Сторінка педагога-організатора

А першокласники сьогодні мріяли про море...

Челендж "Біла троянда"

День космонавтики

До дня Космонавтики відбулися заняття «Моя планета». На яких діти розвивали творчу уяву, креативне мислення, фантазували, самостійно створювали свою власну затишну планету.

Зустрічі були проведені до введення жорстких карантинних обмежень.

День Здоров'я

День гумору!

24 січня — Міжнародний день ескімо

Дата для свята ескімо була визначена не випадково. Вона прив'язана до отримання патенту на цей різновид морозива. Саме 24-го січня в 1922 році деякий Христіан Нельсон, який володів лавкою солодощів, що знаходилася в містечку Онава в штаті Айова США, отримав на руки вже оформлений документ, що посвідчує його права на «Пиріжок ескімоса» (по-англійськи Eskimo Pie). Хоча продавати цю страву Христіан почав ще в 1919 році. У побуті ж його стали називати просто «ескімо» практично відразу після появи на ринку.

Оскільки День ескімо не має офіційного статусу, то й якихось твердих традицій у всіх, хто його відзначає, поки не склалося. Більшість шанувальників цього солодкого холодного смаколика просто наїдаються ним кожного 24-го січня.

Отже, всім шанувальникам ескімо бажаємо вдалого поїдання ласощів!

23 січня - Свято «День ручного письма» або «День почерку»

Щорічно у всьому світі прийнято відзначати День почерку, який також називається Днем ручного письма. Це свято було засноване, щоб нагадувати людству про таке унікальне явище, як ручну писемність. Люди повинні розуміти, що почерк кожної людини є по-справжньому неповторним.

Неважливо як Ви пишете, чи олівцем на аркуші паперу, що лежить горизонтально, або крейдою на вертикальній дошці, або паличкою на піску, почерк ваш змінюється дуже мало. Мало хто вміє змінювати свій почерк. І то експерт, звіривши звичайний і змінений почерк, знайде чимало спільних елементів і легко виявить автора.

Фахівець з вивчення психомоторики Микола Олександрович Бернштейн запропонував піддослідному написати без будь-якого попереднього тренування одне і те ж слово десятьма способами. Як видно з малюнка, у всіх цих випадках почерк змінювався не надто сильно.

Яким би способом ми не писали, почерк змінюється дуже мало:

1. Тримаючи олівець як завжди

2. Писати так само, але більш дрібно

3. Тримаючи олівець правою рукою, але рухаючи не пальцями, а всією кистю

4. Олівцем, прив’язаним до зовнішнього краю кисті правої руки на місці браслета годинника

5. Олівцем, прикріпленим до внутрішньої сторони правого ліктя

6. Олівцем, прикріпленим до правої руки вище ліктя

7. Олівцем, прикріпленим до кінчика черевика правої ноги

8. Олівцем, узятим в зуби

9. Звично тримаючи олівець пальцями, але лівої руки

10. Олівцем, прикріпленим до кінчика черевика лівої ноги

Повторіть хоча б частково цей дослід, і Ви переконаєтеся, що почерк зміниться не надто сильно. Люди, які втрачають внаслідок нещасного випадку праву руку або обидві руки, навчаються писати лівою рукою, ногою або навіть зубами і незабаром майже повністю відновлюють свій первісний почерк.

Стандартне текстове повідомлення у телефоні може просто забутися, загубитися, проігноруватися. При цьому паперовий документ, написаний унікальним, тільки вам характерним почерком, залишиться у близької людини як добра пам’ять!

У цей день (National Handwriting Day) пропонується така акція: люди по всьому світу відкладають свої технологічні пристрої, щоб написати власноруч листи друзям, близьким або просто знайомим.

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ!

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.


Соборна Україна нині незалежна,

Як квітка синьо-жовта розцвіла.

І не згубилася людська любов безмежна

До України-неньки і її буття,

Що упродовж віків нам мрію дарувала

Й наснагу іти до вільного життя.

Україно, соборна державо,

Сонценосна колиско моя!


