Навчаючи вчуся

Комунікативна компетентність дає можливість учням орієнтуватися в потоці інформації, самостійно здобувати знання, особистісно зростати, стимулює роботу з довідковою літературою.

Урок читання. Жовтень 2022 р

Інсценування казки "Рукавичка".

Урок читання. Лютий 2020

Інсценування п'єси-казки "Бабусина пригода"

Урок читання. Листопад 2022

Інсценування української народної пісні "Ходить гарбуз по город"

Урок читання. Листопад 2022

Інсценування української народної пісні "Ходить гарбуз по город"

Узявши за основу створення психологічного комфорту та  активну взаємодію в процесі навчання, керуюся такими принципами:

Ідеал сучасного навчання — особистість із гнучким розумом, зі швидкою реакцією на все нове, з ідеальними комунікативними здібностями. Тому вважаю, що такі форми роботи, як: рольові ігри, вільне письмо, словесне малювання, дослідницька діяльність, захист проектів, презентації сприяють загальному розвитку учнів, здатних комунікативно виправдано користуватися засобами рідної мови.

На уроках намагаюся створювати ситуацію довіри та успіху, і за таких обставин дитина розкривається, може повірити у свої можливості, реалізуватися як творча особистість, сміливо продемонструвати свої здібності. Допомагаю дітям вчитися формулювати власну точку зору, відстоювати свою позицію, співпрацювати в групі, колективі.


Урок-квест "Веселі літні канікули". Червень 2023

Урок-квест "Веселі літні канікули". Червень 2023

Урок-квест. Використання інтерактивної гри "Морський бій". Квітень 2021

Урок-квест. Використання інтерактивної гри "Морський бій". Квітень 2021

Комунікативна компетентність учня характеризується цілою низкою здібностей, що виявляються у швидкості глибині та міцності оволодіння засобами і прийомами діяльності, таким як:

Створення проектів, моделювання проблемних ситуації, постійна організація пізнавальної діяльності учнів забезпечує на уроці інтерактивне спілкування, що передбачає обмін думками, ідеями, почуттями між співрозмовниками, умінням критично і творчо мислити.

Якщо систематично використовувати на уроках інтерактивні методи навчання, то можна очікувати якісного формування комунікативної компетентності в учнів, що в свою чергу сприятиме:

Перевага впровадження інтерактивних технологій полягає в тому, що учні засвоюють рівні пізнання (знання, розуміння, застосування, оцінювання), у класах збільшується кількість учнів, які свідомо засвоюють навчальний матеріал. Учні займають активну позицію у засвоєнні знань, зростає їхній інтерес у сприйманні знань.

Проєктна робота "Герб моєї родини". Жовтень 2023

Проєктна робота "Ми за мир у всьому світі". Вересень 2021

Проєктна робота "Ми за мир у всьому світі". Вересень 2021

Міні-проєкт "Українська вишиванка". Вересень 2023

Міні-проєкт "Українська вишиванка". Вересень 2023

Міні-проєкт "Пожежна безпека".  Квітень 2023

Проєктна робота "Тварини Вінницької області". Травень 2023

Проєктна робота "Тварини Вінницької області". Травень 2023

Проєктна робота "Рослини Вінницької області". Травень 2023

Проєктна робота "Новорічна маска" Грудень 2023

Проєктна робота "Страви української кухні". Березень 2024

Форми, методи, прийоми, засоби

У своїй практиці активно впроваджую інтерактивні групові і фронтальні види роботи. Серед групових моїм учням найбільше подобаються: «Джигсоу» (1 та 2) «Кути», «Акваріум», «Взаємні запитання», З фронтальних видів роботи найчастіше використовую такі: «Мікрофон», «Мозковий штурм»," Незакінчені речення», «Гронування».

При використанні інтерактивних технологій засвоєння матеріалу навіть у слабких учнів відбувається продуктивно. Пізнавальний інтерес за умов правильної організації педагогічної діяльності учнів та системності позитивно впливає на розвиток дитини. Молодший школяр застосовує набуті знання на практиці й активно діє, робить відповідні висновки, здатний виконувати складні розумові операції.

Урок математики. Тема "Одиниці вимірювання часу. Визначення часу за годинником". Жовтень 2023

Урок української мови.  Тема "Рід іменників". Визначення роду іменників за допомогою цеглинок. Листопад 2023

Урок української мови.  Тема "Рід іменників". Визначення роду іменників за допомогою цеглинок. Листопад 2023

Урок математики. Тема "Додавання круглих чисел виду 520 + 340. Переставний і сполучний закони додавання." Знаходження значень виразів за допомогою цеглинок. Листопад 2023

Урок математики. Тема "Додавання круглих чисел виду 520 + 340. Переставний і сполучний закони додавання." Знаходження значень виразів за допомогою математичних пазлів. Листопад 2023

При роботі над своєю методичною темою активно користуюся такою літературою:

Висновки

Саме інтерактивні технології дають змогу створювати навчальне середовище, в якому теорія і практика засвоюються одночасно, а це надає змогу учням формувати характер, розвивати світогляд, логічне мислення, зв'язне мовлення; формувати критичне мислення; виявляти реалізувати індивідуальні можливості. При цьому навчально-виховний процес організовується так, що учні шукають зв'язок між новими та вже отриманими знаннями; приймають альтернативні рішення, мають змогу зробити «відкриття», формують свої власні ідеї та думки за допомогою різноманітних засобів, навчаються співробітництву.

Постійне впровадження інтерактивних технологій у практику роботи робить процес навчання значущим орієнтованим на особистість учня.