Pomáháme s ...

Seriál akcí a aktivit, do kterých se lze pustit i během nouzového stavu a po dobu platnosti vládních opatření omezujících hromadné akce, nyní spustil koordinační tým projektu Pomáháme Blansku.

Seriál akcí a aktivit, do kterých se lze pustit i během nouzového stavu a po dobu platnosti vládních opatření omezujících hromadné akce, nyní spustil koordinační tým projektu Pomáháme Blansku.

Na každý týden vyhlásí některá z blanenských organizací či spolků tip na aktivitu, do které se může zapojit kdokoliv. Hlavním účelem je podpořit a vzájemně se inspirovat k decentralizované kulturní a společenské činnosti v různých koutech a okrajích města. Současně tak, aby se minimalizoval kontakt a riziko přenosu viru.

Seriál Pomáháme s… odstartovala Ulita Blansko. V neděli 11. října ve 13 hodin na poli nad sídlištěm Zborovce spustila namísto původně plánované drakiády celotýdenní pouštění draků v Blansku pod názvem Pomáháme s Ulitou.

Fotografie z vašich aktivit, pro inspiraci ostatním, bude možné zasílat e-mailem nebo přes sociální sítě přímo organizátorům jednotlivých aktivit i na platformu facebook skupiny Pomáháme Blansku, kde můžete sledovat i aktuální dění. Tak to bude i s ostatními plánovanými aktivitami. Snímky by měly být označené #pomahameblansku. Cílem je podpora aktivního trávení volného času a udržování sociálních kontaktů v podobě, která neodporuje platným nařízením.

Udělejte si přehled o plánovaných akcích také díky Google Kalendáři - prostě si ho přidejte.

12. 3. až 31. 3. 2021
Sportíkova bojovka

Pojďte s námi na čerstvý vzduch a objevujte místa známá i neznámá! Katastr Blanska je rozsáhlý a nabízí spoustu možností, takže je na čase vyrazit ven, podpořit svoji imunitu, fyzičku a udělat něco pro zdraví.

V Blansku najdete malebná zákoutí, krásné stezky, pomníky, kapličky, odpočívadla, spousta studánek, soch, muzeum, zámek…. Řada známých i méně známých míst. Myslíte, že je znáte všechny? Právě teď většina z nás najde čas katastr Blanska pořádně prozkoumat!

Zveme všechny rodiny na akci, která nám pomůže překlenout dobu s omezeným pohybem pouze po katastru obce.

více na webu nebo facebooku


18. 1. až 15. 2. 2021
Pomáháme s PVC Klub Blansko

NZDM Blansko (PVC Klub) - Společnost Podané ruce o.p.s. Vás chce oslovit k zapojení se do iniciativy #pomahameblansku.

V dnešní době může některým dětem chybět více věcí než dříve. My tuto nelehkou situaci můžeme zlepšit! Tímto oslovujeme všechny, kdo potřebujete pomoc, a ty, kteří pomoc formou daru mohou nabídnout. My všichni, kdo se zapojíme, pomůžeme dětem a rodinám, které to kolem nás potřebují.

Pojďme se spojit a darujme potřebné vybavení, o které rodiny s dětmi požádají.

Seznam potřebného vybavení budeme sdílet na facebookové skupině v sekci diskuze (zde).

Ozvat se nám můžete na Facebook, email nzdm.blansko@podaneruce.cz, nebo nám jednoduše zavolejte na číslo +420 777 916 283 a vše domluvíme. Budeme rádi, když tento kontakt využijí i samotné děti, matky samoživitelky, rodiny a kdokoliv, kdo pomoc potřebuje.

My do toho jdeme. Pojďte do toho s námi!

Jsme Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež (NZDM) - PVC Klub Blansko, které poskytuje již 22 let zázemí, podporu a odbornou pomoc dětem a dospívajícím v obtížné životní situaci z města Blanska a spádové oblasti.


07. 12. až 13. 12. 2020
Pomáháme se SZUŠ

Divadelní soubor LAMADRAMA Soukromé základní umělecké školy Blansko PRO VÁS UŠTRIKOVAL DETEKTIVNÍ PŘÍBĚHY

V týdnu od 7. do 13. prosince každý den zveřejní jeden příběh.

Dobrá detektivka je záchranný kruh v moři plném žraloků.

.... detektivky jsme napsali ....

.... detektivky jsme zdramatizovali ....

.... co detektivka to jiná divadelní technika ....

.... na Vás bude, odhalit pachatele!

Detektivní příběhy sepsali žáci literárně - dramatického oboru naší školy, pod vedením vyučující Mgr. Olgy Šulové.