7 фактів про День Соборності

1. 22-го січня важливо відзначати і як День Соборності, і як День Першої Незалежності. Святкування цього дня саме в такому форматі підкреслює тяглість української державної традиції у ХХ ст.

2. Переговори про об’єднання Наддніпрянської України з Наддністрянською ініціювали лідери саме Західноукраїнської Народної Республіки.

3. 1-го грудня 1918-го року УНР і ЗУНР підписали «передвступний» договір про злуку в Фастові, після якого й прийняли ухвалу про наступне об’єднання двох частин України в одну державу.

4. Проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу відбулося 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві. У зачитаному на зборах «Універсалі соборності», зокрема, відзначалося: «Однині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України - Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

5. У роки радянського тоталітарного режиму проголошення незалежності УНР і День Соборності не відзначалися. Із утвердженням влади російських більшовиків ці «контрреволюційні свята» стерли із суспільної свідомості.

6. Перше офіційне відзначення свята Соборності на державному рівні відбулося 22 січня 1939 року в столиці Карпатської України м. Хусті. Це була наймасовіша за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини демонстрація українців - понад 30 тис. осіб.

7. Акт Злуки був не випадковим явищем, а наслідком і вершиною об'єднавчого руху, що тривав від середини ХІХ ст. на українських землях, що були в складі різних держав.

У День Соборності українців закликають пам’ятати про ціну, яку доводиться платити за єдність та аналізувати й враховувати помилки минулого.


Міжнародний день обіймів — щорічне свято, що відзначають 21 січня.

Свято досить молоде. Воно виникло в студентському середовищі західноєвропейської молоді. За своєрідною легендою, під час дружніх обіймів люди обмінюються душевним теплом.

Існують і «наукові» обґрунтування корисності обіймів: доброзичливі дотики підвищують імунітет, стимулюють центральну нервову систему, підвищують у крові рівень гемоглобіну, а також іншого гормону — окситоцину, що викликає доброзичливе ставлення до інших людей.

Як писала відома американська психологиня Вірджинія Сатір, людям для виживання потрібно 4 обійми на день, для підтримки — 8 обіймів, а для росту — 12 обіймів на день.

Вітаємо всіх з днем обіймів! Випромінюйте радість, даруйте позитив і посмішки. Обіймайтеся частіше і заряджайте всіх скептиків хорошим настроєм. Обійми зближують, розфарбовують сірі будні та вносять в життя радісні миті.

Обійняти – це так просто, так важливо, так чудово!


ЩО ТАКЕ ПОТРЕБИ ДИТИНИ.docx

Шкільному Парламенту «Together» скоро рік!

Цікаво, а якої сходинки він вже досяг?

Дослідник Р. Харт обґрунтував вісім «Сходинок участі дітей у прийнятті рішень»:

Перша сходинка – маніпуляція (діти не мають реального розуміння проблеми, роблять чи говорять те, що хочуть від них дорослі).

Друга – декорація (діти беруть участь у заходах, подіях, але не усвідомлюють їх значення).

Третя – пасивна участь дітей – балаканина (діти висловлюються щодо проблем, проте реальні кроки щодо впровадження висловлених ідей не здійснюються).

Четверта – призначення дорослими й інформування (дорослі запрошують дітей до участі, але діти обмежені лише інформацією, що її надають дорослі).

П’ята – консультування й інформування (діти виступають консультанта-ми проекту).

Шоста – рішення ухвалюються з ініціативи дорослих разом із дітьми.

Сьома – рішення приймаються з ініціативи дітей під керівництвом дорослих.

Восьма сходинка – рішення ухвалюються з ініціативи дітей у партнерстві з дорослими.

Сходинки

1–3 Р. Харт називає «неучастю»,

4–5 – «формальною участю»,

6–8 – «реальною участю».

У сучасному тлумаченні сходинки (рівні) формальної участі називають:

4 – скерування участі та інформування,

5 – узгодження дій та інформування;

сходинки реальної участі називають:

6 – спільне прийняття рішень,

7 – підтримка ініціативи,

8 – рівноправне партнерство.

Плануючи проєкти дитячої та молодіжної участі, не варто очікувати швидких результатів!

