Projektowanie

logotypów

Etapy projektowanie logotypów.

Opis usługi:

1) Poznanie klienta i ustalenie zakresu prac.

Każdy projekt identyfikacji wizualnej rozpoczynam, od zadania klientowi kilku (nastu) istotnych pytań, które wpływają później na efekty końcowe mojej pracy. 

Jakie to pytania? Podzielić można je na trzy działy:

2) Analiza rynku klienta.

Weryfikujemy konkurencję oraz stosowane przez inne marki konwencje wizualne.

3) Strategia komunikacji. 

Opracowujemy założenia dotyczące osobowości i charakteru marki oraz koncepty kreatywne.

4) Projekt logo.

Prowadzimy prace projektowe zgodnie z przyjętymi założeniami w strategii.

5) System identyfikacji wizualnej. 

Projektujemy akcydensy, materiały specjalne oraz opracowujemy Księgę Znaku. Po ukończeniu projektu logo przechodzimy do końcowego etapu projektowania znaku firmowego. Każdy klient otrzymuje od nas tak zwaną Księgę Znaku dla swojego logo. Prezentuje on zasady korzystania z logo firmy. Dzięki znajdującym się w książce informacjom, osoba wykorzystująca w przyszłości ten znak, będzie wiedziała, w jaki sposób to robić, aby nie stracił on swojego charakteru.


Księga znaku zwykle zawiera pewne części:

Ta część księgi zawiera wyjaśnienie, co zainspirowało nas do stworzenia projektu sygnetu i logotypu, co elementy te komunikują, czy do czegoś się odnoszą. W tym miejscu uwzględniamy szczegóły techniczne. Chodzi tu o typografię, kształt sygnetu lub zasięg pola ochronnego dla projektu logo (jest to przestrzeń znajdująca się wokół znaku, która wyznacza odstęp od pozostałych elementów graficznych).

W tym miejscu prezentujemy różne warianty znaku (gradient, płaski kolor, monokolor, sygnet w pojedynkę, z nazwą producenta, sam logotyp). Często dołączamy również mutacje znaku, przy czym uwzględniamy odpowiednią kolorystykę, a także alternatywne dopiski.

Prezentujemy podstawowe kolory (paletę barw), czyli dopuszczalne kolory. Podpowiadamy, które należy stosować w określonych sytuacjach – w przypadku gradientu, monokoloru. W tym samym miejscu przedstawiamy wersje achromatyczne i skalę szarości. Wykończenie stanowi tu kolorystyka uzupełniająca – zbiór wytycznych, które dotyczą łączenia poszczególnych kolorów w zestawieniu.

Podajemy minimalne wartości, które są przypisane całemu znakowi i jego poszczególnym elementom.

Przykład: dla pełnego logo (sygnet i napis) – 10 mm, dla sygnetu – 8 mm, dla logotypu – 6 mm.

Wszystko to ma sprawić, aby zaprojektowane logo było przede wszystkim rozpoznawalne i dobrze widoczne na każdym nośniku. Zwiększa to możliwości wykorzystania tego elementu na różnych polach eksploatacji. Uchroni to przed nieczytelnym rozpowszechnianiem projektu logo w przyszłości.


⬇️Realizacja i Wycena.⬇️

Cena - od 300 zł

LinkLinkLinkLink

Cena - od 300 zł

LinkLinkLinkLink

Cena - od 300 zł

LinkLinkLinkLink

Cena - od 300 zł

LinkLinkLinkLink

Cena - od 300 zł

LinkLinkLinkLink

Cena - od 300 zł

LinkLinkLinkLink