленцями - це найприємніші моменти в житті дітей. Саме про ці моменти розповідали учні 4-го класу, під час Години спілкування, презентуючи своїх чотирилапих друзів. Діти засвоїли, що всім братам нашим меншим потрібна турбота, ласка, любов і вони обов'язково відповідатимуть тим же.

ДРУЗІ НАШІ МЕНШІ!

В 3 класі пройшла година спілкування: "Друзі наші менші". Діти розповідали про своїх чотирилапих товаришів, та як вони за ними доглядають, граються з ними. Переглянули презентацію на тему: "Ми відповідаємо за тих кого приручили".  А потім малювали своїх улюбленців.

ДЕНЬ УЧИТЕЛЯ!

В першу неділю жовтня Україна відзначає свято День працівника освіти, день вчителя. Ми вітаємо тих, хто сіє в наших серцях добре, мудре, вічне. Учні 11 класу привітали вчителів та працівників нашого ліцею віршами, квітами, зняли відео-привітання у формі телепрограми. 

Але є  в нас колеги, які все своє життя присвячували школі і дітям, а зараз знаходяться на заслуженому відпочинку: вчителі-пенсіонери. Рада старшокласників нашого ліцею привітала  їх з професійним святом та побажали міцного здоров`я кожному  та миру всім нам.

16 ВЕРЕСНЯ - ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ РОМЕНЩИНИ!

ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ !

Блакитні небеса над безкрайніми польовими просторами матінки України - відбиваються на гордом полотні нашому прапорі.

Пишайся своїм прапором, патріот, адже Україна - мужня духом, велика та квітуча країна! Піднеси прапор над головою, хай вільний вітер хвилює його хвилями свободи та легкості.

Зі святом, українці!


До дня державного прапора.mp4

ПОКЛАДАННЯ КВІТІВ

До Дня Української Державності у нашому ліцеї відбулося покладання квітів до меморіальної дошки випускника ліцею Петра Федоряки, який загинув у 2014 році захищаючи нашу країну на Сході.

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ!

Україна 28 липня вперше відзначає День української державності. Запровадити нове державне свято, яке відзначатиметься у день хрещення Київської Русі-України 28 липня, запропонував торік президент Володимир Зеленський під час урочистостей з нагоди Дня незалежності України і затвердив відповідний указ. 

За його словами, точкою відліку української державності вважається рік заснування Києва, столиці Київської Русі й сучасної України. Тому нове свято відзначатиметься у день розквіту української державності – у день хрещення Київської Русі, сказав тоді президент.

Очікується, що запроваджене свято сприятиме утвердженню спадкоємності українського державотворення, захисту національних інтересів України, збереженню історичної справедливості та нівелюванню фейкових наративів з боку Росії як держави-агресора щодо історичних аспектів українського державотворення.

#день_української_державності


День Української Державності.mp4

ПОРАДИ ВІД ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ!

Відео ДСНС.mp4

ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ !

28 червня 1996 Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України - першу Конституцію незалежної української держави.

Депутати працювали над проектом, залишаючись у сесійній залі всю ніч з 27 на 28 червня. Парламентарії врахували зауваження Президента України, а також підтримали всі спірні статті проекту - про державні символи в України, про державну українську мову, про право приватної власності в Україні.

Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність.

Прийняття Конституції було найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.


У ДОБРУ ПУТЬ, ДОРОГІ ВИПУСКНИКИ!

День сьогодні дуже визначний,

Бо святкуєм з вами випускний.

Хай він пройде радісно й завзято,

Хай запам’ятається вам свято!

Йдіть вперед скрізь страхи та тривоги,

Перед вами вже відкриті всі дороги,

Подолайте легко перешкоди,

Будьте гордістю сім’ї та всього Роду!

ПРОЩАВАЙ, ДЕВ'ЯТИЙ!

24 червня 2022 року учні 9 класу Андріяшівського ліцею отримали свідоцтва про базову середню освіту.

Шануйтеся, друзі! Любіть Україну!

Хай Ваша цікавість, допитливість додасть Вам надії, віри та любові! 

ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ!

Торгівля людьми – здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховування чи отримання людей шляхом погрози силою або її застосування чи інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою чи вразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів чи вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу. Таке визначення торгівлі людьми дає ”Протокол з попередження торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми”, який доповнює Конвенцію ООН про боротьбу з транснаціональною організованою злочинністю.

