Інструкції з експлуатації акумуляторних батарей

1. ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ

1.1. Не допускається замикання полюсів батареї.

1.2. Не допускається експлуатація батареї з поганими контактами між виводами батареї та клемами проводів.

1.3. У приміщеннях, де ведеться заряд батареї, забороняється курити та користуватися відкритим полум'ям.

1.4. При роботі з електролітом, огляді батареї, що заряджається, очі повинні бути захищені окулярами.

1.5. Після будь-якої роботи з батареєю та електролітом необхідно вимити руки з милом.

1.6. При попаданні електроліту на шкіру чи одяг необхідно негайно промити це місце проточною водою, потім розчином соди.

1.7. Акумуляторна батарея, заповнена електролітом, повинна зберігатися у місцях, недоступних для дітей.

1.8. Приєднання та від'єднання батареї від бортової мережі автомобіля проводити при вимкнених споживачах. Спочатку приєднати позитивний висновок, а потім негативний, з'єднаний із масою автомобіля. Від'єднання проводити у зворотному порядку.

1.9. Батарея має бути надійно закріплена в штатному настановному місці автомобіля, сполучні клеми щільно затиснуті на полюсних висновках, а самі дроти прослаблені.

2. ПІДГОТОВКА БАТАРЕЇ ДО ЕКСПЛУАТАЦІЇ

2.1. Перед початком експлуатації батареї необхідно повністю видалити з неї пакувальний матеріал, вивчити посібник з експлуатації.

2.2. Орієнтовний рівень зарядженості батареї може бути визначений за напругою без навантаження (див. Таблицю далі) і щільності електроліту в батареях з пробками.

2.3. Необхідно враховувати, що після заряду або експлуатації на автомобілі батареї потрібно 12-15 годин для стабілізації електричних показників, після чого можна проводити вимірювання зарядженості за напругою.


3. ЕКСПЛУАТАЦІЯ АКУМУЛЯТОРНОЇ БАТАРЕЇ

3.1. Експлуатація батареї на транспортних засобах допускається тільки при справній зарядній системі (при напрузі реле-регулятора в межах від 13,8 до 14,4В для 12-вольтових систем електроживлення, а для 24-вольтових систем електроживлення - від 26,8 до 28,0В влітку і від 28,0В до 29,6В взимку), струмі витоку не більше 30 мА, щільності електроліту згідно Таблиці та рівні електроліту не нижче 10 мм над пластинами.

3.2. При запуску двигуна тривалість роботи стартера не повинна перевищувати для карбюраторних автомобілів 10 секунд, дизельних - 15 секунд. Якщо спроба запуску не вдалася, необхідно зробити перерву протягом 1 хвилини. Після цього можна знову повторити запуск. Після п'яти невдалих запусків рекомендується перевірити систему запалення та подачу палива на автомобілі.

3.3. При експлуатації батареї і не рідше одного разу на місяць:

- перевіряйте та, при необхідності, очищайте батарею від пилу та бруду. Якщо на поверхні батареї опинився електроліт, видаляйте його за допомогою ганчірки, змоченої в десятивідсотковому розчині соди;

- перевіряйте та, при необхідності, прочищайте вентиляційні отвори в пробках;

- Перевіряйте рівень електроліту і, при необхідності, доливайте дистильовану воду до нормального рівня (за наявності пробок). Доливати електроліт в батарею з пробками можна тільки в тих випадках, коли відомо, що зниження рівня електроліту відбулося за рахунок його виплескування;

- перевіряйте надійність кріплення батареї у місці встановлення та контакти наконечників проводів, встановлених на полюсні висновки;

- не рідше одного разу на місяць перевіряйте рівень зарядженості батареї. За потреби зарядіть батарею відповідно до п.4.

3.4. Взимку вимоги попереднього пункту слід виконувати обов'язково (не рідше одного разу на місяць).

3.5. Глибокий розряд батареї неприпустимий! При негативних температурах це призводить до замерзання електроліту та руйнування корпусу батареї.


4. ЗАРЯДКА БАТАРЕЇ

4.1. Заряджання акумуляторної батареї повинно проводитися в спеціально обладнаному для цього, добре вентильованому нежитловому приміщенні з дотриманням правил протипожежної безпеки.

4.2. Перед початком заряджання акумулятора виверніть усі пробки (за наявності).

4.3. Заряджання акумуляторної батареї повинно здійснюватися зарядним пристроєм заводського виготовлення відповідно до інструкції до цього зарядного пристрою та посібника з експлуатації на батарею.


