Wanneer? Zondag 16 februari 2025 om 11 uur
Waar? Industriemuseum, Minnemeers 10 te Gent
We nemen samen de trein in Lier om 9.28 uur. Wie rechtstreeks naar het museum wil komen, ontmoeten we daar iets voor 11 uur.
De inschrijvingen zijn intussen afgesloten. Deelnemers betalen zelf treinticket en inkomprijs, wij regelen de gids.
Van Leo Baekelands wereldberoemde uitvinding ‘bakeliet’, over de massaproductie na de Tweede Wereldoorlog, tot ingenieuze hoogtechnologische toepassingen en de desastreuze plastic soup van vandaag. De expo 'Plastic Fantastic?' neemt je mee doorheen de geschiedenis van de kunststoffenproductie en -consumptie.
Daarmee krijgen we een blik op hoe verschillende kunststoffen in de 20ste eeuw een centrale plek zijn gaan innemen in onze levens en in de economie. Maar ook met het nodige vraagteken bij die rol van plastics.
Met dit groepsbezoek ontdekken we samen met jullie graag de voor- en nadelen van plastics, waar we in verdere acties dit jaar mee aan de slag willen gaan.
Om de minder goede kant van plastics te ontdekken, kan je ook meedoen aan de opruimactie van de Boomlaarloop op zaterdag 22 maart 2025.
En op donderdag 15 mei 2025 gaan we in ons klimaatcafé 'Plastics - zegen of vloek' ook nog verder in op de voor- en nadelen van plastics en hoe we daar beter mee om kunnen gaan.