Торгівля людьми – це сукупність таких ознак

·         вербування;

·         перевезення;

·         передача;

·         продаж; 

·  усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі;

·         використання у військових конфліктах;

·         залучення до злочинної діяльності; 

·         трансплантація чи насильницьке донорство; 

·         примус до заняття проституцією; 

·         рабство і ситуації, подібні до рабства;

·         примусова праця;

·         залучення в боргову кабалу;

·         використання шантажу, погроз, насильства.

Злочинний світ пристосовується до змін реальності, полюючи на нові жертви, торговці людьми готуються скористатися вразливістю тих, хто змушений покинути Україну.

Жінки та діти, які змушені зараз покинути Україну через військову агресію Росії та прямують до сусідніх країн, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас чоловіки, що залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми. Втрата роботи і доходу внаслідок війни, обмежені можливості забезпечити головні потреби внутрішньо переміщених осіб, біженців та постраждалого від війни населення призведуть до зростання ризиків.

Звернутися за практичними порадами можна до:

-         Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527, що працює за підтримки МОМ, з 8:00 до 20:00 за номером 527 (безкоштовно з мобільних телефонів) або 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів). Особи, які перебувають за кордоном, можуть звернутися до консультантів гарячої лінії за електронною адресою 527.hotline@gmail.com ;

-         Національної дитячої «гарячої лінії» за телефоном 0 800 500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного) та Національної «гарячої» лінії з попередження насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123 (для дзвінків з мобільного) ГО «Ла Страда-Україна».

БЕЗПЕЧНІ ЛІТНІ КАНІКУЛИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ!

Ось і закінчився навчальний рік. Попереду літні канікули, які діти чекали з нетерпінням,адже це час відпочинку та оздоровлення. Але щоб гарно відпочити слід пам'ятати елементарні правила безпеки, адже це запорука того, що всі добре відпочинуть і повернуться до навчання здоровими.


МОЯ КРАЇНА - УКРАЇНА!

Живи, Україно, живи для краси,

Для сили, для правди, для волі!..

Шуми, Україно, як рідні ліси,

Як вітер в широкому полі.

До суду тебе не скують ланцюги,

І руки не скрутять ворожі:

Стоять твої вірні сини навкруги

З шаблями в руках на сторожі.

Стоять, присягають тобі на шаблях

І жити, і вмерти з тобою,

І прапори рідні в кривавих боях

Ніколи не вкрити ганьбою!

Патріотичне відео.mp4

ОСТАННІЙ ДЗВОНИК У ЛІЦЕЇ!

Закінчилось дитинство останнім дзвінком

У ранковій зорі променистій.

От ми всі стоїмо на лінійці гуртом,

На останній лінійці врочистій.

Тільки час пролетить дуже швидко – умить

Понесе всіх життя, закружляє.

І з роками у когось душа защемить,

Як останній цей дзвоник згадає.


ОСТАННІЙ ДЗВОНИК 9 КЛАС!

Ідіть в життя замріяні, вродливі,

Між квітами і добрими людьми,

Несіть свої і мрії і надії.

 Хай вірність і любов в серцях живуть!

Останній дзвоник 9 клас!.mp4

ПРОЩАВАЙ,ПОЧАТКОВА ШКОЛО!

Швидко, мов птахи, чотири роки пролетіли,

І в пам'яті спогад тільки залишили.

Ми завжди згадаєм свій перший дзвінок

І четвертого класу останній урок.

Школа наша початкова,

Прощавай і будь здорова.

Нових діточок стрічай

Та й про нас не забувай!


ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ДЛЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ!

Європейський Союз спільно з Міжнародною організацією з міграції (МОМ), Міністерство соціальної поліики України  запустили всеукраїнську комунікаційну кампанію, присвячену безпеці внутрішньо переміщених осіб. Станом на кінець квітня таких було 7,7 мільйона. Очевидно, їхня кількість зростатиме.


Мета кампанії – привернути увагу людей до ймовірних ризиків,  пов’язаних  з переїздом з охоплених війною регіонів, пояснити основні правила безпеки під час пошуку житла, транспорту, роботи. Адже надзвичайна уразливість людей може призводити до різних форм шахрайства та експлуатації, і навіть до випадків торгівлі людьми.


