AKTUALNOŚCI

godło polski


GMINNY FINAŁ
OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"29 marca odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Głównym celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej wśród młodych ludzi.
Wśród 43 uczestników znalazło się 7 uczennic naszej szkoły, które wyłonione zostały w wyniku szkolnych eliminacji. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas VI: Erazmus Magdalena, Kopacz Wiktoria, Marczyk Marcelina, Pisarczyk Gabriela, Szocik Anita, Wolak Julia i Ziobroń Angelika.
Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 30 zadań.
Najlepiej z naszych reprezentantów poradziła sobie Julia Wolak, która z wynikiem 23 punktów zajęła II miejsce i tym samym zakwalifikowała się do etapu powiatowego, który odbędzie się 22 kwietnia w Padwi Narodowej.
Pozostałe nasze reprezentantki spisały się również bardzo dobrze. 4 miejsce zajęła Gabriela Pisarczyk, a pozostałe uczennice uplasowały się w pierwszej dziesiątce turnieju.
Gratulujemy uczennicom dobrego wyniku, a Julce życzymy powtórzenia sukcesu na szczeblu powiatowym.GMINNY FESTIWAL

PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ

"O ZŁOTY MIKROFON"


Dnia 22 marca 2017 r. w budynku Samorządowego Centrum kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim odbył się, jak co roku Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "O złoty mikrofon".

Nasza szkoła, jak zawsze wzięła udział w konkursie, tym razem wystąpiło 10 solistek, które godnie reprezentowały nas, były to: Zofia Litwin, Julia Kieraś, Emilia Grzyb, Martyna Wyzga, Oliwia Pietrucha z klasy 4a, Amelia Smoła, Wiktoria Lipa, Dominika Bielat, Alicja Mydlarz z klasy 4b i Gabriela Pisarczyk z klasy 6b.

Uczennice przygotowała do konkursu p. Elżbieta Hajduk.

Warunkiem udziału była prezentacja jednej piosenki przez wykonawcę. Przy ocenie jury wzięło pod uwagę:

  • dobór repertuaru
  • muzykalność
  • walory głosowe
  • ogólny wyraz artystyczny.

Jesteśmy dumni z naszych wokalistek, ponieważ I miejsce w kategorii klas 4 - 6 i "Złoty mikrofon" wyśpiewała uczennica z klasy 4a Zofia Litwin, natomiast wyróżnienie zdobyła Gabriela Pisarczyk z klasy 6b.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.
PAMIĘTAMY O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH


Dnia 03.03.2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczennice z klasy V a Oliwia Czapiga, Karolina Kieraś, Emilia Kubik, Amelia Pytka, Aurelia Węglarz, Martyna Ziobroń oraz Weronika Kopacz przedstawiły historię żołnierzy walczących w Polsce po 1945 r. oraz recytowały wiersze związane z tym tematem. Uczniowie naszej szkoły wysłuchali piosenek patriotycznych oraz oglądnęli prezentację multimedialną o Żołnierzach Wyklętych.

Po wysłuchaniu akademii uczniowie na lekcjach historii rozwiązywali quiz na temat Żołnierzy Wyklętych, który przygotował p. Andrzej Szczurek.

Akademię przygotowały panie Barbara Żala i Małgorzata Chmura.


DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM I PROSZĘ


Dnia 17.02.2017 r. naszą szkołę odwiedzili krakowscy aktorzy: Wojciech Habela i Jacek Lecznar. Zaprezentowali spektakl pt. „Dziękuję, przepraszam i proszę, czyli zasady dobrego zachowania.” Program pomyślany i przygotowany był dla uczniów kl. I – VI szkoły podstawowej.

Nasi uczniowie podczas przedstawienia mieli możliwość poznania zasad dobrego zachowania się w różnych sytuacjach. Uczniowie sami też wzięli w tym programie aktywny udział w różnych scenkach, pokazywali jak właściwie się zachować i jak postąpić.

Była to prawdziwa lekcja dobrego wychowania, miejmy nadzieję, że umiejętności te nie pozostaną tylko w sferze teorii.LUBIMY TAŃCZYĆ

7 lutego w naszej szkole tradycyjnie odbył się bal karnawałowy dla wszystkich uczniów. Do tańca przygrywała nam p. Maria Wałęka. Uczniowie mogli zaprezentować się w różnych tańcach oraz brali udział w różnych konkursach organizowanych przez p. Marię. Dzieci z klas I – III zaprezentowały się w różnych kostiumach, co pozwoliło na uatrakcyjnienie balu. Wszyscy bawili się z radością i zadowoleniem.


