Життя школи


10 травня 2024 року на базі Рава - Руського професійного ліцею відбувся  інтелектуальний турнір серед освітян"Що? Де? Коли?"

Педагогічні працівники Сопошинського ЗЗСО І-ІІІ ст. взяли активну участь і зайняли ДРУГЕ місце, поступившись переможцю лише ОДНИМ балом.


5 листопада - День памʼяті жертв Голодомору в Україні.

 Голодомор - один з найжорстокіших злочинів проти людяності!

Ми не можемо забути, ми не можемо пробачити!!!

  Учасники шкільного парламенту впродовж двох днів проводили захід до 90 річчя памʼять жертв Голодомору.

Цей захід проводився з 1-5 клас. Діти робили незабудки в памʼять про жертв  Голодомору.


2.mp4

17 жовтня в Сопошинському ЗЗСО відбувся турнір  юних правознавців з метою формування  знань учнів про права дитини, поняття про їх нерозривний зв'язок разом з обов'язками, уявлення про захист прав дитини в Україні, уміння розрізняти дійсне та уявне порушення прав; розвивати навички роботи в групах, логічне мислення, уміння виділяти головне в тексті; виховувати повагу до прав людини та співчуття ,виявляти взаємоповагу, толерантність до них.  

9 жовтня 2023р. В Сопошинському ЗЗСО |-||| ст, відбулися вибори президента учнівського парламенту. Більшістю голосів перемогу здобула учениця 10-Б класу  Софія Дах, яку ми щиро вітаємо і бажаємо згуртувати учнівську молодь на корисні, добрі справи, захищати їх права, інтереси, робити життя учнів насиченим і цікавим.

Регіональний етап Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу "Challenge Fest"

В рамках ініціативи «Пліч-о-пліч» за підтримки Президента України в Сопошинському ЗЗСО І-ІІІ ступенів проведено Всеукраїнський фізкультурно-оздоровчий захід «Challenge Fest», яким ми розпочинаємо спортивний 2023/2024 навчальний рік. 

Форум лідерів учнівського самоврядування «ВІР». Учні нашого закладу взяли активну участь у цьому заході.

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ! Вшанування пам'яті Героїв.

13 березня 2023 року директору закладу Пак Любові Степанівні, а також педагогічному та учнівському колективам закладу вручили подяку від ГО "Твори Добро +" за підтримку та розуміння проблем ЗСУ в боротьбі за свободу Української Держави.

Подяку й українськитй прапор, підписаний воїнами ЗСУ на фронті передав особисто головний сержант 3 роти 71 ОЄДШВ Олег Ковцун, який з перших днів великої війни боронить Україну на полі бою.


Учні Сопошинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів ділилися смаколиками з нашими захисниками,які в найгарячіших точках нашої країни захищають українські кордони від російських загарбників. Наші діти теж не залишилися без уваги.Прапор України з підписами бійців з передової став найкращим  подарунком для нашої школи. Любі захисники,щиро дякуємо Вам за все,що ви робите. Ви в наших серцях,думках,молитвах.

Вшанування пам'яті Героїв Крут у Сопошинському ЗЗСО I-lll ст.

0-02-05-0561493ba955006b80bcd5331822624c7f16be517936b0e6558d6911f2683745_2477cdbeba9ce904.mp4

Головною метою нашого заходу було поглиблення знань учнів з історії України, а конкретніше - визначних особистостей минулого та сучасності; формувати розуміння того , що історія України твориться діяннями її громадян та поняття належності до українського народу; підвищувати пізнавальний інтерес учнів; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу, вміння працювати в групі, висловлювати свою думку та проявляти кмітливість; виховувати толерантне ставлення до соціокультурних надбань українців та товариськість, повагу до інших ідей. Наша гра була цікавою та пізнавальною.

Нещодавно в Інтернеті з'явилося цікаве відео - "Солов'їне шоу" (ведучий проєкту - Володимир Жогло, співведуча - учителька української мови Катерина Іванівна). Як цікаво!

   - Ану ж бо, дорогі мої солов'їнчики, - позмагаймось і ми, хто краще знає українську мову, - мовила і я до своїх учнів Сопошинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів.

- Страшно! Це ж справжні тести!

Але то був драйв! Веселий та інтригуючий. Між однокласниками, між 6-им класом і 9-им, між учителями та учнями. Спочатку охочих було - як кіт наплакав, а потім - хоч греблю гати. Ось така вона, українська мова, - бурхлива та жартівлива, пісенна та соловїна. 

   Вивчаймо її, серйозно і в грі.

   Любімо слова українські прості.

