ПРИТУЛА Аліна Леонідівна

Справжній педагог повинен любити те, чому навчає, і любити тих, кого навчає

Учитель української мови та літератури Ліцею Новгородківської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області, старший учитель.

Педагогічний стаж: 28 років.

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії.

Освіта:  Кіровоградський державний педагогічний інститут імені В.К. Винниченка, 1994.

Педагогічна ідея: «Формування світогляду учнів на основі моральних цінностей у процесі вивчення української мови та літератури».

Використання освітніх технологій

На своїх уроках Притула А.Л. ефективно застосовує як традиційні, так і інтерактивні форми роботи, намагається знайти такі формулювання запитань та завдань, які б змусили учня висловити власне ставлення до певного факту, явища, спонукали кожного здобувача освіти показати своє бачення твору, героя, розуміти важливість розвивати в собі найкращі якості.

Аліна Леонідівна на уроках української мови та літератури використовує такі інноваційні освітні технології: проєктну, розвитку критичного мислення, які, в першу чергу, забезпечують активізацію пізнавальної самостійної діяльності учнів, реалізацію навчання через дослідження. На думку вчителя, зазначені технології можливо активно використовувати в умовах дистанційної та змішаної форм навчання за допомогою цифрових інструментів скрайбінгу; для опитування і тестування, зокрема за допомогою Google-форм. Ці сервіси набувають своєї популярності, оскільки вони допомагають зекономити час, об’єктивно оцінити рівень знань учнів, візуалізувати результати опитування та багато іншого.

Однією з форм роботи, яка викликає цікавість, захоплення дітей, підвищує результативність навчання, є гра. Так, на уроках мови педагог використовує такі ігри: «Ти – редактор», «Так чи ні», «Четверте зайве», вправи з ключем.

Скарбниця креативного вчителя

Педагог постійно поглиблює свої знання, опрацьовує додаткову літературу, привчає до цього і своїх учнів, прагне донести до них думку, що підручник – не єдине джерело знань під час підготовки до ЗНО/НМТ, тому варто черпати їх і з посібників О. Авраменка, В. Заболотного; словників, довідників, інтернет-ресурсів тощо. Зокрема, важливими є відеоуроки до ЗНО з української мови від Анни Огойко «На всі двісті».

Часто на уроках мови та літератури учитель демонструє власні мультимедійні презентації. Це покращує процес засвоєння матеріалу, унаочнює пізнання, викликає живий інтерес в учнів, сприяє розвитку творчих здібностей.

Аліна Леонідівна ретельно готується до кожного уроку, продумуючи хід заняття, добираючи ефективні сучасні методи та прийоми: «мікрофон», «синтез думок», «мозковий штурм», «коло ідей», «інформаційне гроно», «асоціативний ряд», «сенкан», «незакінчене речення», «літературний диктант», «робота в парах», «робота в групах». Часто новий матеріал з мови та літератури викладає учням у вигляді схем, таблиць, малюнків і т.п. На уроках з учнями індивідуально, у групах чи фронтально обговорює, аналізує навчальний матеріал. Основні поняття з теми школярі фіксують в опорних конспектах, а потім засвоюють шляхом неодноразового повторення, добирають приклади.

У своїй роботі педагог застосовує оптимальні інтерактивні технології, які б проєктували креативні якості, фантазію, натхнення, нестандартність, наявність власної точки зору. Адже здатність осмислювати новий матеріал, виділяти основне сприяє виробленню вмінь свідомо застосовувати знання на практиці.

Притула А.Л. розробила конспекти уроків із таких тем: «Володимир Сосюра. Патріотичні мотиви поезії «Любіть Україну»; конспект відкритого уроку «Маруся Чурай» для 11 класу.

Педагогічна та творча активність

Учитель постійно розвиває власну індивідуальну освітню траєкторію. Зокрема, Аліна Леонідівна брала участь у першому турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2012» у номінації «Українська мова та література».

200 балів

Результатом плідної роботи вчителя є учениця 11 класу Чала Ліза, яка у 2022 році одержала максимальну кількість балів за наслідками національного мультипредметного тесту з блоку «Українська мова».