AKTUALNOŚCI

godło polski


23 CZERWCA - ZAKOŃCZENIE 
ROKU SZKOLNEGO 
2016/2017DNI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
W SZKOLE PODSTAWOWEJ W RADOMYŚLU WIELKIMW dniach 6-11 czerwca 2017 r. odbyły sie Dni Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim. Łączyły one elementy nauki i zabawy oraz stanowiły niezwykłą motywację do działania zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. W tych szczególnych dniach chcieliśmy podkreślić znaczenie języka angielskiego we współczesnym świecie.
6 czerwca uczniowie klas młodszych wykonali flagi Wielkiej Brytanii, którymi udekorowaliśmy korytarze, zostały również zaprezentowane plakaty o kulturze Wielkiej Brytanii a także ciekawostki związane z tym krajem.
We wtorek 7 czerwca aż 50 uczniów z klas IV a, IV b, V a, V b,VI a, VI b przystąpiło do Szkolnego Konkursu wiedzy o historii i kulturze Wielkiej Brytanii. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom ogromnej wiedzy, ale szczególne gratulacje kierujemy do uczniów klasy 
Va i V b, którzy zajęli 3 pierwsze miejsca.

Oto nasi zwycięzcy:

I miejsce – Amelia Pytka

II miejsce- MilenaSubernat, Martyna Ziobroń

IIImiejsce - WeronikaKapacz, Kacper Gibek

W środę uczniowie klasy IV b zaprezentowali przedstawienie w języku angielskim pt ,,Four Seasons”. Występ dzieci przyjęty został dużym zainteresowaniem. Sami wykonawcy zyskali poczucie satysfakcji ze świetnie wykonanej pracy.Doskonały występ młodych aktorów zapewnił wszystkim świetną zabawę. Wszyscy uczestnicy przedstawienia, zarówno widzowie, jak i aktorzy przekonali się, że obcowanie z językiem angielskim również w takiej formie może być ciekawe i inspirujące.

W czwartek 10 czerwca został przeprowadzony Szkolny Konkurs Języka Angielskiego – test gramatyczno – leksykalny. Do konkursu przystąpili uczniowie klas Va, Vb, VI a i VI b. Celem konkursu było propagowanie umiejętności wszechstronnej komunikacji w języku angielskim, przy jednoczesnym stosowaniu zasad poprawności językowej.

Oto nasi zwycięzcy:

I –ce – Julia Gakan
II- ce –Kopacz Weronika
III - ce –Jankowska Gabriela, Mrozowka Gabriela

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Przez cały tydzień uczniowie pisali i własnoręcznie wykonywali kartki urodzinowe dla księcia Filipa, męża królowej Elżbiety II, 
z okazji jego 96 urodzin. Uczniowie napisali życzenia w języku angielskim życząc dużo, dużo zdrowia i wszystkiego najlepszego. 
Kartki z życzeniami zostały wysłane do Londynu, do Pałacu Buckingham w piątek 10 czerwca.
Cały program imprezy cieszył się dużym zainteresowaniem i wywołał sporo emocji wśród uczestników. Z pewnością był świetną formę relaksu z elementami zabawy i nauki. Poprzez zorganizowanie Dni Języka Angielskiego chcieliśmy pokazać uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam się wzajemnie zrozumieć oraz przekroczyć różnice kulturowe.

Dni Języka Angielskiego przygotowały panie:
mgr Barbara Żala i pani mgr Małgorzata Chmura.


JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM


Pierwsze dni czerwca w wielu szkołach i placówkach oświatowych były niezwykle pracowite, ale jednocześnie spędzone bardzo przyjemnie. Uczniowie z całej Polski (i nie tylko) czytali książki w ramach ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam.”

Podjęte zostały próby pobicia ustanowionego rok temu rekordu, który wyniósł 432 608 osób czytających w tym samym momencie. 
Tak naprawdę sam rekord był tylko pretekstem, głównym celem było pokazanie, że czytanie może być bardzo ciekawym spędzaniem wolnego czasu. I po prostu by sobie poczytać: dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Nasza szkoła w tym roku także dołączyła do grona czytających. Dnia 2 czerwca od godziny dziewiątej wszyscy uczniowie – od najmłodszych do najstarszych – zgromadzili się na sali gimnastycznej. Oczywiście każdy ze swoją ulubioną książką, aby we wspólnym gronie poczytać. Najpierw, przez kilkanaście minut każdy uczeń czytał po cichutku swoją lekturę, wśród których pojawiły się różne propozycje: 
bajki dla najmłodszych, baśnie, książki przygodowe i science fiction w starszych klasach. Następnie kilkoro uczniów z klasy VI 
a przeczytało wszystkim przygotowane wcześniej ciekawe fragmenty. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali swoich starszych kolegów.

W akcji wzięło udział 222 uczniów. Wszyscy z zainteresowaniem podeszli do zadania. Przygotowali ciekawe książki, chętnie czytali,
 a przede wszystkim udowodnili, że chcą i lubią czytać. Mamy nadzieję, że wszyscy już od najmłodszych lat będą chętnie sięgać 
po książki i czytać, czytać, czytać...


KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ
Dnia 2 czerwca 2017 r. nasza szkoła, jak co roku wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Religijnej w Hołdzie Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu pod hasłem „Świat jest wypełniony głosem Bożym.” Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Partyni.
O laur zwycięstwa ubiegały się dwie wokalistki reprezentujące naszą szkołę: Gabrysia Pisarczyk, która zajęła I miejsce 
oraz Zofia Litwin, która zdobyła wyróżnienie.
Solistki do konkursu przygotowała p. Elżbieta Hajduk.


VIII MIELECKI FESTIWAL NAUKI I TECHNIKI


W Dniu Dziecka 1 czerwca 2017 r. 15 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. gen. W. Sikorskiego w Radomyślu Wielkim wzięło udział       w VIII Mieleckim Festiwalu Nauki i Techniki.  Uczniowie wysłuchali interesującego wykładu pt. „Nasz niesamowity mózg”,    podczas którego bardzo chętnie zgłaszali się do różnych eksperymentów i doświadczeń.

Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach pt. ,,Wirtualna Rzeczywistość”. Dziewczynki i chłopcy próbowali swoich sił                           w symulatorach lotów. Latali szybowcem oraz samolotem M28. Uczniowie uczestniczyli w wirtualnej wycieczce, zwiedzając wiele europejskich miast.

Na zakończenie uczniowie wzięli udział w multimedialnym widowisku w mobilnym planetarium. Podczas seansu w mobilnym planetarium zostali zabrani w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu i dowiedzieli się wiele o układzie  słonecznym.

DZIEŃ DZIECKA

Co roku w naszej szkole obchodzony jest Dzień Dziecka. Z tej okazji 1 czerwca odbyła się audycja muzyczna pt. „Muzyka łagodzi obyczaje” przeprowadzona przez artystów Pracowni Jaszczur & Przyjaciele. W audycji wzięli udział uczniowie klas  I – VI i oddziału przedszkolnego. Muzyka jest jedną z pięknych sztuk, która wpływa na psychikę człowieka, wzbudza pozytywne emocje i zmienia ludzkie nastawienie do życia, wpływa na rozwój inteligencji dziecka. Audycje muzyczne pozwalają na budowanie pozytywnych więzi społecznych w grupie, zbliżają do siebie dzieci, pomagają w integracji grup rówieśniczych. Poznawcze kontakty z muzyką wpływają na rozwój psychiki, uczą spostrzegania, wzbogacają wyobraźnię, rozwijają pamięć i myślenie, uczą koncentracji, kształtują postawy i wolę człowieka. Muzyka działa pobudzająco na intelekt i ułatwia wysiłki twórcze w różnych dziedzinach. Na pewno audycja ta wywołała wiele emocji wśród uczniów,  jak i nauczycieli.

Ponadto w ramach obchodów Dnia Dziecka odbyły się liczne konkursy, zabawy oraz pokaz talentów pt. „Mam talent.” Dzieci otrzymały drobne upominki i słodycze.

Święto przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.


MAMA I TATA TO NAJPIĘKNIEJSZE SŁOWA ŚWIATA


Coroczne święto z okazji Dnia Mamy i Taty przygotowane przez uczniów kl. 0 – III miało miejsce w naszej szkole w czwartek 25.05.2017 r. Piękne życzenia, wiersze, słowa piosenek i „brawurowe” tańce w wykonaniu uczniów z oddziału przedszkolnego, dostarczyły zaproszonym gościom wiele radości i wzruszeń. Wielkim uznaniem cieszył się występ uczniów klas III, którzy dla Rodziców przygotowali przedstawienie teatralne pt. „Czerwony Kapturek.” Znamy rolę mamy w życiu dziecka i wiemy, że mądra miłość rodzicielska daje gwarancję tego,                     aby dzieci były bezpieczne, życzliwe i otwarte na innych. Rodzice byli niezwykle wzruszeni, a pociechy dumne, że wszystko im się udało.     Dzieci za swoje piękne występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. W dowód miłości i wdzięczności wręczyły swoim Rodzicom własnoręcznie wykonane laurki i prezenty. Występ był niesamowity i w sercach Rodziców na pewno pozostawił zachwyt.


DZIEŃ KOTA


W naszej szkole co roku obchodzony jest Dzień Kota. Z tej okazji każdy uczeń, który przebrał się za kota lub miał maskotkę kotka dostał słodki upominek. Został również ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Koty.” Na konkurs zgłoszono 89 prac. Każdy uczestnik konkursu dostał drobny upominek. I miejsce w konkursie zdobyło rodzeństwo Aurelia i Hubert Węglarz. Organizatorem konkursu był SU pod kierunkiem pani Lucyny Trojak.
REPREZENTACJE SZCZYPIORNIAKA
 W FINALE ENEA CUP23 maja odbyła się trzecia, ostatnia runda rozgrywek Podkarpackiej Ligi Młodzieżowej Piłki Ręcznej Enea Cup, która decydowała 
o zakwalifikowaniu się do finału. Po bardzo zaciętych meczach wszystkie drużyny miały tyle samo punktów a o miejscach zadecydowała ilość zdobytych i straconych bramek. Ostatecznie obie drużyny z Radomyśla Wielkiego uplasowały się na 2-gim miejscu tym samym awansując do finału.
Po trzech rundach zmagań wreszcie zostali docenieni bramkarze z Radomyśla Wielkiego, którzy uzyskali tytuł Najlepszego Bramkarza.
Byli to: Mikołaj Humaj z klas VI i Kacper Gibek z klas IV - V. Opiekunem drużyny była M. Dubiel.

SZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
,,CLASICAL MUSIC”Dnia 22 maja 2017 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs z języka angielskiego pt. ,,Clasical music”. W konkursie brali udział uczniowie klas V a i V b. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do poszerzenia swojej wiedzy na temat muzyki klasycznej a także zapoznanie uczniów ze słownictwem związanym z muzyką klasyczną, z nazwami instrumentów oraz z wybitnymi kompozytorami i ich utworami. Uczniowie przygotowali plakaty związane z muzyką klasyczną oraz z instrumentami.

I miejsce zajęli: Jakub Kieraś, Karolina Kieraś, Amelia Pytka

II miejsce zajęła: Magdalena Jaje

III miejsce zajęła Weronka Kopacz


Serdecznie gratulujemy.
LEKCJA OTWARTA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO "MY CLOTHES"W dniu 18.05.201 7r. została przeprowadzona lekcja otwarta z języka angielskiego w Oddziale Przedszkolnym Szkoły Podstawowej
w Radomyślu Wielkim. Celem zajęć było zaprezentowanie rodzicom oraz pani Dyrektor atrakcyjnych metod nauczania języka angielskiego, a przede wszystkim pięknej znajomości słownictwa naszych Przedszkolaków na temat ubrań.
Uczniowie bezbłędnie wykonywali ćwiczenia oraz udowodnili, że nauka języka angielskiego nie musi być trudna.
Podczas lekcji Przedszkolaki wykazały się bardzo dużą wiedzą i aktywnością, a także autentycznością w komunikacji językowej.
Lekcję przeprowadziła pani mgr Barbara Żala.KONKURS NA PLAKAT PROMUJĄCY CZYTELNICTWO5 maja 2017r. w bibliotece Pedagogicznej w Mielcu został rozstrzygnięty II międzyszkolny Konkurs na Plakat Promujący Czytelnictwo
I etap szkolny odbył się na terenie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta Mielca i powiatu mieleckiego do dnia 15 marca 2017 r.
W Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim w I etapie konkursu uczestniczyło 23 uczniów. Organizatorami szkolnego Konkursu były panie Ewa Wolanin – bibliotekarz i Beata Pleban – nauczyciel języka polskiego. Komisja powołana przez organizatorów oceniła prace
i w ostatnim tygodniu kwietnia zostały ogłoszone wyniki:

