Вставлення в презентацію гіперпосилань, тригерів та інші дії.

Дата публікації допису: Jul 31, 2015 2:21:33 PM

Якщо ви хочете, щоб ваша презентація була цікавою, щоб учні звертали на неї увагу, ви маєте робити це якнайкраще, і, звісно, краще за самих учнів (які тепер володіють комп’ютерами і легко роблять такі речі, яких не всі вчителі знають, на жаль). Можливо, я не відкрила вам Америку, і ви просто досконало володієте комп’ютером – тоді це прекрасно. і ця сторінка не для вас. Якщо ж часу на детальне вивчення техніки у вас немає – можете скористатися моїми порадами.

1). Вставлення ДІЇ у презентацію: така операція згодиться при створенні, наприклад, тестів, коли ви маєте правильні та неправильні відповіді. Коло кожної вставте якусь фігуру (ромб, зірочка, вибирайте, що хочете у верхній панелі: ВСТАВЛЕННЯ – ФІГУРИ . Вибравши фігуру, виділіть її, нажміть у тій же верхній панелі ДІЯ і у віконці, що відкрилося, виберіть собі дію : це може бути перехід на наступний слайд, перехід за гіперпосиланням, чи просто звуковий ефект: оплески, гудки, чи інший у списку. (до речі, щоб фігура сама по собі була гарнішою, то у верхній панелі є графа ФОРМАТ, в якій можете зробити ту фігуру об’ємною. змінити колір, додати тінь, та інше)

2) ВСТАВЛЕННЯ ТРИГЕРІВ: Якщо ж, роблячи ті самі тести, ви хочете ще, щоб при натисканні на прямокутник (чи іншу фігуру), не лише звучав звук, а й з’являлося якесь зображення, анімація, чи ще щось, то поєднайте нову фігуру із попередньою:

1 ФІГУРА – ДОДАТИ ЕФЕКТ – внизу справа виділіть новий вставлений ефект – ЕФЕКТИ ДОДАВАННЯ ТРИГЕРІВ – ПОКАЗУВАТИ ПІСЛЯ (вибрати у віконечку, коли показувати, після натиснення якої фігури, там же встановити можна час, затримку для ефектів).

Щоб подивитися на практиці, відкрийте тут, у мене на сайті , презентації, і погляньте на музичну вікторину, музичні тести або на презентацію з макросами  «Європейські стилі», де якраз багато гіперпосилань через ДІЮ (на наступні слайди. та назад), та тригерів (при перевірці знань).  

3) Для вставлення гіперпосилань на верхній панелі є спеціальне віконце 9як глобус виглядає). це простий спосіб вставлення гіперпосилань. Але в нього є невеликий мінус: при показі презентації з’являється напис, чи дозволяти показувати файл (відео, інша презентація, тощо). Тому можна

вставляти гіперпосилання другим способом. який я частково вже написала у верхньому абзаці:  виділяєте об’єкт (фігура. фото, значок, на вибір) – ВСТАВЛЕННЯ – ДІЯ – ПЕРЕЙТИ ЗА ГІПЕРПОСИЛАННЯМ – тоді вказуєте у віконці конкретно, куди треба перейти. чи інший слайд. чи інша презентація, при цьому можете ще додати звуки різні, у віконці цьому ж внизу.