У рамках кампанії розроблено низку інформаційних матеріалів, які допоможуть внутрішньо переміщеним особам уникати цих ризиків. Організатори закликають пам’ятати про 5 маркерів безпеки – правил, яких слід дотримуватися у різних ситуаціях.

Документи. Надавайте документи лише офіційним особам. Заздалегідь зробіть та збережіть копії найважливіших документів, у тому числі онлайн.


Транспорт. Знайте, куди їдете, та повідомте про поїздку рідних чи друзів. Не сідайте в авто до незнайомих чи підозрілих людей. Вишліть рідним чи друзям номер транспортного засобу, яким пересуваєтеся.

Допомога. Приймайте допомогу лише від людей та організацій, що заслуговують на довіру.

Спілкування. Не віддавайте нікому  мобільний телефон чи інші засоби зв’язку. Будьте обачними та обережними при спілкуванні з незнайомцями.

Зв’язок. Підтримуйте постійний зв’язок із рідними, друзями, колегами. Повідомляйте про будь-які зміни  свого маршруту, місця проживання чи роботи. Домовтеся з ними про кодове слово або фразу, які повідомлять, що ви в небезпеці.

ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ!

Дуже гарне свято

Завітає влітку.

Принесе всім радість,

Сонце, сміх і світло.

Бо на перше червня

Діток ми вітаєм –

Хлопчиків, дівчаток.

Щастя їм бажаєм!

Бо для них сьогодні

Все, що є на світі.

Головне, щоб були

Всі діти щасливі!


ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ!

З 23 по 27 травня в Андріяшівському ліцеї було проведено Тиждень безпеки дорожнього руху.  Було проведено низку тематичних бесід, вікторин, ігор та  занять

Під час проведення заходів учні повторили, узагальнили та систематизували знання про правила дорожнього руху та дорожні знаки, навчилися застосовувати свої знання в певних життєвих ситуаціях, продовжили розвивати увагу, спостережливість, логічне мислення, мову, пам’ять, уміння орієнтуватися на вулицях за допомогою дорожніх знаків.

Ми й надалі працюватимемо над тим, щоб  кожний маленький  громадянин усвідомив, що найцінніше, що має людина  – це життя, а  знання правил дорожнього руху, уважність, обережність на дорогах  є запорукою  не тільки власної безпеки,а й безпеки всіх учасників дорожнього руху.

ДЕНЬ ГЕРОЇВ!

23 травня - День Героїв, це свято величі духу українських вояків – борців за волю України і є символом незборимості української нації. Ми даруємо щиру вдячність та пошану тим, хто без вагань поклав своє щире синівське серце до ніг Матері-України, чий героїчний чин став прикладом для майбутніх поколінь.


День Героїв.mp4

ВИШИВАНКА - СКАРБ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ!

Міжнародний день вишиванки відзначають щорічно у третій четвер травня. У це свято, де б не жили українці, одягають традиційні сорочки, сукні. А започаткували його у 2006 році  студенти Чернівецького національного університету, коли прийшли на заняття в  українському народному вбранні. Ініціативу однієї групи молоді підтримали всі у  закладі.

Взагалі  вишивка на теренах України має багатовікову історію. Нею займалися переважно дівчата. До весілля готували спеціальну скриню, до якої збирали вишиті рушники, сорочки, скатертини. Були серед них і святкові, і повсякденні.  Кожна дівчина прагнула дібрати як найкращі узори, виконати роботу майстерно, бути вмілою вишивальницею.З особливим трепетом  готували вишиваночку для новонародженого. Над її створенням  обов’язково мали  трудитися мама або бабуся дитини. Вона служила оберегом від усього лихого. А ще -  символом краси, міцного здоров’я, щасливої долі.

Крім того, для українців дитяча вишита сорочечка – це  родинна пам’ять, вірність та любов.

Тож наша вишиванка –  святиня, яку одягаємо за покликом душі і серця. Це не просто річ, а скарб нашого народу, який ми обов’язково збережемо для майбутніх поколінь.

             Катерина Ворона, “Школа журналістики “Обрії””

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ!

День української вишиванки 2022 - свято, яке українці зустрічають щороку. Ця подія - урочистий день для кожної людини у нашій країні.

