Aktualności


godło polski


Święto Szkoły połączone z jubileuszem 50-lecia budynku
Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim


20 maja 2015 r. obchodziliśmy Święto Szkoły połączone z jubileuszem 50-lecia budynku naszej szkoły. Tego dnia uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne w wykonaniu krakowskich aktorów oraz pokazy broni, pochodzącej z różnych okresów historii. W południe społeczność szkolna udała się do Kościoła Parafialnego, gdzie została odprawiona Msza Święta z udziałem pocztu sztandarowego. Następnie wszyscy goście przeszli do budynku szkoły,
w którym odbyła się dalsza część obchodów. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, Dyrektor Szkoły Małgorzata Labak, serdecznie powitała przybyłych gości, władze miasta, absolwentów- uczniów klas I rocznika 1964/65, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły oraz uczniów. Przypomniała historię placówki i podziękowała wszystkim przyjaciołom oraz sympatykom naszej szkoły za pomoc i zaangażowanie. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta
- Józef Rybiński. W krótkiej refleksji skupił się nad rolą szkoły, jaką pełni ona w kształtowaniu inteligencji i osobowości młodych ludzi. W czasie przemówień nie zabrakło życzeń, kwiatów i ciepłych słów.
W dalszej części nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Następnie goście obejrzeli program artystyczny. Scenki, prezentujące szkołę na wesoło, przeplatane utworami muzycznymi, w wykonaniu uczniów, wzbudziły wiele radości. Kolejnym punktem obchodów było zwiedzanie szkoły, obejrzenie wystawy zdjęć archiwalnych i muzeum szkolnego. Wszyscy zebrani otrzymali plakietki, upamiętniające rocznicę, specjalny numer gazetki szkolnej i mogli dokonać wpisu do księgi pamiątkowej.
Najwięcej emocji wzbudziło spotkanie absolwentów pierwszego rocznika. Były wspomnienia i zabawne historyjki z dawnych lat. Był czas na wzruszenie
i łezkę w oku. Wykonano pamiątkowe zdjęcia absolwentom i nauczycielom. Uroczystość stała się okazją, by wydarzenia przeszłości nigdy nie uległy zapomnieniu i zapadając nam głęboko w serce tworzyły przyszłość, której na imię- szkoła.

 

 

20 MAJA 2015 r. ŚWIĘTO SZKOŁY

Program uroczystości:

8.15 - 9.15        - teatrzyk dla dzieci klas O - III pt. "Z wizytą w smerfowym lesie".
                            - grupa rekonstrukcyjna dla klas IV - VI
9.15 - 10.15      - Spektakl dla klas IV - VI pt. "Agresji mówię NIE".
                            - grupa rekonstrukcyjna dla klas O - III
10.15 - 10.45   - Poczęstunek
11.00 - 12.00  - Apel
12.30 - 13.00  - Msza św. w KościeleZAWODY ZAPAŚNICZE W SKRZYSZOWIE


W sobotę 9 maja 2015r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie w powiecie Ropczycko-Sędziszowskim
odbył się Majowy Turniej Zapaśniczy w zapasach w stylu klasycznym wśród młodzików i dzieci. Na Turnieju rywalizowało blisko 70 zawodników
i zawodniczek z 4 klubów z województwa podkarpackiego.
W turnieju wystąpili młodzi adepci sportu zapaśniczego z miejscowości Kamień, z Dębicy, z Radomyśla Wielkiego i ze Skrzyszowa. Był to pierwszy taki turniej organizowany przez Klub Sportowy „Orzeł” Skrzyszów.
W zawodach wzięło udział 14 zawodników z Radomyśla Wielkiego, którzy są zawodnikami sekcji zapaśniczej działającej przy Szkole Podstawowej
im gen Wł. Sikorskiego, którą opiekuje się i prowadzi mgr Wojciech Bartkowicz.
Zawodnicy walczyli w trzech grupach – dziewczęta, dzieci i młodzicy. W grupie wiekowej młodzicy powiat mielecki reprezentowali:
w kategorii wagowej do 35 kg. Daniel Ziobroń zajął 1 miejsce, w tej samej kategorii wagowej Igor Szocik był drugi. W kategorii wagowej do 35 kg.
Maciej Stachowicz zajął 2 miejsce. Piotr Szubart w kategorii wagowej do 45 kg. zajął 3 miejsce oraz w kategorii wagowej do 65 kg. Mikołaj Humaj zajął
3 miejsce.
W grupie wiekowej dzieci dla naszego powiatu zdobywali medale:
w kategorii wagowej do 20 kg. Konrad Ziobroń złoty medal Kacper Wałęga srebrny medal oraz Kacper Drąg medal brązowy. W kategorii wagowej do 25 kg. Igor Kilian zajął pierwsze miejsce, w kategorii wagowej do 28 kg. Norbert Moskal zajął 3 miejsce, w kategorii wagowej do 30 kg. Julian Pleban zajął 2 miejsce a Dawid Jarosz 3 miejsce, w kategorii wagowej do 32 kg. Wiktor Szpyrka zajął 3 miejsce oraz w kategorii wagowej do 35 kg Filip Rolle zajął 2 miejsce.
Walki na matach w Skrzyszowie sprawiła chłopcom dużo emocji i radości, wrócili bogatsi w nowe doświadczenia, które będą pomocne kontynuowaniu uprawiania jednej z najstarszych dyscypliny sportu.
Drużynowo Radomyślanie wywalczyli drugie miejsce co według trenera Wojciecha Bartkowicza jest zadowalające i dobrze wróży przed najbliższymi zawodami jakie mają się odbyć w miejscowości Lubzina w powiecie Ropczycko – Sędziszowskim.
MÓJ ULUBIONY BAJKOWY PRZYJACIEL

Dzieci z oddziału przedszkolnego w kwietniu 2015 r. wzięły udział w konkursie plastycznym na temat : „Mój ulubiony bajkowy przyjaciel" organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Radomyślu Wielkim. Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa oraz rozwijanie zdolności  plastycznych.

29 kwietnia dzieciom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe za wykonane prace. Prace zostały wyeksponowane w czytelni biblioteki.

