AKTUALNOŚCI

godło polskiDLA CHOREJ WERONIKI


 

Społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji „Napisz list do Weroniki”. Weronika Świder ma 15 lat i cierpi na atrofię mięśniową, przez co nie może chodzić, samodzielnie oddychać i jeść. W efekcie jest niemal przykuta do łóżka. Pasją dziewczynki jest poznawanie nowych przyjaciół. Dlatego też postanowiliśmy napisać do Weroniki. Zebraliśmy znaczną liczbę ślicznie ozdobionych listów i kartek z życzeniami.

Wszystkie zostały wysłane do dziewczynki. Wyrażamy nadzieję, że na twarzy Weroniki zagości uśmiech.                                    

W akcji, nad którą czuwała pani Beata Pleban, wzięły udział wszystkie klasy od I do VI.

Uczennica naszej szkoły w etapie rejonowym
konkursu przedmiotowego z języka angielskiego


Uczennica Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego  w Radomyślu Wielkim Julia Gakan zakwalifikowała się do II etapu rejonowego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego organizowanego przez Kuratorium  Oświaty w Rzeszowie. II etap konkursu odbył się 19 listopada 2016 roku w Tarnobrzegu.  Uczennica naszej szkoły  zajęła 98 miejsce na 222 uczestników konkursu. Serdecznie gratulujemy uczennicy i  jej rodzicom, życząc dalszych sukcesów.

Opiekunem Julii Gakan, uczennicy klasy VI b jest nauczyciel języka angielskiego mgr Barbara  ŻalaSerdeczne życzenia radosnych Świąt
w cieple rodziny, pięknie pachnącej choinki,
zdrowia i energii na co dzień oraz uśmiechu
i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku.


kartka-na-boze-narodzenie-ruchomy-obrazek-0081


ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA


Zimowa przerwa świąteczna rozpocznie się od 23.12.2016 r. i potrwa do 01.01.2017 r.

Do szkoły wracamy 02.01.2017 r. w poniedziałek.


SUKCES NASZEJ UCZENNICY W KONKURSIE

"STRZEŻ MOWY OJCÓW, STRZEŻ OJCÓW WIARY"


01.12.2016r. została podsumowana XI edycja konkursu literackiego poezji patriotyczno-religijnej pod hasłem „Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary”, organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuszowie Narodowym. Komisja konkursowa oceniała nadesłane wiersze w czterech kategoriach wiekowych. W kategorii szkoły podstawowe uczennica naszej szkoły - Alicja Mydlarz z klasy 4 b otrzymała wyróżnienie. 

W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz, Sekretarz Gminy Renata Paterak oraz dyrektorzy szkół, nauczyciele i laureaci konkursu. Niezwykłą oprawę słowno-muzyczną zapewniła Dorota Kwoka – poetka i animatorka kultury z Rzeszowa, która zaprezentowała nagrodzone i wyróżnione wiersze. Nasza uczennica otrzymała nagrodę książkową i pamiątkowy dyplom. Opiekunem uczennicy była p. Beata Pleban.
11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


Dnia 10 listopada 2016 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas IV - VI pod kierunkiem p. E. Hajduk i p. G. Krzystyniaka.
Scenariusz obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W przystępny sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy
od zaborów, a skończywszy na 1918 roku. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami włączyli się do pięknej tradycji śpiewania pieśni patriotycznych, aby uczcić "Tę, co nie zginęła", bowiem naród polski przetrwał czas niewoli właśnie dzięki pieśni powstańczej, religijnej
i patriotycznej.
To była piękna lekcja historii.DZIEŃ - ŚNIADANIE DAJE MOC


Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają  siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Już od sześciu lat, 8 listopada obchodzony jest w całej Polsce Dzień Śniadanie daje Moc. Nasza szkoła po raz trzeci przystąpiła do tej akcji. W czasie zajęć edukacyjnych poprzedzających akcję, uczniowie z klas 0 – III otrzymali cenne informacje, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, o roli prawidłowego żywienia. Wykonywali też plakaty i prace plastyczne zachęcające do zdrowego odżywiania.