Українська вишита сорочка - це не просто елемент гардеробу, а й потужний оберіг. З давніх-давен слов'яни використовували льон і конопляне полотно, червоні і чорні нитки. Також мало значення і те, для кого шиється сорочка - для дівчинки, хлопчика, жінки або чоловіка, а може бути, для воїнів. Історики стверджують, що українці споконвіку вишивали такі сорочки, "зачаровуючи" їх на здоров'я, удачу або любов.

Вишиванка – наш оберіг від зла!

Бережімо генетичний код нації!

Україна переможе!

#Найкраще_фото_у_вишиванці #День_вишиванки_2022


ДО ПЕРЕМОГИ!

З кожним днем ми все ближче до Перемоги! Дякуємо воїнам Збройних Сил України за нашу безпеку! Естафету Всеукраїнського челенджу «До перемоги» перейняв Андріяшівський ліцей.

Челендж.mp4

СОЦІАЛЬНО-ЕМОЦІЙНА ПІДТРИМКА У ВОЄННИЙ ЧАС!

12 травня у приміщенні офісу ФГ «Урожай»  був організований психологічний тренінг  «Соціально-емоційна підтримка підлітків». У заході взяли участь учні 7-10-х класів Андріяшівського ліцею. Заняття проводила тренерка ГО «Ла-Страда» Наталія Макаренко за підтримки ЮНІСЕФ. Для учасників тренінг був корисним у двох моментах. По-перше, учням було цікаво зустрітися у дружньому колі, поспілкуватися  в живому спілкуванні, а не по відеозв’язку. А по-друге, запропоновані вправи сприяли розвитку емоційного інтелекту учасників, а значить, їхній стресостійкості у такий нелегкий час. Схоже, що подібні зустрічі матимуть своє продовження найближчим часом.


ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ!

Сьогодні,8 травня в Україні та світі - День пам'яті та примирення. Важлива дата, яка була створена для вшанування всіх тих, хто загинув під час Другої світової війни 1939-1945 років.

Це важливий для кожної людини день, який відрізняється сильним символізмом. Пам'ять - означає, що ми пам'ятаємо тих, хто поклав своє життя в період від 1939 до 1945 року. Примирення - символ того, що всі країни повинні об'єднатися разом. На жаль, 24 лютого 2022 року на територію України знову прийшла війна. Ми всі віримо, що скоро будемо святкувати перемогу над окупантами. 

Сьогодні  разом з усім мирним світом помолимося за воїнів, які захищали та захищають Україну від ворогів.

ТИЖДЕНЬ КУЛЬТУРИ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ!

У Андріяшівському ліцеї з 2 по 6 травня проходив Тиждень культури здорового харчування. Основна мета такого заходу – пропаганда культури здорового харчування, захист, збереження і розвиток здоров’я учнів.

Серед основних заходів тижня  – інформаційні хвилинки «Здорове харчування», години спілкування  «Корисна їжа та здоров’я» та «Мандрівка до країни корисних продуктів», круглий стіл за участі лідерів учнівського самоврядування «Мій вибір – здорове харчування».

Сьогодні говорити про здорове харчування модно не тільки в жіночому середовищі, але і в чоловічому. Все більше наших сучасників відходять від колишніх  таких модних,  ще зовсім недавно,  дієт і звертають увагу на здорове харчування. Адже здорове харчування — це не тільки гарне самопочуття і позбавлення від багатьох недуг, міцна нервова система і нормалізація ваги, але і любов, і повага до себе.  Це прагнення до здорового та довгого життя.

ВЕСНЯНА ТОЛОКА!

Вже традиційно, навесні, кожного року в нашому ліцеї проводиться весняна толока. Ось і цього весняного дня - 29 квітня, педагогічний колектив Андріяшівського ліцею дружно і організовано зібрався на трудовий десант. Було прибрано територію закладу освіти, впорядковано квітники. Об’єднані зусилля, націлені на благоустрій, естетичне оформлення та озеленення території, покращили двір закладу. Всі працювали дружно та завзято. Прибирати допомагали весняний настрій, яскраве сонечко та прохолодний вітер, які і робили толоку справжнім святом.

Втім, як і кожна велика справа, чисте село починається з маленького,а саме -  прибирання подвір'я власної навчальної установи.


ОНЛАЙН УРОК "ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ РЕЧОВИНИ"!