Najlepsze prace w kategorii klas 1-3:

I miejsce – Antoni Pleban kl. III a
II miejsce – Nikodem Krzyżowski kl. I a
III miejsce – Oliwia Jaszcz kl. I a
IV miejsce – Antoni Marczyk i Oliwia Guła z kl I a

Najlepsze prace w kategorii klas 4-6:

I miejsce – Aleksandra Czapiga kl. VI a
II miejsce – Eliza Garncarz kl. VI a
III miejsce – Wiktoria Garncarz kl. V b

do II etapu komisja szkolna zakwalifikowała 6 uczestników.

II etap odbył się zgodnie z regulaminem w dniu 05.05.2017r. w czytelni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie
– Filia w Mielcu. Jedną z 20 laureatów wybranych ze szkół podstawowych powiatu mieleckiego została uczennica naszej szkoły
Eliza Garncarz z kl VI a.

Uroczystość rozdania nagród miała miejsce w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Mielcu 10 maja 2017 r.PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE
SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RADOMYŚLU WIELKIMMaj jest miesiącem bibliotekarzy i bibliotek, chcemy zachęcić dzieci do czytania książek już od najmłodszych lat. Aby przybliżyć
znaczenie i zadania biblioteki szkolnej małym dzieciom, zostało zorganizowane spotkanie przedszkolaków z Ochronki św. Józefa
w Radomyślu Wielkim z bibliotekarzem Szkoły Podstawowej.
Grupa 23 przedszkolaków w wieku od 3 do 5 lat wraz z opiekunami odwiedziła Bibliotekę Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim
11 maja 2017r. Dzieci i wychowawców przywitała pani dyrektor Małgorzata Labak a następnie bibliotekarka Ewa Wolanin
starała się zapoznać przedszkolaków z biblioteką oraz zasadami zachowania w bibliotece i czytelni.
Prawie wszystkie dzieci były w bibliotece po raz pierwszy, ale już wiedziały jak należy się zachować w takim miejscu i były bardzo grzeczne. Mam nadzieje, że w przyszłości chętnie będą odwiedzać bibliotekę nie tylko szkolną.
Ewa Wolanin

WIZYTA LEŚNICZEGO

Dnia 10.05.2017 r. do naszej szkoły przybył zaproszony gość – pan leśniczy Artur Święch, który pracuje w Nadleśnictwie Tuszyma. Wizyta związana była z obchodami Dnia Ziemi. W bardzo interesujący sposób opowiadał uczniom klas I – IV i z oddziału przedszkolnego  o przyrodzie, roślinach i zwierzętach naszych lasów. Zwrócił uwagę na współzależność człowieka i środowiska naturalnego w którym żyjemy. Całe interesujące spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem i zostało włączone w projekt, który realizuje nadleśnictwo „Fascynujący Świat Roślin."REPREZENTACJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W RADOMYŚLU WIELKIM
DALEJ W LIDZE PODKARPACIA!10 maja w Zespole Szkół w Maliniu odbyła się druga runda rozgrywek Podkarpackiej Ligii Młodzieżowej "Enea Cup". Młodzi szczypiorniści
ze Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim po zaciętych pojedynkach ostatecznie zajęli II miejsce w obu kategoriach wiekowych.
Wyróżnieni przez zawodników Stali Mielec, sędziów i nauczycieli opiekunów drużyn:
Maj Jakub - najlepszy zawodnik z klas IV - V.
Milena Kieraś - najlepsza zawodniczka z klas VI.

Jak podkreślali zawodnicy Stali Mielec i trenerzy Milena zasługuje na tytuł "talent ligi" jednak nie przewidziano, że pojawi się taka zawodniczka.
Milena Kieraś doskonale spisywała się na parkiecie, jak również wybroniła rzuty karne. Nieoficjalnie została wszechstronnym zawodnikiem
- dodaje M. Dubiel nauczyciel prowadzący młodych zawodników.REPREZENTACJE SZKOŁY PODSTAWOWEJ 
W RADOMYŚLU WIELKIM 
MISTRZAMI POWIATU W MINI PIŁCE NOŻNEJ Drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim 5 maja rozegrały mecze finałowe w mini piłce nożnej zdobywając tytuł mistrzów powiatu. Opiekunem drużyn była P. Maria Dubiel nauczyciel wychowania fizycznego.

Dziewczęta:
Radomyśl Wielki – Gawłuszowice 5:0 (Pleban A. 4, Kieraś M. 1)
Radomyśl Wielki – S.P. nr 6 Mielec 2:0 (Jankowska G. 2)

Chłopcy:
Radomyśl Wielki – Czermin 1:0 (Machnik W. )
Radomyśl Wielki – S.P. nr 1 Mielec 1:1 (Guła M.)

Dziewczęta: Szocik A., Kieraś M., Kopacz W., Pleban A., Pisarczyk G., Jankowska G., Kilian M., Ziobroń M., Czpiga O., Subernat M.
Chłopcy: Machnik M., Humaj M., Pleban W., Gibek K., Kilian W., Guła M., Machnik W., Szocik I., Sito I.2 MAJA – DZIEŃ FLAGI

3 MAJA – ROCZNICA KONSTYTUCJI


Dnia 28.04.2017 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz z okazji Dnia Flagi.
Uczniowie wysłuchali pięknych wierszy oraz piosenek przygotowanych przez uczniów z oddziału przedszkolnego mówiących o patriotyzmie
i o barwach biało – czerwonych. Uczennice z klasy V a przygotowały krótką historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz wiersze i piosenki mówiące o naszym święcie narodowym. Uczniowie wysłuchali i oglądnęli prezentację multimedialną na temat Konstytucji uchwalonej w 1791 r.
Po uroczystości uczniowie klas 0 - III z wychowawcami przeszli ulicami miasta z biało-czerwonymi flagami. Na rynku obok Pomnika Lotników zrobione zostały pamiątkowe zdjęcia, delegacja uczniów klas 0-3 spotkała się z Panem Burmistrzem Józefem Rybińskim, któremu wręczyła biało-czerwone kwiaty, a dziewczynki z klasy „0” zaśpiewały piosenkę pt. „Święto Flagi”. Uroczystość została przygotowana przez panią Barbarę Wolanin przy współudziale wychowawców klas I-III oraz panie Barbarę Żalę i Małgorzatę Chmura.