I miejsce zajęli: Idzik Kamila, Olchawa Julia, Dragan Przemysław, Pleban Oliwia, Marczyk Antoni, Marek Wiktoria, Sołowski Hubert.

II miejsce zajęli: Miras Marcelina, Cichoń Wojciech.

III miejsce zajęli: Garncarz Patryk, Tyrpa Hubert, Strączek Filip, Strawa Natasza, Dyjak Jakub.WITAJ MAJ, TRZECI MAJ
2 MAJA DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Dnia 30 kwietnia 2015 r. obchodziliśmy uroczyście rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Z tej okazji uczniowie z klasy VI a przedstawili krótki montaż słowny na temat historycznego znaczenia konstytucji 3 maja.

Uczniowie z klas I – III wykonywali flagi oraz przemaszerowali ulicami miasta, aby uczcić Święto Flagi i przypomnieć mieszkańcom o tych ważnych wydarzeniach.
IX GMINNY KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

Dnia 30 kwietnia 2015 r. w Dulczy Wielkiej odbył się IX Gminny Konkurs Języka Polskiego. W konkursie rywalizowało 19 uczniów, w tym trzy uczennice naszej szkoły: Gabriela Siembab, Martyna Kilian i Wiktoria Giża. Konkurs składał się z jednego etapu, podczas którego uczestnicy rozwiązywali test, wykazując się umiejętnością posługiwania się poprawną polszczyzną.

Uczennica Gabriela Siembab zdobyła II miejsce. Wszystkie uczestniczki otrzymały dyplomy i drobne upominki.
ELIMINACJE POWIATOWE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ
"MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

25 kwietnia 2015 r. w Surowej odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Gminę Radomyśl Wielki w kategorii szkół podstawowych reprezentował uczeń naszej szkoły Krzysztof Kilian. Konkurs składał się dwóch części. W pierwszej uczestnicy zmagali się z testem pisemnym. Do drugiej  części kwalifikowali się najlepsi z pierwszego etapu. Zaledwie jednego punktu zabrakło Krzysztofowi do awansu do części finałowej, a tym samym walki o czołowe miejsca. Mimo to możemy być dumni z postawy naszego reprezentanta. Nagrodami za udział w konkursie były artykuły szkolne, gry edukacyjne i dyplom.
Gratulujemy i życzymy szczęścia w przyszłym roku oraz zajęcia I miejsca.
DZIEŃ ZIEMI

Dnia 22 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Ziemi. Klasy IV – VI miały za zadanie wykonać plakat dotyczący ochrony Ziemi oraz przedstawiciele klas brali udział w konkursie wiedzowym.

I miejsce w tym konkursie zdobyły Wilk Marzena i Aleksandra Kabara z klasy VI a, II miejsce Mrozowska Gabriela i Kopacz Wiktoria z klasy IV b, a III miejsce Skiba Jakub i Mrozowski Jakub z klasy V a. Uczniowie zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Natomiast klasy I – III zorganizowały Dzień Zdrowego Odżywiania. Uczniowie z tej okazji wykonywali sałatki i szaszłyki owocowe i warzywne, które później spożywali w ramach drugiego śniadania. Przygotowanie potraw zostało poprzedzone krótką pogadanką na temat wartości odżywczych owoców i warzyw oraz na temat higieny przygotowania i spożywania posiłków.

Kolejnym zadaniem było wykonanie pracy plastycznej eksponującej owoce i warzywa, które zostały umieszczone na gazetkach klasowych.
XVII GMINNY TURNIEJ EKOLOGICZNY


Dnia 15 kwietnia 2015 r. po raz kolejny nasza szkoła była organizatorem Gminnego Turnieju Ekologicznego dla klas trzecich. Odbywał się on po raz siedemnasty pod hasłem „Wszystko wiemy o Ziemi”.
Celem turnieju było zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej ekologii i ochrony środowiska, kształtowanie poczucia jedności ze środowiskiem naturalnym, aktywizacja i promocja szkół poprzez prezentowanie i honorowanie dokonań uczniów oraz wprowadzanie uczniów w obszar „ zdrowej " rywalizacji.
W turnieju wzięli udział uczniowie z 8 szkół: Dąbia, Dąbrówki Wisłockiej, Dulczy Małej, Dulczy Wielkiej, Janowca, Partyni, Radomyśla Wielkiego i Żarówki.
Uczniowie mieli do wykonania następujące zadania:
1. Rozwiązać test z wiadomości przyrodniczo – ekologicznych
2. Wykonać plakat podczas konkursu
3. Zaprezentować piosenkę o tematyce przyrodniczej
4. Rozwiązać zadanie na spostrzegawczość – „Fotografia z wakacji.”
W turnieju zwyciężyła drużyna z Radomyśla Wielkiego w składzie: Wiktor Dubiel, Oliwia Zielińska, Milena Subernat i Olaf Niemczura pod kierunkiem
p. Jolanty Wolanin. Drugie miejsce zajęła drużyna z Janowca, a trzecie miejsce drużyna z Dąbrówki Wisłockiej. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi, które ufundował Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół w Radomyślu Wielkim
oraz Burmistrz Radomyśla Wielkiego.
Organizatorkami turnieju są p. Beata Popielarz i p. Anna Wolanin."POZYTYWNIE NAELEKTRYZOWANI"

14.04.2015 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia z zakresu geografii, fizyki i chemii prowadzone przez studentów Politechniki Rzeszowskiej „Pozytywnie Naelektryzowani.” Myślą przewodnią zajęć były wielkie odkrycia geograficzne oraz pokaz doświadczeń z zakresu chemii i fizyki, a także wykorzystanie nowych urządzeń, które umożliwiły ludziom podróże po lądach, pod wodą oraz w kosmos. Grupa w sposób naukowy połączony ze scenkami humorystycznymi demonstrowała różne możliwości budowania urządzeń domowym sposobem, które umożliwiły ludziom podbój kosmosu, wyprawy w głąb oceanów i poznawanie nowych lądów. Demonstrowali proste zjawiska fizyczne i doświadczenia chemiczne. W zajęciach uczestniczyli także uczniowie.
SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM NASZEJ SZKOŁY


13 kwietnia gościliśmy u nas reżysera Wiktora Suskiewicza (Koślę), byłego ucznia naszej szkoły. Reżyser pasjonująco opowiadał o swojej pracy  ze szczególnym uwzględnieniem faktów, związanych z nagrywaniem serialu „M jak miłość.” Spotkanie odbyło się dla uczniów klas IV – VI         i zorganizowane zostało przez p. A. Wolanin i p. A. Szczurka. Reżyser odpowiedział na wszystkie pytania uczniów. Przedstawił drogę do kariery zawodowej, codzienne zajęcia związane z pracą, ubarwiając wypowiedź licznymi anegdotami.