Події , які відбуваються зараз у нашій країні, яскраво демонструють нам необхідність наявності у цивільного населення певних знань про вибухонебезпечні предмети, їх основні види, властивості і потенційну небезпеку. Будь-які надзвичайні ситуації, а в першу чергу військового характеру, призводять до зменшення рівня захищеності цивільного населення і росту рівня загроз їхньому життю і здоров’ю. Зокрема, це стосується у першу чергу дітей.

Саме на таку тему сьогодні працівники РРУ ДСНС провели онлайн урок "Вибухонебезпечні предмети" для учнів 5-11 класів та вчителів нашого ліцею.

Фахівець піротехнічної справи Олексій Моісеєнко розповів про вибухонебезпечні предмети,їх різновид,класифікацію,продемонстрував на конкретних прикладах,що такі предмети можуть бути замасковані під дитячі іграшки,коробки з під цукерок,мобільні телефони та ін..,які ні в якому разі не можна чіпати. Також нагадав алгоритм дії під час виявлення вибухонебезпечних предметів.

Фахівець відділу забезпечення заходів з попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту у Роменському районі центру забезпечення діяльності Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області капітан служби цивільного захисту Висоцька Тетяна Валентинівна нагадала про правила поводження з електричними приладами,алгоритм дій під час виникнення пожежі та інших надзвичайних ситуацій.

Працівники також нагадали номери рятувальних служб,на які слід телефонувати у разі надзвичайної ситуації.

Ми повинні дотримуватися всіх правил задля збереження власного життя та здоров’я!

ДЕНЬ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ!

Атомний Вій опустив бетонні повіки.

Коло окреслив навколо себе страшне.

Чому Звізда-Полин упала в наші ріки?!

Хто сіяв цю біду і хто її пожне?

                                                 Ліна Костенко


СВІТЛО ВЕЛИКОДНЯ!

Кожного року святкування Великодня збирало родини за дружнім столом, переповнюючи душі всіх  вогнем любові, щастя, віри, тепла.  І це аж ніяк не дивно, адже  таке  свято і має супроводжуватись світлими думками, добрими справами та радісними привітаннями. А ще розумінням того, що ми – люди. Тож зобов’язані  завжди підтримувати один одного, захищати, цінувати.

 Великдень відзначають у всьому світі. Назвати цей день звичайним святом було б неправильно, адже воно є головним днем у році для всіх православних християн. З ним віруючі та, мабуть, і кожен, хто щиро шанує народні традиції,  отримують світлу надію на порятунок, мир, процвітання.

Великдень для моєї родини – це радість і надія на краще. Свято Воскресіння Господнього  зближає і єднає нас. Дарує впевненість, що разом ми родина, народ із міцним корінням, силою духу, гідністю.

Боляче, що цього року Великдень не збере разом усі родини наших співвітчизників: одні люди  не мають даху над головою, інших - війна розкидала у різні куточки світу, багатьом - уже ніколи не побачити рідних облич. Тож світле й радісне свято наповнене горем, гіркотою втрат. А ще пам’яттю про загиблих, про зруйновані міста і села, про страждання мирних людей. Найстрашніше, що всі ці жахіття продовжуються, не дивлячись на те, що за вікном ХХІ століття.

Та все ж Світло Великодня підтримує  у серцях віру в наш народ,  в майбутнє нашої України, а значить і кожного з нас.                                                      

             Максим Покотило, «Школа журналістики «Обрії»»

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗЕМЛІ!

22 квітня відзначається міжнародною спільнотою як Всесвітній день Землі. В цей день в різних куточках світу проводять різноманітні акції, що покликані спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого навколишнього середовища на планеті Земля.

У День Землі в різних країнах, за традицією, лунає Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль до захисту миру на планеті та збереження краси та багатства нашого спільного дому. Цей Дзвін є символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства і солідарності народів та заклик до дії в ім’я збереження миру і життя на Землі, збереження людства та культури.

У Андріяшівському ліцеї сьогодні відбулася онлайн зустріч з учнями. Обговорювали найактуальніші екологічні проблеми нашої планети та шляхи їх вирішення. Проаналізували роботу ліцеїстів за збереження природи.

Відео подяка.mp4

ІНАВГУРАЦІЯ ПРЕЗИДЕНТА ШКІЛЬНОГО САМОВРЯДУВАННЯ!                           

Хай приходять ранки,

З добрими надіями,

Щоб завжди усі збувалися задуми і мрії!