Участь дітей не передбачає відразу повного передання відповідальності представникам юного покоління. Це має відбуватися поступово, відповідно до готовності взяти відповідальність за власні дії, рішення. Всі форми участі, у тому числі й формальної, збагачують набуті дитиною уміння, що стає основою для ухвалення продуктивних рішень у майбутньому.

Акція «Допоможемо птахам взимку»

Зимовий час – це не тільки веселі свята, але і холод. Тяжко пташкам взимку. У мороз та холодну погоду птахи замовкають, вони ховаються у затишні місця і настовбурчують пір’я – від цього їм ста тепліше. Найбільше пташок в холодну пору року гине не від холоду, а від голоду, адже корм взимку знайти не так вже й просто. Зимуючі птахи дуже потребують допомоги. Горобці, синички, дятли, снігурі, горнуться взимку до людських помешкань в очікуванні нашої допомоги. Тому наше завдання – піклуватися про братів наших менших. І якщо ми не допоможемо їм, то хто допомагатиме нам весною й влітку у боротьбі зі шкідниками?

Пропонуємо небайдужих долучитися до акції «Допоможемо птахам взимку» та влаштувати їдальні для птахів.

Годівнички можна змайструвати з дерева, з підручних матеріалів, звичайної пластикової пляшки, пластикового відерця, кубиків, пакету з-під молока чи соку. Повісьте годівнички на подвір’ї біля своєї оселі та щодня насипайте туди різноманітне насіння та крихти хліба.

Не будемо байдужі до пташок. Допоможемо всі разом їм перезимувати!

Чекаємо на ваші світлини годівничок!

ВОДОХРЕЩЕ

Це третє найбільше і завершальне свято різдвяно-новорічного циклу. З ним пов’язують хрещення на Йордані Христа. Відтак у всіх селах, де були церкви, святили воду. Зранку чоловіки йшли до річки чи ставка, вирубували з льоду хреста («йордана»), ставили його поруч з ополонкою і обливали червоним буряковим квасом. Під обід священник, виголосивши молитву, освячував воду, занурюючи в неї срібного хреста. Після цього випускали в повітря кілька пар голубів і вчиняли гучну стрілянину з холостих набоїв, імітуючи «проганяння куті», «розстріл коляди».

Віддавна в народі посвячену на Водохреще воду вважали цілющою, нею також освячували будівлі, тварин, збіжжя. Водохрещенська джерелиця може зберігатися протягом року.

До Водохрещ жінки намагалися не полоскати на річці білизну, бо «там чорти сидять і можуть вчепитися». Натомість дівчата у посвячену воду клали калину чи коралі і вмивалися, аби щоки були рум’яними. Загалом до Водохрещ, протягом усіх свят, жінки не ходили по воду, це мали робити лише чоловіки.

Після Водохрещ, вважалося мають слабнути морози. Тому казали: «Тріщи не тріщи, а вже минули Водохрещі».

З цим святом пов’язанні і прикмети:

  • На Водохрещі день теплий – буде хліб темний.

  • Якщо похмуро – хліба буде вдосталь.

  • Йде лапатий сніг – на врожай.

  • Якщо зоряна ніч – вродять горіхи і ягоди.

  • Коли на водохрещі з’явиться новий місяць – бути великій воді.

  • Удень йде сніг – на врожай гречки: вранці – ранньої, вдень – середньої, а ввечері – пізньої.

  • Коли на Водохреща риба табунами ходить – на рої добре.


ПРИЄМНІ НОВИНИ НОВОГО РОКУ!

Всесвітній день Сніговика

А чи знаєте ви, що 18 січня святкують Всесвітній день Сніговика?

Милі і добрі сніговики, яких люблять ліпити як дорослі, так і діти, є традиційним символом зимових свят у різних куточках світу. У кожній країні є не тільки свої методи ліплення сніговиків, а й традиції та старовинні повір’я, пов’язані зі сніговими чоловічками. Про це та багато іншого розкажуть цікаві факти про сніговиків.