01. 12. až 15. 12. 2020
Pomáháme s PVC Klub Blansko

NZDM Blansko - PVC Klub Blansko Vás chce taky motivovat k zapojení se do iniciativy #pomahameblansku. Připravili jsme pro Vás 2 týdenní sérii výzev, které s Vámi budeme denně sdílet (zde na facebookové události). Vyhraje každý, kdo se zapojí, protože splněním výzev uděláme nejen něco pro město Blansko, ale hlavně pro sebe, svou pohodu a kvalitu vztahů. Průběh výzvy, dojmy z jejího plnění či výsledky si můžete nechat pro sebe, sdílet s nejbližšími a nebo sdílet s ostatními Blanenšťáky do komentářů.

Jsme Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, které v Blansku poskytuje zázemí, podporu a odbornou pomoc dětem a dospívajícím v obtížných životních situacích již 21 let (dříve pod názvem Prevcenturm Ulita Blansko).

My do toho jdeme. Pojďte do toho s námi!

27. 11. až 06. 12. 2020
Pomáháme s Rastislavem

Nudíte se doma moc? Rastislav jde na pomoc!

V této době nemůžeme zpívat, a proto jsme se rozhodli si hudbu užít jinak.

Připravili jsme si pro Vás spoustu variant, jak netradičně strávit čas s hudbou. Každý den od 27. 11. do 6. 12. na naší facebookové události (viz odkaz níže) přidáme tipy na hry, soutěže a kvízy pro celou rodinu. Můžete se těšit i na nácvik koled, které nejsou tolik známé.

Pokud se aktivně zapojíte a přidáte pod daný příspěvek s úkolem komentář, můžete soutěžit o ceny!

Odkaz na událost: https://fb.me/e/139Jz2dJg

#pomahameblansku

23. až 29. 11. 2020
Pomáháme s Divadlem Kolárka

I my jsme se zapojili do výzvy #pomahameblansku. Jde o sérii různých akcí a aktivit, kterým se lze věnovat i v současné situaci.

Připravili jsme pro Vás pár úkolů, za které můžete dostat odměnu. Naše výzva bude probíhat od pondělí do konce týdne, postupně budeme zveřejňovat naše aktivity. Tak se taky připojte na facebook události.


20. až 29. 11. 2020
Pomáháme s DDM Oblázek

Do konce listopadu jsme si připravili akci - Pastelkou od srdce.

O co jde?

Dnešní doba je náročná pro všechny, ale přemýšleli jste, jak se cítí lidé, kteří nemohou být se svojí rodinou? Nebo ti, kteří se o ně musí v různých zařízeních starat? Napadlo nás, jak jim trochu udělat radost.

V období od 9. do 30. listopadu je v DDM Blansko sběrné místo pro obrázky od dětí, kterými by rádi potěšily pacienty v nemocnicích, klienty v domovech pro seniory, ale hlavně také pracovníky, bez kterých by tato zařízení nemohla fungovat - zdravotní sestry a bratry, pečovatele a pečovatelky.

Kdokoliv nám v tomto období vhodí do schránky na DDM Blansko, Údolní 2 jakýkoliv ručně malovaný obrázek a nechá nám na sebe kontakt (email), nejenže potěší někoho, kdo si to zaslouží. Ale také obdržíte po domluvě upomínkovou placku !

Aby i vaše děti měly za pár let vzpomínku na to, jak pomohly prosvítit úsměvem den tam, kde těch úsměvů není mnoho. Jdete do toho s námi?
Děkujeme
#pomahameblansku "Vydejte se s námi cestou za Palečkem od 14. do 22. 11. 2020.

Zbývají nám dva poslední víkendy, než začne advent a my jsme pro vás nachystali putování na 4 místa v Blansku, které jsou Palečku velice blízké.

Vaším úkolem bude projít všechny 4 stanoviště, kde na Vaše děti čeká malý úkol. Důležité je vše pečlivě zapsat a vhodit s telefonním číslem či emailem do naší schránky na K. J. Mašky 2 – MC Paleček z. s. (prosíme na malý papírek :-)).

Všichni účastníci, kteří správně odpoví, obdrží do konce listopadu malou odměnu.

Smallíček – jaká zvířátka visí na bráně

Malíček – najdi symbol našeho centra a popiš barevně, co drží v ručičce

Dvorská – kolik dýní napočítáš v oknech naší tělocvičny?

K. J. Mašky – copak se nám zamíchalo do výzdoby v oknech a nepatří tam?

Abyste to neměli tak jednoduché, přesné adresy poboček najdete na facebooku nebo nových webových stránkách www.veselypalecek.cz. :-)

Facebook událost.

Rozhodli jsme se letos nepořádat sraz v takovém formátu, jako jsme byli zvyklí (už v červnu). Zkrátka v kontextu situace, která vládne v ČR a jiných státech od jara, by to zřejmě nebylo ani možné. Současně jsme nechtěli ochudit škodovácké a automobilové nadšence o nějaký ten zážitek, soutěž a výlet do Blanska. Proto jsme zvolili jinou formu a tu vám teď představujeme.

