Листопад

Згідно із  планом роботи ліцею на 2021 - 2022 навчальний рік, з метою сприяння інтелектуальному розвитку учнів, розвитку розумової діяльності та виховання любові до точних наук,  протягом 1 - 5 листопада у ліцеї проходив тиждень математики. Учні мали змогу проявити себе у різноманітних конкурсах та практичних заняттях, а педагоги - отримати безцінний досвід проведення творчих заходів та окреслити свої подальші плани що до роботи із обдарованою молоддю. 

З 8 по 12 листопада 2021 року у ліцеї було проведено тиждень української писемності та мови. У рамках тижня було проведено ряд заходів для учнів, основна мета яких - мотивація та зацікавлення до вивчення рідної мови. Також у рамках тижня був проведений шкільний етап міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика.

Життя – це найдорожчий скарб. Та в дитинстві ми не розуміємо, що ним треба дорожити і здоров'я берегти. В цей час майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та насправді це не так, мить - і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. А щоб цього не сталося, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватись.

         Тому традиційно в нашій школі проводиться тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі. В рамках  тижня, з учнями початкових класів  була проведена інформаційна хвилина :  «Твій друг – безпечний рух».


Пам’ять – нескінченна книга, у якій занотовано все: і життя кожної людини, і життя всієї країни. На жаль, багато сторінок у нашу історію вписано криваво-чорним кольором.

Цієї суботи, 27 листопада, вся країна, вшанує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років – геноциду Українського народу – та масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років.

Упокорення голодом стало інструментом закріплення влади сталінського режиму, ліквідації верстви українських селян-господарів і перетворення їх у безправних колгоспників, а разом з тим, – викорінення в Україні соціальних основ незалежництва, тобто соціальної основи української нації. Цей злочин був ретельно продуманий, задіяні численні механізми його реалізації: через чисельні податки і збори, нереальні хлібозаготівельні плани та обшуки в українських селян відбирали харчі, заборона виїзду із населеного пункту з листопада 1932 року (так званий режим «чорних дошок») і загалом з охопленої голодом республіки від початку 1933-го їх позбавляла останніх надій на порятунок.

Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території України та Кубані, завдав непоправного удару по ментальності та культурі, перервав зв’язок поколінь.

Найвразливішою категорією жертв Голодомору стали діти.

Згідно із дослідженнями українських демографів, у той час померло понад 1,5 млн. хлопчиків і дівчаток віком до 10 років.