XIX GMINNY TURNIEJ EKOLOGICZNY DLA KLAS TRZECICH

 

Szkoła Podstawowa im. gen. Wł. Sikorskiego w Radomyślu Wielkim była po raz kolejny organizatorem Gminnego Turnieju Ekologicznego dla klas trzecich. Odbył się on 26.04.2017 r. już po raz dziewiętnasty pod hasłem „Przyroda to my.”
Celem turnieju było rozwijanie zainteresowań uczniów środowiskiem przyrodniczym, propagowanie kultury ekologicznej, wyłanianie talentów i wspieranie uczniów zdolnych oraz wdrażanie uczniów do pracy samokształceniowej, poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności. W turnieju wzięli udział uczniowie z 7 szkół: Dąbia, Dąbrówki Wisłockiej, Janowca, Partyni, Radomyśla Wielkiego,
Zdziarca i Żarówki.

Uczniowie zmagali się z następującymi zadaniami:
1. Rozwiązywanie testu z wiadomości przyrodniczo – ekologicznych.
2. Przygotowanie krótkiej prezentacji multimedialnej na temat „Przewodnik po swojej miejscowości” i zaprezentowanie podczas konkursu.
3. Zadanie na spostrzegawczość – rozpoznawanie roślin w Polsce.
4. Zaprezentowanie piosenki o treściach przyrodniczo – ekologicznych z wykorzystaniem instrumentów wykonanych z odpadów.

Wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania i popisali się ogromną wiedzą i znajomością zagadnień konkursowych.
Na pewno uczestnicy konkursu poszerzyli swoją wiedzę na temat ciekawych miejsc w poszczególnych miejscowościach naszej gminy.
Warto odwiedzić te miejsca.

Zmagania uczniów oceniała komisja, która przyznała następujące miejsca: pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Żarówce pod opieką p. Haliny Kosińskiej. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego
w Janowcu pod kierunkiem p. Grażyny Chmury, a trzecie miejsce drużyna ze Zdziarca pod opieką p. Bożeny Kujdy. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez Dyrektora Gminnego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół w Radomyślu Wielkim oraz Burmistrza Radomyśla Wielkiego.

Uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i składamy gorące podziękowania za wkład włożony w przygotowanie do tego turnieju.

Serdeczne podziękowania kierujemy także do fundatorów nagród, gdyż dzięki temu wszyscy mogli zostać nagrodzeni.

Konkurs przygotowały i czuwały nad jego przebiegiem jak co roku panie Beata Popielarz i Anna Wolanin.


 POLACY - POLAKOM NA UKRAINIE


Uczniowie SP. w Radomyślu Wielkim aktywnie włączyli się w akcję charytatywną dla naszych rodaków mieszkających na Ukrainie.
W szkole była zbierana żywność, artykuły szkolne, książki oraz zabawki. Podczas trwającej miesiąc zbiórki uczniowie podarowali około 500kg artykułów. Zebrane rzeczy odebrał osobiście ks. Grzegorz Podołowski, polski ksiądz pracujący w Polsko - Ukraińskiej Parafii Chrystusa Króla w Iwano-Frankiwskie (daw. Stanisławów). Jak powiedział na spotkaniu z dziećmi parafia liczy 500 osób z czego 200
to Polacy. Pracuje tam 2 księży ( 1 polski) i 3 polskie siostry zakonne, którzy uczą przy Parafii języka polskiego oraz prowadzą katechezy.
Ks. Grzegorz Podołowski serdecznie podziękował wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.
"Myślę, że nie była to jednorazowa akcja, lecz będzie kontynuowana w przyszłości."
Powiedziała koordynatorka akcji - Maria Dubiel.SZKOŁA PODSTAWOWA W RADOMYŚLU WIELKIM 
NA PODIUM W LIDZE PIŁKI RĘCZNEJ


26/04/2017r. w Gimnazjum w Radomyślu Wielkim rozegrano mecze Młodzieżowej Ligii Podkarpackiej ENEA CUP w piłce ręcznej chłopców. Rozgrywki odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych klasy VI oraz klasy IV - V. Do rywalizacji przystąpiły dwie drużyny
ze Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim. Chłopcy z klas IV - V zajęli I miejsce, a drużyna klas VI II miejsce, tym samym szczypiorniści klas IV - V awansowali do dalszych rozgrywek. Najlepszym zawodnikiem turnieju z klas VI został Mateusz Machnik, a z klas IV - V
Mikołaj Juras. Opiekunem drużyn była M. Dubiel. Zmaganiom na parkiecie młodych szczypiornistów przyglądali się zawodnicy
I Ligowego zespołu Stal Mielec Oleksandr Kyrylenko, Michał Wypych oraz Wiktor Kawka.


KATYŃ, SMOLEŃSK


Dnia 11.04.2017 r. uczniowie klas IV – VI wzięli udział w akademii poświęconej pamięci ofiar zamordowanych przez NKWD w Katyniu, Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie. Uczniowie oglądnęli fragmenty filmu pt. „Katyń” oraz wysłuchali wierszy i piosenek mówiących o tym trudnym, ale bardzo ważnym temacie dla Polaków.

Przypomniana została również katastrofa smoleńska, w której zginęło 96 osób lecących do Katynia, aby upamiętnić rocznicę wymordowania polskich żołnierzy i funkcjonariuszy policji w 1940 r.

