Події

Болгарське свято

Представлення Науково-дослідного центру ТНПУ ім.В.Гнатюка на засіданні Ради національно-культурних товариств національних меншин при Тернопільській обласній державній адміністрації


Зустріч з головою Тернопільського обласного товариства німців "Відергебурт" (Відродження)

Відбулася зустріч студентів та викладачів факультету іноземних мов (декан доц. Кебало М. С.) та історичного факультету (декан доц. Мисько В.В.) з головою Тернопільського обласного товариства німців "Відергебурт" (Відродження) Георгієм Міллером. Пан Міллер розповів про історію створення та діяльність товариства німців "Відергебурт" в нашій області та познайомив студентів з виставкою «Німці в Україні: історія і культура», яка систематизує історичну інформацію про німців України. Також на зустрічі обговорили практичні напрямки співпраці в навчальній та освітньо-культурній сферах з використанням німецької мови - можливість займатися волонтерською діяльністю, підтримка в отриманні грантів та допомога в пошуку майбутнього працевлаштування.

Захід відбувся в рамках роботи Науково-дослідного центру національних меншин та міжетнічних відносин ТНПУ та за підтримки кафедри німецької філології та методики викладання німецької мови (завідувач кафедри доц. Яцюк І. Я.).

Особливу подяку висловлюємо управлінню з питань внутрішньої політики, релігій та національностей Тернопільської ОДА (керівник Кульчицький І.В.) за допомогу в організації цієї зустрічі.

«Повернення Іди Фінк»

22 жовтня у Збаразькому замку відбувався міжнародний літературно-мистецький фестиваль «Повернення Іди Фінк», присвячений 100-річчю від народження відомої у світі польськомовної письменниці єврейського походження Іди Фінк, яка народилася і провела юнацькі роки у містечку Збараж. Ініціаторами та організаторами заходу були Тетяна Федорів, Олександр Степаненко та Наталія Пасічник. У ньому вдалась взяти участь і нашим магістрантам-археологам

Студенти мали змогу ознайомитись на основі архівних джерел із життєписом родини письменниці та трагедією єврейської громади Збаража. Окрім того, родзинкою фестивалю став виступ Мірі Наґлер - доньки Іди Фінк. Вона у ході своєї розповіді поділилась із слухачами спогадами своєї матері та фотографіями із сімейного архіву.

Цей захід є слушною нагодою для пробудження зацікавленості творчістю Іди Фінк, для переосмислення трагедії війни і злочину геноциду.

Велику вдячність висловлюємо організаторам літературно-мистецького фестивалю. А за можливість побувати на цьому заході, цікаво провести час - спеціалісту у справах релігій та національностей Управління з питань внутрішньої політики, релігій та національностей ТОДА - пані Христині Довгалюк та професору, доктору історичних наук - Миколі Бармаку.

У дні пам’яті жертв Голокосту в рамках роботи Науково-дослідного центру національних меншин та міжетнічних відносин ТНПУ на історичному факультеті був проведений навчальний семінар «Катастрофа і пам'ять: Голокост на Тернопіллі». На зустріч із студентами прийшли член правління Тернопільської іудейської громади пані Лілія Харах та менеджер з общиної роботи Хмельницького благодійного фонду "Хасер Бешт" пані Ірина Івашина, щоб нагадати про катастрофу європейського єврейства і зокрема Голокост на нашій землі.

Доцент Ятищук О.В. підготувала цікаву презентацію за результатами міжнародного наукового стажування «Жертви, винуватці, рятівники, спостерігачі: «звичайні люди» під час Голокосту». Студентка 2 курсу Олександра Волоцюга розповіла про трагедію єврейського гетто Тернополя під час ІІ світової війни. Професор Бармак М.В. запросив студентів вивчати історію єврейської общини Тернопільщини, досліджувати страшні події Голокосту за спогадами очевидців.

Перед студентами виступила головний спеціаліст у справах релігій та національностей управління з питань внутрішньої політики, релігій та національностей Тернопільської обласної державної адміністрації пані Христина Довгалюк, яка ознайомила присутніх з особливостями та станом міжнаціональних відносин та забезпечення прав національних меншин в області, діяльністю Ради національно-культурних товариств національних меншин при Тернопільській облдержадміністрації.

Захід відбувся в рамках роботи Науково-дослідного центру національних меншин та міжетнічних відносин ТНПУ (керівник професор Бармак М.В,).

1


Історичний факультет Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка

Адреса: вулиця Громницького, 1, Тернопіль, Тернопільська область, 46000

barmakmv@tnpu.edu.ua