BULDOGI TOIT

Meie buldogid söövad praegu järgmise toitumiskava alusel -

 • Söögikorrad on hommikul ja õhtul - keskeltläbi sööb üks buldog ca 500-600g kodutoitu päevas.
 • Toidu "baasaine" on riis või tatar - selle keedan mõne toidukorra jagu valmis (1-kilosest tavalisest pakist - Säästu eelkeedetud sõmer riis või säästu tatar - saab üks koer süüa 15-20 korda - teravilja kogus toidus ei tohiks suurem tulla).
  • Riisi/tatra keetmise ajal lisan sinna hulka ka jämedalt riivitud/viilutatud porgandit. Porgand hoiab seedimise korras ja sisaldab ka vajalikke vitamiine. Lisada võib ka keedupeeti või vähesel hulgal kartulit. Suvel, kui lehtsalatit on hulgaliselt aiast võtta peenestan ka seda toidu sisse. Väldib igasugust kõrreliste närimist aias :)

Riisile/tatrale lisaks saavad meie koerad

 • lõhehakkliha - on suurepärane kalaõli allikas (Maksima külmletis, ca 3 eur kilo ja ETK keti poodides ca2.50eur kilo, Saaremaalt tuleb ka forellihakkliha kilostes pakkides ja ostan Konsumist) - ühele koerale ca paar supilusikatäit ühe korra peale
 • suurema kala - lõhe - fileerimise rammusamad jäägid - alates peast sabaotsani, köögikääridega peenteks ribadeks, luud ristipidi ja selgroog samuti
 • Väga kvaliteetsed on pakendatud toortoidud - näiteks Karjamõisa OÜ oma, veise tapajäägid. Oleme söönud ka Rafus toortoitu, aga eelistame Eestimaist :)
 • aeg-ajalt saame Väike-Maarjas pakendatud purgitoitu - sisaldab liha, rupskeid, maksa, verd - tundub, et on väga hea naturaalne toit, koertele maitseb :)))täiesti super leid - Otepää lihatööstuse Muri vorst - koeratoit kiloses pakendis, see on meil viimastel kuudel pidevalt menüüs
 • Meie üks põhi-liha on toores kana. Osta terve kana ja tükelda suupärasteks ampsudeks jättes esialgu välja koibade-kintsude toruluud (hiljem näed ise, kas su loom on korralik närija et saab talle ka lõigutud koivad ette anda). Selle tegevuse juures kasutan oma vanu suuri rätsepakääre - need lõikavad selgroogu nagu naksti. Köögikäärid teevad ilmselt sama töö ära. Kondid tükeldan koos lihaga, puhast konti eraldi ei anna ja toores kont koos lihaga ei tohiks ka midagi halba põhjustada. Muidugi teen ma tükid sellised, et kõige suuremad õgardid saavad need tervelt alla neelata. Kunagi olin sunnitud vanamees Tobi kurgust kanajalga välja tõmbama, ta oli juba hingetu ja oli ilmselt hakanud oma apluses tervet jalga alla neelama. head on ka igasugu raguu komplektid - näiteks Rannamõisa supikogud Maksimast - seljad, kaelad, tiivad, Talleegi kanaraguu (selja tagaosad) või mis iganes kana detailid. NB! KONTIDEGA LIHA (nagu see toores kana on) ei tohiks anda rohkem kui korra päevas - siis ei teki seedekulglasse probleemseid seedimata troppe pooleldi seeditud kontidest. Ja selle etteandmisel tuleb olla ikkagi ülimalt ettevaatlik, et konditükikesed kusagile kini ei jääks. NB!!!! Viimasel ajal olen aga märganud teatud kvaliteedi langust kanalihal - eelistan selle enne koertele ette andmist läbi keeta - kondipuljong ja liha lähevad toiduks, kondid viskan minema - keedetud konte EI TOHI ANDA!!!
 • Kanamaks (siga või veis sobivad ka, aga neid pigem anda harva)
 • kanapugud
 • kohupiima või kodujuustu,hapukoort, keefirit või jogurtit. - aga piimatooteid VÄGA vähesel määral.
 • muna (meie vet. on soovitanud munavalge enne ära keeta - et siis omastab valku paremini, aga ma pole seda küll viitsinud teha)
 • lõheõli sellest poest - http://www.e-kennel.com/index.php?cat=65
 • kui koer saab piisavalt lõhehakkliha, siis pole kalaõli vaja toidule lisada.
 • rasvane seahakkliha võib põhjustada seedeprobleeme (magu ärritada) - sellega peab olema ettevaatlik - muu toidu hulka võib teda mõnikord lisada, aga parem valida hakkliha, kus hulgas pole liigset pekki - kui olen andnud hakkliha, siis kindlasti mitte sea oma, vaid veise või kana või kalkuni oma. Aga alati on parem anda liha, mis on lihtsalt tükeldatud.
 • rupskitega võib ka toita - need on saadaval kas turul või Barf toitu pakkuvates kohtades - aga sea rupskitega tuleb ka mõõdukalt toimetada
 • turul saadaolev koeratoit-rupskihakkliha võib ka maoärritust põhjustada - kui on soovi sellega toita, siis eelnevalt proovida väikeste kogustega, kuidas koera kõht seda vastu võtab.
 • toidulisand (pulbrilisel kujul, mineraalained, soovituslik kogus on üsna pisike - et katta võimalikku mineraalainete puudujääki kodutoidus) , meie loomadel käsil selline -
 • kui on kutsikad majas, siis saab titepere Pajumäe maitsestamata jogurtit - hoiab kõhu korras :) Tellin seda turule suurtes mitmeliitristes anumates - nii on mugavam.