Akademię przygotowały panie: Małgorzata Chmura i Barbara Żala.


1 KWIETNIA - PRIMA APRILIS 


Na 1 kwietnia, król Prima Aprilis I wystosował do uczniów tajemnicze listy. Każdy list należało najpierw znaleźć w „sekretnym” miejscu, a następnie rozszyfrować.

Król Prima Aprilis I wzywał uczniów do wzięcia udziału w „Wielkiej Bitwie na Śmiechy” z królem Smutasem II – władcą Smutlandii. W tym celu każda klasa musiała przygotować śmieszny skecz lub krótkie śmieszne przedstawienie i w wyznaczonym czasie pokazać je całej szkole.

Uczniowie ze wszystkich klas solidnie przygotowali się do „Bitwy na śmiechy.” Wszyscy wesoło się bawili i przegoniliśmy wspólnie władcę Smutlandii.

Imprezę przygotowała p. Lucyna Trojak.

ZIELONA SZKOŁA

 

Uczniowie klas III naszej szkoły wraz z wychowawczyniami Małgorzatą Jeniec i Barbarą Babulą w dniach 20 – 25 marca 2017 r. przebywali na Zielonej Szkole w Rymanowie Zdroju.

Celem wyjazdu było zorganizowanie zdrowego wypoczynku dla uczniów klas trzecich, połączonego z nauką. Uczniowie poprawiali ogólną sprawność organizmu podczas pieszych wędrówek w specyficznym klimacie, korzystali z kuracji pitnej wód mineralnych. Brali udział w zabawach integrujących zespoły klasowe. Były to: Bal przebierańców, Konkurs fryzur, Konkurs tańca, Randka w ciemno oraz wiele zabaw rytmicznych. Odbyły się też wycieczki autokarowe do Huty Szkła Artystycznego w Krośnie, do Muzeum Podkarpackiego w Krośnie, do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, Muzeum Misyjnego w Miejscu Piastowym. Uczestniczyli w lekcji kaligrafii w szkole Ludowej, w zajęciach plastycznych (malowanie na szkle), w ekologicznych zajęciach w Magurskim Parku Narodowym. Spotkali się z podróżnikiem i autorem książek o tematyce marynistycznej, który opowiedział o swoich podróżach i pokazał zdjęcia z różnych stron świata.

Wyjazd przyczynił się do integracji zespołów klasowych. Dostarczył uczniom cennych informacji z różnych dziedzin. Uświadomił dzieciom jak można radośnie i pożytecznie spędzać czas w grupie rówieśników.


GMINNY FINAŁ
OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"29 marca odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Głównym celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej wśród młodych ludzi.
Wśród 43 uczestników znalazło się 7 uczennic naszej szkoły, które wyłonione zostały w wyniku szkolnych eliminacji. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas VI: Erazmus Magdalena, Kopacz Wiktoria, Marczyk Marcelina, Pisarczyk Gabriela, Szocik Anita, Wolak Julia i Ziobroń Angelika.
Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 30 zadań.
Najlepiej z naszych reprezentantów poradziła sobie Julia Wolak, która z wynikiem 23 punktów zajęła II miejsce i tym samym zakwalifikowała się do etapu powiatowego, który odbędzie się 22 kwietnia w Padwi Narodowej.
Pozostałe nasze reprezentantki spisały się również bardzo dobrze. 4 miejsce zajęła Gabriela Pisarczyk, a pozostałe uczennice uplasowały się w pierwszej dziesiątce turnieju.
Gratulujemy uczennicom dobrego wyniku, a Julce życzymy powtórzenia sukcesu na szczeblu powiatowym.GMINNY FESTIWAL

PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ

"O ZŁOTY MIKROFON"


Dnia 22 marca 2017 r. w budynku Samorządowego Centrum kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim odbył się, jak co roku Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "O złoty mikrofon".

Nasza szkoła, jak zawsze wzięła udział w konkursie, tym razem wystąpiło 10 solistek, które godnie reprezentowały nas, były to: Zofia Litwin, Julia Kieraś, Emilia Grzyb, Martyna Wyzga, Oliwia Pietrucha z klasy 4a, Amelia Smoła, Wiktoria Lipa, Dominika Bielat, Alicja Mydlarz z klasy 4b i Gabriela Pisarczyk z klasy 6b.

Uczennice przygotowała do konkursu p. Elżbieta Hajduk.

Warunkiem udziału była prezentacja jednej piosenki przez wykonawcę. Przy ocenie jury wzięło pod uwagę:

  • dobór repertuaru
  • muzykalność
  • walory głosowe
  • ogólny wyraz artystyczny.

Jesteśmy dumni z naszych wokalistek, ponieważ I miejsce w kategorii klas 4 - 6 i "Złoty mikrofon" wyśpiewała uczennica z klasy 4a Zofia Litwin, natomiast wyróżnienie zdobyła Gabriela Pisarczyk z klasy 6b.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.
PAMIĘTAMY O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH


Dnia 03.03.2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczennice z klasy V a Oliwia Czapiga, Karolina Kieraś, Emilia Kubik, Amelia Pytka, Aurelia Węglarz, Martyna Ziobroń oraz Weronika Kopacz przedstawiły historię żołnierzy walczących w Polsce po 1945 r. oraz recytowały wiersze związane z tym tematem. Uczniowie naszej szkoły wysłuchali piosenek patriotycznych oraz oglądnęli prezentację multimedialną o Żołnierzach Wyklętych.

Po wysłuchaniu akademii uczniowie na lekcjach historii rozwiązywali quiz na temat Żołnierzy Wyklętych, który przygotował p. Andrzej Szczurek.

Akademię przygotowały panie Barbara Żala i Małgorzata Chmura.


DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM I PROSZĘ


Dnia 17.02.2017 r. naszą szkołę odwiedzili krakowscy aktorzy: Wojciech Habela i Jacek Lecznar. Zaprezentowali spektakl pt. „Dziękuję, przepraszam i proszę, czyli zasady dobrego zachowania.” Program pomyślany i przygotowany był dla uczniów kl. I – VI szkoły podstawowej.