Na zakończenie artysta wpisał się do księgi pamiątkowej, otrzymał kwiaty i został nagrodzony gromkimi brawami. Udzielił także wywiadu przedstawicielom Kółka dziennikarskiego.ROCZNICA MORDU KATYŃSKIEGO I KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

W poniedziałek 13 kwietnia 2015 r. odbył się uroczysty apel upamiętniający ofiary Mordu Katyńskiego i ofiary katastrofy samolotu pod Smoleńskiem. Montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów klas V i Vi pod opieką p. M. Cisło i p. B. Pleban uświadomił wychowankom potrzebę mówienia o tych, którzy oddali swoje życie dla Ojczyzny i o tych, którzy chcąc złożyć im hołd tragicznie zginęli. Został utworzony specjalny Kącik Pamięci poświęcony ofiarom.GMINNY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ


10 kwietnia 2015 r. odbył się Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o złoty mikrofon organizowany przez Centrum Kultury w Radomyślu Wielkim.
Naszą szkołę reprezentowały solistki w II kategoriach.
W pierwszej dziewczynki z kl. II a: Zofia Litwin, która zdobyła wyróżnienie oraz Emilia Grzyb i Julia Kwater.
W kategorii II klas IV – VI wystąpiły: Łucja Niedbała z kl. V b, która zajęła I miejsce, a tym samym zdobyła złoty mikrofon, Julia Koczwara z kl. VI a,
która zajęła III miejsce i Gabriela Pisarczyk z kl. IV b, która zdobyła wyróżnienie.PIERWSZY EGZAMIN

Dnia 1 kwietnia 2015 r. 33 uczniów przystąpiło do obowiązkowego Sprawdzianu. Sprawdzian składał się z dwóch części. Pierwsza z nich sprawdzała wiadomości z języka polskiego i matematyki, w tym wykorzystanie wiadomości z tych przedmiotów w kontekście historycznym i przyrodniczym. Drugą część Sprawdzianu stanowił test z języka angielskiego.
GMINNY FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZOWEGO "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

25 marca 2015 r. odbył się gminny finał ogólnopolskiego konkursu wiedzowego "Młodzież Zapobiega Pożarom". W konkursie brali udział uczniowie reprezentujący wszystkie szkoły z terenu naszej gminy w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii szkół podstawowych reprezentowali nas:
Jurkowska Kinga, Wilk Marcelina, Drąg Dominik, Kilian Krzysztof, Jakub Skiba, Siembab Szymon. Pierwsze miejsce zdobył uczeń Szkoły Podstawowej
w Podborzu, a drugie miejsce uczeń naszej szkoły - Krzysztof Kilian i tym samym zapewnił sobie udział w kolejnym etapie konkursu. Dobrze zaprezentowała się reprezentantka naszej szkoły - Kinga Jurkowska, która zajęła czwarte miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Etap powiatowy konkursu "Młodzież Zapobiega Pożarom" odbędzie się w kwietniu. Trzymamy kciuki za naszego reprezentanta i życzymy zajęcia jak najwyższego miejsca i awansu do etapu wojewódzkiego.
WITAJ WIOSNO!

Dnia 20 marca 2015 r. uczniowie klas I – III tradycyjnie powitali wiosnę. Uczennice z klasy II a przygotowały piękną Marzannę.

Następnie w kolorowym korowodzie wszyscy uczniowie przeszli na boisko szkolne, aby pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Wierszem i piosenką powitaliśmy wiosnę, a po spaleniu kukły i pożegnaniu zimy został tylko cień mgły. Natomiast wiosna rozbudzona i pełna energii rozpoczęła upiększać nam wokół przyrodę.

W tym dniu mieliśmy okazję obejrzeć zaćmienie Słońca, które na wielu z nas zrobiło ogromne wrażenie.STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA

Uczniowie z klas II a, b oraz III a przystąpili w grudniu do Ogólnopolskiej Stypendiady Wczesnoszkolnej. Do konkursu przystąpiło 31 uczniów. Uczniowie zmagali się w czterech konkursach: czytelniczym „Abecadło”, ortograficznym „Ortografek”, matematycznym „Plusik”, plastycznym „Plastuś.”

Tylko w konkursie plastycznym udało się uczniom zdobyć wyróżnienie. Są to: Wiktoria Lipa i Katarzyna Misiewicz  z kl. II b, Zofia Litwin z kl. II a oraz Oliwia Czapiga i Weronika Kopacz z kl. III a. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za udział w poszczególnych konkursach.
LEGENDY I BAŚNIE POLSKIE

Uczniowie naszej szkoły z klas II a, III a, III b brali udział w II Ogólnopolskim Konkursie plastycznym „Legendy, baśnie i bajki polskie”.

Do konkursu przystąpiło 11 osób. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną do wybranej książki „ Kwiat paproci”, „Waligóra i Wyrwidąb”, „Szewczyk Dratewka”, „O tym jak Króla Popiela myszy Zjadły.”