Таблиця: Ступінь зарядженості, напруга без навантаження та щільність електроліту.

Напруга без навантаження, В

Ступінь зарядженості, %

Щільність електроліту

при +25°С, г/см

12.75-12.60

100-80

1.27-1.26

12.55-12.40

75-65

1.25-1.24

12.35-12.30

50-40

1.23-1.21*

*- експлуатувати батарею не можна, потрібно зарядити.

4.4. Акумуляторні батареї без пробок необхідно заряджати автоматичним зарядним пристроєм, щоб не допустити інтенсивного перезарядження та, як наслідок, википання електроліту.

4.5. Температура електроліту в батареї перед заряджанням повинна бути в межах від +15°С до +25°С. Якщо виміряти температуру неможливо через відсутність доступу до електроліту, а батарея перебувала при нижчій температурі, перед заряджанням необхідно витримати батарею при кімнатній температурі не менше 10 годин.

4.6. Не допускається заряджання батареї за температури електроліту вище 50°С.

4.7. Для заряджання позитивну клему батареї приєднати до позитивного полюса зарядного пристрою, а негативну – до негативного.

4.8. При зарядці батарей, що мають пробки, необхідно відкоригувати рівень електроліту, додавши дистильовану воду у разі, якщо рівень нижче відмітки MIN або нижче 10 мм від верхніх кромок пластин і сепараторів.


5. ЕЛЕКТРОЛІТ

5.1. Щільність електроліту, що заливається в сухозаряджену батарею, приведена до +25°С, повинна бути 1,27-1,28 г/см3.

6. ЗБЕРІГАННЯ АКУМУЛЯТОРНОЇ БАТАРЕЇ

6.1. Батарея встановлюється для зберігання повністю зарядженої. Рекомендується щомісяця перевіряти напругу на виводах батареї та, за наявності пробок, щільність електроліту. При зниженні ступеня зарядженості до 50% (див. Таблицю) батарею необхідно зарядити, експлуатувати таку батарею не можна.

6.2. При тривалому (сезонному) зберіганні залиті та заряджені батареї рекомендується зберігати в сухому приміщенні при температурі до мінус 30°С.


7. УТИЛІЗАЦІЯ АКУМУЛЯТОРНОЇ БАТАРЕЇ

7.1. Батарея, що вийшла з ладу, підлягає обов'язковій здачі в пункт прийому відпрацьованих акумуляторів для подальшої належної утилізації.


Чому швидко вмирають аккумулятори AGM, GEL, Тягові.

Як правильно вибрати аккумулятор для ІБП

Інструкції для акумуляторних батарей GEL, AGM.

Питання що часто задаються


Яке визначення використання циклу та режиму очікування?


«Cycle Use» — пряме джерело живлення: його можна використовувати для заряджання та розряджання електричного обладнання, зокрема мотоциклів або навіть побутових пилососів.


«Режим очікування» - резервне живлення. Режим очікування використовується як резервне джерело енергії. Це в основному використовується, коли відбувається раптове падіння електроенергії або відключення електроенергії.


Як перевірити працездатність акумулятора?


Це залежить від серії батареї; вони вимагатимуть різних методів перевірки продуктивності акумулятора.


Чи мають батареї глибокого циклу пам’ять?


На жаль, продуктивність батареї глибокого циклу з часом знижується. Позитивним моментом цього є те, що батареї глибокого циклу не страждають від проблем з пам’яттю, як батареї NiCd.


Як я можу дізнатися поточний стан свого акумулятора?


Регулярні перевірки акумуляторів можуть виявити несправності в самих акумуляторах, а також у системах заряджання. Метод, який використовується для дослідження електрохімії батареї, здійснюється шляхом перевірки електролітів усередині елемента. Інтерпретація може бути здійснена через показання напруги.


Як оцінюється батарея?


Свинцево-кислотні батареї наразі розраховуються лише на ємність протягом визначеного періоду часу.


Як довго можуть працювати батареї?


Термін служби батареї різний і залежить від низки різних факторів, серед яких спосіб заряджання, температура, при якій вона зберігається, а також низка інших факторів.


У якій ситуації повинна бути батарея глибокого циклу?


Акумулятори глибокого циклу використовуються, коли за цикл використовується більше половини ємності акумулятора. Батареї глибокого циклу найчастіше використовуються в електричних транспортних засобах, візках для гольфу, електричних мобільних пристроях і сонячних батареях.


Що визначає термін служби батареї VRLA?