Nasi uczniowie podczas przedstawienia mieli możliwość poznania zasad dobrego zachowania się w różnych sytuacjach. Uczniowie sami też wzięli w tym programie aktywny udział w różnych scenkach, pokazywali jak właściwie się zachować i jak postąpić.

Była to prawdziwa lekcja dobrego wychowania, miejmy nadzieję, że umiejętności te nie pozostaną tylko w sferze teorii.LUBIMY TAŃCZYĆ

7 lutego w naszej szkole tradycyjnie odbył się bal karnawałowy dla wszystkich uczniów. Do tańca przygrywała nam p. Maria Wałęka. Uczniowie mogli zaprezentować się w różnych tańcach oraz brali udział w różnych konkursach organizowanych przez p. Marię. Dzieci z klas I – III zaprezentowały się w różnych kostiumach, co pozwoliło na uatrakcyjnienie balu. Wszyscy bawili się z radością i zadowoleniem.


WYWIADÓWKA


06.02.2017 r. (poniedziałek) o godzinie 16.30 odbędzie się w naszej szkole wywiadówka.


BABCIA, DZIADEK KOCHAJĄ NAS
I ZAWSZE MAJĄ DLA NAS CZAS

W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Jest to dzień  niezwykły nie tylko dla dzieci, nauczycieli i dyrekcji, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen radości, uśmiechu i wzruszeń.
W tym roku ta wspaniała uroczystość odbyła się 3 lutego. Na wstępie p. dyrektor powitała wszystkich gości ciepłymi słowami, a później wnukowie z klas I – III i oddziału przedszkolnego zaprezentowały przygotowany program artystyczny.
Były wzruszające wiersze, okolicznościowe piosenki, tańce oraz inscenizacja teatralna pt. „Baśniowy ambaras.” Dziadkowie podziwiali swoje pociechy, nagradzając je brawami, a mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role.
Po części artystycznej, dzieci obdarowały swoich ukochanych gości przygotowanymi przez siebie upominkami i laurkami oraz zaprosiły na słodki poczęstunek. Frekwencja jak co roku dopisała. Atmosfera uroczystości była wspaniała 


POKAZ TAŃCA W WYKONANIU
PÓŁFINALISTÓW MISTRZOSTW POLSKI
10 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie pod hasłem: „Taniec jest odkryciem nas samych”. Gościliśmy parę taneczną najwyższej klasy międzynarodowej S, obecnie zajmującą 10 miejsce w Polsce - Filipa Orzechowskiego i Gabrielę Wołowiec, reprezentujących Taneczny Klub Sportowy z Rzeszowa. Półfinaliści Mistrzostw Polski oraz zwycięzcy prestiżowych konkursów
w Polsce i za granicą zaprezentowali dla nas kilka tańców, w tym walca angielskiego, walca wiedeńskiego, tango i foxtrota.
Pokaz przeplatany był prelekcją na temat zaprezentowanych tańców, historii ich powstania oraz różnic między nimi.
Para taneczna przedstawiła stroje obowiązujące w poszczególnych klasach tanecznych, sposób ich zdobienia i niezbędne dodatki.

Następnie chętni uczniowie mogli nauczyć się kroków salsy i wykonać taniec wspólnie z mistrzami. Na zakończenie uczniowie obejrzeli stroje z bliska i otrzymali pamiątkowe autografy.

Spotkanie dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i było prawdziwą ucztą duchową. Para taneczna przybyła do nas na zaproszenie p. B. Pleban i p. M. Cisło.


 

DLA CHOREJ WERONIKI


 

Społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji „Napisz list do Weroniki”. Weronika Świder ma 15 lat i cierpi na atrofię mięśniową, przez co nie może chodzić, samodzielnie oddychać i jeść. W efekcie jest niemal przykuta do łóżka. Pasją dziewczynki jest poznawanie nowych przyjaciół. Dlatego też postanowiliśmy napisać do Weroniki. Zebraliśmy znaczną liczbę ślicznie ozdobionych listów i kartek z życzeniami.

Wszystkie zostały wysłane do dziewczynki. Wyrażamy nadzieję, że na twarzy Weroniki zagości uśmiech.                                    

W akcji, nad którą czuwała pani Beata Pleban, wzięły udział wszystkie klasy od I do VI.

Uczennica naszej szkoły w etapie rejonowym
konkursu przedmiotowego z języka angielskiego


Uczennica Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego  w Radomyślu Wielkim Julia Gakan zakwalifikowała się do II etapu rejonowego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego organizowanego przez Kuratorium  Oświaty w Rzeszowie. II etap konkursu odbył się 19 listopada 2016 roku w Tarnobrzegu.  Uczennica naszej szkoły  zajęła 98 miejsce na 222 uczestników konkursu. Serdecznie gratulujemy uczennicy i  jej rodzicom, życząc dalszych sukcesów.

Opiekunem Julii Gakan, uczennicy klasy VI b jest nauczyciel języka angielskiego mgr Barbara  ŻalaSerdeczne życzenia radosnych Świąt
w cieple rodziny, pięknie pachnącej choinki,
zdrowia i energii na co dzień oraz uśmiechu
i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku.


kartka-na-boze-narodzenie-ruchomy-obrazek-0081


ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA


Zimowa przerwa świąteczna rozpocznie się od 23.12.2016 r. i potrwa do 01.01.2017 r.

Do szkoły wracamy 02.01.2017 r. w poniedziałek.


KOLĘDNICY MISYJNI


Dnia 26 grudnia dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w „Kolędzie misyjnej.” Tegoroczna kolęda odbyła się pod hasłem: „Jesucristopa sutimpim” czyli „W imię Jezusa Chrystusa.” Pod opieką s. Doroty Leśniowskiej dzieci zorganizowały 14 grup kolędniczych po 5 – cioro dzieci w każdej grupie, czyli w kolędowaniu wzięło udział ogółem 70 dzieci. Były to dzieci z klas od III – VI.