I miejsce w województwie zajął Kacper Gibek z klasy III b.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie.
ZAWODY ZAPAŚNICZE W KAMIENIU

W ubiegłą sobotę 28.02.2015r. w miejscowości Kamień w powiecie rzeszowskim, odbył się II Wiosenny Turniej Zapaśniczy o Puchar Wójta Gminy Kamień
 w zapasach w stylu wolnym. Organizatorami Turnieju byli: Urząd Gminy oraz Wójt Gminy Kamień mgr Ryszard Bugiel.
Zawody odbywały się w hali sportowej Zespołu Szkół im. Św. Stanisława Kostki w miejscowości Kamień. W zawodach wzięło udział 67 zawodników
i zawodniczek z 4 klubów z województwa Podkarpackiego – UKS Kamień, Stal Rzeszów, Orzeł Skrzyszów oraz KS Radomyślanka Radomyśl Wielki.
Powiat mielecki reprezentowało 15 zawodników z sekcji zapaśniczej działającej przy Szkole Podstawowej im gen. Wł. Sikorskiego w Radomyślu Wielkim.
Po zaciętych walkach wszyscy w swoich kategoriach wagowych sięgnęli po medale.

Radomyślanie w swoich kategoriach wagowych zajmowali odpowiednio miejsca:
Batko Sławomir - I miejsce,
Szocik Igor - I miejsce,
Pleban Julian – I miejsce
Ziobroń Daniel – I miejsce,
Ziobroń Konrad – I miejsce,
Rolle Filip - I miejsce,
Stachowicz Maciej - II miejsce,
Szpyrka Wiktor – II miejsce,
Kilian Igor – II miejsce,
Moskal Norbert – II miejsce,
Drąg Kacper - II miejsce.
Humaj Mikołaj – III miejsce,
Wałęga Jakub - III miejsce,
Wałęga Kacper – III miejsce,
Wilaszek Jakub - III miejsce,
Drużynowo ekipa z Radomyśla zajęła III miejsce.

Występ zapaśników z Radomyśla Wielkiego był dla większości debiutem na zawodach, jak się okazało mata w Kamieniu była dla nich „przychylna”.
Ten start należy uważać za udany - ocenia trener ekipy z Radomyśla Wielkiego mgr Wojciech Bartkowicz.
Podziękowanie należy się sponsorom, którzy pomogli w wyjeździe na zawody – panu Władysławowi Giża i państwu Małgorzacie i Robertowi Stachowicz.
Podobnych sukcesów życzymy zawodnikom w kolejnych występach.
ŻYWA LEKCJA LITERACKA

20.02.2015 r. nasza szkołę odwiedzili aktorzy, którzy przeprowadzili żywą lekcję literacką pt. „Epika, liryka i dramat” w kl. IV – VI.
Niejeden uczeń przekonał się, że opanowanie znajomości trzech rodzajów literackich nie jest takie trudne i monotonne.

Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób nadzwyczaj oryginalny i ciekawy.

Była to rzeczywiście nietypowa lekcja języka polskiego.DZIEŃ KOTA

Uczniowie naszej szkoły bardzo lubią koty... Dlatego też, w Dniu Kota (17 lutego) w szkole pojawiło się dużo „kotów” – uczniów przebranych za koty. Każdy „kotek” dostał cukiereczka od przedstawicieli S.U. Ogłoszono również konkurs plastyczny „Mój kotek.” Na konkurs wpłynęło ponad 50 pięknych  prac. Każdy uczestnik konkursu dostał dyplom i upominek z kotkiem.

Najlepsi dostali „kocie” nagrody.

Byli to: Wiktoria Lipa, Marta Machnik, Wiktoria Chmiel, Angelika Ziobroń, Dominik Cichoń, Zofia Litwin, Karolina Ryba, Martyna Wyzga, Lila Miras, Aleksandra Czapiga, Grzyb Emilia. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i dobrze się bawili.JUŻ FERIE!!!

Pierwszy tydzień ferii był w naszej szkole pełen atrakcji dla chętnych uczniów. Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktora z teatru z Rzeszowa i brać udział w różnych zabawach i zawodach organizowanych przez animatorów z „ Kulkolandu.”

Kolejną atrakcją był teatrzyk. Oprócz tego chętni uczniowie brali udział w zajęciach plastycznych, z  j. angielskiego oraz tanecznych.

Wszystkie wyżej wymienione zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem uczniów i były czasami jedyną formą aktywnego wypoczynku uczniów w okresie ferii zimowych.BEZPIECZNE FERIE

W ostatnim dniu przed feriami do naszej szkoły przybyli strażacy z OSP Radomyśl Wielki zaproszeni przez p. dyrektor.

Strażacy przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego spędzania ferii w domu, na lodowisku i innych miejscach. Pokazali jak zachować się w razie załamania się lodu na rzece, jeziorze czy stawie. Jak pomóc takim osobom oraz jak wezwać pomoc.

Najbardziej aktywni uczniowie zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.PÓŁFINAŁY POWIATOWE MINI KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

W SZKOLE PODSTAWOWEJ W RADOMYŚLU WIELKIM


W dniu 30.01.2015r. w Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim odbył się powiatowy półfinał mini piłki koszykowej dziewcząt i chłopców, w którym o mistrzostwo walczyli reprezentantki szkół z Przecławia, Chorzelowa i Radomyśla Wielkiego wśród dziewcząt oraz z Przecławia, Chorzelowa i Podborza wśród chłopców. W grupie chłopców pierwsze miejsce zajęła reprezentacja z Przecławia przed Podborzem i Chorzelowem, w grupie dziewcząt zwyciężyła reprezentacja z Przecławia przed Radomyślem Wielkim i Chorzelowem.
W składzie reprezentacji Szkoły Podstawowej z Radomyśla wystąpiły: Gałat Kinga, Bytnar Edyta, Kilian Martyna, Labak Karolina, Wałęga Wiktoria, Wałęga Weronika, Tyrpa Gabriela, Wilk Marcelina, Wilk Marzena, Kużdżał Klaudia, Ryba Karolina oraz Koczwara Julia. Dziewczęta z Radomyśla występowały pod opieką mgr Wojciecha Bartkowicza.

Wyniki Dziewcząt:
Radomyśl Wielki – Chorzelów: 11 do 7
Chorzelów – Przecław: 7 do 18
Radomyśl Wielki – Przecław: 17 do 22

Wyniki chłopców:
Chorzelów – Przecław: 8 do 32
Przecław – Podborze: 13 do 8
Chorzelów – Podborze: 7 do 18NIECH ŻYJE BAL!!!

28 stycznia w naszej szkole tradycyjnie odbył się bal karnawałowy dla wszystkich uczniów. Do tańca przygrywała nam p. Maria Wałęka. Uczniowie mogli zaprezentować się w różnych tańcach oraz brali udział w różnych konkursach organizowanych przez p. Marię. Uczniowie z klas I – III zaprezentowali się w różnych kostiumach, co pozwoliło na uatrakcyjnienie balu. Wszyscy bawili się z radością i zadowoleniem.
ZAWODY ZAPAŚNICZE W RZESZOWIE

W sobotę 24 stycznia 2015r. w hali sportowej IV LO im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie odbyły się IV Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w zapasach w stylu wolnym. Wśród kadetów, młodzików i dzieci rywalizowało 111 zawodników z 16 klubów z Polski, Ukrainy, Czech i Słowacji. Był to pierwszy taki turniej dla dzieci i młodzików w regionie w tym roku. W zawodach wzięli udział 4 zawodników z Radomyśla Wielkiego, którzy są zawodnikami sekcji zapaśniczej działającej przy szkole podstawowej, którą prowadzi mgr Wojciech Bartkowicz. Najlepiej w zawodach zaprezentowali się Sławomir Batko, który w kat. wagowej do 63kg zajął 5 miejsce, Daniel Ziobroń w kat. wagowej do 32kg zajął 8 miejsce, Jakub Wilaszek w kat. wagowej do 42kg zajął 10 miejsce oraz Piotr Szubart, który w kat. wagowej do 47 kg zajął 12 miejsce. 


ZAWSZE NIECH BĘDZIE BABCIA I DZIADEK

Dnia 22.01.2015 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z klas 0 - III pod kierunkiem wychowawców przygotowały program artystyczny. Klasa 0 przygotowała dla swoich dziadków tańce, klasy pierwsze zaśpiewały piosenki. Natomiast klasy drugie popisały się recytacją wierszy i krótkim przedstawieniem.

Na zakończenie klasy trzecie popisały się swoimi zdolnościami aktorskimi w przedstawieniu pt. „O Marzence”.

Po wysłuchaniu części artystycznej dziadkowie i babcie zostali obdarowani przez swoich wnuków własnoręcznie wykonanymi upominkami oraz zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców z klas 0 – III.


MATEMATYKA - KRÓLOWĄ NAUK

„Matematyka jest to królowa wszystkich nauk” – pod takim hasłem 19.01.2015r.  odbyło się w naszej szkole spotkanie z p. prof. dr hab. Józefem Taborem – znakomitym matematykiem, pracownikiem Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Pan Profesor opowiadał uczniom o swojej drodze naukowej, anegdoty o sławnych matematykach, zadawał ciekawe zagadki matematyczne i zachęcał uczniów, aby uczyli się matematyki. Następnie słuchacze zasypali Pana Profesora mnóstwem pytań.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Pomysłodawcą tego spotkania był jeden z członków „Klubu Ciekawskich” prowadzonego przez p.mgr Lucynę Trojak.

GMINNA MINI KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
W SZKOLE PODSTAWOWEJ W RADOMYŚLU WIELKIM

W dniu 14.01.2015r. w Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim odbył się gminny finał mini piłki koszykowej dziewcząt i chłopców, w którym
o mistrzostwo w gminie walczyli reprezentanci szkół z Partyni, Dulczy Wielkiej i Radomyśla Wielkiego wśród dziewcząt oraz z Dąbrówki Wisłockiej, Dulczy Wielkiej i Podborza wśród chłopców. W grupie chłopców pierwsze miejsce zajęła reprezentacja z Podborza przed Dulczą Wielką i Dąbrówką Wisłocką,
w grupie dziewcząt zwyciężyła reprezentacja z Radomyśla Wielkiego przed Partynią i Dulczą Wielką.

W składzie reprezentacji Szkoły Podstawowej z Radomyśla wystąpiły: Gałat Kinga, Bytnar Edyta, Kilian Martyna, Jankowska Gabriela, Wałęga Wiktoria, Wałęga Weronika, Tyrpa Gabriela, Dudek Aleksandra, Wilk Marcelina, Wilk Marzena, Kużdżał Klaudia, Labak Karolina, Leśniowska Zuzanna, Ryba Karolina oraz Koczwara Julia. Dziewczęta z Radomyśla występowały pod opieką mgr Wojciecha Bartkowicza.
Dziewczęta z Radomyśla Wielkiego oraz chłopcy z Podborza będą reprezentować naszą gminę w półfinałach powiatowych, które odbędą się w lutym
w Przecławiu.POMAGAMY MISJOM

Dnia 26 grudnia 2014 r. w dzień św. Szczepana męczennika dzieci z naszej szkoły po raz kolejny wzięły udział w „Kolędzie Misyjnej.”

Tegoroczne kolędowanie było pod hasłem „MA TOTO TI AMOLENGE” („Usłysz płacz dzieci”). Zorganizowano 12 grup kolędniczych w których wzięło udział 72 dzieci z naszej szkoły oraz wolontariusze – opiekunowie z gimnazjum i szkoły średniej.

Ofiary zebrane przez dzieci w tym roku będą przeznaczone na pomoc dzieciom z następujących krajów: Republiki Konga, Demokratycznej Republiki Konga, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Brazylii, Peru i Boliwii.

Grupy kolędnicze przygotowała s.  Dorota Leśniowska.


MAGICZNY CZAS ŚWIĄT

W okresie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, jak co roku w naszej szkole odbyło się wspólne kolędowanie. Każda z klas śpiewała przygotowaną przez siebie kolędę. Uroczystość miała miejsce na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej.

Chcąc, aby świąteczne spotkanie dyrekcji szkoły, nauczycieli i uczniów było wyjątkowe poszczególne klasy oprócz śpiewu kolęd brały udział w aranżowaniu żywej szopki. Była więc Maryja z Józefem i z Dzieciątkiem, Aniołowie, Trzej Królowie, Pastuszkowie, wołek i osiołek.

