На допомогу учням
Оскільки основна мета квесту - повторити теми «Теплові явища» (8 клас), «Основи термодинаміки» (10 клас) та навчитись застосовувати набуті знання, на цій сторінці представлений підбір задач за вищевказаними темами та дистанційні курси автора.
Задачі розділені за рівнем складності. Також представлені практичні завдання з теми. Буду дуже рада, якщо ви поповните цей підбір задач, або знайдете цікаві задачі практичного змісту.
Якщо у вас виникнуть труднощі або питання - звертайтесь!
Дистанційний курс "Теплові явища, 8 клас", учитель фізики Бузько Вікторія
Тепловые явления. 8 класс, Бузько В.Л. (на платформе ХПИ) (доступ для гостей слово "тепло")
1е. У стакан з холодною водою обережно долити гарячу. Виміряти температуру води на дні стакана, посередині, поблизу поверхні. Який можна зробити висновок? Як правильно вимірювати температуру рідини?
2е. У два стакани з холодною водою долити гарячої води. У одному воду перемішати і на дно обох стаканів одночасно опустити термометри. Чи однакові їх показання? Перевірити на досліді, пояснити.
3е. Один кімнатний термометр помістити на сонці, інший – недалеко від першого, але у тіні. Через 3–4 хв порівняти показання термометрів. Який висновок можна зробити з досліду? Який термометр покаже дійсну температуру повітря?
4е. Коли перемішування води відбудеться швидше: якщо у гарячу воду наливати холодну або у холодну наливати гарячу у тій же пропорції? Відповідь пояснити, перевірити дослідом, використовуючи термометр.
5е. Столову ложку з дрібними шматочками льоду або снігом 1 помістити на скляну пластинку 4, під яку покласти термоізолюючу підкладку (рис. 1). Під ложку накапати декілька крапель води 3, а на лід або сніг насипати чайну ложку солі 2. Через декілька хвилин підняти ложку за кінець, до неї пристане скляна пластинка. Пояснити явище.
Примітка.Треба стежити, щоб у воду, яка знаходиться під ложкою, не потрапили кристали солі.