Po Mszy św. o godz. 10.30 w kościele parafialnym w Radomyślu Wielkim nastąpiło uroczyste rozesłanie grup kolędniczych, które rozeszły się do wyznaczonych rejonów całej parafii. W tym roku kolędnicy misyjni zebranymi ofiarami wesprą kilka nowych i kontynuację starych projektów związanych z pracą księży, sióstr i świeckich misjonarzy wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Czadu, Republiki Konga, Rwandy, Kazachstanu oraz Tajlandii.RADOSNY DZIEŃ


Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W dniu 22 grudnia, w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną odbyło się przedstawienie jasełkowe oraz wigilie klasowe. Wiele emocji wywołało przedstawienie jasełkowe przeplatane kolędami. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenerii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzenia Jezusa. Obok Marii i Józefa nie zabrakło pięknie śpiewających aniołów, spieszących do szopki pastuszków i królów.

Nad całością przedstawienia czuwały: p. E. Hajduk, p. J. Wolanin i siostra D. Leśniowska. Wspólne kolędowanie, życzenia wytworzyły niepowtarzalną atmosferę zbliżających się świąt.


WYCZEKIWANY GOŚĆ


Grudzień zawsze kojarzy się wszystkim z magiczną atmosferą, na którą składają się nie tylko świąteczne dni pełne miłości i życzliwości, ale także wspomnienie o św. Mikołaju. Jak co roku w murach naszej szkoły gościliśmy tę niezwykłą postać, która odwiedziła nas 6 grudnia. Cała społeczność uczniowska wraz z dyrekcją i nauczycielami zgromadziła się na Sali gimnastycznej aby powitać św. Mikołaja. Klasy czwarte pod czujnym okiem p. Elżbiety Hajduk śpiewem i wierszykami powitały zacnego gościa. Był to dzień pełen wrażeń, z niecierpliwością będziemy oczekiwać św. Mikołaja w przyszłym roku.
SUKCES NASZEJ UCZENNICY W KONKURSIE

"STRZEŻ MOWY OJCÓW, STRZEŻ OJCÓW WIARY"


01.12.2016r. została podsumowana XI edycja konkursu literackiego poezji patriotyczno-religijnej pod hasłem „Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary”, organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuszowie Narodowym. Komisja konkursowa oceniała nadesłane wiersze w czterech kategoriach wiekowych. W kategorii szkoły podstawowe uczennica naszej szkoły - Alicja Mydlarz z klasy 4 b otrzymała wyróżnienie. 

W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz, Sekretarz Gminy Renata Paterak oraz dyrektorzy szkół, nauczyciele i laureaci konkursu. Niezwykłą oprawę słowno-muzyczną zapewniła Dorota Kwoka – poetka i animatorka kultury z Rzeszowa, która zaprezentowała nagrodzone i wyróżnione wiersze. Nasza uczennica otrzymała nagrodę książkową i pamiątkowy dyplom. Opiekunem uczennicy była p. Beata Pleban.
11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


Dnia 10 listopada 2016 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas IV - VI pod kierunkiem p. E. Hajduk i p. G. Krzystyniaka.
Scenariusz obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W przystępny sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy
od zaborów, a skończywszy na 1918 roku. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami włączyli się do pięknej tradycji śpiewania pieśni patriotycznych, aby uczcić "Tę, co nie zginęła", bowiem naród polski przetrwał czas niewoli właśnie dzięki pieśni powstańczej, religijnej
i patriotycznej.
To była piękna lekcja historii.DZIEŃ - ŚNIADANIE DAJE MOC


Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają  siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Już od sześciu lat, 8 listopada obchodzony jest w całej Polsce Dzień Śniadanie daje Moc. Nasza szkoła po raz trzeci przystąpiła do tej akcji. W czasie zajęć edukacyjnych poprzedzających akcję, uczniowie z klas 0 – III otrzymali cenne informacje, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, o roli prawidłowego żywienia. Wykonywali też plakaty i prace plastyczne zachęcające do zdrowego odżywiania.

8 listopada wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali na moment rozpoczęcia przygotowywania swojego śniadania. Każdy uczeń z wielkim zaangażowaniem wziął się do pracy i robił kanapki z serem, wędliną, warzywami. Następnie przygotowywali szaszłyki owocowe i sałatki, a potem wspólnie zjedli przygotowane śniadanie. Do akcji w przygotowanie śniadania włączyli się również rodzice.

Wszyscy na pewno zapamiętali,  że zdrowe odżywianie i pierwsze śniadanie to podstawa do prawidłowego rozwoju i energii do nauki.


"BĘBEN KONGA, TAMBURYNO - TO DOPIERO BĘDZIE KINO!"


Dnia 7 listopada 2016 r. naszą szkołę odwiedziła Pracownia Jaszczur & Przyjaciele z audycją muzyczną "Bęben Konga, tamburyno - to dopiero będzie kino!" Instrumenty afrykańskie. Podczas spotkania uczniowie poznali budowę oraz brzmienie niezwykle oryginalnych instrumentów. Prelekcji towarzyszyła świetna i żartobliwa atmosfera.

To były niezapomniane chwile!


NIE TYLKO CHŁOPIEC W PIŁKĘ KOPIE

SUKCESY NASZYCH REPREZENTACJI


Rewelacyjnie spisały się drużyny piłki nożnej dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim. Obie drużyny bez porażki przeszły eliminacje gminne, tak samo drużyna dziewcząt zakończyła rywalizację w półfinale powiatowym, tym samym awansując do finału powiatowego. Najlepszą zawodniczką eliminacji gminnych i półfinału powiatowego została Aleksandra Pleban. W półfinale powiatowym Ola "ustrzeliła" w trzech meczach hattriki, deklasując rywalki. Drużyna chłopców, również bez porażki, tylko z jednym remisem awansowała do finału powiatowego. Teraz czekamy do wiosny licząc na finał - dodaje Maria Dubiel nauczycielka wychowania fizycznego.

Wyniki dziewcząt:                                                                                                        Wyniki chłopców:

SP Radomyśl Wielki - SP Wola Wadowska 5:1                                                SP Radomyśl Wielki - SP Przecław 3:1

SP Radomyśl Wielki - SP Chorzelów 4:1                                                            SP Radomyśl Wielki - SP Trześń 1:1

SP Radomyśl Wielki - SP Przecław 3:1                                                                SP Radomyśl Wielki - SP Wadowice Dolne 4:0  


                         

 
 
          
   
           

NAUKA PŁYWANIA


W dniach 12.09. – 24.10. 2016 r. odbywały się wyjazdy na basen do Dąbrowy Tarnowskiej uczniów klas III z naszej szkoły. Uczniowie pod czujnym okiem instruktorów uczyli się pływać oraz rozwijali swoją sprawność fizyczną i uzdolnienia sportowe. Zajęcia pływackie rozbudziły potrzebę uczestnictwa dzieci w tej formie aktywności ruchowej.

