Slajdy

W czasie tegorocznych Spotkań Geograficznych mieliśmy okazję obejrzeć slajdy osób podróżujących na różne sposoby: kajakiem, pieszo, camperem, dokumentujących swoją podróż z kamerą... Teraz czas na refleksję - jak poznawanie świata wpływa na społeczności lokalne?

Naszym gościem będzie Paweł Cywiński

Zapraszamy - 23.03.2018 godzina 19:00

Idea:

"Powstaliśmy by skomplikować ludziom myślenie o wakacjach, by tłumacząc przeróżne mechanizmy rządzące turystyką wyposażyć turystów w świadomość globalnych współzależności, przyczyn i konsekwencji turystycznych zachowań oraz samoświadomość podlegania procesom psychologicznym, komercyjnym i ideologicznym. Przede wszystkim chodzi jednakże nam o odległy świat i jego mieszkańców. Wyszliśmy z założenia, że tylko świadomy turysta, może podróżować prawdziwie odpowiedzialnie i etycznie. Dlatego dla post-turysty mieszkańcy odwiedzanych miejsc powinni być partnerami, podmiotami spotkania - nie wakacyjną obsługą lub krajobrazem. A jeżeli będą partnerami, to znaczy, że turysta ponosi współodpowiedzialność za kształt i charakter owego spotkania turystycznego. Współodpowiedzialność, która nie jest łatwa niczym bułka z masłem."

Zapraszamy serdecznie na kolejne Spotkanie Geograficzne do naszej szkoły.

Tym razem będziemy mieli przyjemność obejrzeć slajdy Dariusza Kozaka, który opowie o swoich doświadczeniach w podróżowaniu camperem po Wielkiej Brytanii.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek o 19:00


Podróż Camperem – to totalna niezależność. Mały dom na kółkach, który dotrze prawie wszędzie, bez względu na pogodę i porę roku. Camper jest dla wszystkich, a nie tylko dla niemieckich emerytów. Jak się za to zabrać? Postaram się Was zachęcić i przekazać trochę praktycznych informacji.

Połączyć dwa wyjazdy w jeden pokaz?

Podróż poślubna i wyjazd "zbieraczy runa leśnego"? Da się zrobić! :-) Zapraszamy serdecznie na nasz pokaz slajdów.

Ostatnie dzikie zakątki Europy Parki Narodowe: Sarek i Stora Sjöfallet oraz pogranicze Szwecji i Norwegii.

Ekipa I: Piotr i Michał Michalski, Teodor Pasternak i Leszek Janasik

Ekipa II: Beata Kapinos i Oskar Kulik

Będzie dużo informacji praktycznych, pięknych zdjęć i historii o ludziach i przyrodzie.

Polecamy wszystkim miłośnikom geografii i podróży!!

Zapraszamy na pokaz slajdów będący podsumowaniem wyjazdu na zorzę polarną na Islandię.

Spotkanie odbędzie się w ramach Milanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w piątek 17.11.2017.

UWAGA! Wyjątkowo spotykamy się przy ul.Spacerowej 4 w siedzibie MU3W

Slajdy z samotnej wyprawy kajakiem Roberta Zubkowicza po Jeziorze Bajkał.

Dr inż. Robert Zubkowicz jest pracownikiem naukowym na kierunku Architektura i Urbanistyka w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Naukowo interesuje się projektowaniem ogrodów zoologicznych i ekspozycji dla zwierząt. Celem jego analiz jest poprawa warunków życia zwierząt, ich lepsze poznanie, a zarazem stworzenie przyjaznego i pięknego miejsca dla ludzi. Jednym z moich osiągnięć jest stworzenie Strategii Rozwoju Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi przyjęte przez Radę Miasta.

Zainteresowania: przyroda, zwierzęta i podróże. Odwiedziłem 31 krajów na świecie jak: Iran, Pakistan, Indie, Nepal, Etiopia, Rosja (Syberia) czy Izrael