WYWIADÓWKA


06.02.2017 r. (poniedziałek) o godzinie 16.30 odbędzie się w naszej szkole wywiadówka.


BABCIA, DZIADEK KOCHAJĄ NAS
I ZAWSZE MAJĄ DLA NAS CZAS

W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Jest to dzień  niezwykły nie tylko dla dzieci, nauczycieli i dyrekcji, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen radości, uśmiechu i wzruszeń.
W tym roku ta wspaniała uroczystość odbyła się 3 lutego. Na wstępie p. dyrektor powitała wszystkich gości ciepłymi słowami, a później wnukowie z klas I – III i oddziału przedszkolnego zaprezentowały przygotowany program artystyczny.
Były wzruszające wiersze, okolicznościowe piosenki, tańce oraz inscenizacja teatralna pt. „Baśniowy ambaras.” Dziadkowie podziwiali swoje pociechy, nagradzając je brawami, a mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role.
Po części artystycznej, dzieci obdarowały swoich ukochanych gości przygotowanymi przez siebie upominkami i laurkami oraz zaprosiły na słodki poczęstunek. Frekwencja jak co roku dopisała. Atmosfera uroczystości była wspaniała 


POKAZ TAŃCA W WYKONANIU
PÓŁFINALISTÓW MISTRZOSTW POLSKI
10 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie pod hasłem: „Taniec jest odkryciem nas samych”. Gościliśmy parę taneczną najwyższej klasy międzynarodowej S, obecnie zajmującą 10 miejsce w Polsce - Filipa Orzechowskiego i Gabrielę Wołowiec, reprezentujących Taneczny Klub Sportowy z Rzeszowa. Półfinaliści Mistrzostw Polski oraz zwycięzcy prestiżowych konkursów
w Polsce i za granicą zaprezentowali dla nas kilka tańców, w tym walca angielskiego, walca wiedeńskiego, tango i foxtrota.
Pokaz przeplatany był prelekcją na temat zaprezentowanych tańców, historii ich powstania oraz różnic między nimi.
Para taneczna przedstawiła stroje obowiązujące w poszczególnych klasach tanecznych, sposób ich zdobienia i niezbędne dodatki.

Następnie chętni uczniowie mogli nauczyć się kroków salsy i wykonać taniec wspólnie z mistrzami. Na zakończenie uczniowie obejrzeli stroje z bliska i otrzymali pamiątkowe autografy.

Spotkanie dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i było prawdziwą ucztą duchową. Para taneczna przybyła do nas na zaproszenie p. B. Pleban i p. M. Cisło.


 

DLA CHOREJ WERONIKI


 

Społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji „Napisz list do Weroniki”. Weronika Świder ma 15 lat i cierpi na atrofię mięśniową, przez co nie może chodzić, samodzielnie oddychać i jeść. W efekcie jest niemal przykuta do łóżka. Pasją dziewczynki jest poznawanie nowych przyjaciół. Dlatego też postanowiliśmy napisać do Weroniki. Zebraliśmy znaczną liczbę ślicznie ozdobionych listów i kartek z życzeniami.

Wszystkie zostały wysłane do dziewczynki. Wyrażamy nadzieję, że na twarzy Weroniki zagości uśmiech.                                    

W akcji, nad którą czuwała pani Beata Pleban, wzięły udział wszystkie klasy od I do VI.

Uczennica naszej szkoły w etapie rejonowym
konkursu przedmiotowego z języka angielskiego


Uczennica Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego  w Radomyślu Wielkim Julia Gakan zakwalifikowała się do II etapu rejonowego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego organizowanego przez Kuratorium  Oświaty w Rzeszowie. II etap konkursu odbył się 19 listopada 2016 roku w Tarnobrzegu.  Uczennica naszej szkoły  zajęła 98 miejsce na 222 uczestników konkursu. Serdecznie gratulujemy uczennicy i  jej rodzicom, życząc dalszych sukcesów.

Opiekunem Julii Gakan, uczennicy klasy VI b jest nauczyciel języka angielskiego mgr Barbara  ŻalaSerdeczne życzenia radosnych Świąt
w cieple rodziny, pięknie pachnącej choinki,
zdrowia i energii na co dzień oraz uśmiechu
i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku.


kartka-na-boze-narodzenie-ruchomy-obrazek-0081


ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA


Zimowa przerwa świąteczna rozpocznie się od 23.12.2016 r. i potrwa do 01.01.2017 r.

