До опрацювання

  1. Готуємо пристрої та програмне забезпечення

Для використання цифрових інструментів Google треба підготувати:

2. Організовуємо взаємодію

Для взаємодії з учнями/студентами в рамках освітнього процесу ефективно використовувати віртуальні кімнати Google Класу.

Алгоритм дій для вчителя/викладача:

Алгоритм дій для учнів/студентів:

  1. Приєднатися до класу за кодом чи запрошенням.

Для оперативного спілкування з окремими учнями/студентами чи групами ефективно використовувати Google Chat

3. Призначаємо контрольовані завдання

У системі Google Класу контрольовані завдання (із можливістю встановити термін здачі роботи, кількістю балів, вибором груп та кількості учнів/студентів, функціями збереження історії взаємодії, додаванням чи створенням файлів/посилань, організації приватних консультацій, тощо) призначаються у вкладці "Завдання" https://prnt.sc/witri6:

Завдання - https://prnt.sc/witgde - призначене завдання активує для учнів/студентів спеціальну форму для можливості прикріпити до відповіді файли/посилання, створення власних ресурсів на Google Диску, оздоблюється терміном виконання й інформацію про максимальний бал. Викладач на основі завдання може створити завдання для різних видів діяльності: спільне редагування, створення копії для кожного студента (самостійні, контрольні чи підсумкові роботи за варіантами), звичайний перегляд прикріплених файлів чи ресурсів. Обов'язково наявний розділ "Приватні коментарі" для організації приватних консультацій.

Завдання з тестом - https://prnt.sc/witi3e - працює виключно для класів у системі Google Workspace for Education, особливістю є автоматичне перенесення оцінок з активної Google Форми в режимі тестування до Google Класу.

Запитання - https://prnt.sc/witnbz . Із короткими відповідями дозволяє зібрати текстові розгорнуті відповіді учнів/студентів. Особливими налаштуваннями є функції, які дозволяють вчителю/викладачеві організувати контрольне опитування (одна спроба, відсутня можливість редагувати відповідь), отримати виважену відповідь з можливістю редагування, долучити учасників віртуальної кімнати до дискусії при увімкненому прапорцеві "Студенти можуть відповідати один одному". Для дручності на мобільних пристроях наявна функція голосового введення тексту. Обов'язково наявний розділ "Приватні коментарі" для організації приватних консультацій.

Матеріал - https://prnt.sc/witrw4 - матеріал додає до сторінки контрольованих завдань елемент із довідковими ресурсами без зворотнього зв'язку, наприклад, електронний ресурс із підручником, навчальним відео, сайтом, тощо.

Використати наявний допис - викладач переносить завдання, запитання чи матеріали з існуючої віртуальної кімнати (архівна, у співавторстві з іншими, з іншого потоку чи паралелі).

Тема - створюється для візуального розподілу робочої області класу на розділу, має функції фільтрування для зручного пошуку.

4. Збираємо відповіді

Кожен вчитель/викладач/керівник чи організатор віртуальної кімнати Google Класу має знати як відбувається процес отримання завдань, звітування, уміти продемонструвати учням/студентам/учасникам відповіднії дії.

Першочергове завдання - правильно увійти до облікового запису учня/студента! Готуємо!

Учень звітується про виконану роботу через спеціальний розділ для відкритого завдання чи запитання "Ваша робота" чи "Ваша відповідь".

"Ваша робота":

  • ДОДАТИ - прикріпити файл/фото роботи;

  • СТВОРИТИ - на власному Google Диску ресурси з документом, таблицею, презентацією, малюнком.

5. Оцінюємо роботи

Для середовища Google Клас важливо пам'ятати правила:

Будь-яка оцінка виставляється в режимі чернетки!

Для інформування учнів/студентів оцінки треба повертати!

6. Надаємо консультації

У Google Класі до кожного завдання учень/студент мають можливість написати приватний коментар https://prnt.sc/wiv3u3.

Зручно надавати допомогу чи консультацію в Google Чат.

7. Організовуємо відеозустрічі

Моделі використання Google Meet в освітній діяльності

Для завантаження файлу з рекомендаціями перейдіть за покликанням.

Офіційний довідковий центр

Google for Education. Перший день з Google Meet

8. Звітуємося

Створення власного електронного журналу з можливістю обчислити підсумкові оцінки за власними формулами:

для будь-якого відкритого завдання в режимі викладача - натисніть праворуч угорі шестерню - "Копіювати всі оцінки в Google Таблицю".

Вкладка "Оцінки" - для зручного перегляду онлайн. Працює тільки для комп'ютера.

Вкладка "Люди" - вибір зведеної інформації про дільність конкретного учня/студента, можливіть переслати опікунам чи представнику адміністрації закладу освіти.