  • У давні часи сніговики не були добрими, їх зображали злими сніговими монстрами, адже зими були суворі й приносили чимало клопоту як міським, так і сільським жителям. Наприклад, люди вірили, що якщо зліпити сніговика в повний місяць, це приверне нещастя. Сніговики стали добрими героями новорічних казок лише в XIX столітті.

  • У Норвегії в темний час доби люди обходили сніговиків десятою дорогою, оскільки побачити снігову фігуру ввечері було поганим знаком, а розглядати сніговика з вікна вночі взагалі вважалося небезпечним.

  • На Русі здавна ліпили снігових баб. Люди вірили, що морозами, хуртовинами і снігопадами завідують духи-жінки, тому ліпили снігових баб в надії втихомирити цих духів і зменшити сильні морози.

  • Згідно з однією християнською легендою, сніг - це дар небес, а сніговики - ангели, які передають прохання людей на небеса. Тому люди ліпили сніговика зі свіжого снігу і шепотіли йому найпотаємніші бажання… А як тільки сніговик танув, він доставляв бажання на небо.

  • Європейських сніговиків завжди прикрашали шарфами, капелюхами, рукавичками, пишною мітлою. У Європі сніговиків також прикрашають гірляндами.

  • «Аксесуари» у сніговиків можуть бути найрізноманітнішими. Так, у деяких країнах ніс сніговика морквина, в деяких - качан кукурудзи або заморожена вишня. У Румунії, наприклад, за старовинним звичаєм прийнято прикрашати сніговика «намистом» з головок часнику. Таким чином сніговик буде захищати сім’ю від хвороб. Перевернуте відро символізувало достаток в сім’ї.

  • Ми українці до сніговиків ставимося як до чарівників. Мітлу даємо сніговику, щоб він міг полетіти на небо. Також розрізняємо поняття сніговик і снігова баба. Остання – уособлення небесних німф на землі, яка відповідала за снігові бурі та хуртовини.

  • У 2012 році, на території туристичного комплексу «Буковель» зліпили найбільшого сніговика в Україні. Його висота сягала 4,85 м (без капелюха). У ліпленні приймали участь всі бажаючі.

Р.S. Не зліпити незвичайну власну версію сніговика – значить, марно провести зиму)))


День дитячих винаходів

17 січня — День дитячих винаходів

Дитяча фантазія та винахідливість не знають меж. Саме тому багато предметів, якими людство користується сьогодні, були винайдені дітьми. Нині для того, щоб підтримати юні таланти у світі щороку 17 січня відзначають День дитячих винаходів. 17 січня в усьому світі відзначається День дитячих винаходів (Kid Inventors Day). Адже багато відомих сьогодні предметів колись були винайдені саме дітьми.

На сьогодні більше 500 тисяч дітей та підлітків щороку винаходять різні гаджети та ігри, створюють і модифікують роботів і техніку. Тому традиційно 17 січня у багатьох країнах світу проводяться презентації нових винаходів, численні конкурси та нагородження для того, щоб заохотити дітей розкривати свої таланти.

Придивіться до свої дітей уважніше, можливо ви помітите талант та допоможете йому розкритися на всі 100 %!

17 січня - Всесвітній день снігу

Ідея створення Всесвітнього дня снігу напрошувалася вже дуже давно. З 2007-го року почали з’являтися перші акції міжнародного характеру. У 2011-му році Міжнародною федерацією лижного спорту (FIS) на 2012-й рік нарешті було заплановано ряд щорічних заходів, присвячених цій знаменній події. FIS виступила засновником Дня снігу, відзначати який вирішили в третю неділю січня.

Офіційно Всесвітній день снігу був створений для популяризації зимових видів спорту в молодіжному середовищі, для підтримки і заохочення участі в подібних заходах всіх зацікавлених сторін в галузі. Мета проведення заходів полягає у залученні дітей і сімей до своєрідного, унікального, активного відпочинку, який може подарувати тільки участь у зимових видах спорту.

Для цього і проводяться спеціальні заходи по всьому світу. Також організатори наголошують на необхідності поширення важливої інформації про безпеку, фізичне здоров’я і про питання екологічного характеру.