Do szkoły wracamy 02.01.2017 r. w poniedziałek.


KOLĘDNICY MISYJNI


Dnia 26 grudnia dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w „Kolędzie misyjnej.” Tegoroczna kolęda odbyła się pod hasłem: „Jesucristopa sutimpim” czyli „W imię Jezusa Chrystusa.” Pod opieką s. Doroty Leśniowskiej dzieci zorganizowały 14 grup kolędniczych po 5 – cioro dzieci w każdej grupie, czyli w kolędowaniu wzięło udział ogółem 70 dzieci. Były to dzieci z klas od III – VI.

Po Mszy św. o godz. 10.30 w kościele parafialnym w Radomyślu Wielkim nastąpiło uroczyste rozesłanie grup kolędniczych, które rozeszły się do wyznaczonych rejonów całej parafii. W tym roku kolędnicy misyjni zebranymi ofiarami wesprą kilka nowych i kontynuację starych projektów związanych z pracą księży, sióstr i świeckich misjonarzy wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Czadu, Republiki Konga, Rwandy, Kazachstanu oraz Tajlandii.RADOSNY DZIEŃ


Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W dniu 22 grudnia, w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną odbyło się przedstawienie jasełkowe oraz wigilie klasowe. Wiele emocji wywołało przedstawienie jasełkowe przeplatane kolędami. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenerii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzenia Jezusa. Obok Marii i Józefa nie zabrakło pięknie śpiewających aniołów, spieszących do szopki pastuszków i królów.

Nad całością przedstawienia czuwały: p. E. Hajduk, p. J. Wolanin i siostra D. Leśniowska. Wspólne kolędowanie, życzenia wytworzyły niepowtarzalną atmosferę zbliżających się świąt.


WYCZEKIWANY GOŚĆ


Grudzień zawsze kojarzy się wszystkim z magiczną atmosferą, na którą składają się nie tylko świąteczne dni pełne miłości i życzliwości, ale także wspomnienie o św. Mikołaju. Jak co roku w murach naszej szkoły gościliśmy tę niezwykłą postać, która odwiedziła nas 6 grudnia. Cała społeczność uczniowska wraz z dyrekcją i nauczycielami zgromadziła się na Sali gimnastycznej aby powitać św. Mikołaja. Klasy czwarte pod czujnym okiem p. Elżbiety Hajduk śpiewem i wierszykami powitały zacnego gościa. Był to dzień pełen wrażeń, z niecierpliwością będziemy oczekiwać św. Mikołaja w przyszłym roku.
SUKCES NASZEJ UCZENNICY W KONKURSIE

"STRZEŻ MOWY OJCÓW, STRZEŻ OJCÓW WIARY"


01.12.2016r. została podsumowana XI edycja konkursu literackiego poezji patriotyczno-religijnej pod hasłem „Strzeż mowy ojców, strzeż ojców wiary”, organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuszowie Narodowym. Komisja konkursowa oceniała nadesłane wiersze w czterech kategoriach wiekowych. W kategorii szkoły podstawowe uczennica naszej szkoły - Alicja Mydlarz z klasy 4 b otrzymała wyróżnienie. 

W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz, Sekretarz Gminy Renata Paterak oraz dyrektorzy szkół, nauczyciele i laureaci konkursu. Niezwykłą oprawę słowno-muzyczną zapewniła Dorota Kwoka – poetka i animatorka kultury z Rzeszowa, która zaprezentowała nagrodzone i wyróżnione wiersze. Nasza uczennica otrzymała nagrodę książkową i pamiątkowy dyplom. Opiekunem uczennicy była p. Beata Pleban.
11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


Dnia 10 listopada 2016 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas IV - VI pod kierunkiem p. E. Hajduk i p. G. Krzystyniaka.
Scenariusz obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W przystępny sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy
od zaborów, a skończywszy na 1918 roku. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami włączyli się do pięknej tradycji śpiewania pieśni patriotycznych, aby uczcić "Tę, co nie zginęła", bowiem naród polski przetrwał czas niewoli właśnie dzięki pieśni powstańczej, religijnej
i patriotycznej.
To była piękna lekcja historii.DZIEŃ - ŚNIADANIE DAJE MOC


Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają  siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Już od sześciu lat, 8 listopada obchodzony jest w całej Polsce Dzień Śniadanie daje Moc. Nasza szkoła po raz trzeci przystąpiła do tej akcji. W czasie zajęć edukacyjnych poprzedzających akcję, uczniowie z klas 0 – III otrzymali cenne informacje, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, o roli prawidłowego żywienia. Wykonywali też plakaty i prace plastyczne zachęcające do zdrowego odżywiania.