Dzięki zajęciom uczniowie klas trzecich nauczyli się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu oraz zapoznać się z podstawowymi technikami pływania.

Zajęcia na basenie dostarczyły dzieciom wiele radości i satysfakcji.


PODRÓŻ W CUDOWNY ŚWIAT NAUKI

20 października w naszej szkole odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Po zaprezentowaniu przez uczniów z klas I a i I b wierszy i piosenek odbyło się uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie pani dyrektor Małgorzata Labak dokonała aktu pasowania pierwszoklasistów na uczniów symbolicznym ołówkiem.

Po zakończeniu uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców, Samorząd Uczniowski i rodziców oraz zostały zaproszone na skromny poczęstunek i do pamiątkowego zdjęcia. Cała uroczystość przebiegła w miłej i rodzinnej atmosferze.


POMOC MISJOM

Dnia 20 października zakończył się w naszej szkole II etap pomocy misjom pod hasłem: „Mały bucik dla czarnego brata.”

Dzieci przez cały miesiąc zbierały używane, ale w dobrym stanie obuwie, które będzie przeznaczone dla dzieci z krajów misyjnych.

W drugim etapie zebrano 210 par butów.


ŚWIĘTO NASZYCH NAUCZYCIELI


W życiu każdego z nas, nauczyciele zajmowali i zajmują ważne miejsce. To ich autorytet, wiedza, umiejętności, zaangażowanie i poświęcenie mają znaczący wpływ na wykształcenie kolejnych pokoleń Polaków.

Dnia 13.10.2016 r. w naszej szkole  odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierunkiem p. Magdaleny Cisło i p. Beaty Pleban przedstawili montaż słowno-muzyczny, dziękując w nim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Nie zabrakło pełnych humoru scenek, które rozbawiły publiczność.

Po przedstawieniu pani Małgorzata Labak - Dyrektor szkoły, wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi oraz złożyła ciepłe życzenia Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie wręczyli wszystkim pracownikom naszej szkoły słodkie upominki. Uwieńczeniem akademii był poczęstunek przy kawie.


SUKCES BIEGACZY ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W RADOMYŚLU WIELKIM

Dnia 18.10.2016 r. na stadionie KS Radomyślanka odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców w kategoriach klas III – IV  i V – VI. Jedenastu reprezentantów SP Radomyśl Wielki „wybiegało wysokie lokaty”.

W kategorii klas III – IV wśród dziewcząt wystartowało 19 zawodniczek wśród których uczennica SP Radomyśl Wielki Milena Subernat zajęła III miejsce. W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców wystartowało 27 zawodników, wśród nich Łukasz Wilk, który zajął IV miejsce.

W kategorii klas V – VI wystartowało 25 dziewcząt z czego V miejsce zajęła Gabriela Pisarczyk, VII Gabriela Jankowska, VIII Milena Kieraś a 12 Aleksandra Pleban.

Wśród chłopców na 26 zawodników reprezentanci SP Radomyśl Wielki wywalczyli: I miejsce Wiktor Machnik, II miejsce Mikołaj Juras, VI miejsce Wiktor Pleban, XIII miejsce Gabriel Subernat, a XIV był Mateusz Machnik.

Opiekunem była Maria Dubiel nauczycielka wychowania fizycznego w SP Radomyśl Wielki.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym.
SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dnia 06 października 2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem. Starszy aspirant Krzysztof Mrówka przypomniał uczniom o zasadach ruchu drogowego, a także zwrócił uwagę na bezpieczne zachowanie dzieci w szkole i w domu. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, doskonale znali numery alarmowe i znaki drogowe. Dzieci mogły zadawać pytania, na które wyczerpująco odpowiadał zaproszony gość.


DZIEŃ ANIOŁÓW STRÓŻÓW


Trzeciego października w naszej szkole odbył się Dzień Aniołów Stróżów. W tym dniu dzieci przyszły do szkoły ubrane w kolory biało – niebiesko – granatowe. Uczniowie z klas piątych przygotowali przedstawienie pt. „Narada Aniołów.” Przed Świętem Aniołów samorząd szkolny ogłosił konkurs pod hasłem Anioł Stróż klasy.” Uczniowie mieli wykonać postać anioła oraz nadać mu imię.

Przed przedstawieniem odbyła się prezentacja aniołów z poszczególnych klas, a po przedstawieniu komisja oceniła prace i przyznała nagrody za I, II i III miejsce.

Ponadto na wszystkich przerwach dzieci przebrane za anioły organizowały zabawy, gry i piosenki dla chętnych dzieci.


NARODOWE CZYTANIE „QUO VADIS”

HENRYKA SIENKIEWICZA W NASZEJ SZKOLE

          5 września 2016 r. Szkoła Podstawowa im. gen. Wł. Sikorskiego w Radomyślu Wielkim włączyła się w akcję „Narodowe Czytanie”. Celem tego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę, kontakt z literaturą oraz wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej. Lekturą tegorocznej akcji było „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.  Na wstępie nauczycielki polonistki, p. E. Hajduk i p. B. Pleban, wprowadziły uczniów w atmosferę spotkania. Zabrzmiała pieśń „Quo vadis, Domine?” Michała Bajora. Następnie  społeczność szkolna miała okazję wysłuchać fragmentów powieści, w których została ukazana wielka miłość, upadek imperium, siła wiary oraz piękne postawy i życiowe wybory sienkiewiczowskich bohaterów. Najpiękniejsze fragmenty, czytane przez uczniów i nauczycieli, przyniosły wiele przeżyć i wzruszeń.  Spotkanie to było okazją, by przypomnieć sobie dzieło Sienkiewicza i na nowo odkryć jego wyjątkowy charakter.

                                                ROK SZKOLNY 2016/2017 ROZPOCZĘTY