Термін служби герметичної свинцево-кислотної батареї залежить від різних факторів. Такими факторами є температура, швидкість розряду, а також кількість циклів (зарядів і розрядів), які виконує акумулятор.


Чи є різниця між програмами float і cycle? Якщо так, то що?


Поплавкові пристрої вимагають постійного заряду з періодичною розрядкою. Додаток циклу можна заряджати та розряджати на регулярній основі.


Чи може надмірна зарядка пошкодити акумулятори?


Перезарядка, мабуть, найгірший елемент для акумулятора. Вважається, що це не так із зарядним пристроєм акумулятора, і це може призвести до руйнування роботи зарядного пристрою. Автоматичні схеми в зарядних пристроях чутливі до низки факторів, які можуть включати: нагрівання, прямий контакт із сонячним світлом, а також непрямий і прямий контакт із електромагнітними впливами, які можуть вийти з ладу або змінити калібрування зарядного пристрою. Якщо вони виходять з ладу, перезарядження може вплинути на термін служби акумулятора. Під час перезаряджання це може зміщувати струми всередині батареї, викликаючи окислення, таким чином видаляючи воду з електролітів всередині батареї. Після видалення він більше не активний у самій батареї, через що сама батарея стане неактивною. Герметичні батареї не звільняються від тих самих проблем, якщо їх перезарядити. Насправді герметичні акумулятори особливо чутливі до перезаряду. На жаль, після видалення вологи з батареї; неможливо замінити втрачену рідину. Частини батареї можуть бути пошкоджені через перезарядження, це означає, що непошкоджену частину будь-якої батареї можна використати та переробити, якщо це виявлено досить рано. У разі перезарядки негайно виправте.


Чи може надмірний розряд пошкодити акумулятори?


Перерозрядження може бути проблемою, яка може виникати через недостатню ємність акумулятора, що може спричинити його перевантаження. Розряди, що перевищують половину ємності елемента, можуть скоротити життєвий цикл батареї, не збільшуючи глибину життєвого циклу. Недостатня повна зарядка може викликати симптоми надмірної розрядки. Вони називаються сульфатацією. Це може призвести до втрати ємності акумулятора та надзвичайно низької питомої ваги. Сульфатація відбувається, коли сірка з електроліту всередині батареї контактує зі свинцем на пластинах, у свою чергу утворюючи сполуку, яка називається сульфатом свинцю. Якщо цей стан стає хронічним, певні зарядні пристрої не видаляють затверділий сульфат. Сульфатацію можна видалити за допомогою відповідної десульфатаційної зарядки за допомогою ручних зарядних пристроїв. Щоб отримати цей результат, залиті батареї повинні мати заряд у межах параметрів від 6 до 10 ампер при 2,5 вольтах на елемент, що потім поверне їхню питому вагу. Герметичні батареї AGM повинні бути доведені до 2,35 В, а потім розряджені до рівня 1,75 В на елемент. Це потрібно повторювати, доки ємність акумулятора не відновиться. Заряджання генераторів змінного струму та поплавкових зарядних пристроїв є автоматичними, що означає, що вони можуть зменшувати швидкість, з якою заряджається акумулятор. Це потрібно повторювати, доки ємність акумулятора не відновиться. Заряджання генераторів змінного струму та поплавкових зарядних пристроїв є автоматичними, що означає, що вони можуть зменшувати швидкість, з якою заряджається акумулятор. Це потрібно повторювати, доки ємність акумулятора не відновиться. Заряджання генераторів змінного струму та поплавкових зарядних пристроїв є автоматичними, що означає, що вони можуть зменшувати швидкість, з якою заряджається акумулятор.


Як вибрати акумулятор для джерела безперебійного живлення?

Коли ви вже визначилися з типом і потужністю джерела безперебійного живлення, необхідно правильно підібрати акумуляторну батарею.


Головний критерій вибору - необхідний вам час резервного живлення електрообладнання від акумуляторної батареї.


Типи акумуляторів для ДБЖ

Акумулятори свинцево-кислотні AGM ерметичні батареї, які не обслуговуються мають широкий попит завдяки доступності їх ціни. Крім вартості АКБ цього типу мають наступні переваги: висока надійність, стабільна напруга, широкий діапазон робочих температур. Розраховані на 400 циклів заряд / розряд


Мультигелевий акумуляторні батареї - це модернізовані AGM акумулятори, які мають збільшений ресурс циклів роботи - 800


Акумулятори свинцево-кислотні GeL – завдяки в"язкому електроліту витримують низькі температури та чудово працюють при глибокому розрядженні батареї. Ресурс циклів заряд / розряд - 1200


Літій залізо фосфатні АКБ відрізняються стійкістю до високих і низьких температур навколишнього середовища, мають хорошу продуктивність, мінімальний рівень токсичності, компактні розміри й малу вагу. Акумулятори Lifepo4 витримують понад 7000 циклів


Онлайн калькулятор емкости аккумулятора для ИБП допоможе правильно обрати АКБ


https://logicpower.ua/ua/calculator


Залишилися питання? Телефонуйте!