Po zakończonym kolędowaniu wszyscy uczniowie udali się do swoich klas, aby w nich wraz z wychowawcami uczestniczyć w przygotowanych przez siebie Klasowych Wigiliach.WITAJ ŚWIĘTY MIKOŁAJU!

Do naszej szkoły 5 grudnia zawitał św. Mikołaj. Spotkanie z Mikołajem rozpoczęło się od krótkiego powitania przez uczniów klasy II b pod kierunkiem p. Magdaleny Cisło. Uczniowie zaśpiewali Mikołajowi kilka piosenek oraz wyrecytowali dla „świętego” kilka pięknych wierszy. Następnie Mikołaj wręczył każdej klasie słodkie upominki i udał się na spotkania z uczniami w swoich klasach wręczając uczniom różne prezenty.I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM


„Swoją radość można znaleźć
W radości innych,
To właśnie jest tajemnica szczęścia.”
G. Bernanos


Jak co roku Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie odwiedził św. Mikołaj z Radomyśla Wielkiego, który przybył ze Szkoły Podstawowej
im. gen. Władysława Sikorskiego. To już 8 lat odkąd nasza szkoła włącza się w akcję zakupu prezentów dla podopiecznych,
by sprawić im radość, by ten dzień był wyjątkowy.
Opiekę nad akcją jak co roku sprawowała p. E. Hajduk.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji, panu Henrykowi Bajorowi za bezinteresowne dostarczenie prezentów dla Dzieci.
Cieszy nas to, że są jeszcze ludzie dobrego serca, na których możemy liczyć i przyczyniać się w niesieniu dobra dla innych.WIECZÓR ANDRZEJKOWY


Dnia 27.11.2014 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa połączona z konkursami i wróżbami. Samorząd Uczniowski
pod kierunkiem p.Lucyny Trojak przygotował wiele niespodzianek dla uczniów. Jedna z nich były ciasteczka z wróżbami.
W przerwach między tańcami uczniowie uczestniczyli w różnych wróżbach, zabawach i konkursach.
Wszyscy doskonale się bawili.NIEZAWODNI WOKALIŚCI

26 listopada 2014 r. naszą szkołę reprezentowało 6 wokalistów w Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej organizowanym przez SCKiB w Radomyślu Wielkim. Jury doceniło walory naszych młodych wykonawców i nagrodziło dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi następujące osoby:
Wiktorię Cichoń z kl. V a, która zajęła I miejsce
Julię Koczwarę z kl. VI a, która zajęła II miejsce
Łucję Niedbałę z kl. V b i Adama Szczurka z kl. V a, którzy zajęli III miejsce. Uczniów do konkursu, jak co roku przygotowywała p. Elżbieta Hajduk.WYWIADÓWKA

Spotkanie z rodzicami odbyło się w dniu 25.11.2014 r. o godzinie 16.30.


Turniej Zapaśniczy o Puchar Dyrektora GZEAS w Radomyślu Wielkim

 

W dniu 22.11.2014 w Radomyślu Wielkim na terenie Szkoły Podstawowej im gen. Władysława Sikorskiego odbył się: Turniej Zapaśniczy dziewcząt i chłopców o Puchar Dyrektora GZEAS w Radomyślu Wielkim.
Organizatorami turnieju byli:
 – Urząd Gminy w Radomyślu Wielkim
 - Szkoła Podstawowa im gen. Władysława Sikorskiego w Radomyślu Wielkim
 - Sekcja zapaśnicza działająca przy Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim
Celem imprezy było wyłonienie najlepszych zawodników w grupie wiekowej dzieci i młodzicy, promocja Gminy Radomyśl Wielki popularyzacja sportu zapaśniczego oraz promocja aktywnego i sportowego trybu życia. W turnieju wzięło udział 38 zawodników i zawodniczek z 3 klubów z województwa Podkarpackiego.
Gminę Radomyśl Wielki reprezentowali uczniowie Gimnazjum Publicznego oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim.
Dominik Dubiel który w swojej kategorii wagowej zajął - 2 miejsce, Batko Sławomir - 1 miejsce, Humaj Mikołaj - 2 miejsce, Szubart Piotr - 2 miejsce, Stachowicz Maciej - 1 miejsce, Szocik Igor - 1 miejsce, Szpyrka Wiktor – 3 miejsce, Ziobroń Daniel - 1 miejsce, Rolle Filip - 2 miejsce, Wałęga Jakub – 3 miejsce, Wałęga Kacper – 2 miejsce, Giża Kacper – 3 miejsce, Kilian Igor – 1 miejsce oraz Moskal Hubert – 1 miejsce.
Drużynowo zespół z Woli Ocieckiej zajął 1 miejsce, zespół z Radomyśla zajął 2 miejsce i Kamienia 3.
Słowa podziękowania należą się również sponsorom – państwu Małgorzacie i Robertowi Stachowicz oraz panu Władysławowi Giża, którzy wsparli finansowo organizację zawodów.
Zawody były sprawdzianem umiejętności młodych adeptów zapasów gdyż dla większości z nich był to pierwszy występ w zawodach i prawie w stu procentach zawodnicy zaprezentowali się z najlepszej strony.
Trener Wojciech Bartkowicz uważa, że w przyszłości będzie można liczyć na dalsze sukcesy zawodników z Radomyśla.


ŻYWA LEKCJA HISTORII

Dnia 20.11.2014 r. w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja historii. Nauczyciel z gimnazjum p. mgr Ireneusz Weryński przedstawił historię tradycyjnego stroju polskiego szlachcica, jego cechy charakterystyczne, podstawowe surowce, z których był wykonany, krój, zdobienia, różnice wynikające  ze zmieniającej się mody i będące świadectwem stanu cywilnego. W tradycyjnym ubiorze polskiego szlachcica najważniejszy był żupan i kontusz przewiązany specjalnym pasem kontuszowym. Ponadto szlachta nosiła charakterystyczne czapki, buty i szable.

Zaprezentował również broń, którą posługiwała się polska szlachta i rycerze.


