Події

Презентація книги «Археологія України за роки незалежності»

23.03.2023 р. у стінах історичного факультету відбулась презентація книги «Археологія України за роки незалежності», що видана завдяки зусиллям Інституту археології НАН України та ВГО «Спілки археологів України». Після чисельних представлень книги у інших містах країни, презентація відбулась і у Тернополі за сприяння кафедри кафедри історії України, археології та спеціальних галузей історичних наук, тернопільського підрозділу «Спілки археологів України» та спільноти студентів-археологів історичного факультету ТНПУ «Арте по факту».

Захід відвідали студенти історичного факультету, викладачі та члени тернопільського підрозділу «САУ» —  М.О. Ягодинська, В.В. Ільчишин, М.П. Сохацький та голова підрозділу Б.С. Строцень. Спеціально запрошеними гостями стали: член редколегії книги та голова правління «САУ» — Євген Валентинович Синиця, що виступив із вітальним словом та поділився подробицями видання книги та її призначенння і, ще однин гість — директор Борщівського обласного краєзнавчого музею та співавтор книги — Михайло Петрович Сохацький. Він поділився історією трипільської пам‘ятки, що розташована у печері Вертеба та те чому вона унікальна і заслуговує своє місце у книзі.

«Археологія України за роки незалежності»  — загальнодоступний підсумок досягнень української археології за роки Незалежності. Основна увага в книзі закцентована на найвидатніших пам’ятках давніх культур України. У праці не тільки підсумовано основний доробок, але й окреслено перспективи розвитку української археології в майбутньому.


Розповіли про археологію в Тернопільському національному педагогічному університеті для Олександра Педана та проєкту "УніверCheck"

У рамках проєкту "УніверCheck" Олександр Педан завітав у Тернопільський національний педагогічний унверситет ім. В. Гнатюка, де познайомився зокрема з археологією в нашому університеті.

Презентація археологічної фотовиставки

«Городище у Хотинці – західна брама Скіфії» на історичному факультеті 

8 грудня на історичному факультеті  у рамках співпраці ТНПУ ім.В.Гнатюка з Жешувським університетом відбулася презентація фотовиставки «Городище у Хотинці – західна брама Скіфії», де на археологічних банерах представлено розкопки скіфського городища поблизу с. Хотинець (Південно-Східна Польща). Її особливість у тому, що це найбільш західна скіфська пам’ятка, яка була відкрита у 2014 році.

Відкривали виставку ректор Буяк Б.Б., декан історичного факультету – Місько В.В. та викладач кафедри історії України, археології та спеціальних галузей історичних наук, археолог - Строцень Б.С.

Богдан Богданович Буяк окреслив основні напрямки співпраці з Жешувським університетом у галузі археологічних досліджень, наполягав на важливості будування міждисциплінарних зв’язків у системі професійної підготовки майбутніх фахівців. 

Володимир Володимирович Місько поділився майбутніми планами щодо організації археологічної авдиторії з сучасним технічним оснащенням на історичному факультеті, впровадження нової освітньої програми «діджитал-історія», яка б випускала фахівців-істориків, котрі матимуть компетенції використання цифрових технологій, зокрема 3D-моделювання у історичній реконструкції.  

Студенти-археологи мали чудову можливість почути цікаву екскурсію по виставці  від Богдана Степановича Строценя.

На одному з археологічних плакатів також зазначено, що редакція та читачі престижного журналу «Жива археологія» («Archeologia żywa») назвали дослідження у Хотинці найважливішим науковим відкриттям 2017 року на території Польщі. Значний інтерес ці дослідження викликали й у світі науки. 

Ця подія сприяє розширенню меж світосприйняття студентів, дозволяє перейняти якісний професійний досвід від зарубіжних колег. 


 

 Болгарське свято весни. Історичний факультет. ТНПУ 

Презентація результатів археологічних розкопок

FacebookYouTube