O autorovi

Vladimír Stanislav (1977)

Původní profesí jsem učitel (angličtina-historie), poté jsem léta působil jako lektor a manažer soukromé jazykové školy. Nyní pracuji ve firmě Jablotron, kde mám krom jiného na starosti firemní dárcovské aktivity.

Od roku 1990 jsem aktivní skaut, deset let jsem se spolupodílel na vedení 21.oddílu v Liberci, pomáhal jsem několik let i jako táborový zdravotník (kamarádi mě znají pod přezdívkou Skip).

Se ženou Míšou, skautskou vedoucí nyní stejně jako já "v záloze" (dlouhá léta vedla malé skautky-světlušky v Jablonci nad Nisou), a dvěma dcerkami žijeme v Liberci.

Mám rád skauting, toulání po krajině (nejvíc Lužické hory a Máchův kraj) a všemožné sporty.

Co se týče literatury (nejen) pro kluky, tak jsem chtěl svým způsobem navázat na silnou českou tradici dobrodružných příběhů s realisticky pojatými dětskými hrdiny, avšak v patřičném moderním hávu. Při počtu výtisku mých knih (=malý) nemám iluze o širším účinku příběhů, které cíleně nesou i nějaké ty poctivé hodnoty, ale jelikož je psaní pro mě jen koníčkem, tak mohu mít radost z každého potěšeného dětského nebo i dospělého čtenáře - a to mi úplně stačí.

Pokud bych mohl jmenovat autory, kteří ve mě jako klukovi zanechali "brázdu", tak bych uvedl alespoň dva - a zrovna liberecké - Miloslav Nevrlý a Miloš Zapletal. Pánové - díky! (a klobouk dolů)