8 listopada wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali na moment rozpoczęcia przygotowywania swojego śniadania. Każdy uczeń z wielkim zaangażowaniem wziął się do pracy i robił kanapki z serem, wędliną, warzywami. Następnie przygotowywali szaszłyki owocowe i sałatki, a potem wspólnie zjedli przygotowane śniadanie. Do akcji w przygotowanie śniadania włączyli się również rodzice.

Wszyscy na pewno zapamiętali,  że zdrowe odżywianie i pierwsze śniadanie to podstawa do prawidłowego rozwoju i energii do nauki.


"BĘBEN KONGA, TAMBURYNO - TO DOPIERO BĘDZIE KINO!"


Dnia 7 listopada 2016 r. naszą szkołę odwiedziła Pracownia Jaszczur & Przyjaciele z audycją muzyczną "Bęben Konga, tamburyno - to dopiero będzie kino!" Instrumenty afrykańskie. Podczas spotkania uczniowie poznali budowę oraz brzmienie niezwykle oryginalnych instrumentów. Prelekcji towarzyszyła świetna i żartobliwa atmosfera.

To były niezapomniane chwile!


NIE TYLKO CHŁOPIEC W PIŁKĘ KOPIE

SUKCESY NASZYCH REPREZENTACJI


Rewelacyjnie spisały się drużyny piłki nożnej dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim. Obie drużyny bez porażki przeszły eliminacje gminne, tak samo drużyna dziewcząt zakończyła rywalizację w półfinale powiatowym, tym samym awansując do finału powiatowego. Najlepszą zawodniczką eliminacji gminnych i półfinału powiatowego została Aleksandra Pleban. W półfinale powiatowym Ola "ustrzeliła" w trzech meczach hattriki, deklasując rywalki. Drużyna chłopców, również bez porażki, tylko z jednym remisem awansowała do finału powiatowego. Teraz czekamy do wiosny licząc na finał - dodaje Maria Dubiel nauczycielka wychowania fizycznego.

Wyniki dziewcząt:                                                                                                        Wyniki chłopców:

SP Radomyśl Wielki - SP Wola Wadowska 5:1                                                SP Radomyśl Wielki - SP Przecław 3:1

SP Radomyśl Wielki - SP Chorzelów 4:1                                                            SP Radomyśl Wielki - SP Trześń 1:1

SP Radomyśl Wielki - SP Przecław 3:1                                                                SP Radomyśl Wielki - SP Wadowice Dolne 4:0  


                         

 
 
          
   
           

NAUKA PŁYWANIA


W dniach 12.09. – 24.10. 2016 r. odbywały się wyjazdy na basen do Dąbrowy Tarnowskiej uczniów klas III z naszej szkoły. Uczniowie pod czujnym okiem instruktorów uczyli się pływać oraz rozwijali swoją sprawność fizyczną i uzdolnienia sportowe. Zajęcia pływackie rozbudziły potrzebę uczestnictwa dzieci w tej formie aktywności ruchowej.

Dzięki zajęciom uczniowie klas trzecich nauczyli się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu oraz zapoznać się z podstawowymi technikami pływania.

Zajęcia na basenie dostarczyły dzieciom wiele radości i satysfakcji.


PODRÓŻ W CUDOWNY ŚWIAT NAUKI

20 października w naszej szkole odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Po zaprezentowaniu przez uczniów z klas I a i I b wierszy i piosenek odbyło się uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie pani dyrektor Małgorzata Labak dokonała aktu pasowania pierwszoklasistów na uczniów symbolicznym ołówkiem.

Po zakończeniu uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców, Samorząd Uczniowski i rodziców oraz zostały zaproszone na skromny poczęstunek i do pamiątkowego zdjęcia. Cała uroczystość przebiegła w miłej i rodzinnej atmosferze.


POMOC MISJOM

Dnia 20 października zakończył się w naszej szkole II etap pomocy misjom pod hasłem: „Mały bucik dla czarnego brata.”

Dzieci przez cały miesiąc zbierały używane, ale w dobrym stanie obuwie, które będzie przeznaczone dla dzieci z krajów misyjnych.

W drugim etapie zebrano 210 par butów.


ŚWIĘTO NASZYCH NAUCZYCIELI


W życiu każdego z nas, nauczyciele zajmowali i zajmują ważne miejsce. To ich autorytet, wiedza, umiejętności, zaangażowanie i poświęcenie mają znaczący wpływ na wykształcenie kolejnych pokoleń Polaków.

