Wykładowcy

Marcin Będkowski

Adiunkt w Instytucie Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego, ekspert w Instytucie Badań Edukacyjnych. Jego zainteresowania naukowe obejmują logikę praktyczną, pragmatykę językoznawczą, metodologię humanistyki i historię Szkoły Lwowsko-Warszawskiej. 

Paweł Boguszewski

Kierownik Pracowni Metod Behawioralnych w Instytucie Nenckiego Polskiej Akademii Nauk. Zajmuje się badaniem mechanizmów zachowania się oraz emocji i ich korelatów neuronalnych, a także badaniami behawioralnymi zachowań afektywnych oraz metodami analizy danych eksperymentalnych. 


Arkadiusz Chrudzimski

Profesor i wicedyrektor w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego, współredaktor dzieł zebranych Franza Brentana i serii "Phenomenology and Mind". Zajmuje się ontologią, epistemologią, teorią intencjonalności i historią filozofii.  

Bogdan Dziobkowski

Profesor na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, prodziekan tego Wydziału, redaktor naczelny "Przeglądu Filozoficznego". Zajmuje się filozofią analityczną i jej historią.  

Joanna Gęgotek

Adiunkt w Zakładzie Epistemologiii na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, wieloletnia redaktor naczelna "Filozofii Nauki". Zajmuje się epistemologią, a także historią i filozofią nauki oraz metodologią.

Mariusz Grygianiec

Profesor w Zakładzie Filozofii Nauki na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.  Zajmuje się ontologią i filozofią umysłu. 

Agata Łukomska

Adiunkt w Zakładzie Etyki na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się etyką i dydaktyką etyki. 

Mariola Paruzel-Czachura

Absolwentka filozofii i psychologii. Zajmuje się psychologią moralności i filozofią eksperymentalną, a także terapią Gestalt. Pracuje na stanowisku profesora uczelni w Uniwersytecie Śląskim (Instytut Psychologii, Moral Psychology Center) oraz na University of Pennsylvania (USA) jako postdoctoral researcher, gdzie bada piękno i moralność.

Marek Piwowarczyk

Kierownik Katedry Filozofii Religii w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II. Zajmuje się ontologią i filozofią religii, łącząc w swoich badaniach tradycje filozofii klasycznej, analitycznej i fenomenologicznej.



Paweł Polak

Profesor na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, redaktor naczelny czasopisma “Philosophical Problems in Science (Zagadnienia Filozoficzne w Nauce)", sekretarz Komisji Filozofii Nauki i członek Komisji Historii Nauki PAU.  Zajmuje się historią i filozofią nauki, historią filozofii polskiej oraz filozofią informatyki. 

Paweł Rojek

Adiunkt w Zakładzie Ontologii Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się metafizyką, filozofią religii, filozofią rosyjską i antropologią kulturową.  

Marek Rembierz

Profesor Uniwersytetu Śląskiego, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Filozoficznego oraz Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Filozoficznego. Wspólnie z Krzysztofem Ślezińskim zainicjował i redaguje rocznik naukowy „Studia z Filozofii Polskiej”. Zajmuje się m.in. filozofią i jej historią, pedagogiką i teorią wychowania oraz religioznawstwem. 


Kordula Świętorzecka

Profesor filozofii, kierownik Katedry Logiki w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, zastępca przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Logiki i Filozofii Nauki. Zajmuje się logiką, jej historią i zastosowaniem w filozofii. 


Artur Szutta

Profesor filozofii w Zakładzie Etyki i Filozofii Społecznej w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Gdańskiego, redaktor naczelny pisma "Filozofuj!". Specjalizuje się w filozofii społecznej, etyce i metaetyce.

Marcin Trepczyński

Adiunkt w Zakładzie Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, redaktor naczelny "Edukacji Filozoficznej". Zajmuje się historią filozofii średniowiecznej, a także logiką i jej zastosowaniami w filozofii i jej historii.