Захист життя та здоров'я працівників ФГВФО

Дата публикации: Dec 02, 2012 8:13:6 PM

На офіційному сайті Нацкомфінпослуг опубліковано проект постанови Кабінету Міністрів України, яким затверджуються Порядок і Правила  обов'язкового страхування фінансової відповідальності, життя і здоров'я уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, членів виконавчої дирекції та адміністративної ради Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Якщо згадати у який спосіб чиновниками ДФП під проводом теперішніх чиновників Фонду уводилась тимчасова адміністрація до КС "ПКТ" та "Флагман" у 2010 році, можна зрозуміти, що такі спецпризначенці по дерибану чужого майна наражаються таки на небезпеку при здійсненні їх нелегкої діяльності.

Проте у державі є та успішно діє призначена для кожного працюючого система соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Є відповідні класифікатори ризиків, методики нарахування страхових внесків тощо. Не просто зрозуміти чим працівники та посадові особи ФГВФО відрізняються від інших працюючих громадян у цій частині.

Очевидно банки, за рахунок внесків яких до ФГВФО планується здійснювати оплату таких страховок для працівників фонду, вважають такі витрати доцільними, але те, що кошти до фонду сплачуються до Фонду банками не із цією метою, цілком очевидно. Якщо членство у ФГВФО стане обов'язковим і для кредитних спілок, ми також зможемо гордитись тим, що приймаємо участь і у збагаченні страхових компаній, і у захисті тих, хто знищує кредитні спілки України, "цивілізовано виводячи їх з ринку", без нашої на те волі.

За останні чотири роки не відомо випадків каліцтва або загибелі працівників ФГВФО під час виконання їх службових обов'язків. Зате по керівниках кредитних спілок відкрито більше 120 кримінальних справ, і з них не більше ніж у 20% процентах випадків провину їх було доведено (не дивлячись на явну упередженість у цих питаннях правоохоронной системи). То може почати б із страхового захисту наших професійних ризиків?