Учитель української мови та літератури Ковальчук Світлана Степанівна

Вивчення минулого нашої країни передбачає міцне засвоєння конкретно - історичних фактів, що характеризують віковий процес. Важливе місце в ньому займають наочні засоби серед яких можна виокремити живописне та архітектурне мистецтво. Це і є літописи свого часу. Мистецтво забезпечує людині унікальну можливість пережити чужий досвід, зберігаючи власну автономність, і зумовлює універсальну самовизначеність. Учні Сопошинського  ЗЗСО I- III ст.мали можливість повніше і глибше осмислити життя суспільства, яке їх створило, яскравіше і емоційніше відчути хід історичних подій,  пов'язаних зі творенням тієї чи іншої пам'ятки культури, завдяки грі "Аукціон". Як джерело знань, вони розповідають про матеріальне і духовне життя суспільства, переш за все про звичаї і психологію людей. Діти вчаться відчувати любов, дивування красою героїчних вчинків, повагу до праці , творчих здобутків своїх предків, гордість за історичне минуле народу та його постійне прагнення до свободи та самовизначення.

Веселковий тиждень триває. Сьогодні зелений колір дня, і також відзначили  « Всесвітній день Миру»

Веселковий тиждень продовжується. Сьогодні - жовтий колір.

З понеділка 19.09 в Сопошинському ЗЗСО стартує «веселковий тиждень» . День перший- синій колір.

Вчитель нашої школи Лущик Петро Михайлович став лавреатом престижної літературної премії.


Профілактичну акцію на тему "Дотримання правил дорожнього руху" проведено з учнями початкової школи Сопошинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів.

Щиро дякуємо працівникам поліції Жовківського ВП-2 Уляні Лукащук, Ірині Мулярчик і Тарасу Малоїду за цікавий захід.

З нагоди Дня Української Державності 28 липня 2022р. відбулася онлайн лекція «Українська державна традиція: генеза і розвиток в Києво-Руській державі»,яку провела для вчителів історії Львівського району Лекторка-доц. Ольга Щодра,завідувачка кафедри давньої історії України та архівознавства ЛНІ імені Івана Франка,кандидатка історичних наук.

Історія української державності важлива не лише з погляду історії України. Вона є чинником сучасного державотворчого процесу і вагомим засобом протидії України інформаційним атакам з боку російської агресії.«Обґрунтовуючи» свої «історичні права» і війну проти України, ідеологи «руского міра» заперечують існування української державної традиції і українців, як самобутнього народу. Історія генези і розвитку української державності спростовує міфотворчість сучасних ідеологів російської імперської політики.

Ольга Михайлівна вказувала на те,що витоки української державної традиції сягають рубежу античної і середньовічної епох (ІV-VІІ ст.), коли на території України утворилися ранні слов’янські держави, правителів яких візантійські середньовічні історики називали королями. У пошуках відповіді на питання «звідки пішла руська земля і хто в Києві почав першим правити» автор «Повісті временних літ» особливу увагу приділив поляно-руському політичному утворенню і його правителю князю Кию. Літописець вважає його засновником міста Києва і правлячої поляно-руської династії. На основі повідомлення «Повісті временних літ» та археологічних джерел було зроблено висновок про заснування Києва в V ст. (482 р.) і у 1982 р. відзначено 1500-річний ювілей міста. Ця дата, визнана ЮНЕСКО, лягла в основу указу президента про відзначення у 2022 році 1540-річчя української державності і встановлення державного свята - Дня державності.

Новий визначальний етап в історії державної традиції був пов'язаний з Руссю і значною мірою зумовлений розвитком трансконтинентальної торгівлі між Європою і арабським Сходом. Вона суттєво прискорила процеси політичної консолідації і була основним чинником перетворення Києво-Руської держави в імперію. Титули правителів Русі, якими їх наділяли арабські і європейські хроністи, свідчать про те, що Русь була імперією вже на початку ІХ ст., не поступаючись у той час територією Візантії і імперії франків, а згодом перевершила обидві держави і стала найбільшою середньовічною імперією континенту. Русь значною мірою визначала політичну історію середньовічної Європи. Вплив її духовної і політичної традиції на східноєвропейські народи відчувався сотні років після завершення історії Русі.

Розквіт Української Державності ,розпочатий ще понад 1000років тому,був досягненням сили духу українського народу,який показав усьому світу незламність характеру і силу духу, що буде прикладом наслідування для багатьох. Для нас цей розквіт триває і нині,в умовах повномасштабної війни, в якій ми обов’язково переможемо!

Щиро дякуємо організаторам заходу Департамент освіти і науки Львівської ОДА та Відділ освіти Жовківської міської ради. 

Глибокі патріотичні почуття та віра в перемогу українського народу надихнули Ігора Мартина до волонтерської діяльності.