8 listopada wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali na moment rozpoczęcia przygotowywania swojego śniadania. Każdy uczeń z wielkim zaangażowaniem wziął się do pracy i robił kanapki z serem, wędliną, warzywami. Następnie przygotowywali szaszłyki owocowe i sałatki, a potem wspólnie zjedli przygotowane śniadanie. Do akcji w przygotowanie śniadania włączyli się również rodzice.

Wszyscy na pewno zapamiętali,  że zdrowe odżywianie i pierwsze śniadanie to podstawa do prawidłowego rozwoju i energii do nauki.


"BĘBEN KONGA, TAMBURYNO - TO DOPIERO BĘDZIE KINO!"


Dnia 7 listopada 2016 r. naszą szkołę odwiedziła Pracownia Jaszczur & Przyjaciele z audycją muzyczną "Bęben Konga, tamburyno - to dopiero będzie kino!" Instrumenty afrykańskie. Podczas spotkania uczniowie poznali budowę oraz brzmienie niezwykle oryginalnych instrumentów. Prelekcji towarzyszyła świetna i żartobliwa atmosfera.

To były niezapomniane chwile!


NIE TYLKO CHŁOPIEC W PIŁKĘ KOPIE

SUKCESY NASZYCH REPREZENTACJI


Rewelacyjnie spisały się drużyny piłki nożnej dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim. Obie drużyny bez porażki przeszły eliminacje gminne, tak samo drużyna dziewcząt zakończyła rywalizację w półfinale powiatowym, tym samym awansując do finału powiatowego. Najlepszą zawodniczką eliminacji gminnych i półfinału powiatowego została Aleksandra Pleban. W półfinale powiatowym Ola "ustrzeliła" w trzech meczach hattriki, deklasując rywalki. Drużyna chłopców, również bez porażki, tylko z jednym remisem awansowała do finału powiatowego. Teraz czekamy do wiosny licząc na finał - dodaje Maria Dubiel nauczycielka wychowania fizycznego.

Wyniki dziewcząt:                                                                                                        Wyniki chłopców:

SP Radomyśl Wielki - SP Wola Wadowska 5:1                                                SP Radomyśl Wielki - SP Przecław 3:1

SP Radomyśl Wielki - SP Chorzelów 4:1                                                            SP Radomyśl Wielki - SP Trześń 1:1

SP Radomyśl Wielki - SP Przecław 3:1                                                                SP Radomyśl Wielki - SP Wadowice Dolne 4:0  


                         

 
 
          
   
           

NAUKA PŁYWANIA


W dniach 12.09. – 24.10. 2016 r. odbywały się wyjazdy na basen do Dąbrowy Tarnowskiej uczniów klas III z naszej szkoły. Uczniowie pod czujnym okiem instruktorów uczyli się pływać oraz rozwijali swoją sprawność fizyczną i uzdolnienia sportowe. Zajęcia pływackie rozbudziły potrzebę uczestnictwa dzieci w tej formie aktywności ruchowej.

Dzięki zajęciom uczniowie klas trzecich nauczyli się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu oraz zapoznać się z podstawowymi technikami pływania.

Zajęcia na basenie dostarczyły dzieciom wiele radości i satysfakcji.


PODRÓŻ W CUDOWNY ŚWIAT NAUKI

20 października w naszej szkole odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Po zaprezentowaniu przez uczniów z klas I a i I b wierszy i piosenek odbyło się uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie pani dyrektor Małgorzata Labak dokonała aktu pasowania pierwszoklasistów na uczniów symbolicznym ołówkiem.

Po zakończeniu uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców, Samorząd Uczniowski i rodziców oraz zostały zaproszone na skromny poczęstunek i do pamiątkowego zdjęcia. Cała uroczystość przebiegła w miłej i rodzinnej atmosferze.


POMOC MISJOM

Dnia 20 października zakończył się w naszej szkole II etap pomocy misjom pod hasłem: „Mały bucik dla czarnego brata.”

Dzieci przez cały miesiąc zbierały używane, ale w dobrym stanie obuwie, które będzie przeznaczone dla dzieci z krajów misyjnych.

W drugim etapie zebrano 210 par butów.