Toidukorra koostan nii - need on võimalikud variatsioonid

 1. Keeduriis/tatar ca2 keskmist spl.,väiksem keedetud kanakints (ilma kontideta, aga krõmpsluu tuleks just toidusse jätta), veidi puljongit - kokku ca 300g
 2. Keeduriis/tatar, kalahakkliha ca150g, veidi Muri vorsti - kokku ca 300g
 3. Keeduriis/tatar,kalahakkliha, natuke maksa, ...
 4. Keeduriis/tatar, toores rupskite-lihalõigete segu
 5. Lihtsalt toores kana - ühele koerale näiteks kaks tervet tiiba (õlast lõigtud) ja kaks kaela - neid tervelt antavaid tükke ma ei haamerda. Annan ette ükshaaval, jälgin, et iga tükk korralikult läbi mälutaks ja ei asutaks seda tervelt alla neelama. NB! Toore kana söötmine ainult juhul, kui oled kindel selle kvaliteedis!

Lõheõli võiks anda kas kuuridena (paari nädala jooksul iga päev) või siis paar korda nädalas, aga sel juhul pidevalt - mõned tilgad toidu sisse.

Meie veterinaari soovitusel jätsime bernhardiini terviseprobleemidega tegeledes kuivtoidu kõrvale - ja nüüd rakendame sedasama menüüd ka kõikide meie buldogite juures.

Ükski meie buldogitest ei ole allergiline - ent paljude n.n. korralike kuivtoitudega hakkasid tekkima mingid kummalised nähud - nahk hakkas kõõmama, voldivahe kippus käest minema, kõrvad punetama, silmad hullusti vett jooksma.

Toidud, mida tarvitasime, olid kvaliteettoidud - aga loobusime kuivtoidu mugavusest ja see väike lisatöö, mida kodutoidu valmistamine nõuab, tasub ennast igal juhul ära.

PILDILINK TOIDU TEEMAL - ILLUSTREERIV MATERJAL - vaata seda

https://picasaweb.google.com/leereinula

/KoerteToit?authkey=Gv1sRgCLyJ0f3LoI6rEA#

Lisaks natuke pilte tavalisest pühapäevahommikusest söömaajast.

Esimesel pildil kana ettevalmistus - lihasem kraam läheb külmkappi tagasi peremehe grillroa jaoks, väikese valge kausi sisu on koerte menüü.

Teisel pildidl - kana on lõikumiseks valmis, käärid ootavad. Ilusa ilma ja pühapäevase päeva puhul tõin tavapärase kapsa või hiinakapsa asemele pihutäie naati ja võilille - on isegi parem veel.

Kolmandal pildidl - riisikeedus porgandiga

Neljas pilt - Nublu ports (staffik, hea näriline, talle saab ilma muretsemata anda tükeldamata tükke), viies pilt - sellised on buldogite portsud (kuna suurem jagu neist on meil kugistajad kes ei malda närida, siis teen liha piisavalt väikesteks tükkideks, et poleks neelamisel ohtlik).

Kamp on toidu kallal. Pipi on kõige kiirem. Põssal ja Rullal on seevastu aega küll, enesekindlalt ja aegamisi näritakse kõik ampsud korralikult läbi.