Всесвітній день снігу швидко набрав популярність. Наприклад, в 2013-му році один із заходів, присвячений Всесвітньому дню снігу відбувся у Донецьку, Україна.

Сьогоднішня погода сприяє зимовим видам спорту, тому всі беремо лижі, санки, ковзани і вперед! Славутицький котлован чекає)))

16 січня День пам'яті кіборгів — день вшанування пам'яті захисників, які тримали оборону Донецького аеропорту з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року під час війни на сході України.


ЩО ТАКЕ БАТЬКІВСЬКА КОМПЕТЕНТНІСТЬ.docx

10 ВАЖЛИВИХ ЗИМОВИХ ПРАВИЛ!

15 січня у 1992 році, Верховна Рада України затвердила музичну редакцію Державного гімну - «Ще не вмерла України» (автор Михайло Вербицький).

КОЛЯДКИ, ЩЕДРІВКИ ТА ЗАСІВАННЯ. У ЧОМУ Ж РІЗНИЦЯ?

😃 Здається, словами «Добрий вечір тобі, пане господарю» можна починати і колядки, і засівання, і щедрівки. Насправді, між цими народними обрядами величезна різниця 🤷🏻‍♀️

✨Про дати:

▫️Колядки виконують на Різдво

▫️Щедрують перед Новим роком

▫️Засівають в перший день Нового року

✨Про сенси:

▫️Звичай колядування пов'язаний з днем зимового сонцестояння, яке наші предки називали святом Коляди. Із появою християнської релігії, цей обряд був приурочений до Різдва Христового, і в колядках з'явились біблійні і світські мотиви🐏

▫️У щедрівках бажають багатого врожаю та добробуту на наступний рік. Вони мають традиційний приспів: «Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на весь вечір». Супроводжувалися ці пісні музикою, танцями, обрядовими іграми з масками🎭

▫️Обрядом засівання українці вшановували Святого Василія Великого, що здавна вважався покровителем землеробства. Засівають на врожай та здоров’я для господарів на увесь наступний рік🙌🏼

Наші традиції дуже унікальні, і про них варто знати! 😍


Старий Новий рік, Василя!

На новий рік (за юліанським календарем) припадає свято Василя, який вважають покровителем землеробства. Ось чому вдосвіта годилося засіяти збіжжям оселі. Здебільшого це робили підлітки.

Батьки будили своїх синів (традиційно засівали лише хлопчики, а дівчатка щедрували).

Зодягшись, дітлахи брали спеціально виплетену рукавицю, наповнювали її житнім чи пшеничним зерном і, ставши перед образами, засівали власну хату: «На щастя, на здоров’я! Роди, Боже, жито, пшеницю і всяку пашницю. Будьте здорові з Новим роком та з Василем!»

Батьки ощедрювали хлопців грішми, і тоді вони, починаючи з крайньої хати, оббігали сусідські оселі. Кожен намагався щонайпершим засіяти й отримати найкращий подарунок. Тим, хто спізнювався, діставалися лише млинці та пироги.

У цей день вважалося за честь вітати всіх Василів. Виносили на подвір’я частину дідуха і спалювати його і цим символізувати початок року. На цей вогонь клали і сміття, що вперше замели хату від Різдва. Дуже добре вважалось, коли дим обкурював усі фруктові дерева у саду. «Дідух» запалювали перед ранком. Після цього господар розмовляв з неродючими деревами. Він підходив до неплодючого дерева з сокирою і казав:

- Як не буде у тебе стільки яблук (груш, слив та ін.) як на небі зірок, то зрубаю!

За деревом ставав хтось із родини і відповідав:

- Не рубайте мене… як зірок у небі дам стільки яблук.

Так тричі господар запитував і тричі слухав однакову відповідь-обіцянку. Але все таки господар три рази вдаряв обухом деревину, примовляючи:

- Ясне сонце, світлий місяцю, і ви, зірки-зірниці, врятуйте цю деревицю, пошліть їй дар з неба.

Після цього скручував з другої частини дідуха перевесла й обв’язував стовбури фруктових дерев.