    30 березня, відбулася подія, на яку ми всі чекали:  інавгурація нового президента ради старшокласників нашого навчального закладу. Величезну довіру ліцеїстів отримав десятикласник Максим Покотило. Його передвиборча програма зацікавила всіх, кому небайдуже, як буде організоване життя молоді, її громадська діяльність, дозвілля.

    Для всіх гуртківців «Школи журналістики «Обрії»» - це подвійна радість. Адже ми знаємо Максима уже не один рік. Він активний, щирий, цікавий співрозмовник, вимогливий до себе і до інших,  надзвичайно відповідальна і добросовісна людина. А ще автор ряду заміток, добірок фоторепортажів, які публікуються на сайті ліцею, сторінці Facebook та в паперовому варіанті щомісячної газети «Обрії», що випускається у стінах ліцею.

      Отож. колектив «Обріїв» щиро вітає Максима з цією важливою подією у його житті. Бажає мирного неба, віри в майбутнє України, оптимізму, творчої енергії, терпіння, сили духу та мужності. Нехай щастить тобі, Максиме. Впевнені, що ти не підведеш!

                     

             Анна Подольська, «Школа журналістики «Обрії»»

     УСЕ - МОЄ...ЩО ЗВЕТЬСЯ УКРАЇНА!                                                                       

19 березня, свій день народження святкувала геніальна українська письменниця і поетеса Ліна Костенко. Їй виповнюється 92 роки. Поетеса народилася 19 березня 1930 року в м. Ржищеві на Київщині у сім'ї вчителів. Коли дівчинці було 6 років, родина перебралася до столиці, де Ліна закінчила школу. Ще будучи ученицею, почала відвідувати літературну студію при журналі "Дніпро", який редагував Андрій Малишко. Перші вірші Ліна Костенко випустила в 16 років.

Після закінчення середньої школи майбутня поетеса вступила в Київський педагогічний інститут. Потім були роки навчання у літературному вузі.

Перша збірка її поезій «Проміння землі» вийшла у 1957 р. У  1958 р. з’являється збірка «Вітрила», у 1961 р. – «Мандрівки серця», далі виходять «Неповторність», «Маруся Чурай», «Сад нетанучих скульптур», дитяча збірка «Бузиновий цар» та ін. З початку публікацій поетеса привертає до себе увагу шанувальників своєю надзвичайною лірикою та активною громадською позицією.  Їй  одразу вдалося завоювати любов та повагу українців, але не всім подобалася така творча діяльність. "Зоряний інтеграл" 1962 року заборонила до друку цензура, і відтоді ім'я Ліни Костенко зникло на 15 років. Увесь цей час поетеса писала "в шухляду" та стала однією з ключоваих фігур покоління українських шістдесятників.

За час вимушеного мовчання Ліна Василівна не сиділа склавши руки та створила свої найкращі доробки: і "Берестечко", і "Маруся Чурай", і поезії, що згодом увійшли до збірок "Над берегами вічної ріки" та "Неповторність". Повернутися до читачів Костенко змогли лише 1977 року: тоді опублікували збірку її віршів "Над берегами вічної ріки", а 1979-го — історичний роман у віршах "Маруся Чурай", який чекав свого виходу 6 років.

 Творчість поетеси відзначена низкою літературних премій: імені Т. Г. Шевченка (1987),  Антоновичів (1989),  Петрарки (1994).

А 17 березня 2021 року Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав ініціативу номінувати Ліну Костенко на  Нобелівську премію з літератури в 2022 році.

Біографія Ліни Костенко – приклад для українців. Усе життя геніальна поетеса і письменниця сміливо та відкрито говорила всю правду про наболіле, про те,  що хвилювало душу й серце. Не могла оминути несправедливість, байдужість, лицемірство, зловживання положенням у суспільстві. А ще писала про свій край, його природу, екологію,  про Батьківщину.

Мабуть, саме тому її поетичні рядки і сьогодні звучать актуально, вселяючи в кожного українця віру, надію та безмежну любов до рідної землі.

                

                Софія Шульженко, "Школа журналістики "Обрії""

УВАГА! 

Загальнонаціональна хвилина мовчання!

На виконання пункту 2 Указу Президента України Володимира Зеленського "Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України" від 16.03.2022 №14/2022 проводити щоденно о 9 годині 00 хвилин загальнонаціональну хвилину мовчання за співвітчизниками, загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.