ŚWIĘTO NASZYCH NAUCZYCIELI


W życiu każdego z nas, nauczyciele zajmowali i zajmują ważne miejsce. To ich autorytet, wiedza, umiejętności, zaangażowanie i poświęcenie mają znaczący wpływ na wykształcenie kolejnych pokoleń Polaków.

Dnia 13.10.2016 r. w naszej szkole  odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierunkiem p. Magdaleny Cisło i p. Beaty Pleban przedstawili montaż słowno-muzyczny, dziękując w nim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Nie zabrakło pełnych humoru scenek, które rozbawiły publiczność.

Po przedstawieniu pani Małgorzata Labak - Dyrektor szkoły, wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi oraz złożyła ciepłe życzenia Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie wręczyli wszystkim pracownikom naszej szkoły słodkie upominki. Uwieńczeniem akademii był poczęstunek przy kawie.


SUKCES BIEGACZY ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W RADOMYŚLU WIELKIM

Dnia 18.10.2016 r. na stadionie KS Radomyślanka odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców w kategoriach klas III – IV  i V – VI. Jedenastu reprezentantów SP Radomyśl Wielki „wybiegało wysokie lokaty”.

W kategorii klas III – IV wśród dziewcząt wystartowało 19 zawodniczek wśród których uczennica SP Radomyśl Wielki Milena Subernat zajęła III miejsce. W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców wystartowało 27 zawodników, wśród nich Łukasz Wilk, który zajął IV miejsce.

W kategorii klas V – VI wystartowało 25 dziewcząt z czego V miejsce zajęła Gabriela Pisarczyk, VII Gabriela Jankowska, VIII Milena Kieraś a 12 Aleksandra Pleban.

Wśród chłopców na 26 zawodników reprezentanci SP Radomyśl Wielki wywalczyli: I miejsce Wiktor Machnik, II miejsce Mikołaj Juras, VI miejsce Wiktor Pleban, XIII miejsce Gabriel Subernat, a XIV był Mateusz Machnik.

Opiekunem była Maria Dubiel nauczycielka wychowania fizycznego w SP Radomyśl Wielki.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym.
SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dnia 06 października 2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem. Starszy aspirant Krzysztof Mrówka przypomniał uczniom o zasadach ruchu drogowego, a także zwrócił uwagę na bezpieczne zachowanie dzieci w szkole i w domu. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, doskonale znali numery alarmowe i znaki drogowe. Dzieci mogły zadawać pytania, na które wyczerpująco odpowiadał zaproszony gość.


DZIEŃ ANIOŁÓW STRÓŻÓW


Trzeciego października w naszej szkole odbył się Dzień Aniołów Stróżów. W tym dniu dzieci przyszły do szkoły ubrane w kolory biało – niebiesko – granatowe. Uczniowie z klas piątych przygotowali przedstawienie pt. „Narada Aniołów.” Przed Świętem Aniołów samorząd szkolny ogłosił konkurs pod hasłem Anioł Stróż klasy.” Uczniowie mieli wykonać postać anioła oraz nadać mu imię.

Przed przedstawieniem odbyła się prezentacja aniołów z poszczególnych klas, a po przedstawieniu komisja oceniła prace i przyznała nagrody za I, II i III miejsce.

Ponadto na wszystkich przerwach dzieci przebrane za anioły organizowały zabawy, gry i piosenki dla chętnych dzieci.


NARODOWE CZYTANIE „QUO VADIS”

HENRYKA SIENKIEWICZA W NASZEJ SZKOLE

          5 września 2016 r. Szkoła Podstawowa im. gen. Wł. Sikorskiego w Radomyślu Wielkim włączyła się w akcję „Narodowe Czytanie”. Celem tego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę, kontakt z literaturą oraz wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej. Lekturą tegorocznej akcji było „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.  Na wstępie nauczycielki polonistki, p. E. Hajduk i p. B. Pleban, wprowadziły uczniów w atmosferę spotkania. Zabrzmiała pieśń „Quo vadis, Domine?” Michała Bajora. Następnie  społeczność szkolna miała okazję wysłuchać fragmentów powieści, w których została ukazana wielka miłość, upadek imperium, siła wiary oraz piękne postawy i życiowe wybory sienkiewiczowskich bohaterów. Najpiękniejsze fragmenty, czytane przez uczniów i nauczycieli, przyniosły wiele przeżyć i wzruszeń.  Spotkanie to było okazją, by przypomnieć sobie dzieło Sienkiewicza i na nowo odkryć jego wyjątkowy charakter.

                                                ROK SZKOLNY 2016/2017 ROZPOCZĘTY