Підвищення кваліфікації

Самоосвіта та підвищення кваліфікації - невід’ємні складові педагогічної діяльності.

Тут зібраний перелік основних документів, а також посилання на важливі пункти і статті, що допоможуть розібратися в питаннях, що регламентують процес підвищення кваліфікації

Нормативна база

kvalifikatsii.pdf

Переважна більшість запитань, які виникають у процесі атестації, урегульовано чинним Типо­вим положенням про атестацію педагогічних працівників України, затвердженим наказом Мі­ністерства освіти і науки України від 06.10.2010р. № 930 "Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників”, зареєстрова­ним у Міністерстві юстиції України 14.10.2010 р. за № 1255/18550 (зі змінами, далі — Типове поло­ження). Однак питання проведення атестації педа­гогів загальноосвітніх навчальних закладів регулю­ють ще й інші нормативно-правові акти. Зокрема Закон України "Про освіту”;

1. Професійний розвиток педагогічних і науково-педагогічних працівників передбачає постійну самоосвіту, участь у програмах підвищення кваліфікації та будь які інші види і форми професійного зростання. Заклади освіти,в яких працюють педагогічні та науково-педагогічні працівники, сприяють їхньому професійному розвитку та підвищенню кваліфікації.

2. Підвищення кваліфікації може здійснюватися за різними видами (навчання за освітньою програмою, стажування, участь у сертифікаційних програмах, тренінгах, семінарах, семінарах-практикумах, семінарах-нарадах, семінарах-тренінгах, вебінарах, майстер-класах тощо) та у різних формах (інституційна, дуальна, на робочому місці (на виробництві) тощо).

Педагогічні та науково-педагогічні працівники мають право підвищувати кваліфікацію у закладах освіти, що мають ліцензію на підвищення кваліфікації або провадять освітню діяльність за акредитованою освітньою програмою. Результати підвищення кваліфікації у таких закладах освіти не потребують окремого визнання і підтвердження.

Педагогічні та науково-педагогічні працівники мають право підвищувати кваліфікацію в інших суб’єктів освітньої діяльності, фізичних та юридичних осіб. Результати підвищення кваліфікації педагогічного (науково-педагогічного) працівника у таких суб’єктів визнаються окремим рішенням педагогічної (вченої) ради. Умови і порядок визнання результатів підвищення кваліфікації у таких суб’єктів визначаються відповідно до частини шостої цієї статті.

Вид, форму та суб’єкта підвищення кваліфікації обирає педагогічний (науково педагогічний) працівник.

Документ визначає процедуру, види, форми, обсяг (тривалість), періодичність, умови підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів освіти і установ усіх форм власності та сфер управління, включаючи механізм оплати, умови і процедуру визнання результатів підвищення кваліфікації.

Лист містить роз’яснення щодо суб’єктів підвищення кваліфікації, процедуру затвердження результатів навчання, визначає ключові вимоги до типових документів, що засвідчують підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти.