Tuloksia



2017

* * * * * * * * * *
Jäsenistön tuloksia voit jatkossa seurata Facebookissa

* * * * * * * * * *


2016
* * * * * * * * * *

2.10.2016 Maikku Mönkkönen & Esta v. Warringhof FH2
29.6.2016 Maikku Mönkkönen & Brückendorfer Cora  FH2
14.8.2016 Maikku Mönkkönen & Brückendorfer Cora FH2
2.10.2016 Maikku Mönkkönen & Brückendorfer Cora FH2
RM1
Tarja Raiskio & Kriegerhof Igasho HK1
23.10.2016 Marja Kokkola & Afra European K9 Training Base  IP1
28.8.2016 Mari Kainiemi & Yenicrin Acca Larentia IP3
27.11.2016 Mari Kainiemi & Yenicrin Acca Larentia IP3
8.10.2016 Mari Kainiemi & Yenicrin Acca Larentia IP3
19.6.2016 Mari Kainiemi & Yenicrin Acca Larentia IP2
10.9.2016 Susanna Keskitalo & Dobechester Caldwell IP3
16.10.2016 Mira Kastu & Denwest Unique Dream HK3
19.6.2016 Mira Kastu & Denwest Unique Dream HK3
14.5.2016 Mira Kastu & Denwest X-mas Dream FH2
29.10.2016 Tarja Riikonen & Diragos Sepultura IP3
5.-7.8.2016 SPKL SM, Tarja Riikonen & Diragos Sepultura IP3 (sij. 12.)

* * * * * * * * * *
DOBERMANNIEN ROTUMESTARUUSKILPAILUT 2016

IPO
Tarja Riikonen & Diragos Sepultura 90/82/82, 254, IP3, RM2
Mari Kainiemi & Yenicerin Acca Larentia 92/70/89, 251, IP3, RM3, paras C-osa
Jenni Johansson & Dobechester Davinci 84/80/74, 238,  IP3 (5.)

HAKU

Susanna Aalto & Red Label's Mostly Manpower 86/175 261, HK3 RM1
Mira Kastu & Denwest Unique Dream 73/159, 232 HK3 RM2

FH

Maikku Mönkkönen & Brückendorfer Cora FH2 RM1
Mira Kastu & Denwest X-mas Dream FH2 RM2

Tulokset täällä

* * * * * * * * * *
IDC IPO WELTMEISTERSCHAFT 2016

Tarja Riikonen & Diragos Sepultura
98/90/93 yht. 281, sijoitus 2.

Sari Niiranen & Dobechester Caldwell
97/90/92 yht. 279, sijoitus 3.

Petri Aalto & Dinico Unico del Conte Drago
93/88/93 yht. 274, sijoitus 6.

Terhi Kauppinen & Briska's Doris
94/82/85 yht. 261, sijoitus 15.

Pertti Lantto & Dobechester Calvert
17/79/92 yht. 188, sijoitus 33.


Joukkue voitti joukkuekilpailun maailmanmestaruuden!!!

Kilpailun tulokset täällä.

2015

* * * * * * * * * *
5.5.2015 Nina Alaniemi & Taikaviitan Utopian-Uhka BH
11.5.2015 Aila Peuranen & Evinetin C´Diane BH
16.5.2015 Leena Knaapi & Yenicerin Alter Ego MH
24.5.2015 Susanna Hakala & Red Label´s Mostly Manpower HK2
31.5.2015 Leena Knaapi & Yenicerin Alter Ego BH
13.6.2015 Aila Peuranen & Evinetin C´Diane MH
19.6.2015 Niina Kyyrö & Mayfirst thats marshmallow HK2
28.6.2015 Tarja Raiskio & Kriegerhof Igasho JK1
25.6.2015 Maikku Mönkkönen & Brückendorfer Cora FH1
11.7.2015 Susanna Keskitalo & Dobechester Caldwell IP3
18.7.2015 Tarja Raiskio & Kriegerhof Igasho JK2
22.7.2015 Tarja Riikonen & Diragos Sepultura IP3
25.7.2015 Aila Peuranen & Evinetin C´Diane AD
25.7.2015 Aila Peuranen & Monwelt´s Kraft Vito AD
28.7.2015 Mari Kainiemi & Yenicerin Acca Larentia IP1
7.-9.8.2015 SPKL SM, Petri Aalto & Dinico Unico del Conte Drago IP3 (sij. 18)
12.8.2015 Nina Santala & Kriegerhof Czar Aragorn FH2
19.8.2015 Niina Kyyrö & Mayfirst thats marshmallow HK3
28.8.2015 Johanna Rantanen & Diamandin Capricornia IP1
10.9.2015 Sevil Ilter & Red Label´s OMG Olga BH
13.9.2015 Maikku Mönkkönen & Brückendorfer Cora FH2
15.9.2015 Nina Alaniemi & Taikaviitan Utopian-Uhka JK1
26.9.2015 Susanna Hakala & Red Label´s Mostly Manpower HK3
4.10.2015 Petri Aalto & Dinico Unico del Conte Drago IP3 -> FI KVA
4.10.2015 Sevil Ilter & Red Label´s OMG Olga AD
31.102015 Nina Alaniemi & Taikaviitan Utopian-Uhka HK1
12.12.2015 Sevil Ilter & Red Label´s OMG Olga Toko ALO1
1.11.2015 Mira Kastu & Denwest X-mas Dream FH2
18.10.2015 Mira Kastu & Denwest Unique Dream HK2
4.10.2015 Mira Kastu & Denwest X-mas Dream FH2
26.8.2015 Mira Kastu & Denwest Unique Dream HK1
25.7.2015 Mira Kastu & Denwest Unique Dream AD
2.7.2015 Mira Kastu & Denwest Unique Dream BH
21.2.2015 Mira Kastu & Denwest X-mas Dream RM1 kelkkailu

* * * * * * * * * *

Petri Aalto & Dinico Unico del Conte Drago FI KVA IPO


* * * * * * * * * *

IDC IPO WELTMEISTERSCHAFT 2015


Terhi Kauppinen & Briska's Doris
88/95/93 yht. 276 , sijoitus 3.

Petri Aalto & Dinico Unico del Conte Drago
96/81/90 yht. 267, sijoitus 6.

Kaisa Nieminen & Dargaard Imperija
20/60/83 yht. 163, -

Sari Niiranen & Dobechester Caldwell
0/0/0, -

* * * * * * * * * *

DOBERMANNIEN ROTUMESTARUUSKILPAILUT 2015

IPO
Terhi Kauppinen & Briska´s Doris
88/90/87, yht. 265, IP3, RM1

Petri Aalto & Dinico Unico del Conte Drago
92/85/87, yht. 264, IP3, RM2
Tarja Riikonen & Diragos Sepultura
85/88/85, yht. 258, IP3, RM3



2014 

* * * * * * * * * *
Vuoden 2013 koirakkona palkittiin Terhi Kauppinen & Briska's Doris

* * * * * * * * * *

Veli-Matti Mäntymaa & Brückendorfer Rumba FI KVA IP

* * * * * * * * * *
Sevil Ilter & Red Label's Madame Madventure IP1
Niina Siipo & Taikaviitan Raisu-Raisa JK3 x 2
Sari Törmälä & Merrel v Ferrenberg JK1
Jenni Björk & Aila-Kaarina van Saliërsbloed BH
Terhi Kauppinen & Briska's Doris IP3 RM3
Petri Aalto & Dinico Unico del Conte Drago  IP3 RM2 FH1
Eini Meri & Viva'la Rosa Geneva Rosa IP3 
Mira Kastu & Denwest X-mas Dream FH RM3
Maikku Mönkkönen & Esta vom Warringhof FH RM2
Mari Kainiemi & Yenicerin Acca Larentia BH
Raili Toikka & Ataraxie Cubalibre BH
Sari Niiranen & Dobechester Caldwell IP2, IP3
Kirsi Aalto & Eroosion Dolly Dolina HK3
Tarja Riikonen & Diragos Sepultura IP1, IP2
Veli-Matti Mäntymaa & Brückendorfer Rumba IP3, FH1, FI KVA IP
Niina Kyyrö & Mayfirst Thats Marshmallow AD, ZTP V1A, HK1
Merja Nikula & Qardian Bite Of The Beast BH, AD

* * * * * * * * * *
DOBERMANNIEN ROTUMESTARUUSKILPAILUT 2014

Kirsi Aalto & Eroosion Dolly Dolina, ROTUMESTARI Haku

Leo ja Carita Heinonen & Evinetin Escobar, ROTUMESTARI Jälki

Marika Koskinen & Park Hill's Desdemona, ROTUMESTARI Erikoiskoe



* * * * * * * * * *

IDC IPO WELTMEISTERSCHAFT 2014

dn Briska's Doris - Terhi Kauppinen
81/92/91 yht. 264 , sijoitus 5.

dn Brückendorfer Rumba - Veli Matti Mäntymaa
19/96/86 yht. 201, -

du Dinico Unico del Conte Drago - Petri Aalto
0/72/0 (ohjaaja keskeytti koiran sairastumisen vuoksi) yht. 264, -

Onnea WDC:n puolesta koko joukkueelle. 


2013

* * * * * * * * * *

Vuoden 2013 koirakkona palkittiin Kirsi Aalto & Eroosion Dolly Dolina

* * * * * * * * * *

Maikku Mönkkönen & Esta vom Warringhof FI KVA FH

* * * * * * * * * *

Kirsi Aalto & Eroosion Dolly Dolina FI KVA HK

* * * * * * * * * *

IDC IPO WELTMEISTERSCHAFT 2013

dn Brückendorfer Rumba - Veli Matti Mäntymaa
A97/B87/C95 yht 279, sijoitus 5.

dn Briska's Doris - Terhi Kauppinen
A95/B89/C83 yht. 267, sijoitus 13.

du Dinico Unico del Conte Drago - Petri Aalto
A75/B95/C94 yht 264, sijoitus 16.

Joukkue saavutti maailmanmestaruus joukkuekilpailussa pronssia!
Onnea WDC:n puolesta koko joukkueelle. 

* * * * * * * * * *

FH-MESTARUUSKILPAILUT 2013
Tulokset täällä.

Maikku Mönkkönen & Esta vom Warringhof, ROTUMESTARI FH2

* * * * * * * * * *

DOBERMANNIEN ROTUMESTARUUSKILPAILUT 2013  
Kaikki tulokset täältä.

Petri Aalto & Dinico Unico del Conte Drago, ROTUMESTARI  Suojelu

Kirsi Aalto & Eroosion Dolly Dolina , ROTUMESTARI  Haku

Leo ja Carita Heinonen & Evinetin Escobar, ROTUMESTARI Jälki

Marika Koskinen & Park Hill's Desdemona, ROTUMESTARI Etsintä

Muut kisoissa tuloksen tehneet:

Terhi Kauppinen & Briska's Doris RM2 ipo

Mira Kastu & Denwest X-mas Dream RM2 jälki

Sari Törmälä & Merrel v Ferrenberg  HK2

* * * * * * * * * *

Nina Santala & Kriegerhof Czar Aragorn IP1, FH1, ZTP SG1A

Mari Kainiemi & Aramis HK1, HK2

Tarja Riikonen & Diragos Sepultura MH, ZTP Sg1A

Susanna Keskitalo & Taikaviitan Tosi-Taikuri IP1

Tiina Virtanen & Diamandin D'escara BH, ZTP, LT 

Sari Niiranen & Dobechester Caldwell IP1

Niina Siipo & Taikaviitan Raisu-Raisa 3 x JK3, PM1 2013

Pertti Lantto & Dobechester Calvert IP1

Niina Kyyrö & Mayfirst Thats Marshmallow BH, MH

Jenni Johansson & Dobechester DaVinci BH, LT, MH

Sari Törmälä & Merrel vom Ferrenberg HK2, ZTP Sg1A

Sari Niiranen & Xarina vom Eschenbruch  IP1 

Marika Koskinen & Park Hill's Desdemona EK1, EK2, EK3 

Marika Koskinen & Park Hill's C'mon Chevrolet  HK1 , HK2, HK3

Petri Aalto & Dinico Unico del Conte Drago  IP3

Kirsi Aalto & Eroosion Dolly Dolina HK3 x 2 ,  Toko Avo 1 

Kirsi Tervo & Kriegerhof Wagner  IP1 

Maija Koivuranta-Lepikko & Red Label's Moving Mentor  BH

Tarja Raiskio & Kriegerhof Wiiwi  JK3




2012

Vuoden 2012 koirakkona palkittiin Petri Aalto ja Dinico Unico del Conte Drago

Susanna Aro & Red Label´s Mostly Manpower JK1,BH, LT, MH, TK1

Susanna Aro & Red Label´s Illustrious Imp JK3 RM2

Sevil Ilter & Red Label's Madame Madventure BH, MH, TK1

Tarja Simos-Grönholm & Red Labels Nice Nitza BH, TK2

Terhi Ketola & A´Dreams Gisele JK3, JK2, HK1

Mari Kainiemi & Aramis BH

Tiia Hakanen & Ryövärin Tupenrapina SPeKL haku loppu pimeä HYV, SPeKL haku loppu päivä HYV - hälytyskelpoisuus

Annu Saatsi & Non Barking Anarthat JK3

Satu Siikasaari & Brückendorfer Trixi VEPE ALO1, BH

Veli-Matti Mäntymaa & Brückendorfer Rumba IPO3x2

Kaisa Nieminen & Brückendorfer Riesa EK3, ZTP

Kaisa Nieminen & Dargaard Imperija FH1, ZTP

Tarja Piirainen & Denwest Dillydallydroll FH2 x3, FH2 RM1

Tarja Piirainen & Diragos Sepultura BH

Nina Santala & Kriegerhof Czar Aragorn BH

Kirsi Aalto & Eroosion Dolly Dolina HK3x3, HK3 RM1

Petri Aalto & Dinico Unico del Conte Draco IP3x4, IDC IP MM9, IP3 RM1

Tarja Raiskio & Kriegerhof Wiiwi JK3x3, JK3 RM3, JK3 PM 3

Sari Niiranen & Dobechester Caldwell BH

Niina Siipo & Taikaviitan Raisu-Raisa JK3x4, JK3 RM1

Sari Törmälä & Merrel vom Ferrenberg HK1

Saila Ollila & Ryövärin Taikavoima HK3x2, AD

Kaisa Tynkkynen & Dobechester Briolana IP1

Raili Toikka & Ataraxie´s Cubalibre LT

Maikku Mönkkönen & Esta v Warringhof FH2 x 2, FH2 RM2


2011

Vuoden 2011 koirakkona palkittiin Jari Laakso ja Brückendorfer Kastra

Jari Laakso, dn Brückendorfer Kastra IP3 RM2

Petri Aalto, du Dinico Unico del Conte Draco IP3

Kirsi Aalto, dn Eroosion Dolly Dolina IPO1 RM ALO1, FH1, HK2

Laura Bäckman, dn Brückendorfer Pianka IPO1

Maikku Mönkkönen, dn Esta vom Warringhof FH2 RM1, FH2

Timo Lilja, du Puma vom Eschenbruch FH2 RM2

Kaisa Nieminen, dn  Brückendorfer Riesa FH2, EK3, EK3, EK3

Kaisa Nieminen, dn Dargaard Imerija JK1

Niina Siipo, dn Taikaviitan Raisu-Raisa JK3, JK2

Susanna Aro, dn Red Label`s Illustrious Imp JK3, JK2

Mia Leskinen, du Little League`s Escudor BH

Timo Luntta, du Dobechester Cardini BH

Petra Nieminen, du Stay in Style Cart Capone ZTP SG1B

Tarja Tolonen, dn Kriegerhof Wiiwi ZTP V1A

Vilma Suit, dn Way Out West Ambica ZTP V1A BH