Скільки часу потрібно заряджати акумулятор 12 вольт?

Скільки часу має заряджатися? Який має бути рівень заряду акумулятора?

9 годинТак, нормальна напруга акумулятора автомобіля буде: 12,5 - 13 - при приєднаному пристрої і вимкненому двигуні; 13,5 – 14 в – при включеному моторі та вимкненими джерелами електроспоживання; 12,8 – 13 в – при запущеному двигуні та підключених джерелах споживання. 

Акумулятор для авто вважається повністю зарядженим, якщо електроліт починає закипати. У середньому АКБ заряджається близько 9:00


Як зрозуміти заряджається акумулятор чи ні? 

Базовий принцип: встановіть вольтметр на клеми акумулятора із заряджанням. Якщо протягом години напруга не збільшується при струмі заряду, який не змінюється, значить АКБ заряджений на 100%. 

Скільки повинен показувати акумулятор при повній зарядці? 

Для справної зарядженої батареї він повинен становити 12,7 – 13,2 вольта. У будь-якому випадку цифра не менше 12,6 вольта – гарний результат, вона свідчить також про справність електроустаткування автомобіля. Якщо менше - батарея розряджена, а може бути і гірше - вимагає заміни. 

Як правильно зарядити акумулятор, що сів? 

Струм встановлюють у межах, що не перевищують 10-30% чисельного значення ємності батареї (для АКБ в 50 А · год струм заряду - 5-15 А). У той же час фахівці вважають, що краще заряджати їх струмом у 2 А. Сигнал того, що пристрій заряджений, – напруга 14,2 В, а струм – 0,3-0,5 А. 

Найбільш щадний варіант - заряджання оптимальним для акумулятора струмом з подальшою дозарядкою малим струмом (порядку 0,5 А) ще протягом 5-10 годин. Сам процес може зайняти багато часу, зате подібним способом можна «оживити» навіть старий акумулятор 


ЯКЩО ПОВНІСТЮ РОЗРЯДЖЕНИЙ ТО:

Підключаємо дроти зарядного пристрою до клем акумулятора машини. Включаємо зарядний пристрій, встановлюємо силу заряджання на максимальне значення (але не більше 10 А). Чекаємо 15 хвилин. Вимикаємо зарядне, від'єднуємо дроти від клем акумулятора, запускаємо двигун, прогріваємо і – в дорогу!


Як правильно заряджати акумулятор у мороз? 

Зачекайте, доки він зігріється природним способом; Якщо електроліт не встиг замерзнути (або вже розтанув), зарядку можна здійснювати, але робити це бажано малим струмом, поки температура батареї не стане нормальною; Щоб запобігти замерзанню електроліту, слідкуйте за станом акумулятора. 

Висновки Спробувати заряджати автомобільний акумулятор на морозі можна . Але це загрожує його виходом з ладу, а головне недоцільно. Адже процес може зайняти більше часу, ніж перенесення батареї в приміщення з плюсовою температурою, її відігрів та заряджання . 

Коли починає кипіти акумулятор під час заряджання? 

Коли починає кипіти акумулятор під час заряджання?

Це відбувається через 2-3 години після підключення зарядного пристрою. У міру підвищення щільності електроліту буде збільшуватися кількість газу, що виділяється. У нормі не повинно бути рясного бурління, незначна кількість бульбашок допустима і побоюватися цього не варто.


Скільки може кипіти акумулятор під час заряджання? 

Через 3:00 після початку кипіння можна відключити джерело електричного струму. Тривале кипіння електроліту призведе до поломки акумулятора . Уникайте ситуацій, коли акумулятор вирує більше трьох годин, це може зашкодити його працездатності. 

Що потрібно додавати до акумулятора? 

В акумулятор доливають електроліт, якщо падіння його рівня викликано пошкодженням корпусу або витіканням при нахилі. В акумулятор доливають дистильовану воду в тих випадках, коли сталося її википання (випаровування), оскільки википає саме вода, а не сірчана кислота.


