Ana Sayfa

Yazar Mevlüt Baki Tapan 1990 yılında Erzurumda doğdu. Liseyi Erzurum Dedeman AOTM Turizm lisesinde bitirdi. İki yıl Turizm meslek yüksek okulu, bir yıl İngilizce ve beş yıl Alman dili ve edebiyatı olmak üzere lisan eğitimini Erzurum Atatürk Üniversitesinde tamamladı.
Bir yıl Almanya'nın Jena kentinde Fridrich Schiller Üniversitesinde DAF eğitimi aldı.

Yazarlığa 2010 yılında başlayan Mevlüt Baki Tapan, genel olarak Fantastik, Bilim-Kurgu, Metafizik, Tarihi yazılar kaleme almaktadır. Kendisi Makale, Roman, Öykü, Novel, Eleştiri, Yorumlama, Taşlama, Masal, Name, Nasihatname, Seyahatname, Günce, Deneme, Günlük, Tiyatro yazarıdır. Yazarlığının yanı sıra Almanca ve İngilizce çeviriler yapmakta, doğal ve uyarlama çeviriler kaleme almaktadır.
 
2011 yılında Üniversite bünyesinde kurmuş olduğu ''Germanistik Club'' genel başkanıdır. Yazmış olduğu eserleri Milliyet.com, Radikal.com, Wettpad.com, Yenimakale.com, Romanlar.com gibi onlarca sitede yayınlanmaktadır. Kitapları Google Books, Play, Applestore, İdefix, Amazon, Bookrix gibi birçok platformda satışa sunulmaktadır.
Yazarlığının yanında ayrıca internet sitesi hazırlama, programlama, web tasarım, afiş ve broşür tasarlama gibi alanlarda da sertifikalı uzmanlıkları bulunuyor. E-ticaret ve internet girişimciliği, Google Reklam Ajanslığı sertifikaları da bulunuyor. 

Şuana dek ele aldığı; Görünmeyen Bilinmez, Periler ve Efsaneler, Web site hazırlama ve uCoz CMS, Meçhul Adam, Özgür Mahkum, Arama Tarama Yanılgısı, Gizemli Kitap gibi daha onlarca  eseri mevcuttur. 

Yazar Mevlüt Baki Tapan'ın bizzat tasarladığı, içerik ve güncellemelerini kendisinin yaptığı Almanca internet sitesine ''www.mevlutbakitapan.com'' adresinden ulaşabilirsiniz.

Tavsiye edilen en son kitabı; ''Görünmeyen Bilinmez''.
en son tiyatro eseri; ''Arama Tarama Yanılgısı''.
en son internet sitesi projesi; ''Gencmevtoo Okyanusu''.
en son projesi; ''Türk Servis Usulü''.
en son Güncesi; ''Almanya Seyahatnamesi''.
en son sözlük çalışması; ''Almanca kavram-yapı sözlüğü''.

Mevlüt Baki Tapan'a ayrıca, Linkedin, Facebook, Google+ gibi ağlardan da ulaşabilirsiniz.

Randevu Plan Takvimi

  

RSS

Google+ Paylaş

Gadget özellikleri URL'si bulunamadı