2017. 08. 23. - Megrendezték a harmadik Tour de Bobófalvát!

Közzététel dátuma: 2018.04.05. 20:47:05

A mai napon sikeresen megrendezésre került a harmadik Tour de Bobófalva amatőr kerékpárverseny. A versenyzők jól érezték magukat, az idő - ugyan kissé meleg - tökéletes volt. Az idei futamon kordonokat is rendeltek a még zökkenőmentesebb és biztonságosabb lebonyolítás érdekében, melyek be is váltak. Az elmúlt évekkel ellentétben idén felfújt légapu is volt a rajt és cél vonalában, illetve a győztes megállapítása chip útján történt.

A szurkolói tábor is pozitívan emlékezett meg a nap eseményéről. A lezárt utak száma idén is sok volt, így eléggé nehezítette a gépjárműforgalmat. Az SzK és SzV a verseny ideje alatt nem közlekedett.

A versenyzőknek - elmondásuk szerint - a Szarvaskút és Bobófalva között lévő szakasz jelentette a legnagyobb nehézséget, akárcsak az elmúlt két évben, ahol sebességük jelentősen lecsökkent. A futam alatt sem rosszullét, sem sérülés nem történt. Mondhatjuk, hogy ismét egy csodás versenyen vagyunk túl.

A kerékpárversenyen tíz bringás vett részt, érmeket a következők szereztek: a 2017-es Tour de Bobófalvát K. Imola szarvaskúti lakos nyerte 14 perc 10 másodperces álomidővel. A dobogó másik két helyére is nők kerültek; második lett K. Zorka (budapesti lakos) 14 perc 23 másodperccel, a harmadik helyre pedig a szintén budapesti B. Judit érkezett 14 perc 50 másodperces idővel.

Gratulálunk a nyerteseknek és minden résztvevőnek, és reméljük, jövőre is láthatjuk majd őket az immár hagyományőrző 2018-as versenyünkön! Köszönjük a részvételt!