Електроліт - це розчин води та сірчаної кислоти, яким заливають свинцево-кислотні пластини автомобільних акумуляторів , дозволяючи виділяти енергію. При повному заряді акумулятора електроліт є розчином, де 40% - це сірчана кислота, все інше - вода. 


Що потрібно робити після заряджання акумулятора?

- Заряджання акумулятора автомобіля має продовжуватися, доки у всіх осередках не почнеться активне утворення газу; - Після заряджання потрібно перевірити рівень електроліту. І, при необхідності, долити дистильовану воду; - Також після зарядки слід перевірити показник щільності електроліту.


Чи можна ставити акумулятор на зарядку на ніч? 

Через стрибки напруги в розетці, виробники зарядних пристроїв категорично не рекомендують залишати їх підключеними на довгий час. У такому разі може не тільки зламатися зарядний пристрій, але й розплавитися сам акумулятор , який знаходиться всередині. 

Як швидко сигналізація садить акумулятор? 

Отже, сигналізація за добу споживає близько 2 А/год. З діючою антеною – близько 2,7 А/год. Таким чином, двадцяти днів-місяця вистачить, щоб одна лише статична «сигналка» висмоктала повністю заряджений акумулятор. А якщо спрацьовувала сирена — ще менше 

Що буде якщо довго не заряджати акумулятор? 

За кілька місяців простою акумулятор може розрядитися нижче 50%, густина електроліту значно знижується. У теплу пору року електроліт не замерзне, але активна маса пластин може швидко прийти в непридатність. 

Як розряджаєця акумулятор без живлення? 

батарея йде в глибокий рівень розряду через 50-60 днів, а повна розрядка настає через 100-140 днів. Для вже використовуваних батарей норма розряду в середньому становить 1-1.7% залежно стану АКБ . 

Скільки можна проїхати на одному заряді акумулятора? 

Майте на увазі, що сучасний легковий автомобіль з усіма його системами споживає приблизно 20-25 А. Резерв для батарей ємністю 65 А ч - 100-120 хв. У зовсім маленьких, ємністю 40-45А ч, - менше. Іншими словами, без генератора (тобто без зарядки АКБ) можна рухатись не більше двох годин. 

Що буде, якщо дуже довго заряджати акумулятор? 

Чому ж погано заряджати заряджений акумулятор


Після повного заряду - йде виділення кисню і водню, залиште так кипіти на пару годин, і щільність кислоти виросте до небажаних значень. А що вище щільність кислоти, то згубніше вона може проводити свинець, просто більше роз'їдаючи його. 

Що перше знімати з акумулятора? 

Для цього використовується ріжковий ключ. Тепер вимикайте клеми. Основне питання – яку клему знімати з акумулятора першою? Існує суворе правило: спочатку знімайте мінусову, а вже потім знімається плюсова клема. 

Чи можна постійно тримати акумулятор на зарядці? 

Постійна підтримка заряджання призводить до мікроциклів (заряд до максимальної напруги, відключення живлення та подальший неглибокий розряд, підключення живлення та знову заряд на максимальну напругу). Це також супроводжується нагріванням акумулятора під час заряджання  

Що краще відключати плюс чи мінус? 

Теоретично, допускається знімати будь-які клеми з акумулятора, проте досвідчені механіки рекомендують все ж скидати з АКБ мінус , що повністю виключить споживання струму з акумулятора різними споживачами.

Чи можна одночасно заряджати та розряджати акумулятор? 

Ні, на практиці заряджати та розряджати акумулятор одночасно за законами фізики неможливо. Ви або заряджаєте, або розряджаєте елемент живлення - він не може робити і те, й інше одночасно

Як зрозуміти, що акумулятор в нормі? 

Напруга при вимкненому двигуні та повністю зарядженій АКБ повинна становити 12,6–12,7 В. Для чистоти експерименту бажано, щоб цей замір проводився через кілька годин після зупинки ДВЗ, інакше показання виявляться завищеними. Якщо пристрій покаже 12,3 В або нижче, то батарея явно недозаряджена 

+380687269001

вул, Любомира Гузара, 32

(в минулому вулиця - НОВГОРОДСЬКА)


ГРАФІК ТИМЧАСОВО ЗМІНЕНИЙ - ТЕЛЕФОНУЙТЕ!


Понеділок 08:00–21:00

Вівторок    08:00–21:00

Середа       08:00–21:00

Четвер       08:00–21:00

Пʼятниця   08:00–21:00

Субота       08:00–21:00

Неділя       09:00–21:00