Обід на Новий рік мусить бути особливо багатий та смачний з кільканадцяти страв. З традиційних страв – це млинці, вареники, пиріжки, капуста, смажені ковбаси, кишка (кров’янка) , холодець та багато інших м’ясних страв.

Свято Нового року – це свято надії і віри у краще майбутнє, ось чому ми завжди ставимо питання: «Що принесе нам цей рік?»

Сієм, вієм, посіваєм,

З Новим роком Вас вітаєм!

На щастя, на здоров’я та на Новий рік,

Щоб уродило краще, як торік.

Жито, пшениця і всяка пашниця,

Пшениця під стелю, а льон по коліна

Щоб у Вас, хрещених, голова не боліла.

Будьте здорові! З Новим роком!

ДЕНЬ СВЯТОЇ МЕЛАНІЇ. ЩЕДРА КУТЯ.

У давнину цей день завершував рік, а наступний за ним день – святого Василя – відкривав новий. Саме через це вечір 13 січня повинний бути багатим, тобто щедрим, щоб наступний рік був таким же.

Щедрий вечір – свято, на яке зранку починали готувати другу обрядову кутю – Щедру. На відміну від Багатої, її можна було заправляти скороминою. Пекли млинці із салом, готували пироги, вареники. Сідаючи до святвечері, кожен одягав нову або свіжовипрасувану сорочку, а також брав власну, спеціально мічену ложку.

Звечора і до півночі оселі обходили щедрувальники. Юнки, зібравшись у гурти, з поетичними піснями-щедрівками відвідували сусідів, а дівчата-підлітки щедрували поодинці чи гуртом. Тексти дитячих щедрівок виконувалися в один голос або ж речитативом. Парубки в цей час «водили Меланку», тобто перевдягненого в жіноче вбрання жартівника. З цим сюжетом пов'язані саркастичні сценки, що їх розігрували учасники дійств.

Дівчата цього вечора гадали.

Рахували поліна, принесені в хату. Якщо парна кількість, то бути весіллю. Потім, зажмуривши очі, брали навмання одне з них: якщо в корі, пряме та гладеньке— буде чоловік багатий, гарний і добрий, а без кори — бідний.

Витягували зі стріхи соломину: якщо з колоском та ще й із зернами — подружнє життя буде щасливим.

Перед ворітьми насипали по три купки зерна, а вранці спостерігали: якщо не чіпане, то сімейне життя буде щасливим, і навпаки.

Крім ворожінь, люди намагалися і завбачувати погоду. Якщо під Новий рік добрий сніг — сій гречку. Небо в зірках — врожай на гриби й горох. Падає м'який сніг — на врожай, а коли тепло, то літо буде дощовим. Сильний мороз і падає малий сніжок — на врожай хліба, здоров'я людей і тварин; коли ж тепло і без снігу — на неврожай і хвороби. Багато пухнастого інею на деревах — до врожаю зернових і доброго медозбору. Ожеледь на деревах — уродить садовина. Зоряне небо — добре нестимуться кури. Який перший день у Новому році, то й рік буде такий.

Сподіваємось, що цей рік буде кращим ніж попередній і принесе багато чудових новин у наше життя

Всім смачної куті!

Слухаємо щедрівку від Молодіжного простору!

Зі святом!


Скажи по-іншому.docx

Цілющі фрази, які потрібно говорити дітям

1. Я тебе люблю!

2. Я буду думати про тебе.

3. Я тобі довіряю.

4. Я поважаю твоє рішення (твій вибір)

5. Так, це непросто, але тебе обов’язково вийде!

6. Ти все правильно робиш.

7. Ти все правильно розумієш.

8. Як у тебе це вийшло?

9. Навчи мене, як у тебе так вдається це робити?

10. У тебе виходить краще, аніж в мене.

11. Я бачу, що ти вклав у це дуже багато старань (зусиль). Я бачу, як сильно ти старався.

12. Ти так трудився над цим, і ось як гарно вийшло!

13. Виходить чудово!

14. Можу собі тільки уявити, скільки часу на це пішло (скільки довелося старатися)

15. Я дуже ціную той час, який ми з тобою проводимо разом.

