Голодомор

Харків – На землях, що входили у межі сучасної Харківщини, від голоду у 1932-1933 роках загинуло близько 800 тисяч людей, стверджують дослідники. Ще є очевидці, які розповідають про обставини та масштаби трагедії. Однак молодь мало знає про це. У шкільній програмі на вивчення теми Голодомору відведено одну годину.


про геноцид

  1. У 1931 р. майже третина урожаю була втрачена під час жнив. Плани хлібозаготівель, однак, залишилися без змін. У 1932 р. площа посівів в Україні зменшилась на одну п'яту. План же хлібозаготівель був піднятий на 44%. В 1932 р. була прийнята постанова "Про охорону соціалістичної власності", згідно з якою за "присвоєння" навіть жмені зерна з колгоспного поля селяни каралися розстрілом або концтабором. У засіки держави тоді забирали навіть насіннєвий фонд, не видаючи колгоспникам ані зернини.

  2. 2. В республіці почався голод. У березні 1933 р. ним було охоплено 103 з 400 районів. Однак навіть за цих умов значна кількість зерна йшла на експорт. Центральна влада спромоглася виділити Україні лише 3 млн. пудів хліба. Яка його частина потрапили голодуючим, і сьогодні залишається невідомим. Відоме інше: втрати України становили 5-7 млн. люду. Цей голодомор був безсумнівно штучним і класифікується як радянсько-більшовицький геноцид проти українського народу.


131627.ppt

У випадку незавантаження презентації вище, перейдіть за посиланням:

https://drive.google.com/file/d/1cDOT2kl19FD7lpJrzNQZACc2Z9U2pJYJ/view?usp=sharing