Rozhodně není nutné vyrážet na trať ve škodovce. Nikdo to nebude ověřovat, a není to podmínkou.

více informací a registrace na webu:

http://skodadobrodruh.cz/96-covid-19-sraz

S naším Covid srazem, jsme se zapojili do projektu #pomahameblansku

13. až 22. 11. 2020
Pomáháme s Knihovnou Blansko

Nechejte se okouzlit a pohltit básněmi těsně spjatými s Blanskem a okolím. Tuto inspiraci pak výtvarně zpracujte a přetvořte v obraz či obrázek.

Zároveň můžete nějakou regionální poezii sami vytvořit.

Z výsledných děl vytvoříme pouliční galerie, aby se umění v blanenských ulicích potkalo se svým předobrazem.

Uzávěrka pro sběr obrázků a básní je v úterý 24. 11. 2020

Obrázky a básně můžete házet do poštovní schránky knihovny, případně vše zaslat na knihovna@mk.blansko.cz.

#pomahameblansku #tydenpoezie #KnihovnaBlansko


30. 10. až 13. 11. 2020
Pomáháme s farností
sv. Martina

Naše město má svého patrona, a tím je sv. Martin. Kdo to vlastně byl? Jaké tradice se s ním spojují? Co nám ho v Blansku připomíná?

Společně si zkusíme sv. Martina přiblížit, poznat jeho život a inspirovat se jeho odkazem i v dnešních dnech.

Na co se můžeme těšit:

10x se sv. Martinem - neobyčejná vycházka v parcích našeho města s úkolem správně zapsat slova a získat tajenku

Svatomartinský rohlíček - videorecept na tradiční pokrm spojovaný se svatomartinskými oslavami

Postřehová hra - každý den 1 fotka s otázkou, kdo vytrvá, denně odpoví získá odměnu. #pomahameblansku


23. 10. až 1. 11. 2020
Pomáháme se ZUŠ

Zapojte se a sdílejte Vaše fotky s hashtegem #pomahameblansku

Od pátku do neděle Vám dáme na každý den návod na výrobu dekorací, které můžete se svými dětmi vytvořit.

Během celého dalšího týdne vyrábějte, foťte a sdílejte Vaše výrobky u této události a zapojte se tak do projektu Pomáháme Blansku.

Oslava Dušiček - svátek Všech svatých, Halloween - SAMHAIN

více i s návody na výrobu na facebookové události

23. 10. až 1. 11. 2020
Pomáháme s hokej kluby

Hokejové kluby v Rytíři Blansko - děti, Dynamiters - muži a Cherokees - ženy, mají pro vás 7 denní výzvu - Pojďte se hýbat s námi!

Každý den se na facebooku některého klubu, nebo v události objeví sportovní výzva. Požádáme vás o natočení krátkého videa a vložení do události, pokud splníte všechny výzvy, máte šanci vyhrát jednu ze tří věcných cen od blanenských hokejistů a hokejistek.

Facebooky klubů:

https://www.facebook.com/hcblansko

https://www.facebook.com/dynamitersHK

https://www.facebook.com/HC-Cherokees-365483460805

I v době COVIDové můžeme společně udělat něco pro své zdraví, sledujte, sdílejte, vkládejte a cvičte.

HC Rytíři Blansko, HK Dynamiters Blansko, HC Cherokees, Město Blansko

16. až 25. 10. 2020
Pomáháme s Muzeem

V rámci akce #pomahameblansku si pro vás naše muzeum připravilo soutěž. To, že po Blansku můžete najít různé litinové sochy, není žádné tajemství… člověk kolem nich chodí každý den a možná je už ani nevnímá.

Muzeum jsme na nějaký čas museli zavřít... ale to neznamená, že jsme složili ruce do klína.

V následujícím týdnu budeme na našem Facebooku zveřejňovat staré fotky litinových soch, které znáte z města. Komu se podaří do konce týdne všech pět najít a vyfotit se u nich, dostane od nás jednu z malých sošek Venuše, které jsme si v muzeu vytiskli na 3D tiskárně.

#tydenslitinou

9. až 18. 10. 2020
Pomáháme s Ulitou
> galerie <

V neděli 11. října ve 13 hodin na poli nad sídlištěm Zborovce spustí Ulita Blansko namísto původně plánované drakiády celotýdenní pouštění draků v Blansku pod názvem Pomáháme s Ulitou. Zájemci se mohou kdykoliv v týdnu od 9. do 18. října pustit do výroby draků a zvěčnit se při jejich pouštění. Fotky a záznamy můžete pro inspiraci ukládat na facebookové události s #pomahameblansku .

Facebook událost Ulity
Facebook skupina Pomáháme Blansku

Sdílený kalendář je pilotním projektem Kulturního kruhu Blanska a Kultury Blansko. Každý pořadatel, každá organizace může dostat práva na přidávání událostí. Každý člověk si může kalendář prohlížet, nebo přidat mezi svoje kalendáře. Budujme společně Blansko 21 století - sdílejme.