Dnia 13.10.2016 r. w naszej szkole  odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierunkiem p. Magdaleny Cisło i p. Beaty Pleban przedstawili montaż słowno-muzyczny, dziękując w nim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Nie zabrakło pełnych humoru scenek, które rozbawiły publiczność.

Po przedstawieniu pani Małgorzata Labak - Dyrektor szkoły, wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi oraz złożyła ciepłe życzenia Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie wręczyli wszystkim pracownikom naszej szkoły słodkie upominki. Uwieńczeniem akademii był poczęstunek przy kawie.


SUKCES BIEGACZY ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W RADOMYŚLU WIELKIM

Dnia 18.10.2016 r. na stadionie KS Radomyślanka odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców w kategoriach klas III – IV  i V – VI. Jedenastu reprezentantów SP Radomyśl Wielki „wybiegało wysokie lokaty”.

W kategorii klas III – IV wśród dziewcząt wystartowało 19 zawodniczek wśród których uczennica SP Radomyśl Wielki Milena Subernat zajęła III miejsce. W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców wystartowało 27 zawodników, wśród nich Łukasz Wilk, który zajął IV miejsce.

W kategorii klas V – VI wystartowało 25 dziewcząt z czego V miejsce zajęła Gabriela Pisarczyk, VII Gabriela Jankowska, VIII Milena Kieraś a 12 Aleksandra Pleban.

Wśród chłopców na 26 zawodników reprezentanci SP Radomyśl Wielki wywalczyli: I miejsce Wiktor Machnik, II miejsce Mikołaj Juras, VI miejsce Wiktor Pleban, XIII miejsce Gabriel Subernat, a XIV był Mateusz Machnik.

Opiekunem była Maria Dubiel nauczycielka wychowania fizycznego w SP Radomyśl Wielki.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym.
SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dnia 06 października 2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem. Starszy aspirant Krzysztof Mrówka przypomniał uczniom o zasadach ruchu drogowego, a także zwrócił uwagę na bezpieczne zachowanie dzieci w szkole i w domu. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, doskonale znali numery alarmowe i znaki drogowe. Dzieci mogły zadawać pytania, na które wyczerpująco odpowiadał zaproszony gość.


DZIEŃ ANIOŁÓW STRÓŻÓW


Trzeciego października w naszej szkole odbył się Dzień Aniołów Stróżów. W tym dniu dzieci przyszły do szkoły ubrane w kolory biało – niebiesko – granatowe. Uczniowie z klas piątych przygotowali przedstawienie pt. „Narada Aniołów.” Przed Świętem Aniołów samorząd szkolny ogłosił konkurs pod hasłem Anioł Stróż klasy.” Uczniowie mieli wykonać postać anioła oraz nadać mu imię.

Przed przedstawieniem odbyła się prezentacja aniołów z poszczególnych klas, a po przedstawieniu komisja oceniła prace i przyznała nagrody za I, II i III miejsce.

Ponadto na wszystkich przerwach dzieci przebrane za anioły organizowały zabawy, gry i piosenki dla chętnych dzieci.


NARODOWE CZYTANIE „QUO VADIS”

HENRYKA SIENKIEWICZA W NASZEJ SZKOLE

          5 września 2016 r. Szkoła Podstawowa im. gen. Wł. Sikorskiego w Radomyślu Wielkim włączyła się w akcję „Narodowe Czytanie”. Celem tego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę, kontakt z literaturą oraz wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej. Lekturą tegorocznej akcji było „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.  Na wstępie nauczycielki polonistki, p. E. Hajduk i p. B. Pleban, wprowadziły uczniów w atmosferę spotkania. Zabrzmiała pieśń „Quo vadis, Domine?” Michała Bajora. Następnie  społeczność szkolna miała okazję wysłuchać fragmentów powieści, w których została ukazana wielka miłość, upadek imperium, siła wiary oraz piękne postawy i życiowe wybory sienkiewiczowskich bohaterów. Najpiękniejsze fragmenty, czytane przez uczniów i nauczycieli, przyniosły wiele przeżyć i wzruszeń.  Spotkanie to było okazją, by przypomnieć sobie dzieło Sienkiewicza i na nowo odkryć jego wyjątkowy charakter.

                                                ROK SZKOLNY 2016/2017 ROZPOCZĘTY