16. Я з нетерпінням чекаю, коли зможемо погратися завтра.

17. З тобою дуже цікаво.

18. Мені дуже сподобалося, як ми гралися (розмовляли).

19. Я рада, що ти вдома (в школі).

20. Приємно бути поруч з тобою.

21. А що ти сам думаєш про це?

22. А що тобі подобається у цьому?

23. Дуже дякую за твою допомогу!

24. Завдяки тобі я все завершила швидше (Завдяки тобі у нас тепер дуже чисто).

25. Дякую за твоє розуміння.

26. Оце так! Кімната прибрана! Ух ти! Ліжко застелене!

27. Які яскраві фарби ти підібрав!

28. Я бачу, що ти дуже старався!

29. Я відчуваю, що ми з тобою – одна команда!

30. З тобою дуже цікаво! Мені дуже приємно, коли ти щось розповідаєш (говориш)

31. Як добре, що ти у нас є.

32. Ти – неповторний!

33. З тобою дуже затишно.

Сьогодні відзначають Міжнародний день «дякую»

11 січня відзначають Міжнародний день «дякую» – свято, що започаткували за ініціативи миротворчих спільнот.

Найсвітліше свято покликане навчити нас не боятися та не соромитися дякувати оточуючим, світу і самим собі. Слова вдячності здатні покращити настрій, підвищити взаєморозуміння і зарядити позитивними емоціями. Слово «дякую», як вважають психологи, володіє магічними властивостями, воно може заспокоїти і зігріти своїм теплом. Однак справжня вдячність, яка може принести користь, повинна йти тільки від чистого серця. Слова подяки позитивно впливають на емоційний стан і розумову діяльність людини. Вираз «дякую» застосовувати в житті легко, він дуже простий і є провідником встановлення доброзичливих відносин. Не соромтеся подякувати рідним за приготований сніданок; випадковому перехожому за те, що притримав перед вами двері; колегу, однокласника – за надану послугу.

Вітаємо всіх з Міжнародним днем «дякую», бажаємо Вам якомога частіше дякувати тим, хто своїми словами або вчинками робить ваше життя легшим, спокійнішим, гармонічнішим. Нехай коло ваших друзів та добрих знайомих буде якомога ширшим, нехай оточуючі люди щедро діляться з вами своєю добротою, теплом і турботою.


Діти, які перебувають вдома тривалий час, можуть почати знущатися один з одного, в тому числі й через інтернет.

Публікації, коментарі або повідомлення, які навмисно принижують дитину називають кібербулінгом.

Це неодноразова поведінка, спрямована на залякування, провокування гніву чи приниження тих, проти кого він спрямований.

В умовах карантину діти спілкуються, розважаються, вчаться віддалено, інтернет практично стає їх єдиним джерелом знань про зовнішній світ, каналом до спілкування з друзями та провідником до нових знайомств.

На що потрібно звертати увагу, аби вберегти дитину?👇🏻

▪️Пам’ятайте, що коли діти не йдуть до школи вони отримують менше підтримки з боку друзів, вчителів та вихователів.

▪️Поговоріть з дитиною про кібербулінг, навіть якщо вона не стикалася з цією проблемою, надайте впевненості дитині, що ви її завжди підтримаєте. Разом ви можете подумати про те, як вирішити таку потенційну проблему та запобігти їй.

▪️Звертайте увагу на зміни в поведінці дитини, якщо дитина засмучена чи занепокоєна після користування телефоном, планшетом або комп’ютером, замкнена або скритна щодо того, що вона робила в інтернеті.


🎆🎆🎆

Ми усі в очікуванні світлого свята, з приходом якого домівки наповнюються чарами!

🎄❤️🎄

Від щирого серця шлемо світлі побажання зі святом Різдва Христового!

🙏🙏🙏

Нехай новонароджений Ісус буде неймовірно добрий до нас всіх і дуже милостивий, подарує свою безмежну любов, тепло і віру!

❄️❄️❄️

Бережімо чистоту власних душ, живімо у любові та порозумінні!