ПОЧИНОК Ольга Борисівна

Поганий учитель повідомляє істину, хороший – вчить її знаходити

Учитель математики комунального закладу «Ліцей «Європейська освіта» Кропивницької міської ради».

Педагогічний стаж: 37 років.

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст вищої категорії.

Освіта: Кіровоградський державний педагогічний інститут ім. О.С. Пушкіна, 1985.

Педагогічна ідея: «Професійна мобільність вчителя математики як один із шляхів формування пізнавальної активності учня на уроках математики».

Використання освітніх технологій

Починок О.Б. розпочинає підготовку школярів до ЗНО з 5-го класу. Зокрема, посилено працює над повторенням матеріалу й систематизацією знань, використовує в процесі навчання різні види діяльності та нові форми контролю. Все це готує учнів до іспиту як психологічно, так і дозволяє підвищити якість математичної освіти.

Серед різноманітних напрямків нових педагогічних технологій для досягнення поставленої мети Ольга Борисівна рекомендує вчителям використовувати навчання в співробітництві; проєктні технології; технології педагогічної підтримки та супроводу індивідуальної траєкторії розвитку й саморозвитку особистості; роботу в малих групах і парах; використання ІКТ.

Скарбниця креативного вчителя

З метою ефективної підготовки до ЗНО з математики Ольга Борисівна навчає школярів загальним універсальним прийомам та підходам до розв’язуванні завдань, а не працює з випускниками над виконанням певного виду завдань, що містяться в демонстраційній версії сертифікаційної роботи з математики. Крім того, на початку першого семестру вчитель виявляє сильні й слабкі сторони у знаннях учнів, на підставі цього створює цільові групи та формулює основні принципи побудови методичної підготовки до ЗНО.

На думку вчителя, залік є найбільш ефективною формою контролю знань. Протягом усього періоду підготовки до ЗНО педагог проводить тематичні заліки, мінізаліки. Як правило, залікова картка містить теоретичні та практичні завдання різного рівня: базового та підвищеного. Перед заліком Ольга Борисівна проводить тренувальні тестування.

За довгі роки роботи в школі педагог має велику кількість посібників, презентацій, різноманітних завдань для підготовки до ЗНО. Учитель використовує тести попередніх років, що дає можливість порівняти типи та складність аналогічних завдань різних років. Також збірник Гальперіна А.Р. «Зовнішнє незалежне оцінювання 2019» (та інших років), добірку матеріалів з бібліотеки «На урок». Деякі з них можна переглянути за покликанням.

З метою розвитку індивідуальної освітньої траєкторії Ольга Борисівна систематично використовує в роботі дистанційні курси, відеоуроки та пояснення в інтернеті, а саме:

безкоштовний онлайн-курс «Підготовка до ЗНО з математики: лайфхаки від Могилянки»;

безкоштовні вебінари для підготовки до ЗНО;

навчальне відео для тих, хто готується до ЗНО;

математика ЗНО | Даша Ріман;

тести ЗНО онлайн з математики;

14 днів безкоштовного доступу, відеопояснення, є мобільні додатки;

підготовка, тестування ЗНО 2022.

Педагогічна та творча активність

Починок О.Б. систематично бере участь у перевірці завдань відкритої форми сертифікаційних робіт учасників зовнішнього незалежного оцінювання з математики в якості екзаменатора.

200 балів

У 2022 році випускник 11 класу Кльоз Михайло здобув максимальну кількість балів за результатами національного мультипредметного тесту з блоку «Математика».