11 LISTOPADA

Dnia 7.11.2014 r. w Szkole Podstawowej im. gen. Wł. Sikorskiego odbyła się uroczysta akademia z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie zaprezentowali piękne wiersze patriotyczne, obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą polskie pieśni patriotyczne oraz drogę Polaków do odzyskania upragnionej wolności.
Akademię przygotowały panie Małgorzata Chmura i Barbara Żala, a wiersze i pieśni wykonali uczniowie klasy VI b.


NAJWIĘKSZA LEKCJA GOTOWANIA - REKORD GUINNESSA

Dnia 7.11.2014 r. nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji bicia rekordu Guinnessa „Największa lekcja gotowania – wiele lokalizacji.” Lekcja rozpoczęła się punktualnie o godz. 10.00 w całej Polsce i nie mogła trwać krócej niż 30 minut. Zadaniem uczestników było wykonanie twarożku i „wyczarowanie” np. myszki, jeżyka, słoneczka itp. Następnie każdy uczestnik miał za zadanie wykonać kanapkę i dwa szaszłyki owocowe. W tej akcji brały udział również mamy p. Smoła Aneta, Siembab Dorota oraz Krzystyniak Beata. Pomocą służyły także dwie panie nauczycielki p. Anna Wolanin i p. Magdalena Cisło. Koordynatorem całej akcji była p. Beata Popielarz.
Przebieg całej próby nadzorowali dyrektor GZEAS p. Andrzej Przybyszewski, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek
p. Artur Olchawa oraz rzecznik prasowy Urzędu Gminy p. Anna Bratek.
Po zakończonej próbie nastąpiła degustacja przygotowanych potraw i wspólne śniadanie.
Ta lekcja na pewno pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczniów.


POMAGAMY ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA

Z okazji Dnia Kundelka w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował spotkanie z wolontariuszami ze Schroniska dla Zwierząt „Animals” w Mielcu. Z tej okazji były przeprowadzone krótkie pogadanki na temat opieki nad zwierzętami oraz historii utworzenia Dnia Kundelka. Uczniowie wykonywali też plakaty na drzwi przedstawiające sylwetki psów oraz psy i koty, które można postawić. Przez dwa tygodnie była prowadzona zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Mielcu pod kierunkiem p. Anny Wolanin.
Zebrano razem 145 kg 975 g karmy. Najwięcej zebrała klasa VI b –27 kg 855g. Klasa I b – 18kg 845g, klasa III a – 17 kg 520 g, klasa III b – 17 kg 465 g, oddział przedszkolny – 15 kg 835 g, klasa V b – 14 kg 900 g, klasa II a- 13 kg 155 g, klasa VI a- 12 kg 625 g, klasa IV a -11 kg 060 g, klasa I a – 7 kg 700 g, klasa V a – 3 kg, klasa IV b – 2 kg 715 g, klasa II b – 2 kg 465 g.
Zebrano także koce i kości do gryzienia.


KONKURS RECYTATORSKI POEZJI JANA PAWŁA II


Dnia 21. 10. 2014 r. w Gimnazjum Publicznym w Radomyślu Wielkim odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II.
Uczniowie recytowali jeden wiersz i byli oceniani przez trzyosobowe jury. Uczennica naszej szkoły Martyna Kilian zdobyła II miejsce, a uczennica Marzena Wilk zajęła IV miejsce. Uczennice do konkursu przygotowały p. B. Pleban i p. E. Hajduk.
Konkurs uświetniła piękna dekoracja i kremówki „papieskie.” Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali ulubioną pieśń papieża „Barkę.”Jesteśmy już uczniami

17 października 2014 roku do „Braci uczniowskiej” Szkoły Podstawowej im.gen.Wł. Sikorskiego w Radomyślu Wielkim zostało przyjętych 50 pierwszoklasistów.
Uroczystość rozpoczęli częścią artystyczną, w której pięknie prezentowali swoje umiejętności w zakresie recytacji i śpiewu. Wszyscy byli bardzo przejęci , nie wyłączając licznie zgromadzonych rodziców.
Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie, następnie Pani Dyrektor symbolicznym ołówkiem dokonała pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Na pamiątkę tego wydarzenia nasi odświętnie ubrani uczniowie otrzymali dyplomy, zrobione własnoręcznie przez starszych kolegów papierowe smoki oraz prezenty od rodziców.
Świadkami uroczystości byli rodzice.

Ten dzień na długo pozostanie w naszych sercach i pamięci.DZIĘKUJEMY WAM...

Dnia 13 października 2014r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia edukacji Narodowej. Program artystyczny pt.”Dziękujemy Wam” przedstawili uczniowie pod kierunkiem p. M. Cisło, p. B. Pleban i p. M. Chmury.
Uczniowie z humorem oraz na poważnie podziękowali nauczycielom za przekazywaną wiedzę, zaangażowanie i serce.
Na koniec wręczyli pedagogom pamiątkowe życzenia.
W dalszej części uroczystości Dyrektor Szkoły mgr Małgorzata Labak wręczyła wyróżniającym się nauczycielom Nagrody Dyrektora Szkoły.Gminna sztafeta przełajowa


W dniu 10 października 2014r. na terenie Gimnazjum Publicznego
w Radomyślu Wielkim odbył się gminny finał w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Na starcie stanęło 7 reprezentacji dziewcząt i 6 reprezentacji chłopców.
Wśród dziewcząt triumfowała drużyna z Dulczy Wielkiej przed Radomyślem i Partynią, a w śród chłopców zwyciężyła szkoła z Partyni przed Radomyślem i Dulczą Wielką. Drużyny z dwóch pierwszych miejsc mają prawo reprezentować naszą gminę w finale powiatowym w Mielcu, który odbędzie się 24 października.
W finałach gminnych Szkołę z Radomyśl Wielki Reprezentowali uczniowie:

Dziewczęta

Bytnar Edyta
Gałat Kinga
Kilian Martyna
Koczwara Julia
Sorochman Karolina
Wilk Marzena

Chłopcy:
Drąg Dominik
Idzik Jakub
Kulpa Kacper
Machnik Wiktor
Motyka Konrad
Skiba Jakub
Z występu młodych biegaczy zadowolony jest ich nauczyciel mgr Wojciech Bartkowicz, który liczy na dalsze sukcesy.SAVOIR VIVRE

Dnia 9.10.2014 r. odbyło się spotkanie z aktorami z grupy rekonstrukcyjnej z Lublina, którzy zaprezentowali przedstawienie na temat zasad dobrego zachowania i odpowiednich manier w różnych sytuacjach i w kontaktach z dorosłymi. Spektakl odbył się dzięki dofinansowaniu z Rady Osiedla. Uczniowie brali również udział w konkursie dotyczącym poznanych wiadomości w spektaklu.