Отримання нагороди від Львівської райдержадміністрації Львівської області.

1996 році Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення та на світовий досвід, прийняла Основний Закон України — Конституцію, яка стала реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави як повноправної учасниці світового співтовариства.

День прийняття Основного Закону є державним святом - Днем Конституції України.

Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність — фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.    

Учні нашого закладу взяли участь у конкурсі " Що? Де? Коли?", який підготував Відділ освіти Жовківської міської ради . Команда Сопошинського ЗЗСО "Віта", зайняла друге місце серед восьми.

Час підійшов прощатись

З першою ланкою школи.

Тільки хвилин найкращих

Ми не забудем ніколи.


Вдячність від переселенців

Перед входом до школи вдячні переселенці посадили два декоративних деревця. І залишили на шкільній дошці ці прекрасні написи. Все буде УКРАЇНА!


21 лютого - Міжнародний день рідної мови. Мова - це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати.

Учні 4 класу провели цей день під гаслом "Нас єднає мова", вчилися любити і берегти мову, ознайомились із висловами про українську мову, заповними асоціативний кущ про мову, написали диктант про рідну мову, а на трудовому навчанні зробили своїми руками листівку "Мова - диво калинове".

Шануймо, бережімо і збагачуймо свою мову!


З БОГОМ І УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ

ГЕрої Крут.mp4

 Патріотичний квест “Сторінки становлення української державності”.

 Так трапилося, що протягом багатьох століть історичного розвитку Україна не мала своєї державності та єдиної території. Українські землі в різні періоди належали багатьом державам. Революційні події 1917-1918 років привели до проголошення двох республік – УНР і ЗУНР. День Соборності українських земель став ще однією спробою відновлення цілісності її території. Наш патріотичний квест “Сторінки становлення української державності”, допоміг десятикласникам зрозуміти, що українців об’єднує в один народ: спільна територія, історія, традиції, обряди, мова.

Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, покладені  на вівтар незалежності, соборності, державності.

Ми віримо  в майбутнє твоє, Україно!

Говорять сьогодні дорослі й малі,

Бо ти в нас найкраща,

Бо ти в нас єдина,

Немає такої, як ти на землі!


Зима-найкращий час для читання. Учні 2-Б класу та бібліотекар Тишковець М.М. занурились у дивовижний світ книг. Діти з задоволенням читали цікаві історії, слухали неймовірну розповідь про ,,Новорічні пригоди Зірочки‘‘, та розмальовували тематичні розмальовки.

15 грудня у міжнародний день чаю, учні 2-А класу та бібліотекар Тишковець М.М. поринули у дивовижний світ чаю. Діти дізналися багато цікавого про чай, відгадували загадки та кросворди, грали ігри. Почастувались пахучим чаєм та приємним спілкуванням.

У того, хто вирішить вивчити всі закони, не залишиться часу на їх порушення. (Й. В. Гете)

Створення правової, демократичної держави неможливе без активної та свідомої участі особистості  у громадському та політичному житті країни. Але конструктивною, позитивною така участь може бути лише за умов володіння певним рівнем правових знань, розуміння основних закономірностей виникнення, розвитку та функціонування держави і права, уміння орієнтуватись у системі чинного законодавства. Саме тому, одне з найважливіших місць у системі сучасної освіти належить правознавству – науці про державу і право, державно-правові явища і процеси.  Наші команди юних правознавців ще раз довели, що правова дисципліна точна і не допускає помилок, лише високий професіоналізм, добре знання свого предмету.


12 жовтня у Сопошинській ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбулась незвичайна подія. Ми мали честь стати учасником програми ''Smart School" від міжнародного видавництва MM Publications. Дуже приємно було зустріти представників видавництва  MM. Publications Ukraine в нашій школі. Для нас це велика підтримка , довіра і шлях для подальшої співпраці. Ця участь дає можливість для вчителів  розвиватися  професійно, а для учнів навчатися за сучасними підручниками та бути вмотивованими до вивчення англійської мови.

 Ініціатором для подання заявки на участь в програмі була вчитель англійської мови Рудніцька Марія Костівна, а підтримала таку ініціативу директор школи Пак Любов Степанівна.


13 вересня вчителю англійської мови Рудніцькій Марії Костівні та  учням, які приймали участь у літньому онлайн таборі  Creative Camp, який був організований командою Go Camp,  було вручено сертифікати та сувенірні подарунки, які отримали від  Go Camp. Кемпери були надзвичайно  задоволені такою несподіванкою.

30 червня 2021 року у приміщенні актового залу закладу відбувася річний звіт директора Пак Любові Степанівни.