БЕЗПЕЧНЕ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

Проєкт «БРАМА»: долучайтесь до захисту медіапростору


Управління протидії кіберзлочинам у місті Києві і соціальний проєкт BRAMA запрошують до співпраці та закликають до активної протидії дезінформації.

Телеграм-канал «БРАМА» є виключно соціальним проєктом, який об’єднує громадян державного та приватного сектору задля протидії дезінформації та незаконному контенту, очищення інформаційного простору від російської пропаганди, знищення осередків незаконного поширення протиправного та забороненого контенту. Метою проєкту є покращення медіаграмотності українців та зменшення впливу пропаганди на суспільство.

Запрошуємо долучитись до соціального проєкту «БРАМА» — найбільшого інформаційного війська, яке налічує 170+ тисяч громадян.

«БРАМА» — це синергія громадян, приватного та державного секторів у протидії дезінформації та незаконному контенту в інформаційному просторі. 

Цілі проєкту:

Для блокування того чи іншого джерела необхідно надсилати скарги і чим більше буде скарг, тим більша ймовірність того, що джерело буде заблоковано. Саме з цією метою ми пропонуємо стати частиною BRAMA.

Що дає участь у проєкті:

Станом на січень 2024 року учасниками спільноти заблоковано понад 26 тисяч джерел поширення неприйнятного контенту.

Роботи ще багато, тож небайдужі і активні — долучайтесь!


Нормативні документи

Наказ Міністерства освіти і науки України від 28 грудня 2019 року №1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти»

Наказ Міністерства освіти і науки України від 26.02.2020 №293 «Про затвердження плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти»

Лист Міністерства освіти і науки України від 11.02.2020 №1/9-80 «Про затвердження наказу Міністерства освіти і науки України від 28 грудня 2019 року №1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти»

Лист Міністерства освіти і науки України від 13.04.2020 № 1/9-207 «Роз’яснення щодо застосування наказу Міністерства освіти і науки України від 28.12.2020 №1646»

Лист Міністерства освіти і науки України від 14.08.2020 №1/9-436 «Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)»

ЗАКОН УКРАЇНИ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"

Лист МОНУ від 29.01.2019 № 1/11-881 "Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України " Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)" від 18.12.2018 № 2657-VIII"

Лист МОНУ від 29.12.2018 № 1/9-790 "Щодо організації роботи в закладах освіти з питань запобігання і протидії насильству та булінгу"




10 правил безпечного користування Інтернетом

1. Використовуйте надійний пароль - комбінуйте букви, цифри та інші символи.

2. Не вірте всьому, що читаєте - завжди перевіряйте достовірність джерела.

3. Не викладайте особисту інформацію про себе, своїх рідних, друзів і знайомих в Інтернеті.

4. Не ховайтеся за анонімністю екрану комп'ютера. Не кажіть того, що не могли б сказати людині в обличчя.

5. Подумайте двічі, перш ніж поширити будь-яку інформацію. Як і в житті, потрібно думати про наслідки того, що говориш.

6. Не поширюйте в Інтернеті контент незаконного або непристойного змісту.

7. Переконайтеся, що ваш профіль у соціальній мережі закритий від сторонніх (перевірте налаштування безпеки).

8. Додавайте "у друзі" тільки тих, кого дійсно знаєте: навіть якщо це друзі ваших друзів, але особисто ви не знайомі, краще зайвий раз перестрахуватися.

9. Вашим друзям слід питати вашого дозволу, перш ніж завантажувати фотографії з вами або позначати вас на фотографіях в соціальних мережах. Не бійтеся сказати їм про це, і самі теж дотримуйтесь цього правила.

10. Не переходьте за посиланнями, прикріпленим в імейл-повідомленнях – безпечніше вводити адресу в рядок браузера самому.