TEATR "TYGRYS PIETREK"

Dnia 2. 10. 2014 r. odwiedzili naszą szkołę aktorzy Teatru Maska w Rzeszowie.  Dzięki współpracy z Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim uczniowie klas 0 – 3 mogli obejrzeć spektakl pt. „Tygrys Pietrek.” Przedstawienie opowiadało o  małym Tygrysie, który bał się wszystkiego.  Bał  się huku i trzasku piorunów, gradu, chmur, bał się mroku i blasku, a nawet brzęczenia muchy. Zaniepokojona tym faktem Mama Tygrysica postanawia wraz z innymi Tygrysami pokazać malcowi, co to jest strach i skąd się bierze odwagę. Dzieci z wielką uwagą i w skupieniu śledziły losy małego tygryska. Po skończonym spektaklu odbyły się warsztaty teatralne, na których uczniowie zapoznali się z rodzajami lalek wykorzystywanych w teatrze oraz mogli wykazać się zdolnościami aktorskimi.
DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE   

30 września obchodziliśmy święto naszych chłopaków. Z tej okazji odbyła się dyskoteka dla klas IV – VI. W czasie tańców chłopcy wykazali się umiejętnościami tanecznymi.
W programie nie zabrakło konkursów, w trakcie jednego z nich odbył się konkurs na „Mistera szkoły 2014”. Każdą klasę reprezentował jeden uczeń. Wszyscy uczestnicy musieli wykazać się inteligencją w kilku dziedzinach m.in. w zachowaniu się na co dzień, w dziedzinie literatury, sportu, przeszli test wytrzymałościowy.
Po podsumowaniu punktów przez jury, okazało się, że najlepszym chłopakiem, z największą ilością punktów został uczeń z kl. IV b Mikołaj Humaj.
W radosnej atmosferze, pełnej wrażeń uczniowie wybornie spędzili ten niezapomniany dzień.Powiatowy finał V Turnieju o Puchar Donalda Tuska


W dniu 23 września 2014r. na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 9 w Mielcu odbył się Powiatowy finał V Turnieju o Puchar Donalda Tuska w mini piłce nożnej dzieci w kategorii wiekowej 10-12 lat. Na turnieju w Mielcu wystąpili zwycięscy eliminacji gminnych – reprezentacja Szkoły Podstawowej im gen. Wł. Sikorskiego z Radomyśla Wielkiego.Piłkarze z Radomyśla po zaciętych i emocjonujących meczach awansowali do rozgrywek na wyższym szczeblu zajmując II miejsce. Radomyślanie ulegli nieznacznie, 4:5 reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 1 z Mielca.
Opiekun drużyny Wojciech Bartkowicz liczy na dalsze sukcesy swoich podopiecznych w półfinale wojewódzkim.Powiatowe Mistrzostwa lekkoatletyczne


W dniu 22 września 2014r. w Mielcu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się indywidualne powiatowe mistrzostwa w lekkiej atletyce. Gminę Radomyśl Wielki Reprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im gen. Wł. Sikorskiego w Radomyślu Wielkim.
Zawody odbyły się na obiektach ZKS „Stal” Mielec rozgrywane
w konkurencjach lekkoatletycznych – biegi, skoki i rzuty. Reprezentanci szkoły z Radomyśla wrócili z trzema medalami: Kilian Martyna w biegu sprinterskim na 60m zdobyła brązowy medal, w skoku wzwyż Gałat Kinga zdobyła srebrny medal oraz Dereń Grzegorz zdobył złoty medal również w skoku wzwyż.Na uwagę zasługują również Siembab Szymon, który startował w biegu na 1000m a także Kulpa Kacper startujący w rzucie piłeczką palantową, obaj zajęli szóste lokaty w powiecie. Z występu młodych lekkoatletów zadowolony jest ich nauczyciel mgr Wojciech Bartkowicz.


Zawody zapaśnicze w Rzeszowie

 

W niedzielę 7 września w hali sportowej klubu „Stal Rzeszów” przy ul. Hetmańskiej rozegrany został I Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich w zapasach – styl wolny.

Był to pierwszy taki turniej dla dzieci i młodzików w regionie.
W zawodach brało udział 78 zawodników z Polski - Rzeszów, Ruda Śląska, Kraśnik, Skrzyszów, Warszawa, Teresin oraz Radomyśl Wielki, Ukrainy - Chmielnicki, Zbaraż, Lwów, Kamieniec Podolski i Słowacji - Koszyce.

Szkołę z Radomyśla Wielkiego reprezentowało 8 uczniów, którzy są zawodnikami sekcji zapaśniczej działającej przy szkole podstawowej, którą prowadzi mgr Wojciech Bartkowicz.

Najlepiej w zawodach zaprezentowali się Dominik Dubiel, który w kat. wagowej do 100kg zajął 2 miejsce oraz Mikołaj Humaj, który w tej samej kat. wagowej zdobył brązowy medal. Bliski miejsca medalowego był Daniel Ziobroń, który ostatecznie zajął 5 miejsce.

W turnieju brali również udział, Wilaszek Jakub, Stachowicz Maciej, Norbert Palka, Szpyrka Wiktor i Szubart Piotr, którzy zajęli dalsze miejsca. BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Dnia 05.09.2014r. odbyło się coroczne spotkanie z funkcjonariuszami posterunku policji w Radomyślu Wielkim starszym aspirantem Krzysztofem Mrówką i aspirantem Tomaszem Strzyżem, którzy przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz o zachowaniu bezpieczeństwa w kontaktach z nieznajomymi. Policjanci odpowiadali również na zadawane pytania przez uczniów.

Podstrony (2): Aktualności Ogłoszenia